جوملا در مقابل وردپرس مقایسه 2020

جوملا در مقابل وردپرس مقایسه 2017


انتخاب یک بستر وبلاگ نویسی ممکن است به سختی انتخاب کل سیستم مدیریت محتوا باشد که به شما امکان می دهد پروژه های وب پیچیده تری را انجام دهید. وبلاگ نویسان گاه به گاه که زیاد درخواست نمی کنند می توانند به راحتی به خدمات کمتری بپردازند ، اگرچه وردپرس برای ایجاد یک وبلاگ همیشه باید در صدر لیست باشد. اما وقتی صحبت از کل سیستم های مدیریت محتوا است که به شما امکان می دهند کارهای دیگری بیش از نوشتن پست ها انجام دهید ، کارها جدی تر می شوند.

حتی در این حالت ، وردپرس هنوز هم در صدر لیست است. اما در شرایطی که به کل سایت ، عناصر آن و تمام امکانات فکر می کنید ، برخی دیگر از بازیکنان بازی به همان اندازه رقابتی هستند. آیا در مورد جوملا شنیده اید؟?

فهرست مطالب

 • جوملا چیست؟?
 • راحتی در استفاده
 • ظاهر و پسوند
 • مدیریت محتوا
 • پشتیبانی
 • امنیت
 • سایت های چند زبانه
 • جدول مقایسه
 • کدام یک را باید انتخاب کنید?

جوملا چیست؟?

جوملا درست مانند WordPress ، CMS منبع باز است که به شما امکان می دهد محتوای وب و برنامه های قدرتمند تولید کنید. این از سال 2005 در دسترس است ، و از آن زمان تاکنون جایگزین خوبی برای WP بوده است. اگرچه بسیار مشابه است ، جوملا از همان ابتدا متفاوت است – برخلاف وردپرس ، این امکان را به چندین گزینه دیتابیس فراهم می کند که برای افراد دارای فن آوری بسیار مهم است. اما اگر در توسعه جدی وب قرار نگیرید ، این ویژگی ها برای شما چندان معنی نخواهد داشت.

جوملا میلیون ها وب سایت را قدرت می دهد. این صفحات از صفحات شخصی ساده گرفته تا برنامه های وب پیچیده و اینترانت که به افراد کمک می کنند تا در محلی ارتباط برقرار کرده و کار کنند.

دانستن تفاوت بین این مهم است جوملا CMS (موردی که در این مقاله در مورد آن صحبت می کنیم) و چارچوب جوملا که به توسعه دهندگان امکان می دهد برنامه های کاربردی مبتنی بر PHP و بدون همه ویژگی های اضافی موجود در CMS ایجاد کنند.

وقتی در مورد کاربران معمولی صحبت می کنیم ، مهم است بدانید که جوملا دوستانه مبتدی است ، به طور مرتب به روز می شود ، دارای گزینه های سفارشی سازی گسترده است و جامعه آنلاین گسترده ای را در نظر می گیرد که همیشه آماده کمک است. به نظر می رسد مانند WordPress ، اینطور نیست؟ اما برخلاف وردپرس که بیش از 140 میلیون بار بارگیری دارد ، جوملا حدود 60 میلیون بار فقط “بارگیری” شده است. این تعداد بسیار زیاد است اما هنوز به وردپرس نزدیک نیست.

اگرچه ویدیوی زیر نسخه های قدیمی وردپرس و جوملا را نشان می دهد ، ویژگی های اساسی آنچنان تغییر نکرده اند. به همین دلیل ، مقایسه برای نسخه های جدید دو CMS نیز معتبر است.

راحتی در استفاده

حتی اگر شما یک طراح وب یا طراح حرفه ای هستید ، می خواهید ابزارها تا حد امکان ساده باشند. اما برای مبتدیان ، داشتن یک CMS ساده امری ضروری است. خوشبختانه ، وردپرس و جوملا هم برای درک و شروع بسیار ساده هستند.

وردپرس

وردپرس به دلیل فرآیند نصب سریع و سریع مشهور است. این سایت می تواند تقریباً در حدود پنج دقیقه حتی وقتی اولین بار شماست ، بصورت آنلاین باشد. و بعد از ورود به سیستم اولیه ، کاربران معمولاً برای درک اصول وردپرس چیز زیادی نمی برند.

کل سیستم کاربر پسند است ، بنابراین همه چیز منطقی است. یک منحنی یادگیری درگیر است ، اما از آنجا که بیشتر گزینه ها و منوها در دسترس شما هستند ، بدون مشکل مشغول پیمایش در ناحیه سرپرست خواهید بود. اما اگر تصمیم گرفتید که بیش از استفاده ساده علاقه دارید ، همیشه می توانید به صورت قدم به قدم برگردید و وردپرس را یاد بگیرید.

جوملا

جوملا نیز بسیار ساده است. مراحل نصب بسیار شبیه به WordPress است و بسیاری از شرکت های میزبان از نرم افزار نصب یک کلیک استفاده می کنند. متأسفانه ، شباهت ها در اینجا متوقف شده اند زیرا جوملا برای انجام این کار احساس پیچیده تر می کند.

صفحه کنترل که به شما امکان می دهد تمام ماژول ها را مدیریت کنید ، آنچنان که برای مبتدیان آماده نشده است. بنابراین ، مگر اینکه شما یک یا دو مورد راجع به فناوری های وب بدانید ، ما پیشنهاد می کنیم که خود را با صبر و حوصله باز کنید. به طور قطع زمان بیشتری برای درک صفحه کنترل و رابط کاربری جوملا از آنچه برای درک WordPress لازم است.

ظاهر و پسوند

امروز ، یک سیستم مدیریت محتوای خوب باید به نوعی از قالب ها و افزونه ها استفاده کند که به کاربران عادی امکان می دهد وب سایت های خود را بدون نیاز به لمس کردن کد گسترش دهند. وردپرس و جوملا هم به شما امکان می دهند که سیستم را به روش های مختلف گسترش دهید ، اما هنوز هم اختلافاتی وجود دارد.

وردپرس

WordPress به خاطر تم ها و افزونه های خود مشهور است. در حالی که مضامین رایگان و پریمیوم به هر کسی کمک می کند تا حتی بدون هیچ گونه دانش برنامه نویسی و طراحی ، وب سایت حرفه ای خود را بسازد ، ده ها هزار پلاگین به شما کمک می کند تا ویژگی هایی اضافه کنید که ایجاد غیرقانونی غیرممکن است..

نه تنها موارد بسیار زیادی موجود نیست ، بلکه هرچه به جلو پیش برویم ، همان موارد پیچیده تر می شوند. برخی از افزونه های وردپرس به تنهایی مانند سیستم عمل می کنند و فراتر از ایده اصلی وردپرس قرار می گیرند. بنابراین علاوه بر سایت ها و وبلاگ های ساده ، می توانید کل سیستم های تجارت الکترونیک ، سیستم های ارتباط با مشتری یا پرتفوی عکاسی را ایجاد کنید تا چند مورد از آنها را ذکر کنید.

جوملا

پسوندهای جوملا

جوملا خیلی عقب نمی افتد. همچنین الگوهای و افزونه هایی را ارائه می دهد که به شما در دستیابی به بسیاری از موارد در وب کمک می کند. اما فقط به دلیل محبوبیت کمتری نسبت به وردپرس ، الگوهای و افزونه های بسیار کمتری برای یافتن آن وجود دارد.

از طرف دیگر ، همان افزودنی هایی که می توانید بدست آورید ، کمی ساده تر از همتایان وردپرس هستند.

مدیریت محتوا

حتی اگر تنها هدف شما برای شروع یک سایت وبلاگ نویسی نباشد ، احتمالاً می خواهید در یک مقطع وبلاگ را مدیریت کنید. این به شما کمک می کند بازدید کنندگان بیشتری را به سایت خود جذب کنید و به شما امکان می دهد با مخاطبان ارتباط برقرار کنید.

وردپرس

از ایجاد و انتشار پست ها و صفحات گرفته تا مدیریت پرونده های رسانه ای مختلف ، وردپرس می داند چگونه کاربران خود را راضی کند. مهم نیست اگر یک وبلاگ نویسان گاه به گاه یک کارشناس بازاریابی باشید – مدیریت محتوا با وردپرس بصری و ساده خواهد بود. اگر آنچه را که در مورد آن می نویسید را دوست دارید ، خوشحال می شوید که برای شروع یک پست دیگر با ویرایشگر ویژوال خود که به زیبایی طراحی شده است وارد سیستم شوید..

جوملا

جوملا برای پروژه های پیچیده تری در نظر گرفته شده است. به همین دلیل ، ما نمی توانیم بگوییم که برای وبلاگ نویسی کاملاً مناسب است. در حالی که می توانید یک وبلاگ موفق با جوملا را اجرا کنید ، شانس این است که شما در طولانی مدت مدیریت سخت تر داشته باشید.

مقالات جوملا

حتی برخی از متخصصان جوملا وبلاگ های خود را در وردپرس اجرا می کنند. به همین دلیل ، ما پیشنهاد می کنیم که بلاگ نویسی با جوملا را فراموش نکنید و به جای آن ، تازه با وردپرس شروع کنید. در وقت ، پول و اعصاب خود صرفه جویی خواهید کرد.

پشتیبانی

وردپرس

رسمی صفحات پشتیبانی می تواند در شروع کار با WordPress به شما کمک کند. تو میتوانی بخوانی پرونده های اسناد این اصول را توضیح می دهد ، و شما همیشه از آنها استقبال می کنید انجمن های پشتیبانی هزاران کاربر فعال است. البته همه اینها رایگان است اما مجبور خواهید بود مشكلی را كه تجربه می كنید تحقیق كنید.

اگر به پشتیبانی حرفه ای بیشتری نیاز دارید ، هیچ ایمیل یا شماره تلفن رسمی پیدا نمی کنید. اما شما همیشه می توانید خدمات تعمیر و نگهداری را استخدام کنید تا کار را برای شما انجام دهد. واقعیت این است که بیشتر کاربران هنگام پشتیبانی از انجمن ها ، گروه های رسانه های اجتماعی و منابع آنلاین استفاده می کنند.

جوملا

مستندات جوملا

اگرچه جوملا به اندازه وردپرس محبوبیت ندارد ، اما هنوز هم ده ها میلیون کاربر فعال را به خود اختصاص داده است. بنابراین جای تعجب ندارد که جامعه ای فعال داشته است. پیدا کردن کمک به صورت آموزش و مقالات و فیلم های مختلف مشکلی نخواهد داشت. همچنین ، تعداد بسیار خوبی از انجمن های سرزنده وجود دارد که می توانید از آنها درخواست کمک کنید ، اما برای مبتدیان ، باید موارد زیر را بررسی کنید صفحه پشتیبانی رسمی.

اما بر خلاف وردپرس ، پیدا کردن متخصصان جوملا که کارهای سفارشی سازی مختلفی را برای سایت شما انجام می دهند کار سختی است.

امنیت

مهم نیست که یک CMS چقدر دوستانه برای مبتدی باشد یا اگر هیچکدام از آنها به اندازه کافی ایمن نباشند ، دیگری که چقدر خوب پشتیبانی می کند. خوشبختانه ، وردپرس و جوملا هم شما را در این زمینه تحت پوشش قرار دادند.

وردپرس

وردپرس محبوب ترین CMS در جهان است. متأسفانه ، این بدان معنی است که اولین هدف برای هکرهایی که به دنبال وب سایت های تصادفی هستند. با وجود این ، وردپرس بی خطر است. توسعه دهندگان اطمینان داده اند که کد تا آنجا که ممکن است ایمن باشد. علاوه بر این ، می توانید به روزرسانی های مکرر که سیستم را در تمام مدت ایمن نگه می دارد ، انتظار داشته باشید.

امنیت CMS

عامل مهم امنیت ، انسان در پشت سایت است. بیشتر اوقات ، این به شما مربوط می شود که چیزها را از چشمان پر سروصداً ایمن و پنهان نگه دارید. در میان هزاران افزونه که به آنها اشاره کردیم ، کاربران وردپرس می توانند در صورت افزایش CMS با افزونه های امنیتی ، امنیت بیشتری داشته باشند. صدها افزونه مرتبط با امنیت وجود دارد که به شما در محافظت از وب سایت کمک می کند.

جوملا

جوملا وقتی امنیت است تفاوت چندانی ندارد. توسعه دهندگان همیشه سخت تلاش می کنند تا به روزرسانی های جدید را مرتفع کرده و مسائل امنیتی را به موقع برطرف کنند. دقیقاً مانند WordPress ، برخی از افزونه های امنیتی عالی به شما در زمینه سایت کمک می کنند ، اما این نکته را نیز در نظر داشته باشید که کاربر مسئول امنیت دامنه خود است.

سایت های چند زبانه

داشتن یک سایت به بیش از یک زبان به یک ویژگی جذاب تبدیل می شود. بسیاری از دارندگان وب سایت فقط برای جلب رضایت مخاطبان ، نیاز به داشتن مطالب به دو یا چند زبان دارند. اگرچه وردپرس و جوملا هر دو به شما امکان ایجاد سایتهای چند زبانه را می دهند ، اما آنها متفاوت رفتار می کنند.

وردپرس

وردپرس این گزینه را دارد که در هر زمان زبان سایت را تنظیم کنید ، اما از ایجاد محتوای چند زبانه خارج از کادر پشتیبانی نمی کند. خوشبختانه ، افزونه های شگفت انگیز وجود دارد که وب سایت ساده شما را به سیستم چند زبانه تبدیل می کنند که استفاده از آن آسان است ، اما احتمالاً مجبور خواهید بود برای پرداخت مجوزها و اشتراک ها چند دلار اضافی هزینه کنید..

جوملا

برخلاف وردپرس ، جوملا از همان لحظه نصب گزینه های چند زبانه را ارائه می دهد.

شما فقط باید یک زبان اضافی را انتخاب کرده و ترجمه مطالب را شروع کنید. همچنین امکان تغییر سریع زبانهای ناحیه مدیر وجود دارد. و لازم نیست برنامه های افزودنی دیگری را نصب کنید و نه هزینه خدمات شخص ثالث را بپردازید.

جدول مقایسه

وردپرس

جوملا

سادگی:مبتدی با یک منحنی یادگیری کوچکپیچیده تر ، به یادگیری زمان می برد
ظاهر و پسوندها:دهها هزار برنامه افزودنیتعداد خوب برنامه های افزودنی ، هنوز هم کمتر از وردپرس “
وبلاگ نویسی:ایده آل برای وبلاگ نویسیبرای وبلاگ نویسی چندان مناسب نیست
پشتیبانی:جامعه ، هزینه پشتیبانی را بپردازیدانجمن ، انجمن ها ، اسناد رسمی
امنیت:اغلب پلاگین های امنیتی به روز می شونداغلب پلاگین های امنیتی به روز می شوند
گزینه های چند زبانه:باید از خدمات شخص ثالث استفاده کندپشتیبانی عالی چند زبانه به طور پیش فرض

کدام یک را باید انتخاب کنید?

بعد از یک نگاه سریع ، وردپرس و جوملا بسیار شبیه به هم هستند. به یک طریق ، این صحیح است ، اما آنها همچنین به اندازه کافی متفاوت هستند تا انتخاب یکی برای سایت شما آسان شود.

اگر از ما سؤال کنید ، وردپرس برنده کلی است. قطعاً برای مبتدیان مناسب تر است ، اما هنوز هم به شما امکان می دهد وب سایت را در یک پروژه پیچیده تر گسترش دهید. وردپرس به شما امکان می دهد تا سیستم را با سهولت بیشتری توسعه دهید زیرا دارای یک مخزن پر از تم و افزونه است. استخدام خدمات تعمیر و نگهداری و طراحان / برنامه نویسان حرفه ای بسیار ساده تر هستند زیرا تعداد بیشتری از افراد جوملا به وردپرس اختصاص داده شده اند.

از طرف دیگر ، جوملا قطعاً پیچیده تر است و از ویژگی های داخلی تری برخوردار است. این می تواند به حرفه ای ها در ساخت وب سایت های پیچیده تر کمک کند زیرا از همان ابتدا گزینه های فنی بیشتری را ارائه می دهد. اما این گزینه های مشابه ممکن است افراد تازه وارد را به طور غیر ضروری اشتباه کند. همچنین ، جوملا به خوبی برای وبلاگ نویسی گاه به گاه خوب نیست.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map