راهنمای نهایی cPanel برای مبتدیان WordPress

cpanel-guide-wordpress-1.png


هر وبلاگ یا وب سایت ، از جمله وردپرس ، به ارائه دهنده هاستینگ نیاز دارد. هنگامی که تصمیم گرفتید به چه کسی اعتماد کنید ، وبلاگی را راه اندازی کرده و وردپرس را نصب خواهید کرد. همانطور که احتمالاً از قبل می دانید ، مدیریت یک سایت هم وقت و هم مهارت می خواهد. وردپرس می تواند در رابطه با وبلاگ خود به شما بسیار کمک کند ، اما وقتی سرور شما بیاید ، به نوع دیگری از کمک نیاز خواهید داشت. و اینجاست که cPanel برای کمک به شما وارد می شود.

cPanel یک پانل کنترل مبتنی بر لینوکس است که به طور خاص برای مدیریت میزبانی وب طراحی شده است. این پنل قدرتمند از ابزارهای بی شماری تشکیل شده است که به شما در مدیریت وب سایت خود از جنبه های مختلف کمک می کند. دارای رابط گرافیکی کاربر پسند و کاملاً بصری است و حتی کاربران اولین بار نیز در انجام کارهای خاص از طریق cPanel مشکلی نخواهند داشت. تو می توانی درباره cPanel اطلاعات بیشتری کسب کنید در صفحات ویکی پدیا.

از آنجا که این صفحه کنترل به حدی رایج شده است که عملا هر شرکت میزبانی از آن استفاده می کند ، دیر یا زود باید یاد بگیرید که چگونه کارهای اساسی را با آن انجام دهید. به جای این که همه جزئیات مربوط به این صفحه عظیم را بررسی کنیم ، ما روی مبتدیان WordPress تمرکز خواهیم کرد.

Contents

فهرست مطالب

 1. مقدمه
 2. فایل ها
  1. مضامین / افزونه ها را از طریق File Manager بارگذاری کنید
  2. یک حساب FTP جدید ایجاد کنید
  3. تهیه نسخه پشتیبان سریع
  4. تهیه نسخه پشتیبان
  5. تصاویر کوچک را از تصاویر ایجاد کنید
  6. تصاویر مقیاس
  7. تصاویر را به قالب دیگری تبدیل کنید
 3. بانکهای اطلاعاتی
  1. اولین پایگاه داده خود را ایجاد کنید
  2. پایگاه داده های اضافی ایجاد کنید
  3. یک جدول در یک پایگاه داده ایجاد کنید
  4. صادرات
  5. وارد كردن
  6. دسترسی از راه دور را مجاز کنید
 4. دامنه ها
  1. دامنه Addon ایجاد کنید
  2. ایجاد Subdomain
  3. نام مستعار را ایجاد کنید
  4. تغییر دامنه
 5. پست الکترونیک
  1. یک حساب ایمیل جدید ایجاد کنید
  2. به برنامه Webmail دسترسی پیدا کنید
  3. نامه جدید خود را به یک برنامه دسک تاپ اضافه کنید
 6. معیارهای
 7. امنیت
  1. مسدود کردن IP
  2. محافظت از Hotlink را فعال کنید
  3. محافظت از Leech را فعال کنید
  4. ModSecurance را فعال کنید
 8. نرم افزار
  1. نحوه نصب وردپرس
 9. اولویت ها
  1. رمز عبور cPanel را تغییر دهید
  2. زبان را تغییر دهید
  3. اطلاعات مخاطب را تغییر دهید
  4. کاربر جدیدی اضافه کنید

مقدمه

برای ورود به حساب کاربری خود ، باید نام کاربری و رمز ورود خود را وارد کنید. این با اعتبار وردپرس شما متفاوت خواهد بود؛ جزئیات حساب معمولاً درست پس از پرداخت هزینه میزبانی خود به شما ایمیل می شود. و بعد از ورود به سیستم ، سرگرمی می تواند شروع شود.

برای ورود به سیستم cPanel ، به سایت مراجعه کنید https://www.yourdomain.com:2083 یا https: // سرور-ip-آدرس: 2083

اولین چیزی که شما متوجه خواهید شد صفحه اصلی است که یک خانه برای تمام ابزارهای قابل دسترسی است. در سمت چپ ، متوجه خواهید شد ویجت آمار جایی که می توانید تمام جزئیات اصلی در مورد سرور خود را پیدا کنید. در اینجا ، شما می توانید دامنه خود و موقعیت فهرست خانه ، اطلاعات مربوط به آخرین ورود ، اطلاعات مربوط به استفاده از دیسک خود ، حساب نامه و چندین آمار دیگر را ببینید که همیشه خوب است بدانید.

در سمت راست ، تمام ابزارهای گروه بندی شده به چند دسته را خواهید یافت. به منظور تنظیم مجدد آنها می توانید این دسته ها را بکشید و رها کنید و می توانید موارد بسیار مفیدی را برای سایت وردپرس خود پیدا کنید. بنابراین ، بیایید cPanel را در آن دسته ها قرار دهیم.

فایل ها

فایلهای cPanel

تمام ابزارهای مورد نیاز هنگام کار با پرونده ها در این گروه پیدا می شوند. برای مبتدیان ، در اینجا می توانید حساب های FTP را که ممکن است برای نصب دستی WordPress لازم داشته باشید کنترل کنید. شما به راحتی می توانید حساب های جدید اضافه کنید ، رمزهای عبور را تغییر دهید ، سهمیه های کنترل را کنترل کنید و همه چیز را با FTP عاقلانه انجام دهید. وقتی روی یک پروژه بزرگتر کار می کنید ، گاهی اوقات نیاز به نظارت دارید اتصالات FTP و ببینید چه کسی به کدام حساب FTP وصل شده است. اگر از FirstSiteGuide پیروی می کنید ، می دانید که ما همیشه تأکید بر داشتن وب سایت ایمن تأکید می کنیم. شما می خواهید به طور مرتب وب سایت خود را اسکن کنید و تمام تلاش خود را برای محافظت از سایت WP خود از طریق مضامین و افزونه ها انجام دهید ، اما گاهی اوقات مجبور خواهید شد که دسترسی FTP به سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید.

در حالی که می توانید با تغییر پرونده .htaccess یا نصب افزونه هایی مانند ، دایرکتوری های وردپرس را پنهان و محافظت کنید WP Hide and Enhancer Security, می توانید از cPanel برای قفل کردن پوشه های مورد نظر خود استفاده کنید. به سادگی پوشه حفظ حریم خصوصی دایرکتوری را باز کنید ، هر پوشه ای را انتخاب کنید و یک رمز عبور برای آن قرار دهید. باحال است ، اینطور نیست?

در این دسته ، یک ابزار پشتیبان ساده نیز پیدا خواهید کرد که گاهی اوقات می تواند یک نجات دهنده باشد. فقط با چند کلیک ، می توانید کل محتوای سرور خود را بارگیری کنید. این بدان معنی است که می توانید به راحتی کل پوشه وردپرس را بارگیری کرده و آن را به یک شرکت میزبان دیگر منتقل کنید یا برای توسعه بیشتر آن را به صورت محلی نصب کنید. اگر می خواهید فقط از فایلها و بانکهای اطلاعاتی خاص تهیه کنید ، می توانید به جای بارگیری کل سایت ، آنها را انتخاب کنید. البته ابزار تهیه نسخه پشتیبان نیز به شما امکان می دهد یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

وقتی صحبت از تصاویر می شود ، احتمالاً می دانید که وردپرس می تواند با افزونه های گالری و ابزارهای تصویری فراوان بسته بندی شود تا به شما در مدیریت تصاویر کوچک یا کل مجموعه عکس ها کمک کند. همچنین می توانید برخی از بهترین تم های پریمیوم اختصاص داده شده به عکاسی را نصب کنید ، سایزهای اضافی تصویر را بازسازی کنید یا روش فشرده سازی وردپرس تصاویر JPEG خود را تغییر دهید ، اما گاهی اوقات فقط استفاده از ابزار تصاویر cPanel کافی است که به شما در ایجاد تصاویر کوچک از همه تصاویر در یک پوشه انتخاب شده ، مقیاس آنها یا حتی تبدیل آنها به قالب دیگری.

نحوه بارگذاری مضامین / افزونه ها از طریق File Manager

اگر دسترسی FTP ندارید و باید مستقیماً مضامین و پرونده های افزونه ها را به سرور خود بارگذاری کنید ، می توانید این کار را از طریق cPanel انجام دهید:

 1. هدایت به فایل ها دسته و باز مدیر فایل ابزار
 2. Public_html را باز کنید -> wp-content که در آن پوشه “themes” و “plugins” را پیدا خواهید کرد
 3. پوشه را باز کنید
 4. فایل های تم / افزونه را بکشید و رها کنید

نحوه ایجاد یک حساب FTP جدید

 1. هدایت به فایل ها دسته و باز حساب های FTP ابزار
 2. یک نام کاربری انتخاب کنید
 3. یک رمز عبور انتخاب کنید
 4. دایرکتوری سطح بالا را برای آن حساب انتخاب کنید – برای مثال ، اگر انتخاب کردید public_html / wp-content / themes آن حساب فقط قادر به دسترسی به فهرست فهرستها خواهد بود
 5. در صورت لزوم سهمیه را به حساب خود بگذارید
 6. کلیک حساب FTP ایجاد کنید دکمه

نحوه تهیه نسخه پشتیبان سریع

 1. هدایت به فایل ها دسته و باز جادوگر پشتیبان ابزار
 2. کلیک پشتیبان گیری دکمه در سمت چپ
 3. را انتخاب کنید تهیه نسخه پشتیبان کامل یا پوشه ها ، بانکهای اطلاعاتی خاص یا پیشفرض های ایمیل و فیلترها را انتخاب کنید
 4. کلیک تهیه نسخه پشتیبان اگر یک نسخه پشتیبان تهیه کرده اید یا دکمه ای را برای سایر نسخه های پشتیبان انتخاب کرده اید
 5. برای دریافت نسخه پشتیبان و ذخیره آن در محلی روی پیوند کلیک کنید

نحوه بازیابی نسخه پشتیبان

اگر در حال حاضر یک فایل پشتیبان در رایانه خود دارید ، می توانید به سرعت آنها را با استفاده از ابزار Backup Wizard بازیابی کنید:

 1. هدایت به فایل ها دسته و باز جادوگر پشتیبان ابزار
 2. کلیک بازگرداندن دکمه در سمت چپ
 3. نوع بازگردانی (فهرست خانه ، پایگاه داده های MySQL یا فرستنده های ایمیل و فیلترها) را انتخاب کنید
 4. از رایانه خود پرونده ای را انتخاب کنید
 5. کلیک کنید بر روی بارگذاری دکمه

نحوه ایجاد تصاویر کوچک از تصاویر

 1. هدایت به فایل ها دسته بندی
 2. انتخاب کنید تصاویر ابزار
 3. انتخاب کنید تصویر بند انگشتی
 4. دایرکتوری را با تصاویری که می خواهید تبدیل کنید ، انتخاب کنید
 5. درصدی را که می خواهید تصاویر را کوچک کنید ، وارد کنید
 6. انتخاب کنید نسبت ابعاد را حفظ کنید جعبه چک
 7. کلیک تصاویر کوچک دکمه

نحوه مقیاس کردن تصاویر

 1. هدایت به فایل ها دسته بندی
 2. انتخاب کنید تصاویر ابزار
 3. انتخاب کنید مقیاس دهنده
 4. به یک پوشه بروید و یک تصویر را انتخاب کنید
 5. ابعاد را تنظیم کنید
 6. انتخاب کنید نسبت ابعاد را حفظ کنید جعبه چک
 7. انتخاب کنید یک نسخه از تصویر قدیمی را حفظ کنید
 8. کلیک تصویر مقیاس دکمه

نحوه تبدیل یک تصویر به فرمت متفاوت

 1. هدایت به فایل ها دسته بندی
 2. انتخاب کنید تصاویر ابزار
 3. انتخاب کنید مبدل
 4. در یک پوشه جستجو کرده و یک تصویر را انتخاب کنید
 5. از منو ، انتخاب کنید که کدام فرمت را می خواهید برای تبدیل یک تصویر به
 6. کلیک تبدیل

بانکهای اطلاعاتی

پایگاه داده های cPanel

تقریباً همه چیز در وردپرس از پایگاه داده استفاده می کند. قبل از نصب وردپرس باید یکی ایجاد کنید (نگران نباشید ؛ اگر از نصب کننده هایی مانند موردی که در زیر می خواهیم استفاده کنید ، لازم نیست که این کار را به صورت دستی انجام دهید) ، و یک بانک اطلاعاتی را حفظ خواهد کرد. پر کردن جداول جدید برای هر موضوع و افزونه ای که استفاده می کنید ، برای هر پست و صفحه ای که منتشر می کنید ، برای هر نظر ، کاربر و غیره. وردپرس از شما می خواهد که در طی مراحل نصب نام بانک اطلاعاتی خود را انجام دهید ، و شما مجبور خواهید بود پیشوند بانک اطلاعاتی که برای تمام جدول های آینده در آن پایگاه داده خاص استفاده خواهد شد. اگرچه ممکن است خیرخواهانه به نظر برسد ، نام و پیشوندهای پایگاه داده می توانند عوامل مهمی در امنیت سایت آینده شما باشند ، بنابراین مطمئن شوید که آنها بی نظیر هستند. اگر قبلاً WordPress نصب کرده باشید ، می توانید پیشوند بانک اطلاعاتی را تغییر دهید.

cPanel به شما امکان می دهد پایگاه های داده را مدیریت کنید. برای درست تر گفتن ، یکی از ابزارهای موجود در اختیار cPanel است phpMyAdmin. این یک ابزار رایگان (متن باز) است که برای مدیریت پایگاه داده استفاده می شود. این امکان را به شما می دهد تا پایگاه داده ها و جداول آنها را ایجاد ، ویرایش و حذف کنید و کارهای بسیار بیشتری انجام دهید. شما قادر خواهید بود به طور مستقیم موارد را در وردپرس از طریق پایگاه داده ها تغییر دهید. به عنوان مثال ، اگر افزونه ای از پایگاه داده شما برای ذخیره تنظیمات در یک جدول استفاده می کند ، می توانید همه موارد را از طریق phpMyAdmin تغییر یا تنظیم مجدد کنید. اگر می خواهید یک پایگاه داده WordPress را مجدداً تنظیم کنید ، لازم نیست این کار را با یک پرس و جو دستی انجام دهید – می توانید به جای آن از یک افزونه رایگان استفاده کنید.

رده پایگاه داده همچنین به شما امکان می دهد تا از پایگاه داده های MySQL و Wizard MySQL Databases استفاده کنید که به شما در مدیریت پایگاه داده نیز کمک می کند. اگر سرویس یا برنامه دیگری نیاز به همکاری دارد MySQL از راه دور, شما قادر خواهید بود همه چیز را از طریق cPanel تنظیم کنید.

چگونه اولین دیتابیس خود را ایجاد کنید

 1. هدایت به بانکهای اطلاعاتی دسته بندی
 2. انتخاب کنید جادوگر پایگاه داده MySQL
 3. نام پایگاه داده جدید خود را پر کرده و کلیک کنید گام بعدی
 4. نام کاربری مورد نظر خود را انتخاب کرده و رمز عبور را تنظیم کنید
 5. کلیک ایجاد کاربر دکمه
 6. امتیازات را انتخاب کرده و کلیک کنید گام بعدی

نحوه ایجاد بانکهای اطلاعاتی اضافی

 1. هدایت به بانکهای اطلاعاتی دسته بندی
 2. باز کن پایگاه داده MySQL
 3. نام بانک اطلاعات را پر کنید (حداکثر 64 کاراکتر از جمله پیشوند)
 4. کلیک ایجاد بانک اطلاعاتی دکمه

نحوه ایجاد جدول در دیتابیس

 1. هدایت به بانکهای اطلاعاتی دسته بندی
 2. باز کن phpMyAdmin
 3. از سمت چپ یک پایگاه داده را انتخاب کنید
 4. در پایین ، خواهید یافت ایجاد جدول برگه
 5. نام جدول خود را پر کنید و تعداد ردیف های آن را انتخاب کنید
 6. کلیک کنید بر روی برو دکمه
 7. نام فیلدها و خصوصیات آنها را وارد کنید

نحوه تهیه نسخه پشتیبان از بانک اطلاعاتی

 1. هدایت به بانکهای اطلاعاتی دسته بندی
 2. باز کن phpMyAdmin
 3. انتخاب صادرات برگه
 4. روش را انتخاب کنید (گزینه های سریع یا تنظیم شده به روش دلخواه)
 5. یک فرمت برای بانک اطلاعات انتخاب کنید
 6. کلیک برو دکمه ای که پایگاه داده را در رایانه شما ذخیره می کند

نحوه وارد کردن بانک اطلاعاتی

 1. هدایت به بانکهای اطلاعاتی دسته بندی
 2. باز کن phpMyAdmin
 3. انتخاب وارد كردن برگه
 4. کلیک انتخاب فایل دکمه
 5. قالب بانک اطلاعاتی را انتخاب کنید
 6. کلیک برو دکمه

دسترسی از راه دور به پایگاه های داده خود اجازه دهید

 1. هدایت به بانکهای اطلاعاتی دسته بندی
 2. باز کن MySQL از راه دور
 3. اضافه کردن میزبان دسترسی (نام دامنه یا آدرس IP)
 4. کلیک میزبان اضافه کنید دکمه

دامنه ها

دامنه های cPanel

اگر بیش از یک دامنه دارید که می خواهید با سایت WordPress خود استفاده کنید ، cPanel چندین ابزار بسیار مهم دارد که می توانید با آنها کار کنید. با استفاده از دامنه های Addon شما قادر خواهید بود دامنه جدیدی را به عنوان زیر دامنه سایت خود ذخیره کنید. اگر می خواهید یک وب سایت جدید بدون نیاز به خرید دامنه جدید داشته باشید ، می توانید از آن استفاده کنید زیر دامنه ها. یک ابزار ساده در cPanel به شما امکان می دهد به سرعت یک زیر دامنه جدید ایجاد کنید ، به طور مثال می توانید یک وبلاگ وردپرس را در سایت تجاری خود ایجاد کنید و به سادگی آن را به سمت blog.yoursite.com که به عنوان یک سایت کاملاً جدید عمل خواهد کرد شما می توانید همین کار را برای میزبانی وب سایت های دیگر خود انجام دهید ، و می توانید یکی از آنها را برای توسعه یا یک سایت نمایشی استفاده کنید تا مثالی بزنید.

اگر وب سایت خود را از یک دامنه به دامنه دیگر منتقل کرده اید و مایل هستید که هر دو آنها را نگه دارید ، به این علاقه مند خواهید شد نام مستعار ابزار این ابزار ساده به شما امکان می دهد دو دامنه را به هم متصل کنید تا از هر دوی آنها به همان سایت دسترسی پیدا کنید. به عنوان مثال ، اگر وبلاگ خود را از دسترس دارید www.yourblog.net و اکنون شما خریداری کرده اید www.yourblog.com یکی ، می توانید هر دو دامنه را به سایت خود پیوند دهید.

اگر می خواهید یک دامنه به دیگری تغییر مسیر دهید, تغییر مسیرها ابزار برای کمک به اینجاست. تصمیم بگیرید که آیا می خواهید یک تغییر مسیر موقت یا دائمی داشته باشید ، نام دامنه را اضافه کنید و تمام شده است.

نحوه ایجاد دامنه Addon

 1. هدایت به دامنه ها دسته بندی
 2. انتخاب کنید دامنه های Addon ابزار
 3. نام دامنه را وارد کنید (cPanel بطور خودکار بقیه را جمع می کند)
 4. اگر می خواهید یک حساب FTP برای دامنه افزونه جدید ایجاد کنید و جزئیات را پر کنید ، انتخاب کنید
 5. کلیک دامنه را اضافه کنید دکمه

نحوه ایجاد یک زیر دامنه

 1. هدایت به دامنه ها دسته بندی
 2. انتخاب کنید دامنه های Addon ابزار
 3. نام فرعی را وارد کنید (برای مثال: “وبلاگ”)
 4. کلیک ایجاد کردن دکمه

نحوه ایجاد دامنه جدید alias

 1. هدایت به دامنه ها دسته بندی
 2. باز کن نام مستعار ابزار
 3. نام دامنه را پر کنید
 4. کلیک دامنه را اضافه کنید دکمه

نحوه تغییر مسیر دامنه یا یک صفحه وب

 1. هدایت به دامنه ها دسته بندی
 2. باز کن تغییر مسیرها ابزار
 3. را انتخاب کنید نوع تغییر مسیر
  دائمی (301) – مرورگر بازدید کنندگان را برای به روزرسانی سوابق خود آگاه می کند
  موقتی (302) – نشانک های بازدید کننده را اعلام نمی کند
 4. دامنه ای را که می خواهید تغییر مسیر دهید انتخاب کنید
 5. URL را در جایی که می خواهید آن دامنه هدایت شوید ، پر کنید
 6. اگر می خواهید بازدید کنندگان از “www” یا بدون آن تغییر مسیر دهید ، تغییر مسیر دهید
 7. اگر می خواهید همه پرونده ها از یک فهرست به همان نام در فهرست جدید تغییر مسیر پیدا کنید ، کارت ویزیت را انتخاب کنید
 8. کلیک اضافه کردن دکمه

پست الکترونیک

ایمیل cPanel
اگر تجربه زیادی در زمینه مدیریت وب سایت ها و فن آوری های وب نداشته اید ، احتمالاً تعجب کرده اید که چگونه برخی از افراد به جای آدرسهای رایج مانند Gmail آدرس ایمیل های سفارشی دارند هنگامی که دامنه خود را داشته باشید ، می توانید چنین آدرس های ایمیل را برای خودتان ایجاد کنید. cPanel در اینجا کمک بزرگی خواهد کرد زیرا می توانید با چند کلیک ساده از طریق پنل آدرس های سفارشی ایجاد کنید.

بیایید بگوییم که شما می خواهید یک آدرس ایمیل جدید ایجاد کنید برای وبلاگ وردپرس خود که در آن افراد قادر خواهند بود با شما تماس بگیرند ، و یک آدرس اضافی برای هر نویسنده که در سایت شما کار می کند. تنها کاری که باید انجام دهید اینست که ابزار را از cPanel باز کرده و حسابهای جدیدی اضافه کنید. شما می توانید قالب آدرس های ایمیل را انتخاب کنید و باید رمزعبورها را تنظیم کنید. تصمیم بگیرید که آیا حساب های ایمیل جدید نامحدود است یا حداکثر سهمیه را به هر یک از حساب ها اضافه کنید. اگرچه این به شما بستگی دارد ، همچنین به برنامه میزبانی که شما انتخاب کرده اید بستگی دارد. نکته خوب در مورد این همه این است که cPanel شما را به یک ایمیل وصل می کند که می توانید بلافاصله ایمیل های جدید را باز کرده و بررسی کنید.

همانطور که شاید انتظار داشتید ، این فقط آغاز است. اگر به کار بیشتر در زمینه حساب های ایمیل نیاز دارید ، cPanel به شما امکان می دهد کارهای بیشتری انجام دهید. به عنوان مثال ، می توانید به راحتی تنظیم کنید سیستم حمل و نقل به این ترتیب می توان ایمیل های یک حساب خاص را به طور خودکار به حساب دیگری ارسال کرد. اگر نمی توانید مدتی به ایمیل خود دسترسی پیدا کنید ، مانند زمانی که در تعطیلات خود هستید ، می توانید تنظیم کنید پاسخ دهندگان خودکار از طریق ابزار دیگری در cPanel.

بسته به میزبانی خود ، در اینجا شما می توانید ضد هرزنامه ابزاری که با اسپم حتی قبل از ورود به صندوق ورودی شما مبارزه خواهد کرد. اگر به انعطاف پذیری بیشتری نیاز دارید, ورود MX به شما امکان می دهد نامه ورودی یک دامنه را به یک سرور خاص تغییر دهید که می تواند به عنوان پشتیبان عمل کند.

در اینجا فیلترهای ایمیل ایجاد می کنید ، مخاطبین را وارد می کنید ، لیست های پستی را ایجاد می کنید ، رمزگذاری ها را مدیریت می کنید و موارد دیگر.

نحوه ایجاد یک حساب ایمیل جدید

 1. هدایت به پست الکترونیک دسته بندی
 2. باز کن حسابهای ایمیل
 3. نام حساب (ایمیل) و رمز عبور را پر کنید
 4. سهمیه حساب را انتخاب کنید
 5. کلیک ایجاد حساب کاربری دکمه

نحوه دسترسی به برنامه Webmail

از برنامه cPanel می توانید به برنامه وب پست الکترونیکی خود دسترسی داشته باشید:

 1. قابل اعتماد و متخصص پست الکترونیک دسته بندی
 2. پیدا کردن حسابهای ایمیل ابزار را باز کنید
 3. حرکت به پایین و پیدا کردن به Webmail دسترسی پیدا کنید ارتباط دادن
 4. با اطلاعات خود وارد شوید

یا مستقیماً با باز کردن به برنامه Webmail دسترسی پیدا می کنید https://yourdomain.com:2096

نحوه اضافه کردن حساب ایمیل جدید خود به یک برنامه دسک تاپ

اگر می خواهید از برنامه دسک تاپ خود ایمیل دریافت و ارسال کنید ، باید آن را به درستی پیکربندی کنید. خوشبختانه ، فقط باید یک جزئیات درباره ایمیل خود بدانید ، و این آدرس سرور پست الکترونیکی است. در بیشتر موارد ، سرور نامه شما خواهد بود mail.yourdomain.com, و به نام کاربری کامل خود ([email protected]) و رمز عبور نیاز خواهید داشت. این ایده خوبی است که گزینه My My Required Authentication را بررسی کنید. اگر ایمیل شما با موفقیت ارتباط برقرار نکرده است ، ممکن است که شرکت میزبان چیزی را تغییر داده باشد ، بنابراین بهترین کار است که از آنها بخواهید جزئیات را بپرسید یا ایمیلی را که پس از پرداخت میزبانی وب دریافت کرده اید بررسی کنید. شرکت های میزبان معمولاً کاملاً کامل هستند ، بنابراین شما تمام جزئیات مهم را در ایمیل خواهید داشت.

نحوه ارسال ایمیل

 1. هدایت به پست الکترونیک دسته بندی
 2. باز کن حمل و نقل ابزار
 3. کلیک Forwarder را اضافه کنید
 4. آدرس ایمیل را برای ارسال و انتخاب دامنه وارد کنید
 5. آدرسی را که می خواهید ایمیل های ارسال شده را دریافت کنید ، پر کنید یا انتخاب کنید که ایمیل را دور بیندازید و یک پیام خطایی برای فرستنده ارسال کنید
 6. کلیک Forwarder را اضافه کنید

معیارهای

cPanel Metrics

پس از اولین بازدید از سایت خود ، باید تحلیل داده ها را شروع کنید. برای مبتدیان ، می خواهید چشم خود را حفظ کنید پهنای باند. این ابزار عالی استفاده از پهنای باند سایت شما را نشان می دهد. شما می توانید نمودارها و شماره هایی را مشاهده کنید که نشان دهنده میزان استفاده از پهنای باند است و به شما می گوید مقدار داده در HTTP ، IMAP ، POP3 ، SMTP و FTP منتقل می شود. بسته به برنامه میزبانی خود ، شما ممکن است منابع محدود داشته باشید ، بنابراین مهم است که شما می دانید آمار. اگر به یک برنامه محدود به آستانه برسید ، وب سایت شما ممکن است نمایش یک بازدید کننده جدید را متوقف کند. پس از این اتفاق می افتد ، به این معنی است که زمان ارتقاء میزبانی است.

بازدید کنندگان عملکرد حداکثر 1000 بازدید از سایت شما را نشان می دهد. اوستات و وب سازنده ابزارها با استفاده از وسایل دیداری ، جزئیات مربوط به بازدید کنندگان را به شما می گویند ، اما اگر به نمودارها و رابط کاربری نیازی ندارید ، الف دسترسی خام ابزار می تواند اطلاعات مربوط به بازدید کنندگان خود را در یک فایل متنی ساده صادر کند. این ابزارها می تواند شروع خوبی برای مبتدیان باشد ، اما اگر می خواهید بازدید کننده خود را با جزئیات بیشتری ردیابی کنید ، می خواهید از Google Analytics استفاده کنید. از آنجا که می توانید داشته باشید Google Analytics مستقیماً در داشبورد وردپرس شما نمایش داده می شود, لازم نیست فقط برای این وارد cPanel شوید.

هر چقدر هم که سعی کنید ، همیشه در سایت شما خطایی رخ خواهد داد. با خطاها ابزار ، شما قادر خواهید بود برای دیدن 300 خطای آخر که ممکن است شامل لینک های شکسته و پرونده های از دست رفته باشد. در حالی که این ابزار می تواند بسیار مفید باشد ، می توانید با افزونه وردپرس کارهای زیادی انجام دهید. به عنوان مثال ، می توانید پیوندهای شکسته را به طور خودکار بررسی کنید.

در پایان می توانید برنامه های stats را با ویرایشگر متریک. اگر مجاز به انجام این کار باشید (بسته به امتیازات سرور شما) ، می توانید انتخاب کنید که کدام آماری را که می خواهید در ابزارهای دیگر آمار نمایش داده شود.

امنیت

cPanel Security

شما از قبل می دانید که باید ایمن ترین وبلاگ خود را انجام دهید. شما نمی خواهید نرم افزارهای مخرب و هکرها دست خود را در سایت خود بگیرند ، بنابراین مجبورید از آن مراقبت کنید. cPanel به شما امکان می دهد مدیریت خود را مدیریت کنید کلیدهای امن Shell (SSH). SSH یک پروتکل شبکه رمزنگاری شده برای سرویس های شبکه است که با اطمینان بیش از یک شبکه نا امن انجام می شود. می توانید در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کنید صفحات ویکی پدیا.

نحوه مسدود کردن آدرس های IP

دیر یا زود ، شما هدف حملات اسپم یا هکرها خواهید شد. آنها همچنان نظرات ناخواسته خود را در سایت وردپرس خود باقی می گذارند یا حتی سعی می کنند دائماً وارد داشبورد خود شوند. در این حالت ، ممکن است بخواهید آن IP خاص را مسدود کنید. مسدود کردن هر آدرس IP برای دسترسی به سایت شما بسیار آسان است:

 1. هدایت به امنیت دسته در cPanel
 2. باز کن مسدود کننده IP ابزار
 3. آدرس IP یا دامنه ای را که می خواهید مسدود کنید اضافه کنید

برای مسدود کردن IP می توانید از هر یک از این قالب ها استفاده کنید:

 • آدرس IP تک: 192.168.0.1
 • محدوده: 192.168.0.1-192.168.0.40
 • دامنه ضمنی: 192.168.0.1-40
 • قالب CIDR: 192.168.0.1/32
 • دلالت دارد 192. *. *. *

hotlinking را به عنوان سرقت محتوا و پهنای باند در نظر بگیرید. اگر از سایت خود محافظت نمی کنید ، همه افراد در اینترنت می توانند از شما سرقت کنند و مستقیماً به پرونده های شما پیوند دهند. این بدان معنی است که همه می توانند پرونده های شما را سرقت کنند و علاوه بر این ، از پهنای باند شما نیز استفاده می کنند! به عنوان مثال ، ممکن است شخصی با پیوند مستقیم به آن ، تصویری از سایت شما سرقت کند. این روش با استفاده از پهنای باند شما برای پرداخت هزینه ، تصویر شما را در سایت آنها نشان می دهد. بنابراین ، نحوه متوقف کردن اتصال سریع از طریق cPanel?

 1. هدایت به امنیت دسته در cPanel و باز محافظت از Hotlink ابزار
 2. کلیک کنید بر روی فعال کردن دکمه
 3. URL ها را اضافه کنید تا دسترسی پیدا کنید
 4. قالبهایی را انتخاب کنید که می خواهید دسترسی مستقیم را مسدود کنید (به عنوان مثال: jpg ، jpeg ، gif ، png ، bmp)
 5. کلیک کنید بر روی ارسال دکمه

Hotlinking می تواند سایت شما را کند کند و در صورت عدم اقدام به این امر در واقع می توانید پول خود را از دست دهید.

نحوه فعال سازی محافظت Leech

اگر از حساب های وردپرس استفاده می کنید تا به کاربران ثبت نام شده اجازه دسترسی به یک منطقه خاص در سایت شما را داشته باشند ، می خواهید از وب سایت خود محافظت کنید. اگر به طریقی دسترسی را محدود کرده اید (شاید شما فقط می خواهید تعداد خاصی از کاربران را برای ثبت نام کنید یا کاربران مجبور به پرداخت هزینه حساب هستند) ، کاربران ممکن است حساب های خود را به اشتراک بگذارند تا به دیگران امکان دسترسی به منطقه محدود سایت شما را داشته باشند. می توانید با فعال کردن محافظت از Leech Protection از این کار جلوگیری کنید:

 1. باز کن محافظت از زالو ابزار از امنیت دسته بندی
 2. پوشه ای را که می خواهید محافظت کنید انتخاب کنید
 3. با انتخاب موارد زیر ، محافظت را تنظیم کنید:
  • تعداد ورود به نام کاربری مجاز در یک دوره 2 ساعته
  • URL برای تغییر مسیر کاربران Leech به
  • آدرس ایمیل را در جایی که می خواهید هشدار دریافت کنید ، انتخاب کنید
  • اگر می خواهید حساب های مصالحه را غیرفعال کنید ، انتخاب کنید
 4. کلیک کنید بر روی فعال کردن دکمه

ModSecurance چیست و چگونه آن را برای دامنه های خود فعال کنید

ModSecurance یک ماژول آپاچی رایگان است که برای متوقف کردن حملات هکرها استفاده می شود. این ماژول در واقع مجموعه ای از قوانین است. این درخواست هایی را که به سایت شما می آیند اسکن می کند و با قوانین مخالف است. اگر یک درخواست معتبر باشد ، وب سایت به طور عادی کار می کند. اگر این درخواست تهدیدی برای سایت شما باشد ، ModSecurance آن را مسدود خواهد کرد.

ما پیشنهاد می کنیم ModSecurance را فعال کنید و در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

 1. حرکت به امنیت دسته و ابزار ModSecurance را باز کنید
 2. دامنه خود را در لیست دامنه های موجود پیدا کنید
 3. کلیک کنید بر روی بر دکمه

نرم افزار

نرم افزار cPanel

بسته به شرکت میزبانی که برای وب سایت وردپرس خود استفاده می کنید ، برنامه های مختلفی وجود دارند که تحت دسته نرم افزار در انتظار شما هستند. در بین بسیاری از نرم افزارهای CMS ، فروم و تجارت الکترونیکی که می توانید نصب کنید ، بیشتر شرکت های میزبان مدرن وردپرس را در این لیست خواهند داشت.

نحوه نصب وردپرس با استفاده از Softaculous

 1. هدایت به نرم افزار دسته بندی
 2. باز کن برنامه نصب نرم افزار (یا ویجت آن را در پایین cPanel خود پیدا کنید)
 3. انتخاب کنید وردپرس و کلیک کنید نصب دکمه
 4. تمام اطلاعات لازم (دامنه ، دایرکتوری ، نام کاربری ادمین ، ایمیل و رمز عبور) را پر کنید
 5. کلیک نصب

اگر اطلاعات ارائه شده صحیح بود ، Softacoulus Apps Installer وردپرس را در فهرست مشخص شده نصب می کند و شما قادر خواهید بود نصب جدید خود را در این لیست مشاهده کنید. شما انجام دادید! اکنون می توانید به وب سایت جدید خود مراجعه کنید. برای رسیدن به داشبورد ، باید با پیمایش به سایت جدید خود وارد شوید www.yourdomain.com/wp-login. در اینجا باید نام کاربری و رمز عبوری را که در طی مراحل نصب استفاده کرده اید وارد کنید و در آخر می توانید کار را در سایت WP خود شروع کنید..

اولویت ها

تنظیمات برگزیده cPanel

تنظیمات برگزیده مستقیماً به حساب cPanel شما وصل می شوند. در اینجا می توانید حساب های خود و سایر کاربران را مدیریت کنید ، زبان cPanel خود را تغییر داده و اطلاعات مخاطب را تغییر دهید.

نحوه تغییر رمز عبور cPanel

ایجاد رمزعبور خوب و قوی برای cPanel ضروری است. همانطور که از این مقاله می بینید ، cPanel مکانی است که می توانید وب سایت و سرور خود را با جزئیات بسیار کنترل کنید. فقط تصور می کنید اگر حساب cPanel شما به خطر بیفتد چه اتفاقی می افتد. قبل از ادامه کار روی هر چیز دیگری ، اطمینان حاصل کنید که رمزعبور خود را تغییر داده اید:

 1. قابل اعتماد و متخصص اولویت ها دسته بندی کنید و انتخاب کنید رمز عبور و امنیت ابزار
 2. رمزعبور قدیمی خود را تایپ کنید
 3. رمزعبور جدید خود را تایپ کنید و مطمئن شوید که قوی است (می توانید به جای ارسال رمز عبور به سالن ورزشی ، از مولد رمز عبور در اینجا استفاده کنید)
 4. کلیک کنید بر روی اکنون گذرواژه خود را تغییر دهید! دکمه

اگر سرور شما گواهی SSL نداشته باشد که از طرف یک مقام شناخته شده امضا شده باشد و از Windows Vista ، 7 یا 8 استفاده می کنید از طریق متن روشن / اتصال بدون رمزگذاری ، مجبور خواهید بود که احراز هویت Digest.

نحوه تغییر زبان cPanel

در اکثر موارد ، cPanel شما به زبان انگلیسی تنظیم می شود. اگر می خواهید از آن به هر زبان دیگری استفاده کنید ، می توانید به سرعت از طریق تنظیمات برگزیده آن را تغییر دهید:

 1. هدایت به اولویت ها دسته بندی کنید و انتخاب کنید تغییر زبان ابزار
 2. یک زبان را از لیست انتخاب کنید
 3. کلیک تغییر دادن دکمه

نحوه تغییر اطلاعات مخاطب

 1. هدایت به اولویت ها دسته بندی کنید و انتخاب کنید اطلاعات تماس ابزار
 2. آدرس های ایمیل را در جایی که مایل به دریافت اعلان هستید وارد کنید
 3. اعلان هایی را که می خواهید دریافت کنید ، بررسی کرده و بردارید
 4. کلیک صرفه جویی دکمه

نحوه اضافه کردن کاربر جدید

 1. هدایت به اولویت ها دسته بندی
 2. باز کن مدیر کاربر ابزار
 3. کلیک کاربر را اضافه کنید دکمه
 4. تمام جزئیات مربوط به کاربر جدید را پر کنید
 5. کلیک ایجاد کردن دکمه
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map