כיצד לבצע מחקר מילות מפתח לבלוג שלך

ישנם גורמים קריטיים רבים שיש לקחת בחשבון בעת ​​פתיחת בלוג, וכדי להצליח, עליך לוודא שכולם נעשים נכון. אחד מאותם אלמנטים חיוניים הוא מחקר מילות מפתח, שכן בחירת מילות המפתח הנכונות להתמקד בהן היא אחת הדרכים העיקריות להגדיל את מספר הצפיות שהבלוג שלך יקבל.


הרבה בלוגרים חדשים בכלל לא שוקלים לבצע מחקר מילות מפתח, ובגלל זה הם נאבקים להשיג מבקרים בבלוג שלהם, לא משנה כמה הם ינסו. אחרים פשוט מוסיפים מילות מפתח שהן “הפופולריות ביותר”, אך הם לא מבינים שאם מילת מפתח נפוצה מאוד זה לא יעזור, אלא שלחו את הבלוג שלכם לעמוד העמוד בתוצאות החיפוש..

דילוג על חלק זה אינו מהווה אפשרות, מכיוון שלא תוכלו לגדול את הבלוג שלכם מהר ככל שתרצו, אז מה תוכלו לעשות? במילים פשוטות, תצטרכו לבצע מחקר מילות מפתח כדי למצוא מילות מפתח שיעבדו טוב ויעזרו לבלוג שלכם לדרג גבוה יותר בדפי תוצאות מנועי החיפוש (SERP). זה לא דבר פשוט לעשות, מכיוון שכל הבלוגים ושוקי היעד שונים זה מזה.

תזדקק לכלי SEO הנכונים ולידע הנכון שיעזרו לך להתחיל תהליך זה נכון ולעבור אותו בצורה חלקה. מדריך זה יספק טיפים לבנייה נכונה של מחקר מילות המפתח שלך ותוכל להתאים אותו לצרכים הספציפיים שלך.

ראשית, עליכם להבין מדוע אתם זקוקים לאסטרטגיית מילות מפתח טובה לבלוג שלכם. מילות מפתח הן הרחבה של טווח ההגעה האורגני שלך, כלומר הן יאפשרו לך למשוך קוראים עם עניין אמיתי במה שיש לבלוג שלך להציע. כמובן שאם אתה יוצר אסטרטגיית מילות מפתח טובה שאינה מטעה.

תנועה אורגנית היא הנכס היקר ביותר עבור הבלוג שלך, ועליך שיהיה לו כמה שיותר ממנו כדי להרחיב את הבלוג שלך.

סיעור מוחות כדי למצוא נושאי נישה
(מילות מפתח זרעים)הקמת המותג האישי שלך

בלי לחשוב על שום דבר אחר, התחל את תהליך החלטת הנישה שלך על ידי רישום כל הדברים שמעניינים אותך. אלה יכולים להיות אינטרסים אישיים או אינטרסים מקצועיים.

 • התחל בחשוב על הדברים שאתה נהנה לעשות, או שתיהנה לעשות אם היה לך הזדמנות. לדוגמה, אתה צלם חובב. בלוגים בצילום יכולים להיות נישה נהדרת. אתה יכול לשתף את התמונות שלך, הידע המפורט שלך או את החוויה שלך עם טכנולוגיית מצלמות.
 • בשלב הבא, חשוב על הדברים שתיהני ללמוד. לדוגמה, אתה מעוניין להשתתף בשיעורי בישול. גם אם אין לך זמן או תקציב להתחיל בשיעורי בישול, אתה יכול לפתוח בלוג אוכל בו אתה מנתח מתכונים שאתה מוצא באינטרנט. ודונו כיצד לבחור מרכיבים מושלמים, ושקלו את היתרונות של מרכיבים אורגניים לעומת רכיבים GMO.
 • לבסוף, חשוב על הדברים שאתה כבר צולל עמוק בהם. לדוגמא, נניח שאתה מבוגר שחוזר לסיים את התואר בקולג ‘. אתה הולך לעשות מחקר רב על הקמפוסים לעומת התוכניות המקוונות לתארים, באיזו אוניברסיטה לבחור, איך לחזור לתנועת הלימודים וכן הלאה. אלה נושאים מעולים לבלוג נישה בנושא השכלה גבוהה.

בחירת נישה היא תהליך מאתגר. אך במהלך תרגיל זה תקבלו תחושה טובה יותר לנושאים שמהדהדים אתכם. אלה שאתה הכי מתלהב מהם הם המועמדים הטובים ביותר לבלוג הנישה שלך.

לדוגמה, נניח שאתה מתחיל בלוג בנושא גולף. מילות המפתח הראשונות עולות בראשך בהן היית משתמש בחיפוש בגוגל:

 • גולף למתחילים
 • טיפים לגולף
 • סווינג גולף
 • מועדוני גולף

אלה יהיו מילות המפתח הזרעיות שלך, רעיונות בנושא רחב. בשלב הבא תצטרך למצוא מילות מפתח ספציפיות יותר המציעות הזדמנויות אטרקטיביות.

מצא מילות מפתח עיקריות ואסף נפחי חיפוש

באמצעות מתכנן מילות המפתח של גוגל כדי למצוא מילות מפתח

באמצעות מתכנן מילות המפתח של גוגל כדי למצוא מילות מפתח

מתכנן מילות המפתח של גוגל יהיה לעזר רב כשאתה מתחיל ליצור רשימת מילות מפתח שאתה יכול להשתמש בהן לבלוג שלך. כלי זה שימושי והוא יכול לעזור לך ליצור רשימה גדולה של מילות מפתח.

התחבר או צור חשבון חדש כדי להיכנס אליו כלי מתכנן מילות המפתח של גוגל.

אדוורדס

תראה שלוש אפשרויות שונות תחת “מצא מילות מפתח חדשות וקבל נתוני נפח חיפוש.” בחר בכרטיסייה “חפש מילות מפתח חדשות באמצעות ביטוי, אתר או קטגוריה”.

חיפוש מילות מפתח

זהו כלי לחם וחמאה שבו תשתמש בכדי לייצר רעיונות למילות המפתח שלך.

לאחר שתפתח את הכלי, תראה את אפשרויות הרשימה. מרבית האפשרויות הללו מוגדרות מראש, ולא תצטרך לדאוג להן. נעבור על אפשרויות שיעזרו לחקור את מילות המפתח שלך.

מחקר מילות מפתח

המוצר או השירות שלך: כאן אתה מזין “מילות מפתח זרעים”, וזה השדה העיקרי בו תשתמש. אתה יכול להזין מילת מפתח אחת או יותר כאן.

דף הנחיתה שלך: זה בעיקר עבור משתמשי AdWords.

מיקוד: אפשרות זו רלוונטית להחלפת המדינה, השפה ומנוע החיפוש עליו אתה משווק.

התאם אישית את החיפוש שלך: כך מסבירה גוגל אפשרות זו – “סנן את מילות המפתח שלך לפי נתונים סטטיסטיים היסטוריים, הסתיר מילות מפתח שכבר נמצאות בחשבונך וכולל או אי הכללה של מילות מפתח מסוימות. לחץ על סמל העיפרון כדי להתאים אישית את ההגדרות האלה. “

טווח תאריכים: ניתן להזין טווח תאריכים כדי לראות חיפושים חודשיים ממוצעים לתקופה נתונה.

בואו להזין “מילות מפתח זרעים” (טיפים לגולף, גולף נדנדה, מועדוני גולף) שבהם השתמשנו בדוגמה למעלה ונראה את התוצאות.

חיפושים חודשיים

תקבל תוצאות עבור מילות מפתח שנבחרו וגם רעיונות למילות מפתח רלוונטיות. בואו נסתכל על כל האזור במסך זה.

תנאי חיפוש: אלה מילות המפתח שהזנת.

מילת מפתח (לפי רלוונטיות): רשימת מילות המפתח שהציעה גוגל.

ממוצע חיפושים חודשיים: מספר מרווחי החיפוש, לא אינדיקטור מדויק במיוחד לנפח החיפוש. (אנו נראה לך כיצד לקבל נתונים מדויקים על נפח חיפוש למטה).

תחרות: זה מציין את מספר המפרסמים שמציעים הצעות מחיר עבור אותה מילת מפתח, המשמשת ל- AdWords. שימושי להעריך עד כמה מילת המפתח היא תחרותית.

הצעה מוצעת: דרך נהדרת לקבל את הרעיון של פוטנציאל למונטיזציה של מילת המפתח.

כעת תוכלו להוריד את הרשימה עם רעיונות למילות מפתח כדי למיין את הדברים שאחריה.

הורד את הרשימה עם מילות מפתח

אפשרות שימושית נוספת בה תוכלו להשתמש בעזרת מתכנן מילות המפתח של גוגל היא “רעיונות לקבוצות מודעות.” תקבל רשימה מורחבת של רעיונות לבחינה.

רשימת רעיונות

לחץ על אחת מקבוצות המודעות כדי לראות מה יש בפנים.

קבוצות מודעות

תוכלו לראות אילו מילות מפתח כלולות בקבוצה זו.

מילות מפתח כלולות

אתה יכול גם להוריד את כל מילות המפתח האלה ולהוסיף אותן לרשימה.

יש לך כלים נוספים שבהם תוכל להשתמש כדי למצוא רעיונות נוספים למילות מפתח. חלקם בחינם, freemium או בתשלום. אנו מאמינים כי באמצעות מתכנן מילות המפתח של גוגל אתה יכול לקבל רשימה של רעיונות למילות מפתח שיהיו די והותר לבחון אותם. אך למקרה שתרצו לבדוק כלים אחרים, הנה רשימת הפופולריות ביותר:

באמצעות מתכנן מילות המפתח של גוגל לאיסוף נפחי חיפוש

כפי שהזכרנו, קודם, מתכנן מילות המפתח של גוגל יראה לך את מגוון החיפושים החודשיים (למשל 1k-10k). אתה יכול להשיג נפח חיפוש מדויק עבור מילות מפתח ספציפיות אם אתה מפעיל קמפיין אדוורדס פעיל (פרסומת בתשלום). אבל, אפילו נפח החיפוש המדויק משתנה, וגוגל תציג את מספר החיפושים הממוצע המשוער. כדאי לראות את המספר המדויק של החיפושים, אולם אין פסול בשימוש בטווחים לבחירת מילות המפתח.

בואו נראה לכם כיצד תוכלו לשלוף את נפח החיפוש המדויק מגוגל מבלי ליצור קמפיין אדוורדס.

ראשית, בחר את מילת המפתח מרשימת ההצעות ולחץ על הוסף לתוכנית.

הוסף לתוכנית

תראה יישומון התוכנית שלך בצד ימין.

תכנן יישומון

שים מספר גבוה (למשל $ 1000) בשדה “הזן את הסיבית”, התבונן במספר “הופעות”, זה כמה אנשים מחפשים מילת מפתח זו בכל יום.

רושמים

כעת, אם תכפילו את המספר הזה ב -30, תקבלו מספר חוקי חוקי בחודש. הבעיה כאן היא שתצטרך לבצע את אותו התהליך עם כל מילת מפתח שאליה תרצה למקד. עם זאת, נשוב ונחזור שאין שום דבר פסול בשימוש בטווחים משוערים (1k-10k) של נפח חיפוש אם אינך רוצה לעבור על כל מילת מפתח..

שימוש בכלים בתשלום לאיסוף נפחי חיפוש

כפי שציינו קודם, ישנם כמה כלים בתשלום הזמינים ברשת. ותוכלו להשתמש בו כדי למצוא מילות מפתח ולבדוק נפחי חיפוש. כלים אלה יראו לכם מספרים על סמך האלגוריתם בו הם משתמשים, ויהיו נתונים מוערכים.

לדוגמה, הנה מה שאתה מקבל אם אתה מנסה חוקר מילות המפתח Ahrefs.

חוקר מילות המפתח של Ahrefs

כפי שאתה רואה המספרים האלה שונים ממה שאתה מקבל עם הכלי של גוגל אבל אתה מקבל את הרעיון הגס של נפח החיפוש.

כלים נוספים זמינים, ותוכלו לבדוק זאת מהרשימה המופיעה למטה.

הבן את החשיבות של מילות מפתח בעלות זנב ארוך


הקמת המותג האישי שלך

לפני שנדע לחלק כיצד תוכל לקבוע את ערך מילות המפתח שלך, ראשית עליך לדעת אילו מילות מפתח הן החשובות ביותר ומדוע הכל קשור למילות מפתח עם זנב ארוך. נכון שתוכלו לבחור מילות מפתח שיש בהן בין 500 ל -5,000 חיפושים ביום. עם זאת, המונחים הגדולים הללו מהווים פחות מ- 25% מהחיפושים באינטרנט כולו.

עקומת הביקוש

למעלה מ- 70% ממילות המפתח שאנשים מחפשים נמצאות בחיפוש “זנב ארוך”. באזור הזנב הארוך הזה יש מיליוני חיפושים שיכולים להתרחש פעמיים בכל יום, אך חיפושים אלו מהווים את מרבית החיפושים היומיים.

נתאר את שלוש הקטגוריות השונות שמילות מפתח בדרך כלל מתחלקות להן: ראש, גוף וזנב ארוך.

 • ראש: אלו הם מילות מפתח בודדות עם נפחי חיפוש עצומים (למשל “גולף” או “אוכל”). מונחים אלה רחבים ואנשים עשויים לחפש דברים שונים באמצעות מילות מפתח אלה (לדוגמא, מישהו שמחפש “גולף” עשוי לחפש שיעורי גולף, מועדוני גולף או כללי משחק).
 • גוף: מילות מפתח אלה הן 2-3 ביטויי מילים שמקבלים נפח חיפוש מכובד (1,000 עד 2,000 חיפושים בחודש) ומפורשים יותר מהראש (למשל “שיעורי גולף” או “שיעורי אוכל”).
 • זנב ארוך: מילות מפתח אלה הן אורכו 3 או 4+ מילים והם מאוד ספציפיים (למשל, “שיעורי גולף זולים לילדים” או “שיעורי אוכל למטבח יפני”). למונחים אלה אין נפח חיפוש רב, אך מבחינה סטטיסטית הם מהווים את רוב החיפושים ברשת.

ככלל אצבע, כשאתה בוחר מילות מפתח בגוף ומייעל את התוכן שלך סביבן, אתה בדרך כלל תדרג כמילות מפתח הקשורות לזנב ארוך (4-8 מילים). וככה אתה מקבל תנועה טבעית לאתר שלך.

כיצד למצוא מילות מפתח בזנב ארוך

הדרך הקלה ביותר וכנראה היעילה ביותר למצוא מילות מפתח רלוונטיות לזנב ארוך היא להשתמש הצעות בגוגל. תנו לנו להראות לכם בדיוק כיצד תוכלו לעשות זאת.

ראשית, כשאתה מקליד מילות מפתח שנבחרו בחיפוש בגוגל, עיין בהצעות האוטומטיות.

חפש בגוגל

שנית, כשאתה מבצע את החיפוש, גלול למטה לדף התוצאות והסתכל בהצעות “חיפושים הקשורים ל … ..”.

תוצאות חיפוש

אתה יכול לבצע טכניקה זו עם וריאציות שונות של מילות מפתח ומונחי בחירה המתאימים ביותר.

בדוק אילו מילות מפתח מתחרות דורגות

זו אחת הטקטיקות המתקדמות היעילות בהן תוכלו להשתמש בכדי למצוא את מילות המפתח הנכונות בגומחה שלכם. אפשרות זו המוצעת עם כלים בתשלום כגון SEMrush“Target =” _ blank “rel =” nofollow “> Semrush ו חוקר האתר של Ahrefs.

כדוגמה, נדגים כיצד לבדוק את התחרות שלך עם Ahrefs. ראשית, בחר שם תחום (URL) של האתר שאתה רוצה לבדוק. במקרה שלנו, אנו נבדוק את אתר golfdigest.com.

פתח את כלי סייר האתרים של Ahrefs והזן את כתובת האתר של הדומיין שברצונך לבדוק.

חוקר אתרים

תקבל פרטים מעמיקים של אותו אתר כולל פרופיל קישורים נכנסים ותעבורת חיפוש. על ידי לחיצה על הקטע “מילות מפתח אורגניות”, תוכל לראות את הדירוג של אתר זה ומרעיונות למילות מפתח.

מילות מפתח אורגניות

תרגיל זה יעזור לכם למצוא מילות מפתח נוספות ולקבוע אילו מילות מפתח עליכם לבצע.

הערכת התחרות והקושי


הקמת המותג האישי שלך

כדי להעריך עוד יותר את רעיונות מילות המפתח תצטרכו להיראות עד כמה הם תחרותיים וכמה יהיה קשה לדרג את מילות המפתח הללו.

אתה יכול לעשות ניחוש משכיל בעזרת הכלי לתכנון מילות המפתח של גוגל על ​​ידי בחינת שני פרמטרים: תחרות ו קצת מוצע.

הצעת מחיר

תיארנו את שני הפריטים האלה לעיל אך בואו נסתכל עליהם שוב.

תחרות: זה מציין את מספר המפרסמים שמציעים הצעות מחיר עבור מילת מפתח זו, נמוכה, בינונית וגבוהה. שימושי להעריך עד כמה מילת המפתח היא תחרותית.

הצעה מוצעת: דרך נהדרת לקבל את הרעיון של פוטנציאל למונטיזציה עבור מילת המפתח. אך גם ייתן לך מושג עד כמה קשה לדרג את מילות המפתח האלה.

בעזרת הנתונים מגוגל אתה יכול להניח ניחוש משכיל. אם אתה רוצה לקבל הבנה מעמיקה יותר של התחרותיות והקושי של מילות המפתח, תצטרך להשתמש בכלי בתשלום כמו Ahrefs Keywords Explorer.

הרץ את הדוח עבור מילות מפתח ספציפיות ולחץ על הכרטיסייה “בעלי אותם תנאים”.

כך ייראה דוח זה:

לאחר אותם תנאים

כך מודדים Ahrefs את KD: “קושי במילות מפתח הוא הערכה של כמה קשה יהיה לדרג את תוצאות החיפוש של Top10 בגוגל ב- Top10 עבור מילת מפתח נתונה. זה נמדד בסולם לא לינארי מ -1 ל 100 (קושי נמוך עד קושי גבוה). “

קבע את מילות המפתח בכסף


הקמת המותג האישי שלך

אם אחת המטרות שלך היא להרוויח כסף באופן מקוון, חשוב שתבחר במילות המפתח של הכוונה המסחרית. ניתן לחלק את מילות המפתח הללו לשלוש כיתות:

קנה מילות מפתח עכשיו

אלה מילות מפתח שאנשים משתמשים בהן לפני ביצוע רכישה.

להלן מילים שנוטים להיות חלק משאלות החיפוש מסוג זה:

 • קנה
 • קופון
 • הנחה
 • דיל
 • משלוח

מילות מפתח למוצר

מילות מפתח למוצרים הן חיפושים המתמקדים בקטגוריית מוצר מסוימת, שם מותג או שירות. אנשים המשתמשים בביטויים אלה נמצאים בשלב הקנייה המוקדם.

מילות מפתח למוצר נוטות לכלול:

 • סקירה
 • הטוב ביותר
 • 10 המובילים
 • זול
 • משתלמים
 • השוואה

מילות מפתח מידע

עיקר מילות המפתח המקוונות הן “מילות מפתח אינפורמטיביות.” טבעי שאנשים יחפשו מידע לפני שהם נכנסים לתהליך הקנייה.

מילות מפתח מידע נוטות לכלול מילים כמו:

 • איך ל
 • הדרך הטובה ביותר
 • דרכים ל
 • אני צריך ל

כלים למחקר מילות מפתח זמינים


הקמת המותג האישי שלך

הזכרנו כמה כלים במדריך זה, אך כאן אנו נותנים לכם את רשימת הכלים הגדולה יותר שתוכלו לבדוק כאשר מבצעים מחקר מילות מפתח..

סיכום

לאחר שתעשה את כל הדברים שצוינו לעיל, אתה יכול להפעיל את אסטרטגיית מילות המפתח שלך, אך זה לא אומר שהעבודה שלך מסתיימת שם. אסטרטגיית מילות מפתח טובה מצריכה מעקב הולם, שכולל ניטור והתאמת דברים ללא הרף.

אלה הם היסודות שאתה צריך לדעת על יצירת אסטרטגיית מילות מפתח מתאימה לבלוג שלך. זכור כי בחירת מילות המפתח הנכונות חיונית כדי שבלוג יצליח, אך זהו רק אחד ההיבטים ואינך יכול להזניח דברים חשובים אחרים.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map