Web Sitenizi Mobil Cihazlara Uygun Hale Getirme

Bu kılavuz hakkında

Mobil dostu web sitesi Infographic
Mobil Cihazlara Uygun Web Sitesini Görüntüle [Infographic]

Yaşadığımız hızlı tempolu dijital dünyada, teknolojideki sürekli gelişmeler, anında erişilebilir bilgilerin taşmasına kapı açıyor. Bu, insanları daha fazla bilgi ve daha fazla hizmet için aç bırakır. Nerede olduklarına ve çevrimiçi dünyaya göz atmak için ne tür bir cihaz kullandıklarına bakılmaksızın istenen bilgilere anında erişmek istiyorlar..

Müşterilerin hareket halindeyken bilgilere erişmesini sağlamak, dünyadaki hemen hemen her işletme organizasyonunun en önemli önceliklerinden biri haline geldi. Müşterilere çok önemli seviyelerde bir kişinin işini büyük ölçüde artırabilecek çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar. Bu nedenle, mobil kullanıcılara kesintisiz bir mobil deneyim sağlamak için her işletme sahibinin mobil uyumlu bir web sitesi yapması önemlidir. Blog oluşturmayı planlıyorsanız aynı kural geçerlidir. Mobil uyumlu olmalı.

Mobil uyumlu bir web sitesi nedir?

Mobil uyumlu bir web sitesi, web sitesi içeriğini mobil cihazlarda, yani akıllı telefonlarda ve tabletlerde göstermek için tasarlanmış bir web sitesidir. Mobil cihazlar için optimize edilmiştir, çünkü mobil kullanıcıların istenen içeriği okumasını ve ziyaret etmeyi seçtikleri web sitesinde gezinmesini kolaylaştırır.

mobil uyumlu web sitesi
% 67 kullanıcıların çoğu, mobil uyumlu bir web sitesi oluşturan bir işletmeden ürün veya hizmet satın alma olasılıklarının daha yüksek olacağını belirtti
mobil uyumlu web sitesi değil
% 61 kullanıcı sayısı mobil uyumlu bir web sitesi olmayan bir web sitesinden ayrılacaklarını söyledi

Yani, mobil uyumlu bir web sitesi, siteyi ziyaret edenlerin kullandığı mobil cihazların ekran boyutuna ve çözünürlüğüne kolayca uyum sağlar. Bu, aradıklarını saniyeler içinde bulmalarını sağlar.

Web sitenizin arayüzünü ve içeriğini mobil uyumlu bir şekilde biçimlendirerek, yalnızca gezinmeyi kolaylaştıracak ve metnin daha kolay okunabilmesi için değil, web sitenizi dokunmatik ekranlar için de optimize edeceksiniz. dokunmatik elemanlar. Ve web sitenizin indirme hızı ölçülebilir şekilde artırılacak.

Mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmak neden önemlidir?

Mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmak, işletmeniz üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir ve kârlılığınızı artırabilir. Bir yıldan uzun bir süre önce, mobil kullanım masaüstü kullanımını aştı ve çevrimiçi trafiğin yarısından fazlasının artık mobil cihazlardan geldiğini gösteriyor.

Bu kesinlikle müşterilerinizin çoğunluğu cep telefonları ve tabletleri aracılığıyla web sitenizi ziyaret ettiğiniz için web sitenizi mobil uyumlu hale getirmeyi düşünmeye başlamak için en önemli nedenlerden biridir..

21 Nisan 2015’te Google, mobil cihazlar için optimize edilmiş web sitelerine mobil arama motoru sonuçlarında tercih verileceğini belirterek, web sitesi sahiplerini web sitelerini geliştirmeye ve kullanıcılarına daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmaya teşvik ederek, birçok sıralama algoritması güncellemesinden bir diğerini daha yayınladı..

Bu nedenle, web sitenizi mobil uyumlu hale önemli ölçüde arama motorlarında web sitenizin sıralamasını etkileyebilir. Arama görünürlüğünüzü artırabilir ve marka kimliğinizi ve sağladığınız kullanıcı deneyimini geliştirebilir. Ayrıca, web sitenizi potansiyel müşteri oluşturma makinesine dönüştürmenize yardımcı olabilir.

mobil cihazlar patlıyor
Mobil cihazlar artık neredeyse Her 3 kişiden 2’si çevrimiçi geçirilen dakikalar
bir mobil cihazda geçirilen süre
Ortalama kullanıcı harcaması 4-5 saat mobil cihazlarda günlük
mobil dijital medya
ABD’deki mobil dijital medya süresi şu anda çok daha yüksek: % 51 masaüstüne kıyasla (% 42)

Neden şimdi mobil ortama geçmelisiniz?

mobil ol

Web sitenizi mobil cihazlar için optimize ettiğinizde işletmeniz çeşitli şekillerde yararlanır. Uzun vadede işinizi geliştirmenize yardımcı olabilecek en önemli olanlara bir göz atalım.

Web sitenize artan trafik

mobil arama trafiği
Yaklaşık% 60 arama trafiğinin oranı mobil cihazlardan geliyor

Arasında En iyi 5 dijital pazarlamacılar için en heyecan verici fırsatlar, mobil optimizasyon en üstte, hatta sosyal medya katılımı ve hedefleme / kişiselleştirme öncesinde

% 43 Mobil optimizasyon
% 35 Sosyal medya katılımı
% 35 Hedefleme ve kişiselleştirme
% 30 İçerik pazarlama
% 30 İçerik optimizasyonu

WEB SİTELERİNİN% 90’I OPTİMİZE EDİLMEYE HAZIR!

Artan sayıda mobil kullanıcı nedeniyle, çok sayıda müşteriyi kusursuz bir mobil deneyim sunarak çekebilirsiniz. Bu, web sitenize çok daha fazla trafik getirecektir. Bugün insanlar akıllı telefonlarını, TV izlerken, masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarını kullanarak bile kullanıyorlar. Onları işe giderken ve sıklıkla işteyken kullanmaya devam ediyorlar.

Dahası, Google belirli bir web sitesinin mobil uyumlu olmadığını kabul eder. Mobil cihazlar için optimize edilmemişse, web sitenizi aramalarda meşru bir sonuç olarak gösterme olasılığı daha düşüktür. Doğal olarak, arama motoru sonuç sayfalarındaki sıralamanızı olumsuz etkileyebilir ve yolunuzu oluşturmak ve web sitenize daha fazla trafik getirmek için mücadele ederken sizi rekabetinizin çok gerisinde bırakabilir..

Bu nedenle, mobil cihazlara uygun bir web sitesine sahip olmak organik arama sonuçlarınıza büyük ölçüde yardımcı olabilir ve sitenize çok daha fazla trafik çekmenize yardımcı olur ve sonuç olarak arama motoru sıralamanızı yükseltir.

Daha iyi kullanıcı deneyimi

Mobil cihazları kullanan hedef müşterilerinizin web sitenize kolayca erişmesini ve aradıkları ürünleri veya hizmetleri birkaç saniye içinde bulmasını sağladığınızda, kullanıcı deneyimlerini büyük ölçüde geliştirirsiniz.

Artık ziyaretçilerinizin çoğunun, sunduğunuz ürünlere göz atmak için akıllı telefonlar ve tabletler kullanması çok daha muhtemel. Bu nedenle, hem masaüstü hem de mobil kullanıcılara daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak en önemli önceliklerinizden biri olmalıdır.

Google, arama motorlarındaki web sitelerinin sıralamasını belirlemek için kullanıcı deneyimini endekslediğinden, daha iyi kullanıcı deneyimi daha yüksek SEO sıralaması anlamına gelir. Bu nedenle, mobil kullanıcılarınıza daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabiliyorsanız, arama sonuçlarınızı iyileştirmenize ve size daha yüksek trafik getirmenize yardımcı olacak SEO sıralamasını iyileştirirsiniz..

Tabii ki, bu, sitenize gelen önemli miktarda trafiği hesaba kattıklarından ve hala müşteri tabanınızın önemli bir parçası olduklarından, masaüstü ve dizüstü bilgisayar kullanan müşterilerinizi ve potansiyel potansiyel müşterilerinizi tamamen görmezden gelmeniz gerektiği anlamına gelmez..

kötü mobil deneyim
% 40 bir mobil deneyimden sonra rakiplerinin sitesine gidecek
% 97 web sitelerinin sayısı UX’ta başarısız. UX’te başarısız olan web siteleri, sinirli kullanıcılardan ve düşük dönüşüm oranlarından muzdarip

Artan dönüşüm oranları

Web sitenize daha fazla trafik geldiğinde, içeriğinizle hedef müşterileri çekmek ve kaliteli potansiyel müşteriler çekmek için daha iyi fırsatlara sahip olacaksınız. Sonuçta, bu olası satışları müşterilere dönüştüreceksiniz. Giderek daha fazla kişi web sitenizi ziyaret edecek ve onlara mükemmel kullanıcı deneyimi sunarak dönüşüm oranlarınızı büyük ölçüde artırmayı başaracaksınız.

katılımsız web sitesi
% 48 siteler akıllı telefonlarında iyi çalışmadığında şirketlerin kendilerini işlerini umursamadıklarını hissettiriyor

Çevrimiçi alışveriş yapanların çoğu aslında mobil kullanıcılardır. Giderek artan bir şekilde, ürün veya hizmet ararken hareket halindeyken akıllı telefonları ve tabletleriyle internette geziniyorlar.

Onlara bu kolaylık ve kolay gezinme sağlamazsanız, hem mevcut hem de potansiyel müşterileri kaybedersiniz, çünkü sitenizden ayrılma ve rakiplerinizin arkadaşlık sitesine geçme olasılıkları daha yüksek olur.

Bu nedenle, mobil cihazlarda gezinmeyi tercih eden hedef müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayarak, çok daha fazla müşteri çekebilir ve dönüşüm oranlarınızı artırabilirsiniz. Daha yüksek dönüşüm oranlarıyla, kâr elde etmek çok daha kolay olacak ve YG’nizde olumlu sonuçlar göreceksiniz.

tarama hızı
Bugün gerçekten rekabet etmek ve insanları sitenizde tutmak için hem WiFi olmayan hem de WiFi bağlantılarını ve mükemmel bir dünyada eşit şekilde destekleyebilmesi gerekir., 4 saniyeden kısa sürede sayfa yükleme.

Bugün mobil kullanıcıların yarısından fazlası bir sitenin bu süreyi yüklemesini bekliyor ve yaklaşık% 80’i genel olarak akıllı telefonlarında tarama hızından memnun değil.

optimize edilmiş ve hafif web sitesi
Akılda tutulması gereken birkaç şey, ilk önce görsel içeriğinizi optimize etmek (görüntü kalitesini etkilemeden dosya boyutlarını azaltmak) ve sitenizin genelini korumaktır boyutu 1 MB’tan az

Düşük hemen çıkma oranları

Web siteniz mobil kullanıcıların şaşkınlık duymasına, bir sayfayı yakınlaştırmasına veya mobil cihazlarının web sitenizi görüntüleyebilmesi için eklentiler yüklemesine neden oluyorsa, hemen çıkma oranlarının çok yüksek olması gerekir. Mobil kullanıcıların web sitenizden ayrılması ve bu kadar zor olmayan rekabetçi bir siteye geçmesi daha kolaydır.

Web sitenizi mobil uyumlu hale getirerek hemen çıkma oranlarınızı önemli ölçüde azaltırsınız. Mobil kullanıcılara sezgisel bir deneyim sunduğunuzdan, sitenizde daha uzun süre kalmalarına değer vererek markanıza katılma şansınız daha yüksektir.

Yalnızca masaüstü kullanımı için optimize edilmiş web siteleri, mobil cihazlarda iyi sonuç vermez, bu da sitenizi ziyaret eden mobil kullanıcıların anında ayrılmasına ve asla geri dönmemesine neden olabilir. Dahası, bu tür web sitelerinin mobil cihazlara yüklenmesi çok daha uzun sürer. Çevrimiçi alışveriş yapanların bir sayfanın iki saniye içinde yüklenmesini beklediğini unutmayın. Üç saniye geçtikten sonra, çok sayıda alışverişçi başka bir yere yöneldi.

Sayfa yükleme süresi, hemen hemen her web sitesinin en önemli öğelerinden biridir, hemen çıkma ve dönüşüm oranlarınızı önemli ölçüde etkileyebilir. Özellikle, sayfa yükleme süresinde bir saniyelik bir gecikme dönüşüm oranlarınızı yüzde 7 azaltabilirken, sayfa yükleme süresinde iki saniyelik bir gecikme hemen çıkma oranlarınızı yüzde 87’ye kadar artırabilir.

Daha iyi kullanıcı deneyimi için web sitenizin hızını optimize edin, getiriyi işinizin alt satırında görürsünüz. Web sitenizi mobil cihazlar için optimize etmek, web sitenizin ziyaretçilerinizin tabletlerinde ve akıllı telefonlarında çok daha iyi çalışacağından, hemen çıkma oranlarını azaltmanıza ve müşteri tabanınızı büyütmenize yardımcı olacağından bunu başarmanıza da yardımcı olacaktır..

müşteri sadakati
% 90 mobil aramaların sayısı harekete geçiyor % 50 satın alma

Artan müşteri bağlılığı

Müşterilerinize daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlarsanız, müşteri sadakatine ilham vererek markanız için ömür boyu müşteri ve elçiler kazanırsınız. Mobil uyumlu bir web sitesi tam da bunu yapmanıza yardımcı olabilir ve itibarınızı artırmanıza ve markanızın imajını geliştirmenize yardımcı olur..

Tatmin edici bir mobil deneyim, müşterilerinizle güven oluşturmanıza ve daha fazla marka etkileşimi oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Müşterilerinize sağlayabileceğiniz bilgilere ihtiyaç duyduklarında daha fazla güvenilirliğiniz olacak ve güvenilir bir kaynak olacaksınız. Müşterilerinize aradıkları mobil deneyimi sağlayamazsanız, onları, belki de kalıcı olarak, rekabetinizde kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız..

Mobil uyumlu bir web sitesi oluşturmak için bir yaklaşım seçme

bir yaklaşım seçmek

Mobil uyumlu bir web sitesi oluşturmak için iki yaklaşım vardır; hangi yaklaşımı seçtiğiniz tamamen iş önceliklerinize bağlıdır. Yani, tamamen yeni ve mobil bir web sitesi yapmayı seçebilir veya duyarlı web sitesi tasarımı olarak adlandırılan çeşitli mobil cihazlara otomatik olarak uyum sağlamak için kendi web sitenizi tasarlayabilirsiniz..

Bir mobil web sitesi oluşturun

EN İYİ 5 AKILLI TELEFON 2019
2016'nın ilk 5 akıllı telefonu
Samsung % 21.4
elma % 18.7
Huawei % 8.1
Lenovo % 5.1
Xiaomi % 4.6
Diğer tüm telefon satıcıları % 42.1 cep telefonu pazarının

Ayrı bir mobil web sitesi oluşturmak, mobil alt alan (m.example.com), web sitenizde bir alt klasör (example.com/mobile) veya tamamen ayrı bir mobil olabilecek ayrı URL’lerde web sitenizin mobil sürümünü barındırmak anlamına gelir. alan (örnek.mobi).

Ayrı bir mobil site kullanırken, web sayfalarınızın ekran boyutlarındaki küçük farklılıklara uyum sağlamasına izin vereceğinden, duyarlı bir web tasarımının öğelerini dahil etmelisiniz..

Ayrı bir mobil web sitesi oluşturmanın kesinlikle artıları ve eksileri vardır. Bir mobil web sitesi ana web sitenize bir ektir ve hareket halindeyken kullanım için optimize edilmiştir. Mobil aramalarda normal alan adınıza göre görünme olasılığı daha yüksek olduğundan, arama görünürlüğünde size çok yardımcı olabilir. Ayrıca minimum miktarda bant genişliği kullanır, bu yüzden diğer web sitelerinden çok daha hızlıdır.

Mobil kullanıcıların bakış açısından, ayrı bir mobil web sitesi kesinlikle tercih edilir, çünkü böyle bir web sitesi mükemmel kullanılabilirlik sağlayabilir. Sitenizi ziyaret eden mobil kullanıcılar otomatik olarak mobil cihazlara özel URL’nize yönlendirilir, ancak tablet kullanıcılarına masaüstü tarafı gösterilir, bu nedenle içeriğiniz tüm cihazlarda tutarlı değildir.

4 inç telefon ekranı
4 inç telefonlar en popüler olanları İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya, Avustralya, Japonya ve ABD dahil çoğu ülkede. Bu, iPhone 5 ve 5S’nin büyük popülaritesinden kaynaklanıyor

Ancak, iş perspektifinize göre, ayrı bir mobil web sitesi oluşturarak, bakım yapmanız gereken iki web siteniz olacaktır, bu da çok fazla zamanınızı alabilir, paradan bahsetmez. Ve yeni web siteniz için sıfırdan SEO yapmanız gerekecek. Bir başka çok önemli şey, Google’ın sizi cezalandırabileceği yinelenen içeriğe sahip olmanızdır. Ancak, uygun bir sorunla bu soruna geçici bir çözüm bulabilirsiniz. iki yönlü ek açıklama. Bu şekilde, web siteniz yinelenen içeriğe sahip görünmeyecek, bunun yerine URL’lerinizden ikisinin eşdeğer içeriğe sahip olduğu görülecektir.

popüler ekran çözünürlükleri
Ekran çözünürlükleri açısından, popüler 640 × 1136, 750 × 1334, 1080 × 1920 ve 720 × 1280
mobil ödemeler
% 20.2 Kuzey Amerikalıların mobil ödemeleri düzenli olarak kullan – bu yüzde 55 milyon kişiye, şirketin tahminlerinin bir sonraki yıl içinde% 39,2 oranında büyüyeceğine işaret ediyor.

Birçok işletme sahibi, mobil uyumlu web sitelerini oluşturmak için önce mobil ilk yaklaşımı kullanmaya karar verir. Temel olarak ilk önce mobil cihazlar için web sitenizi tasarlamak ve masaüstü için tasarım yapmaya çalışmaktır. Kesinlikle en iyi yaklaşım ilk kez bir web sitesi oluştururken almaktır, çünkü web sitenizi mobil cihazlarda iyi çalışır hale getirmeyi başarırsanız, masaüstünde daha da iyi çalışır.

Ancak, ilk kez bir web sitesi oluşturmuyorsanız ve mevcut sitenizi mobil cihazlar için optimize etmek istiyorsanız, sitenizin mobil bir sürümünü farklı bir URL’ye ekleyebilir veya web sitenizi yeniden düzenleyerek yerleşimin duyarlı web tasarımı kullanarak her cihaz.

Duyarlı web sitesi tasarımı

mobil dijital reklam
Mobil cihazlar hesabı Harcanan tüm dijital reklamların% 50’si 2019’da

Duyarlı web sitesi tasarımı, mevcut web sitenizi, çeşitli mobil cihazlara otomatik olarak uyum sağlayacak şekilde düzenini değiştirmesini sağlayacak şekilde tasarlamak anlamına gelir. Bu nedenle, hangi cihazda görüntülendiğine bakılmaksızın, web siteniz otomatik olarak o cihazın ekran boyutuna ve çözünürlüğüne göre ayarlanır ve kullanıcı deneyimini büyük ölçüde geliştirir. Dahası, duyarlı web tasarımı Google tarafından şiddetle tavsiye edilen tasarım modelidir.

MOBİL TİCARET HIZLI BÜYÜYOR
3 $ bil. 2010
6 $ 2011
10 $ 2012
14 $ 2013
$ 19 2014
25 $ 2015
31 $ 2016

Duyarlı bir web sitesi, görüntülendiği cihazı tanır ve optimum görüntüleme için kendini otomatik olarak yeniden boyutlandırır. Duyarlı bir web sitesine sahip olarak, akıllı telefonlarını ve tabletlerini kullanan kullanıcılara sitenizi ziyaret etmek için mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sunabilirsiniz. Ve rakiplerinize kaybetme riskinizi azaltabilirsiniz.

Mevcut ve potansiyel müşterilerinize tam olarak istediklerini vermek ve müşteri tabanınızı genişletmek ve daha fazla gelir elde etmek konusunda başarılı olmak istiyorsunuz. Böylece, duyarlı bir web sitesine sahip olarak, müşterilerinize hızlı yükleme sayfaları, kolay gezinme ve aradıklarını hızlı ve kolay bir şekilde bulabilecekleri aerodinamik bir web sitesi sunacaksınız..

Web sitenizi mobil cihazlara uygun hale getirme

dijital içeriği yönetme
Tüketicilere göre en önemli mobil optimizasyon faktörleri
ulaşılabilirlik
Erişilebilir yap

Mobil siteler tüm mobil cihazlarda çalışmalıdır.
tıklama
Herhangi bir bilgiye bir veya iki dokunuşla erişilebilir
arama çubuğu
Arama çubuğunu bulmak ve kullanmak kolaydır
simge gibi
Web sitesinin temiz ve verimli görünmesini sağlayın
Masaüstü versiyonu
Tam masaüstü web sitesine gitme seçeneği verin
parmak dostu düğmeler
Kullanıcılar büyük parmak dostu düğmeleri tercih eder. Web sitenizi, herkesin elini kolayca etkileşimde bulunacak şekilde tasarlayın
tasarım-görünürlük için
Görünürlük için tasarım
Müşterilerinizin içeriği okumasını kolaylaştırın.
kaydırılmayan formlar
Doldurma formlarını kaydırma yapmadan ve yalnızca birkaç alanla doldurma
bir yönde kaydırma
Çoğu kullanıcı Yukarı-Aşağı veya Sola-Sağa yalnızca bir yönde kaydırır
Satın al
Dönüştürmeyi kolaylaştırın
Kullanıcılarınızın alışveriş yapması veya sizinle iletişim kurması için açık yollar oluşturun.
konum ve çalışma saatleri
Konumunuzu ve çalışma saatlerinizi belirtmeniz önemlidir
Aramak için tıklayın
Web sitenizdeki “Aramak için tıklayın” işlevini öngörün
e
E-posta adresinizi belirtin
sosyal ağ hesapları
Sosyal ağ hesaplarınızı belirtin
mobil site yönlendirmeleri
Mobil site yönlendirmeleri
Web sitenizi bir mobil cihazdan ziyaret eden ziyaretçilerin mobil uyumlu sitenize yönlendirildiğinden emin olun.
test ve optimizasyon
Dinle, öğren ve tekrarla
Test ve optimizasyonu sürekli bir süreç haline getirin.

aşağı kaydır

Web sitenizi nasıl mobil uyumlu hale getirdiğiniz, dijital içeriğinizi yönetmek için birçok içerik yönetim sisteminden (CMS) birini mi kullandığınıza veya bir web sitesi oluşturucu mu kullandığınıza bağlıdır..

CMS

Web sitenizi mobil uyumlu hale getirmek için bir CMS kullanmak, web sitenizin iki ayrı sürümünü oluşturmak zorunda kalmadan ihtiyacınız olan çözümleri sunduğundan en iyi seçenektir.

En popüler CMS platformları WordPress, Joomla ve Drupal’dır. Web sitenizi olası herhangi bir mobil cihaza uyum sağlayacak duyarlı bir hale getirmenize yardımcı olacak bir dizi mobil eklenti, tema ve şablon sunarlar..

Web siteniz için ne tür bir içerik yönetim sistemi kullandığınızdan bağımsız olarak, web sitenizi mobil uyumlu hale getirmek için web sitenizin temasının değiştirilmesi ve / veya özelleştirilmesi gerekir. Tabii ki, seçtiğiniz tema web sitenizin görüntülendiği çeşitli cihazlara uyum sağlayabilmesi için duyarlı tasarım ilkelerini kullanmalıdır..

Önceden kullandığınız temanın belki de bir güncellemesinin olup olmadığını ve bu güncellemenin mobil uyumlu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Öyleyse, temanızı güncellemek yapmanız gereken tek şey olacaktır. Daha da önemlisi, temanızı güncellemek web sitenize hem web sitenizi hem de genel işinizi iyileştirecek yeni güvenlik düzeltmeleri sağlayacaktır..

WordPress

Web siteniz WordPress.com’da barındırılıyorsa, WordPress, sahip olduğunuz temaya bağlı olarak otomatik olarak web siteniz için mobil uyumlu bir tema sunacaktır. WordPress’i kendi web barındırma şirketinizle kullanıyorsanız, temanızı ve WordPress sürümünüzü aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak kontrol edebilirsiniz..

  • WordPress kurulumlarının en son ve eski sürümleri için sırasıyla Pano’nun üst kısmında veya altbilgisinde sürüm numarasını görebileceğiniz Yönetim Panelinizi kontrol edin..
  • Alternatif olarak, yüklü WordPress ile web sitesine gidebilir ve sayfada sürüm numarasını sağlayacak olan jeneratör meta etiketini aramak için web tarayıcınızın “kaynağı görüntüle” işlevini kullanabilirsiniz. WordPress kurulumunun sürüm numarası /wp-includes/version.php dosyasında da bulunur.

Joomla

Kullanıyorsanız Joomla CMS’niz olarak, yönetim arayüzünüzü kontrol ederek, yönetim arayüzünüzdeki Sistem Bilgileri sayfanızı kontrol ederek veya sürüm numarasını içeren ve genellikle içinde bulunan /version.php dosyasını kontrol ederek kurulumun hangi sürümünü kullandığınızı kontrol edebilirsiniz. / libraries / joomla / dosya.

Joomla sürümünüz mevcut olan en son sürüm değilse, Joomla sürümünüzü ve şablonunuzu güncelleyebilirsiniz. Başka bir seçenek, mobil uyumlu bir Joomla uzantısı yüklemektir, çünkü birçok uzantı Joomla sürümünüzü güncellemek zorunda kalmadan web sitenizi mobil uyumlu hale getirir.

Drupal

Kullanıyorsanız Drupal CMS’niz olarak ve tüm web sitenizi mobil cihazlara uygun yeni bir temaya dönüştürmek istiyorsanız, bunu ziyaret ederek yapabilirsiniz. duyarlı web tasarım kılavuzu Drupal tarafından sağlanmıştır. Burada duyarlı temaların listesini bulabilir ve web sitenize uyarlayanı seçebilirsiniz. Seçtiğiniz temayı yükleyin ve hazırsınız.

Temanızı Test Etme

Temanızı güncelledikten sonra, seçtiğiniz temanın canlı bir demo sayfasını ziyaret ederek hem masaüstü hem de mobil cihazlarda nasıl davrandığını test edin. Temalar genellikle demo sayfalarına yönlendiren bir bağlantıya sahiptir ve seçtiğiniz temanın ihtiyaçlarınızı karşılayan duyarlı bir tasarıma sahip olup olmadığını belirlemenin en kolay yoludur. Temanın istediğiniz şekilde çalışıp çalışmadığını görmenin en iyi yolu, demo sayfasını ziyaret etmek için bir mobil cihaz kullanmaktır.

Ancak, PageSpeed ​​Insights seçtiğiniz temanın mobil cihazlarda iyi çalışıp çalışmadığını gösterebilecek bir araç. Google Chrome, temanızın davranışını kontrol etmek için başka bir alternatif sunar. Chrome Geliştirici Araçları’nda bir “mobil cihaz öykünmesi” aracı kullanılmasını içerir. Aracı, Chrome menüsü Görünüm> Geliştirici> Geliştirici Araçları altında bulabilirsiniz.

Seçtiğiniz tema mobil uyumluysa ve hem masaüstü hem de mobil cihazlarda iyi çalışıyorsa, web sitenizin yanıt verip vermediğini ve tüm cihazlarda iyi görüntülenip görüntülenmediğini kontrol etmek için son bir test yaptığınızdan emin olun. Son kontrolünüzü aşağıdakilerin kullanımı ile yapabilirsiniz: Mobil Uyumluluk Testi Yalnızca web sitenizin URL’sini kutuya yazmanızı gerektiren araç, daha sonra web sitenizi hızlı bir şekilde analiz eder ve birkaç saniye içinde sonuç verir.

Web siteniz hala mobil uyumlu değilse, Mobil Uyumluluk Testi size nedenini söyleyecek ve web sitenizin mobil cihazlar için optimize edilmesi için düzeltilmesi gereken herhangi bir şey hakkında size yararlı bilgiler sağlayacaktır..

Web Sitesi Oluşturucu

web oluşturucu yorumlar
Web oluşturucu yorumları

Tek bir kod satırı yazmak zorunda kalmadan web sitenizi mobil uyumlu hale getirmenize yardımcı olabilecek çok sayıda duyarlı web oluşturucu vardır. Kullanımı kolay araçlara sahiptir ve kısa sürede mobil cihazlara uygun bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olabilir. Web oluşturucular, web sitenizi bile barındırabilir ve koruyabilir, böylece temel olarak tüm işleri sizin için yapabilirler. Bu, içeriğinizi oluşturmaya ve işletme hedeflerinize ulaşmak için çalışmaya odaklanmanızı sağlar.

En popüler web oluşturucular Wix, Weebly ve Squarespace’tir. Ancak, web sitenizi geliştirmenize yardımcı olabilecek kullanımı kolay araçlara sahip, web sitenizi görüntülemek için kullanılan cihazlardan herhangi birine adapte olacak duyarlı bir tasarımla daha birçok web üreticisi var..

Web sitesi oluşturucuları, içeriğinizi bir web sitesine sürükleyip bırakmanıza ve istediğiniz her şeyi anında yayınlamanıza olanak tanıyan araçlara sahiptir. İlgi çekici içerik oluşturmaya odaklanabilmeniz için web sitenizi bile barındırabilir ve tüm teknik öğeleri yönetebilirler.

Web oluşturucuların en önemli özelliği, web sitenizi otomatik olarak mobil uyumlu hale getirmeleridir. Dolayısıyla, mevcut seçeneklerden herhangi birini kullanarak, ziyaretçilerinizin kullandığı cihazlara otomatik olarak uyum sağlayan duyarlı bir tasarıma sahip bir web sitesi oluşturacaksınız..

Bir web sitesi oluşturucu seçerken, ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçmeniz gerektiğini söylemeye gerek yok. Kesinlikle fiyatı göz önünde bulundurursunuz, ancak farklı web oluşturucularının sunduğu tasarımları ve araçları ve sağladıkları müşteri hizmetlerini kontrol etmeniz çok önemlidir..

Wix

İlk site rehberinde wix logosu

Wix, piyasadaki en iyi web sitesi üreticilerinden biridir. Web tasarımındaki en son trendlerle güncel olan tasarımlarla kesinlikle en yenilikçi olanıdır. Nasıl kod yazacağınızı bilmenize gerek yoktur; tek yapmanız gereken içeriğinizi sürükleyip bırakmak ve site ziyaretçilerinize mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sunmaktır. Wix ayrıca sektöre özgü ve olası tüm niş pazarları kapsayabilen tasarımlara ve araçlara sahiptir.

Weebly

ilk site rehberinde weebly logosu

Öte yandan, Weebly basit ve minimalist bir kullanıcı arayüzüne sahiptir ve tasarımları Squarespace tarafından sunulanlardan önemli ölçüde farklıdır. Ancak, tasarım yerine sadeliği tercih ederseniz, Weebly gitmenin yoludur. Squarespace’ten daha az aracı vardır ve en kolay sürükle ve bırak web oluşturucusudur. Çok kullanıcı dostu, tüm şablonları duyarlı ve aralarından seçim yapabileceğiniz 40’tan fazla önceden tasarlanmış sayfa düzenine sahip.

Squarespace

ilk site rehberinde kare logo

Squarespace zarif ve profesyonel görünümlü tasarımlar sunar, bu yüzden duyarlı web siteleri oluşturma konusunda bir pazar lideridir. Squarespace’in sunduğu tüm tasarım şablonları çok parlaktır ve daha iyi bir kullanıcı deneyimine yol açar. Squarespace 7/24 müşteri desteği sağlar. Ayrıca, web sitenizi stilize etmek ve özelleştirmek için seçim yapabileceğiniz kapsamlı bir liste sunar. Diğer birçok web oluşturucu, sitenizin stilini özelleştirmek için kod düzenleme gerektirmeyen seçenekler sunmaz.

Sonuç

Bugün, mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmak bir zorunluluktur. Mobil ortama geçmek, ziyaretçilerinize daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunacaktır. Google, sizi arama sonuçlarında daha yüksek bir sıralama ile ödüllendireceğinden, değişiklikleri yapın ve hızınıza ayak uydurun.

Mobil cihazlar için optimize edilecek bir web sitesi oluşturmak için birçok seçenek vardır. Nelerin mevcut olduğunu kontrol edin ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçin.

Bu önemli ayrıntıya şimdi dikkat etmek, müşteri tabanınızı oluşturmak, satışları artırmak ve sadık, uzun vadeli müşteriler kurmak için işe yarayacaktır..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map