Kaip pavadinimą ar logotipą naudoti prekės ženklu ir autorių teisėmis

Kaip jūsų įmonė turi pavadinimą, ji taip pat turi turėti savo atpažįstamą logotipą, kad vizualiai parodytų jūsų prekės ženklą. Logotipas turi puikiai atspindėti jūsų įmonės rinkos nišą ir prekės ženklo asmenybę. Ir ji turėtų būti pakankamai unikali, kad atskirtų įmonę nuo konkurencijos.


Kadangi jūsų vardas ir logotipas yra jūsų prekės ženklo ir jūsų verslo DNR, svarbu atsižvelgti į abiejų autorių teisių ir prekės ženklų registraciją..

Ar jums reikia užregistruoti savo prekės ženklą ir autorių teises savo vardu ar logotipu?

Vagis

Jūs tikrai neprivalote registruoti autorių teisių ir prekės ženklo savo įmonės vardu ar logotipu JAV; jums priklauso autorių teisės, kai tik įdėjote originalų kūrinį ant popieriaus lapų ar kompiuterio disko, ir laimėjote prekės ženklą, kai tik savo vardą ir logotipą panaudojote savo įmonės rinkodarai. Tačiau atlikę papildomą žingsnį, kad abu užsiregistruotumėte, galite suteikti svarbią apsaugą. Prekių ženklo registravimas apsaugo jus nuo teisių į jį praradimo, jei kita įmonė naudoja tą patį ar labai panašų pavadinimą. Registruodami prekės pavadinimą savo vardu, jūs deklaruojate išimtines teises į jį savo verslo sričiai. Ir jūs neleidžiate kitam asmeniui naudoti jūsų vardo panašiame versle.

Jei turite mažą įmonę, veikiančią vienoje valstybėje, ir neplanuojate plėstis į naujas rinkas, jums nereikia registruoti prekės ženklo savo vardu. Jūs jau turite teisę jį naudoti savo rinkoje. Kita vertus, jei ketinate išplėsti savo verslą ir užmegzti ryšį su naujomis rinkomis, būtų protinga įregistruoti prekės ženklą, kad nekiltų painiavos, jei kita įmonė naudoja tą patį ar panašų vardą kaip jūsų..

Pasaulyje oficialiai įregistruota daugiau nei 16 milijonų aktyvių prekės ženklų
Jungtinės Valstijos
Europos prekių ženklai
Azija ir Viduriniai Rytai

Pavyzdžiui, jei kuriate tinklaraštį ir kuriate jam naują logotipą, turėsite jį apsaugoti. Kai reikia įregistruoti savo logotipą, paprasčiausiai naudodamiesi juo sukuriate prekės ženklą. Kuriate vaizdinį savo prekės ženklo vaizdą, nes jūsų logotipas yra tai, kuo klientai jus atpažįsta, ir tai, kas išskiria jus iš konkurentų. Tačiau prekės ženklas siūlo daugiau apsaugos, nes jis neleidžia kitiems pavogti jūsų logotipo ar naudoti labai panašaus į jūsų logotipą..

Paprasčiausiai naudodamiesi savo įmonės ženklu komercijoje ir be registracijos, jūs nustatote savo „bendrojo įstatymo“ teises. Tačiau savo prekės ženklo įregistravimas Jungtinių Valstijų patentų ir prekių ženklų biure (USPTO) suteiks nemažai pranašumų.

Šie pranašumai apima:

Penkios geriausios šalys, kuriose gaminami padirbiniai

 • Teisinė jūsų prekės ženklo nuosavybės prezumpcija visoje šalyje, kuri yra svarbi, jei planuojate išplėsti savo verslą kitose rinkose.

Todėl jūsų vardo ar logotipo autorių teisių suteikimas ir prekės ženklo žymėjimas tikrai nėra būtinas, tačiau tai gali būti naudinga.

Kodėl prekių ženklai ir autorių teisės yra tokios svarbios?

Vertė
Odos gaminiai, piniginės ir rankinės
511 milijonų dolerių
Laikrodžiai ir papuošalai
187 USD
Drabužiai ir aksesuarai
133 USD
„iPhone“ ir buitinė elektronika
104 USD
Avalynė
103 USD

Sukūrę svetainę turėtumėte užregistruoti savo įmonės pavadinimą ir padaryti savo logotipą. Tuo metu jums reikės autorių teisių ir prekės ženklo registracijos, nes tai apsaugos jūsų vardą ir logotipą nuo pažeidimų. Turite įsitikinti, kad turite teises į savo intelektinę nuosavybę ir užtikrinsite, kad jokia kita įmonė nepavogtų jūsų idėjos ir logotipo dizaino, kuris yra pagrindinė autorių teisių ir prekės ženklo idėja..

Autorių teisės ir prekių ženklai suteikia puikų būdą apsaugoti jūsų originalias idėjas nuo panaudojimo kaip kažkieno nuosavybė. Tai, be abejonės, yra svarbiausia nauda, ​​kurią jie jums siūlo.

Prekiniai ženklai niekada nesibaigia, tol, kol komercinėje veikloje naudosite savo prekės ženklą, kad nustatytumėte savo produktų ar paslaugų šaltinį, žmonės identifikuos jūsų verslą pagal jį. Tai vertingas turtas ir labai efektyvi komunikacijos priemonė, galinti akimirksniu perduoti jūsų įmonės įvaizdį ir klientams siūlomus produktus ar paslaugas..

Konkretūs prekių ženklai
į kuriuos, atrodo, „klastotojai nukreipia daugiau dėmesio“ „Nike“, „Rolex“, „Ray Ban“, „Louis Vuitton“, „Apple“, „Adidas“, „Chanel“, „Viagra“, „Gucci“ir kiti gerai žinomi prekių ženklai

Prekės ženklai siūlo kur kas daugiau apsaugos nei autorių teisės, tačiau autorių teisės yra nepaprastai svarbios norint apsaugoti logotipus. Perskaitykite toliau, kad išsamiai ištirtumėte skirtumą tarp šių dviejų, kad galėtumėte geriau suprasti jų svarbą ir jų įtaką jūsų įmonei..

Prekės ženklų ir autorių teisių skirtumas

Jei autoriaus teises naudojate tik savo vardu ar logotipu, nepažymėdami jo prekės ženklu, negalite jo visiškai apsaugoti nuo pažeidimų. Jūs tik ginate savo teises į tai, nes tai yra kažkas, ką jūs sukūrėte, ir tai yra jūsų intelektinė nuosavybė. Prekės ženklas gali apsaugokite savo vardą ir logotipą tuo atveju, jei kas nors kitas nori juos naudoti savo tikslams.

Prekės ženklas

Neregistruota
Registruotas

Kas paprastai siekia šios apsaugos?

Verslo ir produktų savininkai


Taikymas

Bet koks vardas, žodis, šūkis, simbolis, dizainas ir (arba) vaizdas, kuris identifikuoja įmonę ar prekės ženklą ir išskiria jį iš kitų


Skaičius

16 milijonų aktyvių prekybininkų


Ilgis

Prekės ženklo registracija gali būti neterminuota, tačiau ji turi būti atnaujinta kas dešimt metų. Savininkas gali atnaujinti registraciją tol, kol ženklas bus toliau naudojamas


Įsigijimas

Jungtinių Valstijų patentų ir prekių ženklų tarnyba


Kokią naudą sudaro registracija / padavimas??

Prekės ženklo registracija labai padidina žmogaus teises pateikiant teisinius įrodymus ir viešą pranešimą apie nuosavybės teises. Tai suteikia išimtines teises į ženklą visoje valstybėje ir leidžia jo turėtojui pareikšti federalinius ieškinius pažeidėjams.

Autorių teisės

Dabartinis
Garso įrašai

Kas paprastai siekia šios apsaugos?

Autoriai, menininkai, choreografai, architektai ir kiti kūrybingi profesionalai


Taikymas

Originalūs autorių darbai, įskaitant knygas, straipsnius, pjeses, dainas, fotografijas, skulptūras, choreografiją, architektūros kūrinius, garso įrašus, kino filmus ir kitus kūrybinius darbus. Pati idėja negali būti saugoma autorių teisių. Kūrinys turi būti fiksuotos, apčiuopiamos formos, kad būtų apsaugotas


Skaičius

700000 registracijos paraiškų per metus


Ilgis

autoriaus gyvenimas + 70 metų
120 metų – įmonių autorystei
Terminas negali būti pratęstas ar atnaujintas


Įsigijimas

Jungtinių Valstijų autorių teisių tarnyba


Kokią naudą sudaro registracija / padavimas??

Autorių teisių registracija labai sustiprina žmogaus teises pateikiant teisinius įrodymus ir viešą pranešimą apie nuosavybę bei leidžiant autorių teisių savininkui kreiptis į federalinį teismą pažeidimo atvejais.

Be to, iš tikrųjų negalima saugoti vardo autorių teisių, nes autorių teisės saugo meno kūrinius. Būtent dėl ​​to turite turėti prekės ženklą, kuris apsaugotų jūsų įmonės intelektinę nuosavybę, pvz., Logotipą. Toliau pateikiami pagrindiniai autorių teisių ir prekės ženklų skirtumai.

Kas yra prekės ženklas?

Prekės ženklas yra žodis, frazė, simbolis ar dizainas ar jų derinys, naudojamas atskirti vieną gamintoją ar pardavėją nuo kitų, veikiančių toje pačioje verslo srityje ir siūlančių tas pačias prekes ar paslaugas. Tai reiškia, kad jūs galite įregistruoti prekės ženklą jūsų įmonės pavadinimui, logotipui, šūkiui, simboliui, dizainui ir viskam, kas prisideda prie jūsų firmos prekės ženklo identiteto ir jūsų siūlomų produktų ar paslaugų.

Jūsų prekės ženklas naudojamas pranešti kitiems, kad jūsų įmonės produktai, vardas ir logotipas yra jūsų nuosavybė. Jūs turite išimtinę teisę naudoti juos kartu su savo paslaugomis ar produktais.

Tačiau prekės ženklas neapima logotipų spalvų ir dizaino, nes jis neapsaugo nuo nelicencijuoto kopijavimo. Tai tik nurodo panašumus tarp įmonės ženklo ir kitų, labai panašių į jį. Todėl čia kalbama ne apie logotipo naudojimą, o apie painiavą rinkoje, tokiu būdu ribojant logotipo naudojimo teises pažeidžiančias galimybes. Tai reiškia, kad jei kažkas kitas naudoja panašų logotipo dizainą, tai gali reikšti ne prekės ženklo, o autorių teisių pažeidimus.

Paprasčiausias prekės ženklo naudojimas neapsaugo jus nuo to paties pramonės atstovo, naudojančio jūsų vardą ar dizainą, tačiau registruodami savo prekės ženklą tai daroma. Jei kas nors kitas naudoja tą patį pavadinimą ar dizainą kaip ir jūsų įmonė, turite įrodyti, kad pirmiausia sugalvojote tai padaryti, o tai neįmanoma, jei jo neužregistruosite..

Neįregistravę savo prekės ženklo, jūs neturite teisinės gynybos, jei ieškinys. Įregistruotas prekės ženklas yra federalinė ir teisinė jūsų įmonės ženklo registracija, todėl jei kas nors kitas nori įregistruoti tokį patį ar per daug panašų į jūsų vardą ar dizainą, jie bus kalti dėl prekės ženklo pažeidimo.

Kas yra autorių teisės?

Autorių teisės saugo originalius kūrinius, tokius kaip knygos, dainos, paveikslai, fotografija, filmai, choreografija ir kiti originalūs autorių darbai, išreikšti fizine forma. Remiantis Jungtinių Valstijų autorių teisių biuro duomenimis, autorių teisės saugo originalius kūrinius, tokius kaip „literatūriniai, draminiai, muzikiniai, meniniai ir tam tikri kiti intelektiniai kūriniai“.

Įmonės gali saugoti savo garso ir vaizdo medžiagos, knygų ir ataskaitų, taip pat bet kurios kitos originalios medžiagos, kurią sukūrė, pavyzdžiui, logotipo dizainas, autorių teises. Svarbu atkreipti dėmesį, kad kiekvieno originalaus kūrinio kūrimo metu jo autorinės teisės saugomos. Bet tai užregistravimas apsaugo jį nuo to, kad kažkas bando jį naudoti savo tikslams, nes jūs turėsite dokumentą, patvirtinantį savo reikalavimą.

Jei kas nors bando pavogti jūsų originalų kūrinį, pvz., Jūsų logotipą, kuris yra jūsų intelektinė nuosavybė, ir naudoti jį kaip savo, galite pateikti ieškinį jiems dėl jūsų nuosavybės naudojimo, bet tik tuo atveju, jei turite autorių teisių registraciją.

Kai turite federaliniu mastu įregistruotas autorių teises, galite tiksliai valdyti, kaip jūsų intelektinė nuosavybė yra naudojama, skelbiama ir platinama, taip pat tiksliai, kaip ji pateikiama visuomenei. Ir jūs galite užkirsti kelią niekam naudoti tai savo tikslams. Jei kas nors bando tai padaryti, galite kreiptis į jį federaliniame teisme, nes jūs pareiškėte, kad turite teisę į savo intelektinę nuosavybę, naudodamiesi autorių teisėmis..

Jūsų logotipo autorių teisių apsauga yra sudėtinga. Jūsų logotipas turi būti reikalaujamo lygio kūrybiškumo, kad jis būtų faktiškai laikomas autorių teisių saugomu ir kad jūsų autorių teisių paraiška būtų patvirtinta. Todėl daugelis labai paprastų logotipų nelaikomi autorių teisių pažeidimais, nes autorių teisės neapsaugo jūsų logotipo dizaino, spalvų ir pavadinimo. Jei jūsų logotipas yra šiek tiek meniškesnis ar puošnesnis, jums bus lengviau registruoti savo autorių teises.

Sumaištis dėl autorių teisių ir prekės ženklų logotipų

Gana daug painiavos kyla dėl logotipų, nes daugelis iš jų atitinka autorių teisių ir prekės ženklų registraciją. Būtent, jei jūsų logotipas atitinka autorių teisių reikalavimus kaip originalaus kūrinio kūrinys ir nėra naudojamas jūsų įmonei identifikuoti, jūsų logotipas gali būti saugomas autorių teisių, kad būtų išvengta neteisėto kopijavimo.

Be to, jei norite neleisti kitiems naudotis jūsų logotipo dizainas ir įsitikinkite, kad jūsų įmonės ženklas skiriasi nuo konkurentų, turėtumėte pažymėti savo logotipu. Prekės ženklas gali užkirsti kelią painiavai jūsų klientams tik tada, kai yra panašus ryšys su jūsų konkurentais, o autorių teisės saugo nuo nepageidaujamo kopijavimo.

Todėl logotipai gali painioti intelektinės nuosavybės įstatymus, nes prekių ženklai ir autorių teisių apsauga dažnai sutampa. Svarbu pažymėti, kad nei autorių teisės, nei prekės ženklas neišskiria vienas kito, todėl daugelis verslo savininkų pasirenka apsaugoti savo įmonės logotipą tiek autorių teisių, tiek prekės ženklo pagrindu..

Kaip autorių teises ir prekės ženklą naudoti savo vardu ir logotipu

Tam tikri veiksmai, kuriuos turite atlikti, kad suteiktumėte autorių teises ir prekės ženklą savo vardui ir logotipui. Toliau pateikiamas trumpas šių veiksmų aprašymas.

Kaip kreiptis dėl savo vardo ir logotipo autorių teisių

1 Eikite į internetinę registracijos svetainę ir užpildykite autorių teisių formą. Jei jūsų įmonė yra JAV, eikite į oficialią Jungtinių Valstijų autorių teisių tarnybos svetainę.

Tai, be abejo, jei pasirenkate elektroninę savo autorių teisių paraiškos pateikimą, tačiau taip pat galite pateikti prašymą popierine forma. Tačiau kreiptis dėl autorių teisių registracijos internete yra ne tik jums patogiau, bet ir jūsų paraiška turi būti apdorota iki aštuonių mėnesių, palyginti su popierinių formų tvarkymo laiku, kuris gali būti iki 13 mėnesių..

Nepriklausomai nuo to, kokiu būdu nuspręsite kreiptis dėl autorių teisių registracijos ir nuo apdorojimo trukmės, jūsų registracija įsigalioja tą dieną, kai JAV autorių teisių tarnyba gauna jūsų paraišką. Taigi, jei norite išleisti savo originalų kūrinį, galite tai padaryti nelaukdami oficialaus pažymėjimo.

2 Kai atvykstate į Jungtinių Valstijų autorių teisių tarnybos svetainę, spustelėkite mygtuką „eCO internetinė registracija“. Tai nuves jus į CO formą, kurią turite užpildyti.

Formoje reikės jūsų asmeninės informacijos, taip pat savininko ir kūrėjo vardo, taip pat autorių teisių dokumentų pobūdžio. Norėdami naudoti logotipo autorių teises, turite pateikti grafinį savo logotipo vaizdą.

3 Tada turėsite įkelti savo logotipo failą ir sumokėti 35 USD registracijos mokestį naudodami kredito ar debeto kortelę, elektroninį čekį arba depozitinę sąskaitą JAV autorių teisių tarnyboje..

Tada gausite patvirtinimą apie savo autorių teisių registraciją, kuri turės patvirtinimo būseną. Kaip jau minėta, jūsų autorių teisės galios nuo tos dienos, kai pateiksite paraišką, o ne nuo patvirtinimo dienos.

Kaip kreiptis dėl prekės ženklo

Jungtinių Valstijų federalinės vyriausybės agentūrų prekių ženklai

karinis jūrų laivynas

Armija

Sveikata ir žmogus

Energija

Išsilavinimas

Tevynės saugumas

Prieš žymėdami savo vardą ar logotipą, turite atlikti prekės ženklo paiešką, kad įsitikintumėte, jog niekas kitas jau nenaudoja panašaus. Tai galite padaryti naudodamiesi įrankiu, pavadinimu Prekių ženklų elektroninė paieškos sistema (TESS), kurį galite rasti oficialioje Jungtinių Valstijų patentų ir prekių ženklų tarnybos svetainėje.

Prekės ženklo paieška per TESS duomenų bazę yra nepaprastai svarbi, nes ji gali nustatyti galimus konfliktus su esamu kitos įmonės prekės ženklu arba prekės ženklu, kuriam dar nepatvirtinta.

Tai taip pat svarbu, nes sutaupysite pinigų, kuriuos išleisite teikdami paraišką dėl registracijos, kuri gali būti nepatvirtinta, nes ji yra per daug panaši į esamą prekės ženklą. Atminkite, kad JAV patentų ir prekių ženklų tarnyba neieško konfliktuojančių prekių ženklų, kol nepateiksite savo paraiškos.

Kai atliksite prekės ženklo paiešką, turite pateikti prekių ženklo paraišką per prekių ženklų elektroninę taikymo sistemą (TEAS). Jums bus pateikta užpildyta forma, kai nuspręsite, kuri paraiška jums tinka.

Galite pasirinkti vieną iš trijų skirtingų paraiškų formų: TEAS Plus, TEAS Reduced arba TEAS Regular.

Jei savo programoje pasirinksite „ketinimo naudoti pagrindą“ (ITU), taip pat turėsite sumokėti papildomą 50 USD padavimo mokestį už bent vieną produktų ar paslaugų klasę.

Pateikę registraciją gausite patvirtinimą el. Paštu ir viskas, ką jums reikės padaryti, laukite patvirtinimo. Maždaug po trijų mėnesių nuo jūsų paraiškos pateikimo ją peržiūrės advokatas, kuris nustatys, ar jūsų paraiška atitinka visus teisinius reikalavimus, būtinus prekės ženklo patvirtinimui..

Svarbu stebėti savo programos eigą kas 3–4 mėnesius ir tai galite padaryti naudodamiesi prekės ženklo būsena ir dokumentų gavimu (TSDR)..

Kaip veikia patvirtinimo procesas

Prekės ženklo registracijos dokumentai

Nepaisant to, kokią paraiškos formą pasirenkate, turite pateikti šią informaciją:


 • prekės ženklas, jei taikoma, spalvos, tiksliai toks, koks ženklas naudojamas komerciniais tikslais
 • • Prekės ženklo savininko vardas, pavardė, adresas ir el. Pašto adresas
 • • Padavimo mokestis
 • • Produktas ar įmonė, kurį identifikuoja prekės ženklas, įrodymas, kad jūsų įmonės prekės ženklas naudojamas komercijoje
 • • Savininko parašas

Jungtinių Valstijų patentų ir prekių ženklų tarnyba ieškos savo prekių ženklų duomenų bazėje, kad patikrintų, ar nėra žymens, kurį norite užregistruoti, tik tada, kai jau pateikėte paraišką. Jie laiku informuos jus apie rezultatus. Jei jie aptinka tą patį arba labai panašų ženklą į tą, kurį bandote įregistruoti prekės ženklui, jie atsisako jūsų registracijos ir jūs negausite grąžinimo..

Jei ekspertizę atliekantis advokatas nustatys, kad jūsų paraiška atitinka teisinius patvirtinimo reikalavimus, jis patvirtins jūsų ženklą paskelbimui Jungtinių Valstijų patentų ir prekių ženklų tarnybos savaitiniame žurnale „Oficialusis biuletenis“. Per 30 dienų nuo paskelbimo visi, manantys, kad jiems gali būti padaryta žala dėl jūsų ženklo registracijos, gali pateikti protestą dėl registracijos arba prašymą pratęsti protestų laiką.

Jei toks atvejis iškyla, protestas bus rengiamas administraciniame teisme Jungtinių Valstijų patentų ir prekių ženklų biure, Prekių ženklų teismų ir apeliacijų taryboje (TTAB). Jei protestas neduoda jokių rezultatų šaliai, kuri ją pateikė, arba jei protestas nepateikiamas, jūsų prekių ženklo registracija bus patvirtinta ir jūs gausite registracijos pažymėjimą iš JAV patentų ir prekių ženklų tarnybos.

Išlaikyti registraciją yra nepaprastai svarbu, nes turite pranešti Jungtinių Valstijų patentų ir prekių ženklų tarnybai, kad jūsų prekės ženklas yra naudojamas. Kai jūsų prekės ženklo registracija bus patvirtinta, turėsite įregistruoti specialius priežiūros dokumentus, nes to nepadarius prekės ženklas bus atšauktas arba pasibaigs jo galiojimo laikas..

Taip pat jūsų prekės ženklo registracija trunka 10 metų, tačiau privalote jį patikrinti nuo penktų iki šešių metų nuo jo įregistravimo ir nuo devintojo iki dešimtojo registracijos metų, kad patvirtintumėte, kad jis vis dar naudojamas.

Savo prekės ženklo ir autorių teisių įgyvendinimas

5 prekių ženklų kategorijos

Prekės ženklai yra suskirstyti į penkias skirtingas kategorijas, kurios klasifikuojamos pagal skiriamąjį požymį

Kai įregistruosite savo prekės ženklą ir autorių teises, būsite atsakingi už savo prekės ženklo ir autorių teisių įgyvendinimą, kad įsitikintumėte, jog apsaugote savo vardą ar logotipą nuo neteisėto jų naudojimo ar nukopijavimo kitiems..

Nors Jungtinių Valstijų patentų ir prekių ženklų tarnyba užtikrins, kad niekas neįregistruotų tokio paties ar iš pažiūros tapataus ženklo kaip jūs, jūs esate atsakingi už intelektinės nuosavybės teisių apsaugą, jei kas nors bando ja naudotis. Jūs turite dvi teisines galimybes imdamiesi teisinių veiksmų apsaugoti savo prekės ženklą nuo pažeidimo. Galite atsiųsti nutraukimo ir atsisakymo laišką arba pasirinkti ieškinį dėl prekės ženklo pažeidimo.

Yra bendrovių, kurios gali padėti jums sukurti „prekės ženklo stebėjimą“, kad užtikrintų, jog jokia kita šalis nebandytų naudoti jūsų įmonės ženklo. Taip pat galite pasamdyti advokatą, kuris stebėtų prekės ženklo pažeidimus, kad būtų patarta ir patarta, kaip tinkamai elgtis norint gauti reikiamą apsaugą..

Kalbėdami apie advokato samdymą, daugelis žmonių nusprendžia samdyti vieną, kuris padėtų jiems įgyvendinti visą autorių teisių ir prekės ženklų procesą. Tačiau ne tik nereikia turėti, bet ir nebūtina, nes jūs galite padaryti visiškai viską savarankiškai – jau neminint to, kad advokatas gali būti gana brangus.

Nors advokato ekspertas, dirbantis Jungtinių Valstijų patentų ir prekių ženklų biure, tikrai padės jums paduodant paraišką dėl prekės ženklo paraiškos, samdydami savo prekių ženklų advokatą galite gauti naudos, jei iškiltų teisinių patarimų poreikis. Jei nuspręsite pasamdyti privatų prekių ženklų advokatą prieš kreipdamiesi dėl savo paraiškos, Jungtinių Valstijų patentų ir prekių ženklų tarnyba per visą registracijos procesą bendraus tik su jūsų advokatu..

Be to, privatus prekių ženklų advokatas gali patarti, kaip įgyvendinti jūsų teises į prekės ženklą pažeidus prekės ženklą ir ką daryti, jei kas nors tvirtina, kad pažeidžiate jų įmonės ženklą.

Garsūs autorių teisių ir prekės ženklų pažeidimo atvejai

Jei galbūt manote, kad jūsų įmonės ženklo, t. Y. Įmonės vardo ir logotipo, prekės ženklo suteikimas ar autorių teisių apsauga nėra svarbūs, pažvelkite į garsius autorių teisių ir prekės ženklų pažeidimo atvejus. Pamatysite, koks svarbus yra federalinis prekės ženklas ir autorių teisių registracija, ir kokį poveikį tai gali turėti jūsų įmonei.

„Apple Corps vs Apple Inc“.

„The Beatles“ sugalvojo prekės ženklo, turinčio žodį „obuolys“, aštuonerius metus, kol Steve’as Jobsas pristatė savo „Apple Inc.“ pasauliui. „The Beatles“ pateikė ieškinį „Apple Inc.“, o mūšis teisme truko kelerius metus.

Galiausiai „Apple Inc.“ sumokėjo „The Beatles“ muzikos kompanijai „Apple Corps“ grynaisiais ir sutiko likti nuošalyje nuo muzikos verslo. Tačiau, įdiegus „iTunes“, vėl prasidėjo mūšis. Susitarimas buvo pasiektas po to, kai „Apple Inc.“ sutiko nusipirkti „Apple Corps“ prekių ženklų teises ir tada licencijuoti jas įmonei, todėl „The Beatles“ pralaimėjo „Apple“ mūšį..

Jacko Danielio ir Patricko Wensinko

Ši byla iš tikrųjų suveikė be vargo. Patrick Wensink išleido knygą, kurios viršelis buvo mirusio garsaus ženklo „Jack Daniel“ žinomo prekės ženklo dizainas. Garsioji kompanija „Wensink“ nusiuntė nutraukimo ir atsisakymo laišką, kuris gali būti visų laikų gražiausias nutraukimo ir atsisakymo raštas. Džekas Danielis pasiūlė „Wensink“ apsvarstyti galimybę pakeisti jo viršelį ir, būdamas dėkingumo ir geros valios ženklas, kompanija netgi finansiškai prisidės kuriant naują viršelį. Be to, „Jack Daniel‘s Properties“ net neprašė, kad knyga būtų paimta iš lentynos.

Patrick Wensink paviešino laišką savo svetainėje, po kurio jis tapo virusiniu ir laimėjo Jacko Danieliaus įspūdingą kiekį pozityvumo. Kaip matote, prekės ženklo pažeidimo atvejis gali būti išspręstas nesikreipiant į teismą. Jūs tiesiog leisite savo rinkodaros skyriui viską sutvarkyti.

Marvinas Gaye prieš Pharrellas Williamsas prieš Robiną Thicke’ą

Vienas iš naujausi autorių teisių pažeidimo atvejai įvyko 2015 m. kovo mėn., kai žiuri nustatė, kad garsioji Pharrell Williams ir Robin Thicke daina „Blurred Lines“ yra Marvin Gaye dainos „Got to Give It Up“ kopija. Dėl šio teismo Williamsas ir Thicke’as Marvino Gaye’o vaikams sumokėjo beveik 7,4 mln. USD.

Todėl turėdami registruotą autorių teisių apsaugą galite nepaprastai padėti, jei kas nors bandys pavogti jūsų įmonės ženklą ir panaudos jį kaip savo. Kai turite registruotas autorių teises, galite apsaugoti savo įmonę nuo neteisėto intelektinės nuosavybės kopijavimo.

Išvada

Nors autorių teisės ir prekės ženklas gali apsaugoti jūsų intelektinę nuosavybę, jie siūlo skirtingą apsaugą, nes jie saugo skirtingų rūšių turtą. Autorių teisės saugo literatūros ir meno kūrinius, o prekės ženklas yra labiau skirtas apsaugoti daiktus, kurie apibūdina ir identifikuoja įmonės prekės ženklą, pvz., Logotipą.

Jūsų įmonės turtas neatspindi tik jūsų pinigų. Tai taip pat apima intelektinę nuosavybę, galinčią padidinti jūsų įmonės vertę, todėl turite apsaugoti savo teises į tą nuosavybę, kad užtikrintumėte, jog trečioji šalis jomis nesinaudoja be leidimo. Autorių teisės ir prekės ženklas suteikia tokią apsaugą, todėl būtina registruotis abiems ir įsitikinti, kad apsaugote savo prekės ženklą..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map