نحوه اضافه کردن گوگل آنالیتیکس به وب سایت وردپرس

نحوه افزودن Google Analytics به وب سایت وردپرس


چه وبلاگ ، وب سایت شخصی شخصی یا سبد شغلی که با وردپرس می سازید ، به همین دلیل آن را انجام می دهید. شما می خواهید مردم بتوانند به مطالبی که آنلاین ارائه کرده اید ، برسند. بدون مخاطب ، پروژه وب شما به هدف خود خدمت نمی کند. بنابراین به یک روش یا دیگر ، باید درک افرادی را انجام دهید که از دامنه شما بازدید می کنند.

افرادی که سایت شما را باز کرده اند چه کسانی هستند؟ چه تعداد از آنها در یک ماه از سایت شما بازدید می کنند؟ آیا آنها بر می گردند و چه مدت سایت شما را باز می کنند؟ آیا آنها از یک موتور جستجو ، سایت شبکه های اجتماعی سرچشمه گرفته اند یا شاید آنها به صورت دستی آدرس را وارد کرده اند؟ اینها فقط چند سوال مهمی هستند که هر صاحب وب سایت باید بطور مرتب از خود بپرسد.

پرسیدن سؤالات بخش آسان است. اما چگونه به آنها پاسخ می دهید?

Google Analytics چیست؟?

می توانید به سؤالات فوق با یک سرویس Google رایگان پاسخ دهید. Google Analytics بسیار قدرتمند است (این هنوز یک عدم موفقیت است) تجزیه و تحلیل وب آنلاین ابزاری که می تواند رفتار یک وب سایت و همه بازدید کنندگان بخشی از آن را ردیابی کند. اگرچه تنها یک نوع نیست ، قطعاً Google Analytics یکی از محبوب ترین ابزارهای تحلیلی برای کار است. مردم از آن استفاده می کنند تا در مورد سایت هایی از بلاگ های ساده گرفته تا پرتال های شرکتی که میلیون ها کاربر ماهانه ایجاد می کنند ، در مورد سایت ها استفاده کنند.

این سرویس در سال 2005 معرفی شده است. این ابزار بی شمار گزارشگری را ارائه می دهد. از نمایش بازدیدکنندگان در زمان واقعی ، مکانها و فناوری گرفته تا داده های تجارت الکترونیکی که می تواند تعداد فروش را ردیابی کند.

چگونه کار می کند?

Google Analytics همه را ملزم به باز کردن یک حساب رایگان می کند که یک کد شناسایی ردیابی منحصر به فرد دریافت می کند. بعد از قرار دادن کد در سایت ، Google Analytics هر بار که یک بازدید کننده بارگیری هر یک از صفحات مرتبط را انجام می دهد.

این کد رهگیری سپس در مرورگرهای مشتری اجرا می شود و رفتار را ردیابی می کند. اگرچه این امر چند سال پیش امكان پذیر نبود ، معمولاً داده ها به صورت واقعی به سرویس ارسال می شوند كه به سرعت همه سیگنال ها را تفسیر می كند. این امکان را به شما می دهد تا بلافاصله مشاهده کنید که چند کاربر سایت شما را بارگذاری می کنند و تمام جزئیات بازدید وی را مشاهده می کنید.

خواندن توصیه شده: راهنمای مبتدی Google Analytics

چگونه Google Analytics را به سایت خود اضافه کنیم

قبل از وارد کردن کد رهگیری در سایت خود ، باید یک حساب Google Analytics ایجاد کنید:

 1. هدایت به تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل
 2. با حساب Gmail خود وارد سیستم شوید
 3. بر روی دکمه “ثبت نام” کلیک کنید
 4. گزینه “وب سایت” را انتخاب کنید
 5. اطلاعاتی مانند نام حساب خود ، نام وب سایت ، URL ، کشور و منطقه زمانی را وارد کنید
 6. موافقت با شرایط و ضوابط

پس از انجام مراحل ، حساب باید آماده باشد و اکنون می توانید اتصال آن را به وب سایت خود شروع کنید. درست مانند هر چیز دیگری در وردپرس ، می توانید کار را از چند طریق مختلف انجام دهید. در این مقاله می خواهیم دو روش مختلف برای اضافه کردن Google Analytics به سایت وردپرس خود را به شما نشان دهیم.

1. برای افزودن Google Analytics از افزونه های WordPress استفاده کنید

اگر فقط اطلاعات پیگیری اولیه را از طریق Google Analytics می خواهید ، روش های دستی کاملاً مناسب هستند. اما اگر می خواهید روزانه بتوانید آمارها را ردیابی کنید ، این افزونه ممکن است انتخاب بهتری باشد. چندین افزونه شگفت انگیز وردپرس وجود دارد که به سرویس ردیابی Google اختصاص داده شده است. آنها به شما کمک می کنند تا سایت را بدون آن که کد بپیچید ، به آن متصل کنید ، و همچنین برخی از ویژگی های اضافی را ارائه خواهید کرد که احتمالاً دوست دارید.

با استفاده از افزونه ، می توانید Google Analytics را در داشبورد وردپرس خود داشته باشید. بنابراین ، به جای اینکه همیشه صفحات سرویس رسمی را باز کنید ، می توانید مرتبط ترین آمار را مستقیماً از صفحه مدیر وردپرس خود مشاهده کنید.

داشبورد Google Analytics برای WP (GADWP)

قیمت: رایگان

با بیش از یک میلیون کاربر فعال ، این محبوب ترین افزونه وردپرس است که می تواند سایت شما را به ابزار محبوب ردیابی Google وصل کند. وقتی متوجه شدید که این تعداد است ، اعداد شگفت زده نمی شوند ذکر شده به عنوان شریک رسمی Google Analytics.

این امکان را به شما می دهد تا کد شناسایی ردیابی را که ما در مورد آن صحبت کردیم ، اضافه کنید ، و همچنین a را نصب می کند ماژول داشبورد تا بتوانید آمارها را مستقیماً از سایت پیگیری کنید.

GADWP فراتر از اتصال سرویس است. با توجه به ویژگی های پیشرفته ، می توانید سایت را از طریق سایر مجموعه های داده سطح بالا تحلیل کنید. این بدان معناست که می توانید رویدادها و بخش ها را مستقیماً از داشبورد مشاهده کنید.

اکنون بیایید نحوه نصب افزونه و اتصال به سرویس را ببینیم:

 1. قابل اعتماد و متخصص پلاگین ها -> افزودن جدید
 2. جستجوی “داشبورد Google Analytics for WP”
 3. افزونه را نصب و فعال کنید
 4. در سمت چپ ، گزینه منوی Google Analytics را پیدا کنید و تنظیمات عمومی را باز کنید
 5. بر روی دکمه “مجوز افزونه” کلیک کنید
 6. روی پیوند “دریافت کد دسترسی” کلیک کنید
 7. در یک پنجره جدید ، حساب Google Analytics خود را انتخاب کرده و اجازه دسترسی به افزونه را بدهید
 8. کد تولید شده را کپی کنید
 9. به پلاگین برگردید و کد دسترسی را جایگذاری کنید

اگر حساب Google Analytics به درستی تنظیم شده است ، باید لیست گزارش های موجود از آن حساب را مشاهده کنید (اگر یک حساب کاربری جدید دارید ، به طور واضح فقط یک مورد در این فهرست خواهید داشت). پس از آن ، می توانید شروع به استفاده از افزونه ، تغییر تنظیمات و نظارت بر تغییرات آمار کنید.

داشبورد Google Analytics در GADWP

برای دیدن اولین گزارش تصویری ، کافیست به داشبورد وردپرس خود بروید که در آن می توانید یک نمودار با آمارهای سی روز گذشته را مشاهده کنید. چشمگیر ، اینطور نیست?

NK Google Analytics

قیمت: رایگان

یكی از این افزونه ها ، رایگان Google Google Analytics است. از آنجا که ما قبلاً یک فیلم آموزشی گام به گام ایجاد کرده ایم ، لطفاً در بالا نگاهی بیندازید و نحوه نصب افزونه و اتصال آن به حساب شخصی Google Analytics خود را یاد بگیرید..

سایر پلاگین ها

در این مقاله ، ما فقط به دو افزونه وردپرس اشاره کردیم. فقط برای اینکه گزینه های بیشتری به شما ارائه دهیم ، می توانید به راه حل های محبوب دیگر مانند:

2. دستی کد را اضافه کنید

اگر تنها کاری که می خواهید اتصال سرویس به سایت شما باشد ، روش دستی بیش از اندازه کافی خواهد بود. اگرچه لازم نیست افزونه های اضافی را نصب کنید ، اما نمی توانید آمار را مستقیماً از سایت پیگیری کنید. درعوض ، برای شروع تجزیه و تحلیل ، همیشه باید به صفحات Google Analytics بروید.

پیشنهاد می کنیم از این روش فقط درصورتی استفاده کنید که می دانید چگونگی مدیریت الگوهای و الگوهای وردپرس را انجام دهید. از آنجایی که مجبور خواهید بود پرونده ها را به روز کنید ، در معرض خطا و ترمز سایت خود هستید. همچنین ، اگر با موضوع کودک کار نمی کنید ، می توانید به محض بروزرسانی موضوع فعال وردپرس خود ، کد را از دست دهید.

روش شماره 1

کد Google Analytics باید در پرونده header.php که در هر صفحه از سایت شما بارگذاری شده است ، قرار دهید. بنابراین منطقی است که پرونده را ویرایش کنید و کد را در جای مناسب قرار دهید:

 1. به Google Analytics بروید
 2. کلیک کنید مدیر -> اطلاعات پیگیری -> کد رهگیری
 3. کل شروع و پایان آن را کپی کنید برچسب زدن
 4. قابل اعتماد و متخصص ظاهر -> ویرایشگر
 5. پرونده header.php را پیدا کنید و ویرایش کنید
 6. کد رهگیری را بلافاصله بعد از چسباندن برچسب زدن
 7. ذخیره تغییرات

کد رهگیری Google Analytics

روش شماره 2

روش دیگر این امکان را به شما می دهد تا از طریق فایل function.php همان کد را به هدر وب سایت خود اضافه کنید:

 1. قابل اعتماد و متخصص ظاهر -> ویرایشگر
 2. پرونده توابع.php را ویرایش کنید
 3. کد زیر را کپی و جایگذاری کنید:

add_action ('wp_head' ، 'fsg_googleanalytics')؛
عملکرد fsg_googleanalytics () {؟>

// کد رهگیری Google Analytics خود را در اینجا بچسبانید (کد شروع و پایان با آنe

Adblock
detector
map