Kuidas oma blogis tasuta pilte leida?

Vanemad Interneti-kasutajad mäletavad ikkagi ainult kirjutatud sõnale keskendunud veebi. Internet algas tekstipõhise meediumina ja see polnud kindlasti visuaalselt atraktiivne. Ehkki inimesed armastasid pilte, ei saanud nad aeglase Interneti-kiiruse ja veel välja arenenud tehnoloogia tõttu nendega veebis töötada. Ja kui aus olla, siis polnud digitaalsed pildid toona nii head.


Täna on veebisaiti võimatu ette kujutada ilma visuaalse meediumita. Igasugused digitaalpildid on Interneti üle ujutatud ja saate isegi veebist otsida ainult pilte. Kas peaksime rääkima sellest, mis on Instagram? Ja kuigi fotod võivad olla esimene asi, millele mõtlete, on tegelikult palju erinevaid vorminguid, mida saate oma ajaveebis kasutada. Seal on infograafikud, graafilised illustratsioonid, skeemid, tabelid, ekraanipildid, traaditaraamid…

Milline on piltide tähtsus teie ajaveebi jaoks?

Inimene töötleb visuaalset teavet tõhusamalt kui teksti
silmad
Meie silmad saavad registreerida 36 000 visuaalset sõnumit tunnis

Algaja blogija võib kergesti unustada piltide lisamise oma postitustele. Kui keskendute sellele, mida kirjutada, ja oma uue saidi korras hoidmisel, võib lisakandjate käsitlemine tunduda tohutu. Kuid kui ignoreerite pilte, teete tohutu vea! Miks? Alustuseks on 65 protsenti inimestest visuaalsed õppijad ja 90% ajju jõudvast informatsioonist on visuaalne. Samuti saavad piltidega artiklid palju täielikumaid vaateid kui need, millel seda pole. Kui sellest ei piisa, on siin veel mõned põhjused, miks pildid teie ajaveebi jaoks olulised on:

visuaalne stseen
Visuaalse stseeni tunde saame vähem kui 1/10 sekundist
aju
Visuaale töödeldakse ajus 60 000 korda kiiremini kui teksti
võrkkest
40% närvikiudude on ühendatud võrkkestaga
 • Visuaalselt veetlev – niipea kui lisate oma postitusse esimese pildi, saate aru, kuidas artikkel järsku paremaks muutus. Muidugi, see kehtib siis, kui olete kasutanud õiget pilti ja kui see on seotud sisuga. Pilte saab kasutada ka tekstikatkenditena, nii et lugejad saavad puhata pärast mõne lõigu musta valgel tekstil silmi puhata. See muudab postituse välimuse ahvatlevamaks ja pikemaks.
 • Sotsiaalmeedia – jagamine sotsiaalmeedias on midagi, mida peate tegema, kui soovite oma ajaveebiga õnnestuda. Nii et sotsiaalmeedia saidid teevad artikli jagamisel pilte otse teie artiklist. Te ei soovi postitust ilma meediumita jagada, kuna see näeb välja ebaprofessionaalne, üsna igav ja paljude kasutajate jaoks on see hõlpsasti keritav..
 • Otsimootorite liiklus – kas olete märganud, et Google ja muud otsingumootorid võimaldavad teil pilte otsida? Noh, kui kasutate oma ajaveebis pilte, saavad teised inimesed teie saidi lähedal peatuda lihtsalt sellepärast, et nad leidsid otsingumootorist foto. Hämmastav, kas pole??
 • Lihtsam keeruka teabe mõistmine– mõnikord kasutatakse lihtsat pilti hariduslikel eesmärkidel või millegi põhjalikumaks selgitamiseks. Terve teksti lõigu kirjutamise asemel saate pildi lihtsalt kuvada.

Mida EI peaks tegema oma ajaveebi piltide otsimisel?

Ehkki on ülioluline, et kasutate pilte oma vastloodud ajaveebis, peate seda tegema õigesti. Ehkki iga pilti, kuhu komistate, on lihtne alla laadida, on see suur ei-ei! Enne kui näitame teile, kuidas ja kust oma ajaveebi jaoks parimaid fotosid leida, lubage meil näidata, mida mitte teha.

Ärge Google’i otsingut

karistused autoriõiguse eest
USA-s võivad karistused autoriõiguse rikkumise eest ulatuda 200–150 000 dollarini ja võivad potentsiaalselt sisaldada vanglakaristust, seega on eluliselt tähtis tagada, et teil oleks luba oma saidil postitatavate piltide kasutamiseks. Tegelikult kaevati Goodreads just varjatud poistebändi foto eest, mille kasutaja oma saidile üles laadis, 150 000 dollari eest kohtusse..

Kui inimesed mõistavad piltide tähtsust, on nende esimene samm tavaliselt minema Google’i pildiotsing ja hakake otsima konkreetset märksõna. Peatu seal! Enne sama toimingut peaksite arvestama, et suurem osa Google’i otsingu piltidest võib olla autoriõigustega kaitstud. Tähendab, kui te võtate pildi lihtsalt teadaolevast või tundmatust allikast, siis varastate selle tegelikult ja võite kannatada selle tagajärgede käes. Sõltuvalt pildist ja allikast, millelt olete selle varastanud, võite kannatada karistuste ja isegi teie vastu kohtumenetluste all, nii et mõelge kaks korda enne Google’i pildiotsingust leitud juhuslike piltide kasutamist. Ja ärge unustage teha kõik endast oleneva, et takistada teisi teie saidilt sisu varastamast.

Ärge kuuma linki

Kuumlinkimine on tava, mis võimaldab teil laadida pilti teisest allikast. Nii et selle asemel, et pilti omal saidil (serveril) majutada, laadite selle tegelikult otse teiselt saidilt. Ja see tähendab, et see kasutab teise saidi ribalaiust, mis maksab neile raha. See on nagu jalgpalli mängu vaatamine lähedalasuvast hoonest ilma staadionile sisenemise piletiraha maksmata.

Samuti saab kuumalt lingitud pildi selle algselt saidilt maha võtta või muuta, et saaksite teadmatult näidata midagi, mida te ei soovinud. Niisiis soovitame selle asemel, et olla kuuma linkimisega ettevaatlik, mitte kunagi kuumotsingu pilte mitte kunagi kasutada!

Erinevat tüüpi pildilitsentsid

Enne kui hakkate oma ajaveebi jaoks pilte otsima, peaksite mõistma erinevat tüüpi pildilitsentse. Ehkki on palju veebisaite, mis pakuvad pilte allalaadimiseks, töötavad nad erinevate litsentside alusel:

 • Õigused hallatavad – selle litsentsiga pilte saab tavaliselt kasutada ainult üks kord makse kohta. Need on kõige kallimad tükid, kuid tavaliselt parimad, mida saate.
 • Maksuvaba – nõuab, et maksaksite pildi eest tasu, mida saate kasutada igal pool ja nii mitu korda kui soovite. Paljud saidid pakuvad tellimusi ja müüvad pakendites pilte.
 • Creative Commons Zero – täiesti tasuta pildid, mida saab kasutada igaüks. Mõne saidi puhul peate fotograafi mainima, nii et ärge unustage enne allalaadimist reegleid kontrollida.

Kuigi need on kõige tavalisemad litsentsid, pidage meeles, et iga sait jätab endale õiguse reegleid muuta. Niisiis, populaarsetele litsentsidele on tegelikult palju rohkem alternatiive ja enne piltide maksmist ja allalaadimist peaksite reeglid alati läbi lugema.

Õigused hallatavad

aktsia pilt
Kasutage alati ametlikke aktsiapiltide saite. Vastasel juhul seate end suurema vastutusega. Kui leiate tundmata saidilt tõeliselt suurepärase pildi tasuta allalaadimiseks, võite kihla vedada, et see on tõele vastamiseks liiga hea pilt

Siin on mõned ettevõtted, millest olete kindlasti kuulnud. Need pakuvad mõnda parimat pilti, mida saate ajaveebi jaoks saada, kuid olge valmis õiguste hallatavate fotode jaoks taskus sügavale jõudma.

Plussid

 • Selle pildi eest, mille eest maksate, saate ainuõigused
 • Professionaalsete fotograafide tehtud kvaliteetsed pildid

Miinused

 • Pilti saab kasutada ainult ühe projekti jaoks; kui soovite seda uuesti kasutada, peate sama tüki eest uuesti maksma
 • Litsentsid on väga kallid (võib hõlpsalt saada kuni paarsada dollarit)
getty pilte
Kuulsaim piltide litsentsimist pakkuv ettevõte on Getty Images – asutatud 1995. aastal

Getty pildid

Getty pildid

Raha logo
Enamik suuremaid honorarivaba pilte (s.o suurem kui 2400 pikslit x 3600 pikslit) müüakse Getty Imagesil umbes 600 dollarit ja Getty maksab nende artistidele sellest 20%

Getty Images on kindlasti kõige hinnatum ettevõte, mis piltidega tegeleb. See oli tuntud viis enne, kui see meedium Internetis populaarseks sai ja on uute tehnoloogiatega kiiresti kohanenud. Saadaval on miljoneid esmaklassilise kvaliteediga fotosid, mida saate Getty Images-ilt saada, kuid nende fotode hind tähendab tavaliselt seda, et see stock fotograafiahiiglane on saadaval ainult suurtele ettevõtetele, kes saavad endale lubada isegi mõnesaja dollari suurust pilti. Jah, see on pildi ainuõiguste saamise hind.

Fotokaas

Fotokaas

See on üks rangemaid ettevõtteid, kes tegeleb kvaliteetsete piltidega. Nende ranged reeglid tagavad väiksema arvu fotode ostmise, kuid võite olla kindel, et need on tipptasemel. Ja kuigi fotod näevad välja hämmastavad, peate ühe pildi eest maksma 10-20 dollarit. Hinnad võivad langeda, kui otsustate neid lahtiselt osta, nii et see võib jõuda isegi väiksemate tööstuses tegutsejate jaoks.

Maksuvaba

Raha
Piltide veebis müümine on tohutu äri. See on nii suur, et selle kosmose liider Shutterstocki kapital on umbes 2,4 miljardit dollarit

Kuigi peate ikkagi maksma honorarivabade piltide eest (need pole tasuta; lihtsalt tasuta kasutustasu), sobivad need tavalisele blogijale palju paremini. Kuna enamik ettevõtteid pakub pakette ja tellimusi, lähevad pildid õiguste hallatavatega võrreldes üsna odavamaks.

Plussid

 • Soodsama hinnaga kui õiguste hallatavate litsentsidega
 • Kujutise piiramatu ja korduv kasutamine
 • Ühekordsed tasud
 • Vähem piiranguid

Miinused

 • Mitte eksklusiivne, mis tähendab, et ka teised inimesed saavad osta sama pilti, mida kasutate

Shutterstock

aknaluuk
Shutterstockil on kahte erinevat tüüpi litsentsi: standardsed litsentsid ja täiustatud litsentsid. Põhimõtteliselt – tavaline litsents on veebis kasutamiseks ja reklaamtrükiste jaoks (nt visiitkaardid, brošüürid, lendlehed jne). Täiustatud litsents on mõeldud toodetele, mida müüakse kasumi saamiseks.

Shutterstock

NY
Shutterstock.com-i asutas New Yorgis üks fotograaf, kes laadis saidi avamiseks üles 30 000 oma pilti ja pakkus neid siis ülimadala hinnaga müümiseks. Keskmine pilt Shutterstockis müüb 2,43 dollarit.

See ettevõte tutvustas aktsiafotode tellimismudelit, nii et pole üllatav, et see on üks kõige tunnustatumaid veebisaite piltide saamiseks. Fakt, et Shutterstockil on peaaegu sada miljonit fotot, ei saa teha midagi muud, kui parandada kaubamärgi mainet. Ehkki saate pilte tellida soovi korral, on need kõige taskukohasemad, kui tellite kuu- või aastakava. Sõltuvalt valitud liitumisplaanist saate pilte saada igaüks hinnaga alates 0,20 dollarist!

iStock

iStock
Mõned saidid, näiteks iStockPhoto, pakuvad automaatselt standardset seaduslikku garantiid, mis lubab teile hüvitada teile teatava summa (iStocki jaoks 10 000 dollarit), kuid võimaldavad kasutajatel ka lisakulude eest osta laiendatud seadusliku garantii, mis lubab hüvitist kuni isegi suurem summa (250 000 dollarit iStocki eest)

iStock

käsi
Kasutage alati ametlikke aktsiapiltide saite. Vastasel juhul seate end suurema vastutusega. Kui leiate tundmata saidilt tõeliselt suurepärase pildi tasuta allalaadimiseks, võite kihla vedada, et see on tõele vastamiseks liiga hea pilt

iStock on veel üks hiiglane selles valdkonnas, kes võib julgustada saama Getty Imagesi toe. See on suur asi! Firma eksisteerib peaaegu kakskümmend aastat ja oli üks esimesi, kes pakkus mikromakseid, mida kasutajad alati soovisid. iStock sisaldab sadu miljoneid pilte, mida saate igaks otstarbeks kasutada. Võimalik on tellida erinevaid plaane ja pilte on võimalik alla laadida umbes 10 dollarit tüki eest. See võib paljudele blogijatele ikkagi kallis olla, kuid see on palju taskukohasem kui õiguste hallatud konkurendid.

Depositphotos

Depositphotos

Vektorpildi loomine ja redigeerimine
Vaadake vektorpildi loomist ja redigeerimist [Cheat Sheet]

Veel üks tuntud ettevõte, millel on aastatepikkune kogemus. Depositphotos on keskendunud autoriõiguseta piltidele ja pakub mitmesuguseid tellimisvõimalusi. Nende üle 80 miljoni fotovaru on jagatud mitmesse kategooriasse, nii et saate hõlpsalt leida vajaliku. Ettevõte pakub aktsiafotosid, vektorpilte ja videoid. Sõltuvalt valitud plaanist saate foto saada vaid 2–4 dollarit tüki eest.

StockPhotoSecrets pood

StockPhotoSecrets pood

Stock pildid
Vaata stock pilte [Cheat Sheet]

See fotoagentuur on pühendatud väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele. Sellel on suur pildikogu, mida saate osta pakkides või makstes igakuise tellimuse. Sõltuvalt valitud plaanist lähevad fotod teile maksma keskmiselt 5 dollarit ja tellimisel ainult 0,20 dollarit pildi kohta. Kui te ei saa endale lubada mõnda suurematest valdkonna tegijatest, kuid soovite siiski honorarivaba pilte, võib StockPhotoSecrets Shop teile ideaalne valik.

Creative Commons Zero (tasuta)

Creative Commons Zero litsentsiga sildiga pildid on täiesti tasuta. Saate need alla laadida ükskõik kuhu ja igal ajal. See litsents võimaldab teil pilte ka äriprojektides kasutada, kuid te ei saa pilte oma toodetena edasi müüa. See on kindlasti kõige populaarsem litsents, mida inimesed otsivad, kuna enamasti ei pea te isegi registreeruma saidile, mis pakub Creative Commons Zero pilte.

Plussid

Creative Commonsi litsentsi alusel litsentsitud piltide omistamisel peate alati lisama järgmised üksikasjad
qwas
Kujutise või foto pealkiri, kui see on sellele antud
 • Täiesti tasuta
 • Saate pilte kasutada mitmetes (isegi ärilistes) projektides
 • Kergesti ligipääsetav
 • Kõrge kvaliteet

Miinused

 • Sama pilti võivad kasutada miljonid teised blogijad
 • On veel piiranguid, mille eest peate hoolitsema
 • Kuulutused saidil

Unsplash

kirjutamine
Kujutise looja nimi

Unsplash

Kujutise allikas
Kujutise allikas

Üks populaarsemaid saite piltide saamiseks on Unsplash. Sellel on rohkem kui 500 000 pilti ja nende arv suureneb. Kui Unsplashi esimest korda avate, hämmastab teid saadavate piltide kvaliteet tõenäoliselt. Ja jah, kõik need hämmastavad pildid on täiesti tasuta ja saate neid oma blogis kasutada, muretsemata, et keegi teid maha jahib. Sellegipoolest on üks probleem. Unsplash on nii populaarne, et miljonid inimesed kasutavad selle teenuse pilte, nii et võite neid leida kogu veebist.

Pildilitsents
Pildilitsentsi üksikasjad

Pixabay

Pixabay

Selle tasuta fotofoto saidi lõid kaksikud vennad Saksamaalt ja sellest on kiiresti saanud üks populaarsemaid veebisaite, mis pakuvad tasuta pilte praktiliselt igasuguste projektide jaoks. Nende tähelepanu keskmes on kaasaegsed ja autentsed pildid. Kõik fotod on esitanud nende suur hulk kasutajaid. Praegu on kasutajate üles laaditud pilte enam kui paar sadade tuhandete kaupa ja nende arv muutub iga päevaga ainult suuremaks.

Pexels

Pexels

G
Uuringu kohaselt võtab 60% klientidest ettevõttega ühendust ainult siis, kui selle pilti kuvatakse otsingutulemustes

Selle tasuta fotofoto saidi lõid kaksikud vennad Saksamaalt ja sellest on kiiresti saanud üks populaarsemaid veebisaite, mis pakuvad tasuta pilte praktiliselt igasuguste projektide jaoks. Nende tähelepanu keskmes on kaasaegsed ja autentsed pildid. Kõik fotod on esitanud nende suur hulk kasutajaid. Praegu on kasutajate üles laaditud pilte enam kui paar sadade tuhandete kaupa ja nende arv muutub iga päevaga ainult suuremaks.

Stock Snap

Stock Snap

See populaarne sait saab iga päev uusi tasuta pilte. Administraatorid kureerivad esitatud pilte ja valivad ainult parimad, mis veebisaidile ilmuvad. Kõik on täiesti tasuta ja saate pilte oma ajaveebi kasutada ilma küsimata. Lihtsalt otsige vajalikku pilti või sirvige saidil mitut kategooriat. Praegu on enam kui 50 000 pilti, mille on esitanud üle 5000 tellitud fotograafi.

Gratisograafia

Gratisograafia

Huvitava nime taga on ettevõte, kes kasutas tasuta piltide jaoks ainulaadset lähenemist. Miljonite sarnaste fotode töötlemise asemel otsustas Gratisography meeskond oma saidil olevate fotode suhtes olla väga-väga valiv. Koguse asemel võite välja jätta väiksema arvu täiesti ainulaadseid fotosid. Need on käsitsi korjatud ja peavad vastama kõrgetele kvaliteedinõuetele. Neid tsiteerides: „Gratisograafia pildiks saamiseks peab pilt lauale tooma midagi ainulaadset. Muidugi, see peab olema suurepäraselt komponeeritud, õiges koguses valgust ja säritust, terav fookus kesksele objektile. ”

Kuidas pilte alla laadida?

Nagu 2x
Vähemalt ühe pildiga postitused saavad Facebooki ja Twitteri kaudu veel kaks korda rohkem jagamist, kui need, millel pole pilte, ja Facebookis olevad pildid 93% kõige huvitavamatest postitustest, võrreldes olekuvärskenduste, linkide ja isegi videoga

Fotode allalaadimine sõltub teie valitud saidist. Ilmselt paluvad saidid Rights Managed ja Royalty Free saidid registreeruda ja maksta tellimiskava eest (või tellida neilt pilt). Kuid pärast seda on piltide allalaadimine enam-vähem sama. Vaatame, kuidas haarata pilt Unsplashist, mis on täiesti tasuta:

 1. Avatud Unsplash sait
 2. Otsige pilti (näiteks „rand”)
 3. Sirvige kõiki pilte, mis vastavad teie päringule
 4. Suurema versiooni avamiseks klõpsake soovitud pildil
 5. Klõpsake nuppu “tasuta allalaadimine”

Unsplash

hoone
Optimeerige oma pilte nii, et need laaditakse kiiresti. Nende andmetel, 47% vaatajatest soovib kahesekundilist laadimisaega

Asjad, mida tuleks enne piltide üleslaadimist oma saidile jälgida

Nüüd, kui pilt on arvutisse salvestatud, peaksite veel enne pildi oma blogisse üles laadimist hoolitsema.

Resolutsioonid

alt-tekst
Kui lisate oma ajaveebile pilte, pidage meeles, et lisage SEO metaandmed. Otsimootor ei saa pilti vaadata ja saab intelligentselt kindlaks teha, mida see kujutab, samamoodi, kui ta suudab teie kirjutatud sisu tõlgendada. Alt teksti lisamine aitab teie saidil saada rohkem liiklust

Kontrollige pildi eraldusvõimet. Kui soovite pildi postitusse lisada, peaksite selle laius olema vähemalt 700–800 pikslit (laius sõltub teie installitud teemast ja võib tohutult erineda). Mõnevõrra suurema pildi üleslaadimine on alati parem lahendus – kui kasutate ajaveebiplatvormi WordPress, vähendab see seda oma postituse jaoks automaatselt, kaotamata kvaliteeti. Kuid kui laadite üles väikese pildi, muutub see uduseks, kui otsustate selle ekraani sirutada.

Lisateave piltide käitlemise kohta WordPressis

Vorming ja faili suurus

Suure eraldusvõimega piltide faili suurus on hõlpsalt suurem kui 10 MB. Kui neid pilte pole õigesti vormindatud, võivad need veelgi suureneda. Enne üleslaadimist peaksite kontrollima suurust ja vormingut, eriti kui teil on piiratud hostimisruum ja ribalaius.

Piltide optimeerimine veebi jaoks

Kujutiste optimeerimiseks oma ajaveebi jaoks on veel palju ära teha. Kuna meil on WordPressis juba spetsiaalne artikkel piltide parendamiseks, ei hakka me siin üksikasjadesse laskuma.

Järeldus – millised pildid sobivad mulle?

Loodame, et see juhend on aidanud teil mõista piltide tähtsust oma ajaveebi jaoks. Samuti loodame, et taipasite, et piltide varastamine Google’i otsingust ja teistelt veebisaitidelt pole viis ajaveebi loomiseks. Kuid nüüd, kui teate nende pakutavate erinevate aktsiate ja saitide kohta, kuidas oma blogi valida?

Ilmselt kui alustate alles ajaveebi loomist ja teil pole piltide jaoks eelarvet, siis on see võimalus Creative Commons Zero (tasuta). Sellel on mõned negatiivsed küljed, kuid kui peaksite kinni meie mainitud populaarsetest saitidest, ei tohiks teil probleeme tekkida. Teie käsutuses on miljoneid fotosid ja saate magada tihedalt, teades, et te ei varasta midagi. Kuid niipea, kui teie ajaveeb kasvab, võivad tasuta pildid takistada teil järgmise verstaposti saavutamist.

Kui leiate, et tasuta pildid on ummikus ja saate endale lubada paar lisa, siis on autoriõigusega pildid teile sobiv valik. Õige hallatavad fotod on kõige kallimad ja need tuleks jätta ainult suurematele ettevõtetele, kes saavad endale lubada ühe pildi jaoks kümneid (kui mitte sadu) dollareid kulutada..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map