Satura piegādes tīkls (CDN)

Sānu attēla raķete

Ja esat izveidojis veiksmīgu vietni, kas saņem lielu datplūsmu, vai arī domājat iegūt lielāku datplūsmu, noteikti vajadzētu iegūt CDN, lai pārliecinātos, ka vietnes veiktspēja ir nevainojama. Daudzi cilvēki īsti nesaprot, kas patiesībā ir satura piegādes tīkls un kāda ir tā ietekme uz viņu vietni, taču šai rokasgrāmatai būtu jāsniedz visa informācija par to un jānovērš pārpratumi..


Viens no izplatītajiem kļūdainajiem uzskatiem par CDN iegūšanu ir tas, ka jums nav nepieciešams tīmekļa mitināšanas pakalpojums. Jums tas tiešām ir vajadzīgs, jo CDN tikai palīdz uzlabot jūsu vietni. Jums joprojām ir nepieciešams labs tīmekļa mitināšanas pakalpojums, jo CDN tikai palīdz un paātrina jūsu vietni, tādējādi uzlabojot jūsu piedāvāto lietotāja pieredzi..

Ir aptuveni

8,8 miljoni

vietnes, kurās visā pasaulē tiek izmantoti satura piegādes tīkli

Ikviens no mums pārlūkojot internetu faktiski katru dienu mijiedarbojas ar CDN. Lasot ziņas tiešsaistē, apmeklējot tiešsaistes veikalus, pārbaudot savu plūsmu sociālajos medijos vai skatoties videoklipu vietnē YouTube, jūs mijiedarbojaties ar CDN, kas atrodas aiz katra teksta, visiem attēliem vai video, kas tiek piegādāti jūsu mobilajā ierīcē vai personālajā datorā. Tie ir tiešsaistes satura piegādes pamats, bez kura tiešsaistes pasaule nefunkcionētu tik ātri kā šodien.

No 10 000 populārākajām vietnēm,
48,3% pašlaik izmanto satura piegādes tīklu

Kāpēc tieši tā? Tā kā CDN atrisina latentuma jautājumus, kurus katrs interneta lietotājs noteikti uzskata par ārkārtīgi svarīgiem. Latentums attiecas uz laika nobīdi no brīža, kad pieprasāt atvērt noteiktu tīmekļa lapu, līdz brīdim, kad pieprasītais saturs faktiski parādās jūsu ekrānā. Šī kavēšanās, maigi izsakoties, var būt diezgan nomākta, un tā ir galvenā problēma, kuru CDN ir jārisina.

Kas ir CDN?

Kas ir CDN
Skats Kas ir CDN [Infographic]

Satura piegādes tīkls (CDN) ir savstarpēji savienotu serveru sistēma, kas atrodas visā pasaulē un kuru ģeogrāfiskais tuvums izmanto kā galvenos kritērijus kešatmiņā saglabāta tīmekļa satura un Web lapu izplatīšanai gala lietotājiem.

Kad jūs izmantojat CDN pakalpojumu, jūsu vietnes saturs pastāv vairākos serveros visā pasaulē, padarot šo saturu vieglāk izplatītu gala lietotājiem atbilstoši viņu ģeogrāfiskajai atrašanās vietai. Tas nozīmē, ka katrs lietotājs saņems pieprasīto saturu no tuvākā servera, kas visu procesu padarīs daudz ātrāku.

3 SATURA PĀRSKATĪŠANAS PIRMAJI VEIDI

Dinamiskais saturs: saturs, ko ģenerē tīmekļa serveris, izmantojot jebkuru no vairākām izplatītām tīmekļa programmēšanas valodām, piemēram, php, ruby ​​vai java.

Statiskā informācija: saturs, kas parasti nemainās ļoti bieži un neprasa ģenerēšanu. Attēli, CSS un JavaScript utt.

Straumēšanas saturs: video vai audio failus, kas tiek atskaņoti, izmantojot tīmekļa pārlūka vadību.

Pat ja joslas platums ir ierobežots vai vietņu trafikā ir ievērojams pieaugums, gala lietotāji var efektīvi saņemt pieprasīto saturu. Tas ir saistīts ar faktu, ka CDN aprēķina, kurš serveris atrodas vistuvāk pieprasītājam gala lietotājam, un izmanto šo aprēķinu, lai izplatītu pieprasīto saturu.

Notiek tas, ka galalietotājs saņem datu kopiju, kas atrodas netālu no lietotāja, nevis visiem lietotājiem, kuri piekļūst datiem no tā paša centrālā servera, kas tikai radītu sašaurinājumus šī servera tuvumā.

CDN VĒSTURE

Sānu attēla gadi

2. karte

Tāpēc CDN galvenais mērķis ir novērst attālumu, līdz kuram pieprasītajam saturam ir jānoiet, un tādējādi samazināt apiņu skaitu, kas jāveic datu paketei. Tā rezultātā datu paketei ir mazāk zaudējumu, joslas platums ir ļoti optimizēts, un latentums un taimauti ir samazināti. Tas viss noved pie ātrākas vietnes un labākas veiktspējas, kas tieši uzlabo lietotāju pieredzi, un uz to tiecas katrs vietnes īpašnieks.

Kāpēc jums ir nepieciešams CDN??

Sānu attēls ir noguris

CDN ir ļoti būtisks, ja vēlaties sasniegt vairākus lietotājus visā pasaulē, jo tas padara jūsu saturu pieejamu visiem. Tas var sniegt jums dažas lieliskas priekšrocības jūsu vietnei, tostarp uzlabot vietnes ātrumu, nodrošinot lietotājiem labāku lietotāju pieredzi, jo jūsu vietne ir ātrāka, novērš vietnes avārijas, jo CDN izplata joslas platumu vairākos serveros, nevis ir viens centrālais serveris. apstrādājiet visu datplūsmu un uzlabojiet savu SEO, jo ātrākas vietnes ir augstākas meklētājprogrammās.

47% tīmekļa
lietotāji sagaida
vietne
kravas zem
divas sekundes

46% mobilo
lietotāji to darītu
pamest lapu
ja tas neielādējās
3 sekunžu laikā

57% tiešsaistes patērētāju
atteiksies no vietnes
pēc 3 sekunžu nogaidīšanas
lapas ielādei, 80%
no tiem neatgriezīsies

Sānu attēls

Iespējams, ka vissvarīgākais ieguvums, ko jums var piedāvāt CDN, ir vietņu avāriju novēršana, jo tas ievērojami samazina trafika slodzi, kas būtu jārisina jūsu centrālajam serverim, izmantojot citus serverus visā pasaulē satura izplatīšanai gala lietotājiem. To darot, tas novērš lielu trafika daudzumu, kas izraisa jūsu vietnes avāriju.

CDN izkrauj satiksmi, kas nonāk jūsu vietnē, jūsu vietne var darboties ievērojami labāk un ātrāk, ievērojami uzlabojot lapas ielādes laiku. Lapas ielādes laiks var ietekmēt jūsu reklāmguvumu līmeni, tāpēc ir obligāti to jāoptimizē, lai nejustos zaudējumi vietņu apmeklētāju skaitā, kā arī ieņēmumu zaudējumi. Lapas ielādes laika aizkavēšanās par vienu sekundi var samazināt reklāmguvumu līmeni, tieši tāpēc ir svarīgi iegūt uzticamu CDN pakalpojumu, jo tas var ievērojami uzlabot jūsu vietnes ātrumu.

Ik pēc vienas sekundes aizkavēšanās lapas ielādes laikā var izraisīt

1,6 miljardi USD

gada zaudējumiem lielākajiem tiešsaistes tirgotājiem

Kad jūsu vietne darbosies ātrāk, jūs lietotājiem sniegsit daudz labāku pieredzi. Lapas ielādes laika aizkavēšanās par vienu sekundi var samazināt klientu apmierinātību par 16% un samazināt lapu skatījumu skaitu par 11%. Lieki piebilst, ka klientu apmierinātība ir vissvarīgākā, kad runa ir par katru biznesu, tāpēc lietotāju apmierināšana palīdzēs uzlabot jūsu biznesu kopumā un gūt lielākus ieņēmumus.

No 10 000 populārākajām vietnēm,
48,3% pašlaik izmanto satura piegādes tīklu

Meklētājprogrammu optimizācija ir būtiska ikvienam vietnes īpašniekam, un tas ir kaut kas nevienam no viņiem nekad nevajadzētu uztvert viegli. Tā kā CDN palīdz jums optimizēt vietnes ātrumu un nodrošināt labāku lietotāja pieredzi, tas tieši palīdz uzlabot SEO klasifikāciju. Tas ir saistīts ar faktu, ka Google indeksē lietotāju pieredzi, kā arī lapas ielādes laiku, lai noteiktu jūsu vietnes rangu meklētājprogrammās..

Kā tas darbojas?

Sānu attēla mala

Lielākā daļa CDN tiek darbināti kā lietojumprogrammu pakalpojumu sniedzēji (ASP), tas ir, programmatūra kā pakalpojums (SaaS). Vairāki interneta tīkla īpašnieki sāka izveidot savu CDN, un galvenais iemesls, kāpēc viņi izvēlas veidot savu satura piegādes tīklu, ir uzlabot tiešsaistes piegādi ar mērķi uzlabot viņu infrastruktūru un gūt lielākus ieņēmumus.

Tehnoloģijas

Sānu attēla diagramma

Amerikas Savienotajās Valstīs 88% no visiem interneta pārvadājumiem līdz 2018. gadam šķērsos CDN, salīdzinot ar 61% 2015. gadā

I67% no visiem interneta video traksiem līdz 2018. gadam šķērsos CDN, salīdzinot ar 53% 2015. gadā

Globālā mērogā 57% no visiem interneta pārvadājumiem līdz 2018. gadam šķērsos CDN, salīdzinot ar 36% 2015. gadā

Lai samazinātu attālumu starp jūsu vietnes serveri un galalietotājiem, CDN jūsu vietnes statisko saturu kešatmiņā saglabā kešatmiņā vairākās ģeogrāfiskās vietās, tas ir, datu centros, ko sauc par klātbūtnes punktiem (PoPs). Katru PoP veido mezgli un serveri, daži no tiem sasniedz tūkstošiem mezglu ar desmitiem tūkstošu serveru, kas palīdz izplatīt saturu gala lietotājiem atbilstoši viņu ģeogrāfiskajai atrašanās vietai, tādējādi palīdzot viņiem saņemt saturu paātrinātā ātrumā.

Īsumā, kad lietotājs iesniedz pieprasījumu pārbaudīt jūsu vietni, pieprasījums tiek veikts DNS serverim. Pēc tam CDN novirza pieprasījumu uz tuvāko PoP. Mezgls, tas ir, malu serveris, kas ir vistuvāk lietotājam, nodrošinās lietotājam statisko saturu, tādējādi ievērojami samazinot latentumu un nodrošinot labāku lietotāja pieredzi.

Satura tīkla veidošanas paņēmieni

CDN izmanto dažādas dažādas satura tīkla veidošanas metodes, lai optimizētu satura piegādi, un šīs metodes ietver tīmekļa kešatmiņu, servera slodzes līdzsvarošanu, pieprasījuma maršrutēšanu un satura pakalpojumus..

Web kešatmiņas

CDN izmanto dažādas dažādas satura tīkla veidošanas metodes, lai optimizētu satura piegādi, un šīs metodes ietver tīmekļa kešatmiņu, servera un slodzes līdzsvarošanu, pieprasījuma maršrutēšanu un satura pakalpojumus..

Satura piegādes tīkla tirgus (CDN) 2018. gadā tika novērtēts ar USD

9,24 miljardi USD

un paredzams, ka līdz 2024. gadam tā vērtība sasniegs USD 38,97 miljardus

Servera un slodzes līdzsvarošana

Servera un slodzes līdzsvarošanā tiek izmantota viena vai vairākas metodes, ieskaitot slāņa 4-7 slēdzi (tīmekļa slēdzis vai satura slēdzis), kam tiek piešķirta viena IP adrese, lai dalītu trafiku starp vairākiem serveriem vai tīmekļa kešatmiņu. Slēdzis novirza tam piesaistīto trafiku uz dažādiem serveriem, tādējādi uzlabojot mērogojamību un līdzsvarojot kravu. Turklāt, ja serverim notiek kļūme, tas pārdala slodzi un nodrošina augstu uzticamību, kā arī nodrošina servera veselības pārbaudes.

Pieprasīt maršrutēšanu

Pieprasījuma maršrutēšana novirza gala lietotāja pieprasījumu uz mezglu vai malas serveri, kas ir vai nu vistuvāk vai ir ar lielāko jaudu. Lai to izdarītu, tas izmanto vairākus dažādus algoritmus, kas ietver DNS balstītu pieprasījuma maršrutēšanu, HTML pārrakstīšanu, globālā servera slodzes līdzsvarošanu, dinamiskas metafaila ģenerēšanu un jebkuru apraidi. Tuvumu aprēķina, izmantojot vairākas metodes, piemēram, reaktīvo zondi, proaktīvo zondi un savienojuma uzraudzību..

Sānu attēla diagramma

CDN tirgus lielums
Paredzams, ka augs

Satura pakalpojumu protokoli

Lai tiešajiem lietotājiem būtu piekļuve vairākiem dažādiem satura pakalpojumiem, kas pieejami, izmantojot CDN, ir izstrādāti vairāki satura pakalpojumu protokoli. 90. gadu beigās tika izveidots interneta satura adaptācijas protokols (ICAP), lai nodrošinātu atvērtu standartu lietojumprogrammu serveru savienošanai. Protokols Open Pluggable Edge Services (OPES) piedāvā atšķirīgu risinājumu, jo tas definē OPES pakalpojumu lietojumprogrammas, kuras var vai nu uzglabāt OPES procesorā, vai arī attālināti izpildīt norāžu serverī. Turklāt, lai atrisinātu problēmu, ka kešatmiņas sistēmām ir radies vietņu saturs, tika izveidota programma Edge Side Includes (ESI)..

Priekšrocības lietotājiem un vietņu īpašniekiem

Sānu attēla mala

Priekšrocības galalietotājiem

Vissvarīgākās CDN priekšrocības tiešajiem lietotājiem ir samazināta latentums, jo viņi ātrāk saņem pieprasīto saturu, mazāk pakešu zudumu, jo saturs tiek izplatīts ātrāk un īsākā attālumā, kā arī uzlabota lietotāja pieredze.

Tā kā tīmekļa saturs tiek izplatīts uz vairākiem serveriem visā pasaulē, gala lietotāji gandrīz vienmēr atrodas tuvu vienam no šiem serveriem, tāpēc latentums ir ievērojami samazināts. Jo zemāks tas ir, jo ātrāk lietotāji var saņemt pieprasīto saturu, tieši to viņi meklē.

Ātrs kravas ātrums palielina ieņēmumus un samazina
apmeklētāju iespēja pamest vietni
nepabeidzot viņu darījumus

Turklāt ir mazāks pakešu zudums sakarā ar to, ka pieprasītajam saturam nav tālu jābrauc, tas ir, tas daudz ātrāk un īsākā attālumā nonāk pie gala lietotāja, kā rezultātā tas mazāk sarauj un ievērojami uzlabojas video straumēšanas kvalitāte. . Tas viss rada ārkārtīgi labāku lietotāju pieredzi, kas ir galvenais ieguvums, ko CDN var piedāvāt gan vietņu īpašniekiem, gan lietotājiem.

Shopzilla paātrināja vidējo lapas ielādes laiku no 6 sekundēm līdz 1,2 sekundēm un palielināja ieņēmumus + 12% un lapas skatījumu skaitu + 25%

Amazon un Walmart palielināti ieņēmumi par 1% par katriem 100 lappusēm labāka lapas ielādes laika

Firefox samazināts vidējais lapas ielādes laiks par 2,2 sekundēm, kā rezultātā lejupielāžu skaits palielinās par 15,4%

Auto rezerves daļu mazumtirgotājs AutoAnything.com samazināja kravas laiku uz pusi, kā rezultātā pārdošanas apjomi palielinājās par 13%

Yahoo palielināta satiksme par 9% par katriem 400 uzlabojumiem

Priekšrocības vietņu īpašniekiem

CDN priekšrocības vietņu īpašniekiem ietver mazāku tīkla noslodzi, kas novērš serveru atteici, zemākas satura piegādes izmaksas, aizsardzību pret DDoS uzbrukumiem, lielāku uzticamību un mērogojamību, 100% satura pieejamību un augstas kvalitātes pakalpojumu.

Novirzot gala lietotājus, kuri pieprasa noteiktu saturu, uz malu serveriem, tīkla slodze tiek ievērojami samazināta. Tas var ievērojami uzlabot vietnes veiktspēju un, vēl svarīgāk, novērst jebkādu potenciālu servera avāriju, jo tīkla slodze tiek līdzsvarota.

Tā kā tīkla slodze tiek vienmērīgi sadalīta malu serveros, tiek samazināts konkrēta satura skatītāju skaits, kas ievērojami pazemina satura piegādes izmaksas un rada lielākus ieņēmumus. Tas arī palielina katra pieejamā servera ietilpību, nodrošinot jūs ar lielisku mērogojamību pēkšņa trafika palielināšanās gadījumā.

CDN var arī uzlabot jūsu vietnes drošību, jo mākoņa risinājumi piedāvā aizsardzību pret DDoS uzbrukumiem. Proti, šie risinājumi var novērst uzbrukumu, pirms tas pat sasniedz jūsu datu centru. Satura piegādes tīkla izkaisītās infrastruktūras dēļ jūs iegūstat drošāku tīklu. CDN var apkarot DDoS uzbrukumus vienkārši ar joslas platumu, jo tie uzņem visu datplūsmu un uztur jūsu vietni un darbojas.

Tā kā satura piegādes process tiek paātrināts, satura ticamība tiek ievērojami palielināta, kas tieši ietekmē lietotāju pieredzi un to ievērojami uzlabo, dodot vietņu īpašniekiem iespēju uzlabot savu SEO rangu un gūt diezgan daudz vairāk ieņēmumu.

Tā kā vairākas satura kopijas tiek izplatītas uz daudziem serveriem visā pasaulē, saturs ir 100% pieejams visiem gala lietotājiem. CDN arī ļauj vietņu īpašniekiem sniegt augstas kvalitātes pakalpojumus, jo visas tā piedāvātās priekšrocības uzlabo katras vietnes veiktspēju.

Sānu attēlu svari

Plusi un mīnusi CDN

Ja iegūsit CDN pakalpojumu savai vietnei, jūs ievērojami uzlabosit lapas ielādes laiku un būs zemāks atlēcienu līmenis, jūs uzlabosit savu SEO ranžēšanu, varēsit izmantot lielāka izmēra attēlus un video, necīnoties ar ielādes ātrumu un piegādājot saturu gala lietotājiem daudz ātrāk, kā arī ietaupīt daudz naudas.
Tomēr CDN pakalpojuma izmantošanai jūsu vietnē ir daži trūkumi. Proti, dažiem lietotājiem var būt bloķēta piekļuve, jo daudzām organizācijām un pat valstīm noteikti nav nekas neparasts ierobežot piekļuvi tikai noteiktiem lietotājiem, tādējādi bloķējot citus domēnus.

Pros

CONS

Pazemina servera slodzi

Izmaksas: CDN lielākais trūkums neapšaubāmi ir cenu faktors

Ātrums un samazināta latentuma un pakešdatu zaudēšana

Nav tiešas kontroles

100% vietnes izveides laiks

Sarežģītība: pats CDn jēdziens ir ļoti sarežģīts

Palielināts vienlaicīgo lietotāju skaits

Trešo pušu mitināšana

Vēl viens CDN trūkums attiecas uz to, ka faili netiek optimizēti. Bezmaksas CDN mitinātie faili ir 100% pieejami, taču failu paketes var būt pārāk lielas, lai pakalpojums nodrošinātu nevainojamu funkcionalitāti un efektivitāti. Apvienojot visus CSS un JavaScript failus, varat samazināt failus, lai tos ātrāk lejupielādētu, tādējādi izsaucot mazāk HTTP pieprasījumu. Tādā veidā jūs varat augšupielādēt optimizētus failus privātā CDN. Tomēr tas radītu papildu izmaksas, nemaz nerunājot par laiku un piepūli, kas tam būs nepieciešama.

Drošība varētu radīt nopietnas bažas, ja izmantojat publiskus CDN pakalpojumus, un, ja notiek CDN datu centra avārija, jūs neko nevarat darīt, kā tikai gaidīt, kamēr tas atkal tiek dublēts, bet patiesībā tas reti notiek.

Kā izvēlēties pareizo CDN?

CDN VEIDI

Vienādranga CDN
Šī tehnoloģija izmanto vienādranga protokolu. Jā, tas pats populārais Torrentu protokols. Lielie uzņēmumi, piemēram, AT&T un dažas bezpeļņas organizācijas, satura izplatīšanai izmanto vienādranga paņēmienus. Tā kā aparatūra un resursi tiek patērēti mazāk, daudzi CDN pakalpojumu sniedzēji (PeerCast, PPS.tv, Freecast utt.) Piedāvā savu P2P pakalpojumu bez maksas.

Piespiediet CDN
Šāda veida CDN saturs fiziski tiek novirzīts uz CDN serveriem. Amazon CloudFront izmanto šo paņēmienu. Ja jums ir samērā statiska vietne ar milzīgiem lejupielādējamiem failiem, labākā izvēle ir Push CDN.

Izcelsmes Pull CDN
Šeit CDN izvelk saturu no galvenajiem serveriem un saglabā to kešatmiņā. Pēc lietotāja pieprasījuma, tā vietā, lai piegādātu no galvenā servera, saturs tiks piegādāts no tuvākā CDN servera kešatmiņā saglabātajām kopijām. Pull CDN ir pazīstams arī kā Relayed CDN. Šis ir visvairāk ieteicamais WordPress emuāriem.

Pilns vietnes satura piegādes CDN
Pilnīgas vietnes CDN sistēmā visa vietne tiek piegādāta no CDN

Daļēja piegādes vietne CDN
Šeit, izmantojot CDN, tiek piegādātas tikai tīmekļa lapas daļas, piemēram, multivides faili, CSS faili, Java skripti utt.

DNS balstīta maršrutēšana

URL pārrakstīšana

Izvēloties savām vajadzībām atbilstošu CDN, jums jāmeklē noteiktas funkcijas, lai nodrošinātu visaugstākās kvalitātes pakalpojumu. Protams, izmaksas ir svarīgas, taču jāpievēršas arī citām funkcijām, tā vietā, lai tikai ietaupītu naudu. Jūs zināt, ko viņi saka: “Jūs saņemat to, par ko maksājat”.

Ātrums ir atslēga, izvēloties CDN pakalpojumu savai vietnei, jo viens no jūsu galvenajiem mērķiem ir nodrošināt lietotājiem vislabāko iespējamo lietotāja pieredzi. Tādēļ jums jāzina, cik ātri CDN serveri spēs piegādāt saturu jūsu gala lietotājiem. Tomēr kvalitatīvs CDN pakalpojums nozīmē daudz vairāk nekā tikai ātrumu – tā uzticamība ir tikpat svarīga, tāpēc jums jāpārliecinās, ka jūsu izvēlētais CDN pakalpojums gala lietotājiem nodrošina pastāvīgu kvalitātes pieredzi..

Papildus konkrēta CDN pakalpojuma izmaksu, funkcionalitātes un veiktspējas pārbaudei jums vajadzētu arī ieskatu par tā klientu atbalsta pieejamību. Tas ir svarīgi, jo jums jāzina, ko darīs klientu atbalsta komanda, lai palīdzētu jums gadījumā, ja rodas kādas problēmas. Ja rodas kādas lielas problēmas, jums jāzina, vai CDN operators spēs problēmu savlaicīgi atrisināt, kā arī jāzina, ko operators darīs, lai novērstu tādas pašas problēmas atkārtošanos vēlreiz..

Turklāt jums jāpārliecinās, ka CDN operators pareizi uztur serverus, tas ir, regulāri atjaunina tos, izmantojot atbilstošus ielāpus un pārliecinoties, ka pat uz brīdi netiek traucēts klienta tīkls..

Visas šīs funkcijas ir ārkārtīgi svarīgas, kuras jāmeklē CDN pakalpojumu sniedzējā, taču, iespējams, vissvarīgākā no tām ir serveru atrašanās vieta. Tas var izklausīties nedaudz mazsvarīgi, salīdzinot ar iepriekšminētajām funkcijām, taču tam ir liela vērtība. Proti, nav jēgas izmantot CDN ar serveriem, kas ir tālu no lietotājiem, jo ​​tas radīs mazu latentumu, dīkstāvi, pakalpojumu traucējumus un kopumā zemu veiktspēju.

Tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi pārbaudīt konkrēta CDN pakalpojuma visu serveru atrašanās vietas, lai noteiktu, vai jūs un jūsu lietotāji no tā varat gūt labumu..

Vissvarīgākais ir zināt, ka CDN iestatīšana un ieviešana ir diezgan vienkārša, pat ja esat iesācējs un saprotat tikai tā pamatus. To var ļoti viegli ieviest katrā vietnē, un viss, kas jums jādara, ir instalēt kešatmiņas programmatūru un CDN pēc jūsu izvēles.

Ja izmantojat vietni vai emuāru veidošanas platformu, piemēram, piemēram, WordPress, CDN ieviešana ir vēl vienkāršāka, jo ir daudz spraudņu, lai to iestatītu bez jebkādām grūtībām.

Atcerieties: pienācīgas kvalitātes CDN lietošana ir labāka nekā tāda nelietošana, pat ja tas nav pareizais tips. CDN nozīmē labāku sniegumu, laimīgākus lietotājus un uzlabotu meklētājprogrammu klasifikāciju.

Bezmaksas publiski CDN un populāri apmaksāti CDN pakalpojumi

Maksāts sānu attēla CDN

Izvēloties savai vietnei pareizo CDN pakalpojumu, jūs varat izvēlēties starp maksas CDN pakalpojumiem un publiskiem CDN pakalpojumiem, kas ir bez maksas. Abiem pakalpojumu veidiem ir savas priekšrocības un trūkumi, taču ir svarīgi izvēlēties tādu, kas vislabāk atbilst jūsu vajadzībām.

Bezmaksas publiski CDN pakalpojumi

Labākie bezmaksas publiskie CDN pakalpojumi ir Google CDN, Microsoft CDN, jsDelivr CDN, cdnjs CDN un jQuery CDN.

Google CDN

CDN LIETOŠANAS STATISTIKA

Statistika emuāriem, kas izmanto CDN tehnoloģijas
(Miljonu populārākās vietnes, 2016. gada 8. augusts)

Sānu attēla diagramma

Google CDN ir globālais satura piegādes tīkls vispopulārākajām, atvērtā koda JavaScript bibliotēkām, ieskaitot jQuery, jQuery UI, jQuery Mobile, Dojo, Prototype, AngularJS, MooTools, SPF un daudzas citas.

Lai no Google CDN varētu ielādēt jQuery bibliotēku, viss, kas jums jādara, ir savā vietnē jāiestrādā šāds kods:

<skripts src= "https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/2.1.4/jquery.min.js"></ skripts>

Microsoft CDN

Microsoft CDN mitina populāras JavaScript bibliotēkas, piemēram, jQuery, jQuery UI, jQuery Migrate, jQuery Mobile, Ajax Control Toolkit, Bootstrap, Globalize un daudzas citas. Šis CDN pakalpojums var jums palīdzēt ievērojami uzlabot Ajax lietojumprogrammu veiktspēju.

Lai no Microsoft CDN varētu ielādēt jQuery bibliotēku, savā vietnē ieguliet šo kodu:

<skripts src= "//ajax.aspnetcdn.com/ajax/jQuery/jquery-2.1.4.min.js"></ skripts>

jsDelivr CDN

jsDelivr CDN ir atvērtā pirmkoda satura piegādes tīkls, kas izmanto MaxCDN un CloudFlare CDN sniedzējus, tādējādi nodrošinot vislabāko iespējamo veiktspēju un darbības laiku. Tas ļauj izstrādātājiem uzņemt savus projektus, un tajā ir gandrīz 1200 mitinātu projektu, tostarp jQuery, Bootstrap, Modernizr un daudzi citi. Joslas platumam nav ierobežojumu, un tas ļauj JavaScript bibliotēkām, jQuery spraudņiem, CSS ietvariem un daudz ko citu.

Lai ielādētu jQuery bibliotēku no jsDelivr CDN, ieguliet šo kodu:

Satura piegādes tīkls ir populārs
Vietnes vertikāles

Šajā tabulā parādīts vietņu skaits augšpusē
10 k, 100 k, un 1 miljons vietņu grupas, kas tiek klasificētas kā
atrodoties noteiktā vertikālā stāvoklī

Sānu attēls

<skripts src= "//cdn.jsdelivr.net/jquery/2.1.4/jquery.min.js"></ skripts>

cdnjs CDN

cdnjs CDN ir CloudFlare atvērtā koda CDN, kas mitina simtiem populāru JavaScript un CSS bibliotēku, ieskaitot jQuery, Bootstrap, Modernizr un daudzas citas bibliotēkas.

Lai no cdnjs CDN ielādētu jQuery bibliotēku, jūsu vietnē ir jāiestrādā šāds kods:

<skripts src= "https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/jquery/2.1.4/jquery.min.js"></ skripts>

jQuery CDN

jQuery CDN ir satura piegādes tīkls, ko nodrošina MaxCDN un kurš uztur savas bibliotēkas, ieskaitot jQuery UI, jQuery Mobile, jQuery Code, jQuery Unit, jQuery Color un PEP.

Lai ielādētu jQuery bibliotēku no jQuery CDN, savā vietnē ievietojiet šo kodu:

<skripts src= "https://code.jquery.com/jquery-2.1.4.min.js"></ skripts>

Populāri maksas CDN pakalpojumi

VERIFICĒTAS UZŅĒMUMA VIETAS

Uzņēmumu, kas izmanto, fiziskās atrašanās vietas
Satura piegādes tīkls

Sānu attēls

Starp populārākajiem maksas CDN pakalpojumiem ir CDN77, MaxCDN, Amazon CloudFront, BitGravity, Akamai, CDNetworks, CacheFly, EdgeCast, Limelight un Incapsula..

CDN77

CDN77 ir viens no labākajiem CDN, un, atšķirībā no citiem CDN, tam nav ierobežojumu vietņu skaitam un tam ir liels pārklājums. Cenu noteikšana sākas no USD 49 / TB (pārsūtījuma terabaits), un jūs maksājat, kā jums pienākas. Kas ir lieliski, ka nav vajadzīgas DNS izmaiņas vai manuālas konfigurācijas.

MaxCDN

MaxCDN ir viens no populārākajiem CDN, kas piedāvā 24 stundas diennaktī atbalstu, bezmaksas koplietotu SSL, 100% uptime un reālā laika statistiku par USD 79 / TB. Jūs saņemat arī viena mēneša naudas atdošanas garantiju.

Amazon CloudFront

Amazon CloudFront ir ļoti vienkāršs tīmekļa interfeiss, kas ir diezgan ērti lietojams, un tas ir optimizēts darbam ar Amazon Simple Storage Service (S3) un Elastic Computer Cloud (EC2). Izmantojot CloudFront, jūs maksājat tikai par to, ko izmantojat, un cenas sākas no 0,12 USD / Gb.

BitGravity

BitGravity ir pirmais CDN, kas optimizēts HD video straumēšanai, un, izmantojot šo CDN pakalpojumu, varat būt pārliecināti, ka saņemsit augstas veiktspējas datu savienojumu, jo tam visā pasaulē ir vairāk savienojumu nekā jebkuram citam CDN pakalpojumam..

Akamai

Izmantojot Akamai, jūs varat būt lielisks pārklājums un saņemt nevainojamu datu savienojumu, jo šim CDN pakalpojumam ir simts tūkstoši serveru 72 valstīs.

CDNetworks

CDNetworks nodrošina lielisku klientu atbalstu un ļoti ātru un uzticamu tīmekļa satura piegādi. Šis CDN pakalpojums ir lieliski piemērots video straumēšanai, liela apjoma failu lejupielādēšanai un attēlu kešatmiņā.

CacheFly

CacheFly ir viens no visuzticamākajiem un ātrākajiem CDN pakalpojumiem. Tas ir desmit reizes ātrāks nekā jebkurš cits CDN pakalpojums, un visās tā standarta paketēs ir iekļauts viena mēneša bezmaksas izmēģinājums.

EdgeCast

EdgeCast ir vēl viens no ātrākajiem un uzticamākajiem CDN pakalpojumiem, un tas nodrošina tīmekļa saturu vairāk nekā trim miljoniem klientu visā pasaulē.

Degpunkts

Limelight ir CDN pakalpojums, kas piedāvā izcilu veiktspēju un augstu pieejamību, nodrošinot nevainojamu veiktspēju un augstas kvalitātes video straumēšanu ar tās jaudīgās mākoņa bāzes programmatūru. Tam ir liela mērogojamība, un tas piedāvā diennakts atbalstu.

Inkapsula

Incapsula ir CDN pakalpojums, kas izmanto saprātīgas kešatmiņas un kešatmiņas vadības iespējas, kā arī vairākus rīkus satura un tīkla optimizēšanai, kas vietnēm liek darboties daudz ātrāk. Ja izvēlaties šo CDN pakalpojumu, varat būt pārliecināts, ka jūsu vietne būs par 50% ātrāka un patērēs līdz 70% mazāku joslas platumu.

KeyCDN

KeyCDN ir jaudīgs un ērti lietojams satura piegādes tīkls. Tas ir ielādēts ar tādām funkcijām kā HTTP / 2, bezmaksas Let’s Encrypt integrācija, reālā laika statistika un daudz kas cits. Tie piedāvā zemu trafika cenu (sākot no USD 0,04 / GB) un ļauj maksāt pēc iespējas ātrāk.

Gandrīz visi šie CDN pakalpojumi piedāvā bezmaksas izmēģinājumu, lai palīdzētu jums gūt ieskatu par to, vai viņu pakalpojumi jums ir piemēroti, pirms uzticaties viņiem savu vietni, nemaz nerunājot par visu jūsu uzņēmuma korporatīvo tīklu. Dažās no tām ir arī izmaksas, kas jums jāmaksā, kas nozīmē, ka jūs maksājat tikai par to, ko jūs faktiski izmantojat.

Pirms izvēlaties kādu no šiem CDN, pārliecinieties, ka esat izpētījis tos, un neaizmirstiet tiešsaistē pārbaudīt atsauksmes, pamatojoties uz viņu klientu pieredzi, jo tādā veidā pirms parakstīšanas varat uzzināt diezgan daudz noderīgas informācijas. līgums ar jebkuru no pakalpojumu sniedzējiem.

CDN ieviešanas veidi

Atkarībā no vietnes sarežģītības un lieluma CDN iestatīšana dažreiz var būt sarežģīta, taču parasti to ir diezgan viegli ieviest. Jums jāizvēlas, kurus statiskos resursus apstrādāt CDN, un pēc tam jākonfigurē vietne, lai nosūtītu pieprasījumus uz šiem failiem uz CDN.

Tas noteikti ir vienkāršākais CDN ieviešanas veids, un jūs to varat izdarīt pilnībā pats. Citi CDN ieviešanas veidi ir domēna nosaukuma maiņa un DNS ierakstu mainīšana, kas var būt nedaudz grūtāk un varbūt pat mulsinoši..

Galvenās jomas, kas jāapzinās

Jums jāzina, ka CDN bieži pārvalda trešo pušu tīkli. Tas var ievērojami ietekmēt klientu atbalsta pieejamību, jo jebkādu iespējamu pārtraukumu un darbības traucējumu novēršana var aizņemt diezgan ilgu laiku.

Vēl viena iespējama problēma saistībā ar CDN var būt augstākas tīkla uzstādīšanas izmaksas, pateicoties iepriekšminētajiem trešo pušu tīkliem. Tāpēc tīkla uzstādīšanai būtu nepieciešama cita uzņēmuma palīdzība.

Turklāt, lai arī daudzos CDN serveros ir izkliedēti visā pasaulē, iespējams, ka jūsu valstī nav serveru, kas var apgrūtināt resursu renderēšanu. Šādā gadījumā vislabāk būtu, ja visi resursi būtu glabāti galvenajā serverī.

Secinājums

Lai gan CDN pakalpojumiem ir daži trūkumi, kas var likt divreiz padomāt par to izmantošanu savā vietnē, to iestatīšanas priekšrocības daudzkārt atsver. CDN pakalpojumi var sniegt jūsu vietnei diezgan daudz svarīgu ieguvumu, tieši tāpēc jums vajadzētu apsvērt iespēju to izmantot, lai uzlabotu gan vietnes veiktspēju, gan jūsu piedāvāto lietotāja pieredzi..

Cerams, ka šī rokasgrāmata jums palīdzēja izprast CDN nozīmi un uzzināt, kā jūs varat atrast vislabāko CDN pakalpojumu savai vietnei, tāpēc izmantojiet šīs zināšanas, lai atrastu to, kas vislabāk atbilst jūsu vajadzībām, un padarīs jūsu vietni patiesi veiksmīgu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map