Blogunuzu WordPress.com’dan WordPress.org’a Taşıma

kurucular


WordPress’in ilk sürümü 27 Mayıs 2003, Facebook, Youtube ve Twitter’dan daha eski bir web platformu haline getiriyor. Kurucuları tarafından serbest bırakıldı Matt Mullenweg ve Mike Little o zamanlar

Bundan birkaç yıl öncesine baktığımızda, internetteki tüm web sitelerinin yüzde 25’inden fazlasının WordPress tarafından desteklenmesi bizi büyülemişti. Bu basit gerçek etkileyici görünüyordu, ancak bugün sayılar arttı ve bazı istatistikler, sevgili WordPress’imize varlıklarına teşekkür edebileceğini söylüyor..

Bu nedenle, sitenizi WordPress’te başlatmış olmanız bile şaşırtıcı değildir. Ancak o zaman farkına varmamış olabilirsiniz, aslında popüler CMS’nin iki çeşidi vardır ve bu ilk girişten sadece birkaç hafta veya ay sonra karşılaşabileceğiniz iki önemli fark vardır..

WordPress.com, başlamak için harika bir seçenek olan ticari bir sürümdür. Ancak ilk adımlar arkanızdayken ve .com varyantının tüm dezavantajlarını fark ettiğinizde, başınızı duvara vurmaya başlayacaksınız çünkü bloglama yolculuğunuza “doğru şekilde” başlamadınız. Yine de endişelenme; blogunuzu WordPress.com’dan kendi kendine barındırılan bir sürüme (WordPress.org olarak da bilinir) taşımak çok büyük bir sorun değil.

Pazar payı

WordPress, CMS pazarını % 60’tan fazla pazar payı

Blogunuzu WordPress.com’dan taşımak neden iyi bir fikirdir??

bluehost çubuğu

Bir en eski web barındırma 1996 yılında başlatılan Bluehost, WordPress hosting söz konusu olduğunda en büyük marka haline geldi

WordPress.com yeni başlayanlar için harika bir araç olsa da, er ya da geç onu aşacaksınız. Platform, siteniz üzerinde tam kontrol sahibi olmanıza izin vermez ve bu genellikle birçok blogcu için büyük bir sorun haline gelir.

WordPress.com kısıtlamalarla birlikte gelir. Sizinle blogunuz arasında bir duvar oluşturacak – kendi kendine barındırılan bir sürümle başarabileceğiniz yaratıcılığı göstermenize izin vermeyecek. Tüm temalara ve eklentilere sahip olmanıza izin vermeyecektir (bu seçeneği etkinleştirmek için ödeme yapmazsanız) ve WordPress.com’da barındırılan blogdan para kazanmak çok zor olacaktır. Onların Kullanım Şartları açıkça belirt, “Otomatik Reklamsız Yükseltme veya VIP Hizmet hesabı satın almadığınız sürece blogunuzda reklam görüntüleme hakkını saklı tutar.”

Ortamı hazırlayın

WordPress.com’un sizin için yaptığı harika şeylerden biri hosting. WordPress.com’daki uzman ekibi tarafından her şey ele alındığından, sitenizin nerede olduğu ve siteyi kimin barındırdığı konusunda endişelenmenize gerek yoktu..

Ancak artık kendi başınıza bir yolculuğa başladığınıza göre, yapabileceğiniz en iyi barındırma zamanı.

Doğru ev sahibini almanın sitede çalıştığınız süre boyunca büyük bir fark yaratabileceğini söylediğimizde bize güvenin. Bu nedenle, şu anda yapabileceğiniz en iyi ana makineyi alın ve bir ana bilgisayardan diğerine geçmeye karar verirseniz, sadece bir veya iki kova harcamak zorunda kaldığınız için gelecekte kolayca yaşayabileceğiniz sorunlardan kaçının.

Barındırma ve alan adı edinin

web sitesi hızı

Araştırmalar, web sitesi hızında 1 saniyelik bir düşüşün dönüşüm oranınızı% 7 azaltabileceğini gösteriyor. 3 saniyelik bir gecikme, trafiğinizin% 50’sine mal olabilir. Bluehost ile, çok fazla trafik olduğunda bile web sitenizin yavaş olması konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

WordPress ve barındırma hakkında herhangi bir araştırma yaptıysanız, bilgi ve çok sayıda seçenekle boğulduğunuzdan eminiz. Küçük yağmur şirketlerinin sayısı bahar yağmurundan sonra mantar gibi büyüyor ve sizin için uygun olanı bulmak gittikçe zorlaşıyor.

Doğru ana bilgisayar seçmek zor olduğunu biliyoruz, bu yüzden bazı ağır kaldırma yaptık ve en popüler web barındırma hizmetlerinden bazılarını test ettik. Her birini ve herkesi iyice incelemek için vaktiniz yoksa, WordPress siteleri için en güvenilir barındırma şirketi olarak kanıtlanmış Bluehost’u öneriyoruz..

Barındırma hesabı oluşturma konusunda deneyiminiz yoksa, size bunu nasıl yapacağınızı hızlı bir şekilde gösterelim:

saat

Bluehost 7/24 uzman desteği, telefon, e-posta veya canlı sohbet yoluyla ihtiyacınız olduğunda her zaman yanınızda

1. Bluehost’u ziyaret edin – Bu bağlantıyı tıklayın ve sizi bir sonraki adıma götürecek “Şimdi Başlayın” düğmesini bulun

Bluehost

ganimet

Bluehost, küçük işletmeler için web barındırmada 1. sırada

2. Bir barındırma planı seçin – Bluehost size aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli seçenekler sunar. İlk kez bir hesap kaydediyorsanız, Temel hesap için gitmenizi öneririz. Sitenizi kullanmaya başlamak için fazlasıyla yeterli olacaktır ve daha sonra tüm özellikleri araştırabilir ve gerekirse planı yükseltebilirsiniz..

barındırma planını değiştir

3. Alan adına dikkat edin – Zaten bir alan adınız varsa, buradan alan adınızı aktarabilir ve yeni bloga atayabilirsiniz. Değilse, istenen alanı yazmanız yeterlidir; Bluehost kullanılabilir olup olmadığını size bildirir. Bu mükemmel alan adını elde etmek zor olabilir, çünkü çok sayıda kişi zaten alındı, ancak Bluehost’un bazı önerilerde bulunmasına izin verin ve yeni blogunuz için bir alan adı seçme hakkındaki kılavuzumuzu okumayı unutmayın..

alan adı

adam

Bluehost en güvenilir hosting şirketlerinden biridir. Şu anda 2 milyondan fazla web sitesine ev sahipliği yapıyor. Bil bakalım ne oldu? 850.000’i blog

4. Bluehost’a kaydolun – Alan adını aktardıktan veya seçtikten sonra kişisel ve fatura bilgilerinizi girmeniz gerekir. Herkesin en sevdiği bölüm değil, birkaç dakika içinde işiniz bitecek.

bluehost'a kaydolun

kol

Bluehost veri merkezi 90 petabayt sahiptir

5. Ek seçenekleri belirleyin – Gerekirse, bazı ek barındırma seçeneklerini seçin. Fiyatı düşürecek, ancak tamamen size bağlı olduğu için 12 aylık barındırma seçeneği kullanmanızı öneririz. Ayrıca her şeyin işaretini kaldırabilirsiniz, çünkü Bluehost hesabınıza istediğiniz zaman geri dönebilir ve bir gereklilik haline gelirse onları seçebilirsiniz.

ekstra seçenekler

WordPress’i yükleyin

Bu noktada, hosting hesabınızı hazırladığınızı ve her şeyin WordPress için hazır olduğunu varsaymamız gerekecek. Hesabınızı tamamlamak için birkaç dakikaya daha ihtiyacınız varsa, acele etmeyin ve her şeyi yapın. Bu rehber sizi bekleyecek.

WordPress hakkında okuyorsanız, WordPress’i manuel olarak yüklemenin biraz karmaşık yollarını gösteren makalelere son vermiş olabilirsiniz. İyi, Bluehost ile WordPress’i yüklemek birkaç düğmeye basmak kadar kolaydır:

 1. Adresinde oturum açın Bluehost cPanel hesabı
 2. Web Sitesi bölümüne gidin
 3. “WordPress Yükle” yi seçin
 4. Yükle düğmesini tıklayın
 5. Yüklenecek alan adını seçin (yanındaki alana “blog” gibi bir alt klasör girebilir veya sitenin ana sayfasının blog olmasını istiyorsanız boş bırakabilirsiniz)
 6. Yeni WordPress kurulumu için e-posta adresini, kullanıcı adını ve şifreyi değiştirmek istiyorsanız “gelişmiş seçenekler” i tıklayın.
 7. Lisans ve hizmet sözleşmelerini okuyun ve her şeyi kabul ediyorsanız kutuları işaretleyin (devam etmek için kabul etmeniz gerekir)
 8. Şimdi Yükle düğmesini tıklayın

Daha fazlası yok. WordPress’i başarıyla yüklediniz ve ortamı hazırladınız. Artık bir profesyonel gibi çalışmaya başlayabilmeniz için blogunuzu kendi kendine barındırılan WordPress’e taşıma zamanı.

Blogunuzu WordPress.com’dan WordPress.org’a aktaralım

Artık taşıma işlemine devam edebilir ve blogunuzu, sonunda blog’u kendi ellerinize koyacak, kendi kendine barındırılan WordPress seçeneğine taşıyabiliriz.

WordPress.com blogunuzu dışa aktarın

yanmış bisiklet

Göç süreci iki kısma ayrılabilir. Her şeyi yeni barındırma ortamına aktarabilmeniz için önce eski blogu dışa aktarmanız ve dosyaları hazırlamanız gerekir.

1. WordPress.com blogunuza giriş yapın

oturum aç

2. Gösterge tablosunu açın ve Ayarlar -> Genel -> Dışa Aktar’ı bulun

Burada iki seçeneğiniz olacak. Tüm içeriği dışa aktarmanıza izin verecek ilk seçeneği seçin. Yalnızca belirli bir yayını veya sayfaları dışa aktarmak istiyorsanız, düğmenin yanındaki yeni seçenekleri açacak küçük ok simgelerini seçin.

wordpress-org

Hazır olduktan sonra, dosyayı hazırlamaya başlayacak olan “Tümünü Dışa Aktar” düğmesine tıklayın. Birkaç saniye sonra, indirme bağlantısını içeren bir onay mesajı almalısınız. Tüm yazılarınızı, sayfalarınızı, yorumlarınızı, özel alanlarınızı, terimlerinizi, gezinme menülerinizi ve özel yazılarınızı içeren bir XML dosyası içeren ZIP dosyasını almak için “indir” bağlantısını tıklayın.

içeriği dışa aktar

Medyanızı (görüntüler, videolar, ses ve belgeler) dışa aktarmak istiyorsanız, ikinci seçenekleri seçin ve işlemi tekrarlayın.

WordPress.com sitenizi dışa aktarmak için yapmanız gereken her şey budur. Bir sonraki adım için hazırlamanız gereken yukarıda belirtilen XML dosyası (ZIP dosyasından almayı unutmayın) – sitenizi yeni ortama aktarmanız gerekir..

WordPress.com blogunuzu içe aktarın

Daha önce, size bir barındırma ve WordPress’i nasıl yükleyeceğinizi gösterdik ve nihayet yeni
tüm taşıma işlemini ayarlayabilmeniz ve tamamlayabilmeniz için bir ortam.

 1. Https://alanadiniz.com/wp-admin adresine giderek yeni alan adınıza gidin.
 2. Yeni sitenize giriş yapın (WordPress’i kurduğunuz andan itibaren kullanıcı adı ve şifreyi ayarlamanız gerekir. Umarım, kimlik bilgilerini hatırlamış veya bir yere kaydetmişsinizdir. Değilse, ayrıntıları içeren bir e-posta almış olmanız gerekir, bu yüzden kontrol edin gelen kutunuza bir kez daha.)
 3. Gösterge tablosunda Araçlar -> İçe Aktar’ı bulun

ithalat

Sayfada, genellikle kullanıcılar tarafından kullanılan çeşitli içe aktarma araçları gösterilir. Son “WordPress” seçeneği hariç tümünü yok sayabilirsiniz. Bu araçlar genellikle WordPress ile önceden yüklenmiş olarak gelmez, bu nedenle seçeneklerin altındaki küçük “Şimdi yükle” bağlantısını tıklamanız gerekir..

Birkaç saniye sonra WordPress İçe Aktarıcı aracının yüklü ve etkin olduğunu görmeniz gerekir. Bundan hemen sonra, küçük bağlantı “İthalatçıyı Çalıştır” olarak değişecektir. Üstüne tıkla; yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

ithalat wp

Bu sayfa, yükleme sınırları hakkında birkaç ayrıntı gösterecektir. Daha önce dışa aktardığınız dosyanın burada belirtilen sınırdan büyük olması durumunda, bununla ilgilenmeniz gerekir. Hayır, terlemeyin, siteyi Bluehost ile barındırıyorsanız böyle bir sorun değil, bu yüzden rahatlayın ve birkaç adımda dosya yükleme sınırını nasıl artıracağınızı gösterelim.

yükleme

Dosya yükleme sınırı nasıl artırılır

Tamam, bloğu sorunsuz bir şekilde içe aktarabilmeniz için bu sınırı değiştirelim:

 1. Adresinize giriş yapın Bluehost Kontrol Paneli
 2. Dosya Yöneticisini açın
 3. Web Kökü’ne gitmeyi ve Git’i tıklayın.
 4. Sağ panelde ilerleyin ve php.ini dosyasını bulun -> sağ tıklayın
 5. Açılır menüden Kod Düzenleme’yi seçin
 6. Açılır pencerenin altındaki Düzenle’yi tıklayın
 7. Bul açılır penceresini açmak için klavye kısayolunu kullanın
 8. Windows ve Linux: Ctrl + f
 9. Mac: Komut (⌘) + f
 10. Arama alanına upload_max_filesize yazın ve enter tuşuna basın
 11. Bu upload_max_filesize = 50M’yi vurgulayacaktır. 50M’yi ihtiyacınız olan boyuta değiştirin. Örneğin 256M
 12. Bulma penceresini tekrar açın ve Metin ara alanına post_max_size yazın ve enter tuşuna basın
 13. Vurgulanan post_max_size = 50M olacaktır. Bunun upload_max_filesize için girilen numarayla değiştirilmesi gerekir.

internet sitem

Şimdi yüklemeye devam edebilirsiniz. İnternet bağlantınızın hızına ve dosya boyutuna bağlı olarak, dosyanın araç tarafından başarıyla içe aktarılması birkaç dakika sürebilir. Burada yapmanız gereken tek şey sabır. Yavaşsa, bir fincan kahve veya en sevdiğiniz meyve suyunu alın ve her şey hazır olana kadar sayfayı yeniden yüklemeyin.

Yeni bir başlangıç ​​istemediğiniz sürece yazarları içe aktarmanızı öneririz. Bu seçenek, WordPress.com blogundaki tüm yazarları aktaracaktır. Yine de, OKB’niz bunu yapmanıza izin vermiyorsa, yeni yazarlar oluşturabilir ve eski yayınları atayabilirsiniz. Gerçekten çok fazla fark yok, bu yüzden tamamen size kalmış.

yazar atamak

Muhtemelen eklerinizin de içe aktarılmasını istiyorsunuz, bu nedenle “Dosya eklerini indirme ve içe aktarma” onay kutusunu işaretlemeyi unutmayın.

“Gönder” düğmesini tıkladıktan sonra, size her şeyin yapıldığını bildiren bir başarı mesajı görmelisiniz. Bu, kılavuzun içe aktarma kısmını sonlandırır.

Blogroll bağlantılarını dışa ve içe aktarma

map

İçe aktarma işlemine başlamadan önce, Blogroll bağlantılarının ne olduğunu bile biliyor musunuz? Web sitenizin kenar çubuğunda genellikle bulunan bağlantılar, aklınızı geçen ilk şeyse, haklısınız!

Orada herhangi bir bağlantı türünüz olsa da (siteniz, arkadaşınızın sitesi veya okumayı sevdiğiniz popüler bir blog), blog yazarları arkadaşlarına ve diğer etkileyicilere bağlantı vermek için alanı kullandıklarında, bu isim ilk başlarda kalmıştı..

Şimdi, eski sitenizde yalnızca birkaç bağlantı kullandıysanız, basit bir metin widget’ında bu bağlantıları yeniden yazıp her şeyi yeniden oluşturabildiğiniz için bu adımı kolayca atlayabilirsiniz. Ancak birkaç bağlantıdan fazlasına sahipseniz ve kopyala / yapıştır kargaşasından geçmek yerine bunları içe aktarmak istiyorsanız, size nasıl olduğunu gösterelim.

 1. Sonunda /wp-links-opml.php ekleyerek WordPress.com blogunuzu ziyaret edin
  http://example.wordpress.com/wp-links-opml.php
 2. Mac bilgisayar kullanıyorsanız CTRL + S veya Command + S tuşlarına basarak dosyayı kaydedin
 3. Links Manager eklentisini yükleyin (genellikle, bu kadar uzun süredir güncellenmemiş eklentileri yüklemeniz önerilmez, ancak bunun herhangi bir güncellemeye ihtiyacı yoktur ve kullanımı tamamen güvenlidir)
 4. Etkinleştirildikten sonra, WordPress yönetici çubuğunda yeni bir “Bağlantılar” menü öğesi görmelisiniz
 5. Araçlar -> İçe Aktar’a gidin
 6. OPML içe aktarıcısını yüklemek için Blogroll’u seçin
 7. “İthalatçıyı Çalıştır” bağlantısını tıklayın
 8. Bilgisayarınıza daha önce kaydettiğiniz dosyayı seçin
 9. “OPML dosyasını içe aktar” düğmesini seçin
ses

Blogroll’lar, blogosferde tanıtım ve gösterime eşittir. Ayrıca, birçok gelen bağlantıya sahip bloglar (özellikle Google PageRank tarafından derecelendirilen yüksek kaliteli bloglardan olanlar) genellikle blogunuza ek trafik getirebilecek arama motorları tarafından daha yüksek sıralanır.

xml

Herhangi bir sorun olmamalı ve içe aktarmanın başarıyla tamamlandığını bildiren bir başarı mesajı görmelisiniz. Ve işte bu kadar; artık WordPress.com blogunuzda gururla gösterdiğiniz bağlantıların aynısına sahip olabilirsiniz.

Eski kullanıcıları yönlendirin, gizli olarak ayarlayın veya blogu silin

yön

Yönlendirme, hem kullanıcıları hem de arama motorlarını başlangıçta istedikleri URL’den farklı bir URL’ye göndermenin bir yoludur

Eski WordPress.com blogunu işlemeye gelince, üç seçeneğiniz var. Eski blog’u gizli olarak ayarlayabilirsiniz, böylece yalnızca siz (ve seçeneklerde seçtiğinizler) onu görebilir. Blogun tamamını silebilir veya blogu çevrimiçi bırakıp trafiği yenisine yönlendirebilirsiniz.

Başarılı bir blog çalıştırıyorsanız, ikinci seçeneği öneriyoruz. “Sayfa bulunamadı” iletisinde onları kaybetmek yerine tüm düzenli ziyaretçileri saklamanızı sağlar. Ancak, yalnızca birkaç gün veya hafta kaldıysanız ve yeterli çaba göstermediyseniz, özel hale getirebilir veya tamamen silebilirsiniz. Karar gerçekten bu kadar kolay olmalı, bu yüzden fazla düşünmeyin.

Eski WordPress.com blogunuzu özel olarak nasıl ayarlayabilirim??

 1. WordPress.com’unuza gidin ve giriş yapın
 2. Ayarlar -> Genel -> Gizlilik’e gidin
 3. “Gizli (Siteniz yalnızca sizin ve onayladığınız kullanıcılar tarafından görülebilir.) Seçeneğini belirtin.
 4. Değişiklikleri Kaydet

gizlilik

raylar

Yönlendirmeler SEO içinde önemli bir rol oynar, bu nedenle hangi tür yönlendirmelerin olduğunu, hangilerinin ne zaman kullanılacağını ve birbirlerine karşı nasıl ölçtüklerini bilmek önemlidir. En sık kullanılan üç yönlendirme şunlardır:
301, “Kalıcı Olarak Taşındı” – SEO için önerilir
302, “Bulundu” veya “Geçici Olarak Taşındı”
Meta Yenileme

WordPress.com Blogunuzu Silme?

 1. WordPress.com sitenize gidin ve giriş yapın
 2. Ayarlar -> Genel -> Site Araçları’na gidin

silmek

işaret

Yönlendirmeler, sunucu tarafı yönlendirmelerine ve istemci tarafı yönlendirmelerine ayrılabilir. Her iki yönlendirme türü de çeşitli şekillerde uygulanabilir. Yönlendirme türü için seçtiğiniz konusunda çok dikkatli olun: iş için yanlış yönlendirme seçmek SEO sorunlarına yol açabilir

Bu seçenek tüm yayınlarınızı, sayfalarınızı, medyanızı ve verilerinizi siler ve başka birinin kullanabilmesi için site adresini bırakır.

Doğru sitedeki küçük oku tıklayın, ardından onay mesajını göreceksiniz. Siteyi ve siteyle yaptığınız her şeyi silmek istediğinizden eminseniz, kırmızı “siteyi sil” düğmesini tıklayarak işlemi onaylayın

Eski blogunuzu yenisine nasıl yönlendirirsiniz??

Eski ziyaretçileri saklamak ve otomatik olarak yeni blogunuza yönlendirmek istiyorsanız, bu harika. Seçenek kesinlikle göz önünde bulundurmanız gereken bir şey, ancak maalesef ücretsiz değil.

Kendi kendine barındırılan bir siteniz olduğunda, yeniden yönlendirme yapmak için tek bir dosyayı düzenlemeniz yeterlidir. Ya da bunu sizin için yapan bir eklenti yüklersiniz. Ancak WordPress.com’daki sorun, gerekli dosyaya erişiminizin olmamasıdır. Bu tesadüfen değil – dosya yönlendirilir, böylece yeniden yönlendirme için ödeme yapabilirsiniz. Bu hizmetin yıllık maliyeti 13 ABD dolarıdır, ancak sitenizin yeni alana yönlendirilmesi konusunda endişelenmenize gerek yoktur..

404

404 ve 410 HTTP üstbilgileri. 404 ve 410 üstbilgisi arasındaki fark basittir: 404 “içerik bulunamadı”, 410 “içerik silindi” anlamına gelir ve bu nedenle daha spesifiktir. Bir URL 410 döndürürse Google, URL’yi bilerek kaldırdığınızdan emin olur ve bu nedenle URL’yi dizinden çok daha erken kaldırması gerekir

 1. WordPress.com sitenize giriş yaptığınızdan emin olun
 2. Ziyaret et site yönlendirmesi bağlantı
 3. Yeniden yönlendirmek istediğiniz bir site seçin (eski wordpress.com siteniz)
 4. Hedef siteyi seçin (bir barındırma seçerken seçtiğiniz yeni alan adınız)
 5. “Git” düğmesini tıklayın, ardından ödeme ayrıntılarınızı girmeniz gerekir.

alan adı girin

Genellikle, kullanıcılar ziyaretçileri yeni siteye ne kadar süreyle yönlendireceklerinden emin değildir. Maalesef, her şey çalıştırdığınız siteye bağlı olduğundan doğru bir yanıt yoktur. Ancak, en az bir yıl boyunca yeniden yönlendirilmesini öneriyoruz.

Bundan bir yıl sonra, düzenli ziyaretçiler yeni alan adınızı zaten bilmeli ve Google’ı ve diğer arama motorlarını meşgul edecek kadar yeni içeriğe sahip olmalısınız.

Göçten sonra ne yapmalı?

wp-seyahat

Bu bölümü okuyorsanız, yukarıdaki tüm adımları uyguladığınızı varsaymalıyız. Bu, WordPress.com blogunuzu WordPress.org’a başarıyla taşıdığınız ve yeni, daha ciddi bir blog hayatı başlattığınız anlamına gelir.

Bu son değil, sadece başlangıç, bu yüzden doğru şekilde başlamalısın.

Hataları kontrol edin ve test edin

Her şey yapılır yapılmaz sitenizi test etmeli ve hataları kontrol etmelisiniz. Burada süslü bir şey yok – blogunuza gidin ve her şeyin yerinde olup olmadığını görün.

Her şeyin doğru şekilde içe aktarılıp aktarılmadığını görmek için yayınlarınızı, sayfalarınızı ve yorumlarınızı açın. Eski menünüzün hiçbir yerde olmadığını görmek için Görünüm -> Menüler’e gidin ve neye benzediğini görmek için ana sayfanızı açmayı unutmayın. Hepsi buradaysa, devam etmeye hazırsınız. Değilse, eski blogdan her şeye sahip olmanıza izin vermeyen bir adımı kaçırmış olmanız durumunda, dışa aktarma / içe aktarma işlemini tekrarlamanız gerekir..

Yeni blogunuz için bir tema seçin

Basit bir tema web sitenizin tüm tonunu ayarlar. Bu, eski sitenin tasarımını değiştirmek ve gerçekten hoşunuza giden bir şey almak için doğru zamandır. Ancak ziyaretçilerinizin beğenmesi gerektiğini unutmayın.

Bir tema seçmek o kadar kolay bir iş değildir. Bir ton ücretsiz ve premium olanlar için gidebilirsiniz. Kılavuzu uzatmak ve temalar hakkında konuşmak kolaydır, ancak burada raydan çıkmak istemiyoruz – bunun hakkında zaten konuştuk, bu yüzden yeni blogunuz için en iyi WordPress tema sağlayıcıları listemize bir göz atın

İstediğiniz ve ihtiyacınız olan eklentileri yükleyin

aşağı ok

WordPress.org’da şu ana kadar toplam 1.250.000.000+ eklenti indirildi

Artık kendi kendine barındırılan bir site çalıştırdığınıza göre, siteyle istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. En büyük parçalardan biri, sitenizi birkaç tıklamayla geliştirebilecek ücretsiz ve premium eklentileri yüklemektir..

WordPress eklentileri blogunuzu geliştirmenize ve bir veya iki özellik eklemenize izin verir.

Sitenize dikkat edin

Artık kendi sitenize dikkat etmeniz gerektiğinden, sitenizi korumak için her zaman en iyisini yaptığınızdan emin olun.

Sitenizin hızını nasıl artıracağınıza dair ipuçlarımızı ve her şeyin yolunda gitmesine yardımcı olacak bazı harika araçları kontrol etmeyi unutmayın..

Sık Sorulan Sorular (SSS

tuş takımı

WooCommerce, şu ana kadar 30 milyondan fazla indirmeyle dünya çapındaki tüm çevrimiçi mağazaların% 28’ine güç veriyor

Eski WordPress.com bloguma ne olur?

Eski blog tamamen sizin elinizde. Yeniden yönlendirebilir, özel olarak ayarlayabilir veya artık istemiyorsanız tamamen silebilirsiniz. İstediğiniz sonuca nasıl ulaşacağınızı görmek için lütfen bu kılavuza geri dönün.

Abonelerimi kaybetmek zorunda mıyım?

WordPress.com’u uzun süredir kullanıyorsanız, düzinelerce veya yüzlerce abonenizin olması ihtimali vardır. Onları saklamak istiyorsanız, bu mümkün, ancak kullanmanız gerekecek Jetpack eklentisi.

Taşınırken site olmadan ne kadar süre kalmam gerekiyor?

Bu kılavuzdan her şeyi yaptıysanız, hiç siteniz olması gerekmez! Aktarımı yaparken eski WordPress.com blogunuz her zaman etkin olacak, bu da ziyaretçilerin herhangi bir şey olmadıkça yayınlarınızdan herhangi birini açabilecekleri anlamına gelir. Bu nedenle, eski blog’u yalnızca yenisini başarıyla kurduktan sonra yeniden yönlendirmenizi / silmenizi / ayarlamanızı öneririz.

Zaten özel bir alan için ödeme yaptım, aktarırken yeni bir alan satın almam gerekiyor mu?

dolar

Dijital veya fiziksel ürünler satmak, kredi kartı ödemelerini kabul etmek ve ürünleri doğrudan web sitenizden teslim etmek / göndermek için çevrimiçi bir mağaza oluşturmak için kendi kendine barındırılan WordPress’i kullanabilir ve ayrıca üyelik siteleri oluşturabilir ve premium içerik, kurslar vb. özel analiz ve izleme için Google Analytics gibi güçlü araçlar kullanarak web sitenizin çevresinde çevrimiçi bir topluluk oluşturun

Hayır, yeni bir alan adı almanıza gerek yok. Varolan etki alanını eski WordPress.com blogunuzdan yeni ana bilgisayara aktarabilirsiniz. Bu durumda, bir ana bilgisayar alırken (bir plana kaydolurken) yeni alan adınızı kaydetmek yerine seçeneklere eski alan adınızı eklediğinizden emin olun. Bundan sonra, ad sunucularını değiştir ayrıca.

Blogumu benim için barındırılan WordPress’e taşıyabilir misin?

Evet, bunu sizin için yapabiliriz. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Sonuç

Mutlu bloglar! Çok fazla zaman ayırmak istemiyoruz – bloglama yolculuğunuza devam etmek için sabırsız olduğunuzu biliyoruz, bu yüzden rahatlayın, aktarılan siteye tekrar giriş yapın ve içeriği taze tutmayı unutmayın.

Evet, şimdi kendi başınıza başladığınıza göre, her şeyi güzel tutmak daha zor olabilir, ancak bir yere sıkışırsanız, WordPress’te size çok şey öğretecek sayısız eğiticimizi ziyaret etmeyi unutmayın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked