כיצד להוסיף סימנים מסחריים וזכויות יוצרים על שם או לוגו

כשם שלעסק שלך יש שם, הוא צריך גם לוגו מזוהה משלו כדי ליצור ייצוג חזותי של המותג שלך. הלוגו צריך לשקף באופן מושלם את נישת השוק ואת אישיות המותג של החברה שלך. וזה אמור להיות מספיק ייחודי כדי להבדיל את החברה מהתחרות.


מכיוון ששמך ולוגו הם חלק מה- DNA של המותג שלך ושל העסק שלך, בקשה לרישום זכויות היוצרים והסימן המסחרי של שניהם מהווה שיקול חשוב.

Contents

האם אתה צריך לרשום את הסימן המסחרי שלך ואת זכויות היוצרים על שמך או לוגו?

גנב

אתה בהחלט לא צריך לרשום את זכויות היוצרים והסימן המסחרי את שם החברה או הלוגו שלך בארצות הברית; אתה הבעלים של זכויות היוצרים ברגע שאתה שם את היצירה המקורית על פיסות נייר או מחשב, וזכית בסימן מסחרי ברגע שאתה משתמש בשם ולוגו שלך לשיווק העסק שלך. עם זאת, נקיטת הצעד הנוסף לרישום שניהם יכול להעניק לך הגנה חשובה. רישום הסימן המסחרי מגן עליך מפני אובדן זכויותיך עליו אם חברה אחרת משתמשת באותו שם או בשם דומה מאוד. על ידי רישום הסימן המסחרי את שמך, אתה מצהיר על זכויות בלעדיות לתחום העסק שלך. ואתה מונע ממישהו אחר להשתמש בשמך לבד בעסק דומה.

אם יש לך עסק קטן, שאתה פועל במדינה אחת ואינך מתכוון להתרחב לשווקים חדשים, אינך צריך לרשום את הסימן המסחרי שמך. יש לך כבר את הזכות להשתמש בו בשוק שלך. מצד שני, אם אתם מתכננים להרחיב את העסק ולהגיע לשווקים חדשים, יהיה זה חכם לרשום את הסימן המסחרי, כך שלא יתעורר בלבול אם חברה אחרת משתמשת באותו או בשם דומה לשלכם..

ישנם למעלה מ 16 מיליון מותגים פעילים הרשומים בעולם
ארצות הברית
מותגים אירופיים
אסיה והמזרח התיכון

אם לדוגמא אתה מתחיל בלוג ומעצב לו לוגו חדש, תצטרך להגן עליו. כשמדובר ברישום הלוגו שלך פשוט באמצעותו אתה יוצר סימן מסחרי. אתה יוצר ייצוג חזותי של המותג שלך מכיוון שהלוגו שלך הוא מה שהלקוחות שלך מזהים אותך וזה מה שמבדיל אותך מהמתחרים שלך. עם זאת, סימן מסחרי אכן מציע יותר הגנה, מכיוון שהוא מונע מאחרים לגנוב את הלוגו שלך או להשתמש בסמל הדומה מאוד לשלך.

פשוט על ידי שימוש בסימן החברה שלך במסחר, ללא רישום, אתה מקים את זכויות “הידועים בציבור שלך”. עם זאת, רישום הסימן המסחרי שלך במשרד הפטנטים והסימנים המסחריים של ארצות הברית (USPTO) יספק מספר יתרונות.

היתרונות הללו כוללים:

חמש המדינות המובילות בהן מייצרים זיופים

 • החזקה החוקית של בעלותך על אותו סימן בפריסה ארצית, וזה חשוב אם אתה מתכנן להרחיב את העסק שלך לשווקים אחרים.

לכן, זכויות יוצרים וסימנים מסחריים של שמך או לוגו בהחלט לא נדרשים, אך זה יכול לספק לך יתרונות שימושיים מאוד.

מדוע חשובים סימני מסחר וזכויות יוצרים?

ערך
מוצרי עור, ארנקים ותיקים
511 מיליון דולר
שעונים ותכשיטים
187 $
ביגוד ואביזרים
133 דולר
מכשירי אייפון ומוצרי אלקטרוניקה
104 דולר
הנעלה
103 דולר

לאחר שתיצור אתר עליך לרשום את שם העסק שלך ולעשות את הלוגו שלך. באותו זמן תזדקק לרישום זכויות יוצרים וסימנים מסחריים, מכיוון שזה יגן על שמך ולוגו מפני הפרות. עליכם לוודא שאתם מבטיחים את הזכויות בקניין הרוחני שלכם ולהבטיח שאף חברה אחרת לא תגנוב את הרעיון והעיצוב הלוגו שלכם, שהוא הרעיון העיקרי העומד מאחורי זכויות היוצרים והסימן המסחרי..

זכויות יוצרים וסימנים מסחריים מספקים לך דרך מצוינת להגן על הרעיונות המקוריים שלך מפני שימשו כנכס של מישהו אחר. זהו, ללא עוררין, היתרון החשוב ביותר שהם מציעים לך.

סימני מסחר לעולם לא יפוגו, כל עוד אתה משתמש בסימן המסחרי שלך במסחר כדי לזהות את מקור המוצרים והשירותים שלך, אנשים יזהו את העסק שלך על ידו. זהו נכס בעל ערך וכלי תקשורת יעיל מאוד שיכול לתקשר באופן מיידי את הדימוי של החברה שלך ואת המוצרים או השירותים שאתה מציע ללקוחות..

מותגים ספציפיים
ש”נראה שממוקדים יותר מזויפים על ידי זייפנים “כוללים נייק, רולקס, ריי באן, לואי ויטון, אפל, אדידס, שאנל, ויאגרה, גוצ’יומותגים ידועים אחרים

סימני מסחר מציעים הרבה יותר הגנה מאשר זכויות יוצרים, אך זכויות יוצרים חשובות ביותר להגנה על סמלי לוגו. המשך לקרוא כדי לחקור בפירוט את ההבדל בין השניים, כך שתוכל להבין טוב יותר את חשיבותם ואת ההשפעה שיכולה להיות להם על החברה שלך.

ההבדל בין סימני מסחר וזכויות יוצרים

אם אתה מפר זכויות יוצרים על שמך או בלוגו מבלי לסמן אותו, אתה לא יכול להגן עליו לחלוטין מפני הפרה. אתה רק מאבטח את הזכויות שלך עליו מכיוון שזה משהו שיצרת וזה הקניין הרוחני שלך. סימן מסחרי יכול הגן על שמך ועל הלוגו שלך למקרה שמישהו אחר ירצה להשתמש בהם למטרות שלהם.

סימן מסחרי

לא רשום
רשום

שמבקש בדרך כלל הגנה זו?

בעלי עסקים ומוצרים


יישום

כל שם, מילה, סיסמא, סמל, עיצוב ו / או תמונה שמזהים עסק או מותג ומבדיל אותו מאחרים


מספר

16 מיליון סימנים מסחריים פעילים


אורך

לרישום של סימן מסחרי יכול להיות תקופה בלתי מוגבלת, אך יש לחדש אותה כל עשר שנים. הבעלים רשאים לחדש את הרישום כל עוד הסימן נותר בשימוש


רכישה

משרד הפטנטים והסימנים המסחריים של ארצות הברית


אילו הטבות כוללות הרשמה / הגשה?

רישום סימן מסחרי משפר מאוד את זכויותיו של אדם על ידי מתן ראיות משפטיות והודעת בעלות ציבורית. זה מעניק זכויות בלעדיות בפריסה ארצית לסימן ומאפשר למחזיק להביא תביעות פדרליות נגד מפרים.

זכויות יוצרים

זרם
הקלטות קול

שמבקש בדרך כלל הגנה זו?

סופרים, אמנים, כוריאוגרפים, אדריכלים ואנשי מקצוע יצירתיים אחרים


יישום

יצירות מקוריות של מחבר, כולל ספרים, מאמרים, מחזות, שירים, תצלומים, פסלים, כוריאוגרפיה, עבודות ארכיטקטוניות, הקלטות קול, תמונות קולנוע ויצירות יצירה אחרות. לא ניתן להגן על רעיון עצמו. יצירה חייבת להיות בצורה קבועה ומוחשית כדי להגן עליה


מספר

700000 תביעות רישום לשנה


אורך

חיי המחבר + 70 שנה
120 שנה לסופרת תאגידים
לא ניתן להאריך או לחדש את המונח


רכישה

משרד זכויות היוצרים של ארצות הברית


אילו הטבות כוללות הרשמה / הגשה?

רישום בזכויות יוצרים משפר מאוד את זכויות האדם על ידי מסירת ראיות משפטיות והודעת בעלות ציבורית ועל ידי מתן אפשרות לבעל זכויות היוצרים להגיש תביעה בבית משפט פדרלי במקרים של הפרה..

כמו כן, אינך יכול באמת לזכות בזכויות יוצרים על שם, מכיוון שזכויות יוצרים מגנות על יצירות אמנותיות. זו בדיוק הסיבה שאתה צריך שיהיה לך סימן מסחרי המגן על הקניין הרוחני של החברה שלך, כמו הלוגו שלך. להלן ההבדלים הבסיסיים בין זכויות יוצרים וסימני מסחר.

מהו סימן מסחרי?

סימן מסחרי הוא מילה, ביטוי, סמל או עיצוב, או שילוב ביניהם, המשמשים להבדיל בין יצרן או מוכר אחד לבין אחרים הפועלים באותו תחום עסק ומציעים אותם מוצרים או שירותים. זה אומר שאתה יכול לרשום סימן מסחרי עבור שם העסק, הלוגו, הסלוגן, הסמל, העיצוב וכל דבר אחר שתורם לזהות המותג של החברה שלך והמוצרים או השירותים שאתה מציע..

הסימן המסחרי שלך משמש כדי להודיע ​​לאחרים שמוצרי החברה, השם והלוגו הם הנכס שלך. יש לך את הזכות הבלעדית להשתמש בהם בקשר לשירותים או למוצרים שלך.

עם זאת, סימן מסחרי אינו מקיף את הצבעים והעיצובים של סמלי לוגו, מכיוון שהוא אינו מגן מפני העתקה ללא רישיון. זה מתייחס רק לקווי דמיון בין סימון החברה לבין אחרים הדומים לזה. לפיכך אין הכוונה לשימושים בלוגו, אלא לבלבול בשוק, ובכך להגביל את השימושים בלוגו שיכולים להפר. המשמעות היא שאם מישהו אחר משתמש בעיצוב לוגו דומה, הוא לא יכול להתייחס להפרה של סימנים מסחריים, אלא להפרת זכויות יוצרים.

פשוט השימוש בסימן המסחרי שלך לא מגן עליך מפני מישהו אחר באותו ענף המשתמש בשמך או בעיצוב שלך – אך רישום הסימן המסחרי שלך כן. במקרה של מישהו אחר שמשתמש באותו שם או בעיצוב זהה לזה של החברה שלך, תצטרך להוכיח שהגעת בזה קודם, דבר שלא יתכן אם לא רשמת אותו.

מבלי לרשום את הסימן המסחרי שלך, אין לך הגנה משפטית במקרה של תביעה. סימן מסחרי רשום הוא רישום פדרלי וחוקי של סימן החברה שלך, כך שאם מישהו אחר רוצה לרשום שם או עיצוב זהים או דומים מדי לשלך, הם יהיו אשמים בהפרה של סימן מסחרי.

מהי זכויות יוצרים?

זכות יוצרים מגנה על יצירות מקוריות, כגון ספרים, שירים, ציורים, צילום, סרטים, כוריאוגרפיה ויצירות מקוריות אחרות אשר באות לידי ביטוי בצורה פיזית. על פי נתוני משרד זכויות היוצרים בארצות הברית, זכויות היוצרים מגנות על יצירות מקוריות כמו “יצירות ספרותיות, דרמטיות, מוזיקליות, אמנותיות וסגולות אחרות.”

חברות יכולות לזכות בזכויות יוצרים על חומרי האודיו והווידיאו שלה, על ספריהן והדוחות שלהן, כמו גם על כל חומר מקורי אחר שיצרו, כגון עיצוב הלוגו שלהן. חשוב לציין כי כל יצירה מקורית מוגנת בזכויות יוצרים ברגע היצירה שלה. אך רישום זה מה שמגן עליו מפני מישהו אחר שמנסה להשתמש בו למטרות שלו מכיוון שיהיה לך מסמך שיוכיח את טענתך אליו.

אם מישהו ינסה לגנוב את היצירה המקורית שלך, כגון הלוגו שלך, שהוא הקניין הרוחני שלך, ולהשתמש בו כמו שלו, אתה יכול לתבוע אותם בגין השימוש בנכס שלך – אך רק אם יש לך רישום זכויות יוצרים.

כאשר יש לך זכויות יוצרים הרשומות בפדרלית, אתה יכול לשלוט במדויק כיצד משתמשים בקניין הרוחני שלך, מפרסמים אותו ומופצים, וכן בדיוק כיצד הוא מוצג לציבור. ואתה יכול למנוע מכל אחד להשתמש בו למטרות שלו. אם מישהו ינסה לעשות זאת, אתה יכול לתבוע אותם בבית משפט פדרלי, מכיוון שטענת את זכותך בקניין הרוחני שלך בזכות זכות יוצרים עליו.

כעת, יש טריק בכל הקשור להגנת זכויות היוצרים של הלוגו שלך. על הלוגו שלך להיות בעל רמת היצירתיות הנדרשת על מנת שהוא ייחשב כניתן לה זכויות יוצרים וכדי שאפליקציית זכויות היוצרים שלך תאושר. לפיכך, סמלי לוגו פשוטים מאוד אינם נחשבים בעלי זכויות יוצרים, מכיוון שזכויות יוצרים אינן מגנות על עיצוב הלוגו, הצבעים ושמכם. אם הלוגו שלך קצת יותר אמנותי או מקושט, יהיה לך יותר קל לרשום את זכויות היוצרים שלך.

הבלבול לגבי זכויות יוצרים וסמלים מסחריים של זכויות יוצרים

לא מעט בלבול נוצר כשמדובר בסמלים שכן רבים מהם זכאים לרישום זכויות יוצרים וגם לרישום סימנים מסחריים. כלומר, אם הלוגו שלך זכאי לזכויות יוצרים כיצירה אמנותית מקורית ולא משמש כדי לזהות את החברה שלך, הלוגו שלך יכול להיות מוגן בזכויות יוצרים כך שתוכל למנוע העתקה בלתי מורשית.

בנוסף, אם אתה רוצה למנוע מאחרים להשתמש במערכת שלך עיצוב לוגו ולוודא כי סימן החברה שלך ניתן להבחין בין המתחרים שלך, עליך לסמל את הלוגו שלך. סימן מסחרי יכול למנוע רק בלבול שהלקוחות שלך עלולים להיתקל אם יש קשר דומה למתחרים שלך, בעוד זכויות יוצרים מגנות מפני העתקה לא רצויה.

לכן סמלי לוגו יכולים להיות תחום מבלבל של דיני הקניין הרוחני, מכיוון שהגנה על סימנים מסחריים וזכויות יוצרים לעיתים קרובות חופפים זה לזה. הדבר החשוב לשים לב הוא שלא זכויות יוצרים ולא סימנים מסחריים מוציאים זה מזה, ולכן בעלי עסקים רבים בוחרים להגן על הלוגו של החברה שלהם על ידי זכויות יוצרים והן סימנים מסחריים של זה..

כיצד לזכות בסימנים מסחריים של שמך ולוגו

ישנם צעדים מסוימים שעליכם לנקוט כדי לזכות בזכויות יוצרים ובסימן המסחרי של שמכם ולוגו. להלן תיאור קצר של צעדים אלה.

כיצד להגיש בקשה לזכויות יוצרים של שמך ולוגו

1 כנסו לאתר הרישום המקוון ומלאו את הטופס לזכויות יוצרים. אם העסק שלך נמצא בארצות הברית, עבור לאתר הרשמי של משרד זכויות היוצרים של ארצות הברית.

זה כמובן אם תבחר להגיש הגשה אלקטרונית של בקשת זכויות היוצרים שלך, אך אתה יכול גם להגיש את בקשתך בצורה נייר. עם זאת, הגשת בקשה לרישום זכויות היוצרים באופן מקוון לא רק נוחה יותר עבורך, אלא שלוקחת לעיבוד של בקשתך עד שמונה חודשים, וזאת בניגוד לזמן העיבוד של טפסי נייר שיכולים להיות עד 13 חודשים..

בלי קשר לאופן שבו תחליטו להגיש בקשה לרישום זכויות היוצרים שלכם ומשך זמן העיבוד, התאריך בו רישום נכנס לתוקף הוא התאריך בו מקבלת משרד זכויות היוצרים בארצות הברית את הגשת בקשתכם. כך, אם ברצונך לפרסם את היצירה המקורית שלך, אתה יכול לעשות זאת מבלי שתצטרך לחכות לתעודה הרשמית שלך.

2 כשאתה מגיע לאתר של משרד זכויות היוצרים של ארצות הברית, לחץ על כפתור ההרשמה המקוון של eCO. זה יוביל אותך לטופס CO, אותו עליך למלא.

הטופס יחייב את המידע האישי שלך, יחד עם שם הבעלים והיוצר, כמו גם את אופי תיעוד זכויות היוצרים. לצורך זכויות היוצרים של לוגו, עליך להציג ייצוג גרפי של הלוגו שלך.

3 בשלב הבא תצטרך להעלות את קובץ הלוגו שלך ולשלם את דמי ההרשמה בסך 35 $ באמצעות כרטיס אשראי או חיוב, המחאה אלקטרונית או חשבון הפיקדון שלך במשרד זכויות היוצרים של ארצות הברית..

לאחר מכן תקבל אישור על רישום זכויות היוצרים שלך, שיהיה לו מעמד ממתין לאישור. כאמור, זכויות היוצרים שלך יהיו בתוקף נכון לתאריך המדויק שתגיש את בקשתך, ולא למועד האישור.

כיצד להגיש בקשה לסימן מסחרי

סוכנויות ממשלתיות פדרליות בארצות הברית סימנים מסחריים

חיל הים

צבא

בריאות ואנוש

אנרגיה

חינוך

בטחון לאומי

לפני סימון מסחרי של שמך או לוגו, עליך לבצע חיפוש בסימנים מסחריים כדי לוודא שאף אחד אחר כבר לא משתמש בזה. תוכלו לעשות זאת בעזרת כלי שנקרא מערכת חיפוש סימנים מסחריים אלקטרוניים (TESS), שתוכלו למצוא באתר הרשמי של משרד הפטנטים וסימני המסחר של ארצות הברית..

חשיבות מכרעת לביצוע חיפוש בסימנים מסחריים דרך מסד הנתונים של TESS מכיוון שהוא יכול לזהות קונפליקטים פוטנציאליים עם סימן מסחרי קיים של חברה אחרת או עם סימן מסחרי שעליו ממתין אישור.

זה גם חשוב מכיוון שתחסוך כסף שתשקיע בבקשה לרישום שאולי לא יאושר מכיוון שהוא דומה לסימן מסחרי קיים. זכור כי משרד הפטנטים והסימנים המסחריים של ארצות הברית אינו מחפש סימנים מסחריים מנוגדים עד לאחר הגשת בקשתך.

לאחר שביצעת את החיפוש בסימנים מסחריים, עליך להגיש בקשה ליישום סימן מסחרי דרך מערכת היישומים האלקטרוניים של סימנים מסחריים (TEAS). תוצג לך טופס למילוי – לאחר שתחליט איזה יישום מתאים לך.

אתה יכול לבחור אחד משלושה טופסי בקשה שונים: TEAS Plus, TEAS מופחת או TEAS רגיל.

אם אתה בוחר את “בסיס הכוונה לשימוש” (ITU) ביישום שלך, תצטרך גם לשלם דמי הגשה נוספים של 50 $ עבור סוג אחד של מוצרים ושירותים לפחות..

לאחר הגשת הרישום, תקבל אישור בדוא”ל וכל שעליך לעשות הבא הוא לחכות לאישור. בעוד כשלושה חודשים לאחר הגשת בקשתך, היא תיבדק על ידי עורך דין שיקבע אם בקשתך עומדת בכל הדרישות החוקיות הדרושות לאישור הסימן המסחרי..

חשוב לעקוב אחר התקדמות היישום שלך כל 3-4 חודשים ותוכל לעשות זאת באמצעות מצב סימן מסחרי ואחזור מסמכים (TSDR).

איך עובד תהליך האישור

ניירת רישום סימן מסחרי

ללא קשר לאיזה צורה של בקשה שתבחרו, עליכם לכלול את המידע הבא:

 • • רישום של
  סימן מסחרי, בצבע אם ישים, בדיוק כפי שמשתמשים בסימן המסחרי
 • • שמו, הכתובת וכתובת הדוא”ל של בעל הסימן המסחרי
 • • אגרת ההגשה
 • • המוצר או החברה שהסימן המסחרי מזהה, הוכחה לכך שהסימן המסחרי של החברה שלך משמש במסחר
 • • חתימת הבעלים

משרד הפטנטים והסימנים המסחריים של ארצות הברית יחפש במאגר הסימנים המסחריים שלהם כדי לבדוק אם הזמינות של הסימן שאתה רוצה לרשום רק לאחר הגשת הבקשה שלך. הם יודיעו לך על התוצאות בזמן המתאים. אם במקרה הם מוצאים אותו או סימן דומה מאוד לזה שאתה מנסה לרשום לסימן המסחרי, הם יסרבו לרישום שלך ולא תקבל החזר.

אם עורך הדין הבודק קובע כי בקשתך עומדת בדרישות החוקיות לאישור, הוא או היא יאשרו את סימוןך לפרסום במגזין השבועי של משרד הפטנטים והסימנים המסחריים של ארצות הברית, “הגזירה הרשמית”. במהלך 30 הימים שלאחר הפרסום, כל מי שחושב שהוא עלול להיפגע מרישום סימן שלך יכול להגיש התנגדות לרישום או בקשה להארכת זמן האופוזיציה.

אם יתעורר מקרה כזה, תתקיים אופוזיציה בפני בית משפט מינהלי במשרד הפטנטים והסימנים המסחריים של ארצות הברית, מועצת משפט וערעור סימני המסחר (TTAB). אם האופוזיציה לא תביא תוצאות עבור הצד שהגיש אותה, או אם לא תוגש אופוזיציה כלשהי, הרישום שלך בסימן המסחרי יאושר ותקבל תעודת רישום על ידי משרד הפטנטים והסימנים המסחריים של ארצות הברית..

חשיבות מכרעת לשמירה על הרישום שלך מכיוון שאתה צריך ליידע את משרד הפטנטים והסימנים המסחריים של ארצות הברית כי הסימן המסחרי שלך נמצא בשימוש. לאחר אישור רישום הסימן המסחרי, תצטרך להגיש מסמכי תחזוקה ספציפיים, מכיוון שלא תעשה זאת תביא לביטול או תפוגה של הסימן המסחרי שלך..

כמו כן, הרישום של הסימן המסחרי שלך נמשך 10 שנים, אך חובה לאמת אותו בין השנה החמישית לשישית לרישוםו ובין השנה התשיעית לעשירית לרישום, כדי לאשר שהוא עדיין בשימוש..

אכיפת סימני המסחר וזכויות היוצרים שלך

5 הקטגוריות של סימני מסחר

סימני מסחר מחולקים לקטגוריות שונות, המדורגות לפי ייחוד

לאחר שנרשם הסימן המסחרי והזכויות היוצרים שלך, אתה אחראי על אכיפת זכויות הסימן המסחרי והזכויות היוצרים שלך כדי לוודא שאתה מגן על שמך או על הלוגו שלך מפני אימוץ או העתקה בלתי מורשים על ידי מישהו אחר..

למרות שמשרד הפטנטים והסימנים המסחריים של ארצות הברית יבטיח שאיש לא רושם את אותו סימן או לכאורה זהה לזה שלך, אתה האחראי לשמירה על הזכויות על הקניין הרוחני של החברה שלך אם מישהו ינסה להשתמש בה. עומדות בפניך שתי אפשרויות משפטיות בעת נקיטת צעדים משפטיים להגנה על הסימן המסחרי שלך מפני הפרה. אתה יכול לשלוח מכתב להפסיק ולבטל או לבחור בתביעה בנושא הפרת סימנים מסחריים.

יש חברות שיכולות לעזור לך להקים “שעון סימן מסחרי” כדי להבטיח שאף גורם אחר לא ינסה להשתמש בסימן החברה שלך. אתה יכול גם לשכור עורך דין שישגיח על הפרת סימנים מסחריים, כך שתוכל לקבל ייעוץ וייעוץ כיצד להמשיך כראוי בכדי להשיג את ההגנה הדרושה לך..

אם כבר מדברים על שכירת עורך דין, אנשים רבים מחליטים להעסיק אחד שיעזור להם בכל תהליך זכויות היוצרים והסימנים המסחריים. עם זאת, לא זו בלבד שלא נדרש שיהיה כזה, אלא שהוא גם אינו הכרחי מכיוון שאתה יכול לעשות הכל באופן עצמאי – שלא לדבר על כך שעורך דין יכול להיות די יקר.

למרות שעורך דין בוחן במשרד הפטנטים והסימנים המסחריים של ארצות הברית בוודאי יעזור לך לעבור את תהליך הגשת בקשת הסימן המסחרי שלך, שכירת עורך דין משלך סימנים מסחריים יכולה לספק לך הטבות אם יתעורר הצורך בייעוץ משפטי. אם תחליט לשכור עורך דין פרטי לסימנים מסחריים לפני שתגיש בקשה לבקשתך, משרד הפטנטים וסימני המסחר של ארצות הברית יתקשר רק עם עורך הדין שלך לאורך כל תהליך הרישום..

יתר על כן, עורך דין פרטי מסחרי יכול לייעץ לך כיצד לאכוף את זכויות הסימן המסחרי שלך במקרה של הפרת סימנים מסחריים ומה לעשות אם מישהו טוען שאתה מפר את סימן החברה שלו..

מקרים מפורסמים של הפרת זכויות יוצרים וסימנים מסחריים

אם אתם חושבים שסימני מסחר או הפרת זכויות יוצרים על סימן החברה שלכם, כלומר השם והלוגו של החברה שלכם, אינם חשובים, בדקו כמה מקרים מפורסמים של הפרת זכויות יוצרים והפרות של סימנים מסחריים. תראה את החשיבות של רישום סימן מסחרי פדרלי ו זכויות יוצרים, ואת ההשפעה שיכולה להיות על החברה שלך.

Apple Corps לעומת Apple Inc..

הביטלס העלו את הסימן המסחרי של המילה “תפוח” שמונה שנים לפני שסטיב ג’ובס הציג את אפל בע”מ שלו לעולם. הביטלס תבעו את אפל בע”מ והקרב בבית המשפט נמשך מספר שנים.

בסופו של דבר, אפל בע”מ שילמה לחברת המוזיקה של הביטלס, “Apple Corps”, הסדר מזומן והסכימה להישאר מחוץ לעסקי המוזיקה. עם זאת, עם הצגת iTunes, הקרב התחיל מחדש. הסדר הושג לאחר שאפל בע”מ הסכימה לרכוש את זכויות הסימן המסחרי של אפל קורפס ואז להעניק להם רישוי בחזרה לחברה, וכתוצאה מכך הביטלס הפסידו במערכה של אפל..

ג’ק דניאל נגד פטריק וונסינק

התיק הזה ממש הצליח, בלי הטרחה של תביעה. פטריק וונסינק פרסם ספר שכריכתו הייתה צלצול מת לעיצוב הסימן המסחרי הידוע של ג’ק דניאל. החברה המפורסמת שלחה מכתב להפסקה ולפסול לוונסינק, וזה אולי המכתב הפסק והפסק ביותר אי פעם. ג’ק דניאל הציע לוונסינק לשקול לשנות את הכיסוי שלו, וכסימן של הכרת תודה ורצון טוב, החברה אף תתרום כלכלית לעיצוב הכיסוי החדש. מה שכן, המאפיינים של ג’ק דניאל אפילו לא ביקשו להוריד את הספר מהמדף.

פטריק וונסינק פרסם את המכתב באתר האינטרנט שלו, ואחריו זה נגוע בוויראלי וזכה לג’ק דניאל בכמות מדהימה של פרסום חיובי. כפי שאתה יכול לראות, ניתן לפתור מקרה של הפרת סימנים מסחריים מבלי שתצטרך לפנות לבית המשפט. אתה פשוט נותן למחלקת השיווק שלך להתמודד עם הכל.

מרווין גיי נגד פארל וויליאמס נגד רובין ת’ייק

אחד מ המקרים האחרונים של הפרת זכויות יוצרים התרחש במארס 2015, כאשר חבר מושבעים גילה כי השיר המפורסם של פארל וויליאמס ורובין ת’ייק “שורות מטושטשות” היה עותק משירם של מרווין גיי “Got to Give It Up”. התביעה גרמה לכך שוויליאמס ות’יקקה שילמו את ילדיה של מרווין גיי כמעט 7.4 מיליון דולר.

לפיכך, הגנה על זכויות יוצרים רשומה יכולה לעזור לך מאוד אם מישהו ינסה לגנוב את סימן החברה שלך ולהשתמש בו כמו שלו. כאשר יש לך זכויות יוצרים רשומות, אתה יכול להגן על החברה שלך מפני העתקה בלתי מורשית של הקניין הרוחני שלך.

סיכום

אף כי הן זכויות יוצרים והן סימנים מסחריים יכולים להגן על הקניין הרוחני שלך, הם מציעים סוגים שונים של הגנה, מכיוון שהם מגנים על סוגים שונים של נכסים. זכויות יוצרים מגנות על יצירות ספרותיות ואמנותיות, בעוד שסימן מסחרי מתמקד יותר בהגנה על פריטים המגדירים ומזהים מותג של חברה, כגון לוגו.

נכסי החברה שלך אינם מייצגים רק את הכסף שלך. הם כוללים גם קניין רוחני שיכול להגביר את שווי החברה שלך, ולכן עליך להגן על זכויותיך בנכס זה כדי להבטיח שצד ג ‘לא ישתמש בהם ללא אישור. זכויות יוצרים וסימן מסחרי מספקים לך הגנה מהסוג הזה, ולכן חובה שתירשם לשניהם ותוודא שאתה מגן על המותג שלך.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map