En İyi WordPress Web Hosting

Veri Sektörü

Bu kılavuzda üç kaynaktan veri topladık ve analiz ettik:


 • WordPress profesyonellerinin araştırması (176 yanıt)
 • en iyi blog yazarlarından derlenmiş öneriler (71 blogcu)
 • en iyi arama sonuçlarından analiz edilen veriler (en iyi 50 arama sonucundan şirket derecelendirmesi)

Bu bilgiler size hangi web hosting şirketi en iyi seçimdir net bir anlayış verecektir.

Anket sonuçlarına göre en iyi 3 seçim

Bluehost

66 kez
önerilen

Ortalama puanı
4.19

GoDaddy

54 kez
önerilen

Ortalama puanı
3.31

SiteGround

20 kere
önerilen

Ortalama puanı
4.58

Şirket büyüdükçe daha fazla görüş alacağınızı ve bunun şirketin ortalama puanını etkileyebileceğini unutmayın. Bunu göz önünde bulundurarak, yukarıda belirtilen şirketlerin boyutları:

 • BlueHost – barındırılan 2.156.823 alan adı
 • GoDaddy (bir tescil şirketi bu nedenle tüm alan adları gerçek web siteleri değildir) – 43.163.218 alan adı barındırılıyor
 • SiteGround – barındırılan 1.900.000 alan

9 Haziran 2018’de Webhostinggeeks.com’dan toplanan veriler

Anket sonuçlarının detayları


Diyagram

Görüşler ve öneriler

Değerlendirme

BlueHost

67

4.23

GoDaddy

57

3.31

SiteGround

24

4.58

HostGator

18

3,95

InMotion Barındırma

15

4,43

LiquidWeb

4

4.39

a2 Barındırma

3

4.52

DreamHost

3

4.27

NeamCheap

3

4,02

WebHostingHub

2

4.19

iPage

2

3.91

Küçük Portakal

2

3.58

1 ve 1

1

3.03

WordPress Uzman Görüşü (Anket – 176 yanıt)

Anket çok açıktı. Uzmanlardan, listeden bir WordPress barındırma şirketi önermesini veya listede yoksa başka bir şirket eklemesini istedik. Paylaşılan WordPress ve Yönetilen WordPress şirketlerinden iki seçenek istedik. Bazı web hosting şirketlerinin hem paylaşılan hem de yönetilen WordPress hizmetleri sağladığını unutmayın. Paylaşılan barındırma maliyetleri daha azdır ve bir blog veya web sitesi başlatmak ve çalıştırmak için yeterli olacaktır. Site trafiğiniz arttığında, yönetilen barındırma uygulamasına geçmeniz gerekebilir (ancak zorunlu değildir). Fikrinizi eklemek istiyorsanız bunu takip edin bağlantı.

36

GoDaddy

32

BlueHost

23

SiteGround

14

Hareket halinde

10

HostGator

51

Diğer

En çok blog yazanlara tavsiye (71 yorum)

En iyi blog yazarlarının web sitelerini inceledik ve hangi WordPress barındırma şirketlerini kullandıklarını ve önerdiklerini kontrol ettik. Blogcuların listesini kontrol edebilirsiniz buraya, ve bu analizin sonuçları aşağıdadır.

35

BlueHost

21

GoDaddy

8

HostGator

3

DreamHost

2

hostmaster

12

Diğer

İlk 50 arama sonucundan alınan puan

Ankette adı geçen tüm şirketlerin listesini aldık ve derecelendirme puanlarını ilk 50 Google arama sonucundan topladık. Toplanan verileri görebilirsiniz buraya ve aşağıda ortalama puanları toplanmış bilgiler.

Bazı bilgilerin, Editör’ün incelemelerini sunduğu web sitelerinden geldiğini unutmayın. Bu, bir kişinin belirli bir şirket hakkında görüş ve değerlendirmesi anlamına gelir. Ancak, bazı siteler kamuoyunu yansıtabilecek kullanıcı yorumları ve derecelendirmeleri toplar.

4.58

SiteGround

4.52

a2 hosting

4,43

Hareket halinde

4.39

LiquidWeb

4.27

DreamHost

4.19

BlueHost

Kontrol edilecek ek bilgiler

Fiyat

Genel bir kural olarak, paylaşılan WordPress barındırma planınız ve yıllık alan adı kayıt ücretiniz için ayda yaklaşık 5-15 $ ödemeniz gerekir. Sen web hosting için 1,00 $ / ay gibi düşük gitmek fantastik fırsatlar ve teklifler bulabilirsiniz. Bu tür bir teklifin Şartlar ve Koşullarını okursanız, birden fazla yıllık paketler için kaydolursanız bunun bir promosyon fiyatı olduğunu anlayacaksınız. Bu süreden sonra oran genellikle artar. Yenileme tarihi geldiğinde insanların sürprizlerle karşılaştıklarını gördüm, bu yüzden bunun farkında olmanızı istiyoruz. Aylık ödeme planlarına gitmek istiyorsanız, en iyi aylık ay WordPress barındırma planlarına göz atın veya rehberlik edin.

Para iade garantisi

Çoğu şirket belirli tam geri ödeme süreleri (30, 45, 90 gün) sunar ve bu dönemde tam bir geri ödeme alırsınız. Bazı şirketlerin “Herzaman para iade garantisi” taleplerini görebilirsiniz. Genellikle bu, önerilen süre geçtikten sonra orantılı miktarı geri alacağınız anlamına gelir. “Hizmet Şartları” nı okuduğunuzdan emin olun.

Destek

Günümüzde çoğu şirket haftanın 7 günü 24 saat teknik destek sunmaktadır. Ancak, gece yarısı ve Cumartesi geceleri, Pazar sabahları vb. E-posta göndererek bunları test etmek her zaman iyidir. Yanıt vermenin ne kadar sürdüğüne bakın. Yanıtların hızının yanı sıra, teknik olarak yetkin olup olmadıklarını kontrol edin. Yalnızca nasıl satılacağını bilen ve sorunları çözmeyen bir grup satış görevlisi tarafından işletilen bir ana bilgisayara kaydolmak istemezsiniz.

Tek tıklamayla kurulum

Her ana bilgisayarın farklı kontrol panelleri olsa da, WordPress kurulum işlemi benzer olacaktır. Çoğu barındırma sağlayıcısı tek tıklatmalı WordPress yüklemesi sunar ve kurulumunu çok kolay bulacaksınız. Genellikle, ana bilgisayarın kontrol panelinde “WordPress’i Yükle” yazan bir simge görürsünüz. ve bu simgeyi tıklamak ve WordPress’in en son sürümünü yüklemek için adım adım talimatları takip etmek kadar basit.

uptime

Çoğu şirket% 99,9 veya% 100 çalışma süresi sunacaktır. Gerçek şu ki, her sunucu yeniden başlatılır ve nihai donanım arızaları giderilir. Kesinti süresinin% 0,01’inin, sunucunuzun bir yıl boyunca yaklaşık sekiz buçuk saat kullanılamayabileceği anlamına geldiğini anlamalısınız. Bu nedenle,% 99,9, size söz veren bu sayının daha da yüksek olması gerektiğini vaat eden çılgın bir yüksek sayı şirketi değildir. Gerçek şu ki, sunucular donanım parçalarıdır ve oldukça güvenilir olsalar da zaman zaman bakıma ihtiyaç duyarlar.

Yük hızı

Web sitenizin hızı çok önemlidir ve Google duyurdu söz konusu site hızının arama sıralamaları üzerinde etkisi olacaktır. İnternette arama yaparsanız, farklı hosting şirketlerinin hız testleri yapan bazı siteler bulabilirsiniz. Bu testler yararlıdır, ancak tüm bu testler, barındırma sağlayıcısının tek sunucusunda barındırılan tek bir web sitesinin performansına göre yapıldığından sonuçlar değişebilir. Bu nedenle, bu testler işe yaramaz ve sitenizin nasıl performans göstereceğini bilmediğiniz için size değer vermez. Web sitenizi seçtiğiniz barındırma sağlayıcısı ile ayarladıktan sonra, web sitenizi kontrol etmek ve bu faktörü iyileştirmek için çalışmak olacaktır. Hızınızı test etmek için kullanabileceğiniz bazı ücretsiz araçlar Loadimpact, Pingdom, Google PageSpeed.

Yedekler

Dikkat etmeniz gereken bir şey bir yedeklemedir. Web sunucularının yedekleme seçenekleri arasında büyük bir fark olabilir. İyi bir yedekleme planına sahip olmak önemlidir, bu yüzden en iyi seçim günlük yedeklemeler yapan bir ana bilgisayar olacaktır. En kötü seçenek, yedekleme planı olmayan bir ana bilgisayarla gitmek olacaktır. Birçok web barındırma bazı ekstra ücret karşılığında yedek sunuyor, bu yüzden kontrol edin. Fiyat makul görünüyorsa, o zaman en kesinlikle maliyet değer. Unutmayın, web siteniz kapanırsa ve yedeğiniz yoksa, onu geri almanın bir yolu yoktur. Bir kez daha tekrarlamak için: düzenli yedeklemeler şart!

SSL sertifikası

Web siteniz üzerinden mal veya hizmet satmayı planlıyorsanız, web barındırıcısının SSL (Güvenli Yuva Katmanı) ayarlamanıza izin verip vermediğini görmek isteyebilirsiniz. Bunu, web adreslerinin “http: //” yerine “https: //” ile başladığı diğer sitelerde görmüş olabilirsiniz. Kredi kartı ödeme bilgilerini almayı planlıyorsanız SSL sertifikası gerekecektir. Ancak Google, sıralama faktörü olarak “https: //” kullanacaklarını açıkladığından, web sitenizi kullanırsanız daha üst sıralarda yer alabileceği anlamına gelir, giderek daha fazla site güvenli bağlantılara geçmeye başladı. Bu nedenle, ev sahibine taahhüt vermeden önce uygun olup olmadığını kontrol etmek önemlidir.

Sunucuların konumu

ABD’de kalmazsanız, sitenizi yerel bir sağlayıcıyla barındırma seçeneğiniz vardır. Destekle başa çıkmak ve onlarla telefonla veya gerekirse bir ziyaretle iletişim kurmak daha kolay olabilir. İnternet küreseldir ve nerede olursa olsun herhangi bir web sitesini açabilirsiniz. Örneğin, bir sitenin web sitesinin aslında Fransa’ya yerleştirilmiş bir sunucuda olduğu anlamına gelmeyen bir Fransızca web adresi varsa. Veriler yüksek hızda seyahat etse de, sunucu ile kullanıcının bilgisayarı arasında daha fazla mesafe olacak şekilde her zaman daha büyük bir zaman gecikmesi olacaktır. En iyi çözüm, web sitenizi kitlenize en yakın bir sunucuda bulmak olacaktır. Böylece web barındırma sunucularını nereye yerleştirdiğini kontrol etmeyi unutmayın.

İlk 3 seçime hızlı bir bakış

Bluehost

Bluehost

66 kez
önerilen

Ortalama puanı

4.19

BlueHost, İnternet ile yan yana büyüdü. 1996 yılında kurulan, dünyanın en büyük hosting şirketlerinden biridir ve birçok üst düzey blogcu bunu tavsiye etmektedir. Artık Endurance International Group’a ait olan şirket, iki milyondan fazla web sitesine ev sahipliği yapıyor.

Artıları

 • özelleştirilebilir cPanel
 • iyi çalışma süresi
 • Büyük destek
 • özel WordPress barındırma

Eksileri

 • pahalı ekstra özellikler
 • web sitesi oluşturucu seçeneklerinin eksikliği
 • hosting planları için net olmayan fiyatlandırma

Fiyat

İndirimli teklifle paylaşılan barındırma (WordPress için doğru): Başlangıç ​​planı 2,75 ABD dolarından başlayan fiyatlarla.

Not: Barındırma paketleri ilk kez satın alanlar için indirimli bir orana sahiptir ve zaman sınırlamaları vardır.

GoDaddy

Godaddy

54 kez
önerilen

Ortalama puanı

3.31

1997 yılında kurulan GoDaddy, bir alan adı kayıt şirketi olarak başladı ve web barındırma işine daldı. Bugün, 12 milyondan fazla müşteriye hizmet veren tek büyük ICANN akredite sicil memuru. GoDaddy, Super Bowl ve NASCAR reklamlarıyla da ünlüdür. Barındırma endüstrisindeki dev olduğunu inkar etmek yok.

Artıları

 • birçok barındırma planı
 • mükemmel çalışma süresi
 • Tüm planlar için Windows ve Linux sunucuları

Eksileri

 • ücretli web sitesi oluşturucu
 • sınırlı e-posta adresleri
 • amansız satış

Fiyat

İndirimli teklif ile WordPress barındırma: Temel plan $ 3.99’dan başlıyor.

Not: Barındırma paketleri ilk kez satın alanlar için indirimli bir orana sahiptir ve zaman sınırlamaları vardır.

SiteGround

SiteGround

20 kere
önerilen

Ortalama puanı

4.58

2004 yılında, bir grup üniversite teknoloji sihirbazı tarafından bir yurt odasında özel mülkiyetli SiteGround kuruldu. Küresel bir oyuncu, Bulgaristan’da bulunan ve Doğu Bloku ülkelerinin Silikon Vadisi olarak adlandırılan SiteGround merkezi. Şirketin Chicago, Amsterdam ve Singapur’da sunucuları var. Bununla ilgili şikayetler bulmak zor
konak; müşteriler genellikle hizmetten çok memnun.

Artıları

 • mükemmel destek hizmeti
 • yüksek çalışma süresi
 • bir sunucu konumu seçebilirsiniz
 • Weebly web sitesi oluşturucu kullanarak

Eksileri

 • en ucuz, paylaşılan barındırma planı için sınırlı disk alanı
 • boş alan adı yok

Fiyat

İndirimli teklifle paylaşılan barındırma (WordPress için doğru): Başlangıç ​​planı 3,95 TL’den başlayan fiyatlarla.

Not: Hosting paketi, ilk kez alıcılar için ilk dönemde% 60 indirim yansıtır.

Ek WordPress barındırma sağlayıcıları

Greengeeks

Greengeeks

GreenGeeks 2008 yılında California’da kuruldu. Karşılaştığımız en şeffaf şirketlerden biridir ve GreenGeeks hizmetleri hakkında doğrudan bilgi verir. Küçük baskıda hiçbir şey gizli değil.

Çevre konusundaki endişelerimizi paylaşırsanız, GreenGeek sunucularının yüzde 300 rüzgar gücüyle çalıştığını bilmek sizi mutlu edecektir. Bu onları en çevre dostu hosting şirketlerinin en üstüne koyar.

Artıları

 • ekolojik açıdan en bilinçli ev sahiplerinden biri
 • Yüzde 99,99 çalışma süresi
 • şık pano
 • her şey için bir giriş

Eksileri

 • eksik topluluk desteği
 • tutarsız yükleme süreleri
 • Ayrı cPanel girişi alamama

Fiyat

İndirimli teklif ile WordPress hosting: Başlangıç ​​planı 3,95 TL’den başlayan fiyatlarla.

Not: Barındırma paketleri ilk kez satın alanlar için indirimli bir orana sahiptir ve zaman sınırlamaları vardır.

Kinsta

Kinsta

Kinsta, Google Cloud Platform tarafından desteklenen bir altyapıya sahip, birinci sınıf bir WordPress barındırma sağlayıcısıdır. Beş yılı aşkın bir süredir bu sektörde birinci sınıf hizmetler sunuyorlar. Onların hosting küçük işletmeler ve yüksek trafik işletmeleri de dahil olmak üzere çok çeşitli kullanıcılar için uygundur.

Kinsta çok sayıda dikkat çekici özelliğe sahip, hız takıntılı mimarisi ve yüksek güvenlik ağının yanı sıra, her gün çalışan WordPress uzmanlarından oluşan bir destek ekibine sahipler ve MyKinsta’yı kendi site yönetim panosu oluşturdular.

Artıları

 • düzenli çalışma süresi kontrolleri, tam günlük yedeklemeler, kötü amaçlı yazılım taraması, ücretsiz kesmek düzeltme garantisi
 • özel olarak oluşturulmuş site yönetimi kontrol paneli
 • ücretsiz SSL
 • ücretsiz CDN
 • SSH erişimi
 • ücretsiz göçler

Fiyat

Kinsta’nın planları 30 dolardan başlıyor. Tüm yıllık aboneliklerde 2 ay indirim sunuyorlar.

Sonuç

Yeni web siteniz için en iyi WordPress web barındırma sağlayıcısını bulmak biraz zor olabilir. Özellikle ilgili terminolojinin bir kısmı sizin için yeniyse. Yukarıdaki bilgilerin, topladığımız tüm verilere dayanarak en güvenilir ve saygın WordPress ana bilgisayarını seçmenize yardımcı olacağını umuyoruz. En iyi üç WordPress barındırma şirketinin her biri üstün hizmet ve yardım sağlar. Endüstrideki en iyi barındırma sağlayıcılarını test ettiğimizden herhangi bir sorunuz varsa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map