بلاگر در مقابل وردپرس مقایسه 2020

بلاگر در مقابل مقایسه وردپرس 2017


به راحتی می توانید تصمیم بگیرید که می خواهید یک وبلاگ درست کنید. احتمالاً قبلاً ایده هایی در مورد نوشتن و چگونگی ظاهر شدن دارید. شاید شما در مورد وبلاگ نویسی ، بازاریابی و ساخت وب سایت یک یا دو چیز بدانید ، اما اگر در سایت خودتان کار نکرده اید ، احتمال این وجود دارد که شما هنوز نمی دانید برای کدام سیستم عامل جستجو کنید.

شاید در مورد آنها از دوستان و همکاران شنیده باشید ، یا قبلاً به مقایسه آنها جستجو کرده باشید – WordPress و Blogger قطعاً در میان محبوب ترین سیستم عامل های وبلاگ نویسی هستند. بنابراین ، این سؤال پیش می آید. کدام یک را باید برای اولین وبلاگ خود استفاده کنید?

WordPress و Blogger چیست?

وردپرس با بهره گیری از حدود 28٪ از شبکه های جهانی ، برای اکثر مردم غریبه نیست. حتی اگر تاکنون وبلاگ نویسی نکرده اید ، ما کاملاً مطمئن هستیم که در مورد این سیستم عامل شنیده اید و حتی به چند سایتی که با آن ساخته شده اند افتاده اید. از آنجا که قبلاً در مورد WordPress صحبت کرده ایم ، لطفا ببینید WordPress چیست و چرا محبوبیت دارد.

از طرف دیگر ، Blogger تا حدودی متفاوت است ، اما هنوز نقطه خود را در اینترنت می یابد. از آنجا که متعلق به گوگل است ، بسیاری از وبلاگ نویسان تصمیم می گیرند اعتماد خود را به Blogger بدهند. این سرویس رایگان است ، و برای شروع اولین وبلاگ خود یک حساب Google رایگان (که احتمالاً قبلاً در اختیار دارید) رایگان است. اما ، همانطور که اکنون مشخص است ، Blogger و WordPress اختلافات خود را دارند ، به همین دلیل تصمیم گرفتیم این مقاله را جمع کنیم.

قبل از شروع مقایسه Blogger با نسخه خود میزبان وردپرس ، پیشنهاد می کنیم به ویدیویی که WordPress.com را با Blogger مقایسه می کند ، نگاهی بیندازید ، بنابراین شما باید تمام نسخه های آن را پوشانده باشید.

 • سادگی
 • مالکیت و کنترل
 • قالب ها
 • مدیریت محتوا
 • پشتیبانی
 • جدول مقایسه
 • افکار نهایی

سادگی

هر دو WordPress و Blogger می توانند به عنوان ساده برچسب گذاری شوند. اما مگر اینکه شخص دیگری وردپرس را برای شما آماده نکرده باشد ، مسائل پیچیده تر از داشتن یک حساب Blogger هستند.

وردپرس

اگرچه مبتدی است ، اما برای یادگیری وردپرس زمان لازم است. حتی قبل از انتشار اولین پست ، باید وردپرس به درستی تنظیم شود. بنابراین ، کسی که تجربه ای با سیستم عامل ندارد ممکن است در جهت اشتباه گمراه شود. نصب وردپرس حتی برای اولین بار کار سختی نیست ، اما کل مراحل به راحتی تنظیم یک حساب Blogger که فقط چند کلیک طول بکشد آسان نیست..

وبلاگ نویس

با Blogger ، همه چیز نمی تواند ساده تر باشد. مگر اینکه قبلاً یک حساب Google داشته باشید ، فقط باید یک مورد را ثبت کنید. سپس وارد Blogger شوید ، یک الگوی را انتخاب کنید و شما آماده هستید که وبلاگ خود را منتشر کنید و پست های خود را منتشر کنید.

ورود به بلاگر

مالکیت و کنترل

قبل از شروع وبلاگ ، این ایده هوشمندانه خواهد بود که در مورد اهمیت مالکیت تجدید نظر کنید – آیا می خواهید صاحب وبلاگ خود باشید یا به دیگران اجازه می دهید تا کنترل آن را انجام دهند?

وردپرس

وردپرس یک سیستم عامل منبع باز است که به معنی شما است و هر کس دیگری می تواند آن را به صورت رایگان در اختیار داشته باشد. پس از بارگیری پرونده های نصب ، مسئولیت شما خواهد بود. از همان لحظه شروع به میزبانی یک سایت ، احساس می کنید که مال شماست. و این درست است حتی اگر احتمالاً ماهانه چند دلار مبلغی را برای میزبانی پرداخت می کنید ، وب سایت هنوز 100٪ مورد نظر شماست. بنابراین ، می توان هر کاری را که می خواهید با آن انجام دهید – حرکت دهید ، گسترش دهید ، تغییر دهید ، حذف کنید و غیره.

وبلاگ نویس

به عنوان یک سرویس رایگان, وبلاگ نویس یک ویژگی Google است. این بدان معنی است که بچه ها در این شرکت هر کاری را که می خواهند با این سرویس انجام می دهند. اگرچه کاملاً بعید است ، هنوز هم ممکن است غول فناوری تصمیم به خاموش کردن Blogger بگذارد. و در این حالت ، هیچ کس به محتوای شما اهمیتی نمی دهد. این چه احساسی را در شما به وجود می آورد؟ همچنین ، بدون هیچ دلیلی ، Google ممکن است شما را از دسترسی به وبلاگ خود منع کند.

در حالی که شما در مورد Google صحبت می کنیم بسیار ایمن هستید ، فقط دانستن اینکه شما چیزی را کنترل نمی کنید به اندازه یک وبلاگ ممکن است شما را دچار سردرد کند. ما در مورد شما نمی دانیم ، اما دوست داریم بدانیم که می توانیم هر کاری را که تصمیم می گیریم با وب سایت یا وبلاگ خودمان انجام دهیم.

همچنین ، اگر دوست ندارید نحوه عملکرد سرور انجام شود یا می خواهید چند مورد در مورد قابلیت دسترسی تغییر دهید ، Google به شما اجازه نمی دهد کارهای زیادی انجام دهید. کنترل در دست آنها است و شما فقط می توانید امیدوار باشید که تصمیمات آنها به خوبی روی شما تأثیر می گذارد.

قالب ها

ممکن است شما یک طراح وب نباشید ، اما یکی از جالب ترین بخش های تنظیم وبلاگ انتخاب روشی است که قرار است به نظر برسد. چگونه Blogger و WordPress هنگام ظاهر سایت شما به شما کمک کنند?

وردپرس

فقط با نگاهی به مخزن رسمی وردپرس که محصولات رایگان ارائه می دهد ، هزاران قالب برای انتخاب انتخاب می کنید.

هرچه به طاقچه ای علاقه دارید ، صدها قالب رایگان وجود دارد که به شما در شکل گیری وبلاگ کمک می کند.

اگر تصمیم دارید چند دلار اضافی خرج کنید ، هزاران تم برتر وردپرس نیز وجود دارد که حتی بهتر به نظر می رسند و دارای ویژگی های اضافی هستند که وبلاگ شما را در لیگ جدید سوق می دهد.

خواه به صورت رایگان مراجعه کنید و یا یک تم برتر را بخرید ، هنوز هم بر آن کنترل کامل دارید. بسیاری از مضامین دارای طیف گسترده ای از گزینه های سفارشی سازی هستند که به شما امکان می دهد کل سایت را شخصی سازی کنید. و بخش عالی این است که شما می توانید کد منبع را نیز تغییر دهید. بنابراین ، اگر چیزی در مورد HTML و CSS می دانید ، می توانید هر قسمت از سایت خود را تغییر دهید. حتی اگر به اندازه کافی مهارت نداشته باشید ، همیشه می توانید یک طراح حرفه ای را استخدام کنید تا تغییراتی را برای شما ایجاد کند.

وبلاگ نویس

Blogger در مقایسه با نسخه خود میزبان وردپرس ، عقب تر است. در حالی که تعداد قالبهای خوبی وجود دارد که می توانید در بلاگ رایگان خود اعمال کنید ، این انتخاب در مقایسه با وردپرس کاملاً محدود است. و به محض انتخاب یک الگوی ، فقط باید با تعداد محدودی از ابزارهای سفارشی سازی بازی کنید. ما را اشتباه نگیرید؛ گزینه های سفارشی سازی که با Blogger همراه است بسیار کاربر پسند و نسبتاً مفید است ، اما آنها نمی توانند مربوط به WordPress باشند.

الگوی بلاگر

اگر قصد دارید یک موضوع سفارشی ایجاد کنید یا یک الگوی موجود را با جزئیات تغییر دهید ، می توانید آن را فراموش کنید – Blogger به سادگی این اجازه را نمی دهد. حتی اگر برخی از الگوهای غیر رسمی Blogger وجود داشته باشد ، معمولاً این موارد بهتر دست نخورده باقی مانده اند زیرا بیشتر اوقات کیفیت پایین دارند.

مدیریت محتوا

وبلاگ نویسی همه چیز در مورد مدیریت محتوا است. قبل از شروع به نوشتن اولین پست خود ، اطمینان حاصل کنید که بستر مورد نظر شما برای استفاده از بلاگ ساخته شده است. درست می کند ، درست است?

وردپرس

وردپرس همه چیز را دارد. وقتی به ویرایشگرهای استاندارد آن عادت کردید ، سایر سیستم عامل های وبلاگ نویسی دیگر نمی توانند مقایسه کنند. با استفاده از ویرایشگرهای ویژوال و متنی ، خوشحال می شویم که هر زمان خواست محتوای جدیدی را در وردپرس اضافه کنید. قالب بندی متن طبیعی است و فقط چند مقاله طول می کشد تا زمانی که بتوانید استراحت کنید و به طور مفصل با هر دو ویرایشگر آشنا شوید. مدیریت پرونده های رسانه ای نیز بصری است و اضافه کردن تصاویر و فیلم های جدید آسان است.

اما از آنجا که WordPress اجازه می دهد برنامه های افزودنی را فراهم کند ، می توان سیستم های مدیریت و ویرایشگر رسانه را نیز به دلخواه خود بهبود بخشید. بسیاری از افزونه های رایگان و پریمیوم به شما امکان می دهند مطالب را مستقیماً به ویرایشگر اضافه کنید و به شما امکان می دهند در صورت تمایل سازماندهی مجدد کتابخانه رسانه.

WordPress وبلاگ نویسی را هم برای نویسندگان گاه به گاه و هم برای کاربران باتجربه تر انجام می دهد که مستقیماً از ویرایشگر متن استفاده می کنند..

وبلاگ نویس

ویرایشگر بلاگ

همانطور که از نام آن مشخص است ، Blogger برای وبلاگ نویسی ساخته شده است. بنابراین منطقی است که مدیریت محتوا به درستی انجام شود. و واقعاً اینگونه است. Google شروع به ارسال اولین پست و مدیریت بدون مشکل آن را آسان کرده است.

تنها شروع به نوشتن ، ورود به حساب Google شما و باز کردن Blogger است. اگر از اسناد Google دیگر استفاده کرده اید ، محیط آشنا به نظر می رسد.

Blogger به شما امکان می دهد از نوشتن لذت ببرید. یک نوار ساده در بالا ، تمام گزینه هایی را نشان می دهد که به شما امکان می دهد متن را قالب بندی کنید و رسانه اضافه کنید.

پشتیبانی

حتی کاربران باتجربه هر از گاهی به کمک نیاز دارند. مهم نیست که چقدر درباره WordPress یا Blogger اطلاع دارید ، ما متقاعد شده ایم که شما در بعضی مواقع به پشتیبانی نیاز خواهید داشت.

وردپرس

مستر کردن وردپرس زمان زیادی می برد. اگرچه بسیار کاربر پسند است ، اما وردپرس مملو از ویژگی ها و گزینه هایی است که زمان لازم برای درک آن را دارد. اما وقتی صحبت از پشتیبانی می شود ، می توانید از مواد آنلاین زیادی انتظار داشته باشید که به شما کمک کند. این که آیا شما مقالات رسمی را باز می کنید که توضیح می دهد که چگونه کار می کند یا مرور یکی از وب سایت های متعدد اختصاص داده شده به این سیستم عامل ، مطمئناً پاسخ سوالات خود را در هیچ زمان پیدا نخواهید کرد.

انجمن های پشتیبانی رسمی وجود دارد که هزاران موضوع را در خود جای داده است. اما وقتی کارهای پیچیده تری پیش می آید ، مجبور خواهید بود مشکلات را به تنهایی حل کنید یا متخصصان را استخدام کنید. متأسفانه ، به طور پیش فرض هیچ پشتیبانی از نسخه خود میزبان وردپرس ارائه نمی شود.

وبلاگ نویس

مرکز راهنمایی بلاگر

همانطور که از Google می آید ، فرد مستندات زیادی را برای Blogger انتظار دارد. اما متأسفانه ، این طور نیست. اگرچه پرونده های اسناد برای یافتن وجود دارد ، پشتیبانی کاملاً محدود است. حتی می توانید مرورگر خود را برای پشتیبانی از انجمن ها حرکت کنید ، اما انتظار زیادی از آن ندارید.

قابلیت حمل

اگرچه شما باید تصمیم بگیرید که وبلاگ خود را از کجا شروع کنید ، این بدان معنی نیست که شما همیشه باید در همان سرور میزبان باشید یا حتی از همان پلتفرم استفاده کنید. تغییر میزبان ها چیزی غیر عادی نیست ، و همچنین بسیاری از وبلاگ نویسان تصمیم می گیرند در برخی از مواقع از یک سرویس به سرویس دیگر تغییر دهند. بنابراین ، هنگام صادرات محتوا به مکان دیگری ، وردپرس و بلاگر چگونه رفتار می کنند?

وردپرس

تعویض میزبان با WordPress مشکلی نیست. شما باید راه خود را در مورد سرورها و وردپرس بدانید ، اما انتقال داده ها خیلی مهم نیست.

همچنین ، وردپرس به شما امکان می دهد تا به سرعت محتوای یک سایت را صادر کنید ، و سریعاً بدون هیچ گونه خطر از دست دادن اطلاعات ، آن را به سایت دیگری وارد کنید..

وبلاگ نویس

حتی اگر امکان تغییر از Blogger به پلتفرم دیگر وجود دارد ، Google این کار را بسیار دشوار کرده است. روند صادرات وبلاگ از خدمات آنها کند و پیچیده است<. Also, while doing the transfer, you are risking SEO. Blogger does allow data export, but the truth is that Google stores your data for a long period of time even after you're done with them.

خواندن توصیه شده: چگونه وبلاگ خود را از Blogger به WordPress منتقل کنید

جدول مقایسه

وردپرس

وبلاگ نویس

سادگی:مبتدی با منحنی یادگیریتنها چند کلیک تا اولین پست شما
الگوهای:دهها هزار برنامه افزودنیگزینه های بسیار محدود؛ نمی توان قالب ها را با جزئیات تنظیم کرد
مدیریت محتوا:نسخه های ویرایش شده ، ذخیره خودکار ، HTML سفارشی …ویرایشگر اسناد بسیار ساده تر
پشتیبانی:جامعه ، هزینه پشتیبانی را بپردازیدانجمن پشتیبانی ، اسناد اساسی
قابلیت حمل:سریع ، محتوا را صادر و وارد کنید ، میزبان و سیستم عامل را تغییر دهیدتغییر از Blogger به سکوی دیگر دشوار است
مالکیت و کنترل:شما صاحب وبلاگ ، کنترل کامل هستیدگوگل مالک آن ، کنترل محدود است

افکار نهایی

تصمیم گیری بین Blogger و WordPress باید فاقد فکر باشد. اگرچه هر دو سیستم عامل به شما امکان می دهند بلاگ شخصی را به سرعت شروع کنید ، وردپرس و بلاگر بسیار متفاوت هستند.

در حالی که Blogger به شما امکان می دهد فقط با چند کلیک دکمه ماوس ، بلاگ رایگان را شروع کنید ، این پلتفرم بسیار محدود است. این فقط برای کسانی که می خواهند یک تجربه ساده در وبلاگ نویسی و بدون گزینه های زیادی داشته باشند ، بسیار مناسب است. اما هر چیزی فراتر از آن با Blogger عملا غیرممکن است.

از طرف دیگر ، وردپرس تقریبا بی حد و حصر است. نه تنها با این کار می توانید یک وبلاگ را راه اندازی کنید بلکه می توانید هر نوع سایتی را که به ذهن شما خطور می کند ایجاد کنید. حتی ممکن است وبلاگ خود را به یک فروشگاه آنلاین تبدیل کنید ، آن را با هزاران افزونه و تم گسترش دهید و همیشه تحت کنترل شما خواهد بود.

اگر آماده یادگیری وردپرس هستید ، ما اکیداً پیشنهاد می کنیم آن را به عنوان سکوی شروع خود انتخاب کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map