Moda Blogu Nasıl Başlanır

kuran-your-kişisel-marka

Moda anlayışınızla ilgili övgü alıyor musunuz? Arkadaşlarınız gardıroplarıyla ilgili tavsiye almak için size dönüyor mu? Dolabında en sıcak tasarımcı aşınması var mı?


Cevabınız EVET ise, bugün bir moda blogu başlatmayı düşünün.

Genelde çok misafirperver oldukları için moda blogcuları topluluğuna uyumda herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Ayrıca, markanızı internette kurmak mükemmel bir gelir kaynağı olabilir.

Bir blog oluşturmak çok fazla zaman almaz – ancak derinlemesine rehberlik istemeniz durumunda, bir moda blogunu nasıl başarılı bir şekilde başlatacağınız konusunda adım adım bir kılavuz hazırladık!

Bir moda blogu başlatmak için beş kolay adım

 • En iyi blog platformunu seçin
 • Alan adınızı seçin
 • Hesabınızı bir barındırma sağlayıcısıyla kurun
 • Moda blogunuzu çevrimiçi edinin
 • Mükemmel temayı bulun

En iyi blog platformunu seçin

seçim-best-blog-platformu


Yaklaşık olarak 76,5 milyon WordPress Blogları
Bir moda blogcusu olmanın ilk adımı, bir CMS olan teknik özellikleri incelemektir..

Bir CMS, yani içerik yönetim sistemi, bir blogu sıfırdan öğrenme ve programlama çabasından kurtarır, bunun yerine size bir moda blogu başlatmak için hazır bir blog sitesi sağlar. Bir moda blogunun esas olarak görsellere bağlı olduğunu anlamak önemlidir. Bu nedenle WordPress gibi kaliteli CMS’yi tercih etmelisiniz, çünkü daha iyi performans için grafik eklemenize ve sitenizi optimize etmenize izin verir.

WordPress.org güvenilir ve delice kullanıcı dostudur ve dünya çapında birkaç milyon kullanıcıya ev sahipliği yapmaktadır, bu da onu bu sektörde pazar lideri yapar.

WordPress, ünlü blogcular, işletmeler ve organizasyonlar da dahil olmak üzere büyük bir kitleye hitap ediyor. Bir CMS olarak inanılmaz derecede özelleştirilebilir ve esnektir; bu nedenle, herhangi bir kodlama bilgisi olmadan bile, blogunuzu tercihlerinize göre düzenleyebilirsiniz. Herhangi bir teknik engel veya dil kısıtlaması olmaksızın dünyanın herhangi bir yerinden dinamik bir blog çalıştırma özgürlüğü sağlar.

Alan adınızı seçin

Bloglama platformları
Kullanıcılar blog yazmak için ne kullanır?

Diğer
% 6


Başarılı bir moda blogu başlatırken bir alan adı seçmek en kritik adım olabilir; bu yüzden bunu düşünmelisin.

İşte mükemmel URL ile moda bloglamaya nasıl başlayacağınıza dair birkaç ipucu:

 • Kısa iyidir. Tüm başarılı moda sitelerinde ortak olan tek şey nedir? Hepsinin kısa, tatlı ve esprili isimleri var. Blogunuza unutulmaz bir ad verin; uzun ve sıkıcı isimleri hatırlamak ve aramak zordur. Akılda kalıcı ve unutulmaz bir şey istiyorsun.
 • Spesifik tutun. Nispeten yeni bir moda blogu için, adı blog yapacağınız şeylerle alakalı tutun, ör. ofis giyim, ayakkabı veya abiye. Sitenizin kolayca aranabilmesi için başlığınıza blogunuzun konusu gibi küçük ayrıntıların eklendiğinden emin olun.
 • Daha fazla SİZ yapın. Zaten ünlü bir moda stilisti veya danışmanıysanız, alan adınıza bir kısmını dahil etmeye çalışın. Ancak, nispeten yeniyseniz ve adınız henüz blog kimliğinizin büyük bir parçası değilse, adınızın alan adının dışında kalmasına izin verin. Bunun yerine bir blog yazısı aracılığıyla kendinizi tanıtabilirsiniz.

Önerilen araç:

Hesabınızı bir barındırma sağlayıcısıyla kurun

set hesap

Bitmiş 850.000 insanlar BlueHost ile WordPress blogu kurdu

Mükemmel bir alan adı bulduğunuza göre, bir sonraki adım bir barındırma hizmeti bulmaktır. Güvenilir bir web barındırma bulmak kadar iyi bir etki alanı adı bulmak kadar önemlidir.

FirstSiteGuide’da Bluehost’u en iyi buluyoruz. Özel bir indirim fırsatı sunarlar. ÜCRETSİZ alan adı ve 30 günlük para iade garantisi. Moda blogunuzu uygun bir şekilde harika bir başlangıç ​​yapmanıza yardımcı olabilirler.

WordPress.org bile Bluehost hosting şirketini “dünyanın en iyi ve en parlak şirketlerinden biri” olarak kabul ediyor..

WordPress Bluehost

Moda blogunuzu çevrimiçi edinin

GUI’deki (grafik kullanıcı arayüzü) birkaç farklılığa rağmen, her barındırma hizmeti için yükleme işlemi hemen hemen aynıdır. Bluehost’a birkaç kolay adımda nasıl kaydolacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Adım bir

Bluehost’un özel indirimli fırsatından yararlanın ve bu bağlantıda verilen basit adımları izleyin. Bundan sonra, “Şimdi Başlayın” ı tıklayın.

Adım bir

İkinci adım

Bluehost, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli paketler ve blog seçenekleri sunar. Ancak bir acemi olarak Temel Plan’a gitmelisiniz – yeni moda blogcuları için tüm temel bilgileri içerir.

Her şeyin nasıl çalıştığını öğrendiğinizde, premium planlara geçebilirsiniz. Önemli bir takip edildikten sonra, en iyi satıcı “Artı Planı” na geçin, standart performans ile sınırsız hizmet kullanmanızı sağlar.

Ayrıca çok daha büyük Pro Plan’a sahipler, Artı Planı ile aynı temel özelliklere sahipler, ancak yüksek performansın ek avantajına sahipler – bu da onu yoğun trafiğe sahip bloglar için uygun hale getiriyor.

ikinci adım

Adım üç

Yukarıda belirttiğimiz gibi, uygun ancak akılda kalıcı bir alan adı seçmek şarttır. Tüm bloglama kariyerinizi yapabilir veya kırabilir. Ayrıca, adınız zaten başka biri tarafından kullanılıyorsa, Bluehost size benzer önerilerde bulunacaktır.

adım üç

Adım dört

adım dört

Beşinci Adım

Aidatlarını ödemenin zamanı geldi. Bir seferde 12, 24 veya 36 ay ödeme yapabilirsiniz; ne kadar fazla ay taahhüt ederseniz, ayda o kadar az ödeme yapmanız gerekir. Kutuların geri kalanı sadece ek hizmetlerdir; ihtiyaç duyulursa daha sonra geri gelebileceğiniz için şimdilik onları işaretlemeyin.

beşinci adım

“Şartlar ve Düzenlemeler” i kabul ettikten sonra, ana sayfaya geri gönderileceksiniz. Oradan giriş yapın ve kimlik bilgilerinizi girin, ardından WordPress.org uzantısını seçin ve yükleyin.

Sonunda bir WorPress.org bloguna sahipsiniz – blog temanızı özelleştirin veya moda bir WordPress temasına gidin. Düzeni, tasarımları değiştirebilir, kesinlikle istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz!

Altıncı Adım

Hesap doğrulaması için size bir e-posta gönderilir. Şifrenizi girerek sağlanan bağlantıyı kullanarak hesabınızı doğrulayın. Şifre olmadan hesabınızı doğrulayamaz veya hesabınıza erişemezsiniz.

Altıncı Adım
Altıncı Adım

Bağlantı sizden yeni bir şifre seçmenizi ister. Unutmamak için güçlü ama unutulmaz bir şifre seçin.

Yedinci Adım

Yeni şifrenizi oluşturduktan sonra, yeni hesabınıza giriş yapmak için kullanabilirsiniz.

Yedinci Adım

Sekizinci Adım

Şimdi gerçek bir yaratıcılık göstermenin ve moda blogunuzun temasını beğeninize göre özelleştirmenin zamanı geldi. Ya Bluehost tarafından önceden tanımlanmış olanlardan birini seçin ya da WordPress.org kütüphane ve oradan seçiminizi yapın.

Sekizinci Adım

Dokuz Adım

Bir tema seçtikten sonra, WordPress.org kontrol paneline giriş yaparak kontrol panelinizi görüntüleyebilirsiniz.

Dokuz Adım

Onuncu Adım

Moda Blog Nişleri

KADIN
% 70
Erkekler
% 10.5
üniseks
% 8.7
Rol yapma
% 5.9
Çocuklar
% 37
Vücut
% 1.2

Gerçekten modaya uygun bir site oluşturma konusunda rehberlik için Bluehost’un chatbot sihirbazına bağlanabileceğiniz yer – veya kendi başınıza yapabilirsiniz.

Onuncu Adım

Onbirinci Adım

Özelleştirme araçlarını keşfetmek için sol üstteki Bluehost simgesini tıklayın. Moda blog temanıza uygun olacağını düşündüğünüz her şeyi oynayın ve değiştirin; sitenizi moda ile ilgili yapmaktan korkmayın.

Onbirinci Adım

Kitleyi büyülemek ve blogunuzun ideolojisini açıklamak için moda blog sitenize eğlenceli ve ilginç bir giriş yapmanız gerekir..

Bu yapıldıktan sonra, web siteniz var.

Onbirinci Adım

Tebrikler! Fashionista blogunuz artık yayında ve çalışıyor.

Mükemmel temayı bulun

Mükemmel-temalar
Moda blogcularının türleri
Kişisel stil blogcuları – en popülerleri, kıyafetler ve daha fazla kıyafet yayınlıyorlar

Moda blogunuz artık yayında ve gerekli adımların çoğunu zaten tamamladınız.

Tüm teknik özellikler ortadan kalktığında, yaratıcı moda, yani bir moda bloguna başlamak için sizi yönlendiren şeylere odaklanmakta özgürsünüz. Bir blogun başarısındaki en önemli faktörlerden biri de kavramıdır. Her başarılı moda blogunda takip ettikleri bir tema var.

WordPress, platformundaki her blog için blogunuza göre değiştirebileceğiniz önceden ayarlanmış bir temaya sahiptir – tüm varsayılan örnek yayınlardan ve sayfalardan kurtulmayı unutmayın.

Blogunuzun temasını bir kıyafeti bir araya getirdiğiniz gibi dikkatlice bir araya getirin; WordPress’in deposunda bulunan 2.000’den fazla tema arasından seçim yapın. Bu temalar titiz standartlarınıza uygun değilse, üçüncü taraf sitelerdeki diğer pek çok siteden satın alabilirsiniz..

Bir tema seçerken blogun gelecekteki isteklerinizi göz önünde bulundurun, böylece ikisinin doğru şekilde hizalanması. Burada, blogunuzun tüm özelliklerini ve performans faktörlerini analiz etmek ve her şeyin uyumlu olmasını sağlamak çok önemlidir. Bu, blogunuzun performansını kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Ücretsiz veya premium?

Sokak tarzı blogcular – Sokaklarda fotoğrafladıkları ilham verici görüntüler yayınlıyorlar
Moda / moda haber blogcularının işi – moda hakkında çoğunluk gönderisi
haberler ve aynı zamanda moda dünyasının finans ve iş türü ile ilgili farklı konuları kapsar

WordPress’te hem ücretsiz hem de premium seçeneklerin geniş bir seçimi var.

3 $ ve 1,000 $ değerinde temaları ve aradaki tüm değerleri bulabilirsiniz. Bu nedenle, önce ücretsiz temalara göz atmak ve sonra premium olanlara bakmak mantıklı bir yaklaşımdır..

Kıyafetler gibi, ‘satın almadan önce denemek’ daha iyidir, bu yüzden satın almadan veya indirmeden önce önizlemeleri kontrol edin. WordPress deposu ve diğer tema geliştiricileri, satın almadan önce temalarının moda blog düzeninizde nasıl görüneceğini görmenize olanak tanır.

Alışveriş blogcuları – en son trendler hakkında bilgi veriyorlar ve şehvetli parçalarla güzel kolajlar oluşturuyorlar
Yaşam tarzı blog yazarları – modayı karıştırıyorlar
yaşam tarzı yazıları olan gönderiler, aile, yemek, seyahat ve dekor gönderileri hakkında konuşabiliriz
Moda fotoğrafçılığı blogcuları – en son başyazılar, kampanyalar ve ilham verici bakışlar
Genel moda blogcuları – adından da anlaşılacağı gibi, moda, görünüm, başyazı, haberler, trendler, bazen sokak stili, güzellik, alışveriş ve işbirliği dahil

Ne istediğini biliyor musun?

Mükemmel olanı ararken temalar arasında gezinmek çok heyecan verici olabilir. Çok fazla çeşitlilik acemi bir blogcuya boğabilir ve yanlış kararlara yol açabilir. Bu nedenle, bir temada tam olarak ne istediğinizi bilmek ve ardından tutkuyla aramak gerekir..

Blogunuzda istediğiniz işlevleri listeleyin ve önceliklendirin; bunlar açılır listelerden sütunlara, görsel slayt gösterilerine, önizlemelere vb. Kadar her şey olabilir. Listenizi iki bölüme ayırın; en öncelikli ve isteğe bağlı görevler.

Listeye bağlı olarak, en uygun özelliklerle ve zorunlu olmayan en az birkaç özellikle uyumlu temayı seçin.

Okuyucularınız ne isteyecek?

Bugünün neslinin büyük bir kısmı her zaman hareket halindedir, bu yüzden bugün çoğu okuyucu akıllı telefonlarında blog okumayı tercih ediyor.

Bu nedenle, seçtiğiniz temanın platforma bağlı olmadığından ve tüm yerel blog okuma platformlarında duyarlı olduğundan emin olun.

Ne elde etmek istiyorsun?

Blogunuzun görünümünün zihinsel bir resmini oluşturun ve ardından temayı seçerken standart olarak kullanın. Bu şekilde zamandan, emekten ve çok paradan tasarruf edersiniz.

Belirli standartları göz önünde bulundurmak, ister bir moda tavsiye bloğu ister bir moda inceleme bloğu olsun, rüya blogunuza bir adım daha yaklaşmanızı sağlar. Bu nedenle, zihninizdeki görüntüye en yakın temayı seçin.

Okuyucularınız kimler?

Kitlenizi tanıyın – eski bir tavsiye gibi görünebilir, ancak sizi temin ederim, bir temaya evet derken onları düşünebilmeniz için okuyucularınızı bilmek önemlidir..

Onları aklınızda tutmak yalnızca seçenekleri daraltmanıza yardımcı olur, böylece trendde kalın.

Öte yandan, eğer delice yaratıcı ve trend belirleyici iseniz, o zaman yeni bir moda hareketine başlamaktan korkmayın, kim bilir, bu da diğer yüksek moda bloglarında yer alabilir.!

En moda blogcuları takip etmek ve ilham almak

Size zaten bir moda blogunun nasıl başlatılacağını öğrettik, ancak ne yazık ki, moda hakkında nasıl blog yazacağınızı gösteremiyoruz.

Bu yüzden alternatif bir yaklaşım geliştirdik; bunun yerine size en iyi moda blogcularını göstereceğiz ve umarım bir moda blogu başlatmak için bazı ipuçları alabilirsiniz.

İşte sosyal medyayı fırtınaya alan üç güzellik, moda ve yaşam tarzı blog yazarı:

Aşk, Olia

tarafından Olia

Love, Olia - Web Sitesi Ekran Görüntüsü

Kilitler ve Biblolar

tarafından Enocha

Kilitler ve Ziynet - Web Sitesi Ekran Görüntüsü

Sıkça Sorulan Sorular

Bir moda blogu başlatmanın maliyeti nedir??

WordPress.com veya Blogger gibi platformlarda ücretsiz bir moda blogu yapabilirsiniz. Bununla birlikte, sağdan başlamanız için birkaç dolar yatırım yapmanızı ve barındırılan bir WordPress bloguyla başlamanızı şiddetle öneririz..

Sıkı bir bütçeyle ödeme yapmanın zor olabileceğini anlıyoruz, ancak Bluehost’taki insanlarla bir anlaşmamız var ve bundan faydalanmaktan çok daha fazlası var.

Ayda yalnızca 2,75 ABD doları tutarında düşük bir ödeme için, ücretsiz bir alan adı ve SSL içeren en iyi WordPress barındırma hizmetini satın alabilirsiniz!

Böyle küçük bir yatırım için başarılı moda blogunuza kolayca başlayabilirsiniz. Bundan sonra, girişiminize kendi hızınızda yatırım yapabilirsiniz..

Ne hakkında blog yazmalıyım?

Blogunuzun güçlü bir şekilde ne düşündüğünüzü vurgulaması gerekiyor. Hiç sıkılmadan, devam edebileceğinizi düşündüğünüz şeylerin etrafında içerik oluşturun. Hem benzersiz hem de takipçilerinizi etkileyen kaliteli içerik sunun.

Örneğin, ayakkabılar konusunda tutkuluysanız, bu konuyla ilgili içerik oluşturun. Ya da bebek kıyafetleri ve hatta erkek kıyafetleri hakkında çok şey biliyorsanız, bununla ilgili her zaman blog yazabilirsiniz; internette bebek giyim blogları veya erkek moda blogları yoktur. Bu konulara benzersiz bir bakışınız olabilir!

Alt nişinizin ne olması gerektiğine hala bağlıysanız, başlamanıza yardımcı olacak birkaç konu aşağıdadır:

 • Sezonluk seçimler olmalı
 • Son alışveriş sepetleri – ayakkabı, çanta, giysi, makyaj veya mücevher
 • OOTD resimleri nasıl çekilir
 • Tasarruflu alışveriş için en iyi mağazalar
 • Moda TV şovlarını izlemelisiniz (bundan bahsediyorsunuz, bir Alışverişkoliğin İtirafları’nı gördünüz mü ?!)
 • İkonik Beachwear
 • İş kıyafetleri nasıl şekillendirilir
 • Yeni düşüş çizgisini inceleyin
 • Minimum çaba ile tatil için nasıl giyinilir
 • Sıcak olan ve moda olmayan şey

Orijinal olmanın anahtarı olduğunu unutmayın. Hem Google hem de okuyucularınız, tıpkı tasarımcı ürünlerde yaptığınız gibi sahte bloglar çıkaracak kadar akıllıdır!

Moda blogumu nasıl tanıtabilirim??

Çarpıcı bir blog tasarladınız. İçeriğiniz dikkat çekici ve web sitesi de çok sevimli görünüyor. Ama bu yeterli mi?

Hayır, şimdi hedef kitlenize ulaşabilmesi için blogunuzu tanıtmanın zamanı geldi. Bunu yapmanın birkaç yolu vardır, sizin için en iyisini bulmak için deneme yanılma yöntemini kullanın:

 • Facebook ve Instagram sayfaları oluşturun ve blogunuzun bağlantılarını bu platformlarda paylaşın
 • Bloglarınızı ve sosyal medya yayınlarınızı paylaşarak arkadaşlarınızdan size yardımcı olmalarını isteyin
 • Blog bağlantınızı arama motorlarına gönderin, Gmail hesabınıza giriş yapın ve URL’nizi kaydedin
 • Moda blogcu topluluklarına katılın – aynı ilgi alanlarına sahip kişilerle arkadaşlıklar kurabilir ve arkadaşlıklar kurabilirsiniz
 • Sosyal medyada aktif olun – Instagram hikayelerinizde bir Soru-Cevap oturumu yapın, etkileşimli yayınlar oluşturun ve aşağıdakilerle bağlantı kurmanın yollarını bulun
 • Başkalarının büyümesine yardımcı olun – onlarla bağlantı kurmak için diğer bloglarda yorum ve beğeniler bırakın
 • Hayranlar en sevdikleri blogcuların birlikte içerik oluşturmasını izlemeyi sevdikleri için diğer blogcularla işbirliği yapın
 • Blogunuzun ziyaretçilerinin küçük bir abonelik formu doldurmasını sağlayarak bir posta listesi oluşturmaya başlayın

Moda blogcularına nasıl ödeme yapılır??

Bir moda blogunu tam zamanlı bir işte dönüştürebilirsiniz. Bloglama için ödeme almanın birkaç yolu vardır – işte bir liste:

 • Görüntülü Reklamlar – kullan Google AdSense blogunuza reklam yerleştirmek ve ödeme almak için
 • Bağlı pazarlama – içeriğiniz ve yer bağlantılarınızla uyumlu markalarla ortak çalışma yapmak; birisi ürün satın alırsa, komisyon alırsınız
 • Marka Promosyonları – tasarımcılar ve butikler bazen ürünlerini platformunuz aracılığıyla tanıtmanız için ödeme yapmak istiyor
 • Sponsorlu yayınlar – sponsorlu ürünlerle aşırıya kaçmayın, ancak tasarımcıların koleksiyonları hakkında forumunuzda zaman zaman yayınlamalarına izin verin
 • Sınıflar– blog yazarken profesyonel olduğunuzda kısa kurslar ve seminerler sunabilirsiniz

Bir blogun güvenilirliğini öldürmek için çok fazla ücretli ve sponsorlu yayın olduğu için bu teknikleri her zaman ölçülü olarak kullanmayı unutmayın.

Bir moda blogu ile ne kadar para kazanabilirsiniz?

Ne kadar kazanabileceğinizi tahmin etmek istiyorsanız aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurun:

 • Ne kadar iş yapıyorsun?
 • İçeriğiniz yatırım yapmaya değer mi??
 • Etkili bir varlığınız var mı?

Birkaç örnek:

 • Pembe Şakayık Rachel Parcell 2014 yılında RewardStyle aracılığıyla iştirak kazancı ile bir milyon dolar kazandı
 • Çanta Züppe Tina Craig ve Kelly Cook da benzer bir anlaşma ile bir milyon dolardan fazla para kazandılar

Diğer tüm işlerde olduğu gibi, beceri setinize ve yeteneklerinize göre kazanırsınız, bu yüzden yıldızları umudunuzu kaybetmeyin ve nişan almayın.

Yararlı kaynaklar

 • Uzman Moda Blogcularının Katkısı
 • WordPress’i Nasıl Kullanacağınızı Öğrenin (Video Eğiticileri ile)
 • Harika Blog İçeriği Nasıl Yazılır ve Oluşturulur
 • Blogunuzu ve İçeriğini Tanıtma
 • Blogunuzdan Para Kazanma

Sonuç

İyi iş çıkardınız beyler! Bu öğreticiyi izleyerek, bir moda blogunu nasıl başlatacağınızı öğrendiniz. Uzun vadede blog için hedeflerinizi ve planlarınızı planlayın ve çalışmaya başlayın. Moda anlayışınızı sayın ve çevrimdışı modada olduğu gibi çevrimiçi moda varlığınızı dikkatlice iyileştirin!

Yeni kariyerinizde, moda blogcunuzda iyi şanslar!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map