Kuidas oma veebisaiti kiirendada

Sissejuhatus

kalur

83% kasutajatest eeldab, et saidid laaditakse 3 sekundi jooksul või vähem kuid 500 parima poodlehe mediaanlaadimisaeg on 10 sekundit

Andmed näitavad, kui oluline on veebisaidi kiirus USA-s koos umbes 25% inimesi, kes ütlevad, et loobuvad veebisaidist, mis võtab rohkem kui neli sekundit laadima

Lehe laadimise aeg sekundites.

kell

Umbes 47% kõigist ostjatest soovib, et teie veebisait laadiks alla kahe sekundi.

pann

Kui lehe laadimiseks kulub rohkem kui kolm sekundit, siis üle 40% külastajatest põrkub.

Miski pole masendavam kui aeglane veebisait. See on halb mitte ainult lõppkasutajatele, vaid ka veebisaitide omanikele. Päevas ja vanuses elame veebisaidi olemasolu mitte ainult ettevõtetele, vaid ka kõigile, kes soovivad kogu maailmas kasulikku teavet jagada. Ükskõik, kas nad on fotograafid, kes proovivad oma töid näidata, kunstnikud, kes üritavad oma häält kuuldavaks teha, kodus olevad emad, pakkudes meisterdamise õppematerjale või õpetajaid, kes soovivad oma teadmisi jagada, on ülioluline, et meil oleks tõhus veebisait. Üks võtmeteguritest, mis muudavad veebisaidi efektiivseks, on kiirus.

Miks on teie veebisaidi kiirus oluline??

Kiirus võib veebisaidi muuta või selle rikkuda. See mõjutab teie liiklust, lehevaatamisi, konversioone, müüki ja üldist mainet. Kiiremaks muutes saate oma ettevõtet või fännibaasi täiustada ja aidata sellel kasvada. Uuringud on näidanud:

 • 47 protsenti inimestest eeldab, et veebisait laaditakse vähem kui kahe sekundiga.>
 • 40 protsenti inimestest lahkub suure tõenäosusega veebisaidilt, kui laadimiseks kulub rohkem kui kolm sekundit.

Seetõttu mängib veebisaidi kiirus teie ettevõtte edukaks tegemisel väga olulist rolli. See peaks olema üks teie peamisi prioriteete, kui soovite oma konkurentsist eristuda. Veebisaidi kiirendamisega annate mitte ainult positiivseid tulemusi lehevaatamiste ja konversioonide osas, vaid tagate ka külastajatele parema kasutajakogemuse.

Suurepärane kasutajakogemus on tugeva kliendibaasi ja tugeva kaubamärgi loomise võti. Kui teie veebisaidi laadimine võtab igaveseks, siis mis mõtet on selle teiste elementide osas fantastiline veebisait, kui inimesed tõenäoliselt isegi ei jää ja kontrollivad seda? Seega, kui ei veendu, et teie veebisait laadib kiiresti, võite kaotada palju kliente või jälgijaid ja seeläbi saada palju tulu.

Lisaks on teie veebisaidi kiirus teie SEO jaoks väga oluline. Kui teie veebisait laadib kiiresti, on teie reiting otsingumootorites kõrgem. Selle põhjuseks on asjaolu, et Google eelistab kiireid veebisaite ja premeerib neid, järjestades neid otsingumootori tulemustes kõrgemale. Lisaks kiirusele on Google’i edetabeli algoritmis veel üks tegur kasutajakogemus. Niisiis, parandades oma veebisaidi kiirust ja täiustades kasutajakogemust, parandate lõpuks oma SEO paremusjärjestust.

Selle tulemusel saate suurema liikluse ja meelitate juurde rohkem kvaliteetseid kliente, kellest saate kliente teisendada, suurendades lõppkokkuvõttes oma müüki ja teenides rohkem tulu.

Kuidas testida oma veebisaidi kiirust?

 • PageSpeed ​​Insights on Google’i tasuta tööriist teie veebisaidi kiiruse testimiseks ja seda on väga lihtne kasutada. Kõik, mida peate tegema, on sisestada oma veebisaidi URL ja tööriist analüüsib selle sisu ja genereerib soovitusi, kuidas oma veebisaiti kiiremaks muuta.
 • Pingdom on ka väga kasulik tööriist, mis mitte ainult ei testi teie veebisaidi kiirust, vaid vaatab läbi ja hindab ka teie veebisaidi toimivust. Samuti jälgib see teie veebisaidi toimivusajalugu, nii et saate ülevaate võimalikest muudatustest, mis puudutavad teie veebisaidi kiirust.
 • YSlow on tööriist, mis testib teie veebisaidi kiirust ja pakub nõuandeid selle parendamiseks. See võib teile pakkuda ka Chrome’i laiendit oma veebisaidi kiiruse kontrollimiseks.

15 viisi oma veebisaidi kiirendamiseks

Oma veebisaidi kiirendamiseks on palju viise, muutes selle tõeliselt tõhusaks ja edukaks. Järgnevalt on toodud mõned lihtsaimad ja tõhusamad viisid oma veebisaidi kiirendamiseks ja kõigi pingutuste tasumiseks pikas perspektiivis.

Uuendage oma veebimajutuskava

Reaalselt tähendab see seda, et kui teie sait teenib tavaliselt 100 000 dollarit päevas

1 sekundit

Paljud inimesed valivad ajaveebi või veebisaidi esmakordsel loomisel odavaid veebimajutuskavasid, mistõttu nad valivad jagatud hostimise. Aja jooksul pakuvad nad rohkem sisu ja nende veebisaidid kasvavad, aeglustades lõppkokkuvõttes. Kui see on teie juhtum, oleks parim valik oma veebimajutuskava uuendada. Veebimajutusplaani täiendamine on lihtsaim ja hõlpsam viis oma veebisaidi kiiruse parandamiseks. Kuid veenduge, et valite parima hostimisettevõtte, mis täidab kõik teie vajadused.

Kui olete jaganud hostimist, peaksite liikuma kas VPS-i või spetsiaalsesse suvandisse. Mõlemal juhul võite märgata olulist erinevust oma veebisaidi kiiruses. Kahe variandi vahel otsuse tegemine sõltub teie ettevõtte vajadustest, nii et veenduge, et uurite mõlemat võimalust hoolikalt ja põhjalikult.

Siin on vaid kiire märkus nende mõlema kohta. VPS-i (virtuaalsete privaatserverite) hostimine on võib-olla parim valik, kuna see kasutab sisu levitamiseks mitut serverit (mõnikord isegi sadu servereid). See on ka skaleeritav lahendus ja meeldib kõige enam väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele, aga ka ajaveebidele.

Teisest küljest saate pühendatud serveritega täieliku kontrolli, kuna saate spetsiaalseid ressursse. Te ei pea jagama RAM-i, CPU-d, ribalaiust ega midagi muud, kuna kõik ressursid on pühendatud ainult teile. Samuti on ribalaiuse piirangud kõrgemad, kuid kuna teil pole mitu arvutit, on see hostimisvõimalus palju vähem paindlik. Kuid see on palju kallim kui VPS-i hostimine.

Luba brauseri vahemälu

Usub Microsofti kiirusspetsialist ja arvutiteadlane Harry Shum 0,25 sekundit Lehe laadimisaja erinevus – kiirem või aeglasem – on võluarv, mis dikteerib veebiettevõtete konkurentsieeliseid.

Vahemällu lubamine võib teie veebisaidi kiirust märkimisväärselt parandada ja anda saidi külastajatele rahuldust pakkuvama kasutajakogemuse. Puhverdamine tähendab staatiliste failide (nt HTML-dokumentide, meediumifailide, piltide, CSS- ja JavaScripti failide) salvestamise protsessi hõlpsamaks ja kiiremaks kasutamiseks, nii et andmebaas ei pea iga faili iga kord alla laadima, kui on uus taotlus. Mida rohkem teie serverile päringuid esitatakse, seda rohkem aega võtab teie veebisaidi laadimine.

Kui keegi külastab teie veebisaiti, laaditakse selle veebilehe elemendid, millele nad proovida pääsevad, automaatselt ja salvestatakse nende kõvakettale vahemällu (ajutine salvestusruum). Nii laadib nende brauser järgmisel korral teie veebisaiti külastades soovitud veebilehe väga kiiresti, ilma et peaksite uuesti serverile HTTP-päringut saatma..

käsi

44% veebipoodidest ostjate sõnul ajavad aeglased veebitehingud tehingu edu pärast muret

Vahemällu salvestamine töötab ainult korduvkülastajatele, kuna ilmselgelt pole esmakordsetel külastajatel teie veebisaidi vahemällu salvestatud ja salvestatud versiooni. Sellegipoolest, mis võimaldab teie veebisaidil täielikku vahemällu salvestamist võib teie lehe laadimisaega lühendada 2,4-lt 0,9 sekundini. Selle põhjuseks on asjaolu, et kasutaja veebisaidil esmakordsel külastamisel tuleb vahemällu salvestada 30 või enam erinevat komponenti, kuid järgmiste külastuste jaoks tuleb alla laadida vaid mõned komponendid.

Sõltuvalt kasutatavast veebisaidi platvormist on brauseri vahemällu salvestamise lubamiseks erinevad viisid. Näiteks kui kasutate WordPressi, on vahemälu lubamise lihtsaim viis plugina installimine. Parimad WordPressi vahemälu pistikprogrammid on W3 kogu vahemälu, mis on kõige populaarsem jõudluse pistikprogramm ja WP super vahemälu, mis sobib kõige paremini suure liiklusega ja alatoitega serverite veebisaitidele.

tigu

51% USA veebikaupmeestest väidab, et saidi aeglus on peamine põhjus, miks nad ostust loobusid

Kui kasutate oma CMS-na Drupali, peaksite kasutama nuppu Lakk vahemälu tarkvara brauseri vahemällu hoidmiseks. Kui Joomla on teie CMS, saate brauseri vahemälu lubamise Joomla armatuurlaual avada: valige Süsteem> Globaalne konfiguratsioon ja klõpsake vahekaarti Süsteem. Vahemälu sätete sildi all näete vahemälu, kus klõpsate rippmenüü avamisel ja valite loendist valiku SISSE – konservatiivne vahemälu. Klõpsake nuppu Salvesta ja minge jaotisse Laiendid> Pluginate haldur, kus saate lubada süsteemi – vahemälu pistikprogrammi.

prügi

18% ostjate hulgast loobub ostukorvist, kui lehed on liiga aeglased. Online-jaemüüjate hüljatud ostukorvide kogumaksumus on hinnanguliselt üle 20 miljardi dollari aastas

Samuti saate lubada brauseri vahemälu serveri tasemel, st integreerida vahemälu oma serveripõhisesse skriptimisse – see on asi, mida teie veebiarendajad saavad teile aidata.

Vahemällu salvestatud staatiliste ressursside vahemälu eluiga peaks olema vähemalt üks nädal. Selle saate seadistada, lisades aeguvad päised ja määrates neile minimaalselt ühe nädala ja maksimaalselt ühe aasta. Parim võimalus on seada staatilistele ressurssidele hilinenud aegumistähtajad, mida ei värskendata sageli, ja regulaarselt värskendatavate ressursside jaoks lühikesed aegumistähtajad.

Aegunud päised teatavad brauserile, kas konkreetset faili tuleb taotleda serverist või brauseri vahemälust. Samuti teatavad nad brauserile, kui kaua on vaja neid faile vahemällu salvestada, et neid järgmiste külastuste ajal uuesti alla ei laadita.

vilets veoauto

79% rahulolematutest klientidest ei külasta enam halvasti toimivaid veebisaite – välja arvatud siis, kui olete Google või Amazon.

Lubage Gzip-pakkimine

Kui olete kunagi oma arvutis failid ZIP-failidena kokku pakkinud, peate teadma, kui palju see meetod võib failide mahtu vähendada. Gzip-pakkimine töötab täpselt samamoodi, välja arvatud veebisaidi lehtede puhul. See on parim ja tõhusam pakkimismeetod, mida saab märkimisväärselt teha minimeerige HTTP-taotlused ja vähendage reageerimisaega, mõnikord isegi kuni 70 protsenti.

kaks meest

46% Rahulolematutest klientidest jääb püsiv negatiivne mulje ja 44% jagab oma ostukogemusi muu maailmaga.

Gzip-pakkimise lubamisel tihendatakse teie veebisaidi failid automaatselt ZIP-failiks. See vähendab märkimisväärselt nende suurust ja suurendab teie veebisaidi kiirust. Säästetakse palju ribalaiust ja teie veebisaidi lehe laadimisaeg paraneb. Kui keegi teie veebisaiti külastab, pakitakse pakitud failid automaatselt lahti, et sisule juurde pääseda.

Gzip-tihenduse saate oma veebisaidile installida, kasutades oma CMS-i jaoks sobivat tihenduspistikprogrammi, kuid saate seda ka käsitsi teha. Gzip-tihenduse oma veebisaidile käsitsi lisamiseks on kaks võimalust. Esimene on lisada järgmine tekst oma .htaccess-faili, kui soovite teksti, JavaScripti, HTML-i, CSS-i või XML-i tihendada:

100 millisekundit. See on see, kui kaua hoiab meie aju okupatsioonilõng visuaalset teavet sensoorse mäluna

Kiirendage oma veebisaiti
Vaadake oma veebisaidi kiirendamist [Infographic]

AddOutputFilterByType DEFLATE text / plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text / html
AddOutputFilterByType DEFLATE text / xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text / css
AddOutputFilterByType DEFLATE rakendus / xml
AddOutputFilterByType DEFLATE rakendus / xhtml + xml
AddOutputFilterByType DEFLATE rakendus / rss + xml
AddOutputFilterByType DEFLATE rakendus / javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application / x-javascript

Kui soovite teatud failitüüpe tihendada laiendi järgi, lisage .htaccess-faili järgmine kood:

<failid *.html>
SetOutputFilter DEFLATE
</ failid>

Teine viis Gzip-pakkimise oma veebisaidile käsitsi lisamiseks on järgmise koodi lisamine oma HTTP- või PHP-lehe ülaossa:

if (substr_count ($ _SERVER['HTTP_ACCEPT_ENCODING'], 'gzip')) ob_start("ob_gzhandler"); muud ob_start();?>

Eemaldage tarbetud pistikprogrammid

100 millisekundit
anda külastajatele illusioon veebisaidi hetkega reageerimisest

1 sekund lehe laadimisajast piisab sujuva mõttevoolu säilitamiseks

Kell 10 sekundit hilinemisega hoitakse külastaja tähelepanu vaevalt. Kannatuse, pettumuse ja hüljatuse tunne on tavaliselt piisavalt tugev, et hoida külastajaid aeglastel veebisaitidel uuesti

Iga teie lisatud pistikprogramm vajab käivitamiseks ressursse. Rohkem ressursse viib aeglasema veebisaidini. Kui teil on installitud mõni pistikprogramm, mida te enam ei kasuta või peate ebavajalikuks, peaksite selle desaktiveerima ja kustutama. Liiga palju pistikprogramme võib teie veebisaiti aeglustada, kuid need võivad põhjustada ka turvaprobleeme ja jookseb kokku.

Ebavajalike pistikprogrammide eemaldamisega saate oma lehe laadimisaega märkimisväärselt parandada ja oma veebisaiti kiirendada. Peaksite siiski teadma, et pistikprogrammide puhul pole oluline ainult pistikprogrammide arv. Teil võib olla 50 pistikprogrammi ja teil on siiski kiirem veebisait kui keegi, kes paigaldas oma saidile 10 pistikprogrammi. Pistikprogrammide arv on oluline, kuid nende kvaliteedis on ka midagi. Näiteks võivad sotsiaalse jagamise pistikprogrammid teie lehe laadimisaega oluliselt mõjutada, nii et võiksite kaaluda sotsiaalmeedia nuppude manustamist oma veebisaidi teema lähtekoodi.

Seetõttu peaksite vältima pluginaid, mis laadivad palju skripte ja palju stiile, täidavad palju kaugpäringuid ja koormavad teie veebisaidi kõiki lehti, lisades palju andmebaasipäringuid. Muidugi aitavad pistikprogrammid kaasa teie veebisaidi funktsionaalsusele ja neid on üsna palju, mis aitavad teil seda täiustada. Kuid kindlasti peaksite hoidma ainult neid, mida peate absoluutselt vajalikuks.

Märkus. Kui kasutate näiteks Drupali või Joomlat, pole teil ühtegi pistikprogrammi, millega tegeleda. Nii saate oma veebisaiti kiirendada, keelates moodulid või lisades kiiruse optimeerimise laiendid. Drupali jaoks on parim nõuanne mitte kunagi kasutada rohkem kui 50 moodulit. Käitage ainult neid, mis on teie veebisaidi funktsioneerimiseks hädavajalikud.

Mis puutub Joomlasse, siis veenduge kindlasti järgmistes laiendites, sest igaüks neist võib teie veebisaidi kiirust suurendada: JQuery lihtne, LLFJ, Javascript Async ja edasilükkamine ja ScriptsDown.

Minimeeri HTTP-taotlused

Päris elu
Näited

Amazon ja Walmart teatasid mõlemad a 1% saamata jäänud tulu 100 ms saidi laadimise viivitus

Walmart suurendas konversioonide arvu 2% iga 1 sekund laadimisaja parandamine

Kui Mozilla suurendas lehe kiirust 2,2 sekundit, Firefoxi allalaadimisnäitajad kasvasid 15,4%, või 10 miljonit aastas!

Pood hiiglane Shopzilla nägi 50 protsenti tegevuseelarve vähendamine, lühendades lehtede laadimisaegu alates 7 sekundit kuni 2 sekundit

Veebisaidid võivad olla liiga aeglased liiga paljude HTTP-taotluste tõttu. Kui keegi külastab teie veebisaiti, taotleb ta teatud faile. Nende veebibrauser taotleb neid faile teie serverilt HTTP-protokolli abil. Need failid hõlmavad HTML-faile, CSS-i ja JavaScripti faile. Kui teil on neid palju, on ka palju HTTP-päringuid ja teie veebisait aeglustub lõpuks.

Seetõttu peaksite HTTP-taotlusi minimeerima. Selleks on mõned suurepärased viisid.

 • Kombineerige CSS, JS skriptid ja HTML-failid.
 • Kui vähegi võimalik, kasuta piltide asemel CSS-i.
 • Vähendage elementide arvu igal veebilehel.
 • Installige vahemällu pistikprogramm.
 • Vähendage ümbersuunamisi, mis loovad teie serverile täiendavaid HTTP-päringuid ja pikendavad teie lehe laadimisaega.

Näiteks kui teie veebisait on reageeriv, suunatakse teie veebisaiti külastavad mobiilikasutajad selle reageerivasse versiooni. Selle tagamiseks, et sellised ümbersuunamised ei aeglustaks teie veebisaiti, võite võtta kaks toimingut. Saate seadistada HTTP ümbersuunamise, et saata mobiilikasutajad otse seadmepõhisele URL-ile ilma täiendavate ümbersuunamisteta, või seadistada JavaScripti ümbersuunamise, et tuvastada mobiiliga samaväärne URL ja suunata mobiilikasutajad sellele. Viimane variant võib aga põhjustada latentsusaega, sest enne JavaScripti käivitamist ja ümbersuunamist tuleb veebileht kõigepealt alla laadida ümbersuunamise kliendi poolelt..

Luba HTTP-elushoidmine

Kui teie veebiserver saab teie veebisaidi külastaja brauserilt HTTP-päringu, st kui külastaja taotleb teatud faili, küsib brauser serverilt luba faili allalaadimiseks. Seda tehakse iga faili puhul eraldi. See võtab palju ribalaiust ja mälu, rääkimata sellest, et see kasutab rohkem töötlemisvõimsust. Lõpuks põhjustab see teie serverile palju koormust ja aeglustab teie veebisaidi töötamist.

HTTP vs HTTPS
Kuva HTTP vs HTTPS [Cheat Sheet]

Saate oma veebisaidi kiiremaks muuta, lubades HTTP Keep-Alive, mis loob ühe avatud ühenduse mitme serveri failitaotluse jaoks, kiirendades sellega oluliselt teie veebisaidi loomist. Lihtsamalt öeldes ütleb server brauserile, et ta saab laadida mitu faili korraga, ilma et serverile liiga palju koormust laaditaks. Kui teie serveriga ühenduste arv on piiratud, salvestatakse palju ribalaiust.

HTTP Keep-Alive saate lubada, kopeerides ja kleepides oma .htaccess-faili järgmise koodi:

<IfModule mod_headers.c>
Päise komplekt Ühendus säilib elus
</ IfModule>

Minimeerige JavaScripti ja CSS-faile

Siin on veel üks hämmastav näide rollist, mida lehe kiirus mängib saidi tuludes. Maksutarkvaraettevõte Intuit viis läbi oma veebisaidi laadimisaja vähendamiseks katseid:

Intuit sai iga laadimisajast eemaldatud sekundi eest
teisendamine

laadimisajad

Kui teie veebisaidil on palju JavaScripti ja CSS-faile, tuleb teie veebisaidi külastajatele teatud failidele juurdepääsu saamiseks palju HTTP-päringuid. Kuna nende veebibrauser töötleb neid faile eraldi, aeglustavad need arvukad HTTP-taotlused teie veebisaiti märkimisväärselt.

Minimeerides (minimeerides) HTTP-taotlusi ja lubades HTTP-funktsiooni, võib Keep-Alive teie veebisaidi kiirust märkimisväärselt parandada. Peaksite kaaluma JavaScripti ja CSS-failide minimeerimist, kuna see võib ka teie veebisaiti märkimisväärselt kiirendada. Kui paned kõik JavaScripti failid ühte JavaScripti faili, aga ka kõik CSS-failid ühte CSS-faili, vähendate nende arvu. See vähendab HTTP-taotluste arvu ja kiirendab teie veebisaidi kiirenemist.

Proovimiseks on palju minimiseerimistööriistu, kuid võiksite alustada tasuta ja väga hõlpsasti kasutatavaga WillPeavy plugin, mis aitab teil HTML-, CSS- ja JavaScripti faile kiiresti minimeerida. BWP Minify (Better WordPress Minify) on ka suurepärane plugin, mis aitab teil JavaScripti ja CSS-faile ühendada ja minimeerida, kuid see on plugin ainult WordPressile.

Optimeerige oma pilte

Pildid võtavad palju ribalaiust. Kui neid pole optimeeritud, mis tähendab, et need on suured, kasutavad nad palju serveriressursse ja laadimiseks kulub rohkem aega. Kui teie pilte pole optimeeritud, võib teie veebisait olla palju aeglasem.

Seetõttu kaaluge piltide suuruse vähendamist, kahjustamata nende kvaliteeti. Selle saavutamiseks saate kasutada pistikprogrammi, mis võimaldab teie pilte tihendada ja tagada, et need ei kaota protsessi käigus kvaliteeti.

Kui kasutate WordPressi, proovige WP Smush, pistikprogramm, mis tihendab teie pildid automaatselt meediumiteeki üleslaadimisel. Teisest küljest, kui kasutate oma CMS-na Drupali või Joomlat, siis vaadake Kraken, mis on ka suurepärane tööriist piltide tihendamiseks.

Lisaks kaaluge CSS-sprittide kasutamist, kuna need võivad teie veebisaiti ka oluliselt kiirendada. Sprite on üks fail, mis sisaldab kõiki teie pilte. Saate luua spreid CSS-i abil, mis võib määrata koordinaadid ja peita pildil kõik, välja arvatud vajalik osa. Seetõttu pannakse kõik teie pildid ühte kohta ja teie veebilehed laaditakse palju kiiremini, kuna üks suur pilt saab laadida kiiremini kui paljud väikesed pildid.

Kui sa oma pilte optimeerida, lisaks nende suurusele peate keskenduma nende vormingule ja atribuudile src, mis on pildi URL. Peaksite kinni pidama JPEG-vormingust, samas kui PNG on ka hea, kuid vanemad brauserid ei toeta seda täielikult.

mobiilikasutajad

50% mobiilikasutajatest loobub lehest, kui seda ei laadita 10 sekundiga ja kolm viiest ei naase sellele saidile

Atribuudi src osas peate veenduma, et kood on õige. Vältige tühje pildi src-koode. Nimelt sisaldab HTML-i pildi kood järgmist:

<img src=””>

Kui jutumärkides pole allikat, esitab brauser päringu lehe kataloogi või lehe enda kohta, mis võib teie serveritesse koormada palju ja teie andmeid isegi rikkuda. Seetõttu lisage atribuut src alati kehtiva URL-iga.

Muutke oma veebisaidi teemat

rikas veoauto

Keskmine reageerimisaeg 14-le
tööstuse juhtivad mobiilsed jaemüügisaidid
oli 4,73 sekundit. Amazon viis koos
reaktsiooniaeg 2,85 sekundit

Teie veebisaidi teema võib mõjutada ka teie veebisaidi kiirust. Pole tähtis, kui hea teie serveri konfiguratsioon on, kui teie veebisaidi teemal on keeruline kood, laadib teie veebisait aeglaselt. Pole tavaline, eriti WordPressis, kui muudate ainult teie veebisaidi teemat, ainult leides, et lehe laadimisaeg on märkimisväärselt suurenenud.

Seetõttu kaaluge oma veebisaidi teema muutmist ja muutke teema valimisel prioriteediks esitus, selle asemel et vaadata ainult esteetikat. Teatud teema demo lehe kiirust saate kontrollida ühe veebisaidi kiiruse testimise tööriista abil, et saaksite näha, kui kiiresti teema kulgeb.

Kasutage CDN-i

Mobiilsete veebikasutajate kannatlikkus

Enamik küsitluses osalejaid ootaks 6-10 sekundit, enne kui nad lehtedest loobuvad

30%

30%

16-20 sekundit

20 dollarit

20%

20 + sekundit

16%

16%

1-5 sekundit

16%

16%

11-15 sekundit

15%

15%

11-15 sekundit

3%

3%

küsitletutest väitis, et nad ootaksid enne loobumist lehe laadimist vähem kui üks sekund.

CDN (sisu edastamise võrk) on kogu maailmas asuvate serverite võrk, mis edastab veebisisu lõppkasutajatele vastavalt nende geograafilisele asukohale. CDN saab majutada teie veebisaidi staatilisi faile, et neid tõhusamalt edastada ning ribalaiust ja serveri koormust vähendada.

CDN-iga edastatakse taotletud veebisisu lõppkasutajatele palju kiiremini, kuna CDN kasutab soovitud failide edastamiseks kasutajatele kõige lähemat serverit. Selle tulemusel ei ole mitte ainult latentsusaega, vaid ka teie veebisait muutub palju kiiremaks. Selle põhjuseks on asjaolu, et külastajad pääsevad vahemälule juurde, selle asemel, et faile otse teie serverilt taotleda.

Seetõttu säästate CDN-i abil palju ribalaiust ja parandate märkimisväärselt oma lehe laadimisaega ja veebisaidi kiirust. CDS-is saate salvestada CSS- ja JavaScripti-faile, samuti pilte, videoid, PDF-e ja muud tüüpi üleslaaditud sisu.

CDN-i kasutamine võib olla väga kallis, kuid sellega kaasneb üsna palju eeliseid, nii et see on iga peenraha väärt, eriti kui kasutate palju ribalaiust. Seega, kui teil on suur veebisait ja palju külastajaid, on CDN teie tee.

Vähendage väliseid skripte

Välised skriptid, mille oma veebisaidile JavaScripti koodidena lisate, esitavad HTTP-päringuid iga kord, kui teie veebilehed laadivad. Nagu te juba teate, aeglustab see teie veebisaidi toimimist. Need välised skriptid võivad olla välised kommenteerimissüsteemid, hüpikkarbid, välised fondid, veebisaidi analüüsiteenused, sotsiaalmeedia kastid, näiteks Facebook „nagu minu leht” ja palju muud.

Kuigi te ei tohiks kindlasti kõiki oma väliseid skripte kõrvaldada, peaksite neid vähendama, kuna see aitab teil oma veebisaiti kiirendada. Pingdomi abil saate kontrollida näiteks seda, millised välised skriptid laadivad kõige kauem ja kui need juhtuvad tarbetuks, saate need kõrvaldada.

Kui manustate aeglaselt juhtunud veebisaitide videoid ja muid multimeediumfaile, võib see mõjutada negatiivselt teie veebisaidi kiirust. Lehe laadimisaja parandamiseks taotlege väliseid faile ainult kiiretelt ja usaldusväärsetelt veebisaitidelt. Võite kaaluda ka teie veebisaidi väliste taotluste arvu piiramist.

Parandage rikutud lingid

wifi

50% 1-lehe lehe laadimisaja eelarvest mobiiltelefonis kulub võrgu latentsusajaga.

Sisu rikutud lingid ei saa teie veebisaiti aeglustada, kuid need võivad kasutajakogemust oluliselt mõjutada, nii et peaksite neid kõiki tähelepanelikult jälgima. Kuid CSS-i, JavaScripti ja pildi URL-ide katkised lingid võivad teie veebisaidi kiirust negatiivselt mõjutada. Skaneerige oma linke regulaarselt ja parandage katkised kohe, kui neid märkate.

Katkiseid linke leitakse kõige sagedamini pildiallikafailides, mis juhtub siis, kui URL on vale. Neid linke saab hõlpsalt tähelepanuta jätta, eriti kui teatud pildi suurus on määratletud kui väga väike. Kui teie pildil on katkine link, see tähendab siis, kui ilmub tõrge 404, loob see purustatud link HTTP-päringule raisatud vastuse, mis muudab teie veebisaidi aeglasemaks. Brauser proovib alla laadida pilti, mis pole saadaval, seega kulutab teie veebileht pildi allalaadimisele rohkem aega, aeglustades teie veebisaidi.

telefon

99% reageerimisaja probleeme põhjustab endiselt UI liiga aeglane aeg

Katkised lingid leiate ka teie HTML-dokumentide peas olevatest CSS-i linkide siltidest. Nii nagu pildifailide puhul, annab teie CSS-fail seal, kus olete lingitud, HTTP-päringu tulemusetu vastuse ja see saadetakse koos koodiga 404. Eriti oluline on regulaarselt kontrollida katkiste linkide olemasolu, kui kasutate palju väliseid CSS-faile, kuna neid saab teisaldada ja tulemuseks on tõrge 404.

Kui JavaScripti lähte URL-is on katkine link, võib teie veebisaiti aeglustada, nagu ka pildiallikafailide ja CSS-linkide puhul. Kuid ka brauser võib proovida JavaScripti tõlgendada ja põhjustada mitte ainult pikendatud allalaadimisaega, vaid ka halba skriptide koostoimimist. Kui brauser üritab JavaScripti asemel laadida 404 lehte, peatuvad kõik muud allalaadimised, kuni 404 lehe laadimine on lõppenud. Sellepärast peaksite oma JavaScripti HTML-dokumentide alla alati panema (vahetult enne sulgemist) silt), mis on eriti oluline siis, kui lingid on katkenud.

Katkenud linkide olemasolu saate kontrollida saidil Blokeeritud lingi kontrollija WordPress tasuta.

spidomeeter

Automaatse kasutajaliidese optimeerimise lahenduse juurutamine koos CDN-iga võib muuta lehti kuni neli korda kiiremaks

Mõnikord ei püüa purustatud linkide kontrollijad katkiseid linke siiski tabada, nii et parim viis nende kontrollimiseks on regulaarselt vaadata oma serverilogisid. On mitmeid tööriistu, mille abil saate skannida 404 tõrkega URL-e, et näha, millised lehed neid põhjustavad, ja seejärel võtta meetmeid nende viivitamatuks parandamiseks.

Keela kuum linkimine

Kui te ei keela kuuma linkimist, lubate inimestel kasutada teie veebisaidil teie serveris hostitud sisu. Lubades neil teie veebisaitide jaoks teie servereid ja sisu praktiliselt kasutada, saate ilma igasuguse põhjuseta palju serverikoormust.

Sellepärast peaksite keerama kuumade linkimise ja takistama inimesi teie serveriressursside varastamisel. Kuid selleks peate oma serverisse lisama vajaliku koodi. Mõni tööriist aitab teil õiget koodi genereerida, kuid teie veebimajutusteenuste pakkuja võib teid selles aidata.

planeedid

79% – ELi parimatest 400 poodidest ja 75% USA populaarseimast 2000 pood-saidist ei kasuta tunnustatud CDN-i

Kuumlingimine hõlmab tavaliselt pilte ja muid multimeediumfaile, mis üldiselt võtavad palju ribalaiust. Seega, kui teil on veebisait, millel pole vähe pilte või pole ühtegi pilti, ei mõjuta kuuma linkimise keelamine teie veebisaidi kiirust.

Rääkides kuumadest linkidest, ei tohiks te seda lihtsalt keelata, vaid täielikult vältida. Kellegi veebisaidil piltidega linkimise asemel laadige need oma serverisse. Võite arvata, et pildilingid säästavad palju ribalaiust, kuid need võivad teie veebisaiti tegelikult aeglustada, kui lingitud pildiga veebisait on aeglane ja ebausaldusväärne. Veelgi enam, nad võivad kogeda seisakuid või krahhi, nii et laadige enne kujutisega linkimist iga pilt oma serverisse..

Kasutage usaldusväärset CMS-i

Arvuti

Ainult 10% ooteaja määratleb HTML-vastus brauseri päringutele ja ülejäänud 90% viivituse põhjustab lehtede renderdamine, HTML-i parsimine, koodiskriptide käivitamine ja manustatud varade hankimine

CMS (sisuhaldussüsteem) on teie veebisaidi funktsionaalsuse ja toimivuse jaoks kriitilise tähtsusega. Parim ja usaldusväärsem CMS, mida saate kasutada, on kindlasti WordPress, kuid on ka teisi suurepäraseid CMS-e, näiteks Drupal ja Joomla. Kui kasutate mõnda neist oma veebisaidi platvormina, siis teete seda täpselt oma saidi toimivuse järgi.

Kui kasutate mõnda muud vähem populaarset CMS-i või isegi midagi, mille olete ise ehitanud, võite omada väga aeglase veebisaidi. Selle vältimiseks viige kindlasti läbi põhjalikud uuringud ja valige CMS, mis on usaldusväärne ja sobib kõige paremini teie vajadustega.

Teie CMS-i jaoks on samuti oluline regulaarselt kontrollida uusimaid värskendusi. Veenduge, et teie veebisaidi skriptid oleksid ajakohased, kuna uusi versioone ilmub pidevalt eesmärgiga veebisaite täiustada ja kiiremaks muuta. Seetõttu uuendage oma veebisaidi skripte regulaarselt. Kuid veenduge, et teil oleks kõigepealt varukoopiafailid paigas.

arhiiv

Kujutiste tihendamine peaks olema läbimõeldud kompromiss pildi suuruse ja kvaliteedi vahel. JPG-de puhul annab tasakaal 60–70 protsenti hea tasakaalu. Võrkkesta ekraanide puhul suurendage (JPG-de) pildi suurust 150-200 protsenti, tihendage 30–40 protsenti ja vähendage uuesti vastavalt nõutavatele mõõtmetele.

Andmebaasi optimeerimine

Andmebaasi optimeerimine on veel üks väga tõhus viis oma veebisaidi kiirendamiseks. Seda peaksite regulaarselt tegema, eriti kui kasutate WordPressit või mõnda muud CMS-i, mis tugineb palju andmebaaside kasutamisele.

Sellise CMS-i või isegi mõne keeruka pistikprogrammi kasutamisel suurenevad teie andmebaasis olevad andmed ja veebisait muutub aeglasemaks. See kehtib eriti pistikprogrammide kohta, mis salvestavad kasutajaandmeid, statistikat ja logisid, kuna need võivad võtta palju andmemahtu. Enne kui te seda teate, täidetakse teie andmebaas tagasitulekute, tagasipöördumiste, paranduste postituste, prügikastide ja kinnitamata kommentaaridega, mis võib teie veebisaidi oluliselt aeglasemaks muuta.

Seetõttu puhastage oma andmebaasi regulaarselt, kuid veenduge, et te kõigepealt varundaksite oma failid. Enne andmebaasi varundamist ärge kunagi andmebaasiga midagi ette võta. Andmebaasi optimeerimisel on palju pistikprogramme, nii et tehke oma uurimistöö ja leidke kasutatavale CMS-i jaoks sobivad lisad.

Näiteks kui kasutate WordPressi, saate andmebaasi puhastamise automatiseerida väga kasulike pistikprogrammidega, näiteks WP-optimeerimine.

Järeldus

Kiire veebisaidi omamine pole kunagi olnud olulisem kui praegu. Inimesed eeldavad, et veebisaidid on välkkiired ja kui te nende ootusi ei täida, siis võite kaotada palju veebisaidiliiklust ja lõppkokkuvõttes oma lojaalseid jälgijaid või oma tulu. Seetõttu veenduge, et pakute oma veebisaidi külastajatele sujuvat kogemust, parandades oma veebisaidi kiirust ja seisates rahva hulgast välja.

Teie veebisaidi kiiruse suurendamiseks on kindlasti rohkem võimalusi, kuid eelnimetatud on kõige olulisemad ja tõhusamad. Need võivad eraldi käsitledes tunduda vähetähtsad probleemid, kuid kokkuvõttes võite olla kindel, et need muudavad tohutult palju ja kiirendavad teie veebisaiti märkimisväärselt.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map