Logo Nasıl Yapılır

Giriş

bas logosu

Logo tasarımının mevcut dönemi, ilk soyut logo olan Bass kırmızı üçgen ile 1870’lerde başladı.

Logonuz, markanızın ve temsil ettiği her şeyin görsel temsilidir. Bir bakışta, markanızın kişiliğini ve vaadini yansıtmalıdır. İdeal olarak, unutulmaz olacak ve kalabalığın arasından sıyrılıyor. Nike swoosh, Apple Computer’ın basit elması veya Target’ın kırmızı bullseye gibi ikonik logolarını düşünün. Her birini düşündüğünüzde aklınıza ne geliyor??

Bir blog veya küçük bir işletme kurma sürecindeyseniz, logonuzu geliştirmek için bir tasarımcı kiralamak için kaynaklarınız olmayabilir. Bu kılavuz, tasarım deneyimi olmayan küçük işletme sahiplerinin nasıl logo oluşturulacağını anlamalarına yardımcı olmak için geliştirilmiştir. Fikirlerinizi kağıda aktarmak için gerekli süreçleri öğrenecek, konseptinizdeki kusurları nasıl tespit edeceğinizi öğrenecek ve birincil fikrinizin tatmin edici bir kalite seviyesine ulaşıncaya kadar büyümesini sağlayacaksınız..

Bu yeni bir zemin olsa da, muhtemelen çok şey öğrenecek ve deneyimin tadını çıkaracaksınız. Öyleyse en baştan başlayalım.

Logo nedir?

logo nedir

Bir logo adınıza çok benzer. Siz doğduğunuzda, aileniz size zamanla kişiliği aşıladığınız bir isim verdi. İnsanlar adınızı duyduklarında hemen sizi düşünüyorlar. İnsanlar sizin hakkınızda konuştuğunda, adınız belirli duyguları ve özellikleri çağrıştırıyor.

Ne zaman isim ortaya çıkarsa, insanlar derhal “derin bir sesi olan komik parti adamı” ya da “ilginç bir kahkaha atan ve her zaman iyi giyinen sarışın kızı” düşünürler.

Aynı şekilde, bir logo marka kimliğinizin sembolik bir temsilidir. Kim olduğunuz ve ne yaptığınız hakkında hayati bilgiler taşır ve insanların belirli bir duygu hissetmelerine neden olur. Örneğin BMW, birçok şirket yöneticisi sedanlarını sürdüğü için hassas, kaliteli araçlar ve prestijle ilişkilidir. Nike, üst düzey spor performansı ve dayanıklı ayakkabılarla ilişkilidir.

Logolar neden önemlidir?

rüya görmek

Logolar web sitelerine bir kimlik verir, ancak bunun neden bu kadar önemli olduğunu anlamanız gerekir. Markalaşma sürecinin birçok farklı aşaması ve unsuru vardır. Logonuzun tasarımı ve doğru kullanımı büyük bir parçasıdır.

İşiniz, insanların noktaları birleştirdiklerinden ve logoyu gördükleri andan itibaren web sitenizi ve markanızı tanımasını sağlamaktır. Bu işe yararsa, pazarlama çabalarınız çok daha etkili olacaktır. Gerçek şu ki, çoğu insan, geçmişlerine ve kişiliklerine göre olumlu deneyimleri olan markalarla duygusal bir bağlantı kuruyor.

Hedeflenen tüketiciler logonuzu gördüklerinde, onu anında tanımaları ve marka değerlerinizle bağlantı kurmaları gerekir. Bu neden önemli? Çünkü tüketicilerin yaklaşık yüzde 65’i paylaşılan değerlerin onları bir markaya ve sunduğunuz belirli ürün veya hizmetlere çektiğini söyledi. Ayrıca paylaşılan değerlerin markanızı daha unutulmaz hale getirmeye yardımcı olduğunu da ortaya çıkardılar. Nişinizle ilgili bir şeyleri bir daha düşündüklerinde, alan adınız ve logonuz akıllarına ilk gelen görüntüler olmalıdır.

Kitleniz, logonuzu bir raftaki bir dizi farklı marka logosundan ayırt edebilmeli ve kalite, maliyet etkinliği veya bilinmesini istediğiniz diğer herhangi bir özellikle ilişkilendirdikleri gerçeğine göre ürününüzü seçebilmelidir..

Etkili bir logo ilkeleri

logo ilkeleri

Bir logoyu başarılı bir şekilde oluşturabilmeniz için, bilmeniz gereken bazı ilkeler vardır. Logo tasarımı dünyasına yeni başlayan biri olarak, benzersiz tasarımlar bulmanızı sağlayacak yaratıcı bir düşünme sürecini benimseyebilmesi için zihninizi eğitmeniz gerekir. Aşağıdaki ilkeleri anlarsanız bunu yapabilmeniz gerekir:

Sadelik anahtardır

Logolar söz konusu olduğunda tasarımcılar sürekli aşırıya kaçıyor. Ancak en popüler logolar sadeliklerinde dikkat çekicidir. Nike ve Apple harika örneklerdir: gezegendeki herkes bu logoları ve sloganlarını tanır. Açıkçası, aşırıya kaçmak ve aşırıya kaçmak arasında ince bir çizgi var ve bu bir logo tasarlarken en büyük zorluğunuz olabilir.

Benzersiz olması gerekiyor

Bir şirketler denizinde, ihtiyacınız olan son şey, herkese benzeyen genel bir logo tasarımıdır. Elbette, herhangi bir niş için bazı popüler tasarım özellikleri vardır, ancak benzersiz bir stile sahip bir şeye ihtiyacınız vardır – insanların markanızla özellikle ilgili olduğu özellikler.

Tanınabilir olmalı

Hedef kitlenizin zihnine girmeniz, neyi sevdiklerini ve arzu ettiklerini öğrenmeniz ve tasarımınızı buna göre geliştirmeniz gerekir. Logo uzaktan bile fark edilmeli ve fark edilmesi kolay olmalıdır. Açıkçası, burada çok fazla araştırma yapılması gerekiyor, ancak zaman ayırmaya değer.

Apple logotipinin evrimi, bu bölümde belirtilen prensibi iyi desteklemektedir.

elma logosu

Esneklik çok önemlidir

Logo, boyutuna veya temsil edildiği ortama bakılmaksızın tanınabilir olmalıdır. Hem renkli hem de siyah beyaz, reklam panolarında ve kartvizitlerde, akıllı telefondan görüntülenen bir web sayfasının köşesinde ve anahtarlıklarda ve kupalar. Aşırı karmaşık logolar daha küçük biçimlere dönüşmüyor.

Bir işletmenin kişiliğini yansıtması gerekir

Doğru ruhu olmayan harika bir logo bulmak mümkündür. Mükemmel bir örnek, ciddi bir hukuk firması için bir logo oluştururken eğlenceli renkler ve karikatürize bir yazı tipi kullanmak olabilir – bu büyük bir hayır. Ancak, bu süreçte yapabileceğiniz çok açık olmayan birçok hata var, bu yüzden işinizi açıkça tanımlamanız oldukça önemlidir..

Farklı logo türleri

En iyi markalar tarafından en çok kullanılan fontlar
Yalnızca logo
% 6
Sadece yazı
% 37
Metin ve logo
% 56

yüzde

% 8

Serif yazı tipleri

% 11

Komut dosyası yazı tipleri

% 12

Döşeme yazı tipleri

% 63

Sans yazı tipleri

Artık temel ilkelere aşina olduğunuza göre, ne tür logoların olduğunu öğrenmenin zamanı geldi, böylece seçeneklerinizi öğrenebilirsiniz. Farklı logo türleri, maksimum kişiselleştirme elde etmenize ve doğru tonu bulmanıza yardımcı olabilir.

Metin

Layman’ın yaptığı yaygın bir hata, bir logonun düz metin yerine yalnızca tasarım öğelerinden oluşması gerektiğini düşünmektir. Bu gerçek olmaktan uzak. Bir kelime, tek bir harf veya bir kısaltma kullanarak zamansız bir tasarım oluşturmak mümkündür. Bu yaklaşımın güzelliği, neredeyse sınırsız olan farklı yazı tiplerinde ve olasılıklarda yatmaktadır..

Simgesel

Semboller eğlenceli ve akılda kalıcıdır. Sembol, eko-bilinci belirli bir hayvana, geometrik şekillere ve hatta tamamen soyut bir şeye işaret eden küçük yeşil bir yapraktan herhangi bir şey olabilir. Birçok sembol dünya çapında tanınabilir ve bazıları geçmişten diğer iyi bilinen sembolleri dahil ederken veya onlardan ilham alırken, en iyi olanların çoğu sıfırdan yaratılmıştır..

Buradaki bariz sorun, bir sembol ve belirli bir iş nişi arasındaki belirli bir çağrışımı hatırlayan ilk kişi olmayacağınız ve muhtemelen yapmazsanız zaten var olan bir konseptle sonuçlanmanız muhtemeldir. senin ödevin.

kombine

Sembolleri metinle birleştirmeye karar verirseniz, tasarımınız için daha da fazla seçeneğiniz olur. Logolar dünyasında sembollerin ve kelimelerin bir kombinasyonunun ne kadar güçlü olabileceğine dair birçok ilginç örnek var. Ancak kaçınmanız gereken bir sorun var. Bu tür bir logo kolayca aşılabilir – birçok seçenekle, daha önce bahsettiğimiz ince çizgiyi aşmamak zor olabilir. İlk prensibimizin (basitlik) farkında olmak sizi doğru yolda tutacaktır.

Logo tasarım süreci

beyin fırtınası logosu

% 80

% 80

Renklerin marka tutmayı artırdığını düşünüyorum

% 95 sadece bir veya iki renk kullan

Logo renklerini 3 veya daha az

Şimdiye kadar bahsettiğimiz her şey biraz teorik, ancak şimdi logonuzun son bir versiyonunu bulmadan önce atmanız gereken tam adımları görmenin zamanı geldi. Üzerinde çalışmaya başladığınız anda aklınızda parlak bir fikirle birlikte başınızın üzerinde görünen bir ampul bir olasılıktır, ancak aynı zamanda çok olası değildir. Herhangi bir yaratıcı sürecin net adımlara bölünmesi gerekir, böylece mümkün olduğunca verimli olabilirsiniz.

Ele alınması gereken nihai hedefleri ve sorunları kapsamak için kısa veya yaratıcı bir kılavuz oluşturun

Logo üzerinde çalışmaya başlamadan önce, ne aktarmaya çalıştığınızı, hedef kitlenizin kim olduğunu, hangi ortak sorunu çözeceğinizi ve markanızı rekabetten farklı kılan şeyleri tanımlamanız gerekir. Temel olarak değer teklifinizi açıkça tanımlamak ve marka felsefenizi kristalleştirmek istiyorsunuz.

Bu işlem sırasında karşınızda olması gereken soruların etkili bir listesi:

 • Hedeflerim neler?
 • Bir logo ile kimi sunmaya çalışıyorum?
 • Hedef kitlem kim??
 • Beni rakiplerimden daha iyi yapan şey?
 • Markam ne anlama geliyor?

Bir aile şirketi kuruyorsanız, iş arkadaşlarınızla, çalışanlarınızla veya aile üyelerinizle konuşun ve başkalarının şirketinizi nasıl görüntülemesini istediğinizi bildiğinizden emin olun.

Derinlemesine araştırma

Bir sonraki adım pazara, nişinizdeki diğer şirketlere ve hatta tüketicilerin forumlarda ve sosyal medyada söylediklerine bakmaya başlamaktır. Logonuzun pazara uygun olması, hedef kitlenizin tercihlerine uyacak şekilde uyarlanması ve duygusal bir tepki başlatması gerekir. Aynı zamanda, kendi marka değerlerinizle ve tasvir etmek istediğiniz görüntü türüyle tutarlı olmalıdır. İdeal bir müşteri avatarı oluşturmak bu aşamada çok yardımcı olur.

Araştırmanızdan elde edilen bilgilerle donanmış olarak, fikirlerinizi en iyi çalışacağını düşündüğünüz logoya (önceki bölümde bahsedilen üç türden biri gibi) daraltmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca kullanabileceğiniz renkleri, yazı tiplerini ve sembolleri ve iletmek istediğiniz duyguları düşünmeye başlayabilirsiniz. Logonuz aracılığıyla “zarif ve modern” veya “genç ve maceracı” gibi vitrin yapmak istediğiniz bir veya iki özelliğe odaklanmak en iyisidir.

Fortune 500 markaları tarafından kullanılan logo renkleri ve renk duyguları
Mavi% 37Güvenilir Güvenilir Güvenli Sorumlu
Siyah% 27Büyüleyici Münhasırlık Gelişmişlik Gücü
Kırmızı% 27Heyecan Enerjisi Tutku Cesareti
Sarı% 16Neşe Akıl Enerji Kendiliğindenliği
Yeşil% 7Sağlık Tazelik Serenity Servet
Portakal% 5Coşku Büyüleyici Mutluluk Gücü
Kahverengi% 3Doğal Basit Dünyevi Dayanıklı
Mor% 2Asalet Gizem Bilgelik Maneviyat

İlham bulmak ve farklı fikirleri keşfetmek

Bu, iş ortaklarınızla, arkadaşlarınızla veya aile üyelerinizle oturup, çok fazla kahve yaptığınız ve beyin fırtınasına başladığınız noktadır. Ödevinizi yaparken, zihninizi farklı ilham kaynaklarına maruz bıraktığınızdan emin olun – önünüzde boş bir sayfayla bakan bir yarışma yapmak neredeyse hiç iyi bir şey yapamaz. Pop kültürüne, sanata, tarihe, mitolojiye, geçmişinizden büyük bir duygusal değere sahip bir şeye, bir kitaptan veya filmden ilham verici bir alıntıya bakabilir veya şirket adınıza göre kelimeler üzerinde bir oyun oluşturabilirsiniz. Birkaç kısa mola verirseniz tüm süreç boyunca motive olmanızı ve odaklanmanızı sağlar..

Birkaç uyumlu dijital taslak versiyon oluşturma

Neyi başarmak istediğinize dair iyi bir fikriniz olduğunda ve dahil etmek istediğiniz çeşitli unsurlar bulduğunuzda, kağıt üzerinde farklı fikirler çizmeye başlayabilirsiniz. Bu işlem için mükemmel çizim becerilerine ihtiyacınız yoktur, sadece kaba resimler oluşturun. Burada üç ana seçenek vardır: profesyonel bir tasarımcıya ne istediğinize dair bir fikir vermek için kaba serbest çizimler oluşturabilir, birkaç tasarı bir araya getirmek için bilgisayar yazılımını ve çevrimiçi araçları kullanabilir veya projeyi tamamen dış kaynak kullanabilirsiniz, ancak daha sonra.

Tasarımın değerlendirilmesi ve ayarlanması

Ortaya koyduğunuz birincil konsept, yeni dikilmiş bir ağaç olarak görülmelidir – nefes almak ve büyümek için ona boşluk vermeniz gerekir. Kendi logonuzu tasarlarken, fikirlerinizi ve kaba taslaklarınızı arkadaşlarınızla ve ailenizle, hatta sosyal medyadaki potansiyel müşterilerle paylaşmak ve geri bildirim almak en iyisidir..

Örnek üretme ve tasarım seçme

Renk Psikolojisi
Renk Psikolojisini Görüntüleyin [İnfografik]

En iyi şekilde çalışan birkaç tasarım seçeneği oluşturduğunuzda, bunları kristalleştirme zamanı gelmiştir. Bu noktada, herkesin sevdiği bir veya iki tasarım seçebilir ve yazı tipi, renk, oranlar veya bazı öğelerin konumlandırılması gibi küçük şeyleri değiştirerek bir veya iki varyasyon oluşturabilirsiniz. Ayrıca, konseptlerinizi siyah beyaz ve renkli olarak test etmeli ve çeşitli boyutlarda çalışıp çalışmadıklarına bakmalısınız. Bu yapıldıktan sonra, daha fazla geri bildirim arama zamanı. Bu varyasyonlardan hangisinin en iyi yanıtı aldığını belirlediğinizde, son aşamaya geçme zamanı.

Logo oluşturma araçları ve yöntemleri

çizimKendini Çiz

Sadece yazar değil, aynı zamanda logonuzun doğrudan yaratıcısı sizsiniz

Harcanan zaman
 • 10-20 saat
Maliyet
 • Bedava
Avantajları
 • Süreç üzerinde tam kontrol
 • Bedava
Dezavantajları
 • Çizim becerileri olmalı
 • Grafik programlarını bilmeli
 • Düşük kaliteli sonuç (deneyim yok)

tasarımcının işiBir tasarımcının çalışmasını sipariş edin

Ayrıntılı bir logo konsepti hazırlayın ve tüm isteklerinizi önceden listeleyin
Bir tasarımcı arayın. Arkadaşlarınız arasında böyle bir kişi yoksa, serbest siteleri kullanın

 • 2 gün
 • 50-100 $ ile 500-1000 $ arası
 • Çok çeşitli tasarımcılar
 • Deneyim ve profesyonellik
 • Bitmiş logonun iyi kalitesi
 • İyi bir tasarımcı bulmak uzun sürüyor
 • Sonucu beğenmeyebilirsiniz
 • Süreç denetlenmelidir
 • Serbest çalışan hastalanabilir veya “kaybolabilir”

tasarım StüdyosuTasarım stüdyosunun çalışmasını sipariş edin

Durum, serbest çalışan bir tasarımcıyla aynı, ancak çok daha hoş ve daha düzenli

 • 1-2 haftadan 1-2 aya kadar
 • 1000 dolardan (az bilinen stüdyolarda)
 • Profesyonel tasarımcılar
 • Çok çeşitli tasarım stüdyoları
 • Müzakere etmek daha kolay
 • Yüksek kaliteli logo
 • Daha iyi zaman yönetimi
 • Yüksek fiyat
 • Logo oluşturmak uzun zaman alıyor

çekiçİhale yapmak

Kitle kaynak bulma sitelerinden birine kaydolun, ayrıntılı bir logo konsepti oluşturun ve para ödeyin. Tüm tasarımcılar logo konseptinizi görebilir ve istedikleri takdirde işi üstlenirler. Sonra kazananı seçersiniz, bu ödeme alır

 • 2-4 gün
 • $ 100-200
 • Çeşitli seçeneklerden seçim
 • Tasarımcı ile iletişim kurabilirsiniz
 • Logo zamanında oluşturulur
 • Hiçbir şeyden hoşlanmasanız bile, hala ödemek zorundasınız
 • Detaylı logo konseptine sahip olmalısınız

editörÇevrimiçi düzenleyiciyi kullanma

Bu, logo oluşturmak için Photoshop’un basitleştirilmiş ve uyarlanmış bir sürümüdür. Veritabanından simgeler, yazı tipleri ve renk seçmeniz gerekir. Sonra logonuzu kendiniz yapın

 • 0.5-3 saat
 • $ 20-50
 • shareware
 • ön ödeme yok
 • gerekli tasarım becerileri
 • hizmet veritabanından görüntüde küçük değişiklikler yapamazsınız
 • genellikle vasat sonuç (her şey becerilerinize ve deneyiminize bağlıdır)

https://goo.gl/L4ESlk

İhtiyaçlarınıza, bütçenize ve beceri seviyenize bağlı olarak bir logo oluşturmak için kullanabileceğiniz birçok harika kullanıcı dostu araç ve uygun maliyetli hizmet vardır. Daha önce hiç deneyiminiz olmasa bile logo tasarımı, profesyonel bir tasarımcıya iyi bir başlangıç ​​noktası sağlayacak kaba taslaklar oluşturabilirsiniz. İşte alabileceğiniz en popüler üç rota.

Yeni başlayan biriyseniz kendinize kolay bakın. Hızlı bir şekilde iyi bir tasarım bulmanıza yardımcı olabilecek birçok farklı web sitesi vardır. Ücretsiz araçlar, iyi bir çeşitlilik sunabilir ve servis verilebilir bir tasarım oluşturmanıza yardımcı olabilir veya yalnızca genişletebileceğiniz bazı iyi fikirler verebilir. Bazı siteler, boyut, yazı tipi ve renk gibi öğeleri özelleştirerek karıştırabileceğiniz ve eşleştirebileceğiniz önceden hazırlanmış tasarımlar sunar. Bazı tasarımlar kişiselleştirme için daha fazla özgürlük sunar. Bunlar çok fazla beceri gerektirmez ve genellikle çok dar bütçeleri olan küçük şirketler için en iyisidir.

Ücretsiz Araçlar

Ellerinizde zamanınız varsa ve kendiniz bir logo oluşturmak istiyorsanız, sonraki üç araç çok yardımcı olacaktır. Her biri çok verimli ve en önemlisi kullanımı ücretsiz olan harika bir araçtır.

Logaster

Logaster, sizin için mükemmel olanı bulana kadar yüzlerce logoya göz atmanızı sağlayacaktır. Şirket adınızı girdikten ve yaptığınız iş etkinliği türünü seçtikten sonra, görevinize başlayabilirsiniz; bir logo seçtikten sonra Logoaster size metin ekleme veya renk değiştirme gibi çeşitli seçenekler sunacaktır. özelleştirin ve kişiselleştirin. Geriye kalan tek şey indirmektir ve bunu raster ve vektör biçimlerinde yapabilirsiniz, ancak önce bilmeniz gerekir iki biçim arasındaki fark.

Terzi Markaları Logo Maker

Tailor Brands bugün online olarak önde gelen logo üreticilerinden biridir. İşinize özel benzersiz ve güzel bir logo oluşturmak için makine öğrenimi ve yapay zeka teknolojilerinden yararlanırlar. Terzi Markaları, logonuzu sosyal medya, kartvizitler, şablonlar ve daha fazlası için otomatik olarak sosyal postaya ekleyerek logonuzu bir üst seviyeye taşıyor.

Online Logo Oluşturucu

Bir milyondan fazla kullanıcısıyla, bu yazılım size logolar dünyasında ilk elden deneyim sunma yeteneğine sahiptir. Birçok farklı kategoriden devasa resim koleksiyonu, kullanımı kolaylaştırır ve birkaç dakika içinde kendi logonuzu oluşturabilirsiniz. Bu aracın arayüzünün, Online Logo Maker’ın tek büyük dezavantajı olan harika olmadığını bilmelisiniz. Bununla birlikte, bu yazılımı kullanarak iyi sembolik logolar oluşturabileceksiniz..

Ücretli Hizmetler

Topladıkları kendi fikirlerine ve araştırmalarına dayanan özel bir tasarım isteyenler için ve bunun için makul bir fiyat ödemeye istekli olanlar için, çeşitli beceri düzeylerine sahip grafik tasarımcıları bulabileceğiniz bir dizi harika serbest web sitesi var. Süreç oldukça basittir: işini beğendiğiniz bir tasarımcı bulursunuz, onlara girdilerinizi verir ve iş tamamlandığında hizmetleri için ödeme yaparsınız.

Aşağıdaki üç platform, serbest çalışanları işverenlere bağlamaktadır, böylece dünyanın farklı köşelerinden tasarımcılarla çalışmayı bekleyebilirsiniz. Çalışmaları için uygun parasal tazminat gerekiyor, ancak müzakere için yer var.

Serbest çalışan

Birçok kişi Freelancer’ın kullanıcı arayüzünü sevmese de, bunun sunacak çok şeyi olan bir platform olduğu gerçeğini gerçekten tartışamazsınız. İstediğiniz logonun türü hakkında oldukça hassas olabilir, mükemmel bir şekilde tanımlayabilir, içinde çalışmak istediğiniz fiyat aralığını seçebilir ve en iyi teklifçiyi bekleyebilirsiniz. Ancak, bir tür sorun oluşursa Freelancer destek ekibinden fazla bir şey beklememelisiniz.

oDesk

Freelancer’a benzer şekilde, UpWork işverenleri serbest çalışanlara bağlayan ve profesyonel bir ilişki kurmalarını sağlayan bir platformdur. En büyük serbest platformlardan ikisi, oDesk ve Elance birleştiğinde doğdu. Bir profil oluşturduktan sonra, aradığınızı ayrıntılandıran iş ilanları oluşturabilirsiniz. Ardından, birkaç tasarımcının başvurmasını beklersiniz. Ardından profillerini kontrol edebilir ve en iyi olduğunu düşündüğünüz kişiyi seçebilirsiniz. Açık ve ileri iletişim için bolca yer vardır, bu nedenle son fikir kristalleşene kadar logonun ilk taslakları ve sonraki sürümleri hakkında geri bildirim verebileceksiniz..

PeoplePerHour

Bu platformda, hem işverenler hem de serbest çalışanlar daha az kapsamlı işlere odaklanırlar ve öncelikle işi tamamlamak için gereken sürenin bir tahminine dayanarak genellikle önerilen çalışmanın fiyatlandırılmasını içeren anlaşmalar yaparlar. Bununla birlikte, yalnızca bir logoya ihtiyacınız olduğu için, uygun bir fiyat için çalışacak ve görevlerini kısa bir süre içinde tamamlayacak iyi bir tasarımcı bulabileceksiniz..

Bütçe yaklaşımları

Bütçeniz başarılı bir tasarımcı için ödeme yapmanıza izin vermiyorsa, daha ucuz alternatifler arayın. Aşağıda listelenen üç platform size farklı bir pazar sunacaktır – gelecek vaat eden yetenekli tasarımcıların sıkı bir bütçeye sahip işverenleri aradığı yer burasıdır..

fiverr

Önceki platformlardan biraz daha basit ve sadece 5 $ ‘dan başlayan iş teklifleri ile bu, iyi ve uygun fiyatlı bir logo arayan herkes için hızlı ve kolay bir çözüm olabilir. Logo tasarımcılarını bulmak ve istediğinizi işe almak için yerleşik arama motorunu kullanmanız yeterlidir. Beceriler ve fiyatlar, hızlı ve basit 5 ila 30 $ logolar veya revizyonlar ve birkaç yüz dolar için birden fazla kavram içeren daha profesyonel logolar arasında değişir. Her iki taraf, işveren ve serbest çalışanlardan gelen birçok olumlu derecelendirme vardır, bu nedenle daha küçük bir bütçeniz ve gerçekçi beklentileriniz varsa, bu sizin için mükemmel olabilir.

placeit

39,95 $ gibi düşük bir fiyattan (veya aylık aboneliğiniz varsa yarı fiyatına) Placeit’in kullanımı kolay logo üreticisini kullanarak yüksek kaliteli bir logo alabilirsiniz. 4500’den fazla profesyonel olarak tasarlanmış logo şablonuyla, sektörünüzden bağımsız olarak seçim yapabileceğiniz birçok seçeneğiniz olacaktır. Dolayısıyla, uygun fiyatlı, benzersiz ve yüksek kalibreli bir logo Placeit arıyorsanız ve doğrudan logo tasarımı aracı sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

Zeerk

Bu platformda doğru tasarımcıyı bulmak biraz zaman alabilir – hizmet fiyatları serbest çalışanlar tarafından belirlenir ve 5 ila 1000 dolar arasında değişir. Bununla birlikte, biraz çaba harcarsanız, çok sayıda portföyden geçerek bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uyan bir serbest çalışan bulabileceksiniz..

Kitle Kaynak Kullanımı Web Siteleri

Yeni bir logo için ne kadar ödersiniz??
grafik

Kitle kaynak kullanımına dayalı platformlar söz konusu olduğunda, aşağıdakiler en iyi üçüdür. Hepsi ilginç bir işveren-tasarımcı ilişkisini besliyor ve çeşitli yetenekli tasarımcılar tarafından sunulan benzersiz tasarımlardan en iyi seçeneği seçmenize izin veriyor.

99Designs

99Tesigns ile ilgili en iyi şey, süper uygun fiyatlı olabilmesidir – bütçeniz kısıtlıysa, bir logo tasarımı için ödemek istediğiniz fiyatı gönderebilir ve bu fiyat için çalışmak isteyen tasarımcılardan fikirler alabilirsiniz. Birden fazla tasarımcı logolarını gönderecek ve markanızı en iyi yansıtanı seçebilirsiniz. Bir logo alıyorsunuz; bir kişiye ödeme yapılır; oldukça basittir. Ancak, uzun vadeli bir profesyonel ilişki kurmanın burada insanların yaptığı şey olmadığını bilmelisiniz; .jpeg veya .eps dosya türünde bir logo alırsınız ve işte budur. Ayrıca, bu dosya türleri hakkında biraz araştırma yap, böylece en iyi seçeneğinizin ne olduğunu öğreneceksiniz.

Designhill

Kendi başlarına bir logo yapmak isteyenler, ancak gerekli beceriye sahip olmayanlar için, Designhill’in AI tabanlı logo üreticisi muhtemelen en iyi seçeneklerden biridir. Tek yapmanız gereken şirketleri hakkında bazı bilgiler girmek, tasarım tercihlerini seçmek ve daha sonra bu tercihlere dayanarak aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli logolar almaktır..

Tasarım Yarışması

Önceki platformdan farklı olarak, Tasarım Yarışması, en iyi özellikleri olabilecek uzun vadeli profesyonel ilişkiler oluşturmanıza olanak tanır. Bu yeni bir logo platformu ve en büyüğü, bu yüzden seçim yapabileceğiniz birçok yetenekli insan var. Yardıma ihtiyacınız varsa, Tasarım Yarışması destek ekibinin Pazartesi’den Cuma’ya kadar kesintisiz, size yardımcı olmaya hazır olduğunu da bilmelisiniz.

DesignCrowd

DesignCrowd, sadece 99 $ ‘dan başlayan logo projeleri ile dünyanın dört bir yanından 500.000’den fazla tasarımcıya erişmenizi sağlar. Önemli sayıda olağanüstü logoya sahip muhteşem bir galeriye sahip olmanın yanı sıra, tasarımınızı parlatabilecek ve ürün uygulamaları için hazır hale getirebilecek harika bir ekibe de sahipler. DesignCrowd tamamen kaliteden ibarettir (sadece miktar değil), bu yüzden gelecekteki projeniz için bunları dikkate almalısınız.

Profesyonel araçlar


Adobe Photoshop CC’yi görüntüleme [Cheat Sheet]

Siz, iş arkadaşlarınızdan biri veya bir aile üyesinden biraz sanatsal yeteneğe sahipseniz, profesyonel yazılımı kullanarak tüm logoyu sıfırdan oluşturmayı düşünebilirsiniz. Illustrator ve Photoshop gibi araçların ilk başta başınızı sarması zor olabilir, ancak fikrinizi her şeyden daha iyi gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Küçük bir başlangıç ​​yatırımı ve bol miktarda çalışma gerektirir, ancak hayal edebileceğiniz her şeyi kesinlikle yaratmanıza izin verir. Fikirlerinizi Skype veya e-posta yoluyla birisine iletmek veya tasarımı doğru yapmak için bir ton para harcamak konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Ama bazı becerilere ihtiyacınız olacak. Bu, tasarım yeteneği olan yaratıcı sanatçılar ve girişimciler için en iyi seçenektir.

Adobe Illustrator


Adobe Illustrator Hile Sayfasını görüntüleyin

Bu araçla ilgili en iyi şey, raster ve vektör kullanarak her iki grafik türünü de oluşturabilmenizdir. Bununla birlikte, düzgün bir şekilde kullanmak ve tüm seçeneklerini tanımak için kesinlikle bir süre koymanız gerekecektir – Adobe Illustrator’ın tek önemli dezavantajı budur. Windows ve Mac’te kullanılabilir ve akıllı çizim araçları, yeni bozulma efektleri vb.Gibi birçok yeni özellik içerir. Bu nedenle, ellerinizde yeterli zamanınız varsa, Adobe ile gitmenizi öneririz..

Corel çizgisi

Vektör çizimi için mükemmel bir yazılım olan Corel Draw, uzun zamandır varlığını sürdürüyor ve hala logo tasarımı için en popüler araçlardan biri. Alışması kolay, tamamen özelleştirilebilir ve kullanıcıya çalışmak için birçok seçenek sunan çok sezgisel bir arayüze sahiptir. Yazılım biraz pahalı, ancak ücretsiz deneme sürümünü edinebilir ve kısa sürede harika bir logo oluşturma yolunda olabilirsiniz.

Laughingbird

Bu yazılım hakkında ilginç bir gerçek, yaratıcı süreciniz sırasında yararlı ipuçları ve püf noktaları sağlamasıdır. Ayrıca, Laughingbird’ün gezinme menüsü ve temalarının kullanımı ve uygulaması kolaydır. Bununla birlikte, logo tasarımı hakkında çok az bilginiz varsa, çok sayıda seçenek sizi şaşırtabilir. Bunun yanı sıra, Laughingbird, birçok akıllı özelliği sayesinde profesyonel bir logo oluşturmanızı sağlayacaktır..

kek

Logonuzu kaydedin ve koruyun

Bu çok fazla iş gibi görünse de, gerçekten değil – sadece logonuzu ve markanızı korumak için dikkat etmeniz gereken yasal bir konudur. Öncelikle, ticari markaları araştırmanız ve bu logoyu daha önce talep etmiş ve tescil ettirmiş başka biri veya ona çok benzeyen başka bir kişi olup olmadığını görmeniz gerekir. Muhtemelen bunu yapmanın en iyi yolu ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nden geçmek ve kayıtlarının ne gösterdiğini görmek.

Gitmeye karar verdiğiniz belirli bir logo ile ilgili herhangi bir sorun yoksa, gerekli formları doldurmalı ve çevrimiçi yapılabilecek ticari marka ofisine bir başvuruda bulunmalısınız. Web sitelerinde ticari markalar hakkında birçok yararlı bilgi bulabilirsiniz..

Başvurunuz onaylanırsa, ABD’deki her eyalette logonuz için tüm yasal haklara sahip olacaksınız Kullanmayı düşünmeniz gereken bir şey daha var – ticari marka izleme adı verilen bir şey çok yararlı olabilir, çünkü logonuz kullanıldığında bunu bildirecektir , yasa dışı olarak, üçüncü bir tarafça.

Sonuç

Bu kılavuz, küçük bir bütçeyle iyi bir logo tasarlamak isteyen herkesin bilmesi gereken tüm temel noktaları kapsamaktadır. Bilgi, logo tasarımında yeni olan herkese, özellikle ilk çevrimiçi mağazalarını açan veya ilk girişimlerini başlatan hırslı girişimcilerin yanı sıra saygın bir marka kurmak isteyen blogcular ve sanatçılar için oldukça yararlı olacaktır..

Bu kılavuzu izlerseniz, sağlıklı ve yaratıcı bir düşünme sürecini benimseyebilir, net fikirler bulabilir ve unutulmaz, ilgi çekici ve hedef kitlenize hitap eden bir logo tasarlayabilirsiniz. Kesin olarak tanımlanmış adımları kullanmak ve önde adil bir araştırma yapmak, markanızın unutulmaz ve çok yönlü bir temsilini oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz temeli sağlayacaktır..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map