En İyi Web Tasarım ve Grafik Araçları 2020

Hem web tasarımcısı hem de grafik tasarımcısı dijital çağda çok popüler mesleklerdir. Bu mesleklerin her ikisinin de çabaları aynı amaca sahip olsa da – şaşırtıcı ve kullanıcı dostu web siteleri oluşturarak keyifli bir kullanıcı deneyimi sunmak, aynı değildir. Bunların her biri belirli bir bilgi, beceri seti ve araç gerektirir.


Web tasarımı nedir?

Yan Resim At

Word web tasarımı ortaya çıktığında ilk akla gelen dernekler bir web sitesinin estetiği ve sayısız görsel yönüdür. Web tasarımı da tam olarak budur – müşterinin web sitesi için görsel öğeler oluşturmak.

Web tasarımı, web sitesinde bulunacak tüm görselleri üretmek için gerekli olan çok sayıda farklı beceriyi kapsar. Bunu yapmak için, web tasarımcılarının nasıl kodlanacağını bilmeleri gerekmez, ancak grafik tasarım, en iyi UX uygulamaları kavramlarına aşina olmaları ve hangi web tasarım araçlarının işi yapacaklarını bilmeleri gerekir..

Temel olarak, web tasarımı, kavramsallaştırma ve web sitesi planlamasından bir web sitesi düzeni oluşturmaya, renkleri, yazı biçimlerini ve etkileşimli özellikleri seçmeye kadar uzanan süreçleri içerir. Web tasarımını geliştirmek için tasarımcıların web sitesi yükleme hızını olumsuz etkilemeden logoları, fotoğrafları, simgeleri ve küçük resimleri nasıl kullanacaklarını da bilmesi gerekir.

Grafik tasarım nedir?

Tasarımın Öğeleri ve İlkeleri
Tasarım Öğelerini ve İlkelerini Görüntüleme

[Kopya kağıdı]

Grafik tasarım ise çok daha geniş bir alandır. Bu nedenle iletişim tasarımı veya bir amaca yönelik sanat olarak da bilinir. Web tasarımcıları web sitesinin yapımında kullanılacak görselleri sağlamada uzmanlaşırken, grafik tasarımcıları örnek sayılabilecek görseller oluşturur.

CMYK ve RGB
Görünüm CMYK vs RGB [Kopya Sayfası]

Başka bir deyişle, grafik tasarım çok özel bir mesajı tasarım yoluyla iletmeyi amaçlayan tüm eylemleri kapsar.

Grafik tasarım biçimi hem fiziksel hem de sanal olabilir. Bir grafik tasarımcı web siteleri için görseller üretebilir, ancak reklamlar, posterler, ambalajlar, dergiler vb..

Grafik tasarım, çeşitli kombinasyonlarda her türlü elemanı içerir. Bu öğeler çizgiler, şekiller, renk, yazı biçimleri ve dokudur. Grafik tasarımcıları yeteneklerini ve teknolojilerini birleştirerek etkileyici görseller oluşturabilir ve izleyicileri tamamen yeni dünyalara daldırabilir.

99designs

99designs

Bir sonraki projeniz için doğru tasarımcıyı bulun. 90’dan fazla kategoride uzman tasarımcıları var, böylece mükemmel eşleşmenizi bulabilirsiniz.

Tasarımınızı Seçin

En popüler web tasarımı ve grafik araçlarının listesi

Faaliyet gösterdikleri alanlar aynı olmasa da, hem web hem de grafik tasarımcıları aynı araç kutusundaki araçları kullanır. Doğru aracın tam anlamıyla iş akışınızda devrim yaratabileceğini biliyoruz. Bu yüzden 2018’de en iyi web tasarımı ve grafik araçlarının listesini oluşturduk.

Serbest çalışan

Serbest çalışan

Freelancer, potansiyel işverenlerin, serbest çalışanların tamamlamayı teklif edebilecekleri iş ilanları göndermelerine olanak tanıyan küresel bir kitle kaynak pazar sitesi web sitesidir..

Freelancer’ı ziyaret edin
oDesk

oDesk

Upwork, eskiden Elance-oDesk, işletmelerin ve bağımsız profesyonellerin uzaktan bağlandığı ve işbirliği yaptığı küresel bir serbest çalışma platformudur.

Dribbble

Dribbble

Dribbble, kullanıcı yapımı sanat eserlerini sergilemek için çevrimiçi bir topluluktur. Grafik tasarımı, web tasarımı, illüstrasyon, fotoğraf ve diğer yaratıcı alanlar için kendi kendini tanıma ve ağ platformu olarak işlev görür..

fiverr

fiverr

Fiverr, gerçekleştirdiği iş başına 5 $ maliyetle başlayan ve adını aldığı küresel bir çevrimiçi pazardır..

Fiverr’i ziyaret edin
Tasarım Yarışması

Tasarım Yarışması

“Tasarım Yarışması, her türlü web tasarım hizmeti arayan kişileri profesyonel tasarımcılarla buluşturmak için oluşturulmuş bir web sitesidir. Tek yapmanız gereken bir yarışma düzenlemek, neye ihtiyacınız olduğunu açıklamak ve tasarımcıların fikirlerini bulmasını beklemek..

Tasarım Yarışmasını Ziyaret Edin
Behance

Behance

Behance, yaratıcı çalışmaları sergilemek ve keşfetmek için çevrimiçi bir platformdur; yaratıcı dünyanın geniş ve verimli bir şekilde yayınlamak için çalışmalarını tek bir yerde güncellediği bir yer.

99designs

99designs

99designs, bir milyondan fazla yetenekli serbest tasarımcıyı yaratıcı insanlarla, dahiyane girişimcilerle, anlayışlı işletmelerle birbirine bağlayan çevrimiçi bir grafik tasarım pazarıdır..

99 tasarımları ziyaret edin
Codementor

Codementor

Codementor yazılım geliştirme için anında 1: 1 yardım sağlar – geliştiriciler için talep üzerine mentorluk pazarıdır. Geliştiricilerin ekran / kod paylaşımı, video ve sohbet yoluyla uzmanlarla anında bağlantı kurmasını kolaylaştırıyorlar.

Codementor’u ziyaret edin
Designhill

Designhill

Designhill, tasarımcıların müşterinin beklentilerini daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için müşterilerin tasarım çalışmalarına gerçek zamanlı geri bildirim ve derecelendirmeler vermelerini sağlayan etkileşimli bir arayüz sunar.

Designhill’i ziyaret edin
Zeplin

Zeplin

Zeplin, tasarımcılar ve geliştiriciler arasındaki nihai işbirliği aracıdır. Toplantıları yarıya indirir ve tasarımların mükemmel bir şekilde uygulanmasını sağlar, ancak karmaşık

Canva

Canva

Canva, bir milyondan fazla fotoğraf, grafik ve yazı tipine erişim sağlayan ücretsiz bir grafik tasarım aracı web sitesidir. Profesyonel olmayanların yanı sıra tasarımcı olmayanlar tarafından da kullanılır. Araçlar hem web hem de basılı medya tasarımı ve grafikleri için kullanılabilir.

Easel.ly

Easel.ly

Easel.ly, herhangi bir tasarım deneyimi gerektirmeyen güçlü görseller (Infographics, posterler, vb.) Oluşturma ve paylaşma konusunda herkesi güçlendiren basit bir web aracıdır.!

Infogr.am

Infogr.am

Infogr.am, e-tabloları ve .csv dosyalarını alan ve muhteşem, etkileşimli Infographics tüküren ücretsiz bir web uygulamasıdır..

Google Grafikleri

Google Grafikleri

Google Grafikler, kullanıcı tarafından sağlanan bilgilerden grafik grafikler oluşturan etkileşimli bir Web hizmetidir.

MyEcoverMaker

MyEcoverMaker

“Hayatınızda hiçbir şey tasarlamasanız bile güzel ve profesyonel e-Kitap kapakları oluşturmanıza yardımcı olacak araç –

Snappa

Snappa

Snappa, blog gönderileri ve Facebook reklamları için kendi başınıza resim oluşturmak için kullanabileceğiniz bir araçtır.

Snappa’yı ziyaret edin
Vectr

Vectr

Vectr, kolayca ve sezgisel olarak vektör grafikleri oluşturmak için kullanılan ücretsiz bir grafik yazılımıdır. Tasarımlarınızı gerçeğe dönüştürmek için basit ama güçlü bir web ve masaüstü çapraz platform aracıdır.

Visme

Visme

Visme, fikirlerinizi sunum şeklinde ilgi çekici içeriğe dönüştürmenize yardımcı olan basit bir araçtır.

TinyPNG

TinyPNG

TinyPNG, görüntülerinizi kalite ve dosya boyutunda mükemmel bir denge ile optimize eden bir araçtır.

designwizard

Tasarım Sihirbazı

Tasarım Sihirbazı, birkaç dakika içinde pazarlama videoları ve grafikler oluşturmanıza olanak tanıyan basit bir grafik tasarım aracıdır. Kullanımı kolay şablonları, herhangi bir deneyim yaşamadan profesyonel standart tasarımları kolayca düzenlemenize ve oluşturmanıza olanak tanır.

crello logosu

Crello

Crello.com sosyal medya görüntüleri, reklam banner’ları, posterler, e-posta başlıkları ve diğer popüler formatları oluşturmaya izin veren görsel bir editördür.

Sonuç

Web veya grafik tasarım çabalarınız için doğru aracı seçmek çok önemli bir görevdir. Sadece daha verimli çalışmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda daha çekici görseller yaratmanıza da yardımcı olur. En iyi web tasarımı ve grafik araçlarının bu listesinin sizin için yararlı olacağını ve özel ihtiyaçlarınıza uygun aracı bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Liked Liked