دروپال در مقابل وردپرس مقایسه 2020

دروپال در مقابل وردپرس مقایسه 2017


انتخاب یک سکوی ساده وبلاگ نویسی ممکن است چندان سخت نباشد. اگر به ساخت پروژه های پیچیده وب علاقه ای ندارید ، ابزارهای بسیار خوبی وجود دارد که بدون نگرانی در مورد تکنیکال ، به شما امکان وبلاگ می دهند. در این حالت ، ما پیشنهاد می کنیم که به تفاوت های WordPress و WordPress.com توجه کنید و همچنین ببینید که آیا باید برای WordPress یا Blogger مراجعه کنید یا خیر..

فهرست مطالب

 • دروپال چیست؟?
 • نصب و راه اندازی
 • سادگی
 • مضامین و افزونه ها
 • وبلاگ نویسی
 • پشتیبانی
 • امنیت
 • سایت های چند زبانه
 • جدول مقایسه
 • کلمات نهایی

دروپال چیست؟?

دروپال CMS منبع باز آزاد است که به همه امکان می دهد وب سایت ها و سایر پروژه های وب پیچیده بسازند. با CMS ، می توانید بلاگ ها ، سایت های شخصی یا تجاری ، انجمن ها ، فروشگاه های آنلاین ، اینترانت ها و حتی سایت های شبکه های اجتماعی ایجاد کنید. اگرچه می توان آن را هم توسط افراد مبتدی و هم حرفه ای مورد استفاده قرار داد ، اما Drupal برای کاربران باتجربه ای که یک چیز یا دو مورد در مورد فناوری های وب و برنامه نویسی می دانند مناسب تر است. همانطور که تصور می کنید ، ساختن یک سایت شبکه های اجتماعی از ابتدا را نمی توان به راحتی طبقه بندی کرد.

دروپال از مدیریت محتوا ، نویسندگی مشارکتی ، پادکست ها ، گالری تصاویر ، شبکه های p2p و موارد دیگر پشتیبانی می کند. این امکان را می دهد تا پسوندهای آسان را به صورت ماژول ها فراهم کنید ، اما اگرچه همه چیز بسیار شبیه به وردپرس است ، اما هنوز هم تفاوت های اساسی وجود دارد که به شما کمک می کند تا یکی از دیگری را انتخاب کنید.

اگرچه ویدیوی زیر نسخه های قدیمی وردپرس و دروپال را نشان می دهد ، ویژگی های اساسی آنچنان تغییر نکرده اند. به همین دلیل ، مقایسه برای نسخه های جدید دو CMS نیز معتبر است.

نصب و راه اندازی

قبل از شروع به ایجاد وب سایت با وردپرس یا دروپال ، باید CMS مورد نظر خود را نصب کنید. اگرچه هر دو دارای نصب سریع هستند ، تفاوتهایی وجود دارد که باید درباره آنها بدانید.

وردپرس

WordPress.org به دلیل مراحل نصب پنج دقیقه ای معروف است. از آنجا که بسیاری از شرکت های میزبان وب قبلاً اسکریپت های نصب را ارائه می دهند ، کاربران فقط باید آنها را باز کرده و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنند. بسته به نوع اسکریپت ، کاربران ممکن است کاملاً از تنظیم پایگاه داده و موارد دیگر که ممکن است برای مبتدیان گیج کننده باشد ، خودداری کنند.

اگر تصمیم دارید که وردپرس را به صورت دستی نصب کنید ، چند مرحله دیگر نیز برداشته می شود ، اما این روند هنوز سریع انجام می شود.

دروپال

درست مانند WordPress ، نصب بسیار ساده است. کاربران فقط باید آخرین نسخه را از سایت رسمی بارگیری کنند و راهنمای نصب را دنبال کنند. نصب Drupal چند دقیقه بیشتر طول می کشد ، اما در طی فرایند نباید مشکلی داشته باشید.

نکته جالب در مورد نصب این است که دروپال بسته های نصب ویژه ای را ارائه می دهد. بنابراین ، در صورتی که می دانید برای چه نوع سایتی می خواهید ، می توانید به طور خودکار ماژول های خاصی را با Drupal نصب کنید.

سادگی

آیا شما یک سیستم مدیریت محتوای ساده یا پیچیده می خواهید؟ احتمالاً بستگی به این دارد که با وب سایت خود به چه چیزی می خواهید برسید ، اما این طبیعی است که همه یک سیستم ساده می خواهند که هنوز هم بتواند آنچه را که می خواهید به دست آورید. چطور وردپرس و دروپال بازی در این زمینه?

وردپرس

WordPress مبتدی است و به راحتی قابل فهم است. حتی اگر شما یک تازه وارد کاملاً کامل باشید ، باز هم قادر خواهید بود یک وبلاگ را به تنهایی ایجاد کنید و بدون مشکل انتشار پست ها را منتشر کنید. فقط با بررسی واسط های کاربر ، از طریق منوها و گزینه ها ، می توانید ظاهر و ظاهر وب سایت جدید خود را تغییر دهید.

هنگامی که تصمیم به انجام کارهای بیشتری با وبلاگ خود گرفتید ، باید چیزهای جدیدی درباره وردپرس بیاموزید. اما با داشتن بسیاری از منابع آنلاین ، تا زمانی که شروع به استفاده از سیستم عامل مانند یک حرفه ای نکنید ، چیز زیادی نخواهد برد.

دروپال

مدیر دروپال

دروپال برای مبتدیان مناسب نیست. CMS بسیار پیچیده است و برای مدیریت سایت حداقل به برخی مهارتهای اساسی در HTML ، CSS و PHP نیاز دارد. اگر تصمیم دارید وب سایتهای پیشرفته تری تهیه کنید ، راهنماهای برنامه نویسی خود را بهتر تهیه کنید زیرا همه چیز را با یک ویرایشگر تصویری به دست نخواهید آورد (مانند سایر سیستم عامل های دیگر).

مضامین و افزونه ها

اگر یک طراح وب حرفه ای نیستید ، به یک موضوع برای وب سایت نیاز دارید. همچنین اگر برنامه نویسی نباشید ، افزونه ها و ماژول هایی را می خواهید که ویژگی هایی را به سایت اضافه کنند. هر دو WordPress و Drupal به شما امکان می دهند قالب ها و افزونه ها را نصب کنید ، اما آنها این کار را متفاوت انجام می دهند.

وردپرس

CMS محبوب هزاران تم و افزونه وردپرس را ارائه می دهد که به کاربران کمک می کند تا وب سایت منظم خود را گسترش دهند. بدون هیچ گونه دانش فنی ، همه افراد می توانند ویژگی های وبلاگ های شخصی خود را اضافه و اصلاح کنند. از آنجا که تعداد بسیاری از برنامه های افزودنی در دسترس است ، می توان تقریباً هر چیزی را که برای سایت خود نیاز دارید پیدا کنید.

حتی هزاران مورد حق بیمه دیگر نیز وجود دارد که معمولاً کدگذاری بهتر می شوند و با پشتیبانی حرفه ای همراه هستند. بنابراین ، با وردپرس ، واقعاً نمی توانید بگویید چیزی را گم کرده اید.

دروپال

اگرچه به اندازه وردپرس تقریباً محبوب نیست ، اما تعجب می کند که دروپال تعداد قابل توجهی از پسوندهای موجود را در اختیار شما قرار می دهد. برخلاف وردپرس ، شما مجبور به ترک سیستم هستید و قبل از نصب آنها ، ماژول را به صورت دستی جستجو کنید. اگرچه برای کسی که با رایانه ها خوب نیست مشکلی ایجاد نمی شود ، مبتدی ها ممکن است با کل این روند ترسیده باشند.

موضوع دروپال

به طور متوسط ​​، ماژول های دروپال به اندازه همتایان وردپرس خوب نیستند ، و معمولاً مجبور خواهید بود هزینه های مناسب را بپردازید. همین موضوع در مورد مضامین نیز پیش می رود. برای موضوعات بهتر ، شما باید طراحان حرفه ای را استخدام کنید.

وبلاگ نویسی

اگر می خواهید یک وبلاگ را راه اندازی کنید ، مهم است که CMS مورد نظر شما از وبلاگ نویسی پشتیبانی کند. البته اکنون همه سیستم ها به شما امکان می دهند یک وبلاگ شخصی اضافه کنید ، اما وردپرس و دروپال برای وبلاگ نویسی چقدر خوب هستند?

وردپرس

همانطور که شاید قبلاً شنیده باشید ، WordPress پلتفرم نهایی وبلاگ نویسی است. و اگر از ما بپرسید ، این درست است.

کاری که نمی توانید در مورد وبلاگ خود با وردپرس انجام دهید وجود ندارد و نکته بسیار مهم این است که شما مجبور نیستید چیزی را تهیه کنید یا با کد اشتباه بگیرید.

بعد از نصب وردپرس می توانید اولین پست خود را در عرض چند دقیقه منتشر کنید. در حالی که ویرایشگر ویژوال به شما امکان می دهد از نوشتن و مدیریت رسانه لذت ببرید ، ویرایشگر متن به شما کمک می کند در صورت لزوم کد HTML و CSS را وارد کنید. کل حوزه مدیریت محتوا کاربر پسند است و حتی اگر تازه وارد هم باشید ، مشکلی در زمینه کار با وبلاگ نخواهید داشت.

دروپال

از طرف دیگر ، دروپال به طور خاص برای وبلاگ نویسی ساخته نشده است. به همین دلیل است که باید قبل از شروع نوشتن اولین پست ، ماژول را فعال کنید. اگرچه شما برای نوشتن محتوا و درج پرونده های رسانه ای باید از ویرایشگر متن استفاده کنید ، اما به خوبی مطابق با همتای WordPress نیستید.

ماژول وبلاگ نویسی دروپال

از اولین باری که ماژول بلاگ نویسی را باز می کنید ، بدیهی است که وبلاگ نویسی فقط بخشی از سیستم است و نه چیزی که برای آن ساخته شده است.

پشتیبانی

از آنجا که به دنبال چیزی بیش از یک بستر وبلاگ نویسی هستید ، بسیار مهم است که از آن پشتیبانی خوبی داشته باشید. بدیهی است که پیچیدگی وب سایت شما ممکن است شما را دچار مشکل کند. بنابراین ، با وردپرس و دروپال چه نوع کمکی می توانید انتظار داشته باشید?

وردپرس

وردپرس دارای جامعه آنلاین گسترده که همیشه آماده کمک است پس از شروع ساختن یک سایت ، پیشنهاد می کنیم به انجمن های رسمی و گروه های پشتیبانی بپیوندید. همچنین تعداد بیشماری از منابع آنلاین ، آموزش ، راهنمای ویدیو و پادکست وجود دارد که همه چیز را در مورد وردپرس به شما یاد می دهد.

دروپال

درست مانند وردپرس و جوملا ، دروپال هم چنین دارد جامعه آنلاین فعال. بنابراین می توانید مستندات جامع ، انجمن های پشتیبانی ، گروه های کاربر ، اتاق های گفتگو و منابع دیگر را انتظار داشته باشید. همه آنها به شما کمک می کنند مشکلات را به صورت رایگان حل کنید.

دروپال بخاطر Marketplace معروف است که سعی دارد کاربران را به توسعه دهندگان متصل کند. این یک روش عالی برای یافتن کمک های حرفه ای است. متأسفانه ، استخدام متخصصان احتمالاً بیشتر از استخدام شخصی برای یک شغل مرتبط با وردپرس هزینه بیشتری دارند.

امنیت

هیچ کس نمی خواهد یک سیستم غیر ایمن باشد. درست مثل اینکه نمی خواهید خانه بدون قفل درها حل و فصل کنید ، نباید از یک بستر ساختمانی استفاده کنید که به اندازه کافی ایمن نباشد. خوشبختانه ، چه تصمیم بگیرید که برای وردپرس یا دروپال بروید ، به این ترتیب به سیستم های مستحکمی خواهید رسید که مزاحمان را در بیشتر موارد دور نگه می دارد.

امنیت وردپرس

وردپرس

در صورت وجود صدها میلیون کاربر فعال و وب سایت ساخته شده ، ایمن کردن یک سکو سخت است. سایت های وردپرس معمولاً جزء اولین اهداف هکرها و اسکریپت های مخرب هستند و افراد بدی به صورت روزانه به دنبال سوراخ های امنیتی در وردپرس هستند. فقط به همین دلیل ، بچه های خوب (توسعه دهندگان WordPress) برای رفع مشکلات بدون توقف کار می کنند. آنها برای حفظ امنیت سیستم ، همه تلاش خود را انجام می دهند و کار بزرگی انجام می دهند.

برای کمک به توسعه دهندگان سخت کوش ، می توانید افزونه های شخص ثالث نصب کنید که باعث می شود سایت شما ایمن تر شود. صدها افزونه وجود دارد که به شما در تقویت وبلاگ خود کمک می کنند ، اما باید تمام وقت از آنها مراقبت کنید. اگر واقعاً بهترین امنیت را برای سایت خود دارید ، در بسیاری از موارد مجبور به پرداخت یک افزونه حق بیمه خواهید شد. برای مبتدیان ، مراقب باشید که از یکی از بدترین رمزهای عبور برای وبلاگ خود استفاده نکنید.

دروپال

نمی توانید درباره هک سایتهای دروپال بخوانید ، می توانید؟ خوب ، اگرچه تعداد بسیار کمی وب سایت های ساخته شده با دروپال نسبت به وبلاگ های WordPress یا Joomla وجود دارد ، اما حقیقت این است که دروپال بر امنیت تأکید دارد. کلیه مسائل امنیتی بطور مرتب در سایت رسمی ارسال می شود ، و توسعه دهندگان به سختی تلاش می کنند تا سیستم را در همه زمان ها نصب کنند.

سایت های چند زبانه

تقاضا برای سایت های چند زبانه رو به رشد است. مردم قدرت پشت وب سایت هایی که به چندین زبان مختلف اجرا می شوند را درک کرده اند ، بنابراین برای بسیاری از کاربران این ویژگی یک ضرورت است. چگونه وردپرس و دروپال می توانند در این زمینه به شما کمک کنند?

وردپرس

در حین نصب ، وردپرس از شما می خواهد که زبانی را برای قسمت سرپرست انتخاب کنید. همچنین می توانید هر زمان که بخواهید به راحتی زبان را تغییر دهید.

اما وقتی صحبت از مطالب بیش از زبان است ، شما باید به دنبال راه حل های شخص ثالث باشید.

خوشبختانه ، بیش از چند افزونه وجود دارد که به شما امکان می دهد کل وب سایت را به صدها زبان ترجمه کنید. اما اگر واقعاً درمورد سایت های چند زبانه خود جدی هستید ، مجبور خواهید بود به کیف پول برسید و هزینه پلاگین ها یا خدمات پریمیوم را بپردازید که به شما در ساخت سایت چند زبانه کامل کمک می کند.

دروپال

به طور مشابه ، دروپال به شما امکان می دهد بدون مشکل مشکلی با سایت های غیر انگلیسی داشته باشید. شما فقط مجبور خواهید بود که ماژول هایی را که مسئول زبان ها هستند فعال کنید و قادر خواهید بود سایت را به هر زبانی که می خواهید ترجمه کنید.

جدول مقایسه

وردپرس

دروپال

نصب و راه اندازی:نصب 5min10 دقیقه؛ بسته های نصب ویژه وجود دارد
ظاهر و پسوندها:دهها هزار برنامه افزودنیتعداد خوبی از پسوندها ، نصب آنها سخت تر است
وبلاگ نویسی: سکوی وبلاگ نویسی کاملماژول وبلاگ نویسی؛ به اندازه WP خوب نیست
پشتیبانی:جامعه ، هزینه پشتیبانی را بپردازیدجامعه ، بازار
امنیت: اغلب پلاگین های امنیتی به روز می شونداغلب پلاگین های امنیتی به روز می شوند
گزینه های چند زبانه: باید از خدمات شخص ثالث استفاده کند ماژول های زبان را فعال کنید

کلمات نهایی

اگر به دنبال یک بستر وبلاگ نویسی هستید که به شما امکان می دهد سایت خود را بدون دانش فنی زیادی مدیریت کنید ، باید وردپرس را نصب کنید. این پلتفرم محبوب به شما کمک می کند تا وب سایت های کوچکتر بسازید ، آنها را به تنهایی شخصی سازی کنید و با هزاران تم و افزونه شگفت انگیز گسترش دهید. اگر تصمیم دارید به دنبال ویژگی هایی باشید که نمی توانید به تنهایی ایجاد کنید ، پیدا کردن کمک و استخدام حرفه ای بسیار ساده تر خواهد بود.

از طرف دیگر ، دروپال گزینه مناسبی برای وب سایتهای پیچیده تر و سایر پروژه های وب است که وردپرس به سادگی نمی تواند آنرا اداره کند. اما برای استفاده از تمام این قدرت ، شما باید HTML ، CSS و PHP را فقط برای مدیریت مناسب سایت بدانید. اگر به ساخت وب سایتهای پیچیده با دروپال علاقه دارید ، بهتر است یک برنامه نویس حرفه ای باشید.

هر دو دروپال و وردپرس نقاط قوت و ضعف خود را دارند ، اما بسته به اهداف شما ، انتخاب باید بسیار آسان باشد. برای کدام یک رفتید?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map