Kuidas kasutada WordPress CMS-i

Selle juhendi kohta

Selles juhendis käsitleme lähemalt teie WordPressi ajaveebi haldamist. Kui olete oma ajaveebi loonud, saate teada, kuidas seda kohandada, kujunduses ja paigutuses muudatusi teha, oma esimest postitust või lehte luua ja palju muud teha.


WordPressi esi- ja tagakülg

MM ja ML

WordPress ilmus esmakordselt 2003. aasta 27. mai selle asutajate Matt Mullenwegi ja Mike Little’i litsentseeritud GPLv2 alusel välja antud versiooniga oli 0.7. Praegu on versioon jõudnud arvuni 5.2.2, mis vabastati 18. juunil 2019

Parim ajaveebiplatvorm WordPress koosneb kahest valdkonnast: teie ajaveebi esiosa ja tagaosa. Esikülg on see, mida teie külastajad teie blogisse tulles näevad. Paljud tagaosas tehtavad toimingud, näiteks teema kohandamine, pistikprogrammi funktsioonide täiustused ja sisu avaldamine, on esiosas nähtavad. Samuti on toiminguid, mida saavad teie ja teie külastajad teha otse ajaveebi esiotsa, sealhulgas kommenteerimine ja ühiskondlik jagamine.

Tagakülg, mida nimetatakse WordPressi juhtpaneeliks, võimaldab teil täielikult hallata oma ajaveebi sisu, kogukonda, funktsioone ja kujundust. Sellele pääsevad juurde vaid kasutajad, kelle olete määranud ja oma blogis konto määranud. WordPressi juhtpaneelile juurdepääsu saamiseks peate oma brauseri aadressiribale tippima: example.com/wp-admin ja logima sisse oma WordPressi kasutajanime ja parooliga.

Vaadake kiiret demo (4:03)

Kuva juhtpaneeli ekraanipilt
Kuva juhtpaneeli ekraanipilt

Armatuurlaud on ajaveebi haldamise keskus. See koosneb kolmest põhiosast: vasakpoolne menüü, ülemine tööriistariba ja keskmine osa.

WordPressi juhtpaneeli vasakus veerus leiate kõik oma administraatori suvandid ja kuhu keskendutakse suurem osa teie loomingulistest jõupingutustest. Selles veerus on menüüvalikud järgmiste funktsionaalsete alade jaoks:

Suuremad WP versioonid
WordPressi suuremad versioonid vabastatakse igal versioonil 152 päeva keskmiselt
Viimane versioon pirukas
22% saidi WordPress versioon töötab WordPressi uusimas versioonis
Wordpress 4.x ja 3.x
Uuendused

Leidke WordPressi platvormi värskendused koos installitud pistikprogrammide ja teemadega.

Postitused

Vaadake kõiki postitusi (ajaveebi sisu), lisage uus postitus, vaadake ja looge kategooriaid, vaadake ja looge silte.

Meediumid

Vaadake oma meediumikogu (pilte, dokumente ja muid failide üleslaadimisi) ja laadige üles uued failid.

Lehed

Vaadake ja lisage oma ajaveebisse uusi staatilisi lehti.

Kommentaarid

Kommentaaride haldur, kus kinnitate või kustutate blogi postituste ja lehtede uued kommentaarid.

Välimus

Teemade haldamine, oma ajaveebi kujunduse kohandamine (sõltuvalt teemast), vidinate haldamine, menüüelementide haldamine ja ajaveebi päise muutmine (sõltub teemast).

Pluginad

WordPressi funktsioonide täiustamiseks hallake ja lisage uusi pistikprogramme.

Kasutajad

Hallake kasutajaid, lisage uusi kasutajaid ja värskendage oma WordPressi profiili (nimi, parool ja üksikasjad).

Tööriistad

Tööriistad sisu importimiseks ja eksportimiseks oma WordPressi ajaveebi ja sealt.

Seadistused

Blogi üldiste sätete, kirjutamisseadete, lugemisseadete, arutelu (kommentaari) sätete, meediumiseadete ja püsilinkide (oma ajaveebi vormindamine) muutmine.

Lisaks ülalmainitud vasakpoolses veerus asuvatele üldistele menüüelementidele leiate ka installitud pistikprogrammide menüüvalikud. Sõltuvalt pistikprogrammi eesmärgist ja kodeeringust saab selle sätteid lisada mis tahes tavamenüüsse (postitused, lehed, kommentaarid, välimus, pistikprogrammid, kasutajad, tööriistad või seaded) või uue menüü üksusena vasakpoolses veerus.

video hüpik-youtubeAvake armatuurlaua kõiki alasid lähemalt

Armatuurlaua piirkonnad

Uuendused

WordPress, nagu iga populaarne CMS, laseb oma platvormil välja nii väiksemaid kui ka suuremaid värskendusi, et tutvustada uusi funktsioone, parandada vigu ja suurendada turvalisust. Varem oleks teil olnud võimalus värskendada oma juhtpaneeli kaudu WordPressi uusimale versioonile, kasutades ühe klõpsuga installiprotsessi või laadides alla uusima versiooni ja installides selle ise.

Tehke veebisaidi infograafika
Vaade Miks kasutada WordPressi? [Infograafika]
Wordpressi turg
50–60% moodustab WordPressi osa globaalsest CMS-i turust – muutes neist kõigist kõige populaarsema CMS-i

Kõigile, kellel on WordPress 4.3 või uuem, installitakse teie veebisaidile automaatselt WordPressi põhiplatvormi värskendused. Kui olete värskendused saadaval, vastutate ikkagi oma pistikprogrammide ja teemade värskendamise eest. Kui te ei soovi, et WordPress värskendaks nende platvormi tuuma automaatselt, leiate WordPressi koodeksist juhiseid automaatsete värskenduste konfigureerimise kohta.

Postitused

Menüü Postitused võimaldab teil hallata oma blogisse lisatud uut sisu. Blogipostitused avaldatakse teie blogis kahanevas järjekorras (kõige uuem). Menüüs Postitused leiate järgmised valikud:

Postitusi sekundis
17 postitust on avaldatud iga sekund
WordPressi saitidel kogu maailmas
Kõik postitused

Kõigi oma postituste loend armatuurlaual. Kirje abil saate ühe või mitme postituse kategooriat, silte, olekut, autorit ja kommenteerimisvõimalusi kiiresti redigeerida.

Lisa uus

Siit saate oma blogisse uue postituse lisada.

Kategooriad

Vaadake kõiki kategooriaid, mille all teie postitused on loetletud, muutke neid ja lisage uusi kategooriaid.

Sildid

Vaadake kõiki märksõnu, millel teie postitused on märgitud, muutke neid ja lisage uusi.

Meediumid

37
miljonit ülemaailmsed Google’i otsingud sõnale WordPress tehakse kuus

Teie WordPressi installimisel on ainulaadne meediahaldur. Selle abil saate üles laadida rikasmeediumisisu ja määrata selle postitustele, lehtedele, külgribadele ja päistele – fotodest ja videotest kuni helifailideni. Meediume saab eelvaatena vaadata, lisada, muuta või kustutada. Menüüst Meedium leiate järgmised valikud.

Raamatukogu

Vaadake kõiki oma WordPressi ajaveebisse üles laaditud meediume.

Lisa uus

Lisage oma WordPressi ajaveebisse uus meedium.

Lehed

Umbes 15 886 000 veebisaiti
kogu veebis WordPressi kasutamist

Lehed pakuvad lugejatele staatilist sisu või teavet. Standardlehed, mida WordPressi blogijad kasutavad, hõlmavad järgmist: teave, kontakt, reklaamimine, tooted, teenused ja ressursid. Menüüs Pages on saadaval järgmised valikud, leiate järgmised valikud:

Kõik lehed

Juhtpaneeli kõigi lehtede loend. Kirje abil saate ühe või mitme lehe olekut, autorit, vanemat, malli ja kommenteerimisvõimalusi kiiresti redigeerida.

Lisa uus

Lisage oma ajaveebi uusi lehti.

Postitused vs lehed

Technorati WP edetabel
8 parimat 100 ajaveebi vastavalt Technorati hallatakse WordPress

Teie ajaveebi sisu kuvatakse lehtedel ja postitustes. Ehkki neil on sarnasusi, teenivad nad erinevaid eesmärke ja käitumist erinevalt.

Neil mõlemal on ühine joon:

 • Pealkiri / pealkiri ja konkreetne sisu.
 • Meta teave (autor, avaldamise kuupäev jne).
 • Neid saab lisada, kustutada, värskendada või redigeerida.
 • Need on teie valitud seadete põhjal saadaval kõigile või ainult piiratud arvule kasutajatele.
 • Need võivad sisaldada kõike alates lihttekstist kuni meediumirikka sisuni (video, heli, foto, lingid jne).
 • Neid saab pistikprogrammide kaudu muuta või laiendada.
 • Mis eristab postitusi ja lehti üksteisest:

  Lehed ei kuulu tavaliselt teie peamise ajaveebi sisusse. Näiteks kui teil on reisiblogi, kirjutaksite postitusi oma viimaste reiside kohta. Te reserveeriksite lehed teie ja ajaveebiga seotud asjade jaoks, näiteks leht teie kohta teabe saamiseks või leht kontaktvormiga, et teiega ühendust võtta.

  Postitused on osa teie peamise ajaveebi sisust. Neid kuvatakse teie ajaveebi ja teie RSS-voogude uute kirjetena (rikkaliku saidi kokkuvõte on veebivoog, mida kasutatakse teie ajaveebist tellijatele teabe levitamiseks.) Lehti kuvatakse ainult siis, kui lingite neile otse, mitte kunagi oma RSS-voogudes..

WP uutel domeenidel
22% USA uutest domeenidest on käitatud
WordPressiga

Kommentaarid

Kommentaaride funktsioon on parim viis lugeja suhtluse haldamiseks. See võimaldab lugejatel lisada teema kohta kommentaare, esitada küsimusi ja anda tagasisidet. See võimaldab teil ja teie lugejatel kogukonnaga kursis olla ja suhelda oma konkreetsel nišiturul. Kommentaare saavad vastu võtta nii ajaveebi postitused kui ka lehed. Enamik WordPressi teemasid on varustatud kommentaaride paigutuse funktsioonidega. Siiski on teie ülesanne oma lugejatega suhelda ja julgustada neid oma blogisse kommentaare jätma. Kontrollige regulaarselt uusi kommentaare. Kinnitage need viivitamata ja vastake neile vastavalt vajadusele.
Kommentaaride jaotises saate kommentaare modelleerida, sealhulgas neid heaks kiita, rämpspostiks märkida või täielikult kustutada.

Välimus

Välimus

Selles menüüs toimub enamik teie ajaveebi kujunduse ja paigutuse muutmise toimingutest. Siin saate otsida ja installida uusi teemasid ning teha täiendavaid kohandamisi oma ajaveebi päisepildile, värvidele ja taustale.

Menüüs Välimus leiate järgmised valikud: (Esitame valikud, mis on tavaliselt saadaval. Pidage meeles, et valikud varieeruvad sõltuvalt valitud teemast.)

Teemad – siin saate otsida WordPressi võrgus teemasid või installida mujalt alla laaditud teemasid. Teemavalikust räägime hetkega.

CMS-diagramm

Vaadake kiiret demo (2:05)

Kohanda – Sõltuvalt valitud teemast saate kasutada jaotist Kohandamine, et visuaalses redigeerijas teema kujunduses muudatusi teha. Kohandatavate asjade hulka kuuluvad: pealkiri ja sildiribad, värv, taustpilt, staatiline esileht ja esiletõstetud sisu.

Vaadake kiiret demo (1:51)

Vidinad – Vidinad on kastid, mida saate lisada oma WordPressi ajaveebi erinevatesse piirkondadesse. Sõltuvalt valitud teemast võib see hõlmata avalehte, päist, külgriba ja jalust. Vidinate lisamine on lihtne ülesanne ja see töötab lohistades ehitamise kogemust kasutades. Vidinad võivad näidata sotsiaalmeedia linke, otsinguriba, tellimislinke, ajaveebi teksti, kõige uuemaid postitusi, viimaseid kommentaare, linke teistele teile meelepärastele ajaveebidele ja palju muud.

Vaadake kiiret demo (2:09)

Menüüd – Sõltuvalt valitud teemast saate luua ühe või mitu menüüd, mis ilmuvad päises horisontaalselt.

WP tõlked
56 – WordPressi ametlike tõlgete arv

Vaadake kiiret demo (2:40)

Päis – Sõltuvalt valitud teemast saate üles laadida kindla suurusega graafiku (mille määrab teie teema), mis kuvatakse teie ajaveebi ülaosas.

Vaadake kiiret demo (1:18)

Taust – Sõltuvalt valitud teemast saate muuta taustavärve või üles laadida oma taustpildi.

WP saidid
297 629 ülemist 1M veebisaidid kasutavad WordPressi

Vaadake kiiret demo (1:12)

Toimetaja – Toimetaja on mõeldud kogenud kasutajatele ja hõlmab kooditeadmisi. See annab teile võimaluse redigeerida teemakoodi konkreetsete funktsioonide ja kujunduse muudatuste jaoks. Kuna külastajad näevad kõiki muudatusi, mille olete oma teema koodis salvestanud, on tavaliselt turvalisem redigeerida failide koopiaid võrguühenduseta, testida ja üles laadida muudatusi, kui need on kinnitatud. Kui kavatsete kasutada redaktorit, veenduge enne failide redigeerimist alati oma ajaveebi versiooni varundamist. Kui ilmneb probleem, saate selle parandamiseks alati üles laadida koodi varasema versiooni.

Vaadake kiiret demo (1:16)

Täpsemad kohandamised

Täpsemad kohandamised

Vaatame nüüd oma WordPressi juhtpaneeli alasid, kus saate teha enamiku oma kohandamistest.

Pluginad

Pistikprogrammid on komplekteeritud kooditükid, mis mõjutavad teie ajaveebi väljanägemist või tundmist. Nad saavad teie ajaveebile lisada uusi funktsioone, laiendada teie teema võimalusi ja kohandada teie ajaveebi tervikuna või osaliselt.

Kuigi suurem osa pistikprogrammidest on tasuta, pakutakse palju neid, mis põhinevad nende ainulaadsel funktsionaalsusel.

Uute blogijate jaoks parimate soovitatavate pistikprogrammide loend

WP allalaadimine
WordPress.orgi pistikprogrammid on vastu võetud Allalaadimisi kokku 1 miljard, ja loendamine

Teie aja kokkuhoidmiseks oleme teie koheseks ajaveebivajaduseks valinud mõned olulised pistikprogrammid. Need hõlmavad teie blogimiskogemuse paljusid aspekte, täiustavad teie ajaveebi funktsionaalsust ja muudavad selle teie lugejate jaoks professionaalsemaks ja atraktiivsemaks.

Google Analytics – parim valik veebisaidi liikluse jälgimiseks ja analüüsimiseks.

Kontaktvorm 7 – kontaktvorm paindlike e-posti võimalustega.

WP pluginad
40 000+ WordPressi pistikprogrammi ametlikus kataloogis ja loendamine

Disquse kommenteerimissüsteem – alternatiiv WordPressi põhikommentaaride süsteemile koos täiustatud haldus- ja kommentaarivõimetega.

Pärmi SEO – kõikehõlmav SEO plugin teie ajaveebi jaoks. Parim seal tasuta.

WP Super Cache – aitab teie WordPressi ajaveebi laadimisaega.

Akismet – kaitse kommentaaride rämpsposti eest (te ei vaja seda, kui lähete Disqusega kommentaaride juurde).

CodeCanyon otsib
Saidil CodeCanyon, 80% otsingutest on keskendunud funktsionaalsuse kohta (st liugurid, vormid, kalendrid)

YARPP – loob automaatselt iga teie postituse lõpus seotud postituste loendi, et julgustada inimesi teie saidi sirvimist jätkama.

Autorite vidin – suurepärane võimalus kuvada mitut autorit ja nende tegevust kohapeal.

Täiendavad menüüvalikud

Kasutajad

Kasutajad

See jaotis võimaldab teil oma WordPressi ajaveebi lisada uusi kasutajaid, kohandada oma kasutajaprofiili ja redigeerida WordPressi ajaveebisse lisatud kasutajaid. Saate igale kasutajale määrata järgmised rollid:

Administraator

Võimalik täita kõiki toiminguid ajaveebis. See peaks olema reserveeritud teile kui saidi omanikule ja ainult neile, kellele te oma ajaveebiga väga usaldate, kuna neil on õigus midagi teha, sealhulgas lukustada teid oma saidilt välja.

Toimetaja

Juurdepääs ja redigeerimine kõigile postitustele, lehtedele, kommentaaridele, kategooriatele, siltidele ja linkidele.

Autor

Avaldage ja muutke artikleid, postitusi ja laadige meediume üles.

Kaasautor

Kirjutage ja muutke oma postitusi, kuid ei saa ilma nõusolekuta avaldada.

Tellija

Saab lugeda ja kommenteerida ainult postitusi või lehti

Tööriistad

Tööriistad

Tööriistade abil saate oma WordPressi ajaveebis mõnda laiendatud toimingut täita.

Saadaolevad tööriistad

Selles jaotises on eelinstalleeritud variant nimega “Press This”, mis pakub kiiret ja lihtsat viisi mis tahes saidilt teksti, piltide ja videote klippimiseks ning oma ajaveebis jagamiseks. Jaotises „Vajutage seda” on ka kategooriate ja siltide muundur.

Impordi tööriist

Võimaldab importida andmeid teistest blogimisplatvormidest WordPressi.

Ekspordi tööriist

Võimaldab eksportida ajaveebi sisu, mida saab hiljem importida uude WordPressi installi. See on väga kasulik viis oma ajaveebi sisu varundamiseks.

Seadistused

Seadistused

See menüü sisaldab kõiki teie WordPressi saidi seadete valikuid.

Üldine

Seadistage oma WordPressi saidi põhivalikud, sealhulgas saidi nimi, kirjeldus, URL, ajavöönd, kuupäevavorming ja peamised administraatori e-kirjad.

Kirjutamine

Seadke oma sisule vaikekategooriad ja postitusvormingud. WordPress määrab kategooria ja vormingu automaatselt, kui te seda ei tee.

Lugemine

Seadke oma saidi avaleht (kas staatiline leht või viimased ajaveebi postitused), oma kodulehel ja arhiivides olevate ajaveebipostituste arv, RSS-voo üksuste arv ja see, kas soovite näidata kogu oma postitust või kokkuvõte oma RSS-kanalis.

Arutelu

Saate kontrollida, kuidas teie ajaveebis kommentaare võetakse. Optimaalne seade on kõigi uute kommentaaride autorite modereerimine ja eelnevalt kinnitatud kommentaaride autorite kommentaaride automaatne kinnitamine. Samuti hoidke modereerimisega kommentaare, millel on mitu linki, kuna see on märk rämpspostitajast.

Meediumid

Kohandage oma ajaveebi üles laaditud piltide vaikesuurusi.

Permalinkid

Kohandage oma ajaveebi URL-i struktuuri. Parim valik on struktuur, mis võimaldab teie postituse / lehe pealkirjade märksõnu rakendada teie URL-i, tuntud ka kui postituse nime struktuur.

Kasulikud ressursid oma ajaveebi haldamiseks ja kasvatamiseks:
 • Kuidas alustada blogi
 • Kuidas kirjutada ja luua suurepärast ajaveebi sisu
 • Kuidas reklaamida oma ajaveebi ja selle sisu
 • Kuidas oma blogist raha teenida
 • Parimad blogimisriistad ja ressursid
 • Valige domeeninime juhend
 • Parimad veebimajutuspakkujad 2019

Järeldus

Pidage meeles, et peate oma juhtpaneeli iga jaotise külastama ja tundmaõppima ning tundma end haldusvõimalustega. See võimaldab teil parandada oma ajaveebi kujundust, funktsionaalsust ja isikupära. Kui teate, mida teie ajaveebi kohandamiseks kulub, tehke vajalikud muudatused, et see silma paistaks ja oma lugejatele meeldiks.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map