HTML pradedantiesiems:

Interneto technologijų laiko juosta


2009 metai

2005 metai

2002 metai

2000 m

1998 metai

1997 metai

1996 metai

1994 metai

1991 metai

HTML5

AJAX

Stalinių svetainių dizainas

XHTML1

CSS2

HTML4

CSS1 + „JavaScript“

HTML2

HTML

Contents

Įvadas

Jei norite tapti žiniatinklio valdytoju ir išmokti kurti svetainę, jums gali pasirodyti, kad susidurti su HTML yra gana baisu.

Tačiau to negalima išvengti, nes didžioji dauguma jūsų lankomų svetainių nukreipimo puslapių bus parašyti ir susisteminti naudojant HTML elementus. Tiesą sakant, HTML yra dabar naudojasi daugiau nei 74% visų žinomų svetainių, ši kalba taip pat padeda pagerinti viską, pradedant nuo jūsų svetainės dizaino ir baigiant turinio kokybe.

Šiame vadove išnagrinėsime pagrindinius HTML principus ir jo galimas programas, prieš apžvelgdami atskirų elementų, kuriuos naudojate koduodami savo svetainę, pavyzdžius..

Kas yra HTML?

Procentai svetainių, naudojančių įvairias HTML subkategorijas

įvairios HTML procentinės subkategorijos

Paprasčiau tariant, HTML žymi standartinę žymėjimo kalbą interneto tinklalapiams kurti. Tai reiškia „hiper teksto žymėjimo kalbą“, o svarbiausia jos funkcija yra nustatyti atskirų nukreipimo puslapių struktūrą, išdėstymą ir pateikimą. Nors interneto naršyklės tiesiogiai nerodo HTML kalbos, ji vaidina lemiamą vaidmenį padedant sukurti matomą, prieinamą ir lengvai naudojamą svetainę.

HTML taip pat pagrindžia keletas atskirų elementų, kurie palaipsniui kuria tinklalapius, struktūrizuoja turinio pateikimą ir pagyvina jūsų svetainę. Šie elementai yra kuriami ir yra „žymoje“, apibrėžiančioje alternatyvius turinio elementus, pvz., Antraštes, pastraipas ir panašius pavyzdžius.

Toliau išsamiau išnagrinėsime šiuos elementus ir jų konstrukciją, taip pat nagrinėsime, kaip juos galima suasmeninti, kad jūsų svetainėje būtų spalvos, nuorodos ir kintama tipografija..


Kur naudojamas HTML?

Populiarios svetainės, naudojančios HTML

Kur naudojamas HTML

Kaip matome, labiausiai paplitusi HTML programa yra atskirų nukreipimo puslapių, sudarančių jūsų svetainę, dizainas. Tai nėra vienintelis populiaraus kodavimo įrankio taikymas, tačiau supratę apie jo papildomus naudojimo būdus padėsite maksimaliai išnaudoti kalbos, kaip naujojo žiniatinklio valdytojo, galimybes.. Taigi, čia yra keletas tolesnių HTML taikymo būdų:

 • Sukurkite tinkinamus elementus egzistuojančiame puslapyje

  Jei ketinate savo tinklalapyje leisti dienoraščių įrašų komentarus ar leidinio vartotojų sugeneruotą turinį, tai galite naudoti HTML kodo fragmentus. Šie elementai leis vartotojams pabrėžti raktinius žodžius, įterpti nuorodas ir formatuoti komentarus atsižvelgiant į apribojimus, kuriuos nustatėte kaip moderatorius.

 • Sukurkite papildomą el. Pašto turinį

  El. Pašto adresas taip pat naudoja HTML kaip kalbą turtingiems tekstiniams pranešimams, kuriuose yra nuorodos, tekstas ir daugybė kitų elementų, kurių negalima pavaizduoti vien tekste. Taigi, jei norite bendrinti el. Knygą, susijusią su jūsų svetaine el. Paštu, galite naudoti HTML, kad optimizuotumėte savo pranešimo poveikį.

 • Supraskite neprisijungus prie jūsų kompiuterio įdiegtus pagalbos dokumentus

  Įdomu tai, kad HTML yra naudojamas kaip kompiuterio pagalbos dokumentų, prieinamų neprisijungus, formatas. Taigi pagrindinės HTML žinios gali padėti suprasti jūsų aparatinės įrangos problemas ir greičiau jas išspręsti, o tai savo ruožtu gali užtikrinti, kad galėsite greičiau atkurti savo svetainę tais atvejais, kai ji atsijungė..

HTML ir CSS
Peržiūrėti HTML ir CSS [Cheat Sheet]

HTML puslapio struktūra

</strong><br/> <strong>
Puslapio turinys

HTML, galvos ir kūno elementai buvo HTML specifikacijos dalis nuo dešimtojo dešimtmečio vidurio, o iki kelerių metų jie buvo pagrindiniai elementai, naudojami HTML dokumentams struktūruoti..
Tačiau pastaraisiais metais padėtis smarkiai pasikeitė, nes HTML5 pridėjo daugybę naujų žymų, kurios gali būti naudojamos HTML dokumento struktūrai papildyti turtinga semantine prasme..

HTML dokumentus reikia pradėti nuo dokumentų tipo deklaracijos (neoficialiai – „doctype“). Naršyklėse doctype padeda apibrėžti perteikimo režimą. HTML5 neapibrėžia DTD; todėl HTML5 dokumentuose doctype deklaracija yra paprastesnė ir trumpesnė.


Prieš kurdami html puslapį, jums reikia pagrindų.

Paprastai puslapis sudaromas iš trijų struktūrinių elementų:

1. Antraštė: Antraštėje yra turinys, susijęs su visais jūsų svetainės puslapiais, pavyzdžiui, logotipas ar svetainės pavadinimas ir navigacijos sistema. Antraštė matoma kiekviename puslapyje.

2. Pagrindinė kūno dalis: Tai užima didžiausią tinklalapio plotą. Jame yra turinio, būdingo žiūrimam puslapiui.

3. Poraštė: Poraštės turinyje paprastai yra kontaktinė informacija, pristatymo adresas arba teisiniai pranešimai. Kaip ir antraštė, poraštė rodoma kiekviename puslapyje, tačiau ji yra apačioje.

Štai kaip atrodo šie pagrindiniai struktūriniai elementai, kai jie susilieja:


Čia galite įdėti tekstą arba kodą, pvz., A
„Google Analytics“ stebėjimo kodas
pavyzdys.

Pagrindinė jūsų puslapio dalis yra
čia. Užpildykite jį tekstu ir vaizdais!

Štai dar vienas pavyzdys, kai antraštės ir pastraipų žymas naudojamas estetiniam turinio struktūros formavimui. Be to, mes įdėjome turinio po apačia pagrindinę puslapio dalį:


Čia galite įdėti tekstą arba kodą, pvz., A
„Google Analytics“ stebėjimo kodas
pavyzdys.

Mano pirmoji antraštė

Sveiki atvykę į internetinę svetainę!

kontaktinę informaciją galite rasti čia


HTML žymės

HTML žymės

Bet kurio HTML kodo išeities taškas yra atskiros žymės, kurios gali būti naudojamos kuriant visus svarbiausius elementus ir padedant struktūruoti jūsų tinklalapius. Žemiau apžvelgsime dažniausiai pasitaikančias žymas, prieš pradėdami tyrinėti, kaip jas panaudoti kuriant specifinius puslapio elementus:

Antraštės žymės

Visi internetiniai dokumentai, įskaitant tinklalapius, prasideda antrašte. Jie kuriami naudojant HTML žymas, o kalba šiuo metu leidžia naudoti iki šešių įvairaus dydžio elementų, kurie taip pat leidžia struktūriškai išdėstyti turinį papildomais pavadinimais, subtitrais ir paryškintomis pusjuodžiu šriftu. Norėdami pradėti savo antraštę, tiesiog priešdėkite atitinkamą tekstą su

,

,

,

,

arba
žyma priklausomai nuo norimo dydžio.
Tada teksto įklijavimui antraštės pabaigoje turite priklijuoti uždarymo žymą, kuri HTML formatu bus rodoma taip:

Yra 12 etikečių kategorijų:


Tai yra 1 antraštė

Tai 2 antraštė

Tai yra 3 antraštė

Tai yra 4 antraštė

Tai yra 5 antraštė

Tai 6 antraštė

Pirmaujančios HTML etikečių technologijos
bendrinti internete

0,27 proc.

HTML5
Drobės žyma

0,29 proc.

HTML5
Garso žymė

0,69 proc.

HTML5
Vaizdo įrašo žymė

3,1 proc.

HTML5
SVG žyma

6,54 proc.

HTML5
Įterpti žymą


Patvirtinus tai jūsų svetainėje paaiškės estetika’nukreipimo puslapis:

Tai yra 1 antraštė

Tai 2 antraštė

Tai yra 3 antraštė

Tai yra 4 antraštė

Tai yra 5 antraštė

Tai 6 antraštė

Čia aiškiai matomi įvairūs kintamų antraščių dydžiai, kaip ir tai, kad naršyklė prideda eilutę prieš ir po antraštės. Taip pat pastebėsite, kad antraštės teksto pabaigoje esanti uždarymo žyma turi šiek tiek kitokią estetiką, tačiau tai apimsime kitame skyriuje, nes mes norime naudoti žymas specifiniams elementams apibrėžti.

Pastraipų žymės

Vaizdo ir garso palaikymas
Pamirškite apie „Flash Player“ ir kitus trečiųjų šalių daugialypės terpės grotuvus, padarykite savo vaizdo įrašus ir garsą tikrai prieinamą naudojant naująjį HTML5

Panašus principas taikomas pradinėms pastraipų žymoms, kurias vaizduoja

. Tai leidžia susisteminti turinį ir padalyti jį į atitinkamas pastraipas, o tai savo ruožtu virsta lengvesne ir sklandesne skaitymo patirtimi. Dar kartą,

žyma turėtų būti dedama atitinkamo teksto pradžioje, prieš pradedant naudoti alternatyvią uždarymo žymą, kad būtų baigtas efektas. Tačiau, skirtingai nei antraštės etiketėse, nėra skaitinių variantų, galinčių pakeisti pastraipoje pateikto teksto dydį. Pavyzdžiui:

Tavo pirmoji pastraipa

Tavo antroji pastraipa

Tavo trečioji pastraipa

HTML5 vaizdo įrašų žymą naudoja visame pasaulyje esančios svetainės

Šalis
Svetainių skaičius
Jungtinės Valstijos
140,008
Rusija
87,508
Vokietija
34,519
Jungtinė Karalystė
26,609
Prancūzijoje
25,697
Japonija
23,578
Taivanas
19,798
Ukraina
19,204
Brazilija
16,773
Kinija
16,523
Likęs pasaulis
265,371

Už HTML formato ribų jūsų galutiniame tinklalapyje tekstas bus suskaidytas taip:

Tavo pirmoji pastraipa

Tavo antroji pastraipa

Tavo trečioji pastraipa

Eilutės pertraukimo žymės

Pirmieji pavyzdžiai atspindi pačias paprasčiausias HTML žymas, tačiau yra ir kitų, kurie naudoja kitokį formatą, o alternatyvios uždarymo trukmės yra. Pvz., Darykite eilučių pertraukas, kurios sukuria skirtumą, kurios teksto eilutės nutrūksta ir tęsiamos kitoje eilutėje. HTML lauke yra esminis skirtumas tarp eilučių pertraukų ir pastraipų, nes, nors pastarieji yra standartiniai bloko elementai, kuriuose yra tekstas, pirmasis sukuria atskyrimą esamoje

elementas.

Dėl šios priežasties eilučių pertraukos reiškia tuščią HTML elementą, todėl jų neapibrėžia nei atidarymo, nei uždarymo žymos. Vietoj to, jie vaizduojami
žymą, kurią galima įterpti į esamą

elementai, norint suskaidyti tekstą ir potencialiai pabrėžti svarbią informaciją. Tarpas tarp simbolio br ir brūkšnio pirmyn yra labai svarbus, nes priešingu atveju žyma neatpažįstama HTML formatu.

Štai pavyzdys:

yra piešimo HTML5 piešimo žyma, leidžianti išnaudoti dar daugiau interneto interaktyvumo ir internetinės animacijos galimybių nei ankstesnės turtingos interneto programų platformos, tokios kaip „Flash“.
Jūs netgi galite kurti žaidimus naudodami HTML5 žyma. HTML5 yra puikus, patogus mobiliesiems būdas kurti įdomų, interaktyvų žaidimą

Labas rytas

Labai ačiū už jūsų užklausą, mes susisieksime su jumis, jei reikės ko nors daugiau.

Geriausi linkėjimai

Ponas J tie

Pritaikius tekstą, jis bus suskaidytas taip:

Labas rytas,

Labai ačiū už jūsų užklausą, mes susisieksime su jumis, jei reikės ko nors daugiau.

Geriausi linkėjimai

Ponas Jonesas

Kaip matote, esamą pastraipos elementą galite pritaikyti eilučių pertraukas taip dažnai, kaip jums patinka, jei jie sukuria pridėtinę vertę ir palengvina informacijos santrauką. Taip pat pamatysite, kad atidarymo ir uždarymo pastraipų žymės nekinta, o eilučių pertraukimo žymės naudojamos keičiant teksto, esančio.

Tai yra vienas iš pavyzdžių, kaip HTML žymas galima naudoti norint pakeisti esamus elementus, kuris vaidina pagrindinį vaidmenį apibrėžiant vizualinį jūsų tinklalapių išdėstymą ir turinį..

Horizontalios linijos

Svetainių kategorijos, kuriose naudojama HTML5 drobės žyma

Svetainių kategorijos, kuriose naudojama HTML5 drobės žyma

Panašiai yra ir kitos žymos, kurias galima naudoti

elementą arba dar daugiau atskirų teksto dalių savo tinklalapyje. Vienas iš plačiausiai naudojamų yra


žyma, kuri padeda sukurti tuščią elementą, brėžiantį vizualią horizontalią liniją tarp alternatyvių internetinio dokumento skyrių. Galbūt norėsite išdėstyti liniją tarp dviejų teksto dalių, pavyzdžiui, norėdami sutelkti dėmesį į skaitytoją arba tiesiog įvesti naują vaizdinį elementą. Taip sukuriate tokią HTML pertrauką:

Tavo pirmoji pastraipa


Tavo antroji pastraipa

Pertrauka tarp hr simbolių ir brūkšnio į priekį pabrėžia tuščio elemento konstrukciją, o efektui užbaigti dar kartą nereikia uždarymo žymos.. Tai sukurs tokį vaizdą:

Tavo pirmoji pastraipa
________________________________________

Tavo antroji pastraipa

Tavo pirmoji pastraipa
_______________________

Tavo antroji pastraipa

Mobiliosios naršyklės visiškai pritaikė HTML5, todėl kurti mobiliesiems paruoštus projektus yra taip pat lengva, kaip suprojektuoti ir sukonstruoti mažesnius jutiklinio ekrano ekranus – taigi, populiarus yra „Responsive Design“. Yra keletas puikių metažymų, kurios taip pat leidžia optimizuoti mobiliesiems
78% turinio kūrėjų sutinka, kad struktūra tinka kurti programas mobiliesiems, o 68% teigia, kad ji tinkama kurti bet kokias ir bet kokias programas


Vaizdo žymės

Vaizdo žymės taip pat žymi tuščius HTML elementus, o tai dar kartą reiškia, kad jie neturi uždarymo žymos. Kadangi juose yra tik atributai, susiję su vaizdo, kurį jūs įterpiate į svetainę, URL, juos apibūdina tiesiog žymą elemento pradžioje. Juos galite dėti bet kurioje savo svetainės vietoje, nors neįprasta juos įtraukti į esamus elementus, pavyzdžiui, pastraipas ar antraštes. Štai kaip paaiškės tipiška HTML vaizdo žyma:

kai kas_tekstas

Jūs taip pat turėtumėte pateikti savo paveikslėlio alternatyvų tekstą, kuris žmonėms padėtų jį peržiūrėti, jei įkėlimo laikas yra lėtas arba naudojamas ekrano skaitytuvas. Tokiu būdu, jei naršyklė neranda vaizdo, ji žiūrovams parodys alternatyvaus atributo vertę. Tai dar kartą naudoja vaizdo žymą, bet apima skirtingą atributų rinkinį:

 HTML5 Icon

HTML elementai

html elementai

Anksčiau mes nagrinėjome, kaip paprastos HTML žymės yra naudojamos apibrėžti puslapio elementus, taip pat ištyrėme, kaip jas galima dar labiau pritaikyti, naudojant tuščius elementus, kuriuose yra vaizdų ir eilučių pertraukimo žymas. Tai padeda mums suprasti ryšį, kuris egzistuoja tarp žymų ir elementų, ir kaip juos galima naudoti apibrėžiant įvairius jūsų svetainės turinio tipus..

Pavyzdžiui, visi HTML kalbos aspektai yra žymimi, tačiau apibrėžtas elementas, kuriame yra turinys, turi turėti ir pradžios, ir pabaigos žymą. Taigi antraštės ir pastraipos yra HTML elementai, nes jie naudoja pradžios ir uždarymo žymas norėdami įterpti ir papildyti atitinkamą tekstą. Tuščiuose elementuose, priešingai, yra atributai arba jų iš viso nėra, o tai leidžia juos naudoti esamuose elementuose, nereikalaujant uždarymo žymos..

HTML elementų apibrėžimas

HTML5 niekur neina, ir vis daugiau elementų priims vis daugiau ir daugiau bendrovių pradės kurti HTML5

Naudojant pavyzdžius, pvz., Antraštes ir pastraipas, labai svarbu teisingai naudoti pradžios ir uždarymo žymas. Tai yra pradinė žyma (tokia kaip

arba

), kuris apibūdina nagrinėjamą elementą, pvz., tuo tarpu uždarymo žyma užtikrina, kad šis elementas nebus tęsiamas per likusį tinklalapį. Jei nenaudosite uždarymo pvz., žymės norimos pastraipos pabaigoje, tekstas bus rodomas viename bloke, kuris yra negražus ir ypač sunkiai skaitomas.

Visos uždarymo žymos yra tapačios pradinėms žymoms, išskyrus tai, kad pirmieji žymimi brūkšniu į priekį prieš atitinkamus simbolius. Taigi tokiu atveju

antraštę, uždarymo žyma bus , tuo tarpu pastraipoms jūs visada naudosite apibrėžti teksto pertrauką. Tam reikia kodavimo metu atkreipti dėmesį į smulkmenas, o programuojant antraštes svarbu atkreipti dėmesį, kad jūsų naudojamas skaičius (pvz., H1 ar h2) būtų naudojamas tiek pradžios, tiek uždarymo žymas..

Skirtingų HTML elementų naudojimo dažnis

XHTML elemento pavadinimas
galva
pavadinimas
html
kūnas
a
meta
img
stalas
td
tr
br
p
scenarijus
šriftas
div
b
saitas
centre
span
forma
įvestis
stiliaus
val
stiprus
i
hl
li
noscrip
žemėlapis
plotas
ul
pasirinkti
variantas
h3
h2
rėmas
kadrų rinkinys
param
įterpti
em
u
objektas
„blockquote“
ne
rėmai
tbody
iframe
maža
h4
bazė
nord

0
10
20
30
40
50
60
70
80
90
100

Įdėtų HTML elementų naudojimas

Šiame etape akivaizdu, kad HTML dokumentus ir tinklalapius sudaro medis, sudarytas iš įvairių elementų, kurie naudojami kaip masyvo turtas. Mes taip pat pažvelgėme į tai, kaip šiuos elementus galima formuoti ir panaudoti internetiniam turiniui struktūruoti, ir tęsime tai dabar, žiūrėdami įdėtus HTML elementus.

Lygiai taip pat kaip tušti elementai ir atskiros žymės (pvz.,
gali būti įtrauktas į apibrėžtus HTML elementus, vadinamieji įdėtieji elementai taip pat gali būti laikomi tokiame turinyje kaip antraštės ir pastraipos. Tai apima pavyzdžius, pvz., Paryškintus ir kursyvinius užrašus bei pabrauktą tekstą, tačiau jie gali būti naudojami norint pridėti asmenybės prie jūsų turinio ir atkreipti skaitytojo dėmesį į konkrečias lankytinas vietas..

Paryškintas, kursyvas ir pabrauktas tekstas HTML formatu

Leisti’sakykite, kad norite paryškinti žodį esančiame pastraipos elemente. Tai galite pasiekti paryškinę, naudodami paprastas etiketes

elementas. Naudodami HTML, tai suprogramuosite taip:

Noriu tai žodis būti drąsus.


Čia įdėtasis elementas turi ir pradžios, ir uždarymo žymas, kurių kiekviena yra panašaus formato, kaip ir susijusi su antraštėmis bei pastraipomis. Juos galima sklandžiai naudoti esamuose elementuose ir tokiu atveju bus gauti šie rezultatai:

Noriu tai žodis būti drąsus.

Dabar leisk’sakykite, kad taip pat norėtumėte pakeisti šio žodžio tipografiją taip, kad jis taip pat būtų kursyvas. Tai galima pasiekti paprasčiausiai pridedant kitą įdėtą elementą, kuris turėtų būti užkoduotas taip:

Noriu tai žodis būti drąsus.

Kaip matote, kursyvo pradžios ir pabaigos žymės buvo tiesiog įtrauktos į

elementas. Dabar elemento turinys bus pakeistas taip, kad jis atrodytų taip:

HTML pavadinimai visada buvo ir tebėra svarbiausias HTML signalas, kurį paieškos varikliai naudoja, kad suprastų, apie ką kalbama. Tiesą sakant, jei jūsų HTML pavadinimai laikomi blogais arba neapibūdina, „Google“ juos keičia
Noriu tai žodis būti drąsus.

Žinoma, galite nuspręsti, kad norėtumėte šį žodį paryškinti kitaip. Todėl galite naudoti alternatyvų įdėtą elementą, pavyzdžiui, pabraukimą (kurį žymi simbolis ir žymės. Šios žymos gali būti vienodai pritaikytos

elementas, HTML rodomas taip:

Noriu tai žodis, kurį reikia pabraukti.

Tokiu atveju tekstas jūsų dokumente ar nukreipimo puslapyje bus rodomas taip:

Nauji semantiniai elementai, kuriuos pristatė HTML5, bus daug lengviau skaitomi pradedantiesiems kūrėjams. Užuot matę eilutę po eilutės
ir elementai, labiau apibrėžtos žymės, tokios kaip
,
ir
Noriu tai žodis, kurį reikia pabraukti.

Tai suteikia galimybę pažvelgti į elementus, kuriuos gali sudaryti žymės, kurios savo ruožtu nusako jūsų tinklalapių struktūrą ir jų turinį. Ne tik tai, bet ir tušti bei įterpti elementai taip pat gali būti naudojami toliau apibrėžti jūsų turinį.

HTML atributai

Visuotiniai atributai yra atributai, būdingi visiems HTML elementams; jie gali būti naudojami visiems elementams, nors atributai kai kuriems elementams gali neturėti jokios įtakos. Visuotiniai atributai gali būti nurodyti visiems HTML elementams, net ir nenurodytiems standarte


Jei žymės yra elementai, kurie konstruoja ir apibrėžia elementus, tada HTML atributus galima naudoti norint pritaikyti jų savybes (pvz., Stilių, spalvą ir kalbą. Visi HTML elementai turi pagrindinius atributus, kurie teikia pagrindinę informaciją ir visada nurodomi stat žymoje. Jie paprastai būna poromis, todėl dažnai bus pateikiami tokiu formatu: vardas =”vertės.“

Paprasčiau tariant, vardas žymi ypatybę, kurią norite nustatyti, o vertė yra susijusi su konkrečiais kriterijais, kuriuos norite įtraukti..

Yra daugybė atributų, kuriuos galima pritaikyti jūsų HTML elementams, tačiau tie, kurie aktualiausi pradedantiesiems žiniatinklio valdytojams, yra šie:

„Lang“ atributas

Tai yra pats svarbiausias požymis, kuris nusako dokumento kalbą ir jo elementus. Jis deklaruojamas naudojant ‘lang’ atributas, ir nors jis lengvai nepastebimas, naudinga tuo, kad turinys tampa labiau prieinamas ekrano skaitytojams ir paieškos varikliams. Paprastai jis pateikiamas dokumento pradžioje tokiu formatu:

Buvo pripažinti keli pagrindiniai atributų tipai, įskaitant:

reikalingi atributai, reikalingi tam tikram elemento tipui, kad tas elementų tipas tinkamai veiktų

pasirenkami atributai, naudojamas modifikuoti numatytąją elemento tipo funkciją

standartiniai atributai, palaikoma daugybe elementų tipų

įvykio atributai, naudojamas elementų tipams sukelti, norint nurodyti scenarijus, kurie turi būti vykdomi tam tikromis aplinkybėmis


Po „lang“ atributo pirmosios dvi raidės nurodo kalbą (kuri šiuo atveju yra anglų kalba). Po brūkšnelio kitos dvi raidės sukuria tarmę, nors jos nebus kiekvienoje kalboje. Svarbu, kad jūs sėkmingai gautumėte šį atributą, jei norite sėkmingai pasiekti savo auditoriją.

„Lygiuoti“ atributas

Mes jau palietėme HTML atributų formatą (vardas =”vertė), o geriausias to pavyzdys įvyksta bandant suderinti savo elementų turinį. Galite nuspręsti visas pastraipas sutelkti konkrečiame puslapyje, pavyzdžiui, lygiuodami nuosavybę, kurią norite nustatyti. Vėliau, ’centre’ yra atributo vertė, nors jūs galite pasirinkti derinti savo tekstą į kairę arba į dešinę. Pavyzdžiui:

Šis tekstas išlygintas centru

Programų, sukurtų naudojant HTML5, tipai

Produktyvumas
54 proc.
Naudingumas
38 proc.
Vartotojas
35 proc.
LOB
22 proc.
Socialinis tinklas
18 proc.
Pramogos
17 proc.
Gyvenimo būdas
12 proc.
Kelionė
9%
Žaidimai
8%
Kiti
13 proc.

Tai suderins jūsų

elementus, esančius puslapio centre, ir sukurkite vienodą išdėstymą, kad jis atitiktų jūsų svetainės specifiką (žr. žemiau):

Šis tekstas išlygintas centru
Šis tekstas išlygintas centru
Šis tekstas išlygintas centru

„Href“ atributas

HTML5 taip pat yra gausybė puikių API, leidžiančių sukurti geresnę vartotojo patirtį ir patogesnę, dinamiškesnę žiniatinklio programą – štai trumpas savųjų API sąrašas:
 • Nuvilkite (DnD)
 • Saugojimo duomenų bazė neprisijungus
 • Naršyklės istorijos valdymas
 • Dokumentų redagavimas
 • Laikmenos atkūrimas

Jei ketinate kurti matomą svetainę, svarbu, kad joje būtų tiek atvykstamojo, tiek išeinančiojo nuorodos. Sukurti nuorodų rinkinį, į kurį įtrauktos nuorodos į vidinius nukreipimo puslapius, taip pat yra perspektyvi strategija, todėl turėsite išmokti juos koduoti HTML.

HTML nuorodos yra apibrėžtos naudojant žyma, kurioje yra paskirties nuoroda kartu su susijusiu inkaro tekstu, kuriame bus URL. Tai yra ‘href ’ atributas, nurodantis svetainės adresą, tačiau tai įtraukta į pradžios žymą. HTML koduojama taip:

„Google“

Tai aiškiai pabrėžia pradinės ir uždarymo žymos skirtumą ir jūsų nukreipimo puslapyje bus išversta taip:

HTML5 nekontroliuoja viena įmonė. Viena geriausių jo savybių yra ta, kad tai yra atviras standartas. Kūrėjai gali laisvai leisti savo kūrybiškumui srautą ir pridėti kuo daugiau funkcijų ir funkcijų


„Spalvos“ atributas

Tai dar vienas svarbus atributas, nes spalvų naudojimas gali įkvėpti jūsų svetainės gyvybės ir padėti sukurti svarbius kontrastus bei stiprią dizaino estetiką. HTML formate spalvą galima nurodyti naudojant jos pavadinimą, nors šiam tikslui pasiekti galima naudoti ir RGB arba HEX reikšmes. Ankstesnę parinktį lengviausia sekti, tačiau ji taip pat gali būti taikoma antraštėms, pastraipoms ir kitiems jūsų puslapio elementams..

HTML5 drobė
Peržiūrėti HTML5 drobę [Cheat Sheet]

Tai yra stiliaus atributas, kai jūsų pasirinkta spalva atspindi vertę, kurią norėtumėte nustatyti. Pavyzdžiui, pritaikius raudoną spalvą pagrindinėje antraštėje, ji atrodys taip:

Fono spalva nustatoma naudojant raudoną

Pritaikius, šis elementas jūsų svetainėje pasirodys taip:

Fono spalva nustatoma naudojant raudoną
Palyginus su kitomis naršyklėmis, kiekviename „Google Chrome“ naujinime būtinai reikia HTML5 palaikymo. Be to, numatytasis „YouTube“ grotuvas dabar yra HTML5, o „Google“ „Flash“ skelbimai dabar yra konvertuojami į HTML5


Vėlgi, yra aiškus skirtumas tarp pradinių ir uždarymo žymų, kurios apibūdina elementą, nors tai yra vienas iš lengviausių HTML atributų. Tai taip pat dar labiau pabrėžia pavadinimą =”HTML atributų vertės formatas, todėl mokymasis ir jų pritaikymas yra daug lengvesnis jūsų svetainėje.

Išbandyk save

Turėdamas pagrindinį supratimą apie HTML ir atskirus jo elementus, kitas žingsnis yra įgyvendinti keletą paprastų projektų ir pritaikyti savo teorines žinias praktiniams iššūkiams išspręsti..

Naršyklėms skirtose programose, kuriose veikia HTML5, nebus problemų naudojant geografinę vietą

Toliau pateiktame pratime mes pateikėme tekstą, išskyrus ir paprašėme suformatuoti įvairius aspektus naudojant HTML. Pasinaudokite vadovu ir viskuo, ko iki šiol išmokote, kad įvykdytumėte iššūkį, kai ruošiatės koduoti savo svetainę.
________________________________________

Pagrindinė antraštė

Sveiki atvykę į mūsų svetainę, pavyzdys.com! Tikimės, kad jums patiko skaityti mūsų turinį, nedvejodami susisiekite su mumis.

Ačiū, kad lankėtės!

Sužinokite daugiau.

Kūrėjai naudoja HTML5
(pagal regioną)

Šiaurės ir Lotynų Amerika
70 proc.
Pietų Amerika
61 proc.
ASPAC
60 proc.
Australija
60 proc.
Europa
59 proc.
Afrika
50 proc.

________________________________________

Klausimai:

 1. Užpildykite antraštės elementą tinkama uždarymo žyma.
 2. Padarykite antraštę paryškintą.
 3. Įveskite horizontalią liniją po antrašte.
 4. Naudokite spalvų atributą ir atspalvį ‘Ačiū, kad lankėtės’ žaliai
 5. Įterpti šią hipersaitą (https://www.w3schools.com/html/) į inkaro tekstą “Mokytis
  daugiau.”
 6. Puslapio gale naudokite pavadinimą =”vertės formatas, kad pastraipos būtų sulygiuojamos kairėje


Išvada

HTML buvo sukurtas tik 1991 m. (Su pirmąja kodavimo kalbos versija, kuri vėliau buvo paleista 1995 m.), Tačiau greitai tapo pagrindiniu įrankiu kuriant funkcines ir vizualiai patrauklias svetaines. HTML įtakos lygis taip pat toliau kinta, o naujausią iteraciją (HTML5) priima vis daugiau svetainių visame pasaulyje..

Šiuo atžvilgiu pagrindinių HTML elementų mokymasis ir kaip juos pritaikyti yra svarbiausias žingsnis, kurį žengsite kurdami sėkmingą, matomą ir galiausiai konkurencingą svetainę..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map