Kuidas raha teenida Amazoni sidusprogrammiga


Amazon.com tegevjuht Jeff Bezos valis Amazon.com kui ettevõtte nime kahel põhjusel. Esiteks olid veebisaidi loendid toona sageli tähestiku järjekorras ja teiseks pakkusid välja skaala, nagu Amazon.com käivitas koos sildiga, Maa suurim raamatupood

Miljonid inimesed veetsid ligi 235 miljardit USA dollaritest ainuüksi Amazonis 2018. aastal. Selle tulu vähendamiseks saate liituda ja rakendada oma veebisaidil Amazoni sidusettevõtete pakkumisi.

Selles juhendis selgitame teile, mis on Amazon Associates’i programm ja kuidas sellega alustada. Samuti näitame teile parimaid tavasid, kuidas leida ja reklaamida Amazoni sidusettevõtteid.

Esimene raamat, mida Amazon.com kunagi müüs, oli Bezose garaažist, mis juhtus juulis 1995. Selle raamatu nimi oli Vedelikud kontseptsioonid ja loovad analoogiad: mõtte põhimehhanismide arvutimudelid
 • Mis on Amazon Associates programm
 • Kui palju saate Amazoni sidusettevõttena teenida
 • Amazoni toodete reklaamimise viisid
 • Valige reklaamitavad tooted
 • Tehke märksõna uurimist ja kirjutage sihitud sisu
 • Näpunäiteid
 • Näited edukatest Amazoni sidusettevõtte veebisaitidest
 • Järeldus
Amazon Associatesit kasutab 5,2% kõigist veebisaitidest kelle reklaamivõrku me teame. See on 1,0% kõigist veebisaitidest

Enne lugemisse sukeldumist eeldasime, et teate kahte asja ja olete need lõpetanud: loonud ajaveebi ja valinud kasumliku niši.

Mis on Amazon Associates programm

Amazon Associates on üks esimesi sidusettevõtte turundusprogramme, mis käivitati 1996. aastal. Programmil on enam kui 12 aastat kogemusi lahenduste väljatöötamisega, mis aitavad veebisaitide omanikel raha teenida, reklaamides miljoneid tooteid Amazonist. Kui veebisaitide omanikud ja ajaveebiblogijad, kes on Associates, loovad linke ja kliendid klõpsavad neid linke ja ostavad tooteid Amazonist, teenivad nad suunamistasusid. Liitumine on tasuta ja seda on lihtne kasutada.

Amazoni logol on naeratus A-st Z-ni, mis tähendab, et “ettevõte on valmis tarnima kõike kõigile, ükskõik kus maailmas”.

Blogi või veebisaidi käivitamisel on tulu teenimiseks palju võimalusi. Amazon Associates esindab aga ühte tuntud meetodit veebis raha teenimiseks. Kogu protsess on hõlpsasti mõistetav.

Soovituslik lugemine: Kuidas teenida rahablogimist

AMAZON SÕIVAB TURU POOLT, APRILL 2019, W3Techs.com
AMAZON SEOTAB TURU POOLT

Lihtsalt looge konto Amazon Associatesis (konto kinnitamine võtab tavaliselt aega 24–48 tundi), hankige üksikud sidusettevõtte lingid ja lisage need oma veebisaidile. Kui külastajad nendel linkidel klõpsavad ja ostu sooritavad, annab Amazon teile kuni 10% igast müügist. Veelgi olulisem on, et see ei viita ainult teie lingitavale üksusele, vaid mis tahes muule tootele, mida kasutaja ostab Amazonist.

Nüüd kõlab see kõik põnevalt, eks? Noh, kogu teekond võtab aega ja tee ääres õigete otsuste tegemine. Seetõttu vaatame lähemalt, kuidas saate Amazoni sidusettevõtte abil raha teenida.

Kui palju saate Amazoni sidusettevõttena teenida

Amazon maksab teile protsentuaalse tasu iga üksuse eest, mis müüdi ja suunati teie sidusettevõtte lingi kaudu. Kasutaja saab osta teie sidusettevõtte lingi kaudu 24 tunni jooksul (või 30 päeva jooksul, kui nad lisasid toote ostukorvi) 30 päeva jooksul toote ja selle müügi eest saate komisjonitasu.

USA-s veedetud aeg 5 parimat digitaalsed-esimesed osturakendused 2018. aastal kasvas rakenduste analüüsi ettevõtte App Annie aruandes „Mobiili seis 2019. aastal” avaldatud andmete kohaselt 60% võrreldes 2016. aastaga.

Amazon pakub erinevatele tootekategooriatele erinevaid tasumäärasid. Siin on jaotus:

Amazon on kokku 119 928 851 toodet alates aprillist 2019

tootekategooria

10 parimat kategooriat, millel on kõige rohkem tooteid AMAZON.COM-is
AMAZON SEOTAB TURU POOLT

See puudutab sihitud külastajate saatmist Amazoni ja ostetud asjade eest komisjonitasu saamist. Nagu arvate, sõltub teie töötasu teie viidatud inimeste arvust ja kulutatud rahasummast. Ja need arvud sõltuvad teie veebisaidi liiklusest ja teie reklaamitavatest nišitoodetest. Teie saidi või ajaveebi toimivuse põhjal saate teenida 50–50 000 dollarit ja me näitame teile allpool mõnda edukat Amazoni sidusettevõtte veebisaiti.

Lisateabe saamiseks tasude kohta külastage ametnikke Amazon Associates Programmi lõivude deklaratsioon.

Amazoni toodete reklaamimise viisid

Amazon Associates’is leiate mitmesuguseid vahendeid genereerima siduslinke. Amazon pakub oma veebisaidile tootelinkide ja reklaamide lisamiseks kolme viisi: tekstilingid, ribareklaamid ja looduslike ostude reklaamid.

Tekstilinkid

Ülekaalukalt kõige tõhusam viis Amazoni külastaja suunamiseks on veebisaidi sisuga tekstilingi kasutamine. Probloggeri Darren Rowse sõnul, kes tegi Amazoni sidusprogrammist sadu tuhandeid, pärineb 99% konversioonidest tekstilinkidest.

Üle 60% müüjate osakaal moodustas Amazoni müügist enam kui kolm viiendikku ja peaaegu 50% müüb peaaegu eranditult Amazoniga, moodustades 80–100% nende müügist

Siin on näide sidusettevõtete lingidest sisus:

Vaadake seda golfiklubi. Ma olen seda tüüpi klubisid kasutanud viimased kolm kuud. Kui soovite seda proovida, ostke see ainult 100 dollarit ja saate tasuta saatmise.

Kuidas saada tekstilinke:

 • Pärast oma kontole sisselogimist klõpsake mustal ribal vahekaardi „Toote linkimine” leiduvat linki „Tootelinkid”.
67% reklaamida oma tooteid enamasti Amazoni reklaamide abil

Amazon Associates

Umbes 60% Amazoni müüjate reklaamib oma kaupu turupõhise spondeeritud toodete platvormi kaudu
 • Otsige linkivat üksust.
 • Klõpsake üksusel paremal asuvat nuppu „Hangi link”.
KAKS KOLMUST KÕIKI MÜÜJAID SAADISID NENDE TOOTEID MÕNEDA
AMAZON SEOTAB TURU POOLT

Hangi link

 • Lühikese lingi saamiseks klõpsake nupu „Hangi link” kõrval olevat allanoolt ja seejärel nuppu Lühenda URL-i.
 • Valige, kas soovite teksti ja pilti, ainult teksti või ainult pilti ja valige värvivalikud ning kas soovite, et need avaneksid uues aknas.

Kohandage ja saate HTML-i

 • Kopeerige HTML-kood jaotisesse „Hankige selle toote lingi jaoks HTML-kood”.
 • Kleepige HTML-kood oma veebisaidi eelistatud jaotisse.

Ribareklaamid

Kasutage karussellibännereid. Sidusreklaamide reklaamimisel ribareklaamide kaudu proovige kasutada Amazonase karussellbännereid, mis aitavad teie konversioonimäärasid rohkem kui tavalised staatilised ribareklaamid tõsta. Paljud eksperdid väidavad, et amazoni karussellibännerite kasutamine on nende sidusettevõtete tulusid palju suurendanud

Lihtsaim viis oma saidil linki saada on ribareklaami kasutamine. Siiski on osutunud, et see pole kõige tõhusam viis müügi teenimiseks.

Siin on näide Amazoni ribareklaamidest:

Tippmargid

Kuidas hankida ribareklaame?

Liigu kiiresti. Kui näete, et konkurent pole otsas, võib see olla hea aeg hinna alandamiseks ja / või reklaamide suurendamiseks. Kui näete, et konkurentide arv kasvab teiega kiiremini, proovige põhjus välja selgitada. Otsige uusi ja innovaatilisi ideid, näiteks pilte või tootesisu laiematest kategooriatest, ja rakendage neid enne oma konkurente
 • Pärast oma kontole sisselogimist saidil affiliate-program.amazon.com klõpsake ülemisel mustal ribal vahekaardi „Toote linkimine” leitud ribareklaamidel..

Amazon Associates

 • Kerige alla ja valige kategooria, kust soovite ribareklaami saada.
Kontrollige oma lehtedel regulaarselt küsimusi ja uusi ülevaateid. Paljud kliendid kulutavad kliendi küsimuste ja arvustuste ülevaatamiseks rohkem aega kui brändi avaldatud sisu, seega kontrollige neid regulaarselt ja vastake neile vajadusel

Ribareklaamide lingid

Pakkumised, sealhulgas välkpakkumised, on suurepärane viis ühikute müümiseks suurenenud kiirusega, mis viib lõpuks rohkem arvustusteni. Eesmärk ei ole alati olla reklaam või sügavate allahindluste pakkumine, kuid kui saate neid oma toote elutsükli alguses Amazonil reklaamida, on see suurepärane viis saada täiendavaid ülevaateid ja luua asjakohasust, et teised kliendid leiaksid teid.
 • Saate valida, millist suurusega ribareklaami soovite, klõpsates valitud kategooria all oleval suurusel, või sirvige loendit soovitud leidmiseks..
 • Kopeerige soovitud riba riba alla HTML-kood ja kleepige see oma veebisaidi koodi.

Omamaised ostureklaamid

Sama kehtib omamaiste reklaamide kohta. Need näevad ilusad välja, kuid ei teisenda nii hästi kui tekstilinke. Saate vähem klikke, kuna need näevad välja nagu reklaam.

Siin on näide looduslike ostureklaamide kohta:

Amazon suhtub oma saidi välimusse tõsiselt ja rangelt, seetõttu peavad tootepildid olema professionaalse kvaliteediga ja müüdavat toodet täpselt kajastama

Seotud tooted

Natiivreklaamide linkide hankimine:

 • Pärast oma kontole sisselogimist saidil affiliate-program.amazon.com klõpsake ülemisel mustal ribal vahekaardi „Toodete linkimine” lehel „Natiivsed ostureklaamid”..
 • Valige, millist tüüpi looduslikku ostureklaami soovite, klõpsates valikul „Loo reklaamiüksus” ja valides järgmiste seast:
Amazoni SEO märksõnade uurimise tööriistu on palju, kuid Sonar by Sellicsil on tasuta versioon ja see on hea koht alustamiseks

Ostukuulutused

 • Soovitusreklaamid on reklaamid, mis kuvavad teie lehe sisu ja külastavate kasutajate põhjal automaatselt Amazoni asjakohaseid tootesoovitusi.
 • Otsingureklaamid on reklaamid, mis võimaldavad teie külastajatel otse teie veebisaidil kasutada Amazoni otsingutulemusi. Kaasa tootesoovitused, mis põhinevad teie valitud või külastajate sisestatud otsingufraasidel või märksõnadel.
 • Kohandatud reklaamid võimaldavad teil valida oma lemmiktooted, mida soovite reklaamida, ja paigutada reklaamiüksus oma tooteartiklite postitustesse.
 • Valige kategooriad või üksused, mida soovite oma reklaamides lisada, ja ka tagavara (kui üksus või kategooria pole Amazon.com’is mingil hetkel saadaval, siis see täidetakse) ja kõik täpsemad sätted, näiteks suurus.
Ligi pooled tarbijad – 48% – on Amazonist vähem kui 2 aastat müünud. Enamikul on vähe töötajaid, kuid küsitlusele vastanute sõnul toimub suurem osa nende poodmüügist Amazoni kaudu

Seotud tooted

 • Kopeerige HTML-kood ja kleepige see oma veebisaidi koodi.

Lisateabe saamiseks külastage Amazoni ametlikku lehte Tootelinke, Ribareklaamid ja Natiivsete ostude reklaamid.

Valige reklaamitavad tooted

Inimesed ostavad peaaegu kõike Amazonist. Teil peaks olema võimalik leida hea valik seotud tooteid, et reklaamida oma saidi niši.

Esimese asjana saate vaadata lehte Enimmüüdud. Vasakul küljel saate sirvida osakondi ja valida oma veebisaidile vastavate toodete kategooriaid.

Ligi 50% Amazoni klientidest on avatud uute kaubamärkide või toodete proovimisele

Amazoni bestsellerid

PÕHITEGURID USA KASUTAJATELE, MIS OSTAKS AMAZON 2019
PÕHITEGURID

Võtke alati kaasa oma saidi nišiga tihedalt seotud tooteid. Saate valida laia kategooria ja konkreetsete toodete jaoks mõeldud niši, et suunata külastajaid, kes otsivad konkreetseid tooteid. Nii klikivad külastajad palju tõenäolisemalt läbi ja ostavad. Näiteks Kaamera ja foto> Lisaseadmed> Kotid ja kohvrid> Filtrikotid.

Kui asi puudutab seda, milliseid hinnasüsteeme reklaamida, on keskmise hinnaga esemete puhul rusikareegel. Madala hinnaga esemeid on tavaliselt lihtne müüa, kuid komisjonitasu jääb liiga madalaks. Teisest küljest on tipptasemel toodetel palju suuremad tasud, kuid seda pole lihtne müüa.

See tähendab, et parim viis on minna kaupadele, mis lähevad vahemikku 50–200 dollarit. Sellel hetkel on teie komisjonitasud head ja asju on lihtsam müüa.

Pidage meeles, et on oluline reklaamida kvaliteetseid tooteid. Seega jälgige klientide ülevaateid ja hinnanguid.

Millist sisu kirjutada ja märksõnu kasutada

Nüüd, kui olete aru saanud, milliseid tooteid saate reklaamida, on aeg töötada välja sisu, mis annaks külastajatele tooteid osta valmis.

Me ei hakka siinkohal rääkima märksõna uuringutest. Selle asemel selgitame välja, mis tüüpi artiklid toimivad sidusettevõtte müügi korral kõige paremini.

Olge oma arvustuses põhjalik ja proovige katta kõiki punkte, mida te sooviksite näha, kui oleksite lugeja

Tooteülevaated

See on tõenäoliselt populaarseimaid artikleid, mida inimesed kirjutavad ja kasutavad Amazonis raha teenimiseks. Valige mõni oma nišis olev toode ja kirjutage selle kohta ülevaade.

Oma nišiga seotud toote kvaliteedi ülevaatus on parim viis kõrgemate klikkide määra saamiseks ja sidusettevõtte müümiseks.

See segment on muutumas üha populaarsemaks kogu viimase paari aasta jooksul ilmunud sisu tõttu, mille sisu on lahti võetud. On ilmne, et kliendid armastavad lugeda põhjalikke tooteülevaateid päris inimestelt.

Veenduge, et teie arvustus kõnetaks inimesi, kasutades neile mõistetavaid sõnu

Näide pealkirjadest:

 • Apple MacBook air 13-tolline ülevaade
 • Canon EOS-1D X Mark II korpuse ülevaade

Parimad tooted

Pidage meeles, et tooteülevaadete arv ei ole piiratud; saate teha veebisaiti, mis on pühendatud lihtsalt tooteülevaadete tegemisele

See pole saladus; inimesed, kes soovivad alati osta parimaid saadaolevaid asju. Need inimesed kulutavad tavaliselt hea meelega rohkem raha parima võimaliku kauba saamiseks.

Samuti saab seda tüüpi sisu liiklust tonni, kui saate selle otsingumootorites kõrgele kohale paigutada. Mõne ajaveebi pidaja usub, et see sisu toob kõige suurema konverteeriva liikluse.

Näide pealkirjadest:

 • Parimad sülearvutid õpilastele 2019
 • Parim kõrvaklapp jooksjatele 2019

Toodete võrdlus

Kui mainite mõnda üle vaadatud toodet, selle asemel, et otse tootega linkida, on kõige parem, kui saaksite oma arvustusele linkida. See minimeerib teie sidusettevõtte linke (mis otsingumootoritele ei meeldi) ja annab potentsiaalsele kliendile teie reklaamitava toote jaoks ka “maitse”.

Kuna tänapäeval on saadaval palju kaubamärke ja tooteid, pole ostmiseks vajalike toodete valimine alati lihtne. Seega armastavad inimesed ja peavad enne lõpliku otsuse tegemist tooteid omavahel võrdlema. Kui saate anda piisavalt teavet ja anda täpseid soovitusi, ostavad külastajad teie soovitatud kaupu.

Näide pealkirjadest:

 • iPhone X vs Galaxy s9
 • Kaamera Leica M10 vs. Canon 5D Mark IV
Amazon lubab teie tootepealkirjadel kasutada 250 tähemärki ja soovitab nende kirjutamisel kasutada konkreetset valemit: toote kaubamärk / kirjeldus + rida / kollektsioon + materjal / koostisosa + värv / suurus + kogus

Müük, tutvustused ja allahindlused

Amazonil pole peaaegu ühtegi toodet, millel pole loetletud allahindlust. Hoidke sedalaadi reklaamidel silma peal, sest need võivad olla väärt reklaamimist (kui see on teie lugejaskonna jaoks asjakohane).

Näide pealkirjadest:

 • Müüa odav MacBook pro
 • Saate Samsung Galaxy s9 kupongi 10% soodsamalt
Keskenduge rohkem eelistele. Kui keegi otsustab mõnda konkreetset toodet osta, teeb ta seda pärast eeliste nägemist, mitte täppidega funktsioone

Kuidas valida

Kui inimesed plaanivad toodet osta kategooriast, mida nad pole kunagi varem ostnud, on teil tavaliselt palju algajaid küsimusi. Kui loote kasuliku sisu „Kuidas valida” sisu ja tutvute konkreetse toote valimisega, kuulavad nad teie nõuandeid ja teevad ostu.

Näide pealkirjadest:

Tarbijad muutuvad äriliste arvustuste suhtes üha ettevaatlikumaks (kuna võite mõne toote ostmisel võita). Kui vähegi võimalik, lisage usaldusväärsuse suurendamiseks postitustesse kasutajate loodud ülevaateid ja hinnanguid
 • Kuidas valida parim madrats
 • Kuidas valida parimaid golfikeppe

Uute toodete turuletoomine

Toote lansseerimine on kuum. Nendest kirjutatakse kindlasti palju konkurentsi, kuid sama palju inimesi tarbib uute toodete sisu. Kui saate haarata osa kaatri liiklusest ja muuta see konverteerivaks, võib see hõlpsalt oma aega väärt olla.

Amazoni väitel võib A + sisu suurendada müüki keskmiselt 3–10%, kui tarbijat harjutada teie toote ja kaubamärgi osas

Näide pealkirjadest:

 • Uued iPhone Xsi funktsioonid ja hinnad
 • Uued beats kõrvaklapid 2019

Näpunäiteid

Kasutage postituse kohta vähemalt kahte siduslinki

Kasutage kirjutatud artikli kohta mitu siduslinki. Saate lisada sidusettevõtte lingi iga kord, kui toodet mainite. See mitte ainult ei aita teil meelitada rohkem inimesi Amazoni, vaid on ka kasutajasõbralik.

Tehke tootepildid klõpsatavaks

Kontrollige, kas esemeid on juba Amazon’is müüdud. Tasuta tööriistad nagu Keepa.com aitab teil hinnata, kui Amazon Retail on mingil hetkel esemed juba müünud

Kui kasutate oma sisus toodete pilte, veenduge, et inimesed saaksid neil klõpsata. Mõnel veebisaidil on selle funktsiooni lisamisel klikkimise määra tõus 30%.

Siin on näide HTML-koodist:

Kaaluge Amazoni võimaluste suurendamist, kui olete käivitusrežiimis. Uuendustoote turule toomist soovivad ambitsioonikamad idufirmad võivad proovida taotleda ka Amazon Launchpadit, mis lihtsustab alustavate ettevõtete uute toodete väljatöötamist, turustamist ja jaemüüki. See sisaldab abi varude haldamisel ja tellimuste täitmisel

HTML-koodi näidis

Hankige Amazonile nii palju inimesi kui võimalik

Amazoni kasutamise tulemused võivad mõnikord olla fenomenaalsed: Lõuna-Carolinas asuv ornamentikaubandusettevõte Palmetto Engraving sai Amazonist 18 000 tellimust pärast seda, kui teda musta reede müügi ajal Amazonis esitleti, ütles Palmetto Engravingi asepresident Dennis Solomon. Kuni selle ajani oli nende suurim läbimüük 200 tellimust veebipoe Etsy kaudu

Nagu me eespool mainisime, annab Amazon teile vahendustasu iga toote eest, mida inimesed teie sidusettevõtte lingi kaudu ostavad. Seega, mida rohkem inimesi teid Amazoniks viitab, seda rohkem raha nad võiksid olla ja seda rohkem raha saate teenida.

Ole valmis ja keskendu pühadele

Olge valmis seisma oma toote või teenuse taga. Konkurentide meres paistmiseks on hädavajalik teha hea toode. Amazonis reklaamimise eest tasumine aitab tulemusi näidata kõrgemat ja seda ei tohiks alahinnata. Kuid Amazonase dünaamika tähendab ka seda, et kasutajad võivad jätta negatiivset tagasisidet, mis võib püüdlevate kaubamärkide alla vajuda

Me kõik teame, et pühadeaeg on hull kõigile, kellel on tooteid (eriti füüsilisi tooteid) müüvat ettevõtet. Otsinguliiklus on suurenenud ja konversioonimäärad on kõrgemad kui kunagi varem.

Veenduge, et olete pühadehooajaks valmis, sest siis saate suurema osa oma müügist teenida. Olge hõivatud kaks kuud enne jõule, kuid ärge unustage musta reedet ja küber esmaspäeva.

Kasutage kindlasti õiget veebisaidi paigutust

Teie veebisaidi kujundus ja kujundus mängivad olulist rolli teie Amazoni sidusettevõtte edus. On mitmeid asju, mida peaksite oma veebisaidi loomisel meeles pidama.

 • Mobiili ühilduvus ja puhas disain
 • Lihtne leida sidusettevõtte linke
 • Kasutage kohandatud WordPressi teemat Amazoni sidusettevõtete veebisaitide jaoks
Aeg-ajalt märkimisväärse allahindluse pakkumine või igapäevase tehingu tegemine võib teile piisavalt kaubamärki näidata ja meelitada korduvaid ostjaid. See koos suurepäraste ülevaadete ja optimeeritud SEO-ga võib aidata võita strateegia

Neid asju silmas pidades saate keskenduda rohkem sisu loomisele.

Kasutage oma elu lihtsustamiseks WordPressi pistikprogramme

Kui plaanite oma Amazoni sidusettevõtte WordPressi veebisaidil täie jõuga jõuda, peate võib-olla kasutama kohandatud pistikprogrammi, näiteks EadsyAzon. See muudab teie elu lihtsamaks ja aitab teil linke ja pilte leida ning neid kiiresti oma veebisaidile postitada.

Näited edukatest Amazoni sidusettevõtte veebisaitidest

Lõpuks tahaksime näidata teile mõnda näidet Amazoni sidusettevõtete saitide kohta, mis viivad selle järgmisele tasemele. Kontrollige neid ja pöörake tähelepanu sellele, kuidas nad omavad Amazoni tootepakkumisi.

Näiteks Tuft & Needle, madratsitööstuse häirija, alustas oma tegevust täielikult veebis ja müüs 100 miljonit müüki ainuüksi 2016. aastal, ütles Jeff Wells, Tuft & Needle. Wells on Madratsi katkestaja Amazoni strateegia asepresident – positsioon, mis on pühendatud ainult ettevõtte lähenemisviisi haldamisele Amazon’is müümisel.

Järeldus

See on praktiliselt kogu teekond, mille peate läbima, kui töötate Amazoni sidusettevõtte turunduse veebisaidil. Oluline on märkida, et kannatlikkusel on kogu protsessis ülioluline roll, kuna saidi liikluse suurendamine võtab aega. Kui aga teete kõik ülalnimetatud toimingud, on kindel, et aja jooksul õnnestub teil õnnestuda.

Seetõttu on Amazoni sidusettevõtte abil raha teenimine piisava pühendumise, motivatsiooni, aja ja kirega võimalus, mille saab valida igaüks.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map