Kuidas teisaldada oma ajaveeb Bloggerist WordPressi

Blogger on tuntud ja arusaadav sisuhaldussüsteem. Kui inimene otsustab ajaveebi asutada, on tõenäoline, et Blogger on teiste tasuta ajaveebisaitide seas esimene valik. Selles otsuses pole midagi valesti või kummalist. Platvormi omab ja haldab Google. Põhitõdede seadmiseks kulub vaid paar klõpsu ja ärge unustage, et see on täiesti tasuta. Ehkki see juhend õpetab teile, kuidas kogu asi iseenda hostitavale WordPressile üle viia, mida me eelistame, ei tunne teid Bloggeri valimine varaseks alguseks halvasti.


Kuid kui olete selle juhendi juba avanud, on tõenäoline, et soovite Bloggerist eemalduda. Võib-olla soovite oma blogimisega tõsisemalt tegeleda ja tasuta platvorm pole lihtsalt piisavalt hea. Võib-olla soovite rohkem kohandamisvalikuid või leidsite lihtsalt, et Bloggeris ajaveebi pidades on raske raha teenida. Ükskõik, mis põhjusel teil on, tervitame seda. Jah, Blogger on armas platvorm, mis sobib suurepäraselt algajatele, kuid nüüd, kui olete sellest juba välja kasvanud, peaksite kaaluma WordPressile üleminekut. Miks?

 • Kui teil on ise hostitud WordPress-sait, saate te selle eest vastutada. Teile kuulub sait, domeen ja kogu sisu. Praktiliselt pole piire ja oma blogist saate kõike, mida soovite
 • WordPress loeb kümneid tuhandeid tasuta ja tasulisi teemasid ja pistikprogramme, mida saate kasutada
 • Ise hostitud WordPressi sait on täielikult kohandatav (kardinate vabastamisel saate juurdepääsu täiesti uuele taustamaailmale)
 • Kui majutate tuntud hostimisettevõttega ise, on teil piiramatu salvestusruum, ribalaius ja tugi

Kuidas teisaldada oma ajaveeb Bloggerist WordPressi

Külgpilt

Niisiis, kas olete teinud oma lõpliku otsuse ajaveebi teisaldada? Ei, ärge nüüd mõelge seda üle! Me tervitame teie otsust – ise hostitud WordPressi saidi avamine oli nutikas valik ja teil on lõpuks rohkem õigusi, kui arvata võis.

Kuna olete Bloggerisse nii palju aega investeerinud, oleks häbi see lihtsalt unustada. Kuigi paari postitust ja pilti pole mõtet üle kanda, on tõenäoline, et olete WordPressi eeliste mõistmiseks pühendanud mitu kuud, isegi mitte aastaid. Ärge muretsege; kui jääte meie juurde, näitame teile, kuidas oma ajaveeb Bloggerist WordPressi kiiresti üle kanda.

Mida tuleks & kantakse üle?

Enne kui alustame, oleks tore teada mõnda detaili.

Täiuslikus maailmas läheksite ühte blogisse, klõpsaksite selle eksportimiseks nuppu ja see ilmuks võluväel teie ise hostitud veebisaidil. Kuigi see pole ikka veel võimalik, pakume esimesel saidil juhendit maagiale. Liigutame teie Bloggeri saidi ise hostitavale WordPressile.

Kahjuks pole kogu saiti võimalik üle kanda, nagu see Bloggeris välja näeb. Teie ajaveebi stiil (teema, laiendused, fondid, värvid, vidinad jne) tuleb eraldi lisada. Andmeid saate edastada ainult:

 • Postitused ja lehed
 • Kommentaarid
 • Kategooriad
 • Meediumid
 • Permalinkid
 • Sööt
 • Autorid
 • Liiklus

Alustame ülekandmist

Külgpilt

Olgu, me oleme kõik valmis minema. Ehkki iga sammu korrektne täitmine võtab kindlasti natuke aega, pole oma ajaveebi Bloggerist WordPressi teisaldamine nii keeruline, isegi kui olete täielik algaja. Ärge kiirustage ja ärge jätke samme vahele.

1. Valige parim WordPressi hostimine

Kuna olete kolimas ise hostitavasse WordPressi, oleks esimene samm leida teie failide eest hoolitsev WordPressi hostiettevõte. Sellesse hostisse peate installima WordPressi ja peate seda ettevõtet usaldama. Alustate nüüd tõsist ajaveebi, nii et te ei peaks seda iseenesestmõistetavaks pidama.

WordPressi hostimisteenuseid pakkuvaid hostimisettevõtteid on kümneid. Samuti on sadu (kui mitte rohkem) veebisaite, mis neid võrdlevad. Enne kui vajutad kõigi arvustuste lugemiseks Google’is või muudes valitud otsingumootorites otsingunuppu, peaksime teid hoiatama, et paljude saitide ja arvustuste eest makstakse. Nii jõuate lõpuks võltsarvustuste ja võltsarvamuste lugemiseni hostimisettevõtte kohta, kes maksis, et saada parimaks.

Selles abistamiseks oleme veebimajutusettevõtteid põhjalikult testinud ja leidnud neist parima. Kui soovite alustada oma hostitud WordPressi teekonda õigel viisil, hostige oma saiti Bluehostiga – see on teie uue ajaveebi jaoks ideaalne lahendus. Bluehost on ettevõte, millel on üle 2 miljoni veebisaidi kogu maailmas. Saad a Tasuta domeeninimi kui registreerute nendega ja kui teile nende teenused ei meeldi, pakuvad nad a 30-päevane raha tagasi garantii.

Esimene samm – hankige tehing

Sellel lingil järgides saate väiksema raha eest sama lisatasu majutamise tehingu Bluehostis. Kui soovite veenduda, et kõik on korras, peaksite tavalise 7,99 dollari asemel kuus olema 2,75 dollarit. Järgmise sammu juurde liikumiseks klõpsake nuppu “Alusta kohe”.

Samm 1

Teine samm – valige oma hinnaplaan

Ehkki eelmine ekraan näitas kõige soodsamat plaani, võimaldab see tehing teil valida ükskõik millise Bluehosti plaani madalama hinnaga.

Põhiplaan on piiratud ühe veebisaidi ja 50 GB veebisaidiga, kuid see annab teile ikkagi kõik alustamiseks vajaliku. Põhiplaanist välja kasvades on seda aga lihtne uuendada, nii et see ei peaks teile praegu muret valmistama.

2. samm

Kolmas samm – domeeninimi

Bluehost annab teile a tasuta domeen. Nüüd on aeg valida üks ajaveebi jaoks. See on oluline osa, nii et ärge võtke seda iseenesestmõistetavana. Kui olete valmis, tippige domeeninimi hoolikalt ja klõpsake nuppu „Järgmine“.

3. samm

Soovitatav tööriist:

2. Installige WordPress

Palju õnne!! Olete liitunud miljonite õnnelike blogijate perega, kes usaldavad oma saite Bluehostile. Saate varsti aru, et see oli tark valik. Nüüd, kui teie konto on valmis, saate WordPressi edasi liikuda ja installida.

Kas mainisime, et Bluehost armastab WordPressi kasutajaid? Seetõttu peate installima WordPressi vaid mõne hiireklõpsuga:

 1. Logi sisse oma Bluehost cPaneli konto
 2. Minge jaotisse Veebisait
 3. Valige Install WordPress
 4. Klõpsake nuppu Install
 5. Valige domeeninimi, kuhu see installida (selle kõrval olevale väljale saate sisestada alamkausta, näiteks „ajaveebi”, või jätta see tühjaks, kui soovite, et saidi peamine leht oleks ajaveeb)
 6. Kui soovite uue WordPressi installimise e-posti aadressi, kasutajanime ja parooli muuta, klõpsake nüüd „täpsemad suvandid”
 7. Lugege läbi litsentsi- ja teenuslepingud ning märkige ruudud, kui olete kõigega nõus (jätkamiseks peate nõustuma)
 8. Klõpsake nuppu Installi kohe

See on WordPressi installimise lihtsaim viis. Kui soovite lihtsalt ajaveebi võimalikult kiiresti teisaldada, soovitame seda võimalust.

3. Eksportige oma ajaveeb Bloggerist

See on see. Lõpuks on aeg eksportida andmed oma (nimetagem seda vanaks) ajaveebist, mille olete alustanud Bloggeriga. Peate võtma kõik andmed sellest ja salvestama faili. Ärge muretsege; ei pea te faile käsitsi looma ega andmeid kopeerima. Tegelikult on vaja nuppu, mida peate klõpsama, ja kõik toimub kohe:

Ülevaade statistika

 1. Logige sisse oma Bloggeri kontole
 2. Minema Seadistused -> Muu mis avab seadete lehe
 3. Lehe ülaosas leidke „Importimine ja varundamine” sektsiooni
 4. Leidke ja klõpsake nuppu “Sisu varundamine” nuppu
 5. Ilmub hüpikaken. Klõpsake nuppu “Salvesta arvutisse”.

Pärast nupule klõpsamist alustab Blogger XML-faili allalaadimist, mis sisaldab kõiki olulisi andmeid teie ajaveebist. Sõltuvalt sellest, kui palju sisu teil on, võib fail olla väiksem või suurem. Lõpuks on teil blogi nimega eksportimiskuupäev. Näiteks: „ajaveeb-05-06-2019.xml”.

Leidke fail (saate selle oma töölauale kopeerida, et saaksite selle hõlpsamini leida) ja olete eksportimisega ametlikult valmis. See osa polnud nii hirmutav, eks?

4. Importige andmed WordPressi

Kui te pole selle juhendi toiminguid vahele jätnud, on teil juba seadistamiseks valmis hostikonto ja WordPressi sait. Importige andmed Bloggerist WordPressi:

Armatuurlaud

 1. Logige sisse oma WordPressi veebisaidile
 2. Minema Tööriistad -> Import
 3. Leida Blogija loendis (see peaks olema esimene võimalus, loendi alguses)
 4. Klõpsake nuppu “Installeeri nüüd” linki ja oodake mõni sekund, kuni WordPress plugina installimise lõpetab

Kui installimine on lõpule viidud, näitab WordPress teile teatist tööriista eduka installimise kohta. Samal teatisel on link importija käivitamiseks. Teise võimalusena võite klõpsata lingil Käivita importija samast kohast, kus leidsite installilingi.

Import

 1. Klõpsake nuppu Käivita importija link
 2. Uuel lehel klõpsake nuppu “Vali fail” nuppu
 3. Otsige eelmises etapis alla laaditud XML-faili (töölaua või muu kausta, kuhu jätsite)
 4. Vajadusel (sõltuvalt faili suurusest, Interneti-ühenduse kiirusest ja hostist) oodake mõni sekund, kuni fail laaditakse
 5. Kliki „Laadige fail üles ja importige” nuppu, kui võimalik

Sõltuvalt erinevatest aspektidest võib see võtta mõne sekundi, nii et palun ole kannatlik. Kui importimine on lõppenud, näitab WordPress teile uut lehte, kus peate määrama autori imporditud postitustele. Näitame teile järgmises etapis, kuidas seda teha.

4.1. Abi, fail on üleslaadimiseks liiga suur!

Tavaliselt seab WordPress piirangud maksimaalsele failisuurusele, mida saate üles laadida. Limiit võib erineda, kuid vajadusel saate seda alati käsitsi suurendada. Kui teie eksporditud fail oli lihtsalt liiga suur, peate muutma WordPressi maksimaalset üleslaadimissuurust. Kui soovite kontrollida oma praegust üleslaadimislimiiti, minge aadressile Meediumid -> Lisa uus ja leidke teave ekraani alaosast.

Olgu, muudame seda limiiti, nii et saate ajaveebi probleemideta importida:

 1. Logi sisse oma Bluehost juhtpaneel
 2. Avage failihaldur
 3. Valisite veebijuure ja klõpsake nuppu Mine
 4. Kerige parempoolsel paneelil ja leidke fail php.ini -> paremklõpsake sellel
 5. Valige hüpikmenüüst Kood Redigeerimine
 6. Klõpsake hüpiku allosas nuppu Redigeeri
 7. Leidke hüpikakna otsimiseks klaviatuuri otsetee
 8. Windows ja Linux: Ctrl + f
 9. Mac: käsk (⌘) + f
 10. Tippige otsinguväljale upload_max_filesize ja klõpsake sisestusklahvi
 11. See tõstab esile upload_max_filesize = 50 miljonit. Muutke 50M soovitud suuruseks. Näiteks 128M
 12. Avage otsingu hüpik uuesti ja sisestage väljale Otsi tekst post_max_size ja vajutage sisestusklahvi
 13. Esiletõstetud on post_max_size = 50 miljonit. See tuleb muuta samaks numbriks, mis pandi üles faili upload_max_filesize jaoks

Klõpsake nuppu Salvesta muudatused

4.2. Appi, midagi ei juhtu!

Bloggeri importija pole täiuslik tööriist. Enamikul juhtudel töötab see ilma puudusteta. Kuid aeg-ajalt (tavaliselt sadade postituste ja tuhandete piltidega suuremate ajaveebide korraldamisel) keeldub see lihtsalt ülekannet tegemast. Võib-olla ei saa te oma Bloggeri ajaveebi õigesti eksportida või importija ei tööta nii, nagu peaks.

Kui see juhtus teiega, ärge paanitsege. Leidsin probleemile veel ühe lahenduse. Ja olgem ausad, ehkki see töötab natuke aeglasemalt, võib seda keskmise Bloggeri kasutaja jaoks olla lihtsamini käsitseda.

 1. Avage oma värskelt installitud WordPressi sait
 2. Minge jaotisse Pistikprogrammid -> Lisa uus ja otsige „Bloggeri importija laiendatud”
 3. Installige ja aktiveerige pistikprogramm
 4. Minge menüüsse Tööriistad -> Import ja leidke “pipdig WordPress Migrator”
 5. Klõpsake pealkirja all sinist linki “Käivita importija”

See pistikprogramm töötab natuke teisiti kui tavaline importija tööriist. Failide käsitsi eksportimise ja importimise asemel teeb pistikprogramm kõik automaatselt.

Automatiseerimise tõttu peate pistikprogrammi ühendama oma Bloggeri kontoga. Klõpsake nuppu “Ühenda Bloggeriga” ja logige sisse oma Bloggeri kontole. Pärast seda saate valida oma ajaveebi.

ajaveebi importija laiendatud

Kui see on valitud, hakkab plugin iseseisvalt tööle ja näete mõnda edenemisriba (vt allolevat pilti). Need annavad teile teada, kui palju postitusi, lehti, kommentaare ja pilte peate importima. Kui teil on palju postitusi ja pilte, olge valmis paar tundi ootama, kuni kõik saab korda. Midagi, mille sain hiljuti teada selle pistikprogrammiga ülekandmisel, ei saa see alati teile öelda õiget piltide arvu. Seega olge valmis ootama palju kauem, sest pilte võib olla sadu ja sadu rohkem kui teatatud. See võib tunduda halb asi, kuid oluline on see, et kõik teie pildid edastatakse. Nii et keskenduge sellele ja ole kannatlik.

importija laiendas edusamme

Pange tähele, et pistikprogramm kasutab kõige edastamiseks Google API-t. See teenus on tasuta, kuid see tähendab ka seda, et sellel on päevased piirangud. Isegi kui teil on tuhandeid pilte ja postitusi, peaksite siiski saama kõike teha mitme tunniga. Plugin jätkab automaatselt ühenduse loomist ja lahtiühendamist, kuid see ei tohiks teile muret valmistada. Jätke leht lihtsalt avatuks ja tulge tagasi mõne tunni pärast, kui saate kõik kinnitada ja lasta oma Bloggeri ajaveeb uuele WordPressi saidile edukalt üle kanda..

Pärast seda saate järgmise sammuga jätkata migratsiooniprotsessi.

5. Määrake autor

Kui teie Bloggeri ajaveebis on olnud palju postitusi, võib autorite vahetamiseta olla keeruline neid ära tunda. See kehtib eriti siis, kui impordite ajaveebi juba töötavale WordPressi saidile. Selles abistamiseks võimaldab WordPress teil imporditud üksuse autori saidi olemasolevale kasutajale ümber määrata.

WordPress kuvab olemasolevate autorite loendi, kellele saate sisu omistada.

Kui see on uus sait, on teil tõenäoliselt ainult üks kasutaja, kelle lõite sisuhaldussüsteemi installimise ajal. Niisiis, saate valida loendi nime ja imporditav sisu määratakse sellele kasutajale automaatselt.

Import

Kuid kui soovite eraldada sisu uuest, mille soovite lisada, saate hiljem luua uue kasutaja ka otse sellelt lehelt. Sel juhul võite kirjutada uue kasutaja nime. Selle kasutajaroll seatakse abonendile ja parool genereeritakse juhuslikult. Kasutaja üksikasju saate hiljem muuta.

Kui olete otsustanud, kellele sisu määrata, klõpsake nuppu Edasta ja olete kõik valmis.

6. Püsilinkide seadistamine

Sisu on edukalt imporditud ja olete veel ühe sammu lähemal kogu oma Bloggeri ajaveebi lisamisele oma uude hostitud WordPressi saidile. Püsilinkid on URL-id, mida WordPress postituste ja lehtede korraldamisel kasutab.
Igal postitusel, lehel, meediumifailil jne peab korralikult töötamiseks olema kordumatu püsi link (aadress). Püsilinkidel võib olla teie saidile ja SEO-le tohutu mõju. Ja kuigi saate need uue veebisaidi käivitamisel seadistada nii, nagu soovite, soovitame teistsugust lähenemisviisi saidi importimisel Bloggerist.

Blogger kasutab püsilinkide eristamiseks kuud ja nime. Niisiis, kui lähete mõnele oma Bloggeri postitusele, näete, et see näeb välja umbes selline: https: //demoblog.blogspot. com / 2019/05 / this-is-post-title.html

Asjade korras hoidmiseks soovitame WordPressis muuta alaliste linkide struktuuri nii, et see võimalikult sarnaneks Bloggerile:

Püsilinkide seadistamine

 1. Minema Seadistused -> Permalinks
 2. Valige “Kuu ja nimi” valik
 3. Kerige alla ja klõpsake nuppu „Salvesta muudatused”

7. Suunake vana sisu ümber uuele

Siin on väga oluline osa. Kui olete mõnda aega oma Bloggeri ajaveebit hallanud, siis pidi teil olema otsingumootoritele teatav mõju. Samuti usume, et jagasite sotsiaalmeedia kaudu uusi postitusi ja olete saidil regulaarselt käinud. Halvim, mis oma blogi teisaldamisel juhtuda võib, on hooletusse jätta vana sait ja külastajad, kes endiselt peatuvad vanale aadressile.

Blogger on Google’i laps, seega on lingid teie Bloggeri ajaveebi jaoks SEO jaoks (otsingumootori optimeerimine) olulised. Isegi kui peatate platvormil postitamise, on vanad lingid ikkagi Google ja muud otsingumootorid olulised.

Selle asemel, et kaotada kõik külastajad, kes otsustavad peatuse teha vana blogi järgi, peaksite nad suunama uuele teie ise hostitud WordPressi saidile, mille olete just loonud.

Selle töö tegemiseks peate seadistama ümbersuunamised nii oma Bloggeri kui ka WordPressi saidil.

7.1. Suunamine Bloggerist

Teemad

 1. Logige sisse oma Bloggeri kontole
 2. Liikuge teemasid
 3. Kerige lõpuni alla ja klõpsake nuppu „Taasta klassikaliste teemade juurde”

Blogger hoiatab teid mõne funktsiooni kaotamise eest, pöördudes tagasi klassikaliste teemade juurde. Kuna liigute ise hostitud WordPressi, ei peaks te selle pärast muretsema. Tagasipöördumisega lubate valiku, mis võimaldab teil ümbersuunamise võimaldada.

Niipea kui olete kinnitanud, et soovite naasta klassikaliste teemade juurde, näitab Blogger teile uut seadete lehte. Kerige lehel jaotiseni „Teema HTML-i muutmine”, kus näete koodi, mis käivitab teie praegused Bloggeri teemad.

 • Valige teema redigeerimise HTML-is kogu kood
 • Kustutage valitud kood
 • Kopeerige ja kleepige järgmine:
  
  
  
  <span class="gray-code"><$BlogPageTitle$></span> 
  rel= "kanooniline" href= "http://example.com/"/>
  
  
  
  
  
  href= "http://example.com/?blogger=<$BlogItemPermalinkURL$>"
  />
  
  
  
  
  
  
  
  

  href= "http://example.com/"><$BlogTitle$>

  href= "http://example.com/?blogger=<$BlogItemPermalinkURL$>"><$BlogItemTitle$>

  <$BlogItemBody$>
 • Vaadake kood läbi ja asendage „http://example.com/” oma uue domeeni URL-iga. Kontrollige seda kaks korda, sest isegi väikseim trükiviga muudab ümbersuunamise kasutuks
 • Klõpsake nuppu „Salvesta teema” nuppu.

Kui te juba teate, kuidas WordPressi pluginaid installida ja kasutada, on olemas kena plugin nimega Blogija WordPressile mis aitab teid selle ümbersuunamise osas. Kui installite pistikprogrammi, aitab see teil genereerida täpselt sama koodi, mida me eespool näitasime, ja see kasutab teie URL-i automaatselt, nii et te ei pea muretsema jama pärast:

 • Installige ja aktiveerige pistikprogramm
 • Minema Tööriistad -> Bloggeri ümbersuunamine WordPressi
 • Kliki Käivitage konfiguratsioon nuppu oma Bloggeri ajaveebi koodi genereerimiseks
 • Kui olete selle õigesti importinud, peaksite nägema oma Bloggeri ajaveebi nime
 • Kliki „Hangi kood” nuppu
 • Logige sisse oma Bloggeri kontole
 • Liikuge teemasid
 • Kerige lõpuni alla ja klõpsake nuppu „Taasta klassikaliste teemade juurde”
 • Valige teema redigeerimise HTML-is kogu kood ja kustutage see
 • Kleepige pluginast kopeeritud kood

7.2. Suunake oma uude WordPressi ajaveebisse

 • Kleepige pluginast kopeeritud kood
 • Logige sisse oma WordPressi saidile
 • Liikuge lehele Välimus -> toimetaja mis avab teemaredaktori
 • Parempoolsest menüüst leidke “Teemafunktsioon” (function.php fail), mis on tavaliselt loendi ülaosas
 • Klõpsake faili redigeerimise alustamiseks. Kood laaditakse peaaknasse
 • Kopeerige ja kleepige faili põhjale järgmine kood:
  funktsioon blogger_query_vars_filter ($ vars) {
  $ vars [] = "blogija";
  tagasi $ vars;
  }
  
  add_filter ('query_vars', 'blogger_query_vars_filter');
  
  funktsioon blogger_template_redirect () {
  globaalne $ wp_query;
  $ blogija = $ wp_query -> query_vars ['blogija'];
  kui (isset ($ blogger)) {
  wp_redirect (get_wordpress_url ($ blogger), 301);
  väljumine;
  }
  
  }
  add_action('template_redirect', 'blogger_template_redirect');
  
  funktsioon get_wordpress_url ($ blogger) {
  kui (preg_match ('@ ^ (?: https?: //)? ([^ /] +) (. *) @i', $ blogger, $ url_parts)) {
  $ päring = uus WP_Query(
  massiiv ("meta_key" => "blogger_permalink", "meta_value" => $ url_parts [2]
  ))
  ;
  kui ($ query -> have_posts ()) {
  $ päring -> the_post ();
  $ URL = get_permalink();
  }
  wp_reset_postdata ();
  }
  kas tagasite URL-i? $ URL: kodu_url ();
  }
  
  
 • Klõpsake lehe allosas nuppu „Uuenda faili”

Selles koodis ei pea te midagi muutma. Niipea kui klõpsate nupul „Värskenda faili”, antakse teie praegusele teemale juhised suunata kasutajad Bloggerist täpselt oma uuele WordPressi saidile varem imporditud postituse juurde.

Oluline märkus: kui otsustate WordPressi teemat muuta, peate seda toimingut kordama ja kopeerima koodi uue teema teemafunktsioonide faili..

7.3 Voo suunamine

Kahjuks pole ümbersuunamise osaga ikka veel tehtud. Me mõistame teie valu; siin maailmas pole palju inimesi, kellele meeldib aeganõudvaid seadistusi läbida, kuid peate leidma selle sisemise rahu ja keskenduma veel mõneks minutiks. Ärge unustage, et teete seda oma ajaveebi täiustamiseks.

Kui teil on olnud RSS-i tellijaid, ei saa nad öelda, et migratsioon toimus. Seega, et mitte kaotada nende usaldust, peate tegema veel ühe ümbersuunamise ja teatama oma Bloggeri ajaveebile, et teil on uus RSS-kanal.

Õnneks pole koodiga seotud:

Muud seaded

 • Minge oma Bloggeri ajaveebi
 • Liikuge lehele Seadistused -> Muu
 • Leida „Saidi voog” sektsiooni
 • Järgmine „Postituse voo ümbersuunamise URL”, klõpsake nuppu “Lisama” link
 • Sisestage leht https://yoursite.com/feed/ ja ärge unustage oma saidi nime muuta

Ärge unustage sätteid salvestada, klõpsates nuppu lehe paremas ülanurgas

See on see! Ümbersuunamised on lõpuks läbi ja nii postitused kui RSS-kanal lingivad tagasi teie ise hostitavale WordPressi saidile.

On aeg katsetamiseks

Külgpilt

Kui olete neid samme järginud, olete ka oma ajaveebi Bloggerist WordPressi edukalt migreerinud. Palju õnne! Soovitame teil mõned testid teha ainult selleks, et veenduda, kas kõik sujub.

Minge oma vana Bloggeri postituse juurde ja proovige neid uuesti laadida. Kui kõik oli korras, peaksite teid nüüd suunama vastavale WordPressi postitusele! Võite testi korrata ja proovida avada veel paar postitust, et veenduda, et probleeme pole. Kui teid ei suunata automaatselt uuesti, minge tagasi jaotisse Ümbersuunamine ja veenduge, et tegite kõik õigesti:

 • Kontrollige, kas olete kogu koodi kopeerinud
 • Kontrollige, kas asendasite kõikjal oma saidi URL-i ja kas olete redigeerinud õiget function.php-faili.
 • Kui kasutate RSS-lugejat, saate ka RSS-voo ümbersuunamisi testida, klõpsates ühe postituse lingil. Nüüd peaks see viima WordPressi saidile.

Aga minu pildid?

Külgpilt

Tavaliselt impordib WordPress pildid automaatselt WordPressi meediumikogu. Kui teil oli postituses pilte, ilmub see automaatselt teie uue WordPressi saidi samas postituses. Kuid ärge võtke seda enesestmõistetavana. Mõnikord võib importija jätta mõne teie pildi importimata või võib-olla pole imporditud pilte õigesti lingitud.

Kui see on nii teie uue ajaveebi puhul, saate selle siiski üsna kiiresti lahendada.

Enne kui paanitsema hakkate, kontrollige oma meediumikogu Meediumikogu:

 1. Minema Meedia -> raamatukogu
 2. Kontrollige, kas teie vanad pildid on siin nähtavad
 3. Kui pildid on olemas, kontrollige, kas nende link hostini, mitte blogger.com. Klõpsake pilti ja kontrollige URL-i välja, et näha, kas see osutab tagasi Bloggerile või teie uuele domeenile

Puuduvad pildid

Kui maaletooja jättis piltide üleslaadimise vahele, saate need kiiresti oma uude WordPressi ajaveebisse hankida. Peate installima pistikprogrammi, mis selle eest hoolitseb.

Me ei soovita tavaliselt vananenud pistikprogramme, kuid see on selle töö jaoks siiski suurepärane.

 1. Minema Pistikprogrammid -> Lisa uus
 2. Otsima „Väliste manuste importimine”
 3. Installige ja aktiveerige pistikprogramm
 4. Minge kausta Meedia -> Impordi manused

Kui on pilte, mida importija pole veel importinud, linkib pistikprogramm need lehel. Kõik, mida peate siin tegema, on klõpsata nupul “Impordi manused kohe”. Pistikprogramm saab korraga importida 50 pilti, nii et oodake mõnda aega, kuni kõik pildid lisatakse teeki.

Valed pildi URL-id

Mõnikord võivad kasutajad oma pildid probleemideta meediumiteeki importida. Kuid selleks, et pilte õigesti näidata, peavad nad osutama õigele aadressile. Mõnel juhul, ehkki pildid asuvad teie uues hostis, võivad teie postitus ja lehed siiski proovida vanu (need, mis leiate teie vanast Bloggeri ajaveebist) laadida..
Velvet Blues'i värskendatud URL-id

 • Minema Pistikprogrammid -> Lisa uus
 • Otsima “Velvet Blues Update URL-id
 • Installige ja aktiveerige pistikprogramm
 • Minema Tööriistad-> Värskenda URL-e pistikprogrammi seadete konfigureerimiseks

Seadete lehel peaksite sisestama oma vana URL-i (näiteks https://yourblog.blogspot.com/) ja uue URL-i (näiteks https://yournewsite.com/). Ülejäänud seaded saate vaikimisi kontrollida. Kontrollige veelkord URL-e ja muid sätteid ning klõpsake nuppu “Värskenda URL-e kohe”.

Seejärel otsib pistikprogramm kõik teie vana URL-i eksemplarid ja vahetab need uuele. Teete seda minutiga ja kõik URL-id värskendatakse õigele.

Mida edasi teha?

Külgpilt

Teie ajaveeb on viidud Bloggerist täielikult WordPressi. Loodetavasti olete selle kontrollinud ja kõik töötab hästi alates esimesest võtmisest. Kui ei, siis soovitame need sammud veel korra läbi vaadata, et vaadata, kas teil jäi midagi kahe silma vahele. Kogu rändeprotsess pole kuigi nõudlik, kuid selle lõpuleviimine võtab kindlasti aega ja kannatlikkust.

Kui kõik läks teie jaoks sujuvalt, siis võiksite järgmist teha järgmiselt:

 • Hoidke oma vana blogi Bloggeris reaalajas. Ärge kustutage seda, kuna ümbersuunamine ei toimi
 • Kontrollige imporditud postitustes vigu. Mõnikord võib postituse vormindamine segi minna, nii et peate eemaldama tarbetud tühikud või katkenud lingid
 • Alustage WordPressi uurimist ja lisateavet selle kohta
 • Otsige WordPressi teemat, mis kajastaks teie ajaveebi. Ärge unustage teema muutmise faili redigeerida
 • Kontrollige mõnda parimat pistikprogrammi, mida saate installida

Korduma kippuvad küsimused

Faq pilt

Kas ma saan oma Bloggeri ajaveebi kustutada pärast WordPressi kolimist?

Jah, võite oma vana ajaveebi kustutada, kuid see pole midagi, mida soovitaksime. Kui kustutate oma vana ajaveebi, siis teie ümbersuunamised ei toimi ja võite külastajad kaotada. Kuna Google ja muud otsimootorid peaksid endiselt teie vanad URL-id indekseerima, leidub inimesi, kes komistavad teie vanade postituste peal. Kui kustutate vana ajaveebi, näevad need inimesed olematu lehte ja te kaotate selle, selle asemel, et suunata uude blogisse,.

Faq pilt

Mis juhtub, kui ma muudan URL-i struktuuri?

Püsilinkide struktuuri muutmine on teie enda otsustada. Saate struktuuri muuta ükskõik mida soovite, kuid selleks, et parimal viisil SEO-d hoida ja teie uuele saidile külastajaid hoida, on tungivalt soovitatav hoida püsilinkide struktuur Bloggeri struktuurile võimalikult lähedal..

Faq pilt

Muutsin oma WordPressi teemat ja ümbersuunamine nüüd ei toimi. Mida teha?

Kuna kood tuleb lisada teemafunktsioonide faili (function.php), peate iga kord, kui aktiveerite uue WordPressi teema, kopeerima selle koodi tagasi teema funktsiooniph.php. Igal teemal on oma function.php-fail, nii et peate koodi veel korra kopeerima.

Faq pilt

Kas ma saan pärast ülekandmist endiselt oma vana domeeninime kasutada??

Kahjuks pole see võimalik. Kui kasutasite Bloggeris tasuta domeeni (näiteks https://yourblogname.blogspot.com), ei saa te uue WordPressi ajaveebi jaoks sama domeeni kasutada. Kuid kui olete kasutanud kohandatud domeeninime, mille pidite eraldi registreerima (näiteks https://yournewsite.com), saate domeeni ilma probleemideta oma uude ajaveebisse suunata.

Faq pilt

Kas WordPressis kirjutatavad postitused on Bloggeris nähtavad ja vastupidi?

Ei. Kui jätkate WordPressis uute postituste kirjutamist, on kirjed nähtavad ainult teie uuel WordPressi saidil. Kaks saiti pole omavahel ühendatud; olete just kõik Bloggerist WordPressile üle kandnud, kuid need kaks saiti on ikkagi midagi täiesti erinevat. Samuti, kui logite tagasi Bloggeri sisse ja kirjutate sinna postituse, pole see WordPressis nähtav, kui te selle uuesti uuesti ei eksporti.

Faq pilt

Minu siltidest said kategooriad, mitte silte. Kuidas neid vahetada?

Mõnikord võivad teie Bloggeri sildid teisendada kategooriateks ja mitte siltideks, nagu võiksite. Kui soovite lülituda, on pistikprogramm, mis lahendab teie probleemi sekundiga. Valige Tööriistad -> Import ja valige Kategooriate ja siltide teisendaja. Installige see, aktiveerige ja käivitage pistikprogramm. Konverter näitab teile loetelu kategooriatest, mida saate teisendada. Valige need, mida soovite teisendada, ja klõpsake nuppu “Teisenda”.

Faq pilt

Kas saate aidata mul oma ajaveebi Bloggerist WordPressi üle kanda?

Jah me saame. Tegelikult saame kogu migratsiooni teie heaks ära teha! Lisateavet meie teenuse Blogger to WordPress kohta leiate lisateavet.

Järeldus

Blogi teisaldamine Bloggerist WordPressi pole nii keeruline, isegi kui olete täielik algaja. Kuid nagu sellest pikast juhendist näete, võtab iga sammu täitmine kindlasti aega. See võib muutuda tüütuks, kuid ärge loobuge sellest.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map