Kuidas muuta oma veebimajutusteenuse pakkujat?

Sissejuhatus

lipp

Maailma esimene veebimajutav ettevõte oli Concentric, hiljem ümber XO Communications


kook

esimene veebiserver loodi 6. augustil 1991

Veebisaidi loomiseks ja veebisaidile veebis ligipääsetavuse tagamiseks peate valima serveri, kus see asub. Serverid pakuvad veebimajutusettevõtted ja kui te hakkasite hiljuti selle ala vastu huvi tundma, on järgmine juhend teile kasulik.

See on teile abiks, kui saate kõigepealt aru, mis veebimajutus tegelikult on, miks see on oluline ja mida peate oma hostiteenuse pakkujalt otsima. Kui te ei vaeva neid üksikasju, siis on tõenäoline, et te ei saa parimat pakkumist ega parimat paketti.

Õnneks pole see veel maailma lõpp; inimesed muudavad mitmesugustel põhjustel kogu aeg oma veebihoste. Mõni on lihtsalt rahul sisuvõrgu levitamissüsteemide kiiruse või kvaliteediga. Teised leiavad, et sama kvaliteediga teenus on madalama hinnaga või mugavamate maksetingimustega.

Kui leiate end sellisest olukorrast, on hea aeg otsida paremat veebimajutusettevõtet. Veebisaidi ülekandmine võib aga tunduda keeruline ülesanne. Selles juhendis selgitatakse üksikasjalikke juhiseid kasutades terminoloogiat, probleeme ja protseduure, et saaksite enesekindlalt edasi liikuda.


laadur

Oma veebisaidi teisaldamiseks teise serverisse saab teha viis sammu.

1. samm. Leidke uus veebi

Enne uue teenuse valimist võtke aega veebihostide uurimiseks. Vaadake veebipõhiseid ülevaateid ja klientide tagasisidet, vaadake, milliseid pakkumisi pakuvad teised hostimisteenuse pakkujad, nende hinnasüsteemid, serveri konfiguratsioonid, CDN jne.

skeemipirukas

Kui olete leidnud uue uue pakkuja, mõelge, et võiksite tulevikus mingil hetkel ka sellelt hostimisteenuselt üle minna. Sel põhjusel on soovitatav oma domeen registreerida kolmanda osapoole teenusepakkuja juures, kuna sel moel ei mõjuta see teie domeeni alati, kui vahetate veebimajutajaid..

Meie soovitatav hostiteenuse pakkuja Bluehost pakub külastajatele eripakkumist, mis sisaldab TASUTA domeeninime. Kui teile nende teenused ei meeldi, pakuvad nad 30-päevast raha tagasi garantii.

2. samm. Leidke ja laadige alla oma veebisait

Järgmine samm on leida, kuhu teie eelmine host on teie veebisaidi salvestanud. Lisaks võib teie sait kasutada rohkem andmebaase, nii et peaksite uurima, kas ka nendest on võimalik varukoopiaid saada.

Kui olete failid leidnud, laadige need alla oma töölauale, et saaksite need kinkida oma järgmisele hostiteenuse pakkujale.

3. samm. Eksportige oma veebisaidi andmebaas

Nagu varem mainitud, kui teie veebisait kasutab lisaandmebaase näiteks külastaja andmete säilitamiseks või vormide haldamiseks, peate need hankima ja eksportima. Protsess võib olenevalt andmebaasist erineda, nii et kõige parem on need üksikasjad välja töötada koos oma eelmise hostiteenuse pakkujaga. Hostid pakuvad veebisaitide andmebaaside eksportimise ja importimise käitlemiseks tööriista phpMyAdmin.

Kui kasutate cPanelit (mis tõenäoliselt olete ka teie), pole andmebaasi eksportimine nii keeruline ülesanne. Kasutate phpMyAdminit, mis on iga cPaneli loomulik osa. Ärge laske kummalistel nimedel, failidel ja andmebaasidel teid heidutada; isegi kui te ei saa kõigest aru, peaksite siiski saama kogu asja ise teha.

 1. Liikuge saidile https://my.bluehost.com/cgi-bin/cplogin ja logige sisse oma Bluehost kontole
 2. Leidke vahekaart „Andmebaas” ja avage see
 3. Liidese avamiseks klõpsake phpMyAdmini ikoonil
 4. Valige andmebaas
 5. Kuskil menüü keskel on nupp „Ekspordi“. Klõpsake sellel.
 6. Valige suvand „Kiire kuva ainult minimaalsed valikud”. Kohandatud suvandite kasutamiseks peate teadma mõnda või mitut MySQL-ist, seega valige see ainult siis, kui teate, mida teete. Muidu teeb kiirvalik triki.
 7. Ekspordi andmebaasi kiirsuvandid

 8. Kui seda ei kuvata veel, valige ekspordiks valitud vorming „SQL“.
 9. Ekspordi alustamiseks klõpsake nuppu “Mine”
 10. Valige, kus seda küsitakse, kuhu faili salvestada (töölaud või kohandatud kaust, mis teile meelde jääb; vajate seda faili hiljem, nii et ärge seda kaotage)

See oli kiire, kas polnud? Teie andmebaas on nüüd valmis uude masinasse importimiseks.

4. samm. Laadige oma veebisait üles ja importige andmebaas

Sarnaselt ekspordiga peate üksikasjad välja töötama koos oma hostiga. Juhul, kui olete oma andmebaasi SQL-i eksportinud, siis läbi phpMyAdmin, võite MySQL-i abil oma veebisaidi oma uude hostimiskontole importida. Olenemata kasutatavatest tööriistadest ei ole see tegelikult nii keeruline. Tavaliselt teeb see majutusteenuse pakkujaid üksinda.

Kui kasutate staatilist veebisaiti (mida inimesed kasutavad tänapäeval tavaliselt ainult siis, kui neil on oma ettevõtte tutvustamiseks lihtne sihtleht), on kõik uuele hostile seadistamine sama lihtne kui failide üleslaadimine. Ühes eelnevas etapis ütlesime teile, et peate alla laadima kõik failid oma eelmiselt hostilt. Sel juhul peate need failid lihtsalt oma uue Bluehost-konto kausta public_html üles laadima ja see on valmis.
Uute failide üleslaadimiseks võite valida ühe kahest lihtsast võimalusest.

Laadige üles failihalduri kaudu

Kui otsite viisi, kuidas seda kiiresti teha, ja soovite sellest lihtsalt üle saada, võite kasutada Bluehost’i failihaldurit:

 1. Logi sisse oma Bluehost cPaneli konto.
 2. Leidke failid ja valige File Manager
 3. Topeltklõpsake selle avamiseks public_html
 4. Laadige kõik selle kausta alla kõik failid, mille olete varem alla laadinud

Laadige üles FTP kaudu

Tavaliselt kasutatakse failihaldureid ainult ühe faili üleslaadimiseks või muutmiseks, kui te lihtsalt ei saa mingil põhjusel endale lubada FTP-klientide seadistamist. Näiteks kasutate seda, kui peate oma saidil avalikus arvutis midagi muutma, mis lihtsalt ei osanud oodata, et saaksite koju tagasi.

Kuid tavaliselt soovitame kasutada FTP-klienti. Saate kiiresti installida FileZilla, mis on tasuta klient ja mida blogijad kogu maailmas kõige sagedamini kasutavad, ning serveriga ühenduse luua, kasutades sisselogimismandaate, mis saite pärast uue masina registreerimist. Teil on vaja FTP-serveri nime, kasutajanime ja parooli.
Pärast sisselogimist peaksite nägema oma serveri väikest osa, mis sisaldab kõiki kaustu. See näeb välja nagu teie arvuti kaust, nii et kausta public_html leidmine ei tohiks olla keeruline.

Nüüd leidke lihtsalt allalaaditud failid ja lohistage need kausta. Sõltuvalt failide suurusest ja Interneti-ühenduse kiirusest võib kõigi ülekandmine võtta mitu minutit. FileZilla teavitab teid, kui kõik on lõpule jõudnud, nii et saate brauserist navigeerida oma domeenile, et näha saiti uuesti töös.

Dünaamiline veebisait

Dünaamilised veebisaidid kasutavad andmebaase, et salvestada palju teavet, mis on vajalik selle normaalseks toimimiseks. Kui kasutate kohandatud veebisaiti või mõnda populaarset CMS-i, näiteks WordPress, tähendab see, et teil on ka andmebaas, mis tähendab, et peate selle koos failidega üle kandma.

Nii nagu andmebaasi eksportisite, saate selle importida ka PhpMyAdmini kaudu:

 1. Avage brauserist https://my.bluehost.com/cgi-bin/cplogin ja logige sisse oma Bluehost kontole
 2. Leidke vahekaart „Andmebaas” ja avage see
 3. Liidese avamiseks valige ikoon phpMyAdmin
 4. Kuskil menüü keskel leiate vahekaardi / nupu „Import”.
 5. Andmebaasi impordi võimalus

 6. Klõpsake nuppu „Sirvi” ja leidke andmebaas, mille varem eksportisite. Kui andmebaas on pakitud, siis kindlasti kõigepealt lahti pakkige (teil peaks olema .sql-fail valmis)
 7. Impordi andmebaas

 8. Klõpsake nuppu „Mine” ja oodake mõni minut

Kui kõik oli korras, peaksite nägema järgmist sõnumit: “Importimine on edukalt lõpule viidud, X päringud on täidetud”.

Kas kasutate sisuhaldussüsteemi nagu WordPress?

Kui kasutate sisuhaldussüsteemi nagu WordPress, Blogger või Joomla, saate nende looduslike rändevalikute abil kõike palju lihtsamaks muuta. Näiteks kui olete WordPressi saidi migreerimine uude hostisse, saate teha kõike nende impordi ja ekspordi suvanditega, mis võimaldavad teil kogu saidi paari hiireklõpsuga üle viia. Õnnelik sina!

kasutada

40,2% maailma veebisaitide hostiks on USAs asuv pakkuja

5. samm. Kontrollige oma veebisaiti

Kui edastus on lõpule viidud ja andmebaasid imporditud, saate oma veebisaiti testida. Parim viis selleks on ajutise URL-i kasutamine. See võimaldab teil oma veebisaidile juurde pääseda ka siis, kui teie domeeninimi ei osuta uuele serverile.

Ajutise URL-i leidmiseks logige sisse oma kontohalduspaneelile. Järgmisena klõpsake valikul „Konto tehnilised üksikasjad”. Kui olete sisse tulnud, peaks seal olema jaotis nimega Temp. URL, mille kõrval kuvatakse teie ajutine URL. Kõik, mida peate tegema, on lihtsalt külastada seda URL-i ja vaadata oma veebisaiti.

Ajutine URL näeb välja selline: http: // ipaddress / ~ kasutajanimi

Asendage “ipaddress” oma hostinime IP-aadressiga ja kasutajanimi peaks olema sama, mida kasutate oma cPaneli kontole sisselogimiseks. Ärge unustage enne seda sümbolit „~“.
Serveri IP-aadressi leidmiseks logige oma cPanelisse sisse veel üks kord. Leidke vahekaart „Statistika” ja klõpsake nuppu „Laienda statistikat”, mis kuvab lisateavet, sealhulgas teie jagatud hostimiskonto IP-aadressi.

Nüüd saate oma veebisaiti testida ajutise URL-iga, kuni ootate või kuni olete seadistage nimeserverid et osutada oma vanale domeenile.

Kui teie sait näeb välja ja töötab ootuspäraselt, siis on tore! Kui aga midagi on valesti, olge siiski valmis tegema väikseid muudatusi ja muudatusi.

Olulised asjad, mida meeles pidada

kleebised

Jagage riikide kaupa

Bluehost ja Hostmonster

Kui kogu ülekandeprotsess on lõpule jõudnud ja olete veebisaidi testinud, peate ülemineku lõpuleviimiseks tegema mitmeid asju. Pidage meeles, et need on vajalikud sammud, et vanad külastajad teie veebisaiti pidevalt külastaksid, ning veenduge, et teie sait toimib plaanipäraselt. Alustame siis.

Teatage kasutajatele, et kolite oma veebisaiti

Oma veebisaiti liigutades peaks seisaku aeg olema võimalikult lühike. Ideaalne, kui kasutajad vaevu märkavad, et sait ei töötanud. Siiski peaksite mõni päev ette teatama, nii oma veebisaidil kui ka sotsiaalsete võrgustike profiilides. Peaksite ka nägema, et kiri on seisaku ajal nähtav, nii et teie kasutajad teavad, et sait varundatakse õigeaegselt.

Muutke DNS-i

See on väike detail, millest võib kergesti mööda vaadata. Kui olete oma veebisaidi üle kandnud, peate oma DNS-i kirje vahetama uuele serverile, kus teie sait on registreeritud. Põhjus, miks see on oluline, on see, et DNS-kirje on nagu kaart või juhend, mis tagab teie külastajate jõudmise õigele lehele. Kui jätate selle muutmise tähelepanuta, suunatakse kasutajad valesti vealehele. Peate oma uuelt hostingu pakkujalt hankima uue DNS-i ja asendama vana.

Pärast DNS-kirjete teisaldamise taotluse esitamist peaks ümberlülitumiseks kuluma mõni tund või mõnel juhul terve päev. Teisisõnu, kui külastajad kurdavad, et nad ei leia teie veebisaiti, veenduge, et olete värskendanud oma uut DNS-i.

Jälgige saidi tööaega

Kui uus DNS on määratud, on teie ülekandmine põhimõtteliselt lõpule viidud. Soovite järgmise paari päeva jooksul hoolikalt jälgida oma serveri tööaega, et veenduda, kas kõik töötab korralikult.

Äärmiselt oluline on mitte oma valvurit maha jätta ja kui te märkate, et mõni probleem ilmneb võimalikult kiiresti. Muidugi ei tähenda veebisaidi tööaja jälgimine seda, et peate oma veebisaiti külastama iga 5 minuti tagant; see tähendab, et ülesande täitmisel peate kasutama tööriistu ja rakendusi.

Mõned kasulikud tööriistad, millele võite tugineda, on Pingdom, Uptime Robot ja Monitor Us. Sõltumata valitud tööriistast, peate need järgmiste elementide jälgimiseks kalibreerima: Ping, HTTP, DNS Server ja TCP port.

Hosting tüübid

Otsige puuduvaid linke ja erinevaid saidistruktuure

Üks asi, mida peaksite serverite vahetamisel kindlasti teadma, on selliste varade nagu graafika võimalik kaotus või vale paigutus. See võib juhtuda hostimiskeskkonna muutmise tõttu ja pole tõenäoline, et näete umbes 404 (ei leitud) viga. Niisiis, lihtsalt olge vaatleja ja jälgige oma 404 logi, et näeksite, kas lingid või mittetöötavad varad on olemas. Kui leiate need, võib osutuda vajalikuks kiire parandamine või asendamine ja teil on hea minna.

Teine viis selle probleemiga tegelemiseks on ümbersuunamine 404 lehelt teisele lehele, mis juba töötab. See ei ole muidugi probleemi lahendus, see on lihtsalt alternatiiv 404 lehe kuvamisele.

See töötab nii lehtede kui ka kataloogide jaoks, nii et teie kasutajatel on tõrke 404 asemel alati sisu, mida vaadata. Lõpuks võite seda kasutada oma eeliseks ja luua kohandatud tõrkelehe 404, mis võib olla lõbus või meelelahutuslik, näiteks kuvades naljakat pilti või pakkumist. Nii ei hakka külastajad nii tõenäoliselt vastu lehele maanduma.

Siin on mõned näpunäited, mis aitavad teil lahendada katkenud linke ja 404 lehekülge. Nende toimimiseks peate koodi paigutama .htaccess-faili.
Nii saate redigeerida .htaccess faili FTP abil (FileZilla)

 1. Avage FileZilla
 2. Logige sisse oma serverisse
 3. Oma veebisaidi failide loetlemiseks avage public_html
 4. Valige .htaccess
 5. paremklõpsake sellel ja valige Kuva / redigeeri või laadige see oma arvutisse alla

Kui te ei leia .htaccess-faili oma serverist, siis tõenäoliselt pole kedagi või see on lihtsalt peidetud. Alustuseks veenduge, et valitud oleks „Kuva varjatud failid (punktifailid)”, kui olete sisse loginud cPanelisse ja kasutanud failihaldurit või kui olete FileZilla ülamenüüst valinud „Jõud näitab peidetud faile”. Kui te ikka ei leia seda faili, peaksite looma avaliku_html kausta uue, klõpsates sellel hiire parema nupuga ja luues uue faili nimega .htaccess.

Siis saate kasutada koodi:

 • Määratlege leht 404: ErrorDocument 404 /errorpage.html
 • Lehe ümbersuunamine uude asukohta: ümbersuunamine 301 /old-page.html http://www.example.com/new-page.html
 • Suuna kogu kataloog uude asukohta: redirectMatch 301 ^ / category /? $ Http://www.example.com/new-category/

Pärast muudatuste tegemist peaksite faili salvestama ja selle serverisse üles laadima, kirjutades vana faili üle.

E-posti vahetamine

Jällegi, e-posti vahetamine on see, millest inimesed sageli mööda vaatavad. Kui uuele veebimajutajale üleviimine on lõpule jõudnud, on meilide edastamiseks kolm erinevat viisi.

 • Kui teie e-posti hostitakse domeenide registripidajal, saate seda hõlpsalt teisaldada. Teil on vaja ainult muuta (@) kirjet ja määrata see uue masina IP-aadressile, mis asub tavaliselt teie uue masina kliendiportaalis
 • Kui teie e-posti kontosid hostitakse koos kolmanda osapoolega, peate tegema järgmist. Veenduge, et teie MX-kirjed ja muud asjakohased kirjed, mida teie e-posti teenuse pakkuja nõuab, on värskendatud uues DNS-is. Arvestades, et kolite oma DNS-i uue pakkuja juurde, on oluline ka nende failide teisaldamine. Muidugi, kui te ei liiguta DNS-i, peate tegema ainult 1. toimingut.
 • Ja kui teie e-posti kontosid hostitakse eelmise hostiteenuse pakkujaga, saate pärast uue teenusepakkuja vahetamist olemasoleva e-posti konto uuesti luua. Peate konfigureerima ka oma uue e-posti agendi.
liivakell

Enamik veebimajutusteenuste pakkujaid lubab 99,99% tööajast, kuid 99,90% on tööaeg juba 10 minutit seisakuid nädalas

hind

Paljude veebimajutuskavadega kaasnevad varjatud kulud. Ehkki nad meelitavad kliente raha tagasi garantii skeemidega, kuid kui te ei olnud rahul, saavad veebimajutusettevõtted teie raha tagasi maksmist vältida või seda lihtsalt pikendada

veebiserver

Piiramatu veebiruumi ja ribalaiuse lubadus on petmine. Veebimajutusettevõtted müüvad oma servereid üle, eriti jagatud veebimajutus, mille tulemuseks on halb jõudlus, pikemad serveri seisakuid ja regulaarsed tagasilöögid

puu

Kõige usaldusväärsem meetod, mida kasutame usaldusväärse hostiteenuse pakkuja määramiseks

Faktid ei valeta. Kui silmapaistvat veebisaiti on aastaid majutanud konkreetne pakkuja ja selle omanik on hostimisteenustega igati rahul, pakub see tegelikku masinat, see on selge tõend, et host, millest me räägime, on õige.

Kui vajate üksikasjalikumat selgitust selle toimingu täitmise kohta, vaadake seda giid.

Rikutud andmebaasi võimalus

Viimaseks võib juhtuda, et ülekandmisel rikutakse teie andmeid. Paanikaks pole põhjust ja sellele probleemile on arvukalt lahendusi, kuid need kõik sõltuvad platvormist endast. Kuna kõige tavalisem platvorm on WordPress, arutame selle platvormi andmebaasi mõnda võimalikku lahendust.

Kui teie WordPressi andmebaas on rikutud, võite ülekannet uuesti proovida, kuid kõigepealt peate keelama kõik pistikprogrammid. Kui see töötab, lülitage kogu veebisaidi importimisel pistikprogrammid uuesti sisse. Kahjuks ei ole see elujõuline lahendus, kui te ei pääse armatuurlauale juurde, seega peate võib-olla proovima mõnda järgmistest võimalustest:

 • Laadige andmebaas uuesti üles ja kirjutage see üle vana.
 • Proovige tuvastada rikutud tõrke täpne asukoht ja laadige see konkreetne fail lihtsalt oma vanalt saidilt uuesti üles.
 • Avage fail ja veenduge, et see osutab uuele serverile.

Kuidas parandada purunenud WordPressi andmebaasi

Mõnikord ei lähe andmebaasi eksportimine ja importimine nii sujuvalt, kui soovisite. Kuid enne, kui teil selle üle mõte kaotab, võite ikkagi proovida mõnda nippi selle parandamiseks.

 1. Logige sisse oma cPanelisse
 2. Avage PhpMyAdmin
 3. Valige vasakpoolsest menüüst andmebaas
 4. Valige parandamiseks andmebaas

 5. Kui olete andmebaasi valinud, peaksite kontrollima, kas teil on õige andmebaas. WordPressi andmebaasis on kõik tabelid märgistatud wp_-ga
 6. Kõigi tabelite valimiseks andmebaasist valige ekraani allservas olev nupp „Kontrolli kõiki”
 7. Remondi andmebaas

 8. Valige suvand „Remonditabel”
 9. Paranda andmebaasi võimalus

See on kõik, mida saate siin teha. Pärast remondiprotsessi peaksite nägema teadet, mis kinnitab andmebaasi edukat parandamist. Kui teil pole ikkagi õnnestunud andmebaasi parandada, võite proovida veel ühte asja – see muudab faili wp-config.php.

 1. Avage FileZilla ja logige sisse oma FTP-serverisse
 2. Otsige üles fail wp-config.php
 3. WP konfiguratsioon

 4. Laadige see oma arvutisse alla
 5. Muutke faili, avades selle tekstiredaktoris
 6. Faili lõppu sisestage see: define (‘WP_ALLOW_REPAIR’, true);
 7. Defineerige WP konfiguratsioon

 8. Salvestage muudetud fail wp-config.php ja laadige see FileZilla kaudu tagasi serverisse ja kirjutage fail üle
 9. Avage oma brauser ja liikuge saidile http://yoursite.com/wp-admin/maint/repair.php
 10. Klõpsake nuppu Paranda andmebaas

Pärast remondiprotsessi lõppu näete andmebaasis olevate tabelite kohta olekuteateid, et saaksite tuvastada, kas midagi on rikutud. Samuti näete järgmist teadet: „Remont on lõpule viidud. Eemaldage järgmine rida saidist wp-config.php, et seda lehte ei saaks kasutada volitamata kasutajad.
define (‘WP_ALLOW_REPAIR’, tõsi); “

Nii et ärge unustage, et naaske faili juurde, eemaldage lisatud rida ja salvestage see uuesti.

Kui ükski neist lähenemisviisidest ei tööta, peate WordPressi automaatse andmebaasi parandamise protsessi alustamiseks leidma kellegi, kes oskaks kodeerida..

Laske tugimeeskonnal uuele hostile üleviimine hakkama saada

Kui te pole kindel, kuidas teha kogu ülekandmine uuele hostile ise või kui teil pole lihtsalt aega kulutada sellistele tehnilistele vajadustele, mille eest te tegelikult ei hooli, võite jätta kõik spetsialistide osavate kätesse kell Bluehost.

Jah, jah, peate ülekande eest maksma. Kuid sel juhul saate lõõgastuda, jalutada või nahka päikest võtta, kui teil on õnn elada ranna lähedal, samal ajal kui tugimeeskond teeb teie heaks kõik.

Bluehost saab saidi teie serverisse teisaldada ja see maksab teile 149 dollarit. 99. See hind sisaldab kuni 5 veebisaidi ja 20 e-posti konto üleviimist. Jah, tugimeeskond hoolitseb kõigi failide, andmebaaside ja kõige eest, mis on teie saidi toimimiseks hädavajalik, ja näeb välja samamoodi nagu vanas hostis.
Selle valiku valimisel pole tegelikult vahet, kus saite võõrustasite, kuid pidage meeles, et Bluehost ei paku praegu edasimüüja-, VPS- või spetsiaalserveri kontode migreerimistuge.

Üks suurepäraseid asju selle juures on see, et sellega ei kaasne mingit riski. Kui olete valmis Bluehostisse migratsiooni alustama, teavad nende eksperdid, mida nad teevad. Isegi seda silmas pidades saavad nad aru, et teie sait on teie jaoks oluline, nii et nad vaataksid enne oma kätega tutvumist kõik üle ja veenduge, et see on täielikult töökorras..

Kui olete valmis Bluehostisse üleviimist alustama, lugege lisateavet siin.

Järeldus

Veebimajutuse pakkuja vahetamine pole suur vaeva. Võimalikud probleemid on mõned, kuid mitte midagi, mida ei saa õigeaegselt lahendada.

Kui te pole oma veebimajutusteenusega rahul, ärge kõhelge mõne teise pakkuja leidmisest. See juhend aitab teil protsessi läbi viia minimaalse seisaku ja ebamugavustega.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked