منوهای مدیریت وردپرس را بر اساس نیازهای خود تغییر دهید

منوهای مدیریت وردپرس را بر اساس نیازهای خود تغییر دهید


هر منوی مدیر وردپرس بعد از نصب به دنبال یکسان است. این ممکن است خوب باشد اگر شما در سایت های مختلفی که توسط WordPress محبوب ما کار می کنند کار می کنید ، اما اگر یک وبلاگ را برای مشتری ایجاد می کنید ، ممکن است بخواهید از منوی سرپرست تغییر دهید تا به یک ظاهر منحصر به فرد برسید.

اگرچه در داشبورد وردپرس گزینه های زیادی وجود ندارد ، اما هنوز هم می توانید به راحتی به تنهایی چیزها را تغییر دهید. در راهنمای امروز ، بگذارید چند نکته سریع را به شما نشان دهیم که به شما در تغییر منوی مدیر وردپرس به نیازهای شما کمک می کند:

 • منوی مدیر وردپرس خود را مجددا تنظیم کنید
 • نحوه شخصی سازی منوی مدیریت وردپرس
 • نحوه تغییر رنگ در منوهای مدیریت
 • نحوه تغییر رنگ در منوهای سرپرست بدون پلاگین

منوی مدیر وردپرس خود را مجددا تنظیم کنید

بعد از شروع به افزودن افزونه ها و عملکردهای جدید به سیستم وبلاگ نویسی ، همچنان نمادهای موجود در فهرست مدیریت را جمع می کنید و می توانید به راحتی با یک منوی گیج کننده به کار خود پایان دهید که نویسندگان شما قادر به یافتن پست های خود نیستند یا یک گالری برای اضافه کردن تصاویر جدید.

این زمانی است که شما شروع به فکر کردن در مورد تغییر مکان مجدد نمادها خواهید کرد. و این جایی است که یک افزونه ساده برای شما یک دستیار عالی خواهد بود.

مدیر منو مدیر

قیمت: رایگان

مدیر منو مدیر

بعد از نصب این افزونه رایگان و سبک ، تنها یک گزینه دریافت خواهید کرد. و این گزینه برای ویرایش منو است.

اگر دکمه را بزنید ، منوی شما “در حال ساخت” می رود و شما می توانید عناصر را به اطراف منتقل کنید. منو و موارد زیرمنو را بکشید و رها کنید و منویی بسازید که مناسب شما باشد. آیا می خواهید پیوند “ارسال جدید” درست در کنار “صفحه جدید” باشد؟ تو می توانی آن را انجام دهی. در واقع ، می توانید عناصر را هرچقدر که می خواهید تنظیم مجدد کنید. شما می توانید یک مورد از منوی سطح بالا را به یک زیرمنو و از طرف دیگر بکشید ، بنابراین چرا آیتم “ارسال جدید” را به جای اینکه آن را در زیرمنو قرار دهید ، به خودی خود آویخته نمی شوید؟ این انتخاب تو است.

اگر هنوز مطمئن نیستید که چرا این افزونه کوچک بسیار جذاب است ، نگاهی بیندازید ویدئو نسخه ی نمایشی.

نحوه شخصی سازی منوهای وردپرس

در حالی که ظاهر اولیه وردپرس بسیار قابل تنظیم است و شما به معنای واقعی کلمه گزینه های بی حد و حصر برای سایت خود دارید ، با پسوند یعنی یعنی WordPress Dashboard تا حدودی محدود است و شما اساساً با آنچه بدست آورده اید گیر افتاده است..

از آنجا که افزونه های تقریباً همه چیز در وردپرس وجود دارد ، چرا یک مورد وجود ندارد که به شما امکان می دهد حوزه سرپرست خود را شخصی سازی کنید؟ خوب ، وجود دارد ، و نه تنها یکی از البته.

اگر در حال رمزگذاری هستید ، شاید به این بخش از راهنما علاقه ای نداشته باشید زیرا ما نمی خواهیم کدهای پشت افزونه را به شما نشان دهیم بلکه فقط به شما راهنمایی کوتاه می دهیم که چگونه می توانید افزونه ها را تنظیم کنید و به راحتی طراحی برنامه خود را تغییر دهید. منطقه مدیر اما شما احتمالاً همین را می خواهید ، اینطور نیست?

داش مشتری

قیمت: رایگان

برای مبتدیان ، ممکن است بخواهید منوی سرپرست را برای خود یا هر کاربر دیگری تغییر دهید. این کار را می توان به راحتی با این افزونه رایگان انجام داد که در آن شما توانایی تغییر کل منو را که هنگام کار در وبلاگ وردپرس خود مشاهده می کنید ، دارید. به عنوان مثال ، می توانید موارد جدیدی از فهرست را اضافه کنید ، مواردی را که لازم ندارید حذف کنید یا نمی خواهید برای یک نقش خاص کاربر در دسترس قرار بگیرید ، می توانید نمادها و غیره را تغییر دهید ، بنابراین ، چگونه این کار را انجام دهیم؟ بیا شروع کنیم:

 1. قابل اعتماد و متخصص پلاگین ها -> افزودن جدید
 2. افزونه Client Dash را نصب و فعال کنید
 3. هدایت به تنظیمات -> مشتری مشتری
 4. در برگه دوم ، “منوها” را انتخاب کنید
 5. نقش کاربر را انتخاب کرده و روی “افزودن منو” کلیک کنید

اینجاست که شخصی سازی شما شروع می شود. بعد از اینکه افزونه ایجاد منوی جدید خود را انجام داد ، اکنون صفحه را به نظر می رسد. در اینجا می توانید موارد منو را اضافه یا حذف کنید ، برچسب های جدید تایپ کرده و حتی آیکون های استاندارد را تغییر دهید. خواه یک نوع پست باشد که می خواهید پیوندی اضافه کنید یا شاید پیوندی سفارشی باشد ، Client Dash به شما امکان می دهد این کار را انجام دهید. موارد را بکشید و رها کنید و خودتان یک منوی شخصی ایجاد کنید که باعث می شود شما سریعتر کار کنید.

ویرایشگر منوی مدیر

قیمت: رایگان / 19 دلار
نسخه ی نمایشی

menu-editor-pro

گرچه محبوب تر از افزونه قبلاً ذکر شده است ، Admin Menu Editor در نسخه رایگان و پریمیوم عرضه می شود ، بنابراین در صورت تمایل به همه ویژگی های اضافی مجبور به خرید مجوز خواهید شد. تفاوت های بزرگی بین افزونه ها و مدیر ویرایشگر منو همچنین امکان تنظیم مجدد منو را برای خود یا هر نقش کاربر دیگر به سادگی با کشیدن و رها کردن منوها و زیرمجموعه هایی که می خواهید به شما ارائه می دهند..

می توانید حقوق دسترسی ، نمادها و عناوین را برای همه فهرست ها تغییر دهید ، آنها را صادر و وارد کنید و حتی از کد کوتاه استفاده کنید. برای دیدن قدرت واقعی این افزونه ، نسخه آزمایشی نسخه PRO را بررسی کنید.

 1. ویرایشگر منوی مدیر را نصب کرده و آن را فعال کنید
 2. هدایت به تنظیمات -> ویرایشگر منو (PRO)
 3. User Role را که دوست دارید ویرایش کنید و منوی مورد نظر خود را تنظیم کنید ، انتخاب کنید
 4. ذخیره تغییرات

نحوه تغییر رنگ در منوهای مدیریت

وقتی صحبت از شخصی سازی می شود ، ممکن است بخواهید شیوه ظاهری منطقه مدیریت خود را تغییر دهید. به طور پیش فرض ، 8 طرح رنگی وجود دارد که می توانید برای نمایه خود انتخاب کنید. اما شاید رنگهای استاندارد را دوست ندارید یا نمی خواهید که این رنگها در سایت شما مطابقت داشته باشند. و اینجاست که گزینه های بیشتری می خواهید ، درست است?

روش های مختلفی برای تغییر طرح های رنگی برای منوی سرپرست شما وجود دارد. در این بخش از مقاله, ما دو افزونه به شما نشان خواهیم داد که می تواند یک کار عالی انجام دهد – می توانید یک افزونه ساده نصب کنید که هشت رنگ دیگر اضافه خواهد کرد یا در انتخاب دیگر با انتخاب رنگ بازی خواهد کرد.

طرح های رنگی مدیر

قیمت: رایگان

طرح های رنگی مدیر

اگر نیازی نیست به جزئیات بروید و هر رنگی را توسط خودتان انتخاب کنید ، ممکن است بخواهید این افزونه ساده و رایگان را امتحان کنید. شما به سادگی نیاز به نصب طرح های رنگ Admin و این افزونه به طور خودکار 8 طرح رنگ جدید را اضافه می کند که می توانید در زیر گزینه های کاربر پیدا کنید:

 1. افزونه Admin Color Schemes را نصب کرده و فعال کنید
 2. هدایت به کاربران -> نمایه شما
 3. طبق Admin Color Scheme یک طرح جدیدی را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید

ژنراتور طرحواره های رنگی وردپرس

قیمت: رایگان

افزونه قبلاً ذکر شده فقط 8 طرح رنگ را اضافه می کند ، اما اگر می خواهید بر روی هر رنگی در طرح خود کنترل داشته باشید ، به گزینه های بیشتری نیاز خواهید داشت. متأسفانه ، این افزونه از وب سایت اصلی حذف شده است که به شما امکان می دهد رنگ ها را مستقیماً از مرورگر خود انتخاب کنید ، اما هنوز هم می توانید این افزونه را بارگیری کرده و به صورت دستی نصب کنید.

چند قدم بعدی را دنبال کنید و یک طرح رنگی مدیر را در مدت یک یا دو دقیقه خواهید داشت (یا اگر شما هم مثل ما هستید ، ممکن است یک ساعت قبل از پیدا کردن ترکیب رنگی مناسب بگذرانید).

 1. بارگیری وردپرس Admin Color Scheme Generator
 2. افزونه را نصب و فعال کنید
 3. با انتخاب رنگ ها ، طرح های سفارشی ایجاد کنید

نحوه تغییر رنگ در منوهای سرپرست بدون پلاگین

در این قسمت به جای نصب افزونه های اضافی برای تغییر رنگ در منوهای مدیر ،, ما به شما آموزش می دهیم که چگونه با قرار دادن کد زیر در توابع.php ، طرح های رنگی را تغییر دهید و در واقع یک افزونه ساده به تنهایی درست کنید.

با استفاده از این کد می توانید هر رنگی را که می خواهید انتخاب کنید ، اما به جای انتخاب رنگ از بین آنها ، باید سه برابر رنگ شش ضلعی را بنویسید. می توانید با استفاده از هر انتخاب رنگی که می خواهید – از Paint گرفته تا Photoshop یا هر انتخاب رنگ آنلاین ، آنها را بدست آورید.

 1. به پرونده ی function.php خود بروید
 2. در انتها کد زیر را بچسبانید:
 3. عملکرد اضافی_admin_color_schemes () // فهرست راهنما را بدست آورید $ theme_dir = get_template_directory_uri ()؛ // اقیانوس wp_admin_css_color ('isitwpcolor'، __ ('Is WP'), $ theme_dir '/admin-colors/isitwp/colors.min.css', array ('# ed2a0c'، '# 000000'، '# 738e96'، '# f2fcff') )؛ } add_action ('admin_init'، 'shtesë_admin_color_schemes')؛
 4. با کد بعدی کد طرح جدید رنگی خود را فعال کنید:
 5. تابع set_default_admin_color ($ user_id) { $ args = آرایه ( 'ID' => $ user_id, 'admin_color' => 'isitwpcolor' )؛ wp_update_user ($ args)؛

  }
  add_action (“user_register” ، “set_default_admin_color”)؛

  متأسفانه ، ما هنوز عملی نشده ایم پس از این مرحله ، باید عملکرد دیگری را برای چسباندن برچسب طرحهای رنگی که اخیراً ایجاد شده اند ، بچسبانید.

 6. کد زیر را جایگذاری کنید:
عملکرد تغییر نام (تغییر نام )_fresh_color_scheme () جهانی _wp_admin_css_colors؛ $ color_name = $ _wp_admin_css_colors ['تازه'] -> نام؛ if ($ color_name == 'پیش فرض') { $ _wp_admin_css_colors ['تازه'] -> name = 'تازه'؛ } $ _wp_admin_css_ Colors؛ } add_filter ('admin_init'، 'rename_fresh_color_scheme')؛

این آخرین مرحله برای ایجاد طرح رنگی سفارشی شما بدون نصب افزونه های اضافی بود. در حالی که شاید زمان کمی بیشتر باشد ، لازم نیست به آن یک افزونه اضافی که در وردپرس نصب شده است ، اهمیت دهید.

نتیجه

در حالی که شخصی سازی منوی سرور وردپرس اولین چیز در لیست کارهای شما نخواهد بود ، مطمئناً موضوعی است که اگر قصد دارید در یک سایت طولانی تر در سایت خود کار کنید ، از آن مراقبت کنید.. داشتن منوی سفارشی ، نمادهای مختلف یا مجموعه های رنگی می توانند به شما در کار راحت تر کمک کنند. همچنین این احساس منحصر به فرد را برای تمام کاربرانی که به باطن دسترسی دارند ایجاد می کند.

بنابراین ، اگر چند دقیقه فرصت بیشتری ندارید ، این مقاله را طی کنید و منوهای مدیر خود را اصلاح کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map