Bir Yaşam Tarzı Blogu Nasıl Başlanır

Yaşam Tarzı Blogu


Birçok insan yaşam tarzı bloglarına başlıyor. Son derece popüler ve havalı şey, bir yaşam tarzı blogunda neredeyse her şeyi yazabilmeniz.

Oldukça spesifik olan diğer nişlerin aksine, yaşam tarzı insanları çok sık karıştırabilecek bir şeydir. Örneğin, yeni bir yiyecek veya moda blogu başlattığınızı söylediğinizde, insanlar parçaları hızlı bir şekilde bir araya getirebilir ve tüm siteyi görselleştirebilir. Mutfak ve tarifler hakkında yazdığınız veya diğer senaryoda, kıyafetler ve kıyafetler hakkındaki yazıları hayal edebileceğiniz açıktır. Ancak yaşam tarzı blogu çok daha fazlası.

SEMRush’a Göre En Çok Aranan Blog Konuları 5
istatistik

Yaşam tarzı blogu daha birçok konuyu kapsayabilir ve ne yazacağınıza karar veren tek kişi sizsiniz. Hayatınızı izleyicilere sunduğunuz için, benzersiz bir blog oluşturmak çok daha kolaydır. Popüler bir konuyu ele alsanız bile, bir cihazın veya öğreticinin milyonlarca kez kapsanan bir şeyle ilgili başka bir belirsiz incelemesini yayınlamama ihtimaliniz vardır. Bu sizin yaşamınız ve hikaye anlatıcılığınızdır ve bu insanların sevdiği bir şeydir. Bir yaşam tarzı blogu, aklınızdaki her konu hakkında yazmanıza izin verir ve bunu kendi yolunuzla yapabilirsiniz.

Blog başlatmanın nedenlerinden biri de budur. Yaşam deneyimleriniz hakkında yazma ve aslında yaptıklarınızdan keyif alma şansı verir. Ve doğru şekilde başlatırsanız, üzerinde ekstra para kazanma veya belki de basit bir blogu hayatınızı değiştirebilecek para kazanma makinesine dönüştürme şansınız daha yüksektir..

Bir Yaşam Tarzı Blogu Başlatma

Yaşam Blogu

Temsil etmek üzere olduğumuz tüm adımları izlerseniz blog başlatmak o kadar da zor değildir. Zaten denemeye karar verdiyseniz, size doğru fikirleri verebilecek birkaç popüler yaşam tarzı bloguna da göz attığınızı umuyoruz. Yine de, ilgilenmeniz gereken bazı şeyler var.

Yaşam tarzı geniş bir konudur. Hayatta olan her şeyi kapsar, bu yüzden aklınıza gelebilecek her şey budur. Doğru nişin seçilmesi çok önemlidir, aksi takdirde her şeyi örtmeye çalışmak için bir tuzağa düşebilirsiniz. Her şey hakkında bir şeyler yazmak iyi bir fikir gibi görünse de, burada durmalı ve en çok sevdiğiniz şeyleri düşünmelisiniz. Sadece hayatın gerçekten sevdiğiniz ve sevdiğiniz yönlerine odaklanın. Ayrıca, hakkında bir şeyler bildiğiniz şeyleri ekleyin ve blogunuzu oluşturacak birkaç kategoriyi hızlı bir şekilde izole edebileceksiniz..

Seyahat etmeyi sever misin? Belki de ev dekorunda uzmansın? Yoksa ilişkiler hakkında konuşmayı seviyor musunuz? Bunlar, odaklanabileceğiniz örneklerden sadece birkaçı. Yaşam tarzı blogunun en güzel yanı, tüm farklı kategorileri tek bir blogda birleştirerek sevginizi ifade etmenizi ve uzmanlığınızı göstermenizi sağlamasıdır..

Blog oluşturma platformunuzu seçin

En İyi Bloglama Platformları Nelerdir?

Platformdan En İyi 100 Blog

Bloglama Platformları

İnternet çok büyük ve bu milyarlarca web sitesi ve blog açıkça aynı teknolojilere dayanmıyor. Peki, yaşam tarzı blogunuz için en iyi blog platformunu nasıl seçersiniz? Bazı platformlar ücretsizdir. Bazıları yeni başlayanlar için mükemmel görünebilir, ancak buna yakın bir şey değildir. Neyse ki, size tüm olanakları sunan bir blog platformu var. Yeni başlayanların ve profesyonellerin tüm teknikler ve problemlerle uğraşmak yerine bloglamaya odaklanmasını sağlayacak olan. WordPress hakkında konuşuyoruz.

Bildiğiniz gibi, WordPress’in iki sürümü var. Ancak, ücretsiz olarak barındırılan WordPress’ten bahsediyoruz, ancak yine de size blogunuz üzerinde istediğiniz kadar genişleyebileceğiniz tam kontrol sahibi olma seçeneği sunuyor..

Gelecekte blogunuz hakkında ciddi olmayı planlıyorsanız, doğru şekilde başlamanız önemlidir. Kendinden barındırılan WordPress’i seçin, iyi bir barındırma şirketi ile kendinizi şımartın (aşağıdaki satırlarda bunun hakkında daha fazla bilgi), iyi bir tema ve kullanışlı eklentiler bulun.

Alan adınızı düşündünüz mü??

Bir alan adını blogunuzun adresi olarak düşünün. Evinizin, postacılarınızın eBay siparişlerinizi doğru yere yönlendirmek için tanıyacağı bir sokak adı ve numarası ile etiketlenmiş olması gibi, blogunuzun da benzer bir şeye ihtiyacı vardır. Benzersiz bir adresiniz yoksa ziyaretçileri nereye yönlendirirdiniz??

Hem sizin hem de ziyaretçilerinizin seveceği ve henüz satın alınabilecek unutulmaz bir alan adı bulmak kesinlikle zaman alacaktır. Ad, blogunuzun adıyla sıkı bir şekilde bağlantılı olmalıdır. Doğru uzantıyı bulmanız ve bir alan adı seçmeyle ilgili diğer bazı yazılı olmayan kuralları izlemeniz gerekir.

Blogunuzu çevrimiçi hale getirme

Bluehost

Bluehost Bitiyor 1,5 Milyon Alan ve tüm alan adlarının yaklaşık% 2’si tüm internette kullanımda.

Biz FirstSiteGuide anda birçok web hosting şirketleri ile bizim payımız oldu. Hatta birçoğunu gözden geçirdik ve birbiriyle karşılaştırdık. Hosting şirketlerine bu kadar çok zaman harcadıktan sonra, Bluehost’u şiddetle tavsiye ediyoruz. Bu premium barındırma şirketi WordPress.org tarafından WordPress destekli blogunuz için seçebileceğiniz en iyilerden biri olarak bile önerilir.

WP kuruluşu

saat
hat

Birinci Adım – Anlaşmayı alın

Bu bağlantıyı takip ederek, Bluehost’ta aynı premium hosting anlaşmasını daha az parayla alacaksınız. Her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için, ayda normal 7,99 ABD doları yerine 2,75 ABD doları fiyatını görmelisiniz. Bir sonraki adıma geçmek için “Şimdi Başlayın” düğmesini tıklayın.

Aşama 1

Gıda

İkinci Adım – Fiyatlandırma Planları

Önceki ekran en uygun planı göstermesine rağmen, bu fırsat Bluehost’un planlarından herhangi birini daha düşük fiyatlarla seçmenizi sağlar.

Temel plan bir web sitesi ve 50 GB web sitesi alanı ile sınırlıdır, ancak yine de başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi alır. Bu sizi blogging sularına sokmak için fazlasıyla yeterli olacak ve hiçbir şey eksik hissetmeden aylar boyunca yaşam tarzı hakkında bloglama yapabilirsiniz. Ancak Temel planı aştığınızda, yükseltmek kolaydır, bu yüzden şu anda sizi endişelendirmemelisiniz.

Artı ve Profesyonel planları, blogunuzu büyütmenize ve hobinizi artırmanıza ve ciddi bir işletmeye dönüştürmenize olanak tanır. Bunu bilmek güzel, bu yüzden blog hakkında daha ciddi olmanın zamanının geldiğine karar verdiğinizde, başka bir barındırma şirketi bulma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Adım 2

dumbels

Üçüncü Adım – Alan Adı

Bluehost size bir ücretsiz alan adı. Şimdi blog için bir tane seçme zamanı. Bu önemli bir parçadır, bu yüzden bunu kabul etmeyin. Hazır olduktan sonra, alan adını dikkatlice yazın, iki kez kontrol edin ve “İleri” yi tıklayın.

Aşama 3

elbise

Dördüncü Adım – Hesap bilgileri

Alan adınız kabul edildi, tebrikler! Şimdi bazı kişisel bilgileri doldurma zamanı. Kendinizle ilgili tüm ayrıntıları dikkatlice yazın ve endişelenmeyin – Bluehost bunu çok ciddiye alır ve tüm bilgileri özel ve güvenli tutar.

4. Adım

at

Beşinci Adım – Paket Bilgileri

Hesap Planını seçerek aylık barındırma giderlerinizin fiyatını düşürebilirsiniz. Temel planı zaten seçtiğiniz için, seçenekler hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Fiyat hariç her şey aynı olacak. Standart 12 aylık plan size aylık 4,45 dolara mal olacak, ancak şimdi 36 ay için ödeme yapmaya karar verirseniz, ayda sadece 2,75 dolar ödersiniz! Web sitenizin bir ay boyunca kahve içerken tüm ay boyunca barındırıldığını unutmayın!

Diğer bilgileri dikkatlice kontrol edin ve gerekiyorsa ekstra seçeneklerden herhangi birini seçin. Şu anda ne seçeceğinizden emin değilseniz, her zaman Bluehost hesabınıza geri dönüp değişiklik yapabileceğiniz için bunu atlamaktan çekinmeyin. Ödeme bilgilerinizi aşağıya girin ve “Şartlar ve Düzenlemeler” kutusunu işaretleyin. Tüm bilgilerin doğru olduğundan emin olun ve “Gönder” düğmesini tıklayın.

Adım 5

bilet

Altıncı Adım – Giriş

Hesabınıza giriş yapabilmeniz için Bluehost şifrenizi oluşturmanız gerekecek. Hesabın, ödeme bilgileri de dahil olmak üzere web sitenizle ilgili her şeyi içerdiğini anlamak çok önemlidir, bu nedenle güçlü şifreler kullandığınızdan ve güvenli hale getirdiğinizden emin olun. “Şifrenizi oluşturun” düğmesini tıklayın. Bir şifre seçin veya Bluehost’un güçlü bir şifre önermesine izin verin, gizlilik politikasını ve hizmet şartlarını okuyup kabul edin ve “İleri” yi tıklayın.

6. Adım
6. Adım
6. Adım

Şimdi yeni hesabınıza giriş yapma zamanı. “Giriş” düğmesine tıklayın veya Bluehost ana sayfasına geri dönün. Sayfanın üstünde bulunan menüde oturum açma düğmesini görmelisiniz. Düğmeyi tıklayın ve alan adınızı veya kullanıcı adınızı ve şifre bilgilerinizi girin.

maskeler

Yedinci Adım – WordPress’i Yükleyin

WordPress simgesini bulun ve hızlı kurulum seçeneğini seçin. Sistem şimdi her şeyi otomatik olarak yapacak. WordPress’i manuel olarak yüklemeyi veya veritabanlarının nasıl oluşturulacağı ve dosyalarla nasıl karışıklık yaratabileceğinizi unutabilirsiniz. WordPress blogunuza giriş yapmanıza izin verecek kullanıcı adını ve şifreyi hemen almalısınız..

yemek

Sekizinci Adım – Bir tema seçme

WordPress’i yeni hesabınıza yükledikten sonra, blogunuzu ayarlamayı bitirmek için bir tema seçmelisiniz. Blogunuz için en iyi WordPress temasını seçmek için fazladan zaman harcamanız gerekeceğinden, listeden yalnızca birini seçmenizi öneririz. Endişelenmeyin, bu noktada hangi temayı seçerseniz seçin, her zaman farklı bir tema seçebilirsiniz. WordPress Tema Dizini.

8. Adım

Bir temayı seçtikten sonra, kontrol paneline erişmenizi sağlayacak “Yapıyı Başlat” düğmesini tıklamanız yeterlidir.

8. Adım

kitap

Dokuz Adım

Bu sizin ilk WordPress sitenizse, Bluehost yardım etmeye hazırdır. Basit kurulum işleminde size yol gösterecek ekran öğreticisini izleyin. Ne yaptığınızı ve WordPress kontrol panelinde nasıl ilerleyeceğinizi biliyorsanız, “Yardıma ihtiyacım yok” düğmesini tıklayın; kendi başınıza çalışabilirsiniz. Bu şekilde giderseniz, WordPress ile ilgili temel bilgileri öğrenmenize yardımcı olacak eksiksiz kılavuzumuza göz atmayı unutmayın..

9. Adım

yatak

Onuncu Adım

Normal WordPress kurulumlarından farklı olarak, Bluehost, blogunuzda size yardımcı olabilecek çeşitli araçlar hazırladı. Sol üst köşede, farklı seçenekler içeren Bluehost menü öğesini bulacaksınız.

10. Adım

Ancak yeni yaşam tarzı blogunuz herkes için hazır olmadan önce, Site Başlığını ve Site Açıklamasını eklemeniz gerekecek. Bu, sitenin ayrılmaz bir parçasıdır, ancak her zaman WordPress Genel Ayarlarına geri dönebilir ve bunu değiştirebilirsiniz. Bu nedenle, burada ne yazacağınıza dikkat etmeniz gerekse de, değişiklikler sadece bir tık uzakta olduğu için başınızı duvara çarpmayın.

10. Adım

Önerilen okuma: WordPress Nasıl Kullanılacağını Öğrenin

İçerik nasıl kullanılır?

Roket

Blog, yaşam tarzı blog yazarlarının içeriği dağıtmak için kullanacakları tek platformdur. Yaşam tarzı blog yazarları genellikle mesajlarını ve içeriklerini göndermek ve tanıtmak için videolar, podcast’ler ve sosyal medya gibi diğer ortamları kullanırlar.

Haftada sadece iki blog yayını yayınlayarak, ilk yılın sonuna kadar yüz tane alacaksınız. Bu, 54 blog yayını eşiğini geçecek ve en az% 30 daha fazla trafik almaya başlamalısınız.

Blog kurulduktan sonra gerçek macera başlar. Şimdi halka heyecan verici içerik sunmaya başlamanın zamanı geldi. Blogunuz ne kadar güzel olursa olsun, insanlar bir değer kanıtlamadığı sürece buna yapışmaz.

Ne yazık ki, içeriği ele almak adım adım size rehberlik edemeyeceğimiz bir şeydir. Her blog ve her blogcu farklıdır. Uzun hikayeler bir blog yazarı için işe yarayacakken, diğeri kısa duyurularla okuyucuları çekecektir. Bir yaşam tarzı blog yazarı resim göndererek aylık maaş çekebilirken, diğeri videolarla insanlarla nasıl etkileşime gireceğini öğrenecek.

Burada yapabileceklerimiz size ne sevdiğini bil ve yap. Kelimelerle iyiyseniz ve hikayeler anlatmayı seviyorsanız, buna odaklanın. Er ya da geç, insanlar bunu fark edecekler. Ancak bunun yerine resimlere odaklanırsanız (ki bu sizin işiniz olmayabilir), sevmediğiniz bir şey yaparsınız ve bu ziyaretçilerin fark edeceği bir şeydir.

Daha fazla uzatmadan, ilk postanızla başlayın ve bloglamanın bir aylık bir proje olmadığını unutmayın. Ziyaretçileri çekmeye ve onlarla etkileşim kurmaya başlamadan önce aylar alabilir.

Önerilen okuma: Harika Blog İçeriği Nasıl Yazılır ve Oluşturulur

İlk ziyaretçilerinizi nasıl edinebilirsiniz??

Bir blogu sadece kendinize saklamak istiyorsanız, bunun yerine kişisel bir günlük başlatmalısınız. Bir blog başkalarının okumaktan mutluluk duyacağı bir şey olmalıdır. Ama bu ilk ziyaretçileri nasıl edinebilirsiniz??

İnsanların yeni blogunuzu kontrol etmelerini sağlamanın birçok yolu vardır. İnsanlar tüm kariyerlerini buna ayırıyorlar, bu yüzden tüm teknikleri sadece küçük bir paragrafta ele alamayız. E-posta gönderebilir, forumlara veya gruplara katılabilir ve insanlarla bağlantı kurabilir, e-posta imzalarınıza bağlantılar ekleyebilir, çeşitli hizmetleri kullanabilir veya diğer web sitelerinde reklam verebilirsiniz. Zaman ayırın ve daha küçük adımlarla başlayın.

Önerilen okuma: Blogunuzu ve İçeriğini Tanıtma

SSS

Yaşam Blogu

Bir yaşam tarzı bloguna başlamanın maliyeti nedir??

Daha önce belirttiğimiz gibi, bir yaşam tarzı blogunun pahalı olması gerekmez. En azından ilk adımları gerçekleştirirken. Binlerce kişiyi özel bir web sitesinde harcamak yerine WordPress ile başlayabilir ve hoş bir tema seçebilirsiniz. Bluehost’u seçerseniz, barındırma ve alan adı size aylık sadece 2,75 ABD dolarına mal olacak, ve ihtiyacınız olan tüm seçenekleri ve özellikleri almaya devam edersiniz. WordPress ücretsizdir ve Bluehost sizin için otomatik olarak yükleyecektir.

Ne hakkında blog yazmalıyım?

Bir yaşam tarzı bloguna başlamak istediğiniz için, hayatınızın tadını çıkardığınız birkaç bölümünü bulmalısınız. Konu hakkında da bir iki şey biliyorsanız, bu muhtemelen sizin için bir konudur. Size yardımcı olması için düşünebileceğiniz birkaç şey:

En Çok Para Kazanan Bloglama Nişleri
nişler
 • Seyahatleriniz hakkında yazın
 • Günlük rutinlerinizi tanımlayın
 • Yemek pişirme becerileriniz hakkında yazın
 • Organize ettiğiniz partilerden resim ve video yükleyin
 • İlişkiler veya annelik hakkında önerilerde bulunun
 • İnsanları haberlerde okuduğunuz bir konu hakkında tartışmaya dahil edin

Ne hakkında blog yazmaya karar verirseniz verin, bunun bir yaşam tarzı blogu olduğunu ve kendinizi rahat hissetmeniz gereken bir şey olduğunu unutmayın. Hoşunuza gitmeyen konular için gitmeyin çünkü biri size insanların belirli şeylere daha iyi yanıt vereceğini söyledi.

Yaşam tarzı blog yazarlarına nasıl ödeme yapılır??

Açıkçası, para kazanmaya başlamanız zaman alacaktır. Blogunuzdan ilk maaş çekini almadan önce blogun kendisine odaklanmalı ve kitleyi çekmelisiniz. Ancak olasılıkların ne kadar geniş olduğunu anlamak için, bir yaşam tarzı bloguyla para kazanmanın birkaç yolu:

Satış ortaklığı pazarlamasından elde edilen blog geliri

Niş tarafından Amazon Gelir% Amazon Hesapları

ortaklık-istatistik

 • Reklam ağları – popüler reklamcılık ağlarından birine (ör. Google AdSense, Media.net veya BuySellAds) hedeflenmiş reklamlar göstermenize olanak tanır. Blog ne kadar popüler olursa, o kadar çok para kazanabilirsiniz.
 • Doğrudan reklam alanı sat – bir yaşam tarzı blog yazarı kenar çubuklarında, makalelerde veya sitenin herhangi bir yerinde reklam gösterebilir. Bu reklam alanlarını doğrudan bir reklamverene satabilirsiniz.
 • Sponsorlu yayınlar – sponsorlu yayınları kabul edebilirsiniz. İyi bir blog oluşturursanız, kullanıcılar sitenizde öne çıkmak için ödeme yapmak isteyecektir.
 • Bağlı programlar – blogunuz aracılığıyla bir ürün önerebilirsiniz. Bir müşteri bir satın alma işlemi gerçekleştirirse, bir komisyon alırsınız.
 • Kendi e-kitabınızı satın – bir kitap veya e-kitap yazıp satabilirsiniz.
 • Üyelik sitelerini başlatın; benzersiz bir şey sunabiliyorsanız, kullanıcılar benzersiz içerik için aylık ücret ödemek isteyebilir.
 • Yiyecek fotoğraflarını sat – iyi bir fotoğrafçıysanız, görüntülerinizin haklarını satabilirsiniz.

Bir yaşam tarzı bloguyla ne kadar para kazanabilirsiniz?

karıştırıcı

Yaşam tarzı blogları genellikle resim ağırdır ve okuyucu için daha fazla görsel deneyim sunar

Tıpkı diğer bloglarda olduğu gibi, bu sadece bir hobi ve hafta sonları çalıştığınız bir şey olabilir. Ancak, normal 9-5 işinizin yerini alacak para kazanma makinesi de olabilir..

Popüler bir blog sorunsuz bir şekilde ayda birkaç bin dolar kazanabilir. Örneğin, Huffington Post bildirildi Yum ve Pinch of Yum blogunun arkasındaki ikili Lindsay ve Bjork Ostrom’un 12 aylık bir dönemde (Aralık 2015-Kasım 2016’dan itibaren) 802.154,55 dolar kazandığını. Açıkçası, pek çok yaşam tarzı blogu çok fazla kazanamayacak. Nasıl gittiğini anlamak için, örnekten aynı çift ilk aylarında sadece 20 dolar kazandı.

Bu nedenle, bloglamanın ilk aylarında milyonlarca kazanamadığınız için bırakmamanız önemlidir. Ancak iyiyseniz ve çok çalışıyorsanız, ilk yıl blog yazmanızdan sonra ayda yüzlerce dolar kazanmaya başlayabilirsiniz..

Takip edilecek en iyi yaşam tarzı blogları

çerçeve

Hala bir yaşam tarzı blogunun nasıl görünmesi gerektiğinden yüzde yüz emin değilseniz, size birkaç örnek gösterelim. Aşağıdaki kişiler, günlük olarak sadık okuyucuları çeken başarılı bloglar oluşturmayı başardılar. Evet, bu insanlar onunla para kazanıyor.

Bir Bardak Jo

kap-of-jo

kamera

Yüksek kaliteli fotoğraflar ve görseller ekleyin. Okuyucular, güzel fotoğraf ve görsellere sahip bloglara yöneliyorlar. Gönderilerinizle ilgili fotoğraflar çekmek için iyi bir dijital kamera kullanın

Bu şaşırtıcı blog New York’tan Joanna Goddard tarafından yazılmıştır. Farklı popüler dergilerde başarılı bir kariyerden sonra Joanna kendi blogunu kurmaya karar verdi. Hafta sonu hobisi olarak başlamasına rağmen, Bir Bardak Jo Joanna’nın şimdi stil, yemek, tasarım, seyahat, ilişkiler ve annelik hakkında yazdığı çok popüler oldu. Blog, bir yaşam tarzı blogunun nasıl görünmesi gerektiğinin mükemmel bir örneğidir, bu nedenle Joanna’nın deneyiminden öğrenmekten korkmayın.

Zekâ & Lokum

zekâ-zevk

Kate Arends 2008 yılında hala grafik tasarımcı olarak çalışarak kendi blogunu kurmaya karar verdi. Pahalı ve muhteşem şeylere olan sevgisi onu hayat hakkında düşündürdü. İşte o zaman başlamaya karar verdi Zekâ & Lokum kendini ifade etmesine izin veren bir araç olarak. Blog hızla başarılı oldu ve şimdi 3 milyondan fazla benzersiz takipçiyi ve günlük olarak çalışan birkaç kişiyi sayıyor.

Cupcakes ve Kaşmir

cupcakes-kaşmir

Emily Schuman, bloga insanlara ulaşmanın ve kendini ifade etmenin basit bir yolu olarak başlayan başarılı bir kadın. İnsanlar Emily’nin yazı stiline ve yayınlamaya başladığı yazılara aşık oldular, Cupcakes ve Kaşmir sadece bir hobiden çok daha fazlası. Blog şimdi Emily’nin birkaç çalışanı olduğu en popüler yaşam tarzı bloglarından biri. Blog moda, yemek, güzellik, dekor ve çok daha fazlasını kapsar.

Sonuç

Bir yaşam tarzı bloguna başlamak o kadar da zor değil. Bu, bir blog oluşturmakla ilk karşılaşmanız olsa bile, tüm adımları takip edebilmeniz ve blog’u hazır hale getirebilmeniz gerekir. Ancak başarılı bir yaşam tarzı blogunu sürdürmek başka bir hikaye. Şimdi tüm yaratıcılığınızı parlatma ve gösterme zamanı.

Hikaye yazmak, fotoğraf çekmek veya video kaydetmek zaman alır. Ziyaretçileri almak ve onları başka bir gönderiye geri çekmek zor bir iştir. Ama bu yüzden ilk etapta bir yaşam tarzı blogu başlatmak istediniz, değil mi? Tutkulu olduğunuzu göstermek, insanlara bir şeyler öğretmek ve hayatınızı toplulukla paylaşmak. Göndermeye devam edin ve daha fazla bloglama öğrenmek için blogumuzda uğraşmayı unutmayın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map