Web Hosting Sağlayıcınızı Değiştirme

Giriş

bayrak

Dünyanın ilk web barındırma şirketi Konsantrikti, daha sonra XO Communications olarak yeniden adlandırıldı


kek

ilk web sunucusu 6 Ağustos 1991’de başlatıldı

Bir web sitesi oluşturmak ve web sitenizin çevrimiçi olarak erişilebilir olması için, bulunduğu siteyi seçmeniz gerekir. Sunucular web barındırma şirketleri tarafından sağlanır ve yakın zamanda bu alana ilgi duymaya başladıysanız, aşağıdaki kılavuz sizin için yararlı olacaktır.

Öncelikle web barındırma aslında ne olduğunu, neden önemli olduğunu ve barındırma sağlayıcınız için neye ihtiyacınız olduğunu anlamak size yardımcı olacaktır. Bu ayrıntılarla uğraşmadıysanız, en iyi teklifi veya en iyi paketi alamama şansınız vardır..

Neyse ki, bu dünyanın sonu değil; insanlar çeşitli nedenlerle, web barındırma her zaman değiştirin. Bazıları içerik ağı dağıtım sistemlerinin hızından veya kalitesinden memnun değildir. Diğerleri aynı hizmet kalitesini daha düşük bir fiyata veya daha uygun ödeme koşullarıyla bulur.

Bu durumda kendinizi bulursanız, o zaman daha iyi bir web hosting şirketi aramak için iyi bir zamandır. Ancak, web sitenizi aktarmak karmaşık bir görev gibi görünebilir. Bu kılavuz terminolojiyi, sorunları ve prosedürleri adım adım talimatlarla açıklayacaktır, böylece güvenle ilerleyebilirsiniz.


yükleyici

Web sitenizi farklı bir sunucuya aktarmak beş adımda yapılabilir.

1. Adım. Yeni bir web barındırıcısı bulun

Yeni bir hizmet seçmeden önce web barındırıcılarını araştırmak için zaman ayırın. Çevrimiçi incelemeleri ve müşteri geri bildirimlerini inceleyin, diğer barındırma sağlayıcılarının ne tür fırsatlar sunduğunu, fiyatlandırma sistemlerini, sunucu yapılandırmalarını, CDN’yi vb. Görün..

diyagram pasta

Uygun bir yeni sağlayıcı bulduktan sonra, gelecekte bir noktada, bu barındırma hizmetinden de geçmeye karar verebileceğinizi düşünün. Bu nedenle, alan adınızı üçüncü taraf bir sağlayıcıya kaydettirmeniz önerilir, çünkü bu şekilde, web barındırıcılarını her değiştirdiğinizde alan adınız etkilenmez.

Önerilen barındırma sağlayıcımız Bluehost, ziyaretçilerimiz için ÜCRETSİZ alan adı içeren özel bir teklif sunuyor. Hizmetlerinden hoşlanmıyorsanız, 30 günlük para iade garantisi sunarlar.

2. Adım. Web sitenizi bulun ve indirin

Bir sonraki adım, önceki barındırıcınızın web sitenizi nerede sakladığını bulmaktır. Dahası, siteniz daha fazla veritabanı kullanıyor olabilir, bu nedenle bunların yedek klasörlerini de elde etmenin mümkün olup olmadığını görmelisiniz..

Dosyaları bulduktan sonra, masaüstünüze indirin, böylece bir sonraki barındırma sağlayıcınıza vermeye hazır olursunuz.

3. Adım. Web sitesi veritabanınızı dışa aktarın

Daha önce de belirtildiği gibi, web siteniz ziyaretçi verilerini saklama veya formları yönetme gibi ek veritabanları kullanıyorsa, bunları almanız ve dışa aktarmanız gerekir. İşlem veritabanına bağlı olarak değişebilir, bu nedenle bu ayrıntıları önceki barındırma sağlayıcınızla çözmek en iyisidir. Ana bilgisayarlar genellikle web sitesi veritabanlarını dışa ve içe aktarmak için phpMyAdmin’i sunar..

CPanel kullanıyorsanız (büyük olasılıkla sizsiniz), bir veritabanını dışa aktarmak çok karmaşık bir görev değildir. Her cPanel’in yerel bir parçası olan phpMyAdmin’i kullanacaksınız. Garip adların, dosyaların ve veritabanlarının sizi caydırmasına izin vermeyin; her şeyi anlamasanız bile, her şeyi kendiniz yapabilmeniz gerekir.

 1. Https://my.bluehost.com/cgi-bin/cplogin adresine gidin ve Bluehost hesabınıza giriş yapın
 2. “Veritabanı” sekmesini bulun ve açın
 3. Arayüzü açmak için phpMyAdmin simgesine tıklayın
 4. Bir veritabanı seçin
 5. Menünün ortasında bir yerde “Dışa Aktar” düğmesini bulacaksınız. Üstüne tıkla.
 6. “Hızlı – yalnızca minimum seçenekleri görüntüleme” seçeneğini seçin. Özel seçenekleri kullanmak için MySQL hakkında bir iki şey bilmeniz gerekir, bu yüzden bunu yalnızca ne yaptığınızı biliyorsanız seçin. Aksi takdirde, hızlı seçenek hile yapar.
 7. Veritabanı Hızlı Seçeneklerini Dışa Aktar

 8. Henüz gösterilmiyorsa, dışa aktarma için seçilen biçim olarak “SQL” biçimini seçin.
 9. Dışa aktarmayı başlatmak için “Git” düğmesine tıklayın
 10. Sorulursa dosyayı nereye kaydedeceğinizi seçin (masaüstü veya hatırlayacağınız özel bir klasör; bu dosyaya daha sonra ihtiyacınız olacak, bu yüzden kaybetmeyin)

Çok hızlıydı, değil mi? Veritabanınız artık yeni bir ana bilgisayara aktarılmaya hazır.

4. Adım. Web sitenizi yükleyin ve veritabanınızı içe aktarın

Dışa aktarma işleminde olduğu gibi, ayrıntıları ana makinenizle incelemeniz gerekir. Veritabanınızı bir SQL’e dışa aktarmanız durumunda, phpMyAdmin, web sitenizi yeni barındırma hesabınıza aktarmak için MySQL kullanabilirsiniz. Kullanılan araçlara bakılmaksızın gerçekten bu kadar karmaşık değil ve genellikle barındırma sağlayıcılarının kendi başlarına yaptığı bir şey.

Statik bir web sitesi kullanırken (günümüzde kullanıcılar genellikle yalnızca işlerini sergilemek için basit bir açılış sayfası olduğunda kullanırlar), yeni bir ana bilgisayarda her şeyi ayarlamak dosyaları yüklemek kadar kolaydır. Önceki adımlardan birinde, tüm dosyaları önceki ana makinenizden indirmeniz gerektiğini söyledik. Bu durumda, bu dosyaları yeni Bluehost hesabınızdaki public_html klasörüne yüklemeniz yeterlidir..
Yeni dosyaları yüklemek için iki basit seçenekten birini belirleyebilirsiniz.

Dosya Yöneticisi aracılığıyla yükle

Bunu hızlı bir şekilde yapmanın bir yolunu arıyorsanız ve sadece üstesinden gelmek istiyorsanız, Bluehost’un Dosya Yöneticisini kullanabilirsiniz:

 1. Adresinde oturum açın Bluehost cPanel hesabı.
 2. Dosyaları Bulun ve Dosya Yöneticisi’ni seçin
 3. Public_html dosyasını açmak için çift tıklayın
 4. Daha önce indirdiğiniz tüm dosyaları bu klasöre aktarın

FTP ile yükle

Genellikle Dosya Yöneticileri, herhangi bir nedenle FTP istemcileri ayarlayamayacağınız zaman dosyalardan yalnızca birini yüklemek veya değiştirmek için kullanılır. Örneğin, sitenizde herkese açık bir bilgisayardan eve dönmenizi bekleyemeyen bir şeyi değiştirmeniz gerektiğinde bunu kullanırsınız.

Ancak genellikle önerdiğimiz bir FTP istemcisi kullanmaktır. Ücretsiz bir istemci olan ve tüm dünyada blog yazarları tarafından en sık kullanılan FileZilla’yı hızlı bir şekilde yükleyebilir ve yeni ana bilgisayara kaydolduktan sonra aldığınız giriş kimlik bilgilerini kullanarak sunucuya bağlanabilirsiniz. FTP sunucusu adına, kullanıcı adınıza ve şifrenize ihtiyacınız olacak.
Giriş yaptıktan sonra, sunucunun tüm klasörleri içeren küçük bölümünü görebilmeniz gerekir. Bilgisayarınızdaki bir klasöre benzeyecektir, bu nedenle public_html klasörünü bulmak zor olmamalıdır.

Şimdi daha önce indirdiğiniz dosyaları bulun ve onları klasöre sürükleyip bırakın. Dosyaların boyutuna ve internet bağlantınızın hızına bağlı olarak, her şeyin aktarılması birkaç dakika sürebilir. FileZilla, her şey tamamlandığında sizi bilgilendirir, böylece siteyi tekrar çalışır halde görmek için tarayıcıdan alan adınıza gidebilirsiniz.

Dinamik web sitesi

Dinamik web siteleri, normal şekilde çalışması için gerekli olan tonlarca bilgiyi depolamak için veritabanlarını kullanır. Özel bir web sitesi veya WordPress gibi popüler CMS’lerden birini kullanıyorsanız, veritabanınız da olduğu anlamına gelir, bu da dosyalarla birlikte aktarmanız gerektiği anlamına gelir.

Veritabanını dışa aktardığınız gibi, PhpMyAdmin ile bir veri aktarabilirsiniz:

 1. Tarayıcınızdan https://my.bluehost.com/cgi-bin/cplogin adresini açın ve Bluehost hesabınıza giriş yapın
 2. “Veritabanı” sekmesini bulun ve açın
 3. Arayüzü açmak için phpMyAdmin simgesini seçin
 4. Menünün ortasında bir yerde “İçe Aktar” sekmesini / düğmesini bulacaksınız.
 5. Veritabanı İçe Aktarma Seçeneği

 6. “Gözat” düğmesini tıklayın ve daha önce dışa aktardığınız veritabanını bulun. Veritabanı sıkıştırılmışsa, önce onu açtığınızdan emin olun (.sql dosyasını hazır bulundurmalısınız)
 7. Veritabanını İçe Aktar

 8. “Git” düğmesini tıklayın ve birkaç dakika bekleyin

Her şey yolunda giderse, şöyle bir mesaj görmelisiniz: “İçe aktarma başarıyla tamamlandı, X sorgusu yürütüldü.”

WordPress gibi bir İçerik Yönetim Sistemi mi kullanıyorsunuz??

WordPress, Blogger veya Joomla gibi bir içerik yönetim sistemi kullanıyorsanız, yerel taşıma seçenekleriyle her şeyi daha kolay hale getirebilirsiniz. Örneğin, WordPress sitesini taşıma yeni bir ana bilgisayara, sitenin tamamını birkaç tıklamayla aktarmanıza olanak tanıyan İçe Aktar ve Dışa Aktar seçenekleriyle her şeyi yapabilirsiniz. Seni şanslı!

kullanım

% 40.2 dünyanın web sitelerinin ABD merkezli sağlayıcı

5. Adım. Web sitenizi test edin

Aktarım tamamlandıktan ve veritabanları içe aktarıldıktan sonra web sitenizi test edebilirsiniz. Bunu yapmanın en iyi yolu geçici bir URL kullanmaktır. Bu, alan adınız yeni sunucuyu işaret etmese bile web sitenize erişmenizi sağlar.

Geçici URL’nizi bulmak için hesap yönetimi panelinize giriş yapın. Ardından, “Hesap Teknik Ayrıntıları” nı tıklayın. İçeri girdikten sonra Temp adında bir bölüm olmalıdır. URL, geçici URL’nizin yanında görüntülenir. Tek yapmanız gereken bu URL’yi ziyaret etmek ve web sitenizi kontrol etmektir.

Geçici bir URL şuna benzer: http: // ipadresi / ~ kullanıcı adı

“İpadresi” yi ana makinenizin IP Adresiyle değiştirin; kullanıcı adı cPanel hesabınıza giriş yapmak için kullandığınız adla aynı olmalıdır. Önündeki “~” karakterini unutmayın.
Sunucu IP adresinizi bulmak için cPanel’inize bir kez daha giriş yapın. “İstatistikler” sekmesini bulun ve paylaşılan barındırma hesabınızın IP adresi de dahil olmak üzere ek bilgileri ortaya çıkaracak “İstatistikleri genişlet” düğmesini tıklayın.

Artık beklerken veya siz web sitenizi İsim Sunucularını ayarlama eski alan adınızı göstermek için.

Siteniz beklendiği gibi görünüyor ve çalışıyorsa harika! Ancak, bir sorun varsa küçük değişiklikler yapmaya hazır olun..

Hatırlanması gereken önemli şeyler

çıkartmalar

Ülkeye Göre Paylaş

Bluehost ve Hostmonster

Tüm aktarım işlemi tamamlandıktan ve web sitesini test ettikten sonra, geçişi tamamlamak için yapmanız gereken birkaç şey vardır. Bunların, eski ziyaretçilerinizin web sitenizi ziyaret etmeye devam etmesini sağlamak ve sitenizin planlandığı gibi performans gösterdiğinden emin olmak için gerekli adımlar olduğunu unutmayın. Öyleyse başlayalım.

Kullanıcılara web sitenizi taşıyacağınızı bildirin

Web sitenizi taşırken kesinti süresi mümkün olduğunca kısa olmalıdır. Kullanıcıların sitenin çalışmadığını zar zor fark etmeleri idealdir. Ancak, hem web sitenizde hem de sosyal ağ profillerinizden birkaç gün önce bir tür bildirim vermelisiniz. Ayrıca, mesai süresinde mesajın görülebildiğini görmelisiniz, böylece kullanıcılarınız sitenin zamanında yedekleneceğini bilecektir..

DNS’yi değiştirme

Bu kolayca gözden kaçabilen küçük bir detay. Web sitenizi aktardıktan sonra, DNS kaydınızı sitenizin kayıtlı olduğu yeni sunucuya değiştirmeniz gerekir. Bunun önemli olmasının nedeni, bir DNS kaydının ziyaretçilerinizin doğru sayfaya ulaşmasını sağlayan bir harita veya talimat kılavuzu gibi olmasıdır. Bunu değiştirmeyi ihmal ederseniz, kullanıcılar bir hata sayfasına yanlış yönlendirilir. Yeni barındırma sağlayıcınızdan yeni bir DNS almanız ve eskisini değiştirmeniz gerekir.

DNS kayıtlarınızı taşıma isteğinde bulunduktan sonra, anahtarın tamamlanması birkaç saat veya bazı durumlarda tüm gün sürer. Başka bir deyişle, ziyaretçileriniz web sitenizi bulamadıklarından şikayet ediyorsa, yeni DNS’inize güncellediğinizden emin olun.

Sitenin çalışma süresini izleyin

Yeni bir DNS atandığında, aktarımınız temel olarak tamamlanır. Her şeyin düzgün bir şekilde çalıştığından emin olmak için sunucunuzun çalışma süresini önümüzdeki birkaç gün boyunca özenle izlemek istersiniz..

Korumanızı düşürmemeniz ve mümkün olan en kısa sürede herhangi bir sorun olup olmadığını fark etmeniz önemlidir. Elbette, web sitenizin çalışma süresini izlemek, web sitenizi her 5 dakikada bir ziyaret etmeniz gerektiği anlamına gelmez; bu, göreve yardımcı olması için araçlar ve uygulamalar kullanmanız gerektiği anlamına gelir.

Güvenebileceğiniz bazı yararlı araçlar Pingdom, Uptime Robot ve Bizi İzleyin. Seçtiğiniz araçtan bağımsız olarak, aşağıdaki öğeleri izlemek için bunları kalibre etmeniz gerekir: Ping, HTTP, DNS Sunucusu ve TCP bağlantı noktası.

Barındırma Türleri

Eksik bağlantılar ve farklı site yapıları için uyanık olun

Sunucu değiştirirken gerçekten dikkat etmeniz gereken bir şey, grafik gibi varlıkların olası kaybı veya yanlış yerleştirilmesidir. Barındırma ortamının değiştirilmesi bunun olmasına neden olabilir ve bazı 404 (bulunamadı) hataları görmeniz pek olası değildir. Bu nedenle, sadece uyanık olun ve 404 günlüklerinizi izleyin, böylece herhangi bir bozuk bağlantı veya çalışmayan varlık olup olmadığını görebilirsiniz. Onları bulduğunuzda, hızlı bir onarım veya değiştirme gerekebilir ve gitmekte fayda var..

Bu sorunla başa çıkmanın başka bir yolu da 404 sayfasından zaten çalışan başka bir sayfaya yönlendirmektir. Bu, sorunun çözümü değildir, elbette, 404 sayfasının görüntülenmesine bir alternatiftir..

Bu hem sayfalar hem de dizinler için geçerlidir, bu nedenle kullanıcılarınız 404 hatası yerine her zaman bakacak içeriğe sahip olacaktır. Son olarak, bunu kendi yararınıza kullanabilir ve belki de komik bir resim veya bir teklif göstererek eğlenceli veya eğlenceli olabilen özelleştirilmiş bir 404 hata sayfası oluşturabilirsiniz. Bu şekilde, ziyaretçilerinizin sayfaya inmeye itiraz etme olasılığı ortadan kalkar.

Kırık bağlantılar ve 404 sayfalarla başa çıkmanıza yardımcı olabilecek birkaç ipucu. Bunların çalışması için kodu .htaccess dosyasına yerleştirmeniz gerekir.
FTP (FileZilla) kullanarak .htaccess’i nasıl düzenleyebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır

 1. FileZilla’yı açın
 2. Sunucunuza giriş yapın
 3. Web sitesi dosyalarınızı listelemek için public_html’yi açın
 4. .Htaccess seçin
 5. üzerine sağ tıklayın ve Görüntüle / Düzenle’yi seçin veya bilgisayarınıza indirin

Sunucunuzda .htaccess dosyasını bulamazsanız, hiç kimsenin bulunmadığı veya yalnızca gizlenmiş olma olasılığı vardır. Yeni başlayanlar için, cPanel’de oturum açtıysanız ve Dosya Yöneticisi’ni kullandığınızda ya da FileZilla’nın üst menüsünden “Gizli dosyaları göstermeye zorla” seçeneğini belirlediyseniz “Gizli Dosyaları Göster (dotfiles)” öğesinin seçili olduğundan emin olun. Dosyayı hala bulamıyorsanız, public_html klasörünüzde sağ tıklayarak ve “.htaccess” adlı yeni bir dosya oluşturarak yeni bir dosya oluşturmanız gerekir.

Sonra kodu kullanabilirsiniz:

 • 404 sayfası tanımlama: ErrorDocument 404 /errorpage.html
 • Bir sayfayı yeni konuma yönlendir: 301 /old-page.html http://www.example.com/new-page.html
 • Bir dizinin tamamını yeni bir konuma yeniden yönlendirin: redirectMatch 301 ^ / category /? $ Http://www.example.com/new-category/

Değişiklikleri yaptıktan sonra, dosyayı kaydetmeli ve eski dosyanın üzerine yazarak sunucuya geri yüklemelisiniz.

E-postanızı değiştirme

Yine, e-postayı değiştirmek insanların göz ardı ettiği bir şeydir. Yeni web barındırıcısına taşıma işlemi tamamlandıktan sonra, e-postanızı aktarmanın üç farklı yolu vardır..

 • E-postanız bir alan adı kayıt kuruluşunda barındırılıyorsa, kolayca taşıyabilirsiniz. Tek yapmanız gereken (@) kaydını değiştirmek ve yeni ana makinenizin müşteri portalında yaygın olarak bulunan yeni ana bilgisayarın IP adresine atamaktır
 • E-posta hesaplarınız bir üçüncü tarafla barındırılıyorsa aşağıdakileri yapmanız gerekir. MX kayıtlarınızın ve e-posta servis sağlayıcınız tarafından istenen diğer ilgili kayıtların yeni DNS’de güncellendiğinden emin olun. DNS’inizi yeni bir sağlayıcıya taşıdığınız düşünüldüğünde, bu dosyaları da taşımanız önemlidir. Elbette, DNS’yi taşımıyorsanız, yapmanız gereken tek şey 1. adımı takip etmektir..
 • Son olarak, e-posta hesaplarınız önceki barındırma sağlayıcısında barındırılıyorsa, yeni sağlayıcıya geçiş yaptıktan sonra mevcut e-posta hesabını yeniden oluşturabilirsiniz. Ayrıca yeni e-posta aracısını da yapılandırmanız gerekir.
kum saati

Çoğu web barındırma sağlayıcısı% 99,99 çalışma süresi vaat ediyor, ancak% 99,90 çalışma süresi zaten haftada 10 dakikalık kesinti süresi

fiyat

Birçok web barındırma planları “gizli maliyetler” ile geliyor. Her ne kadar onlar “para iade garantisi” planları ile cazibesine rağmen memnun değilseniz, web hosting şirketleri paranızı iade veya sadece uzatabilirsiniz

Web sunucusu

Sınırsız web alanı ve bant genişliği vaadi bir aldatmacadır. Web barındırma şirketleri, özellikle düşük performans, daha uzun sunucu kapalı kalma süresi ve düzenli aksaklıklar ile sonuçlanan paylaşılan web barındırma sunucularını satmaktadır

ağaç

Güvenilir barındırma sağlayıcısını belirlemek için kullandığımız en güvenilir yöntem

Gerçekler yalan söylemez. Seçkin bir web sitesi yıllardır belirli bir sağlayıcı tarafından barındırılıyorsa ve sahibi, gerçek ana bilgisayarın sağladığı barındırma hizmetleriyle tamamen memnun kaldıysa, bahsettiğimiz ana bilgisayarın doğru olduğunu gösteren açık bir kanıttır..

Bu adımı nasıl tamamlayacağınız hakkında daha ayrıntılı bir açıklamaya ihtiyacınız varsa, buna göz atın kılavuz.

Bozuk bir veritabanı şansı

Son olarak, aktarım sırasında verileriniz bozulabilir. Panik yapmanın bir nedeni yoktur ve bu soruna çok sayıda çözüm vardır, ancak hepsi platformun kendisine bağlıdır. En yaygın platform WordPress olduğundan, bu platformun veritabanı için bazı olası çözümleri tartışacağız.

WordPress veritabanınız bozuksa aktarımı yeniden deneyebilirsiniz, ancak önce tüm eklentileri devre dışı bırakmanız gerekir. Bu işe yararsa, tüm web sitesi içe aktarıldığında eklentileri tekrar açmanız yeterlidir. Ne yazık ki, kontrol paneline erişemiyorsanız bu geçerli bir çözüm olmayacaktır, bu nedenle aşağıdaki seçeneklerden bazılarını denemeniz gerekebilir:

 • Veritabanını yeniden yükleyin ve eskisinin üzerine yazın.
 • Yolsuzluk hatasının tam yerini belirlemeye çalışın ve bu dosyayı eski sitenizden yeniden yükleyin.
 • Yeni sunucuyu işaret ettiğinden emin olmak için dosyayı açın.

Bozuk bir WordPress veritabanı nasıl onarılır

Bazen, bir veritabanını dışa aktarmak ve içe aktarmak istediğiniz kadar düzgün olmaz. Ancak fikrinizi kaybetmeden önce, onarmak için birkaç ipucu deneyebilirsiniz..

 1. CPanel hesabınıza giriş yapın
 2. PhpMyAdmin’i açın
 3. Sol taraftaki menüden veritabanını seçin
 4. Onarım için Veritabanı Seçin

 5. Veritabanını seçtikten sonra, doğru veritabanına sahip olup olmadığınızı kontrol etmelisiniz. WordPress veritabanı wp_ ile etiketlenmiş tüm tablolara sahiptir
 6. Veritabanından tüm tabloları seçmek için ekranın altındaki “Tümünü kontrol et” düğmesini seçin
 7. Veritabanını Onar

 8. “Tabloyu onar” seçeneğini seçin
 9. Veritabanı Onarma Seçeneği

Burada yapabileceğiniz tek şey bu. Onarım işleminden sonra, veritabanının başarıyla onarıldığını doğrulayan bir ileti görmelisiniz. Hala veritabanını onarmayı başaramadıysanız, bir şey daha deneyebilirsiniz ve bu bir wp-config.php dosyasını değiştirir.

 1. FileZilla’yı açın ve FTP sunucunuza giriş yapın
 2. Wp-config.php dosyasını bulun
 3. WP Yapılandırması

 4. Bilgisayarınıza indirin
 5. Bir metin düzenleyicisinde açarak dosyayı değiştirin
 6. Dosyanın sonuna şunu ekleyin: define (‘WP_ALLOW_REPAIR’, true);
 7. Onarım WP Yapılandırmasını Tanımlama

 8. Değiştirilmiş wp-config.php dosyasını kaydedin ve FileZilla ile sunucuya geri yükleyin ve dosyanın üzerine yazın
 9. Tarayıcınızı açın ve http://yoursite.com/wp-admin/maint/repair.php adresine gidin.
 10. “Veritabanını Onar” düğmesine tıklayın

Onarım işlemi tamamlandıktan sonra, veritabanındaki tablolarla ilgili durum mesajlarını göreceksiniz, böylece bir şeyin bozuk olup olmadığını tespit edebileceksiniz. Ayrıca, aşağıdaki mesajı da görebilirsiniz: “Onarımlar tamamlandı. Bu sayfanın yetkisiz kullanıcılar tarafından kullanılmasını önlemek için lütfen wp-config.php dosyasından aşağıdaki satırı kaldırın.
define (‘WP_ALLOW_REPAIR’, doğru); ”

Bu nedenle, dosyaya geri dönmeyi, eklediğiniz satırı kaldırmayı ve yeniden kaydetmeyi unutmayın.

Bu yaklaşımlardan hiçbirinin işe yaramaması durumunda, WordPress otomatik veritabanı onarım işlemini başlatmak için kodlama konusunda yetenekli birini bulmanız gerekecektir..

Destek ekibinin yeni sunucuya aktarımı yapmasına izin verin

Yeni ana bilgisayara tüm aktarımı nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız veya gerçekten umursamadığınız teknik özellikleri harcayacak zamanınız yoksa, her şeyi profesyonellerin yetenekli ellerine bırakabilirsiniz. Bluehost’da.

Evet, transfer için ödeme yapmanız gerekecek. Ancak bu durumda, destek ekibi sizin için her şeyi yaparken plajın yakınında yaşayacak kadar şanslıysanız, rahatlayabilir, yürüyüşe çıkabilir veya cildinize biraz güneş batırabilirsiniz..

Bluehost siteyi sizin için sunucularına taşıyabilir ve size 149 dolara mal olacaktır. 99. Bu fiyat en fazla 5 web sitesinin ve 20 e-posta hesabının taşınmasını içerir. Evet, destek ekibi, sitenizin çalışması ve eski ana bilgisayarda olduğu gibi görünmesi için gerekli olan tüm dosyaları, veritabanlarını ve her şeyi halleder..
Bu seçeneği belirlerseniz siteyi nerede barındırdığınız önemli değildir, ancak Bluehost’un şu anda Bayi, VPS veya Özel Sunucu hesapları için taşıma desteği sunmadığını lütfen unutmayın.

Bununla ilgili en güzel şeylerden biri, herhangi bir risk bulunmamasıdır. Bluehost’a geçişe hazırsanız, uzmanları ne yaptıklarını bilir. Bunu göz önünde bulundurarak bile, sitenizin sizin için önemli olduğunu anlıyorlar, böylece her şeyi gözden geçirecek ve ellerinizi almadan önce tamamen işlevsel olduğundan emin olacaklar.

Bluehost’a geçişi başlatmaya hazırsanız, lütfen daha fazla ayrıntıya bakın buraya.

Sonuç

Bir web sağlayıcı barındırma büyük bir güçlük değil. Birkaç potansiyel sorun var, ancak zamanında çözülemeyen hiçbir şey yok.

Web barındırma hizmetinizden memnun değilseniz, başka bir sağlayıcı bulmakta tereddüt etmeyin. Bu kılavuz, minimum kesinti ve rahatsızlık ile süreç boyunca size yardımcı olacaktır..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map