ویژگی های جستجوی وب سایت وردپرس خود را تغییر دهید

ویژگی های جستجوی وب سایت وردپرس خود را تغییر دهید


پس از شروع نوشتن و انباشت بیش از چند مقاله ، امیدوارم بازدید کنندگان بیشتری را برای بازدید از سایت خود بدست آورید. و هنگامی که به آنجا می روند ، بازدید کنندگان شما فقط بهترین مطالب را می خواهند و این تنها در صورتی که علاقه مند به موضوع باشند صادق است. بنابراین ، حتی اگر زمینه را محدود کرده و فقط در مورد آن بنویسید ، بگذارید بگوییم بازی های رایانه ای و نه همه بازی های ویدیویی ، مردم هنوز به هر مقاله ای که تاکنون نوشتید علاقه ای ندارند.

علاوه بر پیوندها و توصیه های شما یا سایر بازدید کنندگان ، می خواهید به کاربران خود قدرت جستجو در سایت خود بدهید.

به همان روشی که افراد در گوگل برای رسیدن به سایت شما جستجو می کنند ، شما می خواهید که آنها بتوانند از طریق وبلاگ خود نیز جستجو کنند. بله ، یک ویژگی جستجوی پیش فرض در حال حاضر در WordPress وجود دارد. اما اگر سعی کرده اید با آن کار کنید ، حتماً متوجه شده اید که آنطور که تصور می کنید خوب نیست ، حتی اگر در طول سال ها بهبود یافته باشد.

بنابراین ، برای بهتر کردن ویژگی جستجو ، در این مقاله قصد داریم به شما نشان دهیم:

 • بهترین افزونه های جستجوی WordPress
 • چگونگی تغییر راه حل پیش فرض URL جستجوی URL
 • نحوه جستجوی پستها به طور انحصاری با عناوین آنها
 • نحوه بهبود عملکرد جستجو و یافتن نتایج در یک گروه خاص
 • چگونه می توان دسته ها را برای نتایج جستجوی وردپرس تعریف کرد
 • نحوه حذف همه صفحات یا ارسال ها
 • چگونه فقط برخی از صفحات یا پیام ها را حذف کنیم
 • نحوه مجاز استفاده از جستجوی صوتی در وردپرس

Contents

بهترین افزونه های جستجوی WordPress

با وجود انواع افزونه های WordPress ، دیگر نباید نگران اصلاح عملکرد جستجو باشید. افزونه های بیشماری وجود دارند که امکان جستجوی شما را گسترش می دهند و شما می توانید با افتخار جعبه جستجوی خود را در سایتی که در اختیار دارید قرار دهید.

اگر همه کارها را درست انجام دهید ، کاربران به احتمال زیاد آنچه را که می خواهید در جعبه جستجوی جدید شما تایپ کرده و نتایج مورد نظر خود را دریافت می کنند. اکنون بیایید تعدادی از بهترین افزونه های جستجوی وردپرس را که می توانید در عرض چند دقیقه نصب کنید ، مشاهده خواهیم کرد.

WP Google Search

قیمت: رایگان

WP Google Search

بیایید با یک افزونه شروع کنیم که به شما کمک می کند قدرت موتور جستجوی Google را در وب سایت خود بدست آورید. این افزونه رایگان به شما کمک می کند جعبه جستجوی Google را تنظیم کنید که به راحتی به عنوان ویجت در وب سایت خود قرار دهید.

شما باید یک حساب جستجوی Google Custom را ثبت کنید ، شناسه دریافت کنید و افزونه بقیه را انجام می دهد. سپس ، بازدید کنندگان شما بسته به تنظیمات شما می توانند سایت یا کل وب سایت شما را جستجو کنند یا حتی اگر تصمیم به انجام این کار گرفتید ، فقط تصاویر را جستجو کنید. می توانید بسیاری از ویژگی های جستجو را سفارشی کنید ، طرح بندی های سفارشی ، تغییر رنگ ها ، قلم ها ، ریز عکسها و موارد دیگر را اعمال کنید.

 • نتایج پشتیبانی شده توسط Google
 • پیوند مستقیم به Google Analytics
 • کامل

جستجوی Swiftype

قیمت: رایگان

جستجوی Swiftype

این افزونه مدرن در حال حاضر توسط بسیاری از وب سایت های معروف که قدرت آن را به رسمیت می شناسند ، استفاده می شود. Swiftype نه تنها یکی از بهترین الگوریتم های جستجو را به شما می دهد که نتایج معنی داری را به شما می دهد ، بلکه به کلیه جستجوهای انجام شده در سایت شما بینش مفصلی می دهد. با استفاده از این ویژگی می توانید به راحتی بهترین کلمات کلیدی وب سایت خود را پیدا کرده و محتوا و نتایج جستجوی خود را حتی بهتر کنید.

این افزونه جایگزین جستجوی استاندارد وردپرس می شود و پس از ایجاد یک حساب کاربری رایگان ، می توانید Swiftype را سفارشی کنید تا آن را به بهترین شکل ممکن برای سایت خود انجام دهید. اگر برنامه تلفن همراه دارید که محتوا را از وبلاگ خود نمایش می دهد ، می توانید به بازدید کنندگان تلفن همراه خود کمک کنید تا با SDK تلفن همراه مطالب را حتی ساده تر جستجو کنند..

 • رابط را بکشید و رها کنید
 • کامل
 • تجزیه و تحلیل مفصل

SearchWP

قیمت: از 49 دلار

SearchWP

SearchWP یکی دیگر از افزونه های محبوب وردپرس است که جایگزین خوبی برای جستجوی پیش فرض WP خواهد بود. پس از نصب ، دیگر نیازی به مقابله با راه اندازی دشوار نخواهید داشت ، اما در عوض می توانید پیکربندی کنید تا با زمینه های سفارشی و انواع ارسال ، طبقه بندی های مختلف و غیره کار کند..

این افزونه با انواع مختلف رسانه عالی کار می کند ، بنابراین به راحتی می توانید فیلم ها ، اسناد PDF ، صوتی و موارد دیگر را پیدا کنید. الگوریتم های آن به کلمات کلیدی در مقالات شما اهمیت می دهد ، بنابراین ، برای مثال ، کلماتی که در این عنوان یافت می شود تأثیر بیشتری بر نتیجه جستجو می گذارد تا آنچه که در مقاله ، نظر یا نوار جانبی پیدا کرده است. توسعه دهندگان می توانند ویژگی های افزودنی عملکرد افزونه را دوست داشته باشند ، ضمن اینکه می توانید پسوندهای مختلفی نیز نصب کنید.

شما می توانید آمار دقیق نتایج جستجو را انتظار داشته باشید تا بتوانید روی محتوا کار کنید که افراد در جستجوی آنها هستند. در حال حاضر ، سه مجوز مختلف وجود دارد که می توانید از 49 دلار در سال شروع کنید.

 • کنترل وزن کلید واژه
 • رسانه ها مانند فیلم ، صدا و PDF را جستجو کنید
 • تجزیه و تحلیل مفصل

Relevanssi

قیمت: رایگان / از 49.95 $

Relevanssi

Relevanssi ممکن است به نظر چیزی مرتبط باشد. در واقع ، به این دلیل است که Relevanssi یک کلمه فنلاندی برای مرتبط است. این افزونه جایگزین موتور جستجوی پیش فرض وردپرس شما شده و آن را بسیار بهتر می کند. برای ادامه داستان درباره نام پلاگین ، Relevanssi نتایج شما را با توجه به اهمیت آن مرتب می کند ، نه تاریخ. و این فقط اولین ویژگی در لیست بلند است. این افزونه قدرتمند می تواند با کلمات جزئی مطابقت داشته باشد (تطبیق فازی) ، به شما امکان می دهد عبارات را جستجو کنید یا به شما اجازه می دهد فقط برای یک اصطلاح جستجو کنید.

گزیده های سفارشی ایجاد کنید ، نتایج را در اسناد برجسته کنید و کارهای بسیار دیگری را با این افزونه عالی انجام دهید. Relevanssi می تواند از طریق نظرات ، برچسب ها و انواع پست های سفارشی جستجو کند. همچنین این قدرت را به شما می دهد تا وزن عناوین ، برچسب ها و نظرات را انتخاب کنید و در نتیجه جستجو را بهبود بخشید.

یکی از ویژگی های بی شماری که ما می خواهیم آن را برجسته کنیم ، عملکرد پیشنهادی است که به کاربران سؤالهای جستجوی مشابه را ارائه می دهد – چیزی مانند معروف Google “آیا منظورت؟” پیشنهاد Relevanssi خیلی بیشتر ارائه می دهد ، و این فقط یک نسخه رایگان است که ما در مورد آن صحبت می کنیم. اگر به چیزهای بیشتری احتیاج دارید ، به خصوص اگر در حال اجرای multisite هستید ، باید به نسخه برتر آن نگاهی بیندازید.

 • تطبیق فازی
 • عبارات جستجوی برجسته در اسناد
 • نتایج جستجوی مبتنی بر پیشنهاد

جستجوIQ

قیمت: رایگان / 159 دلار در ماه

جستجوIQ

SearchIQ یکی دیگر از افزونه های عالی برای جستجوی WordPress است که تجربه جستجوی پیشرفته ای را در اختیار کاربران قرار می دهد. با منطق جستجوی قدرتمند ، تجزیه و تحلیل معنایی پیشرفته ، استفاده از خطا و بسیاری از چنین ویژگی هایی ، SearchIQ کاربران را به نتایج مورد نظرشان هدایت می کند. نصب و سفارشی سازی SearchIQ بسیار آسان است.

شروع کار نیاز به ایجاد یک حساب کاربری دارد جستجوIQ, افزونه را نصب و فعال کنید ، کلید API را از داشبورد SearchIQ کپی کنید و کلید API را در پس زمینه wp وارد کنید. نسخه رایگان با ویژگی های اساسی در دسترس است و برای مشاغل نیاز به ویژگی های پیشرفته مانند PDF ، CDN ، Facet یا مارک های سفارشی ، بسته های پرداخت شده می توانند مشترک شوند.

نه تنها می توانید صفحات ، پست ها ، زمینه های پیش فرض سیستم WordPress ، زمینه های سفارشی تعریف شده توسط کاربر ، ویژگی های محصول و طبقه بندی ها ، PDF ها و گزیده ها را جستجو کنید. اما داشبورد SearchIQ همچنین شامل داده های تجزیه و تحلیل در زمان واقعی است که به شما کمک می کند رفتار جستجوی کاربر خود را درک کنید تا بتوانید استراتژی محتوا خود را بهینه تر کنید.

جستجو در همه موارد

قیمت: رایگان

جستجو در همه موارد

یک جایگزین رایگان عالی دیگر برای جستجوی پیش فرض WP شما ، قطعاً افزونه Search Everything است. این نتایج جستجو را بدون اصلاح الگوهای بهبود می بخشد. می توانید آن را تنظیم کنید تا تقریباً همه موارد را در وردپرس جستجو کنید از جمله صفحات ، گزیده ها ، پیش نویس ها ، پیوست ها ، نظرات ، برچسب ها و حتی زمینه های سفارشی. علاوه بر این ، شما می توانید صفحات خود را ترک کنید و نمی خواهید در نتایج جستجو پیدا کنید.

این افزونه با یك كمك كمکی به نام Research Everything (محتوا) كه در هنگام نوشتن مقاله جدید به جستجوی مطالب شما می پردازد می رسد و این امکان را برای شما فراهم می کند که بلافاصله به سایر مطالب پیوند دهید. اگر می خواهید تحقیق کنید ، حتی بیشتر ، ویژگی جستجوی انرژی به شما در یافتن محتوا در اینترنت کمک می کند. اگر در حال اجرا هستید ، به سادگی افزونه را نصب کرده و فعال کنید ، حتی در صفحه تنظیمات نیز نگران نباشید و یک موتور جستجوگر بهبود یافته در مدت زمان چند دقیقه داشته باشید.

 • محتوا را که نمی خواهید جستجو کنید ، حذف کنید
 • تحقیق همه چیز و جستجوی قدرت گنجانده شده است
 • صفحات قالب خود را تغییر نمی دهد

Slug پیش فرض URL جستجو را در وردپرس تغییر دهید

مگر اینکه وب سایت شما یک وب سایت یک صفحه ای باشد که فقط حاوی نام شرکت و اطلاعات تماس شما باشد ، اگر از ما بخواهید ، یک ویژگی جستجو یک ویژگی ضروری است. فرقی نمی کند تازه وبلاگ وردپرس را شروع کرده اید یا در حال حاضر هزاران پست و صفحه در وب سایت خود دارید ، چه به عنوان سرگرمی بنویسید و چه از طریق وبلاگ خود درآمد کسب می کنید ، باید همه کارها را انجام دهید تا بازدید کنندگان خود را در سایت نگه دارید. . ارائه یک راه آسان و سریع برای جستجوی آنها از طریق وب سایت شما قطعاً یکی از موارد اساسی است که باید از آن مراقبت کنید.

فرقی نمی کند که از موتور جستجوی داخلی WordPress استفاده کرده باشید یا یک مورد متفاوت دیگر را نصب کرده باشید ، باید از نتایج جستجو مراقبت کنید.

در حالی که بسیاری از کارها در مورد ویژگی جستجوی خود می توانید انجام دهید ، ممکن است یک چیز ساده اما مهم را فراموش کرده باشید. بله ، ما در مورد آن راه حل URL صحبت می کنیم که پس از بازگشت صفحه نتیجه را در نوار آدرس نشان می دهد.

به طور پیش فرض ، وردپرس از یک نسخه Slug استفاده نمی کند. بازدید کننده شما نه تنها چیز عجیب و غریب را پیدا می کند بلکه ممکن است به سئو شما نیز آسیب برساند. بهتر است بگوییم ، شما می توانید SEO خود را با تغییر گنجشک به چیزی قابل فهم برای انسان و ماشین کمک کنید.

اگر سعی کرده اید از طریق وب سایت خود جستجو کنید ، می توانید آن اسلحه عجیب عجیب /؟ s را که در نوار آدرس ظاهر می شود ، مشاهده کرده باشید. در این بخش ، ما در حال نشان دادن چگونگی تغییر دادن آن در هر موردی هستیم. به عنوان مثال ، ما در حال تغییر هستیم “/؟ s = مدت” به “/ جستجو / اصطلاح” که آسانتر به خاطر می آورد و استفاده می شود.

 1. بازکردن توابع.php
 2. موارد زیر را کپی و جای گذاری کنید:
 3. تابع feed_dir_rewrite ($ wp_rewrite) {
  $ feed_rules = array ('search /(.+)' => 'index.php؟ s ='. $ wp_rewrite-> preg_index (1))؛
  $ wp_rewrite-> قوانین = $ feed_rules + $ wp_rewrite-> قوانین؛
  }
  add_filter ('generate_rewrite_rules'، 'feed_dir_rewrite')؛
  
 4. URL مقصد را در خط سوم به هر آنچه دوست دارید تغییر دهید
 5. ذخیره تغییرات

بعد از انجام این تغییرات در پرونده function.php خود ، می توانید از آدرس جدید URL خود استفاده کنید. نگران نباش اگر یک افزونه یا یک کاربر سعی کرد با پیمایش به راه حل قدیمی URL ، به نتیجه جستجوی شما دسترسی پیدا کند ، وب سایت شما خطایی را بر نمی گرداند بلکه نتیجه جستجو را به URL جدید هدایت می کند.

اگر می خواهید slug را به چیزی منحصر به فرد تغییر دهید ، می توانید این کار را در خط سوم کد انجام دهید.

این صفحه صفحه نتایج جستجوی شما را می گیرد www.yourdomain.com/search/search-term

اکنون می توانید در مورد چگونگی نمایش نتایج جستجو به کاربران خود و همچنین ربات های موتور جستجو که اکنون راحت تر می توانید از آن نتایج استفاده کنید ، آرامش داشته و متوقف شوید. همچنین ، آیا دیدن کل کلمه “جستجو” به جای آن علامت سؤال عجیب که به دنبال حرف “s” وجود دارد طبیعی نیست؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

پستها را فقط با عناوین خود جستجو کنید

اگر هنوز از موتور جستجوی پیش فرض WordPress استفاده می کنید ، دیر یا زود می خواهید نحوه عملکرد خود را تغییر دهید. در حالی که هیچ مشکلی در جستجوی پست های شما وجود ندارد ، ممکن است بخواهید جستجو را به عناوین محدود کنید.

به جای گذشتن از تمام مطالب ، این عملکرد کوچک فقط از طریق عنوان های پست جستجو می کند. در بعضی موارد ، این واقعاً به شما کمک می کند تا نتایج جستجو سریعتر و تمیز تر شوید:

 1. بازکردن توابع.php
 2. این کد را کپی و جایگذاری کنید:
 3. عملکرد __search_by_title_only ($ جستجو ، و $ wp_query)
  {
  $ wpdb جهانی؛
  اگر (خالی ($ جستجو)) {
  جستجوی $ بازگشت؛ // پردازش جست و خیز - هیچ عبارت جستجو در پرس و جو وجود ندارد
  }
  $ q = $ wp_query-> query_vars؛
  $ n =! خالی ($ q ['دقیق'])؟ '': '٪'؛
  $ جستجو =
  $ searchand = ''؛
  foreach ((آرایه) $ q ['search_terms'] به عنوان $) {
  $ term = esc_sql ($ wpdb-> esc_like ($ $))؛
  $ search. = "$ searchand} ($ wpdb-> posts.post_title LIKE '{$ n} {$ مدت} {$ n}')"؛
  $ searchand = 'AND'؛
  }
  اگر (! خالی ($ جستجو)) {
  $ search = "AND (search $ search})"؛
  اگر (! is_user_logged_in ())
  $ search. = "AND ($ wpdb-> posts.post_password = '')"؛
  }
  جستجوی $ بازگشت؛
  }
  add_filter ('posts_search'، '__search_by_title_only'، 500 ، 2)؛
 4. ذخیره تغییرات

پس از تغییرات می توانید وب سایت خود را باز کرده و جستجوی جدیدی را شروع کنید. برای اینکه مطمئن شوید همه کارها مطابق آنچه انجام می شود ، باید در جستجوی کلماتی که می دانید در یکی از عناوین پست شما باشد که باید پست را در صفحه نتایج برگرداند. اگر سعی کنید یک کلمه یا یک اصطلاح کامل را جستجو کنید که در آن هیچ عنوانی که منتشر کرده اید وجود ندارد ، نتایج جستجو خالی می شوند.

و این در واقع همه وجود دارد اگر تصمیم گرفتید که جستجوی قدیمی را به عقب برگردانید ، به سادگی عملکرد را پاک یا اظهار نظر کنید.

عملکرد جستجو را بهبود بخشیده و نتایج را در یک گروه پیدا کنید

عملکرد جستجوی پیش فرض در وردپرس با هر بروزرسانی بهتر و بهتر می شود. می توانید به راحتی ویژگی جستجو را در وبلاگ خود گنجانده و به افراد اجازه دهید به راحتی مطالب مورد نظر خود را پیدا کنند. اما اگر تغییری در عملکرد ایجاد نکرده اید ، نتایج جستجو همه چیز مربوط به پرس و جو را نشان می دهد. و اگر محتوای زیادی داشته باشید ممکن است یک مشکل باشد زیرا افراد متن زیادی در صفحات نتایج خواهند داشت که به آنها کمک زیادی نمی کند.

عملکرد جستجوی WordPress را بهبود بخشید

در این بخش از مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد كه چگونه به بازدیدكنندگان خود اجازه دهید فقط در گروههای خاص جستجو كنند كه می توانید آنها را در كد تعریف كنید یا به بازدیدكنندگان اجازه دهید مواردی را از لیست کشویی انتخاب كنند..

دسته ها را از قبل انتخاب کنید:

ابتدا کدی را به شما نشان می دهیم که یک جعبه جستجو جدید ایجاد می کند. با استفاده از این کد ، شما اجازه نخواهید داد که افراد دسته بندی هایی را برای جستجوی خود انتخاب کنند بلکه دسته ها را درون کد تعریف خواهید کرد این ممکن است شما را در گروههای خاص که به جعبه جستجو جداگانه نیاز دارند ، کمک می کند.

به عنوان مثال ، شما ممکن است یک دسته داشته باشید که فقط بررسی های گوشی های هوشمند را در آن داشته باشد. با استفاده از این کد ، به افراد اجازه می دهید فقط از طریق آن دسته از جستجوها جستجو کنند تا نتایج جستجو اطلاعات مربوط به لوازم خانگی یا سایر مواردی را که در وب سایت دارید بارگیری نشوند. درست می کند ، درست است?

 1. صفحه ای را که می خواهید کادر جستجو ظاهر شود یا ویجت جدیدی از آن ایجاد کنید ، باز کنید
 2. کد زیر را کپی و جایگذاری کنید:
 3. 
  
 4. مقدار را در نوع ورودی سوم به ID دسته ای که می خواهید جستجو کنید تغییر دهید
 5. ذخیره تغییرات

بعد از انجام این تغییرات ، یک کادر جستجو جدید ظاهر می شود و به شما امکان می دهد از طریق طبقه بندی کد شناسایی خود را در کد بالا جستجو کنید. اگر می خواهید چندین دسته را جستجو کنید ، کافی است با وارد کردن شماره های جدا شده با کاما ، شناسه های بیشتری اضافه کنید.

اگرچه این ممکن است در بعضی موارد یک راه حل عالی باشد ، مواقعی وجود خواهد داشت که شما بخواهید لیستی از دسته ها را نشان دهید و به بازدید کنندگان این امکان را می دهد که از کجا جستجو کنند.

به بازدید کنندگان اجازه دهید دسته ای را برای جستجو از بین خود انتخاب کنند:

به دنبال همان مثال که در آن دسته بندی هایی مانند تلفن های هوشمند ، رایانه های رومیزی ، لپ تاپ ، لوازم خانگی و غیره وجود دارد ، چرا به یک بازدید کننده اجازه نمی دهید یکی از آن ها را انتخاب کند و فقط از طریق دسته “لپ تاپ” جستجو کند ، به عنوان مثال?

در سطرهای بعدی نحوه انجام این کار را به شما نشان خواهیم داد:

 1. sidebar.php یا هر کجا می خواهید کادر جستجو باز شود
 2. کپی و چسباندن کد:
 3. دسته ها را تحت مقادیر گزینه تغییر دهید. نوارهای ضعف دسته و یک نام را بین برچسب ها بنویسید
 4. ذخیره تغییرات

نمایش خودکار همه دسته ها در لیست:

اگر می خواهید همه مقوله ها را نشان دهید و نمی خواهید پس از افزودن یا حذف آنها در صفحه مدیریت خود ، نگران اضافه یا حذف این کد باشید ، از این کد در بین استفاده کنید برچسب ها:

slug ، ""> "، $ category-> name" ،\ n "؛
}
?>

این کد لیستی از کلیه گروههای موجود ایجاد می کند.

و این اکنون می توانید به راحتی یک یا چند دسته را اضافه کنید که بازدید کنندگان شما به راحتی می توانند از طریق آن جستجو کنند. این که آیا می خواهید افراد خود دسته را انتخاب کنند یا می خواهید موارد موجود در کد را مشخص کنید ، تحت پوشش قرار می گیرید.

برای نتایج جستجوی WordPress دسته بندی ها را تعریف کنید

به طور پیش فرض ، وردپرس همه چیز را در سایت شما جستجو می کند. اگر کاربر یک کلمه یا کل عبارت را در یک جعبه جستجو تایپ کند ، از کل وب سایت نتیجه می گیرد و شامل پست ها ، صفحات ، دسته ها و برچسب ها ، عناوین و مطالب و غیره می شود. اگر سیستم جستجوی دیگری نصب نکرده اید ، یا قبلاً تغییراتی ایجاد کرده اید ، ممکن است بخواهید کادر جستجوی پیش فرض را تغییر دهید.

دسته جستجو در WordPress

اگر می خواهید کادر جستجو را که قبلاً در WordPress وجود دارد اصلاح کنید و دسته هایی را که در صفحات نتیجه گنجانده شده است تعریف کنید ، ممکن است یک رویکرد متفاوت.

در این بخش ، ما قصد داریم نحوه انجام این کار را به شما نشان دهیم. به راحتی می توانید دسته ها را از کد اضافه یا حذف کنید و تصمیم بگیرید کدام یک را در نتایج جستجوی خود بخواهید.

دسته ها را از نتایج جستجو اضافه یا حذف کنید:

 1. بازکردن توابع.php
 2. کپی و چسباندن کد.
 3. طبقه بندی جستجوی عملکرد ($ درخواست) {
  if ($ query-> is_search) {
  $ query-> set ('گربه' ، '1،4،6')؛
  }
  query را بازگردانید؛
  }
  add_filter ('pre_get_posts'، 'دسته جستجو')؛
  
 4. شناسه دسته ها را در 3 اضافه کنیدراد خط
 5. ذخیره تغییرات

اکنون که تغییرات را ایجاد کرده اید ، نتایج جستجو فقط از دسته بندی های مشخص شده اطلاعات دریافت می کنند در حالی که سایر موارد حذف نمی شوند. همانطور که مشاهده می کنید ، می توانید به راحتی دسته ها را در لیست اضافه کنید. در صورت تمایل می توانید فقط یک دسته داشته باشید ، یا می توانید تعداد کسانی را که دوست دارید بازدید کنندگان خود بتوانند از طریق آن جستجو کنند تنظیم کنید. نگران نباشید ، ID دسته را که با کاما از هم جدا شده است بنویسید.

اگر تنها هدف شما حذف یک دسته یا دو از نتایج جستجو است, شما می توانید آن را خیلی سریعتر انجام دهید؛ به جای تایپ کردن در تمام دسته بندی هایی که می خواهید درج کنید ، می توانید با وارد کردن یک علامت منفی (-) در مقابل شناسه طبقه بندی ، یکی را حذف کنید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید دسته ای را که دارای ID = 1 است ، حذف کنید ، خط سوم کد به این صورت است:

$ query-> set ('cat'، '- 1')؛

آنجا می روید اکنون می توانید نتایج جستجوی خود را با کارایی بیشتری مدیریت کنید.

صفحات یا پستها را از جستجوی وردپرس خود حذف کنید

در بیشتر موارد ، شما می خواهید که بازدید کنندگان شما بتوانند از طریق پست های خود جستجو کنند در حالی که نتایج حاصل از صفحات فقط ممکن است یک “جستجوگر” معمولی را منحرف کند. اگر صفحات شما حاوی اطلاعات تماس ، نقشه ها ، اطلاعات نویسنده و غیره است ، احتمالاً نیازی به این صفحات را ندارید که در نتایج جستجو گنجانده شوند.

نحوه حذف صفحات از جستجوی وردپرس

در حالی که هیچ راهی آسان برای گفتن وردپرس برای حذف یک نوع پست از نتایج جستجو وجود ندارد ، شما خودتان به آن نیاز دارید:

 1. بازکردن توابع.php
 2. کد زیر را در پرونده کپی و جایگذاری کنید:
 3. تابع SearchFilter ($ پرس و جو) {
  if ($ query-> is_search) {
  $ query-> set ('post_type'، 'صفحه')؛
  }
  query را بازگردانید؛
  }
  
  add_filter ('pre_get_posts'، 'SearchFilter')؛
 4. ذخیره تغییرات

پس از ایجاد تغییرات و ذخیره آنها ، شما می توانید به وب سایت خود مراجعه کرده و موتور جستجو را آزمایش کنید. اگر همه چیز خوب است ، شما نمی توانید از هر صفحه اطلاعاتی را در نتایج جستجو پیدا کنید ، یعنی با موفقیت صفحات را از نتایج جستجوی وردپرس حذف کنید.

نحوه حذف پست ها از جستجوی وردپرس

در مقدمه ، ما به شما گفتیم که وردپرس از طریق پست ها و صفحات عبور می کند و فرض می کنید که نمی خواهید صفحات در نتایج نشان داده شوند. اما اگر پست نمی خواهید در آن نتایج گنجانده شود؟ در این صورت ، می توانید یک تغییر ساده در کد ایجاد کرده و به جای صفحات ، پست ها را حذف کنید:

باز هم ، شما باید آن 3 مرحله ساده را که در بالا نشان داده شده است ، تکرار کنید ، اما با یک تغییر ساده در خط شماره 3. به جای تنظیم نوع ارسال به “صفحه“، شما باید آن را تنظیم کنید تا”نوشته ها“:

$ query-> set ('post_type'، 'post')؛

فراموش نکنید که همه چیز را ذخیره کنید و انجام داده اید.

صفحات / پست ها را با یک افزونه از نتایج جستجو حذف کنید

به جای کار با کد ، افزونه ای به شما نشان خواهیم داد که می تواند همان کار را برای شما انجام دهد و همه چیز را بسیار کاربر پسند تر کند.

جستجو را حذف کنید

قیمت: رایگان

جستجو را حذف کنید

افزونه ای که ما برای کار استفاده کردیم Search Exclud است. استفاده از افزونه نمی تواند آسان تر باشد:

 1. هدایت به افزونه ها -> افزودن جدید
 2. جستجوی “جستجوی حذف”
 3. افزونه را نصب و فعال کنید
 4. به هر یک از پست ها و صفحات خود بروید
 5. در صفحه سمت راست ، a را پیدا کنید “جستجوی حذف” کادر انتخاب که در آن می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید پست / صفحه از نتایج جستجوی شما حذف شود یا خیر.

پس از حذف چندین پست / صفحه ، می توانید به راحتی لیست موارد حذف شده را در تنظیمات افزونه بیابید (تنظیمات-> جستجو را حذف کنید) در این لیست ، می توانید دوباره از کادر انتخاب برای تغییر وضعیت یک پست / صفحه استفاده کنید.

چگونه فقط برخی از صفحات / پست ها را از نتایج جستجوی خود حذف کنید

فرقی نمی کند فقط یک صفحه باشد ، دو یا ده صفحه ای که می خواهید از نمایش در نتایج جستجو جدا شوید ، می توانید با اجرای کد این کار را به راحتی انجام دهید. قبل از اینکه کپی کردن در کپی کردن فایل را در پرونده function.php خود قرار دهید ، پیشنهاد می کنیم صفحاتی را که نمی خواهید در نتایج جستجو نشان داده شوند آماده کنید. به شناسه صفحه نیاز خواهید داشت:

 1. قابل اعتماد و متخصص صفحات-> همه صفحات
 2. صفحه ای را که می خواهید حذف کنید پیدا کنید و روی “ویرایش” کلیک کنید
 3. در نوار آدرس ، “post = 6” یا چیز مشابه را در جایی پیدا کنید که شماره یک شناسه صفحه را نشان می دهد
 4. بعد از تهیه شماره شناسه صفحات ، برای کد آماده هستید:

 5. به پرونده function.php بروید و آن را باز کنید
 6. کد زیر را کپی و جایگذاری کنید:
 7. تابع jp_search_filter (پرس و جو $) {
  if ($ query-> is_search && $ query-> is_main_query ()) {
  $ query-> set ('post__not_in' ، آرایه (1،2،3،4،5،6))؛
  }
  }
  
  add_action ('pre_get_posts'، 'jp_search_filter')؛
 8. در خط شماره 3 ، عدد موجود در براکت ها را به شماره شناسه ای که از صفحه خوانده اید تغییر دهید. در این مثال ، ما 6 صفحه را با شناسه های مربوطه 1 تا 6 حذف کرده ایم.
 9. صرفه جویی در تغییرات و شما انجام شده است

بعد از نصب کد ، شما می توانید در صورت لزوم ویرایش کنید. اگر باید در آینده یکی از صفحات را وارد کنید ، به سادگی شماره شناسه آن را از روی کد حذف کنید. همین امر برای اضافه کردن صفحات بیشتر به “سبد خرید شده” است. اگر به عنوان مثال صفحه جدیدی را ایجاد می کنید که نمی خواهید در نتایج جستجو نشان داده شود ، احساس راحتی کنید که شماره شناسه آن را به کد اضافه کنید.

بعد از اینکه تلفن های هوشمند به بخش مهمی از زندگی ما تبدیل شدند ، جستجوی صوتی به سرعت در حال پیشرفت است. اگرچه هرگز کامل نیست ، اما جستجوی چیزی در تلفن های هوشمند ، مواردی مانند تماس با شخص را به یک کار بسیار ساده تر تبدیل کرده است. بله ، شما هنوز هم باید در تلفظ خیلی احتیاط کنید زیرا ممکن است در پایان با کسی که دوست ندارید تماس بگیرید یا گفتار شما به متن بپیوندد ، ممکن است به چیزی حتی نزدیک به آنچه که شما فقط گفته اید پایان یابد. همچنین ، پرسیدن سوالات احمقانه سیری همیشه سرگرم کننده است ، درست است?

مهم نیست که این را دوست دارید یا نه ، بسیاری از افراد از قابلیت جستجوی صوتی در تلفنهای خود استفاده می کنند. بنابراین چرا به بازدید کنندگان خود اجازه نمی دهید از طریق وب سایت خود به همین روش جستجو کنند?

شاید شما نمی دانسته اید که می توانید با وردپرس این کار را انجام دهید یا نمی دانید چگونه آن را انجام دهید ، اما اکنون بهانه ای نخواهید داشت.

به جای کد ، افزونه ای است که جستجوی وردپرس شما را گسترش می دهد.

جستجوی صوتی

قیمت: رایگان

جستجوی صوتی

قبل از بارگیری و نصب افزونه ، مهم است که بدانید که فقط با Chrome و Safari کار خواهد کرد. اگر با این واقعیت روبرو باشید که این افزونه در هیچ مرورگری دیگر کار نمی کند ، به بازدید کنندگان شما این امکان را می دهد که با استفاده از صدای خود ، محتوا را جستجو کنند.

با نصب افزونه ، شما از ورودی متن غافل نیستید – اگر کاربر می خواهد با تایپ کردن در آن ، از جعبه جستجو به روشی استاندارد استفاده کند ، باید بدانید که عملکرد آن دست نخورده است.

همچنین ، این افزونه باید با هر افزونه جستجوی دیگری که ممکن است نصب کرده باشید کار کند ، بنابراین می توانید آن را با افزونه هایی مانند Relevanssi یا جستجوی همه چیز امتحان کنید.

 1. قابل اعتماد و متخصص افزونه ها -> افزودن جدید
 2. جستجوی “جستجوی صوتی”
 3. افزونه را نصب و فعال کنید

خودشه. پس از فعال سازی افزونه باید بتوانید بدون مشکل از جستجوی صوتی استفاده کنید. این ویژگی را چگونه دوست دارید?

بسته بندی کردن

مگر اینکه یک وب سایت بروشور ساده یا هر چیزی مشابه آن داشته باشید ، فقط باید یک ویژگی جستجوی کاربردی را در وب سایت وردپرس خود جاسازی کنید. اگر این وبلاگی است که به طور مرتب به روز می شود ، هیچ بهانه ای وجود ندارد.

در این راهنما ، ما به شما نشان داده ایم كه چگونه ویژگی جستجوی پیش فرض وردپرس را تغییر دهید. اگر آن را دوست ندارید ، چندین افزونه وجود دارد که می توانند ظرف چند دقیقه ویژگی جستجوی استاندارد را جایگزین کنند. مهم نیست که انتخاب شما چیست ، با بهبود ویژگی جستجو ، سایت وردپرس خود را بهتر کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map