Kaip paleisti „Podcast“

Jei kada nors norėjote pradėti transliaciją, dabar būtų pats geriausias laikas tai padaryti. Terpė yra karštesnė nei bet kada anksčiau ir toliau auga žaibišku greičiu. Be to, žmonės nori klausytis garso turinio, o ne jį skaityti.


Įdomu, kaip paleisti podcast’ą? Jūs atėjote į reikiamą vietą.

Podcast’o kūrimo priežastys yra labai daug, t. Y. Plėsti savo verslą, užmegzti ryšį su žmonėmis, esančiais jūsų nišoje, užmegzti ryšį su savo auditorija ir įgyvendinti save..

Nuo 2020 m. Sausio mėn. Yra daugiau nei 1 milijonas podcast’ų ir daugiau nei 30 mln. Podcast epizodų, kurių galima klausytis. Šie skaičiai gali gąsdinti, tačiau apsiginklavę tinkamais įrankiais ir informacija jums nebus sunku išsirinkti sau nišą transliuojant transliacijas..

Daugelis kompanijų sukuria „podcast“, kad galėtų reklamuoti savo produktus ir paslaugas. Bet, žinoma, kai kurie podcast’ai pavyksta, tuo tarpu kiti nėra gerai žinomi pramonėje. Jūsų pasirodymo kokybė gali viską pakeisti. Klausytojai ieško įtraukiančio ir linksmo pasirodymo, kuris priverstų kiekvieną savaitę grįžti į naujausią epizodą – pristatykite jį, naudodamiesi podcasting’u galite lengvai užsidirbti pinigų ir rasti prestižą..

Žemiau yra išsamus „kaip sudaryti prenumeruojamą transliaciją“ vadovas, kuriame rasite viską, ką reikia žinoti, ir keletą patarimų, kaip pradėti sėkmingą podcast’ą. Čia yra sąrašas žingsnių, norint pradėti savo podcasting kelionę šiais metais.

Contents

Kaip paleisti podcast’ą 9 paprastais žingsniais

 • 1 veiksmas: išsirinkite jums patinkančią temą
 • 2 veiksmas: išsirinkite podcast’o pavadinimą
 • 3 veiksmas: parašykite garso aprašą
 • 4 žingsnis: sukurkite savo meno kūrinį
 • 5 žingsnis: Iš anksto suplanuokite savo epizodus
 • 6 žingsnis: išsirinkite savo „podcast“ prieglobos paslaugų teikėją
 • 7 veiksmas: paruoškite ir padarykite įrašą
 • 8 žingsnis: paskelbkite seriją
 • 9 veiksmas: pateikite katalogus

Norėdami praleisti pagrindinį įvadą, naudokitės šia nuoroda:

Pereikite į skyrių „1 veiksmas: išsirinkite jums patinkančią temą“

3 paplitę podcastingo mitai

Pradėti transliaciją gali būti bauginanti užduotis. Taigi, jei norite ramiai, paneikime tris dažniausiai pasitaikančius podcasting’o mitus, kurie trukdo žmonėms kurti podcast’ą.

Podcast’as yra brangus

Podcast’us galite laisvai kurti ir klausytis. Nepaisant to, jums nereikia nusipirkti geriausios podcast’o įrašymo programinės įrangos ar brangiausios įrangos, kad pradėtumėte podcasting’o karjerą. Jei norite pradėti netrukus, viskas, ko jums reikia, yra mikrofonas, ausinės ir garso redagavimo programinė įranga, kad būtų galima sukurti kokybišką vaizdo transliaciją. Pradėję labiau patyrę arba podcast’ai pradeda pritraukti didesnę auditoriją, galite atnaujinti geresnę įrangą. Galite naudoti nemokamą redagavimo programinę įrangą, tokią kaip „Audacity“, ir pasirinkti nemokamą internetinių transliacijų prieglobos platformą, kad pradėtumėte savo kelionę nepažeisdami banko.

Norėdami transliuoti transliacijas, turite būti technikos žmogus

Visai ne. Nereikia būti technikos ekspertu, kad žinotumėte, kaip pradėti transliaciją. Tobulėjant technologijoms, mūsų išmanieji telefonai ir kompiuteriai gali padaryti viską už mus. Pradedančiajam sukurti podcast’ą nėra taip sunku. Viskas, ko jums reikia, yra tam tikras susipažinimas su jūsų programėlėmis ir viskas, ko jums reikia! Prieš sudarydami podcast’ą, galite pasimokyti apie procesą ir sudaryti būtiniausių dalykų sąrašą.

Niekas neklausys jūsų transliacijos

Nereikėtų pradėti transliuoti transliacijų vien dėl to, kad sutraukiate didžiulę auditoriją. Jei toks yra jūsų podcast’o tikslas – pritraukti daugiau klausytojų ir užsidirbti, tuomet jūs nusistatote nusivylimą. Turėtumėte aistringai žiūrėti savo transliaciją ir jaudintis galėdami pasidalinti savo žiniomis ir idėjomis su pasauliu. Neleisk, kad baimė nesiekti daugiau žmonių, trukdytų tau daryti tai, ko tave jaudina. Įdėję daugiau pastangų į savo transliacijas ir pateikdami naudingą turinį, galite greitai surinkti didesnę auditoriją.

Greitas pradžia – kaip pradėti savo podcast’ą

Atsižvelgiant į tai, yra keturi paprasti žingsniai, norint paleisti transliaciją. Šiuos veiksmus išsamiau paaiškinsiu šiek tiek vėliau, tačiau kol kas susipažinkite su šiais veiksmais. Įgiję šiuos dalykus galėsite paleisti savo transliaciją per kelias dienas, o gal net per kelias valandas..
Čia yra keletas pagrindų, padėsiančių tiksliai suprasti, kaip veikia internetiniai transliacijos įrenginiai:

Pradėkite nuo paruošimo darbų

Prieš pradėdami nuo realios gamybos ir techninės veiklos, išsiaiškinkite, koks bus jūsų podcast’as. Taip pat pradžioje pasirinkite tinkamą pavadinimą, temą ir formatą.

Įrašykite seriją / garso failą

Kiekvienas jūsų laidos epizodas bus atskiras garso failas, kurį galima pateikti įvairiais formatais. MP3 yra geriausias pasirinkimas, nes jame yra pusiausvyra tarp kokybės ir failo dydžio.

Įkelkite failus į „podcast“ prieglobą ir gaukite savo RSS tiekimą

Podcast’o kompiuteris yra tarpininkas tarp jūsų podcast’o ir jūsų auditorijos. Pateikę aprašą ir paskelbę atitinkamą meno kūrinį, internetinė transliacija skelbiama prieglobos tarnyboje. Iš pagrindinio kompiuterio gausite savo „podcast“ RSS sklaidos kanalą.

Pateikite savo RSS tiekimą į internetinių transliacijų katalogus

Norėdami padidinti savo transliacijos ekspoziciją ir auditoriją, galite paskirstyti paskelbtą garso failą (RSS tiekimą) į įvairius podcast katalogus, tokius kaip „Spotify“, „iTunes“ ir kt., Kur prenumeratoriai gali tiesiogiai juos peržiūrėti.

Kaip veikia podcast'ai

1 veiksmas: išsirinkite jums patinkančią temą

Kaip ir internetinių dienoraščių rašymas, turite pasirinkti savo transliacijos nišą, kurioje būtų klausytojams labai reikalingos informacijos. Tačiau prieš pasirinkdami temą turėtumėte suprasti, kad klausytojai naudojasi podcast’ais, kad gautų ekspertų patarimus, ir jūs turite gerai išmanyti savo nišą. Taigi, kurdami smegenų šturmą dėl unikalios temos, turite atsižvelgti į savo aistras, apsvarstyti, kas būtų jūsų auditorija ir kokio tipo pasirodymas jiems patiktų. Mąstymas apie tokius klausimus ir kiekvieno plano sudarymas suteiks jums konkurencinį pranašumą prieš kitus podcastrų platintojus – ir tai gali padėti išplėsti savo auditoriją.

Kai nustatysite konkrečią nišą, apie kurią norite kalbėti, esate vienu žingsniu arčiau sėkmingos internetinės transliacijos pradžios.

2 veiksmas: išsirinkite podcast’o pavadinimą

Transliacijos pavadinimas gali padėti klausytojui numatyti jūsų transliacijos turinį ir tikslą. Siūlome pagalvoti apie savo podcast’o pavadinimo pasirinkimą.

Jūs galite laisvai pasirinkti pavadinimą, kuris geriausiai tinka jūsų auditorijai. Štai keli dalykai, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti, kai smeigiate idėjas dėl tobulo pavadinimo. Ar kada susimąstėte, kaip padaryti podcast’ą lengvai prieinamą klausytojams? Turite įtraukti pagrindines frazes, kurios yra susijusios su pavadinimu. Tai padės jūsų transliaciją labiau pastebėti paieškos sistemose. Pavadinimas taip pat turi būti tinkamas socialinės žiniasklaidos rankenoms ir jūsų transliacijos domeno pavadinimui, kad klausytojai galėtų jus lengvai rasti populiariausiose podcast’o platformose..

Yra trys pagrindinės galimybės, kaip pasirinkti savo transliacijos pavadinimą.

Protingas vardas

Turite galvoti apie tinkamą pasirodymo pavadinimą, kuris tuo pat metu yra patrauklus, tačiau suprantamas. Atminkite, kad žmonės turėtų turėti galimybę tai rasti, ieškodami informacijos apie jūsų pasirinktą temą. Taip pat turite pabandyti į pavadinimą įtraukti aprašą, nes be puikaus turinio nebus jokio pavadinimo taško, kad ir koks geras jis būtų.

Aprašomasis pavadinimas

Tai reiškia, kad galite tiesiog pavadinti laidą tuo, kas ji yra. Pvz., Asmeninio trenerio podcast’as galėtų būti vadinamas „Fitness Podcast“, kuris puikiai pabrėžia podcast’o nišą. Bet jūs neturėtumėte naudoti ilgų vardų, nes dažnai sakysite vardą savo transliacijoje.

Naudodamiesi savo vardu

Tai puikus podcast’o pavadinimo būdas, tačiau tik tuo atveju, jei jau turite didelę auditoriją. Jei jūsų transliacija remiasi kokia nors istorine tema ir pavadinime naudosite savo vardą, auditorija pagalvos, kas tai? Ir pereikite nuo savo transliacijos.

3 veiksmas: parašykite garso aprašą

Turėtumėte parašyti aprašomąją pastraipą apie savo laidos turinį, kad suviliotumėte klausytojus. Tai padės jiems nuspręsti, ar jie nori žiūrėti laidą ir laikytis.

Aprašyme turėsite visišką laisvę žaisti su raktiniais žodžiais ir frazėmis, kurias jūsų tikslinė auditorija gali naudoti norėdama rasti podcast’ą jūsų pasirinktoje nišoje / tema. Aprašymai turėtų būti patrauklūs, kad auditorija jaustųsi priversta spustelėti ir klausytis jūsų transliacijos. Pradėkite nuo to, kas svarbu jūsų auditorijai, aprašyme pateikdami šiek tiek informacijos, po kurios jiems turėtų būti įdomu atsisėsti per visą transliaciją. Arba galite kalbėti apie save ir padaryti jiems akivaizdu, kad esate kažkas, ko verta klausytis. Galite laisvai pridėti kredencialus ar bet kuriuos kitus įrodymus, kurie parodo jūsų autoritetą temoje. Ir nedvejodami pasidalykite savo raštais socialinėje žiniasklaidoje, jei jie yra verti.

Galite parašyti savo podcast’o aprašymą, todėl turite pakankamai vietos parašyti, kas yra jūsų podcast’as ir kodėl jis yra vertas.

4 žingsnis: sukurkite savo meno kūrinį

Podcast’ui reikės tam tikro meno kūrinio arba kvadratinio atvaizdo, atspindinčio jūsų pasirodymą ir nišą, kuriai ji priklauso. Nors dauguma transliacijų yra garso terpėje, ne mažiau svarbi yra ir vaizdo laikmena.

Tai bus pirmas dalykas, kurį jūsų auditorija mato užsakomųjų transliacijų kataloge, prieš pasirinkdami klausytis bet kurio jūsų turinio. Meno kūrinys arba jūsų logotipas yra jūsų transliacijos veidas. Taigi įsitikinkite, kad tai patraukia jūsų klausytojų dėmesį ir leidžia išsiskirti iš varžybų. Jei galvojate parodyti savo laidą „Apple Podcast“, atvaizdas suteiks didesnę galimybę būti rodomam labai matomoje „iTunes“ skiltyje, t. Y. „Kas yra karšta“ skiltyje. Logotipas turėtų būti mažiausiai 1400 x 1400 pikselių, o didžiausias – 3000 x 3000 pikselių, JPEG arba PNG formatu. Optimizuokite savo vaizdus mobiliesiems įrenginiams, suglaudindami vaizdo failus.

Taigi investuokite į gerą savo pasirodymo logotipą, kad pritrauktumėte daugiau žmonių į savo kanalą.

5 žingsnis: Iš anksto suplanuokite savo epizodus

Išankstinis planavimas yra svarbi transliacijos dalis, nes jų sukūrimas gali būti labai įtemptas procesas. Kiekvienas podcast’as turi būti iš anksto suplanuotas pagal pritaikytą metodą, kad būtų užtikrinta, jog kokybė išliks vienoda viso pasirodymo metu.

Štai keli dalykai, kuriuos turite atsiminti planuodami savo transliacijos epizodą:

Pasirinkite podcast’o temą

Turite būti aistringi pasirinkdami podcast’o temą, kad ji galėtų suteikti naudos auditorijai. Be to, tam tikroje nišoje turėtumėte tam tikro lygio žinių ar žinių, kad teisingai parduotumėte savo podcast’ą.

Norėdami pasirinkti temą, apie kurią norite kalbėti, turėtumėte bendrą supratimą apie tai, ką planuojate aptarti. Kuo daugiau žinosite šia tema, tuo geresni bus podcast’o rezultatai. Galite tyrinėti kitas transliacijas klausydamiesi kuo daugiau klausymo vietų ir sužinoję apie tam tikrą nišą, toną, kurį renkasi dauguma podcast’ų kūrėjų, ir garso kokybę, kurios siekiama. Taip pat turėtumėte apsvarstyti populiarias temas ir stengtis apeiti jas, kad pateiktumėte tai, ko tiksliai nori jūsų auditorija.

Pasirinkite transliacijos formatą

Podcast’o struktūra yra kritinė. Čia galite pasirinkti kelis podcast formatus:

 • Interviu stilius – Šiuo metu tai yra pats populiariausias formatas, nes kiekvienas epizodas supažindina klausytojus su įdomiais ir įkvepiančiais žmonėmis iš tam tikros nišos. Šis formatas paprastai nėra aprašytas ir laisvas, todėl jį reikia taisyti minimaliai.
 • Parodomos naujienos ir aktualijos – Formatas orientuojasi į sportą, politiką, technologijas ar bet kurią kitą svarbią temą, leidžiančią klausytojams pateikti nepertraukiamą šviežią turinį..
 • Kelių šeimininkų pasirodymas – Podcast’as, kuriame yra daugiau nei du žmonės, sukuria intrigą ir gali būti labai linksmas pokalbio tonu. Bus mažesnis spaudimas jums, nes atsakomybė už puikų turinio pateikimą auditorijai pasiskirsto tarp visų šeimininkų.
 • Solo stilius – Šiose transliacijose galite papasakoti istoriją kiekviename epizode, kuri yra aktuali jūsų podcast’o tema. Tai gali būti bet kokia tona, jei turinys yra švietimo ar motyvacinio pobūdžio. Retkarčiais kviesdamas svečius į pasirodymą, galite privilioti auditoriją ir sudominti jas savo podcast’u.

Nustatykite transliacijos ilgį

Turite gerbti savo auditorijos laiką ir nustatyti pagrįstą epizodo ilgį, nuoseklų visos serijos metu.

Dvidešimt minučių paprastai yra idealus transliacijos epizodo ilgis, nes dauguma žmonių klausosi podcast’ų važiuodami į darbą ir iš jo. Bet jei jūsų auditorija nori daugiau, galite įvertinti statistiką ir priderinti savo transliacijos ilgį. Jei norite, kad auditorija neliktų užsirišusi, rinkitės linksmą formatą, pvz., Kalbėkite su skirtingais žmonėmis arba priimkite skirtingą savo transliacijos tempą. Pridėję įvairovę prie savo transliacijos, epizodo trukmė nebus svarbi, nes auditorijai patiks jūsų turinys. Vienintelis dalykas, nuo kurio priklauso epizodo trukmė, yra jūsų transliacijos pobūdis ir kokybė. Taigi prieš apsispręsdami, kiek laiko truks kiekvienas epizodas, gerai pagalvokite.

Podcast tvarkaraštis

Tai nustatys naujų epizodų skelbimo dažnį. Tai labai svarbu norint sėkmingai transliuoti savo transliaciją, nes tai leidžia jūsų auditorijai išlikti ryšiui ir nekantriai laukti kito epizodo.

Statistika rodo kad podcast’as, kuris kas savaitę skelbia naujas laidas, auga daug greičiau nei tas, kuris skelbiamas kitu tvarkaraščiu. Taigi, norėdami patenkinti auditorijos lūkesčius, turite reguliariai gaminti šviežią medžiagą. Taip pat turite laikytis kalendoriaus, kuris padeda tvarkyti turinį, kad atitiktų auditorijos poreikius.

6 žingsnis: išsirinkite savo „podcast“ prieglobos paslaugų teikėją

Norėdami, kad jūsų pačių transliacija būtų matoma skaitmeninėje erdvėje, turite užsiregistruoti prieglobos įmonėje. Tai yra platformos, kuriose saugomi jūsų failai ir suteikiama prieiga jūsų klausytojams, norint atsisiųsti ir užsiprenumeruoti jūsų transliaciją.

„Podcast“ prieglobos platformos teikia skirtingas funkcijas ir parinktis, tačiau jos taiko panašų metodą garso failams saugoti. Norėdami pasirinkti tinkamą paslaugą, turite įvertinti penkis kriterijus, kurie padėtų jūsų podcast’ui augti. Tai apima saugojimo galimybes, svetainių integraciją, auditorijos analizę, pinigų gavimo palaikymą ir bendro naudojimo funkcijas. Kiekvienos prieglobos paslaugos kaina ir abonentinis mokestis skiriasi priklausomai nuo teikiamų funkcijų. Už tokias privilegijas kaip neribota saugykla ar žiniatinklio domenas gali tekti sumokėti daugiau nei įprasta mokestis.

Čia yra keletas populiariausių ir patikimiausių jūsų „podcast“ variantų:

„BuzzSprout“

„BuzzSprout“ pagrindinis puslapis

Tai pati geriausia podcast’o prieglobos platforma, kuri palengvina darbą visiems naujiems podcast’ų turėtojams. Jis turi paprastą prietaisų skydelį ir sąsają, leidžiančią nedelsiant paleisti savo transliaciją.

„BuzzSprout“ turi visas funkcijas, kurių jums reikia norint reklamuoti savo turinį internete. Pagrindinis jo planas prasideda nuo 12 USD per mėnesį ir siūlo nemokamą galimybę surengti epizodus 90 dienų.

„PodBean“

„PodBean“ pagrindinis puslapis

Tai dar vienas podcast’o sprendimas su idealiomis priemonėmis, kurios padės jums visais podcast’o gamybos etapais. Turėdami puikių kainų planų ir lengvai naudojamų funkcijų naujiems prenumeruotojams, negalite suklysti naudodamiesi šia paslauga.

Turėdami 9 USD per mėnesį, už kuriuos kasmet atsiskaitoma, gausite prieigą prie neribotos saugyklos ir pralaidumo, svetainės domeno, išsamios klausytojų analizės ir „iPhone“ ar „Android“ programos..

Tranzistorius

Pagrindinis tranzistoriaus puslapis

Tai palyginti nauja „podcast“ prieglobos įmonė, tačiau greitai pagamino savo vardą. Be garso failų talpinimo, jame yra puikių pajamų gavimo ir analizės įrankių. Be to, jūs taip pat galite talpinti keletą transliacijų, tinkinti grotuvą ir sukurti gražią svetainę.

Kadangi tranzistoriaus pagrindinis dėmesys skiriamas auditorijos augimui, jis leidžia be jokių sunkumų importuoti savo transliaciją iš kitos podcasting platformos. Tai leidžia išbandyti jų savybes naudojant nemokamą 14 dienų bandomąją versiją, po kurios vartotojams mokama nuo 19 iki 99 USD per mėnesį.


Jei norite sužinoti daugiau parinkčių, maloniai apsilankykite mūsų geriausiuose internetinių transliacijų prieglobos vadove.

7 veiksmas: paruoškite ir padarykite įrašą

Norint įrašyti aukštos kokybės transliacijas, reikia pastangų ir pasiruošimo tiek turiniui, tiek garso / vaizdo įrašų nustatymui.

Plano parengimas

Pirmas dalykas, kurį jums reikia padaryti, yra išsiaiškinti savo turinio planą. Turite kreiptis į internetinę transliaciją tikėdami, kad ji bus išsami su kokybiška informacija, leidžiančia sudominti auditoriją.

Nesvarbu, koks yra jūsų pasirodymo formatas, turite suprasti turinio tipą, kurio nori jūsų auditorija. Tuomet turite įvertinti kiekvieną epizodą, kokius klausimus klausytojai užduoda, kokias problemas jiems reikia išspręsti ir kokios informacijos jie negali gauti bet kur kitur, o tik savo transliacijoje. Sugalvoję šių klausimų sprendimus, turite paruošti scenarijų visam epizodui.

Sukurkite epizodo scenarijų

Podkastrai dažnai nesutaria dėl podcast scenarijaus rašymo proceso. Ar tai turėtų būti išsami, ar pateikiama paprasta apžvalga, priklauso nuo jūsų transliacijos turinio. Išsamus scenarijus gali padėti jums sukurti vertingą epizodą, apimantį kiekvieną dalyką su mažai tikimybe suklysti; dažnai pašalinamas spontaniškumas ir keičiamas jūsų transliacijos formatas.

Norint sukurti lengvesnį scenarijų, užtenka tik ženklelių rinkimo, kad būtų sukurtas patrauklus podcast’as. Tačiau lengvesnio scenarijaus neigiama yra tai, kad galite pamiršti pagrindinius dalykus ir pradėti kartoti save. Jei jūsų paklausite, manome, kad paprastas sprendimas yra pradėti nuo išsamios scenarijaus ir lėtai susiaurinti, kad jis būtų prasmingesnis ir efektyvesnis. Naudodamiesi praktika, galėsite rasti tinkamą pusiausvyrą tarp jūsų įrašymo stiliaus ir scenarijaus tipo, kurį turėtumėte sukurti.

Įrašymo įranga

Norėdami įrašyti aukštos kokybės podcast’ą, jums reikia geriausios podcast’o įrašymo įrangos. Yra daug dalykų, kuriuos galite įsigyti, norėdami sukurti transliaciją, neišleisdami didelių pinigų sumų. Štai viskas, ko jums reikia norint pradėti transliaciją:

 • Mikrofonas – Bet kuris mikrofonas gali leisti įrašyti transliaciją, bet yra tam tikras kokybės standartas, kurio turite laikytis, kad galėtumėte kurti puikų turinį. Klausytojai gali pasakyti skirtumą tarp žemo ir aukštos kokybės mikrofono. Galite ieškoti mikrofonų internete ir pasirinkti savo biudžete. Kad viskas būtų paprasta, galite pradėti nuo USB mikrofono, kurį lengvai galite prijungti prie kompiuterio.
 • Skaitmeniniai įrašymo įrenginiai – Šie įrenginiai yra naudingi, kai asmeniškai filmuojate transliaciją kartu su kitais žmonėmis, nes sunku įrašyti naudojant daugiau nei vieną USB mikrofoną, prijungtą prie vieno kompiuterio. Garso failai bus automatiškai organizuojami ir saugomi atminties kortelėje, kurią galėsite pasiekti iš savo kompiuterio.
 • Kompiuteris – Bet kuris „Windows“ ar „Mac“ kompiuteris veiks įrašydamas, redaguodamas ir įkeldamas prenumeruojamą transliaciją. Jei nuspręsite įrašyti tiesiai į savo kompiuterį, jis turi turėti tinkamus USB mikrofonų prievadus.
 • Ausinės – Tai yra svarbi jūsų apklausos sąrankos aparatinė įranga, kuri padeda klausytis įrašų, kad galėtumėte žinoti, kaip tiksliai jums skamba. Jie gali leisti jums nustatyti tobulintinas sritis ir dalykus, kuriuos galite pakeisti norėdami pagerinti bendrą podcast’o kokybę. Ausinės taip pat naudojamos telefono skambučiams, jei jūs gaunate skambučius už transliaciją norėdami bendrauti su savo auditorija.

Įrašymo ir redagavimo programinė įranga

Paskutinis podcast’o įrangos sąrašo komponentas yra tinkamos podcast’o įrašymo programinės įrangos pasirinkimas. Čia yra keletas geriausios podcast’o programinės įrangos, kurią galite pasirinkti savo podcasting’o karjerai.

 • Drąsumas – Tai įvairių platformų garso redagavimo programinė įranga su galingomis funkcijomis. Žmonės platforma naudojasi dešimtmečius, nes ja galima ribotą laiką naudotis. Galite naudoti „Audacity“, norėdami įrašyti tiesioginį garsą per mikrofoną arba suskaitmeninti garso failus iš bet kurios kitos laikmenos. Tai suteikia jums galimybę sukurti 16 bitų, 24 bitų arba 32 bitų garso įrašus. Garso įrašus taip pat lengva redaguoti. Bet negalite įkelti transliacijų tiesiogiai iš programinės įrangos į internetinių transliacijų talpinimo tarnybą.
 • „Adobe Audition“ – Jis yra specialiai sukurtas transliuoti transliacijas. Joje yra patobulinti įrankiai, apimantys foninio triukšmo mažinimo funkciją, patobulintą glaudinimą ir daug daugiau. Turėdami aukštos kokybės įrašymo parinktį daugiau nei 32 takeliuose, jų nėra tiek, kiek programinė įranga gali padaryti.
 • „GarageBand“ – Tai populiarus pasirinkimas tarp podcast’ų kūrėjų, nes jis teikia platų nemokamų podcast’ų įrašymo programinės įrangos funkcijų pasirinkimą. Galite įrašyti kelis įrašus ir pasirinkti geriausią, kurį norite bendrinti su užsakomųjų transliacijų katalogu. Įrašų programinės įrangos siūlomų priedų įvairovė leidžia išmokti padaryti podcast’ą dar dinamiškesnį ir patrauklesnį auditorijai..

Gaunu muzikos

Muzikos integravimas į kiekvieno jūsų transliacijos epizodo įvadą padeda atskirti turinį ir šiek tiek paįvairina jį. Paprastai tai trumpas balso perdavimas muzika, pristatančia podcast’ą, pagrindinį kompiuterį ar jūsų podcast’ą. Galite jį įrašyti patys arba pasirinkti bet kokią nemokamą muziką, kurią galite rasti internete.

8 žingsnis: paskelbkite seriją

Epizodų publikavimas reiškia garso failų įkėlimą juos redagavus ir pateikiant visą reikalingą informaciją. Bet prieš įkeldami juos į pasirinktą podcast kompiuterį, turite pasirūpinti keliais dalykais:

Redaguoti epizodą

Redagavimas skirsis priklausomai nuo jūsų įrašyto garso failo ilgio ir to, kiek žmonių turėjote laidoje. Kuo ilgesnis jūsų įrašymas, tuo daugiau laiko prireiks tinkamai redaguoti failą ir sudėti jį į internetinių transliacijų katalogą. Atlikę reikiamus redagavimus, turite nušlifuoti savo įžangos ir išvadą, kad užtikrintumėte nuoseklumą visame seriale. Atminkite, kad garso redagavimui reikalingos tam tikros žinios ir praktika, ir galų gale jūsų tikslas yra paruošti geriausią garso įrašą podcast’ui.

Eksportuokite savo MP3

Turite paskelbti savo transliacijas prieglobos tarnyboje MP3 formatu, ypač platformose, kuriose yra pralaidumo apribojimai. Kai kurie „podcast“ prieglobos kompiuteriai imami papildomai, jei įkeliate didesnius failus. Taigi eksportuodami turėtumėte MP3 failus laikyti kuo mažesnius – nepakenkdami kokybei. Eksportavę MP3 turite pažymėti jį metaduomenimis, tokiais kaip podcast’o vardas, logotipas, aprašymas ir svetainės URL. Tai užtikrins, kad jūsų auditorija gaus visą reikiamą informaciją apie jūsų transliaciją.

Paskelbkite seriją

Konvertuodami failą į MP3 ir pasirinkę tinkamą „podcast“ prieglobos platformą, turite įkelti savo „podcast“ į tą prieglobos paslaugą. Pagrindinis kompiuteris yra ryšys tarp jūsų ir „podcast“ katalogų, tokių kaip „iTunes“ ir „Google Podcast“. Galite paskelbti internetinę transliaciją pagrindiniame kompiuteryje arba suplanuoti, kad ji būtų paskelbta vėliau. Palaikykite profesionalų podcast’o toną, tačiau smagiai, kad klausytojai būtų sudominti.

9 veiksmas: pateikite katalogus

Paskelbę savo transliaciją, turite pasirinkti podcast katalogą, kuris padeda klausytojams surasti, klausytis ir užsiprenumeruoti jūsų podcast’us. Jums tereikia paskelbti RSS sklaidos kanalą, kurį gausite iš „podcast“ pagrindinio kompiuterio, į pasirinktą katalogą. Priklausomai nuo jūsų strategijos, galite pasirinkti vieną ar kelis podcast katalogus, tačiau turite juos pasirinkti protingai. Čia yra keletas geriausių variantų:

„iTunes“

„iTunes“ yra didžiausias „podcast“ katalogas, todėl jis turėtų būti jūsų prioritetas numeris vienas. Turėdama galingą paieškos ir kategorijų sistemą, „iTunes“ tampa vis populiaresnė platinant prenumeruojamas transliacijas. Tai gali parodyti jūsų transliaciją naujiems klausytojams ir leisti jiems įvertinti ir peržiūrėti jūsų laidą. Jame ne tik pateikiamos populiarios internetinės transliacijos, bet ir kasdien pateikiami naujų internetinių transliacijų reitingai, todėl tai yra būtinas jūsų apklausos laidos katalogas..

Norėdami sužinoti daugiau apie „podcast“ pateikimo į „iTunes“ procesą, žiūrėkite žemiau pateiktus DUK.

Spotify

Tai dar viena populiari podcast’ų platforma, kurioje talpinama daugybė podcast’ų. Kadangi yra tiek daug žmonių, kurie jau naudoja „Spotify“ muzikai, „Spotify“ pateikiamos internetinės transliacijos turi daugiau šansų įgauti trauką ir sukaupti didžiulę auditoriją bėgant laikui. Tai taip pat suteikia puikią apžvalgą, kas yra jūsų auditorija ir ką jie transliuoja labiausiai, ir tai padės suplanuoti jūsų būsimus epizodus. „Spotify“ buvo sukurta norintiems sužinoti podkasterius, o nuolat atnaujindama šią platformą užtikrins, kad daugiau žmonių klausytųsi jūsų pasirodymo..
Kadangi jūs jau išmokote sukurti podcast’ą, skaitykite toliau pateiktus DUK ir sužinokite, kaip įkelti savo podcast’ą į „Spotify“..

„Google Play“ muzika

„Google Play“ muzika turi specialų internetinių transliacijų skyrių, kuris padeda auditorijai surasti ir atrasti naujas transliacijas. Ši platforma klausytojams rekomenduoja podcast’us, atsižvelgiant į jų pageidavimus ir tai, kas jiems jau patiko. Be to, tai leidžia klausytojams pristabdyti ir pasiimti tiksliai ten, kur jie paliko epizodus, nesvarbu, kokį prietaisą jie naudoja. Tai tampa naudingu katalogu, kuriuo galima susisiekti su didele auditorija, kuri gali užsiprenumeruoti jūsų laidą ir atsisiųsti epizodus klausytis neprisijungus.

Siuvėjas

„Stitcher“ yra antras pagal dydį podcast’ų katalogas ir dar viena puiki platforma, kurią žmonės gali rasti jūsų podcast’ui. Tai tik programa mobiliesiems, todėl čia galite klausytis ar skelbti transliacijas; turite turėti programą savo mobiliajame įrenginyje. Be to, „Stitcher“ suteiks jums prieigą prie milijonų klausytojų ir galimybę atsisiųsti tokią statistiką, kaip klausymosi laikas ar mėnesiniai aktyvūs vartotojai. Daugelis žmonių klausosi laidų platformoje, todėl tai lemia jūsų augimą, jei kurį laiką planuojate laikytis podcast’o.

Pūkuotas

Tai podcasting’ų bendruomenė, kuri suteikia podcast’ams galią užsidirbti pinigų, pasiekti daugiau auditorijos, pasiekti klausytojų analizę ir garso ar vaizdo podcast’us. „Blubrry“ turi puikią skaitmeninę sąsają, kurioje galite pateikti savo transliaciją, o klausytojai gali jos klausytis ir užsiprenumeruoti. Jūsų podcast’o įrašymas šioje platformoje bus laikomas naudingu ir net jei nenuspręsite gauti jų paslaugų, galite pasinaudoti nemokama jų konsultacija.

„SoundCloud“

Tai dar viena platforma, leidžianti labiau parodyti jūsų transliaciją, nes ji pasiekia 200 milijonų unikalių klausytojų visame pasaulyje visuose įrenginiuose ir platformose. Jis turi judrų grotuvą ir prenumeratos modelį, kuris puikiai tinka podcasteriui, norint įgyti daugiau auditorijos. Jei jūsų podcast’as yra nukreiptas į bendruomenę ir jūs daug bendraujate, ši platforma gali būti gera vieta pradėti.

Kišeninės laidos

„Pocketcast“ išsiskiria iš kitų podcast katalogų, kuriuose yra daugiau nei 300 000 klausytojų laidų, kurių galima ieškoti pagal autoriaus vardą. Ji daug investavo į platformos kūrimą, kad klausytojams būtų lengviau rasti atradimų procesą. Be to, jis nuveikė didelį darbą siūlydamas naujas galimybes podcast’o klausytojams, kurie nuolatos ieško unikalių laidų. Todėl platforma, kaip „podcaster“, suteikia galimybę patekti į daugybę klausytojų ir padėti klausytojams atrasti jūsų turinį.

DUK

Kas yra podcast’as?

„Podcast“ yra skaitmeninių garso failų, pagrįstų konkrečia tema ar tema, serija, paskelbta internete, kad žmonės galėtų jos klausytis. Kitaip nei radijo laidose, galite klausytis transliacijų bet kada ir kur tik norite. Juos galima pasiekti kompiuteryje, planšetiniame kompiuteryje ar išmaniajame telefone srautiniu būdu arba atsisiųsdami failą. Taip pat galite užsiprenumeruoti įvairius kanalus ir gauti pranešimą kaskart įkeldami naują seriją.

Kodėl turėtumėte pradėti podcast’ą?

Transliacijos yra puikus būdas susisiekti su žmonėmis ir susisiekti su auditorija. Net pačias kasdieniškiausias temas galima paversti jaudinančia mokymosi patirtimi naudojantis podcast’u. Nors podcasting skamba kaip sudėtingas procesas, reikalaujama labai mažai investicijų ir jo lengva imtis. „Podcast“ leidžia auditorijai pateikti kokybišką informaciją nei bet kuri kita skaitmeninė platforma. Tai suteikia didelę galimybę podkasteriams parodyti savo žinias ir įgūdžius viso pasaulio akivaizdoje.

Iniciatyva kalbėti tavomis temomis yra nepaprastai svarbi pradedant podcast’ą. Tai padeda sukurti auditorijos bazę nuo nulio ir parodo jus kaip pramonės ekspertą. Didindami autoritetą pasirinkta tema, jūs pritraukiate vis daugiau galimybių, pavyzdžiui, srautą į savo svetainę. Tai palengvina jūsų produktų ar paslaugų pardavimą didesnei auditorijai. Ne paslaptis, kad podcast’o kūrimas gali būti sunkus darbas, tačiau noras puoselėti ilgalaikius santykius yra tinkamas, norint podcast’o idėją paversti realybe..

Kiek laiko užtrunka podcast’o nustatymas?

Jei turite reikiamą įrangą ir išsiaiškinote „podcast“ prieglobos platformas ir katalogus, kuriuos norite pateikti, podcast’o sąranką galite atlikti per kelias dienas. Laiko juosta priklauso nuo jūsų ir nuo to, kiek anksti norite ją nustatyti.

Kiek kainuoja paleisti transliaciją?

Nėra aiškaus atsakymo, kiek jums kainuos jūsų podcast’as, nes tai priklauso nuo įrangos, reikalingos jūsų pasirinktam podcast’ui, tipo, prieglobos platformos ir pasirinkto podcast’o katalogo. Kol turite kompiuterį, galite nusipirkti visko, ko jums reikia už mažiau nei 100 USD, ir gaminti aukštos kokybės podcast’ą. Už geriausią įrangą ir brangią prieglobos platformą galite tikėtis sumokėti apie 200–500 USD už kokybišką podcast’ą. Viskas priklauso nuo jūsų poreikių, todėl neleiskite, kad podcastingo išlaidos trukdytų apsispręsti sukurti podcast’ą. Atminkite, kad galiausiai svarbiausias jūsų turinys.

Kaip pradėti podcast’ą nemokamai?

Galite pradėti nemokamą transliaciją, jei jau turite kompiuterį, nešiojamąjį kompiuterį ar išmanųjį telefoną ir interneto ryšį. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai suplanuoti savo transliaciją, pasirinkti pavadinimą, pradėti įrašinėti turima įranga, parašyti fantastišką jos aprašą, įrašyti pirmąjį epizodą ir redaguoti. Po to jūs galėsite ją išplatinti nemokamame internetinių transliacijų prieglobos paslaugų tinkle, tokiame kaip „Anchor“, kuris paskleis jį podcast’ų kataloge. Tada galite užsidirbti pinigų iš savo transliacijų remdami rėmimą, skelbimus, filialų rinkodarą, bendrąjį finansavimą ar aukas..

Kokios įrangos man reikia podcast’ui?

Reikalingą įrangą, reikalingą podcast’ui, sudaro mikrofonai, ausinės ir kompiuteris. Turite investuoti į gerą mikrofoną, kuris gali jungtis prie kompiuterio ar nešiojamojo kompiuterio per USB jungtį. Ausinės yra būtinos norint patikrinti garso kokybę ir suredaguoti visus nereikalingus garso įrašus iš jūsų transliacijos. Išskyrus šiuos būtiniausius elementus, galite nusipirkti mikrofoninius stovus, amortizatorių, ausinių stiprintuvus ir maišytuvus.

Kiek laiko turėtų būti transliacijos?

Jei norite gaminti kasdienį turinį, maksimali jūsų transliacijos trukmė turėtų būti nuo 10 iki 15 minučių, bet jei ketinate įkelti kas savaitę, padarykite ją nuo 60 iki 90 minučių..

Kur galiu įkelti savo transliaciją?

Jei norite, kad jūsų podcast’ą išgirstų pasaulis, turėsite pasirinkti prieglobos platformą, kur galėsite ją įkelti. Skirtingi internetinių transliuotojų tinklai naudoja įvairias prieglobos paslaugas, nes kiekvienas siūlo unikalias paslaugas, kainodarą ir rinkodaros galimybes – nėra vieno visiems tinkamo požiūrio.

Yra keletas „podcast“ hostingo platformų, iš kurių galima rinktis; kai kurios siūlo papildomų funkcijų, o kitos yra labai paprastos. Tai bent jau turėtų leisti pritraukti daugiau klausytojų, pasidalyti savo apklausa socialinėje žiniasklaidoje ir užsidirbti iš jos. „Buzzsprout“, „Podbean“ ir „Transistor“ yra keletas populiariausių podcast’o prieglobos platformų su efektyviomis funkcijomis.

Kuo skiriasi „podcast“ pagrindinis kompiuteris ir „podcast“ katalogas?

Prieš stebėdami skirtumą tarp pagrindinio kompiuterio ir katalogo, turite suprasti podcast’o teikimo tikslą.

„Podcast“ teikimas yra reguliuojamos formos turinys, kurį lengvai gali rodyti kitos svetainės, programos ir katalogai. Jūsų pasirinkta podcast’o prieglobos platforma automatiškai sukuria informacijos santrauką, kurioje yra visi jūsų turiniui reikalingi kodai. Tai leidžia vartotojams naršyti po visus pavadinimus, aprašus ir pasiekti tinkamą garso failą, kai jie pasirenka atsisiųsti vaizdo transliaciją. „Podcast“ priegloba suteikia jums unikalią savo laidos teikimo nuorodą, kurią galite patekti į pasirinktą katalogą, t. Y. „Apple Podcast“ arba „Spotify“..

Prieglobos platforma ir „podcast“ katalogas yra dvi skirtingos vietos, kur ankstesnė skelbia laidą ir padeda „podcast“ savininkui perkelti ją į katalogą. Priešingai, pastarasis padeda atskleisti savo auditorijai laidą ir padeda kurti bendruomenę.

Kiek uždirba podkasteriai?

Populiariausios transliacijos gali lengvai uždirbti daugiau nei milijoną dolerių per metus. „The New York Times“ dienraštis „YouTube Podcast“ per 2018 m. Reklamavo daugiau nei 10 milijonų dolerių 497 milijonai dolerių „Podcast“ reklamos srityje neginčijamas didžiulis sėkmingo podcast’o pinigų uždirbimo potencialas. „Joe Rogan Experience“ podcast’as sukuria aplinką 75 000 USD už epizodą, tuo tarpu „Šis amerikiečių gyvenimas“ perveda mažiausiai 50 000 USD už epizodą.

Kaip aš galiu reklamuoti savo transliaciją?

Podcast’o reklamavimas ir platinimas geriausioje podcast platformoje yra sėkmingos podcasting’o karjeros raktas. Statistika rodo, kad 70% klausytojų ateina per „iTunes“ ir kitas savąsias programas. Taigi, pradedantiesiems, pasistenkite gauti savo „podcast“ iTunes ir „Google Podcast“.

Tada naudokite socialinės žiniasklaidos galią, kad paskleistumėte žodį apie kitą jūsų epizodą. Sukurkite dalijamas citatas, dalykitės vaizdo ar garso fragmentais, kad sujaudintumėte auditoriją ir pasidarytumėte „Instagram“ istorijas, kad žmonėms parodytumėte, kas vyksta užkulisiuose, kad juos suintriguotų. Taip pat galite dirbti su „podcatchers“ ir kaupikliais, kurie renka ir atkuria podcast’us, skirtus didelei auditorijai, o tai gali padėti atrasti daugiau galimybių. Kai kurie populiarūs yra Siuvėjas, „Podcast Addict“, ir Įsijunkite.

Kaip įkelti „podcast“ į „Spotify“?

Taip, ji gali, ir jūs turėtumėte nedelsdami ten įdėti. Puikus „Spotify“ dalykas yra tai, kad jis turi atskirą skyrių, skirtą internetinėms transliacijoms. Jums tiesiog reikia sukurti sąskaitą, jei jos dar neturite, sukurk vieną ir pradėk.

Spustelėkite skirtuką „Pradėkite“, tada spustelėkite puslapį, kuriame rašoma „Pridėti savo transliaciją.“ Tada gali būti paprašyta perskaityti taisykles ir nuostatas prieš pridedant savo LLC (arba savo podcast’ą / įmonės pavadinimą) ir tada spustelėkite „Tęsti“. Tada turėsite įvesti savo RSS tiekimą. Kai visa informacija bus teisinga, dešinėje puslapio pusėje pamatysite savo transliacijos pavadinimą, logotipą ir aprašą. Puslapyje turėsite pridėti „Informacija apie transliaciją“, pasirinkite savo šalį, kalbą, taip pat savo podcast’o ir prieglobos paslaugų teikėjo kategoriją. Spustelėkite „Kitas“ ir peržiūrėkite visą informaciją. „Pateikite“ ir gali tekti palaukti 2–5 dienas, kol jūsų sąskaita bus užregistruota „Spotify“. Daugeliui sąskaitų savininkų procesas atliekamas per kelias valandas. Atminkite, kad „Spotify“ jums nepasiųs el. Laiško ar pranešimo, kai procesas bus baigtas. Taigi, jūs turėsite patikrinti įrašą, kad sužinotumėte, ar jūsų paskyra buvo sukurta, ar ne. Kai tik sąskaita bus sukurta, galėsite pradėti siųsti savo transliacijas!

Kaip įkelti podcast’ą į iTunes?

„iTunes“ yra dar lengviau nei „Spotify“! Tai taip pat yra puikus būdas įsitikinti, kad dauguma klausytojų gali pasiekti jūsų transliacijas. Sukurti sąskaitą ir įkelti turinį į „iTunes“ yra taip paprasta, kaip ir „ABC“. Štai taip galite pradėti.

Įrašę savo transliaciją, ją redagavę ir pasirinkę geriausią podcast’o prieglobos platformą, nuskaitykite RSS teikimo nuorodą arba URL ir išsaugokite visus duomenis kur nors saugiai. Dabar atsisiųskite „iTunes“ programą ir susikurkite paskyrą. Kai paskyra bus sukurta, įkelkite savo transliaciją į „Podcast Connect“ ir laukite patvirtinimo iš „iTunes“. Taip, taip yra!

Kaip įdėti savo „podcast“ į „Stitcher“?

„Stitcher“ ir „TuneIn“ yra kitos platformos, kurias galite naudoti greitam podcast’ų įkėlimui. Jie yra lengvai naudojami, o kartu su jais galite išplėsti klausytojų ratą, kurį turite savo podcast’ams, ir pagerinti jūsų matomumą. Norėdami tapti „Stitcher“ teikėju, turėsite tapti turinio teikėju ir susikurti paskyrą. „Prisijunkite“ prie savo naujos paskyros ir spustelėkite „Pridėti pasirodymus“, esančius naršymo juostos puslapio viršuje. Turėsite pridėti savo RSS tiekimą ir pasidalyti savo informacija. Sutinku su taisyklėmis ir nuostatomis, tada bakstelėkite mygtuką „Tęsti“. Prieš kreipdamiesi būtinai peržiūrėkite savo informaciją. Turėsite laukti patvirtinimo, kuris užtruks nuo 3 iki 7 dienų. „Stitcher“ programa visus savo pasirodymus patvirtina rankiniu būdu, todėl gali tekti šiek tiek palaukti. Bet laukti bus verta!

Kaip įkelti „podcast“ į „Google Play“ muziką?

Norėdami pateikti savo transliaciją „Google Play“ muzikoje, turite apsilankyti portale ir spustelėti mygtuką „Pridėti podcast“. Tada turite įklijuoti savo transliacijos RSS sklaidos kanalo URL ir spustelėkite pateikti. Pateikę RSS sklaidos kanalą, turite patvirtinti nuosavybės teises per savo el. Pašto adresą, todėl įsitikinkite, kad jis atnaujintas. Patvirtinę būsite pasirengę peržiūrėti ir paskelbti savo transliaciją po kruopštaus patikrinimo. Jei viskas atrodo gerai, galite spustelėti „Paskelbti transliaciją“ ir laukti, kol kas nors ją peržiūrės, kol ji bus pradėta rankiniu būdu.

Kaip įkelti savo „podcast“ į „Blubrry“?

„Blubrry“ leidžia pateikti savo aplankus savo aplanke naudodamiesi „PowerPress“ papildiniu, kuris yra nemokamas, paprastas naudoti ir optimizuotas visiems jūsų apklausos poreikiams. Viskas, ko jums reikia, yra pavadinimas, aprašymas, „Blubrry“ stebėjimo raktinis žodis ir jūsų nurodytos programos svetainės URL. Pateikę savo transliaciją, turite laukti patvirtinimo, kur kas nors ją peržiūrės.

Kaip įkelti savo transliaciją į „PocketCasts“?

Norėdami paleisti „Pocketcast“, jums tereikia pereiti į jų pateikimo puslapį, nukopijuoti ir įklijuoti RSS sklaidos kanalą tipo laukelyje ir spustelėti Pateikti. Po patvirtinimo jums bus pateikta bendro naudojimo nuoroda, kurią galėsite perduoti, kad žmonės žinotų, kad jūsų podcast’as dabar yra prieinamas.

Kaip įkelti savo transliacijas į „Soundcloud“?

Ypač lengva pateikti savo transliaciją „Soundcloud“, kuri prasideda sukuriant profilį su aktyviu el. Pašto adresu. Baigę savo profilio informaciją, pridėkite aprašą prie savo transliacijos ir socialinės žiniasklaidos saitų. Eikite į turinio nustatymų puslapį ir pasirinkite savo transliacijos kategoriją ir kalbą. Dar kartą patikrinkite įkėlimo numatytąjį nustatymą ir išsaugokite pakeitimus. Dabar galite pateikti savo transliacijas „SoundCloud“.

Išvada

Turėdami visą informaciją, pateiktą mūsų vadove, galite išmokti paleisti transliaciją ir sėkmingai ją vykdyti. Pradėję nuo plano, pasirinkite savo transliacijos temą ir pasirūpinkite reikiama įranga, kad galėtumėte įrašyti savo transliaciją. Kuriant podcast’ą, verta pasimėgauti pasirinkta įranga, kad įrašymo metu nekiltų problemų. Parengę seriją, pasirinkite „podcast“ prieglobos paslaugą ir pateikite ją į katalogą, kad pasiektumėte auditoriją.

Jei vis dar turite klausimų apie podcast’o paleidimą, susisiekite su mumis šiandien!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map