Kā vārda vai logotipa preču zīmi un autortiesības

Tāpat kā jūsu uzņēmumam ir nosaukums, tam arī jābūt savam atpazīstamam logotipam, lai izveidotu jūsu zīmola vizuālu attēlojumu. Logotipam ir lieliski jāatspoguļo jūsu uzņēmuma tirgus niša un zīmola personība. Un tam vajadzētu būt pietiekami unikālam, lai atšķirtu uzņēmumu no konkurences.


Tā kā jūsu vārds un logotips ir daļa no jūsu zīmola un jūsu uzņēmuma DNS, pieteikšanās uz abu autortiesību un preču zīmes reģistrāciju ir svarīgs apsvērums.

Vai jums ir jāreģistrē sava preču zīme un autortiesības uz jūsu vārda vai logotipa?

Zaglis

Jums noteikti nav jāreģistrē autortiesības un preču zīmes jūsu uzņēmuma nosaukumam vai logotipam Amerikas Savienotajās Valstīs; jums pieder autortiesības, tiklīdz jūs ievietojāt oriģinālo darbu uz papīra vai datora diskdziņa, un jūs ieguvāt preču zīmi, tiklīdz izmantojat savu vārdu un logotipu sava uzņēmuma mārketingā. Tomēr, veicot papildu pasākumus, reģistrējot abus, jūs varat iegūt svarīgu aizsardzību. Reģistrējot preču zīmi, jūs nezaudējat savas tiesības uz to, ja kāds cits uzņēmums izmanto tādu pašu vai ļoti līdzīgu vārdu. Reģistrējot preču zīmi ar savu vārdu, jūs paziņojat par ekskluzīvām tiesībām uz to jūsu biznesa virzienam. Un jūs liedzat kādam citam izmantot jūsu vārdu līdzīgam biznesam.

Ja jums pieder mazs uzņēmums, kas darbojas vienā valstī un neplāno paplašināties jaunos tirgos, jums nav jāreģistrē preču zīme ar savu vārdu. Jums jau ir tiesības to izmantot savā tirgū. No otras puses, ja plānojat paplašināt savu biznesu un uzrunāt jaunus tirgus, būtu prātīgi reģistrēt preču zīmi, lai nerastos neskaidrības, ja cits uzņēmums izmanto tādu pašu vai līdzīgu vārdu kā jūsu..

Pasaulē ir oficiāli reģistrēti vairāk nekā 16 miljoni aktīvo zīmolu
Savienotās Valstis
Eiropas zīmoli
Āzija un Tuvie Austrumi

Piemēram, ja sākat blogu un noformējat tam jaunu logotipu, jums tas būs jāaizsargā. Reģistrējot savu logotipu, vienkārši izmantojot to, jūs izveidojat preču zīmi. Jūs veidojat sava zīmola vizuālu atveidojumu, jo jūsu logotips ir tas, ar kuru klienti jūs atpazīst, un tas atšķir jūs no konkurentiem. Tomēr preču zīme piedāvā lielāku aizsardzību, jo tā neļauj citiem nozagt jūsu logotipu vai izmantot jūsu logotipu, kas ir ļoti līdzīgs jūsu logotipam.

Vienkārši izmantojot sava uzņēmuma zīmi tirdzniecībā un bez reģistrācijas, jūs izveidojat savas “parasto likumu” tiesības. Tomēr savas preču zīmes reģistrēšana Amerikas Savienoto Valstu Patentu un preču zīmju birojā (USPTO) sniegs vairākas priekšrocības.

Šīs priekšrocības ietver:

Piecas labākās valstis, kurās tiek ražoti viltojumi

 • Juridiskais pieņēmums, ka jums pieder šī zīme visā valstī, ir svarīgi, ja plānojat paplašināt savu biznesu citos tirgos.

Tāpēc jūsu vārda vai logotipa autortiesības un preču zīmes noteikti nav pieprasītas, taču tas var sniegt jums ļoti noderīgas priekšrocības.

Kāpēc preču zīmes un autortiesības ir tik svarīgas??

Vērtība
Ādas izstrādājumi, maki un somas
USD 511 miljoni
Pulksteņi un rotaslietas
187 USD
Apģērbs un aksesuāri
133 USD
iPhone un plaša patēriņa elektronika
104 USD
Apavi
103 USD

Kad esat izveidojis vietni, jums jāreģistrē savs uzņēmuma nosaukums un jāizveido logotips. Tajā laikā jums būs nepieciešama autortiesību un preču zīmju reģistrācija, jo tas jūsu vārdu un logotipu pasargās no pārkāpumiem. Jums jāpārliecinās, ka esat aizsargājis tiesības uz savu intelektuālo īpašumu, un pārliecinieties, ka neviens cits uzņēmums nezaudē jūsu ideju un logotipa dizainu, kas ir galvenā autortiesību un preču zīmes ideja..

Gan autortiesības, gan preču zīmes sniedz jums lielisku veidu, kā pasargāt savas oriģinālās idejas no tā, ka tās tiek izmantotas kā kāda cita īpašums. Tas, bez šaubām, ir vissvarīgākais ieguvums, ko viņi jums piedāvā.

Preču zīmju derīguma termiņš nekad nav beidzies, ja vien jūs izmantojat savu preču zīmi tirdzniecībā, lai identificētu savu produktu vai pakalpojumu avotu, cilvēki identificēs jūsu biznesu pēc tā. Tā ir vērtīga priekšrocība un ļoti efektīvs saziņas rīks, kas var nekavējoties atklāt jūsu uzņēmuma tēlu un klientiem piedāvātos produktus vai pakalpojumus.

Konkrēti zīmoli
kas “šķietami ir intensīvāk vērsti pret viltotājiem” ietver Nike, Rolex, Ray Ban, Louis Vuitton, Apple, Adidas, Chanel, Viagra, Gucciun citi labi pazīstami zīmoli

Preču zīmes piedāvā daudz lielāku aizsardzību nekā autortiesības, bet autortiesības ir ārkārtīgi svarīgas logotipu aizsardzībai. Lasiet tālāk, lai detalizēti izpētītu atšķirību starp abiem, lai jūs varētu labāk izprast to nozīmi un ietekmi, kāda tiem var būt uz jūsu uzņēmumu.

Atšķirība starp preču zīmēm un autortiesībām

Ja autortiesības tiek piešķirtas tikai jūsu vārdam vai logotipam, to nepārzīmējot, jūs nevarat to pilnībā aizsargāt pret pārkāpumiem. Jūs tikai garantējat savas tiesības uz to, jo tas ir kaut kas, ko jūs esat izveidojis, un tas ir jūsu intelektuālais īpašums. Preču zīme var aizsargā savu vārdu un logotipu ja kāds cits vēlas tos izmantot saviem mērķiem.

Preču zīme

Nereģistrēts
Reģistrēts

Kas parasti vēlas šo aizsardzību?

Biznesa un produktu īpašnieki


Pieteikums

Jebkurš vārds, vārds, sauklis, simbols, dizains un / vai attēls, kas identificē uzņēmumu vai zīmolu un atšķir to no citiem


Skaits

16 miljoni aktīvo tirgotāju


Garums

Preču zīmes reģistrācijai var būt neierobežots termiņš, taču tā ir jāatjauno ik pēc desmit gadiem. Īpašnieks var atjaunot reģistrāciju, kamēr marķējumu turpina izmantot


Iegūšana

Amerikas Savienoto Valstu Patentu un preču zīmju birojs


Kādas ir reģistrācijas / iesniegšanas priekšrocības?

Preču zīmju reģistrācija ievērojami palielina viņu tiesības, nodrošinot juridiskus pierādījumus un publisku paziņojumu par īpašumtiesībām. Tas piešķir ekskluzīvas tiesības uz preču zīmi visā valstī un ļauj īpašniekam iesniegt federālas tiesas prāvas pret pārkāpējiem.

Autortiesības

Pašreizējais
Skaņas ieraksti

Kas parasti vēlas šo aizsardzību?

Autori, mākslinieki, horeogrāfi, arhitekti un citi radošie profesionāļi


Pieteikums

Autortiesību oriģināldarbi, ieskaitot grāmatas, rakstus, lugas, dziesmas, fotogrāfijas, skulptūras, horeogrāfiju, arhitektūras darbus, skaņu ierakstus, kinofilmas un citus radošos darbus. Pati ideja nevar tikt aizsargāta ar autortiesībām. Darbam jābūt fiksētā, taustāmā formā, lai to aizsargātu


Skaits

Gadā – 700000 reģistrācijas pieteikumu


Garums

autora mūžs + 70 gadi
120 gadi korporatīvajai autorībai
Termiņu nevar pagarināt vai atjaunot


Iegūšana

Amerikas Savienoto Valstu Autortiesību birojs


Kādas ir reģistrācijas / iesniegšanas priekšrocības?

Autortiesību reģistrācija ievērojami palielina viņu tiesības, sniedzot juridiskus pierādījumus un publisku paziņojumu par īpašumtiesībām, kā arī ļaujot autortiesību īpašniekam celt prasību federālā tiesā pārkāpumu gadījumos.

Jūs arī nevarat īsti vārda autortiesības, jo autortiesības aizsargā mākslas darbus. Tieši tāpēc jums ir jābūt preču zīmei, kas aizsargā jūsu uzņēmuma intelektuālo īpašumu, piemēram, jūsu logotipam. Tālāk ir aprakstītas galvenās atšķirības starp autortiesībām un preču zīmēm.

Kas ir preču zīme?

Preču zīme ir vārds, frāze, simbols vai dizains vai to apvienojums, ko izmanto, lai atšķirtu vienu ražotāju vai pārdevēju no citiem, kas darbojas tajā pašā uzņēmējdarbības jomā un piedāvā tos pašus produktus vai pakalpojumus. Tas nozīmē, ka jūs varat reģistrēt preču zīmi jūsu uzņēmuma nosaukumam, logotipam, sauklim, simbolam, dizainam un visam citam, kas veicina jūsu uzņēmuma zīmola identitāti un jūsu piedāvātajiem produktiem vai pakalpojumiem.

Jūsu preču zīme tiek izmantota, lai paziņotu citiem, ka jūsu uzņēmuma produkti, nosaukums un logotips ir jūsu īpašums. Jums ir ekskluzīvas tiesības tos izmantot saistībā ar jūsu pakalpojumiem vai produktiem.

Tomēr preču zīme neietver logotipu krāsas un dizainu, jo tā neaizsargā pret nelicencētu kopēšanu. Tas attiecas tikai uz līdzībām starp uzņēmuma zīmi un citiem, kas to ļoti līdzina. Tāpēc tas neattiecas uz logotipa izmantošanu, bet drīzāk uz neskaidrībām tirgū, tādējādi ierobežojot to, kādus logotipa lietojumus var uzskatīt par pārkāpumiem. Tas nozīmē, ka, ja kāds cits izmanto līdzīgu logotipa dizainu, tas nevar atsaukties uz preču zīmes pārkāpumu, bet drīzāk uz autortiesību pārkāpumu.

Vienkārši izmantojot savu preču zīmi, jūs neaizsargājat no citas nozares tajā pašā nozarē, kas izmanto jūsu vārdu vai dizainu, taču preču zīmes reģistrēšana to dara. Ja kāds cits izmanto tādu pašu vārdu vai dizainu kā jūsu uzņēmums, jums būs jāpierāda, ka jūs vispirms to izdomājāt. Tas nav iespējams, ja neesat to reģistrējis..

Nereģistrējot savu preču zīmi, jums nav tiesiskas aizstāvības tiesas prāvas gadījumā. Reģistrēta preču zīme ir jūsu uzņēmuma preču zīmes federāla un juridiska reģistrācija, tāpēc, ja kāds cits vēlas reģistrēt vārdu vai dizainu, kas ir tāds pats vai pārāk līdzīgs kā jūsu, tas būs vainīgs preču zīmes pārkāpumā.

Kas ir autortiesības??

Autortiesības aizsargā oriģināldarbus, piemēram, grāmatas, dziesmas, gleznas, fotogrāfiju, filmas, horeogrāfiju un citus oriģināldarbus, kas izteikti fiziskā formā. Saskaņā ar Amerikas Savienoto Valstu Autortiesību biroja teikto autortiesības aizsargā oriģināldarbus, piemēram, “literārus, dramatiskus, muzikālus, mākslinieciskus un noteiktus citus intelektuālus darbus”.

Uzņēmumi var autortiesības uz saviem audio un video materiāliem, grāmatām un pārskatiem, kā arī uz jebkuru citu oriģinālo materiālu, ko viņi izveidojuši, piemēram, uz sava logotipa dizainu. Ir svarīgi atzīmēt, ka katra oriģināldarba radīšanas brīdī tas ir aizsargāts ar autortiesībām. Bet tā reģistrēšana pasargā to no tā, ka kāds cits mēģina to izmantot saviem mērķiem, jo ​​jums būs dokuments, kas pierādīs jūsu prasību uz to.

Ja kāds mēģina nozagt jūsu oriģinālo radījumu, piemēram, jūsu logotipu, kas ir jūsu intelektuālais īpašums, un izmantot to kā savu, jūs varat viņiem iesūdzēt tiesā par sava īpašuma izmantošanu, bet tikai tad, ja jums ir autortiesību reģistrācija.

Kad jums ir federāli reģistrētas autortiesības, varat precīzi kontrolēt, kā jūsu intelektuālais īpašums tiek izmantots, publicēts un izplatīts, kā arī precīzi, kā tas tiek parādīts sabiedrībai. Un jūs varat liegt ikvienam to izmantot saviem mērķiem. Ja kāds mēģina to darīt, jūs varat viņu iesūdzēt federālā tiesā, jo esat apgalvojis, ka esat tiesīgs uz savu intelektuālo īpašumu, izmantojot tā autortiesības..

Tagad ir viltība, kas attiecas uz jūsu logotipa autortiesību aizsardzību. Jūsu logotipam jābūt vajadzīgajam radošuma līmenim, lai to varētu uzskatīt par autortiesību aizsargātu un autortiesību pieteikumu apstiprinātu. Tāpēc daudzi ļoti vienkārši logotipi netiek uzskatīti par autortiesību objektiem, jo ​​autortiesības neaizsargā jūsu logotipa dizainu, krāsas un vārdu. Ja jūsu logotips ir nedaudz mākslinieciskāks vai greznāks, jums būs vieglāk reģistrēt savas autortiesības.

Neskaidrības par autortiesību un preču zīmju logotipiem

Diezgan daudz neskaidrību rodas, runājot par logotipiem, jo ​​daudzi no tiem atbilst gan autortiesību, gan preču zīmju reģistrācijai. Proti, ja uz jūsu logotipu attiecas autortiesības kā uz oriģināla mākslas darba daļu un tas netiek izmantots jūsu uzņēmuma identificēšanai, jūsu logotipu var aizsargāt ar autortiesībām, lai jūs varētu novērst neatļautu kopēšanu.

Turklāt, ja vēlaties neļaut citiem izmantot jūsu logo dizains un pārliecinieties, ka jūsu uzņēmuma zīme ir atšķirama no konkurentiem, jums ir jāmarķē savs logotips. Preču zīme var novērst neskaidrības, kas var rasties jūsu klientiem, tikai tad, ja pastāv līdzīgs savienojums ar konkurentiem, savukārt autortiesības aizsargā pret nevēlamu kopēšanu.

Tādēļ logotipi var būt mulsinoša intelektuālā īpašuma tiesību joma, jo preču zīmju un autortiesību aizsardzība bieži pārklājas. Svarīgi atzīmēt, ka ne autortiesības, ne preču zīme neizslēdz viens otru, tāpēc daudzi uzņēmumu īpašnieki izvēlas aizsargāt sava uzņēmuma logotipu, izmantojot gan autortiesības, gan marķējot to..

Kā autortiesības un preču zīmi izmantot jūsu vārdam un logotipam

Ir noteiktas darbības, kas jums jāveic, lai aizsargātu autortiesības un jūsu vārda un logotipa preču zīmi. Tālāk ir īss šo darbību izklāsts.

Kā pieteikties uz sava vārda un logotipa autortiesībām

1 Dodieties uz tiešsaistes reģistrācijas vietni un aizpildiet autortiesību veidlapu. Ja jūsu uzņēmums atrodas Amerikas Savienotajās Valstīs, dodieties uz Amerikas Savienoto Valstu autortiesību biroja oficiālo vietni.

Tas, protams, ir gadījumā, ja jūs izvēlaties savu autortiesību lietojumprogrammu iesniegt e-pieteikumā, taču jūs varat iesniegt pieteikumu arī papīra formā. Tomēr pieteikšanās uz autortiesību reģistrāciju tiešsaistē jums ir ne tikai ērtāka, bet arī jūsu pieteikuma apstrāde prasa pat astoņus mēnešus, pretstatā papīra veidlapu apstrādes laikam, kas var būt līdz 13 mēnešiem..

Neatkarīgi no tā, kā jūs nolemjat pieteikties autortiesību reģistrācijai, un apstrādes ilgumu, jūsu reģistrācijas spēkā stāšanās diena ir datums, kad Amerikas Savienoto Valstu autortiesību birojs saņem jūsu iesniegumu. Tādējādi, ja vēlaties publicēt savu oriģinālo darbu, varat to izdarīt, negaidot oficiālo sertifikātu.

2 Ierodoties Amerikas Savienoto Valstu Autortiesību biroja vietnē, noklikšķiniet uz pogas eCO Online Registration. Tas novedīs pie CO veidlapas, kas jums jāaizpilda.

Veidlapai būs nepieciešama jūsu personiskā informācija, kā arī īpašnieka un veidotāja vārds, kā arī autortiesību dokumentācijas raksturs. Lai izmantotu logotipa autortiesības, jums jāuzrāda sava logotipa grafiskais attēlojums.

3 Pēc tam jums būs jāaugšupielādē savs logotipa fails un jāsamaksā reģistrācijas maksa 35 USD apmērā, izmantojot kredītkarti vai debetkarti, elektronisko čeku vai depozīta kontu Amerikas Savienoto Valstu autortiesību birojā..

Pēc tam jūs saņemsit apstiprinājumu par savu autortiesību reģistrāciju, kurai būs gaidīšanas statuss apstiprināšanai. Kā jau minēts, jūsu autortiesības būs spēkā tieši no datuma, kad iesniedzat pieteikumu, nevis no apstiprināšanas datuma.

Kā pieteikties uz preču zīmi

Amerikas Savienoto Valstu federālās valdības aģentūru preču zīmes

Navy

Armija

Veselība un Cilvēks

Enerģija

Izglītība

Dzimtenes drošība

Pirms sava vārda vai logotipa marķēšanas veiciet preču zīmes meklēšanu, lai pārliecinātos, ka neviens cits jau nelieto līdzīgu. To var izdarīt, izmantojot rīku ar nosaukumu Preču zīmju elektroniskās meklēšanas sistēma (TESS), ko varat atrast Amerikas Savienoto Valstu Patentu un preču zīmju biroja oficiālajā vietnē.

Preču zīmju meklēšana, izmantojot TESS datu bāzi, ir ārkārtīgi svarīga, jo tā var identificēt iespējamos konfliktus ar esošu cita uzņēmuma preču zīmi vai preču zīmi, kuras apstiprināšana vēl nav pabeigta.

Tas ir svarīgi arī tāpēc, ka jūs ietaupīsit naudu, ko tērēsit, piesakoties reģistrācijai, kas, iespējams, netiks apstiprināta, jo tā ir pārāk līdzīga esošai preču zīmei. Ņemiet vērā, ka Amerikas Savienoto Valstu Patentu un preču zīmju birojs konfliktējošās preču zīmes nemeklē tikai pēc pieteikuma iesniegšanas.

Kad esat veicis preču zīmju meklēšanu, jums jāiesniedz preču zīmes pieteikums, izmantojot Preču zīmju elektronisko lietojumprogrammu sistēmu (TEAS). Pēc tam, kad esat izlēmis, kurš pieteikums jums ir piemērots, jums tiks parādīta aizpildāma veidlapa.

Jūs varat izvēlēties vienu no trim dažādām pieteikuma formām: TEAS Plus, TEAS Reduced vai TEAS Regular.

Ja savā pieteikumā izvēlēsities “nodoma izmantot bāzi” (ITU), jums būs jāmaksā arī papildu reģistrācijas maksa 50 USD par vismaz vienu produktu vai pakalpojumu klasi.

Pēc reģistrācijas iesniegšanas jūs saņemsit apstiprinājumu pa e-pastu, un viss, kas jums jādara, ir jāgaida apstiprinājums. Apmēram trīs mēnešu laikā pēc pieteikuma iesniegšanas to pārskatīs advokāts, kurš noteiks, vai jūsu pieteikums atbilst visām juridiskajām prasībām, kas vajadzīgas preču zīmes apstiprināšanai..

Ir svarīgi uzraudzīt jūsu pieteikuma gaitu ik pēc 3-4 mēnešiem, un jūs to varat izdarīt, izmantojot preču zīmes statusu un dokumentu izguvi (TSDR)..

Kā darbojas apstiprināšanas process

Preču zīmju reģistrācijas dokumenti

Neatkarīgi no tā, kādu pieteikuma veidu izvēlaties, jums jāiekļauj šāda informācija:

 • • zīmējums
  preču zīme ar krāsu, ja tāda ir, tieši tā, kā preču zīme tiek izmantota komerciāli
 • • Preču zīmes īpašnieka vārds, adrese un e-pasta adrese
 • • Maksa par iesniegšanu
 • • Prece vai uzņēmums, kuru preču zīme identificē, pierādījums tam, ka jūsu uzņēmuma preču zīme tiek izmantota tirdzniecībā
 • • Īpašnieka paraksts

Amerikas Savienoto Valstu Patentu un preču zīmju birojs meklēs savā preču zīmju datu bāzē, lai pārbaudītu, vai preču zīmei, kuru vēlaties reģistrēt, ir pieejama tikai pēc tam, kad jau esat iesniedzis pieteikumu. Viņi jūs savlaicīgi informēs par rezultātiem. Ja viņiem gadās atrast tādu pašu vai ļoti līdzīgu zīmi kā tai, kuru mēģināt reģistrēt preču zīmei, viņi atteiksies no jūsu reģistrācijas un jūs nesaņemsit atmaksu.

Ja eksaminējošais advokāts konstatē, ka jūsu pieteikums atbilst apstiprināšanas likumīgajām prasībām, viņš vai viņa apstiprinās jūsu zīmi publicēšanai Amerikas Savienoto Valstu Patentu un preču zīmju biroja nedēļas žurnālā “Oficiālais Vēstnesis”. 30 dienu laikā pēc publicēšanas ikviens, kurš domā, ka, iespējams, ir sabojāts jūsu zīmes reģistrācija, var iesniegt iebildumus pret reģistrāciju vai lūgumu pagarināt iebildumu termiņu.

Ja rodas šāds gadījums, opozīcija tiek izskatīta administratīvajā tiesā Amerikas Savienoto Valstu Patentu un preču zīmju birojā, Preču zīmju tiesas un apelācijas padomē (TTAB). Ja iebildumi nedod rezultātus partijai, kas to iesnieguši, vai arī ja iebildumi nav iesniegti vispār, jūsu preču zīmes reģistrācija tiks apstiprināta un jūs saņemsit reģistrācijas apliecību no ASV Patentu un preču zīmju biroja.

Jūsu reģistrācijas uzturēšanai ir izšķiroša nozīme, jo jums jāinformē Amerikas Savienoto Valstu Patentu un preču zīmju birojs, ka jūsu preču zīme tiek izmantota. Kad jūsu preču zīmes reģistrācija ir apstiprināta, jums būs jāiesniedz īpaši tehniskās apkopes dokumenti, jo, ja to nedarīsit, jūsu preču zīme tiks anulēta vai tās derīguma termiņš beigsies..

Arī jūsu preču zīmes reģistrācija ilgst 10 gadus, taču obligāti pārbaudiet to no piektā līdz sestajam reģistrācijas gadam un no devītā līdz desmitajam reģistrācijas gadam, lai pārliecinātos, ka tā joprojām tiek izmantota.

Jūsu preču zīmes un autortiesību tiesību izpilde

5 preču zīmju kategorijas

Preču zīmes ir sadalītas piecās dažādās kategorijās, kuras sakārtotas pēc atšķirtspējas

Kad esat reģistrējis savu preču zīmi un autortiesības, jūs esat atbildīgs par savas preču zīmes un autortiesību tiesību piemērošanu, lai pārliecinātos, ka savu vārdu vai logotipu aizsargājat pret neatļautu pieņemšanu vai kopēšanu, ko veic kāds cits.

Lai gan Amerikas Savienoto Valstu Patentu un preču zīmju birojs nodrošinās, ka neviens nereģistrē tādu pašu vai šķietami identisku preču zīmi kā jūsu, jūs esat atbildīgs par sava uzņēmuma intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzību, ja kāds mēģina to izmantot. Jums ir divas likumīgas iespējas, veicot juridiskas darbības, lai aizsargātu savu preču zīmi pret pārkāpumiem. Varat nosūtīt pārtraukšanas un atteikšanās vēstuli vai izvēlēties preču zīmes pārkāpuma tiesas procesu.

Ir uzņēmumi, kas var palīdzēt izveidot “preču zīmju sardzi”, lai nodrošinātu, ka neviena cita puse nemēģina izmantot jūsu uzņēmuma zīmi. Varat arī nolīgt advokātu, lai novērotu preču zīmes pārkāpumus, lai jūs varētu konsultēt un konsultēt, kā pareizi rīkoties, lai iegūtu nepieciešamo aizsardzību..

Runājot par advokāta pieņemšanu darbā, daudzi cilvēki nolemj pieņemt darbā vienu, lai palīdzētu viņiem visā autortiesību un preču zīmju procesā. Tomēr ne tikai tas nav vajadzīgs, bet arī nav vajadzīgs, jo jūs varat darīt absolūti visu pats, nemaz nerunājot par to, ka advokāts var būt diezgan dārgs.

Kaut arī advokāta eksaminēšana Amerikas Savienoto Valstu Patentu un preču zīmju birojā jums noteikti palīdzēs preču zīmes pieteikuma iesniegšanas procesā, sava advokāta, kas nodarbojas ar preču zīmēm, pieņemšana darbā var sniegt jums priekšrocības, ja rodas nepieciešamība pēc juridiskām konsultācijām. Ja jūs nolemjat nolīgt privātu preču zīmju advokātu pirms pieteikuma iesniegšanas, Amerikas Savienoto Valstu Patentu un preču zīmju birojs visā reģistrācijas procesā sazināsies tikai ar jūsu advokātu..

Turklāt privāts preču zīmju advokāts var jums ieteikt, kā īstenot savas preču zīmes tiesības preču zīmes pārkāpuma gadījumā un kā rīkoties, ja kāds apgalvo, ka pārkāpjat viņa uzņēmuma preču zīmi.

Slaveni autortiesību un preču zīmju pārkāpumu gadījumi

Ja jūs varbūt domājat, ka preču zīmes vai autortiesību piešķiršana jūsu uzņēmuma zīmei, t.i., uzņēmuma nosaukumam un logotipam, nav svarīga, apskatiet dažus slavenus autortiesību un preču zīmju pārkāpumu gadījumus. Jūs redzēsit, cik svarīga ir federāla preču zīme un autortiesību reģistrācija, un to, kā tā var ietekmēt jūsu uzņēmumu.

Apple Corps vs Apple Inc.

Bītli ar preču zīmi “ābols” nāca klajā astoņus gadus pirms Stīvs Džobss iepazīstināja pasauli ar savu Apple Inc. Bītli iesūdzēja Apple Inc., un cīņa tiesā ilga vairākus gadus.

Galu galā Apple Inc. samaksāja The Beatles mūzikas uzņēmumam “Apple Corps” skaidras naudas norēķinu un piekrita palikt ārpus mūzikas biznesa. Tomēr, ieviešot iTunes, cīņa sākās no jauna. Izlīgums tika panākts pēc tam, kad Apple Inc. piekrita iegādāties Apple Corps preču zīmju tiesības un pēc tam licencēt tās uzņēmumam, kā rezultātā The Beatles zaudēja Apple kaujas.

Džeka Daniela vs Patriks Vensinks

Šī lieta faktiski tika izspēlēta labi, bez nepatikšanām tiesā. Patriks Vensinks publicēja grāmatu, kuras vāks bija miris zvana signāls Džeka Daniela plaši pazīstamajam preču zīmes dizainam. Slavenā kompānija nosūtīja Wensink pārtraukšanas un atteikšanās vēstuli, kas varētu būt visu laiku jaukākā pārtraukšanas un atteikšanās vēstule. Džeks Daniels Wensink ierosināja apsvērt iespēju mainīt viņa segumu un kā pateicības un labas gribas zīmi uzņēmums pat finansiāli sniegtu ieguldījumu jaunā vāka projektēšanā. Turklāt Džeka Daniela rekvizīti pat nelūdza, lai grāmata tiktu noņemta no plaukta.

Patriks Vensinks publicēja vēstuli savā vietnē, pēc tam tā kļuva vīrusu vīrusa un ieguva Džeka Daniela neticami pozitīvu publicitāti. Kā redzat, preču zīmes pārkāpuma lietu var atrisināt, nevēršoties tiesā. Jūs vienkārši ļaujat savam mārketinga departamentam to visu risināt.

Marvins Gajs pret Pharrellu Viljamsu pret Robinu Thiku

Viens no nesenie autortiesību pārkāpumu gadījumi notika 2015. gada martā, kad žūrija atklāja, ka Pharrell Williams un Robin Thicke slavenā dziesma “Blurred Lines” ir Marvin Gaye dziesmas “Got to Give It Up” kopija. Tiesas prāvas rezultātā Williams un Thicke samaksāja Marvin Gaye bērniem gandrīz 7,4 miljonus USD.

Tādēļ reģistrēta autortiesību aizsardzība var jums ļoti palīdzēt, ja kāds mēģina nozagt jūsu uzņēmuma zīmi un izmantot to kā savu. Kad jums ir reģistrētas autortiesības, jūs varat aizsargāt savu uzņēmumu pret neatļautu sava intelektuālā īpašuma kopēšanu.

Secinājums

Lai gan autortiesības un preču zīme var aizsargāt jūsu intelektuālo īpašumu, tie piedāvā dažāda veida aizsardzību, jo tie aizsargā dažādu veidu aktīvus. Autortiesības aizsargā literārus un mākslas darbus, savukārt preču zīme ir vairāk vērsta uz tādu priekšmetu, piemēram, logotipa, kas definē un identificē uzņēmuma zīmolu, aizsardzību..

Jūsu uzņēmuma aktīvi nepārsniedz tikai jūsu naudu. Tajos ietilpst arī intelektuālais īpašums, kas var palielināt jūsu uzņēmuma vērtību, tāpēc jums ir jāaizsargā savas tiesības uz šo īpašumu, lai nodrošinātu, ka trešā puse tos neizmanto bez atļaujas. Autortiesības un preču zīme nodrošina šāda veida aizsardzību, tāpēc noteikti reģistrējieties abiem un pārliecinieties, ka aizsargājat savu zīmolu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map