Blog İçeriği Nasıl Yazılır

Blog platformları kullanım istatistikleri


blog platformu kullanımı

Yeni blogunuzun içeriği okuyucularınızı cezbeden bir yem olacaktır. Bu kılavuzda, bir blog başlattığınızda yazmanız gereken içeriği ve izlemeniz gereken en iyi uygulamaları ele alacağız.

Harika içerik olmadan, en iyi tasarlanmış, sıkı yapılandırılmış bloglar bile nihayetinde başarısız olur. Endişelenmeniz gereken iki blok vardır: lansman öncesi ve lansman sonrası içerikler:

Lansman öncesi içerik

 • Statik sayfalar: “Hakkında”, “İletişim” vb.

 • Kenar çubuğu içeriği: blogunuzun kenar çubuğunda görünen içerik (varsa)

 • Blog kategorisi sayfaları: blogunuzdaki kategori sayfaları için içerik (yaklaşık 100 kelime) (içeriğinizi bölmek için kategoriler seçin)

 • SEO meta etiketleri: her sayfanın SEO başlığı ve açıklama etiketleri için içerik (gerçek sayfada görünmez, ancak hazır olmanız gerekir)

Lansman sonrası içerik

% 48 ‘un En İyi 100 Blogu’ndan WordPress ile Yönetiliyor
 • Blog gönderileri: yazacağınız normal makaleler

 • Temel taş içeriği: bu blogunuzun temelini oluşturacaktır

blog başlatmak

İhtiyacınız olan içerik
bir blog başlatmak

Günlük blog yayınlarınızı yazmaya başlamadan önce, statik sayfaların ve blogunuzun kenar çubuğu ve altbilgi gibi diğer bölümlerinin uygun bilgilerle doldurulduğundan emin olmak istersiniz. Bu içerik alanlarının her birini inceleyelim.

Statik sayfa içeriği

İlk olarak, aşağıdaki bilgi türleri için statik içerik sayfaları oluşturmanız gerekir.

Hakkında sayfası

Herhangi bir blogdaki en geleneksel sayfa Hakkında sayfasıdır. Bu sayfa blogunuza yeni ziyaretçilerin ne hakkında olduğunu, kim olduğunuzu ve belirli bir konu hakkında neden bir blogunuzun olduğunu anlatır. Nişinize ve tarzınıza bağlı olarak, sağladığınız bilgiler “tüm işletmeler” veya kişisel ve eğlenceli olabilir.

İletişim sayfası
% 94 blog içeriği paylaşıyor, çünkü başkaları için yararlı olabileceğini düşünüyorlar

Bu sayfa, blog ziyaretçilerinizin sizinle istedikleri zaman iletişim kurmalarını sağlar. E-posta adresiniz ve sosyal ağ bağlantılarınızla basit bir sayfa olabilir veya ziyaretçilerin web sitenizden ayrılmadan sizinle iletişim kurmak için kullanabilecekleri basit bir iletişim formuna sahip olmak için İletişim Formu 7 gibi eklentileri kullanabilirsiniz..

Ürünler
Blog, okuyucuları dünyanıza davet etmenin ve şirketinizle konuşmaya başlamanın düşük maliyetli, düşük riskli bir yoludur. % 68 tüketicilerin, ilgilendikleri bir şirket tarafından üretilen içeriği okumak için zaman harcaması muhtemeldir

Blogunuzu işletmenizi tanıtmak için oluşturduysanız, sattığınız ürün ve hizmetleri ayrıntılarıyla açıklayan bir sayfa olduğundan emin olmak istersiniz. Alternatif olarak, işletmeniz için zaten bir web siteniz varsa, menünüzde bir web sitesi bağlantısı sağlayabilirsiniz..

Yasal Uyarı / politika

Kendinize biraz sorumluluk koruması sağlamak için bir feragatname veya politika sayfası.

Örneğin, bir sağlık blogu yazıyorsanız, ancak tıp uzmanı değilseniz, feragatname oluşturmak doktor veya başka bir sağlık hizmeti sağlayıcısı olmadığını söylemek ve okuyucuların tıbbi bilgileri ve değerlendirmeleri için doktorlarını görmelerini tavsiye etmek.

Biyografinize ve yaklaşık sayfanıza iyi bir fotoğraf ekleyerek güven oluşturun. Potansiyel müşterileriniz gözlerinize bakmaktan hoşlanır

Ayrıca web sitenize gelen ziyaretçileri analiz izleme, Google AdSense, bağlı kuruluş pazarlama bağlantıları ve diğer içerik türlerini kullandığınız konusunda bilgilendirmek isteyebilirsiniz.

Birincil gezinme menüsünde ve altbilgilerinde hangi sayfalara bağlantı sağladıklarını görmek için nişinizdeki – tercihen daha büyük olan – en iyi blogları ziyaret ettiğinizden emin olun. Şansınız, ziyaretçilerinizin blogunuzda aynı türde sayfalar araması.

Kenar çubuğu içeriği

‘Bize Ulaşın’ sayfanız web sitenizdeki en önemli sayfalardan biridir. İçin % 70 şirketler, genellikle en çok ziyaret edilen site sayfalarından biridir

Kenar çubuğunuz, blogunuzun ana içeriğinin solunda veya sağında (seçtiğiniz temaya bağlı olarak) daha küçük sütundur. Ziyaretçileriniz için kenar çubuğu widget’larına aşağıdaki içeriği eklemek isteyeceksiniz.

Abone ol

Blogunuzu ziyaret edenleri e-posta veya RSS ile abone olmaya teşvik edin. E-posta, elbette, özellikle blogunuzda gelecekte para kazanmak istiyorsanız en iyisidir. MailChimp, ilk 2000 abone için ücretsiz olduğu için kullanmak için harika bir hizmettir.

Bize Ulaşın sayfanızın bağlantılarını, navigasyonunuzu etkin bir şekilde tıklamadan görülemeyen açılır menülerde gizlemeyin
Tıklandığında ziyaretçinin e-posta istemcisini otomatik olarak açarak e-posta adresinin köprülü olduğundan emin olun
haber bülteni
hakkında

Hakkında sayfanızı okumaya zaman ayırmayabilecek yeni ziyaretçiler için sizinle ve blogunuzla ilgili basit bir cümle. Fotoğrafınızın bu metin bulanıklığına sahip olması, ister diğer yazarları yöneten sahibi ister editör, ister birincil içerik yazarı olsun, ziyaretçilerin blog ile yüzleşmesine yardımcı olur.

Neredeyse % 40 web sitelerinin “Lütfen bizimle iletişime geçin” veya “Sizden haber almak isteriz” gibi ifadeleri ve neredeyse % 38 şirketlerin yalnızca bir e-posta adresi veya web sitelerinin altına gömülü küçük bir iletişim formu sunuyoruz
% 61 özel içerik sunan ve bu şirketten satın alma olasılığı daha yüksek bir şirket hakkında daha fazla
% 88 bir işletmenin kalitesini belirlemek için incelemeyi okur
hakkında

İnsanların sizi takip edebilmesi için sosyal profillerinizin bağlantılarını da görüntüleyebilirsiniz. Her ağı temsil etmek için simgeler kullanabilir veya bu ağlardan resmi kutuları, düğmeleri ve rozetleri kullanabilirsiniz. İkincisi, insanların web sitenizden ayrılmadan sizinle bağlantı kurmasına izin vererek sosyal medya kitlenizi oluşturmanıza yardımcı olur.

% 80 iş karar vericilerinin bir dizi, bir reklama karşılık bir dizi makalede şirket bilgilerini almayı tercih eder
Popüler gönderiler

Popüler yayınlar widget’ı, ziyaretçileri en iyi içeriklerinize yönlendirmenize yardımcı olur. WordPress Popular Posts eklentisi, yorumları ve görüntüleme sayısını temel alarak bu kolay, yayınları görüntülemenize yardımcı olacaktır.

Yayına hikaye anlatımı ile başlayın (Hikaye anlatımı 300% daha fazla okuyucu)
Duygusal ol. Duyguları tetikleyen gönderiler, huşu ve kahkahalar en çok paylaşılır

en iyi mesajlar


Reklamverenler

Blogunuza reklam banner’ları eklemeyi planlıyorsanız, bunları en baştan ekleyin, böylece reklamveren kazanmaya başladığınızda normal ziyaretçiler şaşırmayacaktır. O zamana kadar kullandığınız banner’lar, bağlı kuruluş pazarlamacısı olduğunuz ürünlere veya beğendiğiniz ürünlere bağlantı verebilir.

% 68 alıcıların çoğu, emsal incelemelerine ve kullanıcı tarafından oluşturulan geri bildirimlere sıklıkla güven duyduklarını söyledi.% 60 yüzde, bir üçüncü taraf yayını veya analisti tarafından yazılan içeriğe güveniyor.
reklamverenler
Yazılı makaleler, özellikle “Nasıl Yapılır” yazıları ve örnek olay incelemeleri, bloglara en güvenilirliği sağlayan içerik türleridir

Kenar çubuğunda ne gösterdiklerini görmek için nişinizdeki diğer blogları ziyaret ettiğinizden emin olun.

Blog kategorileri içeriği

İlk olarak, blogunuz için kategoriler seçmeniz gerekecek.

Infographics, diğer tüm içerik türlerinden 3 kat daha fazla sosyal medyada beğenilir ve paylaşılır
Bitmiş % 50 içeriği seçen pazarlamacıların marka görünürlüğünü, düşünce liderliğini, SEO’yu, web trafiğini ve alıcı katılımını artırdığını söylüyor

Sonra bir sonraki adım, blogunuzda olacak her kategori sayfası için kısa metin oluşturmaktır. Metin 50-150 kelime arasında olabilir. Nedenini düşünebilirsin? Bu sayfaların arama motorlarında daha iyi sıralanmasına yardımcı olur.

kısa metin

SEO meta etiketleri içeriği

Meta etiketi, arama motorları için belirli bir sayfa hakkındaki bilgileri özetleyen metin içeren bir kod snippet’idir. Bu içerik gerçek sayfada değil, yalnızca kodun içinde görülebilir. Ancak, arama motorlarının sayfanın ne hakkında olduğunu anlayabilmesi için web sitenizdeki her sayfa için uygun meta etiketler oluşturmak önemlidir..

Marka katılımı % 28 tüketiciler hem profesyonel içeriğe hem de kullanıcı tarafından oluşturulan ürün videosuna maruz kaldığında
seo meta etiketleri
Her bir gönderiye bir çamaşır etiketi listesi eklemekten kaçının. Bunun yerine, bir etiketleme stratejisine biraz düşünün. Etiketleri “Konular” veya “Kategoriler” olarak düşünün ve blogunuzda ele almak istediğiniz tüm ana konuları temsil eden 10-20 etiketi seçin. Sonra bunlara sadık kalın

Blogunuzda yeni sayfalar veya yayınlar oluşturduğunuzda, aşağıdaki meta etiketleri eklediğinizden emin olmanız gerekir:

 • Başlık etiketi – arama motoru sonuç sayfasında görüntülenir ve arama motorları için sayfa başlığını gösterir. Optimal uzunluk 50-60 karakter.

 • Meta Açıklaması – web sayfasının içeriğini özetleyen ve başlığın altında görünen bilgiler. Optimal uzunluk yaklaşık 290 karakterdir.

Blogunuza meta etiketler uygulamak için kod veya programlama öğrenmeniz gerekmez. WordPress CMS ile gitmeye karar verdiyseniz, SEO eklentilerinden birini kolayca yükleyebilirsiniz. Yoast SEO ve her sayfaya gerekli bilgileri eklemek için kullanın.


içerik planı

İçerik planı oluşturma

Başarılı bir blog oluşturmak ve sürdürmek için sağlam bir içerik planınızın olması gerekir. Gelecekteki blog yayınları, yayın programları, kitle geliştirme ve çok daha fazlası ile ilgili tüm ayrıntıları içermelidir. Bu somut plan olmadan, işinizin popülerliğini ve tutarlı kalitesini korumak imkansızdır.

Aşağıda, blog içeriğiniz için bir plan oluşturmak üzere atabileceğiniz tam adımları göstereceğiz. Bu örneği şablon olarak kullanın ve ihtiyaçlarınıza ve yeteneklerinize göre ayarlayın.

Adım 1. Konuların listesini oluşturun

2. Adım. Temel taş içeriğini seçin ve hazırlayın

Adım 3. 5-10 blog yayını seçin ve yazın

4. Adım. Editöryal takvim oluşturun ve yayınlamaya başlayın

Adım 5. 2’den 4’e kadar olan adımları tekrarlayın

Adım 1. Konuların listesini oluşturun

Bu noktada, blogunuzun ne hakkında olacağını zaten biliyorsunuz ve bir niş seçtiniz.

Kaliteli içerik, düzenli yayıncılık, iyi tasarım ve yerleşik bir sosyal medya varlığı, bir blogun güvenilirliğini belirleyen en yüksek dört faktör olarak sıralanır.

Konuların listesi oluşturmak karmaşık bir süreç gibi gelebilir, ancak gerçekte öyle değildir. Ve size bunu gerçek hayattan bir örnekle nasıl yapabileceğinizi göstereceğiz. Diyelim ki yoga günlüğü başlatacaksın.

Bu listeyi oluşturmanın en kolay yolu, niş için farklı noktalar bulmak ve onları karıştırmaktır. Bu dokümanı örnek olarak kullanabilirsiniz.

İşte bahsettiğimiz şey:

Şu anda 200 milyondan fazla kişi reklam engelleyicileri kullanıyor. % 16 ABD Web kullanıcılarının. Kullanıcılar, reklam engelleyici gibi araçlarla istenmeyen reklamları süpürme konusunda giderek daha bilgili hale gelir. Bu, içerik pazarlamacıları için içerik pazarlama çabalarının erişimini artırmak için ücretli yollar kullanan işleri karmaşıklaştırabilir
konu listesi

Bu yaklaşımı kullanarak ve farklı kombinasyonları benimseyerek yüzlerce konuyu kolayca oluşturabilirsiniz..

% 69 şirketlerin video pazarlama bütçelerinin arttığını bildiriyor
konu yaklaşımı

Bir sonraki adım, daha uzun ve derinlemesine içerik olabilecek öğeleri listelemeye başlayabilirsiniz. Köşe taşı içeriği de denir (bir sonraki adımda bunun hakkında konuşacağız). Bunlar bazı kılavuzlar veya öğreticiler olabilir. Bu yüzden tutkunuz içinde bir niş seçmeniz gerektiğini söylemeye devam ediyoruz. Böylece fikir üretmek daha kolay olacaktır.

Bizim durumumuzda, yoga blogumuz için aldığımız liste.

2020’ye kadar hemen hemen her şirketin kuruluşlarında, genel bir içerik pazarlama stratejisinden doğrudan sorumlu olan bir yönetici bulunacaktır; Baş İçerik Sorumlusu, Başkan Vekili veya İçerik Direktörü
yoga günlüğü

Şimdi ana e-tablodaki tüm sütunları dolduralım. Her sütunun belirttiği şudur:

% 80 B2B pazarlamacılarının bir içerik pazarlama stratejisi vardır. Onların arasında % 32 belgeli, % 48 belgelenmemiş
konular tablosu

derinlik

1. Kısa blog yazıları < 1,000 words

2. Orta makaleler 1.000-2.000 kelime

3. 2,000+ kelimeyi derinlemesine yönlendirir

Ortalama bir okuyucu yalnızca 37 saniye makale veya blog yazısı okumak

Anahtar kelimeler

İçeriğinizle hedeflemek istediğiniz ana anahtar kelimeler.

Önerilen Kaynaklar: Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır?

Anahtar kelimeler (KW) hacmi

Arama motorları üzerinden aylık ortalama arama sayısı. Google size yalnızca tahmini trafik hacmi aralıkları verdiğinden SemRush aracını kullandık.

Blog içeriği uzuyor ve görselleşiyor. Ortalama blog yazısı yaklaşık 1.050 kelime uzunluğundadır

Kategori

İçeriğinizi hangi kategoride yayınlayacağınızı seçin.

İşte burada, konuların listesini hazırladınız ve önemine ve rekabetçiliğine öncelik verdiniz. Şimdi sıradaki adıma geçme zamanı.

2. Adım. Temel taş içeriğini seçin ve hazırlayın

Tipik bir blog yayını ne kadar sürer?

Tipik bir blog yayını ne kadardır?

Uzun biçimli blog gönderileri kısa biçimli blog gönderilerinden 9 kat daha fazla potansiyel müşteri oluşturur

Ana kılavuzlarınız (3) köşe taşı içeriğiniz olacaktır. Web siteniz için bir temel olarak kullanılacak içeriktir ve bu çekirdeğin etrafına daha küçük blog gönderileri yazılacaktır.

köşe taşı içeriğiKöşe taşı içeriği için konuları nasıl bulacağınızdan emin değilseniz, şunları yapabilirsiniz:

% 29 önde gelen pazarlamacılar, içeriği sistematik olarak yeniden kullanır ve yeniden kullanır.
 • Fikirleri almak için Google Anahtar Kelime Planlayıcı aracını kullanın. Google hesabınıza giriş yapın veya hesabınız yoksa yeni bir tane oluşturun. “Yeni anahtar kelimeler bulun ve arama hacmi verilerini alın” bölümü altında. “Bir kelime öbeği, web sitesi veya kategori kullanarak yeni anahtar kelimeler arayın” sekmesini açın, kutuya “yoga” anahtar kelimesini girin ve “Fikir al” düğmesine basın. Arama hacmine sahip anahtar kelimelerin listesini alırsınız.

 • Ayrıca SemRush gibi araçları kullanabilir ve konular hakkında fikir edinmek için rakiplerin web sitesinin hangi anahtar kelimeler için sıralandığını kontrol edebilirsiniz. Ücretli bir araçtır, ancak iki haftalık ücretsiz deneme alabilirsiniz. Araçta oturum açın, istediğiniz rakip web sitesinin URL’sini ekleyin ve araştır düğmesine basın. Ardından, sol taraftaki “En iyi sayfalar” bölümünü seçin ve konularınız için anahtar kelime fikirleri almak üzere “En iyi anahtar kelimeler” sütununu kontrol edin.

Bu alıştırma, popüler anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olmalıdır ve amiral gemisi içeriğiniz için öğeler bulabilirsin.

% 66 blogcuların% ‘si günlükten daha az, ancak aylıktan daha sık yayınlanıyor

Şimdi içeriği oluşturma zamanı. İçeriğinizi arama motorları için optimize etme hakkında çok şey okuyacaksınız ve bu önemli olsa da, içeriğinizi insanlar için optimize etmezseniz, bağlantı almak ve sıralamak için gereken pozlamayı asla elde edemezsiniz. arama motorları. İnsanların okumayı sevdiği içerik yazarsanız, okuyucunuz büyüdükçe trafik, sosyal paylaşımlar ve bağlantılar elde edersiniz.

Adım 3. 5-10 blog yayını seçin ve yazın

Artık yazacağınız ve blogunuza göndereceğiniz blog yayınlarını seçebilirsiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi, yayınlarınızı köşe taşı içeriğinizi desteklemek için yazacaksınız. Bizim durumumuzda, temel bir parça olarak “Farklı yoga türleri için bir rehber” yaratırsak. Blog yazıları dizimiz “[yoga] nedir?” Olacaktır. dizi.

Ortalama olarak, birleşik blog yayınları % 10 tüm blog yayınlarından % 38 toplam trafiğin yüzdesi
Blog gönderileri yazma

Blog gönderisi, bir blog’a yazdığınız bir girdidir (makale). Metin, fotoğraf, infographics veya video şeklinde içerik içerebilir.

Her zaman ilgi çekici bir tanıtım, kaliteli içerik ve sağlam bir sonuca sahip olduğunuzdan emin olun.

En iyi yazma uygulamaları

Herhangi bir alanda başarılı bir blogcu olmak için, bu en iyi uygulamaları takip etmek isteyeceksiniz.

Ayda 16 veya daha fazla blog yayını yayınlayan şirketler, aylık 4 veya daha az ileti yayınlayan şirketlere göre 4,5 kat daha fazla potansiyel müşteri aldı
Blog hedeflerinizi belirleyin

Blogunuz için hedef belirlemediyseniz, bloglamadan en iyi şekilde yararlanıp yararlanmadığınızı asla bilemezsiniz. Hedefiniz para kazanmak mı? Yeni bir iş bul? Belirli bir konu hakkında bağlantı kuracak kişiler mi arıyorsunuz? Blog oluşturma hedeflerinizi tanımlayın ve blogunuzun hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olup olmadığını periyodik olarak kendinize sorun. Değilse, kendinize hedeflerinizi karşılamak için blogunuzu nasıl geliştirebileceğinizi sorun.

Uzman olmayı taahhüt edin

Bloglama hedefleriniz ne olursa olsun, nişinizde uzman olmaya çalışıyorsanız, hedeflerinizin yerine getirileceğinden emin olabilirsiniz. Nişlerinde uzman olarak bilinen insanlar, içerikleri için daha fazla tanınma ve gelir elde etme eğilimindedir. Ayrıca, daha geniş kitlelere ve ilgili ürün ve hizmetleri sunarak okuyucularını müşteriye dönüştürme seçeneğine sahip olma eğilimindedirler..

21-54 blog yazısı yazdığınızda blog trafiği artabilir
yaklasik % 30
Kitlenizle etkileşime geçin

Okuyucularınızla uyum içinde kalmanın en iyi yolu onlarla iletişim kurmaktır. Bunu yapmanın bazı yolları, yorumları yanıtlamak, iletişim formunuzdaki sorgulara yanıt vermek, sosyal ağlardaki kullanıcılarla sohbetlere katılmak ve ilgilendiklerini görmek ve tartışmalara katılmak için okuyucularınızın bloglarını ziyaret etmektir. Bunu yaparken, okuyucularınızla daha güçlü ilişkiler kuracak ve ne istedikleri hakkında daha fazla şey öğreneceksiniz, gelecekteki içeriğinize ilham vermenize yardımcı olabilecek bir şey.


en iyi yazı yapısı
Tutarlı ve gerçekçi olun

Blogunuzda düzenli bir yayın planı oluşturmak, okuyucularınızın günlük, haftalık, aylık veya üç ayda bir, sizden ne zaman tekrar haber almayı bekleyebileceklerini bilmelerine yardımcı olur. Tutarlılığı korumanın anahtarı gerçekçi olmaktır. Bireysel blogcular günlük olarak yüksek kaliteli içerik oluşturmayı zor bulacaktır. Haftalık veya iki haftalık yayınlarla başlayın ve nihai hedefinizse günlük yayınlara kadar ilerleyin. Sadece kaliteden ödün vermeyin.

Çalışmanızı düzenleyin veya bir düzenleyici kiralayın

Birçok kişi için içerik oluşturmak zordur, ardından prova edin ve düzenleyin. Nitekim, yazarken düzenleme yapmak yaratıcı akışınızı engelleyebilir. Yazım denetleme isteğe bağlı değildir. Yanlış yazılmış kelimeler ve yazım hataları içeren bir blog yazısı size kötü yansır. Bu görevleri kendi başınıza yapamıyorsanız, sizin için bir sanal asistan almayı düşünün. Ana dilinizde yazmıyorsanız özellikle önemlidir. Blogunuzda kullandığınız dilin ana dilini konuşan bir kişinin çalışmanızı düzenlemesi güvenilirliğinizi artırabilir. Blog içeriğinin mükemmel olması gerekmese de, okunması ve tüketilmesi kolay olması gerekir.

Hemen Daha İyi Yazın!

Grammarly, kelime işlemcinizden 10 dakikaya kadar daha fazla hata bulup düzelterek sizi daha iyi bir yazar yapar

4. Adım. Bir içerik takvimi oluşturun ve yayınlamaya başlayın

Tutarlılığınızı korumaya yardımcı olması için bir tür editoryal takvim kullandığınızdan emin olun. Google Takvim, Outlook Takvim veya hatta basit bir e-tablo kullanabilirsiniz. Fikirlerinizi yönetmek ve içerik temalarınızı her ay için planlamak için kullanın, böylece bloglama boş zamanlarınızda yaptığınız bir şey değil, odaklandığınız bir şeydir.

Her gün yayınlamak zorunda değilsiniz, yayın akışını programınıza göre seçin. Örneğin, köşe taşı içeriğinizi bir gün gönderebilir, ertesi gün ilk blog gönderisini gönderebilir ve haftada bir kez blog gönderileri yayınlamaya devam edebilirsiniz.

editoryal takvim
% 75 HubSpot’un blog görünümleri ve % 90 blog adaylarının çoğu eskiden geliyor
gönderiler

Adım 5. 2’den 4’e kadar olan adımları tekrarlayın

Mükemmel başlıklar nasıl yazılır

Şimdi aynı işlemi tekrarlayabilirsiniz. İlk köşe taşı içeriğiyle ilgili yazabileceğiniz daha fazla blog yayını varsa, bunları yazmaya devam edebilirsiniz. Veya yeni bir derinlemesine kılavuz oluşturabilir ve etrafında makaleler oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bu adım daha kişisel bir seçimdir ve sizin için hangi yaklaşımın işe yarayacağına karar vermeniz gerekecektir..

Mükemmel başlıklar nasıl yazılır

Blog yayınınızın başlığı veya başlığı, potansiyel okuyucuların dikkatini çekmek zorundadır. İnsanlar bunu sosyal medya haber akışlarında veya arama sonuçlarında görebilir. Kapsadığınız konuyu ararken kullanıcıların kullanabileceği ana anahtar kelime öbeğini eklediğinizden emin olun.

Viral başlıkların üç prensibi

Kullandığınız başlık, daha fazla ziyaret ve sosyal paylaşım edinmede kritik bir rol oynayacak. İyi başlıklar insanların aşağıdakilerden birini gösterdiği için harekete geçmesini sağlar:

10 üzerinden 8 insanlar bir başlık okuyacak, ancak 10 kişiden yalnızca 2’si yayının geri kalanını okuma eğilimindedir.
 • Sosyal para birimi

 • Pratik değer

 • Tehdit

Aşağıda noktaları kanıtlayan ve kriterlerden birini karşılayan örnekler verilmiştir.

Çok fazla trafik çekmek için başlıklarınızı optimize etmeye yönelik fikirler

Bir başlık yazarken, tonuna ve görünümüne dikkat edin

– Güçlü bir yazı biçimi seçin

– Öne çıkmak için başlıklarınızı boyutlandırın

Sosyal para birimi

Kamuoyu ne kadar çok kullanırsa veya insanlar o kadar etkili olur; insanların onu taklit etme olasılığı daha yüksektir.

 • Blogcular Neden 1000’ler 2019 SMX Konferansına Gelecek?

 • Ernest Hemingway’in İyi Yazmak İçin En İyi 5 İpucu

En popüler başlık boyutları 20-36 piksel arasında değişir
Pratik değer

Dikkat çekmek için faydalı şeyler. Faydayı vurgulayın ve kişi harekete geçerse bir şeyler kazanmaya söz verin.

Dikkat çekmek için renk kullanın

İnsanların% 67’si siyahın içeriği anlamalarına yardımcı olacak en iyi seçenek olduğunu söylüyor

Başlık örnekleri:

 • Günde 10 Dakika Harcayın ve 2 Ay İçinde İnanılmaz Karınınız Olacak

 • 24 Saat İçinde Tek Bir Blogdan 1000+ Abone Nasıl Aldık

Başlık uzunluğu

En iyi başlık uzunluğu: 50 ila 70 karakter veya 6 ila 8 kelime uzunluğunda
Tehdit

İnsanlar genellikle kendilerini tehditlerden korumak zorunda kaldıklarında harekete geçer.

Başlık örnekleri:

 • Uyarı: Bunu Okuyuncaya Kadar Köpek Maması Daha Almayın

 • Web Sitenizin Google Tarafından Cezalandırılmayı Hak Etmesinin 50 Nedeni

İşte kullanabileceğiniz hile sayfası manşet fikirleri bulmanıza yardımcı olacak.

Blogunuzu korumanıza ve büyütmenize yardımcı olacak faydalı kaynaklar:
 • Blog Nasıl Başlanır
 • WordPress Nasıl Kullanılır (Video Eğiticileri ile)
 • Blogunuzu ve İçeriğini Tanıtma
 • Blogunuzdan Para Kazanma
 • En İyi Bloglama Araçları ve Kaynakları
 • Bir Alan Adı kılavuzu seçin
 • Web Hosting Hizmetleri Açıklaması

Sonuç

Blogunuzun gelişmesini ve büyümesini istiyorsanız, kaliteli içerik oluşturmak cevaptır. Sıklık ve tutarlılıktan ödün vermek zorunda kalsanız bile kaliteye nicelik üzerinde odaklanın. Okurlarınız bunun için sizi takdir edecek.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map