چگونه از وب سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

wordpress-manual-backup.png


تهیه نسخه پشتیبان از آن دسته اصطلاحات مربوط به رایانه است که همه دوست دارند از آن استفاده کنند حتی اگر آن را کاملاً درک نکنند. اگر هنوز با این اصطلاح آشنا نیستید ، این یک فرایند کپی کردن یا بایگانی داده ها است به گونه ای که در صورت اتفاق افتضاح در پرونده های اصلی ، می توانید به سرعت آن را بازیابی کنید..

هنگام صحبت درباره WordPress ، نسخه پشتیبان تهیه فرایند کپی کردن پرونده ها و پایگاه داده های WordPress در یک مکان امن است. بنابراین ، اگر شما سایت خود را به هم ریخته ، هک شوید ، یا اگر به هر دلیلی به نسخه قدیمی وب سایت نیاز دارید ، می توانید بدون دردسر آن را بازیابی کنید.

معمولاً ارائه دهنده میزبانی وردپرس شما را تحت پوشش قرار می دهد. امروزه بسیاری از شرکت های هاستینگ قول انجام تهیه پشتیبان منظم از سایت شما را دارند. برخی از شرکت ها به طور روزانه از سایت شما نسخه پشتیبان تهیه می کنند ، در حالی که سایرین این کار را هر هفته یا ماه انجام می دهند. با این حال ، این چیزی است که به آن کاملاً نمی توانید اعتماد کنید. بله ، اکثر شرکت های هاستینگ به قول خود عمل می کنند و از پشتیبان شما در تمام مدت در دسترس خواهند بود ، اما آیا واقعاً می خواهید وقتی صحبت از سایت شما باشد کاملاً به شخص دیگری اعتماد کنید؟?

اگر می خواهید در ده دقیقه بعد پشتیبان کامل داشته باشید و تیم پشتیبانی پاسخی برای ساعت ها نمی دهد؟ چه می شود اگر شرکت میزبان شما به هر دلیلی از آنها نتواند داده های درخواستی شما را بازیابی کند?

به همین دلیل باید از پشتیبان گیری های خود مراقبت کنید. ما را اشتباه نگیرید؛ احتمالاً می توانید سایت خود را از شرکت هاستینگ بازیابی کنید ، اما اگر از سایت وردپرس خود درآمد کسب کنید ، نباید در مورد امنیت قمار کنید.

در این مقاله ، ما قصد داریم به شما نشان دهیم که چگونه یک نسخه پشتیبان تهیه دستی از پرونده ها و پایگاه داده های وردپرس ایجاد کنید. اگر می خواهید یک نسخه پشتیبان کامل تهیه کنید ، هر دو بخش بسیار مهم هستند. پس از آن ، ما برخی از بهترین افزونه ها برای تهیه نسخه پشتیبان خودکار وردپرس را به شما نشان خواهیم داد. این افزونه ها به شما در کپی کردن فایل ها کمک می کنند ، به شما امکان می دهند تعداد زیادی گزینه را انتخاب کنید ، و حتی به شما اجازه می دهد تا از پشتیبان گیری خودکار برای سایت خود برنامه ریزی کنید. اگرچه آنها بهتر از عالی کار می کنند ، اما اکثر افزونه های پشتیبان حق بیمه هستند و این بدان معنی است که مجبور خواهید بود هزینه های آنها را بپردازید. و اکثر آنها برای به دست آوردن هر ویژگی فانتزی که ارائه می دهند شما را مجبور به پرداخت هزینه ماهانه می کند.

نحوه تهیه نسخه پشتیبان از فایل های وردپرس به صورت دستی

همانطور که از قبل می دانید ، WordPress افزونه ها ، مضامین و داده های کاربران را هم در پرونده ها و هم در بانک های اطلاعاتی ذخیره می کند. برای شروع تهیه نسخه پشتیبان از کتابچه راهنمای کاربر ، می خواهید تمام پرونده های دلخواه را از سایت خود بارگیری کنید.

اگر دایرکتوری اصلی WordPress را باز کنید ، چندین زیر پوشه مانند را پیدا خواهید کرد wp-مدیر, wp-content, و wp-شامل (تصویر زیر را بررسی کنید). این پوشه ها حاوی داده های ارزشمندی هستند که همگی سایت شما را تقویت می کنند. به عنوان مثال ، در wp-content پوشه ، می توانید تمام تم ها ، افزونه ها ، به روزرسانی ها و آپلودهای خود را پیدا کنید. شما نمی خواهید هیچ یک از این پرونده ها را گم کنید ، درست است؟ در مورد فایلهای واقع در wp-شامل و wp-مدیر اطلاعات دیگر لازم برای اجرای سایت شما را در اختیار دارد?

نحوه تهیه نسخه پشتیبان از پرونده های وردپرس

و این فقط نوک کوه یخ است. برخی از پرونده های ضروری در پوشه root وجود دارد wp-config.php که تمام جزئیات مربوط به پیکربندی سایت شما را حفظ می کند. شما باید از تمام آن داده ها مراقبت کنید بنابراین بیایید ببینیم که چگونه از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید.

برای شروع کار ، نیاز به دسترسی FTP به سایت خود دارید. اگر هرگز به حساب FTP خود وصل نشده اید ، باید تمام اطلاعات لازم را در ایمیل از شرکت میزبان خود پیدا کنید ، یا می توانید یک حساب کاربری جدید از cPanel تنظیم کنید..

 1. مانند سرویس دهنده FTP باز کنید FileZilla
 2. وارد حساب کاربری خود شوید
 3. کل پوشه WordPress را در رایانه خود بارگیری کنید

اصلاً کار سختی نبود ، اینطور نبود؟ پس از سه مرحله ساده ، اکنون یک نسخه پشتیبان کامل از پرونده های وردپرس خود دارید و باید آنها را ایمن نگه دارید. پوشه را در جایی در رایانه خود ذخیره کنید ، آن را ایمن کنید میزبانی ابر , صرفه جویی در دیسک خارجی ، حافظه USB ، DVD … فقط مطمئن شوید که فقط برای شما قابل دسترسی است.

با استفاده از دسترسی FTP پرونده ها را بازیابی کنید

بازیابی فایل های وردپرس از طریق FTP به راحتی کپی کردن عکس های شما از یک پوشه به پوشه دیگر است. اگر تاکنون فایلهایی را در ویندوز کشیده و رها کرده اید ، می دانید که چگونه از طریق FTP یک نسخه پشتیبان تهیه کنید:

 1. مشتری FTP خود را باز کنید (با استفاده از FileZilla یا هر مشتری دیگری که انتخاب می کند)
 2. وارد حساب کاربری خود شوید
 3. به پوشه نصب وردپرس بروید
 4. پوشه پشتیبان را روی رایانه خود باز کنید
 5. همه پرونده ها را از رایانه خود به سرور FTP بکشید و رها کنید
 6. در صورت درخواست ، پرونده را بازنویسی / جایگزین کنید

بسته به سرعت اتصال شما ، این ممکن است تا ده دقیقه طول بکشد. صبورانه منتظر انتقال باشید تا انتقال کلیه پرونده های پشتیبان منتقل شود.

نحوه تهیه نسخه پشتیبان از پایگاه داده های وردپرس

برای تهیه نسخه پشتیبان از پایگاه داده های WordPress ، به PhpMyAdmin دسترسی خواهید داشت. با باز کردن دسته Databases می توانید این نرم افزار را در cPanel پیدا کنید.

 1. وارد cPanel خود شوید
 2. هدایت به بانکهای اطلاعاتی دسته بندی
 3. باز کن phpMyAdmin
 4. انتخاب صادرات برگه
 5. روش را انتخاب کنید (گزینه های سریع یا تنظیم شده به روش دلخواه)
 6. یک فرمت برای بانک اطلاعات انتخاب کنید
 7. کلیک برو دکمه ای که بانک اطلاعاتی را در رایانه شما ذخیره می کند

تهیه نسخه پشتیبان از پایگاه داده WordPress

بسته به اندازه سایت شما و سرعت اتصال به اینترنت شما ، این ممکن است تا چند دقیقه طول بکشد. صبور باشید و صبر کنید تا کل مراحل به پایان برسد.

اگر در هاست مشترک هستید ، این احتمال وجود دارد که نتوانید به PhpMyAdmin دسترسی پیدا کنید. در این صورت با ارائه دهنده میزبان خود تماس بگیرید. شاید لازم باشد که حساب خود را به روز کنید یا فقط از آنها بخواهید که این ویژگی را فعال کنند.

بازیابی پایگاه داده WordPress

بازیابی پایگاه داده های وردپرس کمی پیچیده تر است:

 1. وارد phpMyAdmin شوید
 2. پایگاه داده را از لیست موجود در سمت چپ صفحه پیدا کنید
 3. اگر می خواهید کل بانک اطلاعاتی بازیابی شود ، به پایین بروید و انتخاب کنید بررسی همه گزینه
 4. حالا انتخاب کنید رها کردن از لیست
 5. در حالی که هنوز پایگاه داده را انتخاب کرده اید ، روی آن کلیک کنید وارد كردن دکمه
 6. کلیک انتخاب فایل دکمه ، پرونده پایگاه داده را از رایانه خود انتخاب کرده و آن را باز کنید
 7. نگه داشتن واردات جزئی گزینه بررسی شد
 8. اطمینان حاصل کنید که قالب نشان داده می شود SQL و آن هیچ یک برای حالت سازگاری SQL انتخاب شده است
 9. کلیک برو دکمه برای اتمام مراحل واردات

نسخه پشتیبان کامل را از طریق cPanel بارگیری کنید

فایلهای cPanel

اگر به cPanel دسترسی دارید ، ممکن است همه چیز برای شما راحت تر شود زیرا می توانید با کلیک بر روی یک دکمه ، نسخه پشتیبان کامل یا جزئی سایت خود را بارگیری کنید. ما قبلاً این موضوع را در راهنمای نهایی cPanel برای کاربران وردپرس پوشش داده ایم ، اما بگذارید این روند ساده را یک بار دیگر به شما نشان دهیم:

 1. هدایت به فایل ها دسته بندی
 2. باز کن جادوگر پشتیبان ابزار
 3. کلیک پشتیبان گیری دکمه از سمت چپ
 4. را انتخاب کنید تهیه نسخه پشتیبان کامل یا پوشه ها ، بانکهای اطلاعاتی خاص یا پیشفرض های ایمیل و فیلترها را انتخاب کنید
 5. کلیک تهیه نسخه پشتیبان اگر از پشتیبان گیری کامل انتخاب کرده اید یا دکمه ای را برای سایر نسخه های پشتیبان انتخاب کرده اید
 6. برای بارگیری از نسخه پشتیبان تهیه شده و به صورت محلی آن را روی لینک کلیک کنید

مجدداً اطمینان حاصل کنید که نسخه پشتیبان را در یک مکان امن ذخیره کنید. در صورت تصمیم به بازیابی نسخه پشتیبان ، به پرونده ها نیاز خواهید داشت.

نسخه پشتیبان کامل

نسخه پشتیبان کامل بارگیری شده از طریق cPanel شامل کلیه پرونده ها ، پوشه ها ، پایگاه داده ها و حتی ارسال کنندگان ایمیل و فیلترها خواهد بود.

با استفاده از cPanel سایت خود را بازیابی کنید

امیدواریم که شما فقط مجبور به بازگرداندن سایت خود شوید. اما اگر مدت طولانی تری در وب سایت خود باقی بمانید ، دیر یا زود ممکن است چیزی اشتباه پیش رود و تنها راه رفع موارد بازیابی آخرین نسخه پشتیبان است. اگر از cPanel استفاده می کنید ، مسائل پیچیده نیستند:

 1. وارد cPanel خود شوید
 2. باز کن مدیر فایل کاربرد
 3. روی دکمه بارگذاری در بالای صفحه کلیک کنید
 4. آخرین نسخه پشتیبان را از رایانه خود انتخاب کرده و آن را در سرور بارگذاری کنید

لطفاً مدتی صبر کنید زیرا روند بارگذاری ممکن است مدتی طول بکشد. پس از بارگذاری پرونده ، پوشه فشرده شده را از لیست همه پرونده ها انتخاب کنید. در حالی که پرونده هنوز انتخاب شده است ، روی دکمه Extract که می توانید در قسمت بالا سمت چپ صفحه بیابید ، کلیک کنید.

اکنون باید یک پنجره پاپ آپ جدید را ببینید که از شما در مورد فهرست استفاده می کند. پوشه ای را انتخاب کنید که پرونده های سایت شما در آن قرار دارد (در اکثر موارد پوشه / public_html خواهد بود) و گزینه Extract File (s) را کلیک کنید. بعد از چند لحظه ، تمام پرونده ها باید رونویسی شوند و سایت شما به نسخه ای که از آن نسخه پشتیبان تهیه کرده اید ، بازگردانی می شود. اگر مرتباً از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کرده اید ، نباید احساس کنید که زیاد از دست می دهید.

بهترین افزونه ها برای تهیه پشتیبان خودکار وردپرس

ایجاد دستی نسخه پشتیبان کار چندان سختی نیست. اما همانطور که از پاراگراف های بالا می بینید ، برای تهیه نسخه پشتیبان کامل ، زمان لازم است. وبلاگ نویسان معمولاً وقت زیادی را برای اختصاص به تکنیکال اختصاص نمی دهند و یک بار یا دو بار در هفته کل مراحل را طی می کنید ممکن است مثل اتلاف وقت باشد.

از آنجا که WordPress را به عنوان سکوی وبلاگ نویسی خود انتخاب کرده اید ، شانس دارید. چندین افزونه رایگان و پریمیوم وجود دارد که نگرانی های شما را از بین می برند ، یعنی پلاگین هایی که باعث می شود کل فرآیند تهیه نسخه پشتیبان به صورت خودکار انجام شود. در اینجا بهترین افزونه ها برای تهیه پشتیبان خودکار وردپرس وجود دارد.

مطبوعات مطبوعات

مطبوعات مطبوعات

قیمت: 99 دلار در هر سال یا 9 دلار در هر ماه

Vault Press که به عنوان یکی از بهترین ها شناخته شده است ، قطعاً همه چیزهایی را که شما نیاز دارید در هنگام تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرس به شما ارائه می دهد. نصب و مدیریت این افزونه آسان است. علاوه بر گزینه های پیش فرض برای تهیه نسخه پشتیبان از سایت خود (که شامل پشتیبان گیری برنامه ریزی شده ، بازیابی گزینه ها و انتخاب بین پرونده هایی است که می خواهید در یک نسخه پشتیبان تهیه کنید) ، با این افزونه می توانید آمار و اطلاعات مربوط به فعالیت را بدست آورید. بسته به پرداخت خود ، شما حتی می توانید یک گزینه امنیتی اضافه کنید که به Vault Press اجازه می دهد تا از نسخه پشتیبان خود استفاده کند و آن را ایمن کند. تو باید پیشنهاد را با جزئیات ببینید, و با تمام گزینه هایی که در آن گنجانده شده است ، شاید بخواهید کمی بیشتر از این یکی پول کسب کنید.

دوستان پشتیبان

دوستان پشتیبان

قیمت: از 80 دلار

با تهیه نسخه پشتیبان از دوستان ، می توانید از کل سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کرده و فقط با چند کلیک آن را بازیابی کنید. پس از نصب افزونه ، تنها کاری که باید انجام دهید اینست که آدرس ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید و شما آماده هستید. این افزونه به شما امکان می دهد نسخه پشتیبان خود را در یک فایل ZIP بارگیری کنید که می توانید بصورت محلی ذخیره کنید یا می توانید آن را بلافاصله در یک سرویس آنلاین بارگذاری کنید. با تهیه نسخه پشتیبان از دوستان ، 1 گیگابایت فضای رایگان برای ذخیره کردن نسخه های پشتیبان خود در Backup Buddy Stash دریافت می کنید ، یا می توانید نسخه پشتیبان را به ایمیل ، FTP ، Amazon S3 ، Dropbox یا Rackspace Cloud خود ارسال کنید..

گزینه های مختلفی برای انتخاب شما وجود دارد ، بنابراین می توانید به جای انجام هر بار تهیه نسخه پشتیبان کامل ، از بانکهای اطلاعاتی یا پوشه های شخصی پشتیبان تهیه کنید – چیزی که می تواند بیش از چند گیگابایت از داده ها به شما کمک کند. اگر نسخه پشتیبان خود را برنامه ریزی کنید ، می توانید به خودتان اجازه دهید فراموشش کنید و اجازه دهید Backup Buddy کار سختی را انجام دهد.

BackUpWordPress

پشتیبان گیری از WordPress

قیمت: رایگان / 99 دلار

این افزونه در نسخه رایگان و پولی عرضه می شود. با استفاده از نسخه رایگان ، می توانید به سرعت نسخه پشتیبان تهیه کنید و سرور خود را تنظیم کنید ، برنامه هایی را با سهولت برنامه ریزی کنید و انتخاب کنید که کدام پرونده ها را در نسخه پشتیبان خود گنجانید. اگر تصمیم به خرید بسته نرم افزاری گرفتید ، می توانید داده های خود را به طور خودکار به خدماتی مانند Google Drive ، DropBox ، Amazon S3 ، Dreamhost DreamObjects ، Rackspace Cloud و Microsoft Azure منتقل کنید و از نسخه پشتیبان تهیه کنید..

BackWPup

BackWPup

قیمت: رایگان / 75 دلار

این افزونه همچنین در دو نسخه ارائه می شود. یک رایگان به شما امکان می دهد تا از سایت خود در رایانه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و همچنین این امکان را به شما می دهد که نسخه پشتیبان خود را در Dropbox ، سرویس های S3 ، Rackspace Cloud بارگذاری کنید. یک نسخه پشتیبان تهیه شده در نسخه رایگان وجود دارد و البته همیشه می توانید نسخه پشتیبان تهیه کنید. اما اگر می خواهید گزینه ها و سرویس های بیشتری مانند Google Drive ، مجبور شوید کیف پول خود را باز کرده و هزینه نسخه PRO BackWPup را بپردازید. اگر شما می خواهید مقایسه تمام ویژگی ها از نسخه رایگان و PRO برای تصمیم گیری در مورد ارزش خرید ، باید وب سایت رسمی را بررسی کنید.


اگر با وب سایت وردپرس خود با مشکلی روبرو شده اید و به یک نسخه پشتیبان سریع نیاز دارید ، می دانید مراقبت از سایت خود چقدر مهم است. اگر تاکنون خوش شانس بوده اید ، منتظر نمانید تا از اشتباهات خود بیاموزید. اطمینان حاصل کنید که ارائه دهنده هاستینگ شما بطور مرتب از فایلها و بانکهای اطلاعاتی خود نسخه پشتیبان تهیه می کند.

لطفا تنبل نشوید. از سایت وردپرس خود بطور دستی نسخه پشتیبان تهیه کنید. شما هرگز نمی دانید چه زمانی به آن پرونده ها نیاز خواهید داشت. بعد از انجام اولین بار تهیه نسخه پشتیبان ، خواهید دید که فقط چند کلیک طول می کشد تا جدیدترین فایلهای ذخیره شده در رایانه شما باشد. و اگر می توانید چند دلار هزینه کنید ، یکی از بهترین افزونه ها برای تهیه پشتیبان خودکار وردپرس را انتخاب کنید و هنگام تهیه نسخه پشتیبان از آن استراحت کنید.

تجربیات شما چیست؟ چند بار از سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه می کنید?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked