רשת למסירת תוכן (CDN)

רקטת תמונה

אם יצרת אתר מצליח שמקבל היקפי תנועה גבוהים או שאתה מצפה לקבל תנועה גבוהה יותר, עליך בהחלט לקבל CDN כדי לוודא שביצועי האתר שלך ללא דופי. אנשים רבים לא ממש מבינים מהי בעצם רשת אספקת תוכן וההשפעה שיכולה להיות לה על אתר האינטרנט שלהם, אך מדריך זה אמור לספק את כל המידע אודותיו ולנקות כל אי הבנה..


אחת התפיסות השגויות הנפוצות לגבי קבלת CDN היא שאינך זקוק לשירות אירוח אתרים. אתה באמת צריך את זה, מכיוון ש- CDN רק עוזר בשיפור האתר שלך. אתה עדיין צריך שירות אירוח טוב באינטרנט, שכן CDN מסייע רק להאיץ את האתר שלך, ובכך לשפר את חווית המשתמש שאתה מספק..

יש בערך

8.8 מיליון

אתרים המשתמשים ברשתות מסירת תוכן ברחבי העולם

כל אחד ואחת מאיתנו הגולשים באינטרנט מקיים אינטראקציה עם CDNs מדי יום. כשאתה קורא חדשות ברשת, בקר בחנויות מקוונות, בדוק את העדכון שלך במדיה החברתית או צפה בסרטון ביוטיוב, אתה מתקשר עם CDNs, העומדים מאחורי כל טקסט, כל תמונה וסרטון שנמסר למכשיר הנייד או למחשב האישי שלך. הם עמוד השדרה של משלוח תוכן מקוון, שבלעדיו העולם המקוון לא יתפקד מהר כמו שהוא פועל כיום.

מתוך 10,000 אתרי האינטרנט המובילים,
48.3% משתמשים כרגע ברשת משלוח תוכן

מדוע זה בדיוק? מכיוון ש- CDN פותר את בעיות ההשהיה, אשר לכל משתמש באינטרנט בהחלט חשוב מאוד. השהיה מתייחסת לעיכוב הזמן בין הרגע בו אתה מבקש לפתוח דף אינטרנט מסוים לרגע בו התוכן המבוקש מופיע בפועל על המסך שלך. עיכוב זה יכול להיות מתסכל למדי, בלשון המעטה, וזו הבעיה העיקרית ש- CDN’s נמצאים שם כדי לפתור.

מה זה CDN?

מה זה CDN
הצג מה זה CDN [אינפוגרפיק]

רשת למסירת תוכן (CDN) היא מערכת של שרתים מחוברים המחוברים ברחבי העולם המשתמשת בסמיכות גיאוגרפית כקריטריונים העיקריים להפצת תוכן אינטרנט שמור במטמון ודפי אינטרנט למשתמשי קצה..

כשאתה משתמש בשירות CDN, תוכן האתר שלך קיים במספר שרתים ברחבי העולם, מה שמקל על הפצת התוכן למשתמשי הקצה בהתאם למיקומם הגאוגרפי. המשמעות היא שכל משתמש יקבל את התוכן המבוקש מהשרת הקרוב ביותר, מה שיהפוך את כל התהליך למהיר בהרבה.

3 סוגים ראשוניים של משלוח תכולה

תוכן דינמי: תוכן שנוצר על ידי שרת האינטרנט תוך שימוש בכל אחת משפות שפות תכנות נפוצות כגון PHP, אודם או ג’אווה.

תוכן סטטי: תוכן שלרוב לא משתנה לעתים קרובות ואינו דורש ייצור. תמונות, CSS ו- JavaScript וכו ‘.

הזרמת תוכן: קטעי וידאו או קבצי שמע המופעלים באמצעות שליטת דפדפן אינטרנט.

גם כאשר רוחב הפס מוגבל או שיש עלייה משמעותית בתעבורת האתר, משתמשי הקצה יכולים לקבל את התוכן המבוקש ביעילות. זה נובע מהעובדה ש- CDN מחשב את השרת שנמצא הקרוב ביותר למשתמש הקצה המבקש ומשתמש בחישוב זה כדי להפיץ את התוכן המבוקש..

מה שקורה הוא שמשתמש הקצה מקבל עותק של הנתונים, שנמצא בסמוך למשתמש, לעומת כל המשתמשים הגישה לנתונים מאותו שרת מרכזי, מה שיוביל רק לצוואר בקבוק ליד אותו שרת..

היסטוריה של CDN

שנים תמונת צד

מפה 2

לפיכך, המטרה העיקרית של CDN היא לחסל את המרחק שיש לתוכן המבוקש לנסוע ובכך להפחית את מספר הכשות שיש לחבילת נתונים לעשות. כתוצאה מכך יש פחות אובדן בחבילת הנתונים, רוחב הפס מותאם במיוחד ומעכבים את זמן ההשהיה והקיצור. כל זה מוביל לאתר מהיר יותר ובעל ביצועים טובים יותר, מה שמשפר באופן ישיר את חוויית המשתמש, וזה מה שכל בעל אתר שואף אליו.

למה אתה צריך CDN?

תמונה צדדית עייפה

CDN חיוני שיהיה לך אם ברצונך להגיע למספר משתמשים ברחבי העולם, מכיוון שהוא הופך את התוכן שלך לזמין לכולם. זה יכול לספק לך כמה יתרונות מצוינים עבור אתר האינטרנט שלך, כולל שיפור מהירות האתר שלך, לספק למשתמשים שלך חווית משתמש טובה יותר בגלל שהאתר שלך יהיה מהיר יותר, ומונע קריסות אתרים, שכן CDN מפיץ רוחב פס על גבי שרתים רבים במקום שיש לו שרת מרכזי אחד התמודד עם כל התנועה ושיפור ה- SEO שלך, מכיוון שאתרים מהירים יותר מדורגים גבוה יותר במנועי חיפוש.

47% מהאינטרנט
משתמשים מצפים
אתר לאתר
לטעון מתחת
שתי שניות

46% מהנייד
משתמשים יעשו זאת
נטוש דף
אם זה לא נטען
תוך 3 שניות

57% מהצרכנים המקוונים
תפקיר אתר
אחרי המתנה של 3 שניות
לטעינת העמוד, 80%
מבין אלה לא יחזרו

תמונת צד

יתכן שהיתרון החשוב ביותר ש- CDN יכול להציע לך הוא מניעת התרסקות באתר, מכיוון שהוא מצמצם מאוד את עומס התעבורה שעל השרת המרכזי שלך להיאלץ להתמודד באמצעות שרתים אחרים ברחבי העולם להפצת תוכן למשתמשים קצה. בכך הוא מונע היקפי תנועה גבוהים הגורמים להתרסקות האתר שלך.

CDN מוריד את התעבורה שמגיעה לאתר שלך, האתר שלך יכול לבצע ביצועים טובים ומהירים יותר באופן משמעותי, ומשפר מאוד את זמן טעינת העמוד שלך. זמן טעינת דף יכול להשפיע על שיעור ההמרות שלך, ולכן חובה שתבצע אופטימיזציה שלו כדי לא לחוות אובדן במספר המבקרים באתר, כמו גם הפסד בהכנסות. עיכוב של שנייה בזמן טעינת העמודים יכול להפחית את שיעורי ההמרות שלך, וזו בדיוק הסיבה ששירות שירות CDN אמין הוא חיוני, מכיוון שהוא יכול לשפר את מהירות האתר שלך בצורה אדירה..

כל עיכוב של שנייה בזמן טעינת העמוד יכול להוביל

1.6 מיליארד דולר

בהפסדים שנתיים עבור סוחרים מקוונים גדולים

כאשר האתר שלך מבצע ביצועים מהירים יותר, תספק למשתמשים שלך את חוויית המשתמש הרבה יותר טובה. עיכוב של שנייה בזמן טעינת העמוד יכול להפחית את שביעות רצון הלקוחות ב -16% ולהביא ל -11% פחות צפיות בדף. למותר לציין כי שביעות רצון הלקוחות היא בעלת חשיבות עליונה בכל עסק, כך שסיפוק המשתמשים שלך יעזור לך לשפר את העסק הכולל שלך ולייצר הכנסות רבות יותר.

מתוך 10,000 אתרי האינטרנט המובילים,
48.3% משתמשים כרגע ברשת משלוח תוכן

אופטימיזציה למנועי חיפוש היא קריטית עבור כל בעל אתר, וזה דבר שאף אחד מהם לא צריך אי פעם לקחת בקלילות. מכיוון ש- CDN עוזר לך לייעל את מהירות האתר שלך ולספק חוויית משתמש טובה יותר, הוא מסייע ישירות לך לשפר את דירוג ה- SEO שלך. זה נובע מהעובדה שגוגל אינדקס חווית משתמש, כמו גם זמן טעינת העמוד, כדי לקבוע את דירוג האתר שלך במנועי חיפוש..

איך זה עובד?

גבול תמונה צדדית

מרבית ה- CDNs מופעלים כספקי שירותי יישומים (ASP), כלומר תוכנה כשירות (SaaS). מספר בעלי רשתות אינטרנט החלו ליצור CDN משלהם והסיבה העיקרית שהם בוחרים לבנות רשת אספקת תוכן משלהם היא לשפר את מסירת התוכן המקוון, במטרה לשפר את התשתית שלהם ולייצר הכנסות נוספות..

טכנולוגיה

תרשים תמונת צד

בארצות הברית 88% מכל המסחר ברשת האינטרנט יחצה CDNs עד שנת 2018, לעומת 61% בשנת 2015

I67% מכלל הווידיאו המקוון באינטרנט יעבור CDNs עד 2018, לעומת 53% בשנת 2015

באופן גלובלי, 57% מכל המסחר ברשת האינטרנט יחצה CDNs עד 2018, לעומת 36% בשנת 2015

על מנת למזער את המרחק בין השרת של האתר שלך לבין משתמשי הקצה, CDN מאחסן תוכן סטטי במטמון של האתר שלך במספר מיקומים גיאוגרפיים, כלומר במרכזי נתונים הנקראים נקודות נוכחות (PoPs). כל PoP מורכב מצמתים ושרתים, חלקם מגיעים לאלפי צמתים עם עשרות אלפי שרתים המסייעים להפצת התוכן למשתמשים הסופיים בהתאם למיקומם הגאוגרפי, ובכך עוזרים להם לקבל את התוכן במהירות מואצת..

על קצה המזלג, כאשר משתמש מבצע בקשה לבדוק את האתר שלך, הבקשה מתבצעת לשרת DNS. לאחר מכן, CDN מפנה מחדש את הבקשה ל- PoP הקרוב ביותר. הצומת, כלומר שרת קצה, הקרוב ביותר למשתמש יתן למשתמש תוכן סטטי, ובכך מפחית מאוד את השהיה וגורם לחוויית משתמש טובה יותר..

טכניקות רשת תוכן

CDNs משתמשים במגוון טכניקות שונות של רשתות תוכן על מנת לייעל את אספקת התוכן וטכניקות אלו כוללות זיכרון מטמון באינטרנט, איזון עומס שרת, ניתוב בקשות ושירותי תוכן.

מטמון ברשת

CDNs משתמשים במגוון טכניקות שונות של רשתות תוכן על מנת לייעל את אספקת התוכן וטכניקות אלו כוללות זיכרון מטמון באינטרנט, איזון עומס שרתים, ניתוב בקשות ושירותי תוכן.

שוק רשת אספקת התוכן (CDN) הוערך בשנת 2018 במחיר של דולר

9.24 מיליארד דולר

והיא צפויה להגיע לשווי של 38.97 מיליארד דולר עד שנת 2024

איזון עומס שרת

איזון עומס שרת עושה שימוש בטכניקה אחת או יותר, כולל מתג שכבה 4-7 (מתג אינטרנט או מתג תוכן), המוקצה כתובת IP יחידה, על מנת לחלוק תנועה בין מספר שרתים או זיכרוני מטמון. המתג מכוון את התנועה המחוברת אליו לשרתים שונים ובכך משפר את יכולת המדרגיות ומאזן את העומס. מה שכן, אם במקרה שרת נכשל, הוא מפיץ מחדש את העומס ומספק אמינות גבוהה יחד עם מתן בדיקות בריאות לשרת.

בקש ניתוב

ניתוב בקשות מכוון את בקשת המשתמש הקצה לשרת הצומת או לקצה הנמצא הקרוב ביותר בסמיכות או שיש לו את הקיבולת הגבוהה ביותר. לשם כך הוא משתמש בכמה אלגוריתמים שונים הכוללים ניתוב בקשות מבוסס DNS, שכתוב HTML, איזון עומס שרת גלובלי, ייצור מטא-נתונים דינמי וכל שידור. הקרבה מחושבת בעזרת מספר טכניקות, כמו בדיקה תגובית, בדיקה פרואקטיבית, וניטור חיבורים..

תרשים תמונת צד

גודל השוק של CDN
צפוי לצמוח

פרוטוקולי שירות תוכן

על מנת שלמשתמשי הקצה תהיה גישה למספר שירותי תוכן שונים הזמינים באמצעות CDN, מתוכננים מספר פרוטוקולי שירותי תוכן. בסוף שנות התשעים תוכנן פרוטוקול ההתאמה לאינטרנט (ICAP) על מנת לספק תקן פתוח לחיבור שרתי יישומים. פרוטוקול Open Pluggable Edge Services (OPES) מציע פיתרון אחר, מכיוון שהוא מגדיר יישומי שירות OPES, אשר ניתן לאחסן במעבד OPES או להריץ אותם מרחוק בשרת Callout. יתר על כן, כדי לפתור את מערכות השמירה במטמון לבעיות כתוצאה מתוכן שנוצר באתרים, נוצר ה- Edge Side Includes (ESI).

יתרונות למשתמשי קצה ולבעלי אתרים

גבול תמונה צדדית

יתרונות למשתמשי קצה

היתרונות החשובים ביותר של CDN עבור משתמשי קצה הם הפחתת החביון, מכיוון שהם מקבלים את התוכן המבוקש מהר יותר, פחות אובדן מנות מכיוון שהתוכן מופץ במהירות ובמרחק קצר יותר, ומשפר את חווית המשתמש..

מכיוון שתוכן אינטרנט מופץ במספר שרתים ברחבי העולם, משתמשי הקצה כמעט תמיד קרובים לאחד מאותם שרתים, וזו הסיבה שההשהיה מורידה מאוד. ככל שהוא נמוך יותר כך משתמשי הקצה יכולים לקבל את התוכן המבוקש מהר יותר, וזה בדיוק מה שהם מחפשים.

מהירות טעינה מהירה מגדיל הכנסות ומקטין
הסיכוי שמבקרים יעזבו את האתר
מבלי להשלים את העסקאות שלהם

יתר על כן, יש פחות הפסד במנות בגלל העובדה שהתוכן המבוקש לא צריך לנסוע רחוק, כלומר הוא מגיע למשתמש הקצה הרבה יותר מהיר ובמרחק קצר יותר, וכתוצאה מכך פחות ריצוד ואיכות זרימת וידאו משופרת מאוד. . כל זה מוביל לחוויית משתמש טובה יותר באופן יוצא דופן, וזה היתרון העיקרי ש- CDN יכול להציע לבעלי אתרים וגם למשתמשי הקצה..

שופצילה האץ את זמן הטעינה הממוצע של העמוד מ- 6 שניות ל -1.2 שניות והגדיל את ההכנסות + 12% והצפיות בדפים + 25%

אמזון ו וולמארט הגדיל את ההכנסות ב -1% עבור כל 100 מילות זמן טעינה טובה יותר של העמודים

פיירפוקס הקטין את זמן הטעינה הממוצע של העמוד ב -2.2 שניות, והתוצאה היא העלאת הורדות ב- 15.4%

קמעונאית לחלקי רכב AutoAnything.com קיצץ את זמני העומס לחצי, מה שהביא לעלייה של 13% במכירות

יאהו הגדילה את התנועה ב- 9% עבור כל 400 שיפור של שיפור

יתרונות לבעלי אתרים

היתרונות של CDN לבעלי אתרים כולל עומס רשת נמוך יותר, המונע קריסות שרתים, עלויות נמוכות יותר של משלוח תוכן, הגנה מפני התקפות DDoS, אמינות ומדרגיות רבה יותר, זמינות של 100% תוכן ושירות באיכות גבוהה.

על ידי הפניית משתמשי הקצה המבקשים תוכן מסוים לשרתי הקצה, עומס הרשת יורד במידה רבה. זה יכול לשפר את הביצועים של אתר בצורה עצומה, וחשוב מכך, למנוע קריסת שרת פוטנציאלית, מכיוון שעומס הרשת מאוזן בצורה כזו.

מכיוון שעומס הרשת מופץ באופן שווה לשרתי קצה, מספר הצופים של פיסת תוכן מסוימת פוחת, מה שמוריד מאוד את עלויות משלוח התוכן ומביא להכנסות רבות יותר. זה גם מגדיל את הקיבולת של כל שרת זמין, מה שמאפשר לכם מדרגיות מצוינת במקרה של עלייה פתאומית בתנועה.

CDN יכול גם לשפר את האבטחה של אתר האינטרנט שלך, שכן פתרונות ענן מציעים הגנה מפני התקפות DDoS. כלומר, פתרונות אלה יכולים למנוע את ההתקפה לפני שהיא אפילו מגיעה למרכז הנתונים שלך. בגלל התשתית המפוזרת של רשת אספקת תוכן, אתה מקבל רשת בטוחה יותר. CDNs יכולים להילחם בהתקפות DDoS פשוט עם רוחב הפס, שכן הם לוקחים את כל התנועה ושומרים על האתר שלך פועל.

מאחר שתהליך משלוח התוכן מואץ, אמינות התוכן מוגברת משמעותית, מה שמשפיע ישירות על חווית המשתמש ומשפר אותה מאוד, מה שמאפשר לבעלי אתרים לשפר את דירוג ה- SEO שלהם ולייצר הכנסות רבות למדי..

עם עותקים מרובים של תוכן המופץ לשרתים רבים ברחבי העולם, התוכן זמין ב 100% לכל משתמש קצה. CDN מאפשר גם לבעלי אתרים לספק שירות באיכות גבוהה מכיוון שכל היתרונות שהוא מציע משפרים את הביצועים של כל אתר.

מאזניים מאזניים

היתרונות והחסרונות של CDN

אם תקבל שירות CDN לאתר שלך, תשפר מאוד את זמן טעינת העמוד ויש לך שיעורי יציאה נמוכים יותר, תשפר את דירוג ה- SEO שלך, תוכל להשתמש בתמונות וסרטונים בגודל גדול יותר מבלי להיאבק במהירות הטעינה ולספק תוכן למשתמשים קצה הרבה יותר מהר, כמו גם לחסוך הרבה כסף.
עם זאת, ישנם כמה חסרונות בשימוש בשירות CDN עבור אתר האינטרנט שלך. כלומר, חלק מהמשתמשים עשויים לחוות גישה חסומה, מכיוון שזה בהחלט לא נדיר שארגונים רבים ואפילו מדינות מגבילים את הגישה למשתמשים שצוינו בלבד, ובכך חוסמים דומיינים אחרים..

מקצוענים

חסרונות

מביא את עומס השרת

עלות: החיסרון הגדול ביותר של CDN הוא ללא ספק גורם המחיר

מהירות וירידה בחביון ואובדן נתוני מנות

אין שליטה ישירה

זמן אחזור של 100%

מורכבות: מושג ה- CDn עצמו הוא מורכב מאוד

משתמשים מוגברים במקביל

אירוח צד ג ‘

חסרון נוסף של CDN נוגע לקבצים שלך שלא מותאמים. קבצים בחינם ב- CDN המארחים זמינים ב 100%, אך חבילות הקבצים עשויות להיות גדולות מכדי שהשירות יספק פונקציונליות ויעילות ללא דופי. אתה יכול להקטין את הקבצים כדי להוריד אותם במהירות רבה יותר על ידי מיזוג כל קבצי CSS ו- JavaScript, ובכך להפעיל פחות בקשות HTTP. ככה, תוכלו להעלות את הקבצים המותאמים שלכם ל- CDN פרטי. עם זאת, זה יגרור עלויות נוספות, שלא לדבר על הזמן והמאמץ שיידרש.

אבטחה עשויה להיות דאגה משמעותית אם אתה משתמש בשירותי CDN ציבוריים, ואם קורה שמרכז נתונים של CDN קורס, אינך יכול לעשות דבר מלבד לחכות עד שהוא יגבה שוב, אך זה יכול לעיתים רחוקות לקרות.

כיצד לבחור את ה- CDN הנכון?

סוגי CDN

Peer to Peer CDN
טכנולוגיה זו עושה שימוש בפרוטוקול Peer to Peer. כן, אותו פרוטוקול טורנטים פופולרי. חברות גדולות כמו AT&T וכמה עמותות משתמשות בטכניקת Peer to Peer להפצת תוכן. בגלל פחות שימוש בחומרה ומשאבים, ספקי CDN רבים (PeerCast, PPS.tv, Freecast וכו ‘) מציעים את שירות ה- P2P שלהם ללא עלות.

לחץ על CDN
בסוגי CDN מסוג זה, התוכן נדחף פיזית לשרתי ה- CDN. אמזון CloudFront משתמש בטכניקה זו. אם יש לך אתר סטטי יחסית עם קבצי ענק להורדה, Push CDN הוא הבחירה הטובה ביותר.

מוצא CDNs מקור
כאן ה- CDN שולף תוכן מהשרתים העיקריים ומטמון אותו. לפי בקשת המשתמש, במקום למסור מהשרת הראשי, התוכן יימסר מהעותק המטמון של שרת ה- CDN הקרוב. משיכת CDN ידועה גם בשם Relayed CDN. זהו אחד המומלצים ביותר לבלוגים של וורדפרס.

מסירת תוכן מלא באתר CDN
במערכת CDN באתר מלא כל דף האינטרנט מועבר מ- CDN

מסירת אתרים חלקית CDN
כאן רק החלקים של דף אינטרנט מועברים דרך ה- CDN כגון קבצי מדיה, קבצי CSS, סקריפטים של ג’אווה וכו ‘..

ניתוב מבוסס DNS

כתיבה מחדש של כתובות אתרים

בבחירת ה- CDN המתאים לצרכים שלכם, עליכם לחפש תכונות מסוימות על מנת להבטיח שתקבלו את השירות באיכות הגבוהה ביותר. עלות חשובה כמובן, אך עליכם להתמקד גם בתכונות אחרות, במקום רק לחפש לחסוך כסף. אתה יודע מה הם אומרים: “אתה מקבל את מה שאתה משלם עבורו”.

המהירות היא המפתח בכל הקשור לבחירת שירות CDN לאתר שלך מכיוון שאחת המטרות העיקריות שלך היא לספק למשתמשים שלך את חווית המשתמש הטובה ביותר האפשרית. לכן עליכם לדעת כמה מהר שרתי ה- CDN יוכלו לספק תוכן למשתמשי הקצה שלכם. עם זאת, שירות CDN איכותי עוסק בהרבה יותר מסתם מהירות – האמינות שלו חשובה לא פחות, ולכן עליכם לוודא ששירות ה- CDN שתבחרו יכול לספק חוויית איכות עקבית למשתמשים הסופיים שלכם..

מלבד בדיקת העלות, הפונקציונליות והביצועים של שירות CDN מסוים, עליך לקבל תובנה לגבי זמינות תמיכת הלקוחות שלו. זה חשוב מכיוון שעליך לדעת מה צוות התמיכה בלקוחות יעשה בכדי לעזור לך במקרה שתיתקל בבעיות. אם נתקלת במקרה בבעיות עיקריות, עליך לדעת אם מפעיל ה- CDN יוכל לפתור את הבעיה במועד, וכן מה יעשה המפעיל בכדי למנוע את אותה בעיה להתרחש שוב..

יתרה מזאת, עליכם להבטיח שמפעיל ה- CDN ישמור על השרתים כמו שצריך, כלומר, עדכן אותם על בסיס קבוע באמצעות תיקונים נכונים וודאו שרשת הלקוח לא מופרעת, אפילו לרגע..

כל התכונות הללו חשובות ביותר לאיתור אצל ספק שירותי CDN, אך אולי החיונית ביותר היא מיקום השרתים. זה אולי נשמע מעט לא רלוונטי בהשוואה לתכונות שהוזכרו לעיל, אבל יש לזה ערך רב. כלומר, אין טעם להשתמש ב- CDN עם ​​שרתים המרוחקים משמעותית ממשתמשים, מכיוון שזה יביא לחביון נמוך, השבתה, הפרעות בשירותים וביצועים נמוכים בסך הכל..

לכן חשוב ביותר לאמת את מיקומם של כל השרתים של שירות CDN מסוים כדי לקבוע אם אתה והמשתמשים שלך יכולים להרוויח מכך או לא..

הדבר החשוב ביותר לדעת הוא שקל למדי להתקין ולהטמיע CDN, גם אם אתה מתחיל ומבין רק את היסודות שלו. ניתן ליישם בקלות רבה בכל אתר וכל מה שאתה צריך לעשות זה להתקין תוכנת מטמון ו- CDN לבחירתך.

אם אתה משתמש באתר או בפלטפורמת בלוגים, למשל וורדפרס, יישום CDN הוא אפילו קל יותר מכיוון שיש הרבה תוספים להגדרתו ללא שום קושי.

זכור: שימוש ב- CDN הגון עדיף על אי שימוש כזה בכלל, אפילו אם זה לא הסוג ‘הנכון’. CDN פירושו ביצועים טובים יותר, משתמשים מאושרים יותר ושיפור דירוג מנועי החיפוש.

CDNs ציבוריים בחינם ושירותי CDN פופולריים בתשלום

צד CDN שילם

כשאתה בוחר את שירות ה- CDN המתאים לאתר שלך, אתה יכול לבחור בין שירותי CDN בתשלום לבין שירותי CDN ציבוריים, שהם ללא עלות. לשני סוגי השירותים יש יתרונות וחסרונות, אך חשוב לבחור את השירות המתאים ביותר לצרכים שלך.

שירותי CDN ציבוריים בחינם

שירותי CDN הציבוריים החינמיים הטובים ביותר הם Google CDN, Microsoft CDN, jsDelivr CDN, CDNNs CDN ו- jQuery CDN.

CDN של גוגל

סטטיסטיקות שימוש ב- CDN

סטטיסטיקות לבלוגים המשתמשים בטכנולוגיות CDN
(מיליוני האתרים המובילים, 8 באוגוסט 2016)

תרשים תמונת צד

CDN של גוגל היא רשת אספקת תוכן גלובלית עבור ספריות JavaScript הפופולריות ביותר עם קוד פתוח, כולל jQuery, UQ של jQuery, jQuery Mobile, Dojo, Prototype, AngularJS, MooTools, SPF ורבים נוספים.

כדי לטעון את ספריית jQuery מ- Google CDN, כל שעליך לעשות הוא להטמיע את הקוד הבא בדף האינטרנט שלך:

<תסריט src= "https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/2.1.4/jquery.min.js"></ תסריט>

מיקרוסופט CDN

CDN של מיקרוסופט מארחת ספריות JavaScript פופולריות, כגון jQuery, jQuery UI, jQuery Migrate, jQuery Mobile, Ajax Control Toolkit, Bootstrap, Globalize ורבים נוספים. שירות CDN זה יכול לעזור לך לשפר מאוד את ביצועי יישומי Ajax שלך.

כדי לטעון את ספריית jQuery מ- Microsoft CDN, הטמע את הקוד הבא בדף האינטרנט שלך:

<תסריט src= "//ajax.aspnetcdn.com/ajax/jQuery/jquery-2.1.4.min.js"></ תסריט>

jsDelivr CDN

jsDelivr CDN היא רשת אספקת תוכן עם קוד פתוח המשתמשת בספקי CDN ו- CloudFlare ב- CDN, ובכך מספקת את הביצועים הטובים ביותר ואת זמן הפעולה. זה מאפשר למפתחים לארח פרויקטים משלהם ויש בו כמעט 1200 פרויקטים מתארחים, כולל jQuery, Bootstrap, Modernizr ורבים אחרים. אין גבולות לגבי רוחב הפס והיא מאפשרת ספריות JavaScript, תוספי jQuery, מסגרות CSS ועוד ועוד.

כדי לטעון את ספריית jQuery מ- jsDelivr CDN, הטמע את הקוד הבא:

רשת אספקת תוכן פופולרית
אנכי אתרים

תרשים זה מציג את כמות האתרים בחלק העליון
10k, 100k, ו מיליון קבוצות אתרים המסווגות כ
להיות באנכי הספציפי

תמונת צד

<תסריט src= "//cdn.jsdelivr.net/jquery/2.1.4/jquery.min.js"></ תסריט>

cdnjs CDN

cdnjs CDN הוא CDN בקוד פתוח של CloudFlare, המארח מאות ספריות JavaScript פופולריות ו- CSS, כולל jQuery, Bootstrap, Modernizr וספריות רבות אחרות..

כדי לטעון את ספריית jQuery מ- cdnjs CDN, עליך להטמיע את הקוד הבא בדף האינטרנט שלך:

<תסריט src= "https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/jquery/2.1.4/jquery.min.js"></ תסריט>

jQuery CDN

jQuery CDN היא רשת אספקת תוכן מאת MaxCDN המארחת ספריות משלה, כולל ממשק המשתמש של jQuery, jQuery Mobile, jQuery Code, jQuery Unit, jQuery Color ו- PEP.

כדי לטעון את ספריית jQuery מ- jQuery CDN, הטמע את הקוד הבא בדף האינטרנט שלך:

<תסריט src= "https://code.jquery.com/jquery-2.1.4.min.js"></ תסריט>

שירותי CDN פופולריים בתשלום

מיקומי עסקים מאומתים

מיקומים פיזיים של עסקים המשתמשים
רשת להעברת תוכן

תמונת צד

בין שירותי ה- CDN הפופולריים ביותר בתשלום נמנים CDN77, MaxCDN, Amazon CloudFront, BitGravity, Akamai, CDNetworks, CacheFly, EdgeCast, Limelight ו- Incapsula.

CDN77

CDN77 הוא אחד CDNs הטובים ביותר, ובניגוד ל- CDNs אחרים, אין לו מגבלות על מספר האתרים ויש לו כיסוי רב. התמחור מתחיל ב 49 $ / TB (טרה להעברה) ואתה משלם תוך כדי. מה שיפה בזה הוא שלא נדרשים שינויי DNS או תצורות ידניות.

MaxCDN

MaxCDN הוא אחד ה- CDN הפופולאריים ביותר המציעים לך תמיכה 24/7, SSL משותף בחינם, זמן אחסון של 100% וסטטיסטיקה בזמן אמת במחיר של $ 79 / TB. אתה מקבל גם ערבות להחזר כספי של חודש.

אמזון CloudFront

לאמזון CloudFront יש ממשק אינטרנט פשוט מאוד וקל למדי לשימוש והוא ממוטב לעבוד עם שירות אחסון פשוט של אמזון (S3) ו- Cloud Elastic (EC2). עם CloudFront, אתה משלם רק עבור השימוש בו והמחירים מתחילים ב 0.12 $ / ג’יגה-בייט.

BitGravity

BitGravity הוא ה- CDN הראשון המותאם להזרמת וידיאו HD ועם שירות CDN זה, תוכלו להיות בטוחים שתקבלו חיבור נתונים בעל ביצועים גבוהים, מכיוון שיש לו יותר חיבורים ברחבי העולם מכל שירות אחר של CDN..

אקמאי

עם Akamai, אתה יכול לקבל כיסוי מצוין ולקבל חיבור נתונים ללא דופי, מכיוון ששירות CDN זה כולל מאה אלף שרתים ב 72 מדינות.

CDNetworks

CDNetworks מספקת תמיכת לקוחות מעולה ומשלוח תוכן מהיר ואמין במיוחד באינטרנט. שירות CDN זה נהדר להזרמת וידאו, הורדות של קבצים בנפח גדול ומטמון תמונות.

CacheFly

CacheFly הוא אחד משירותי ה- CDN האמינים והמהירים ביותר. זה מהיר פי עשרה מכל שירות אחר של CDN וכל החבילות הסטנדרטיות שלו כוללות ניסיון חינם של חודש.

EdgeCast

EdgeCast הוא עוד אחד משירותי ה- CDN המהירים והאמינים ביותר והוא מספק תוכן אינטרנט עבור יותר משלושה מיליון לקוחות ברחבי העולם.

אור הזרקורים

Limelight הוא שירות CDN המציע ביצועים מצוינים וזמינות גבוהה, המאפשר ביצועים ללא דופי וזרמת וידיאו באיכות גבוהה עם התוכנה החזקה מבוססת הענן. יש לה מדרגיות מאסיבית והיא מציעה תמיכה 24/7.

אינקפסולה

Incapsula הוא שירות CDN המשתמש באפשרויות פיקוח מטמון ושליטה במטמון, וכן במספר כלים לאופטימיזציה של תוכן ורשת הגורמים לאתרים לבצע הרבה יותר מהר. אם תבחר בשירות CDN זה, אתה יכול להיות בטוח שאתר האינטרנט שלך יהיה מהיר יותר ב- 50% והוא יצרוך רוחב פס של עד 70% פחות..

KeyCDN

KeyCDN הוא חזק וקל לשימוש רשת להעברת תוכן. זה טעון בתכונות כמו HTTP / 2, שילוב חופשי של הצפנה של Let, נתונים סטטיסטיים בזמן אמת ועוד ועוד. הם מציעים תמחור תנועה נמוך (החל מ- $ 0.04 / GB) ומאפשרים לך לשלם ככל שאתה הולך.

כמעט כל שירותי ה- CDN הללו מציעים תקופת ניסיון בחינם שתעזור לך לקבל תובנה אם השירותים שלהם מתאימים לך או לא לפני שאתה בוטח בהם באתר שלך, שלא לדבר על כל הרשת הארגונית של החברה שלך. לחלקם יש גם מחירים לשלם כפי שאתה מתכוון, כלומר אתה משלם רק עבור מה שאתה משתמש בפועל.

לפני שתבחר באחד מאותם CDN, וודא שאתה מבצע את המחקר עליהם ואל תשכח לבדוק את הסקירות באופן מקוון על סמך חוויות הלקוחות שלהם, מכיוון שכך תוכל לגלות לא מעט מידע שימושי לפני חתימה חוזה עם אחד מספקי השירותים.

דרכים ליישום CDN

תלוי במורכבות וגודל האתר שלך, הגדרת CDN לפעמים יכולה להיות קשה, אך בדרך כלל זה די קל ליישום. עליכם לבחור באילו משאבים סטטיים ברצונכם ש- CDN יטפל ואז להגדיר את האתר שלכם לשלוח בקשות לקבצים אלה ל- CDN..

זו בהחלט הדרך הקלה ביותר ליישום CDN ותוכלו לעשות זאת לחלוטין בעצמכם. דרכים אחרות ליישום CDN כוללות שינוי שם התחום שלך ושינוי רשומות DNS, שיכולות להיות קצת יותר קשות ואולי אפילו לבלבלות.

אזורי מפתח שיש להיות מודעים אליהם

עליכם לדעת שלרוב CDNs מופעלים על ידי רשתות צד ג ‘. זה יכול להשפיע מאוד על הזמינות של תמיכת הלקוחות שכן כל הפסקות ותקלות אפשריות שעלולות להתרחש עשויות לקחת זמן רב לתיקון.

נושא פוטנציאלי נוסף הנוגע ל CDNs יכול להיות בעלויות גבוהות יותר להתקנת הרשת, בגלל הרשתות של צד ג ‘שהוזכרו לעיל. לכן תידרש עזרה של חברה אחרת להתקנת הרשת.

בנוסף, למרות שרבים מ- CDN יש שרתים המפוזרים ברחבי העולם, יתכן כי אין להם שרתים במדינה שלך, מה שעלול להקשות על המשאבים לספק. במקרה כזה עדיף היה לשמור את כל המשאבים בשרת הראשי שלך.

סיכום

למרות שלשירותי CDN ישנם כמה חסרונות שעלולים לגרום לכם לחשוב פעמיים על השימוש בהם באתר האינטרנט שלכם, היתרונות של הקמתם עולים עליהם הרבה יותר. שירותי CDN יכולים לספק לאתר שלך הרבה יתרונות חשובים, וזו בהחלט הסיבה שאתה צריך לשקול להשתמש באחד כזה כדי לשפר את ביצועי האתר שלך ואת חווית המשתמש שאתה מספק..

יש לקוות, מדריך זה עזר לך להבין את החשיבות של CDN וללמוד כיצד אתה יכול למצוא את שירות ה- CDN הטוב ביותר עבור אתרך, לכן השתמש בידע זה כדי למצוא את המידע המתאים ביותר לצרכים שלך ולהפוך את האתר שלך למוצלח באמת..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map