نحوه بروزرسانی وردپرس ، مضامین و افزونه های داخل داشبورد

update-wordpress.png


هر چند هفته یک بار ، وقتی وارد وبلاگ وردپرس خود می شوید و به داشبورد می روید ، متوجه خواهید شد که به روزرسانی هایی برای سایت شما وجود دارد. اگرچه فقط با کلیک بر روی دکمه برای به روزرسانی هسته وردپرس ، تم ها و افزونه های خود به نسخه جدیدتر ، باید یک قدم اضافی بردارید و سایت خود را برای روند بروزرسانی آماده کنید. یا به عبارت دیگر ، از یک اصل “ایمن بهتر از ببخشید” پیروی کنید.

در حالی که سایت شما تقریباً به طور عادی کار خواهد کرد حتی اگر همان لحظه ای که در دسترس است به دکمه به روزرسانی ضربه نزنید ، باید در مورد مزایای به روزرسانی سریع بدانید. توسعه دهندگان WordPress, تم ها و افزونه های آن به طور مداوم در بهبود محصولاتشان کار می کنند. از طریق به روزرسانی های جدید ، آنها ویژگی های جدیدی را معرفی می کنند که باعث بهتر شدن سایت شما می شود. مهمتر از همه ، توسعه دهندگان اشکالات و حفره های امنیتی را که هکرها ممکن است برای دسترسی به سایت شما بدون اجازه استفاده کنند ، برطرف می کنند.

از آنجایی که وردپرس یک سیستم عامل منبع باز است ، همه می توانند دست خود را بر روی کد بگیرند ، آنرا مورد بررسی قرار دهند و روشی جدید برای هک کردن سایتهای محافظت نشده پیدا کنند. با بروزرسانی به آخرین نسخه ، از وب سایت خود در برابر نرم افزارهای مخرب و افراد خطرناک محافظت می کنید. علاوه بر رمزهای عبور ضعیف ، نداشتن نسخه اخیر نرم افزار شما یکی از مهمترین دلایل از دست دادن سایت شما به یک هکر است.

نحوه بروزرسانی هسته ، تم و افزونه های WordPress

امیدواریم که شما هم اکنون مزایای انجام به روزرسانی های سریع و مرتب را بدانید. اما قبل از اینکه روی دکمه ارتقا کلیک کنید ، چند نکته را در نظر می گیریم و یاد می گیریم که چگونه وردپرس را به درستی به روز کنید.

برای بروزرسانی آماده شوید

از همان لحظه ای که بر روی دکمه به روزرسانی کلیک می کنید ، WordPress کار با پرونده های شما را شروع می کند. این فایل های جدید را بارگیری می کند ، و فایل های قدیمی را رونویسی می کند. از آنجا که این یک فرآیند ظریف است که ممکن است فقط با یک تایپی ساده در کد قطع شود ، یک احتمال کوچک اما واقع بینانه وجود دارد. قبل از اینکه دسترسی به سایت خود را از دست ندهید و آن را برای عموم غیر قابل استفاده کنید ، بیمه را به صورت پشتیبان تهیه کنید. بنابراین اگر مشکلی پیش نیاید ، می توانید به راحتی به نسخه قدیمی وردپرس یا هر افزونه و موضوعی خاص که قصد به روزرسانی آن را داشتید ، مراجعه کنید..

از آنجا که افزونه های حافظه پنهان (مانند W3 Total Cache یا WP Super Cache) ممکن است در روند به روزرسانی اختلال ایجاد کنند ، بهتر است که آنها را در طی فرآیند به روزرسانی وردپرس غیرفعال کنید. پس از اتمام بروزرسانی پس از چند دقیقه ، قادر خواهید بود برگردید و افزونه را بدون مشکل فعال کنید.

قبل از بروزرسانی, همیشه یک نسخه پشتیبان تهیه کنید از سایت شما و هر افزونه حافظه پنهان را غیرفعال کنید ممکن است نصب کرده باشید.

به صورت دستی وردپرس را به یک نسخه جدید به روز کنید

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد به روزرسانی های موجود ، لطفاً به این قسمت بروید داشبورد -> به روزرسانی ها. روش دیگر ، می توانید بر روی کلیک کنید به روزرسانی ها نماد در نوار مدیریت وردپرس. این امر شما را به صفحه به روزرسانی های WordPress منتقل می کند که شامل تمام اطلاعات و دکمه های عملکردی مورد نیاز شماست.

اگرچه وردپرس به طور خودکار بروزرسانی های جدید را بررسی می کند و شما را از طریق ایمیل به شما اطلاع می دهد ، از این صفحه می توانید با کلیک بر روی دکمه کلیک کنید تا به روزرسانی های جدید را به صورت دستی بررسی کنید.

این صفحه را می توان به سه بخش تقسیم کرد:

 1. به روزرسانی های اصلی وردپرس
 2. به روزرسانی های افزونه ها
 3. به روزرسانی ها

1. وردپرس را به روز کنید

هسته وردپرس را به روز کنید

بخش اول به شما امکان می دهد هسته وردپرس را به روز کنید. اگر آخرین نسخه وردپرس را قبلاً داشته باشید ، پیامی را مشاهده می کنید که آن را تأیید می کند. همچنین دکمه ای را مشاهده می کنید که به شما در نصب مجدد نسخه فعلی کمک می کند. در حالی که می توانید این مسئله را نادیده بگیرید ، در صورتی که در آینده اشتباهی رخ دهد ، گزینه را به خاطر بسپارید.

برای به روزرسانی وردپرس به آخرین نسخه ، فقط روی آن کلیک کنید اکنون بروزرسانی کنید دکمه و چند دقیقه صبر کنید.

بسته به سرعت سایت شما و اندازه پرونده های منتقل شده ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

2. افزونه های وردپرس را به روز کنید

افزونه های وردپرس را به روز کنید

بخش دوم تمامی به روزرسانی های افزونه های موجود را در خود جای داده است. بسته به تعداد افزونه هایی که نصب کرده اید ، لیست می تواند کوتاه تر یا طولانی تر باشد ، بدیهی است. تمام افزونه هایی که نسخه های جدید در دسترس دارند در این لیست قرار می گیرند و شما می توانید آنها را انتخاب کنید. بنابراین ، به سادگی افزونه هایی را که می خواهید آپدیت کنید انتخاب کنید و به آن ضربه بزنید افزونه ها را به روز کنید دکمه زیر لیست.

3. مضامین وردپرس را به روز کنید

مضامین وردپرس را به روز کنید

بخش سوم و آخر در این صفحه به شما امکان می دهد مضامین خود را به روز کنید. به طور مشابه با به روزرسانی های افزونه های قبلی که ذکر شد می توانید از لیست تم های قابل دسترسی (مواردی که در سایت خود نصب کرده اید) استفاده کنید که دارای نسخه جدیدی برای بارگیری هستند. موارد جدیدی را که می خواهید با استفاده از پرونده های جدید آنها را تازه کنید انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید موضوعات را به روز کنید دکمه.

پس از کلیک روی هر یک از دکمه های به روزرسانی ، صبور باشید و اجازه دهید تا چند دقیقه تمام شود.

بهترین زمان برای به روزرسانی سایت شما چیست?

اگرچه می توانید هسته ، تم ها و افزونه های WordPress را در هر زمان که بخواهید به روز کنید ، اما توصیه می کنیم وقتی کمترین تعداد بازدیدکننده را در سایت خود داشته باشید این کار را انجام دهید. بسته به مخاطب شما ، ممکن است در آخر هفته یا در ساعت خاص روز باشد. همیشه در ساعات شب به روزرسانی ها را در نظر بگیرید – آنها کمتر شلوغ هستند.

چه اتفاقی می افتد در هنگام بروزرسانی سایت شما?

ما قبلاً درمورد به روزرسانی ، احتمال اشتباه بودن آن را ذکر کردیم. بسته به اندازه به روزرسانی و سرعت ارائه دهنده میزبان (سرور) شما ، ممکن است تا چند دقیقه طول بکشد تا همه چیز از بین برود. به همین دلیل ، وردپرس به طور خودکار یک صفحه نگهداری را برای همه کاربرانی که اتفاق می افتد در هنگام بروزرسانی سایت شما باز کنند ، نشان می دهد.

پیام حالت تعمیر و نگهداری

هنگام به روزرسانی ، وردپرس این پیام را نشان می دهد: ”برای نگهداری برنامه ریزی شده به طور خلاصه در دسترس نیست. در یک دقیقه دوباره بررسی کنید. “

به روزرسانی های خودکار وردپرس

در اکتبر 2013 ، وردپرس بروزرسانی های خودکار را معرفی کرد. از آن زمان ، سیستم به طور خودکار تمام نسخه های جزئی (به عنوان مثال ، از وردپرس v4.7.4 تا v4.7.5) و به روز رسانی های امنیتی را به روز می کند. شما هنوز هم باید به صورت دستی تمام نسخه های اصلی را به روز کنید (به عنوان مثال ، از وردپرس v4.8 تا v4.9).

می توان کنترل کرد که چگونه به روزرسانی های خودکار وردپرس کار می کند ، اما شما مجبور به نصب افزونه های اضافی یا تغییر کد هستید. ما آن را در یکی از پستهای آینده خود پوشش خواهیم داد.

وقتی نگذارید وردپرس سایت خود را به روز کند

در حالی که در اکثر موارد بروزرسانی وردپرس ضروری است ، مواقعی وجود دارد که نباید سریعاً روی ماشه باشید. همانطور که ممکن است از قبل بدانید ، وردپرس به شما امکان می دهد هر قسمت از سیستم مدیریت محتوا و تم ها و افزونه های آن را شخصی سازی کنید..

اگر نسخه اصلاح شده (سفارشی) از هر چیزی را در وبلاگ خود داشته باشید ، باید در مورد به روزرسانی ها دقت کنید. از آنجا که وردپرس در طی فرآیند از هر پرونده رونویسی می کند ، تمام اصلاحاتی که شما در وردپرس انجام داده اید ، مضامین یا هر یک از افزونه ها از بین می روند.!

با این حال ، این بدان معنی نیست که شما نباید وردپرس را به روز کنید. در عوض ، شما باید تمام تغییرات را آماده کنید تا بتوانید پس از بروزرسانی ، آنها را جایگزین کنید. حتی راه حل های طبقه ای نیز وجود دارد که به شما امکان می دهد بدون نگرانی در مورد قطعات سفارشی (استفاده از مضامین کودک و پرونده های پلاگین های سفارشی) تم ها و افزونه ها را به روز کنید ، اما این گزینه پیشرفته ای است که ما برای یکی از مقاله های آینده خود خواهیم گذاشت..

سایت خود را بعد از بروزرسانی بررسی کنید

بعد از هر بروزرسانی ، ما به شدت پیشنهاد می کنیم وب سایت خود را بررسی کنید. حتی اگر به نظر می رسد همه چیز به آرامی پیش رفته است ، ممکن است شما از برخی از عناصر طراحی شکسته یا ویژگی های جدیدی که انتظار نداشته اید تعجب کنید. بعضی اوقات اینگونه پیش می آید که موضوع شما یا یکی از افزونه های شما با نسخه جدید وردپرس سازگار نیست. بنابراین ، تنبلی نکنید و چند صفحه در سایت خود باز کنید تا ببینید که آیا همه چیز خوب است یا خیر.

نتیجه

ضروری است که همیشه وردپرس خود را به روز کنید. با در اختیار داشتن جدیدترین نسخه پرونده های اصلی ، مضامین و افزونه هایی که می کنید سایت شما ایمن است و همیشه یک قدم جلوتر از هکرهای زننده. همچنین از ویژگی های جدید و قابلیت های بهبود یافته بهره مند می شوید. فراموش نکنید که قبل از انجام بروزرسانی های بزرگتر ، از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید (در واقع شما باید بدون در نظر گرفتن به روزرسانی از سایت مرتباً از نسخه پشتیبان تهیه کنید ، اما ما در مقاله دیگری به آن خواهیم رسید) و در صورت داشتن یک سایت سفارشی ، مراقب باشید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map