Kuidas alustada elustiiliblogi

Elustiiliblogi


Paljud inimesed loovad elustiiliblogisid. Need on äärmiselt populaarsed ja lahe on see, et elustiiliblogis saate kirjutada peaaegu kõike.

Erinevalt paljudest muudest niššidest, mis on üsna spetsiifilised, on elustiil midagi, mis võib inimesi väga sageli segadusse ajada. Näiteks kui ütlete, et olete just alustanud toidu- või moeblogi, saavad inimesed tükid kiiresti kokku panna ja kogu saiti visualiseerida. On ilmne, et kirjutate köögist ja retseptidest või mõnes muus stsenaariumis võite ette kujutada riiete ja rõivaste postitusi. Kuid elustiiliblogi on midagi palju enamat.

5 kõige otsitud ajaveebi teemat vastavalt SEMRushile
Statistika

Elustiiliblogi võib hõlmata veel paljusid teemasid ja sina oled ainus inimene, kes otsustab, millest kirjutada. Kuna tutvustate oma elu publikule, on ainulaadse ajaveebi loomine palju lihtsam. Isegi kui käsitlete populaarset teemat, on tõenäoline, et te ei avalda veel ühte ebamäärast ülevaadet seadmest ega õpetust millegi kohta, mida on kaetud miljonid korrad. See on teie elu ja lugude jutustamine ning see on midagi, mida inimesed armastavad. Elustiiliblogi võimaldab teil kirjutada kõigist teemadest, mis teil on meeles, ja saate seda teha omal moel.

See on üks põhjuseid, miks blogi pidama hakata. See annab teile võimaluse kirjutada oma elukogemustest ja tegelikult nautida seda, mida teete. Ja kui alustate seda õigesti, on teil suurem võimalus teenida sellega natuke lisaraha või muuta see lihtsast ajaveebist isegi raha teenimise automaadiks, mis võib teie elu ümber pöörata.

Elustiiliblogi loomine

Elu ajaveeb

Blogi loomine pole nii raske, kui järgite kõiki toiminguid, mida hakkame esindama. Kui olete juba otsustanud proovida, loodame, et olete sirvinud ka mitmeid populaarseid elustiiliblogisid, mis võisid anda teile õigeid ideid. Siiski on mõned asjad, mille eest peate hoolitsema.

Eluviis on lai teema. Noh, see hõlmab kõike, mis elus juhtub, nii et see on peaaegu kõik, mida võite mõelda. Õige niši valimine on ülioluline, kuna vastasel juhul võite sattuda lõksu, kui üritate kõike katta. Ehkki võib kõlada mõttena kõike kõigest kirjutada, peaksite siin peatuma ja mõtlema nendele asjadele, mida teile kõige rohkem meeldib. Keskenduge ainult neile elu aspektidele, mida te tõeliselt naudite ja armastate. Lisage ka asju, millest midagi teate, ja saate kiiresti eraldada mitu kategooriat, millest teie ajaveeb koosneb.

Kas sa armastad reisimist? Võib-olla olete kodukaunistamise ekspert? Või armastad sa suhetest rääkida? Need on vaid mõned näited, millele võite keskenduda. Ja elustiiliblogi suur osa on see, et peate ühendama kõik erinevad kategooriad üheks ajaveebiks, mis võimaldab teil oma armastust avaldada ja asjatundlikkust näidata.

Valige oma ajaveebiplatvorm

Millised on parimad ajaveebiplatvormid?

100 parimat ajaveebi ajaveebi

Blogimisplatvormid

Internet on tohutu ning kõik need miljardid veebisaidid ja ajaveebid ei põhine ilmselgelt samadel tehnoloogiatel. Niisiis, kuidas valida oma elustiiliblogi jaoks parim blogimisplatvorm? Mõni platvorm tuleb tasuta. Mõni võib algajatele tunduda täiuslik, kuid pole sellele siiski midagi lähedast. Õnneks on olemas blogimisplatvorm, mis annab teile kõik võimalused. See, mis võimaldab nii algajatel kui ka professionaalidel keskenduda kõigi tehniliste omaduste asemel blogimisele ja probleemidega tegelemisele. Me räägime WordPressist.

Nagu võite juba teada, on WordPressil kaks versiooni. Kuid me räägime ise hostitavast WordPressist, mis on tasuta, kuid see annab teile siiski võimaluse oma ajaveebi üle täielikult omada kontrolli, mida saate laiendada nii palju kui soovite.

Kui kavatsete tulevikus oma blogis tõsiselt mõelda, on oluline, et alustaksite õiget teed. Valige ise hostitud WordPress, kohtlege ennast hea hostiettevõttega (selle kohta lisateabe saamiseks järgmistes ridades), leidke hea teema ja kasulikud pistikprogrammid.

Kas olete mõelnud oma domeeninime peale?

Mõelge domeenile oma ajaveebi aadressina. Nii nagu teie kodu saabub tänavanime ja numbriga, mille teie postiljon tunneb ära teie eBay tellimuste õigesse kohta suunamiseks, vajab teie ajaveeb midagi sarnast. Kuhu suunaksite külastajaid, kui teil poleks ainulaadset aadressi?

Kindlasti võtab aega, et tulla välja meeldejääv domeeninimi, mida nii teie kui ka teie külastajad armastavad ja mis on veel ostmiseks saadaval. Nimi peaks olema tihedalt seotud teie ajaveebi nimega. Domeeninime valimisel peate leidma õige laienduse ja järgima mõnda muud kirjutamata reeglit.

Kuidas saada oma ajaveeb võrgus

sinine vaim

Bluehost on hostimisest möödas 1,5 miljonit domeeni ja peaaegu 2% kõigist domeeninimedest kogu Internetis kasutuses.

Meil on FirstSiteGuide’is oma osa ajast paljude veebimajutusettevõtetega. Oleme isegi paljusid neist üle vaadanud ja üksteisega võrrelnud. Pärast nii palju tunde ettevõtete hostimisele kulutades soovitame tungivalt Bluehostit. Seda lisatasu pakkuvat hostiettevõtet soovitab isegi WordPress.org kui ühte parimat, mida saate oma WordPressi toega ajaveebiks valida.

WP org

kell
rida

Esimene samm – hankige tehing

Sellel lingil järgides saate väiksema raha eest sama lisatasu majutamise tehingu Bluehostis. Kui soovite veenduda, et kõik on korras, peaksite tavalise 7,99 dollari asemel kuus olema 2,75 dollarit. Järgmise sammu juurde liikumiseks klõpsake nuppu “Alusta kohe”.

Samm 1

toit

Teine samm – hinnakujundusplaanid

Ehkki eelmine ekraan näitas kõige soodsamat plaani, võimaldab see tehing teil valida ükskõik millise Bluehosti plaani madalama hinnaga.

Põhiplaan on piiratud ühe veebisaidi ja 50 GB veebisaidiga, kuid see annab teile ikkagi kõik alustamiseks vajaliku. See on enam kui piisav, et teid blogimisvetesse meelitada ja saate veeta mitu kuud elustiili blogimisega, tundmata, et midagi oleks puudu. Põhiplaanist välja kasvades on seda aga lihtne uuendada, nii et see ei peaks teile praegu muret valmistama.

Plussi ja Pro plaanid võimaldavad teil ajaveebi mahukamaks muuta ja oma hobi edendada ning muuta see tõsiseks ettevõtmiseks. Seda on hea teada, nii et kui otsustate, et on aeg hakata ajaveebi veelgi tõsisemalt tundma, ei pea te muretsema teise hostimisettevõtte leidmise pärast.

2. samm

lollid

Kolmas samm – domeeninimi

Bluehost annab teile a tasuta domeen. Nüüd on aeg valida üks ajaveebi jaoks. See on oluline osa, nii et ärge võtke seda iseenesestmõistetavana. Kui olete valmis, tippige domeeninimi hoolikalt, kontrollige seda kaks korda ja klõpsake nuppu „Järgmine“.

3. samm

kleit

Neljas samm – konto teave

Teie domeeninimi on aktsepteeritud, palju õnne! Nüüd on aeg täita mõned isiklikud andmed. Kirjutage hoolikalt kõik üksikasjad enda kohta ja ärge muretsege – Bluehost võtab seda väga tõsiselt ja hoiab kogu teabe privaatse ja turvalisena.

4. samm

hobune

Viies samm – paketi teave

Kontoplaani valides saate alandada igakuiste hostimiskulude hinda. Kuna olete põhiplaani juba valinud, ei pea te võimaluste pärast muretsema. Kõik saab samaks, välja arvatud hind. Tavaline 12-kuuline plaan maksab teile 4,45 dollarit kuus, kuid kui otsustate maksta 36 kuud nüüd, maksate ainult kuus 2,75 dollarit! Ärge unustage, et majutate oma veebisaiti tassi kohvi hinnaga terve kuu!

Kontrollige hoolikalt muud teavet ja valige vajadusel mõni lisavõimalustest. Kui te pole praegu kindel, mida valida, jätke see julgelt vahele, kuna saate alati oma Bluehost kontole tagasi tulla ja muudatusi teha. Sisestage oma makseteave allosas ja märkige ruut „Tingimused“. Veenduge, et kogu teave oleks õige ja klõpsake nuppu “Esita”.

5. samm

pilet

Kuues samm – logige sisse

Enne oma kontole sisselogimist peab Bluehost teil parooli looma. Äärmiselt oluline on mõista, kas kontol on kõik teie veebisaidiga seotud, sealhulgas makseteave, seega veenduge, et kasutate tugevaid paroole ja muudate selle turvaliseks. Klõpsake nuppu “Loo oma parool”. Valige parool või laske Bluehostil soovitada tugevat, lugege läbi privaatsuseeskirjad ja teenusetingimused ning nõustuge nendega ja klõpsake „Järgmine”.

6. samm
6. samm
6. samm

Nüüd on aeg oma uuele kontole sisse logida. Klõpsake nuppu „logi sisse“ või naaske Bluehost’i kodulehele. Peaksite lehe ülaosas asuvas menüüs nägema sisselogimisnuppu. Klõpsake nuppu ja sisestage oma domeeninimi või kasutajanimi ja parool.

maskid

Seitsmes samm – installige WordPress

Leidke WordPressi ikoon ja valige kiire installimise võimalus. Süsteem teeb nüüd kõik automaatselt. Võite unustada WordPressi käsitsi installimise või muretseda andmebaaside loomise ja failidega segamise pärast. Peaksite kohe saama kasutajanime ja parooli, mis võimaldab teil oma WordPressi ajaveebisse sisse logida.

sööki

Kaheksas samm – teema valimine

Pärast WordPressi installimist oma uuele kontole peaksite valima teema, et saaksite oma ajaveebi seadistamise lõpule viia. Soovitame teil valida üks loendist, kuna peate oma ajaveebi jaoks parima WordPressi teema valimiseks lisaaega kulutama. Ärge muretsege, hoolimata sellest, millise teema sel hetkel valite, võite alati valida mõne muu WordPressi teemakataloog.

8. samm

Kui teema on valitud, klõpsake lihtsalt nuppu „Alusta ehitamist“, mis võimaldab teil juurdepääsu armatuurlauale.

8. samm

raamat

Üheksas samm

Kui see on teie esimene WordPressi sait, on Bluehost valmis aitama. Järgige ekraanil kuvatavat õpetust, mis juhendab teid lihtsast häälestusprotsessist. Kui teate, mida teete, ja teate, kuidas WordPressi juhtpaneelil liikuda, klõpsake nuppu „Ma ei vaja abi“ ja saate töötada omaette. Kui lähete seda teed, ärge unustage tutvuda meie täieliku juhendiga, mis aitab teil õppida WordPressi põhitõdesid.

9. samm

voodi

Kümme sammu

Erinevalt tavalistest WordPressi installimistest, Bluehost valmistas ette mitmesuguseid tööriistu, mis võivad teie ajaveebi koostamisel abiks olla. Vasakpoolses ülanurgas on menüükäsk Bluehost, mis sisaldab erinevaid võimalusi.

10. samm

Kuid enne, kui teie uus elustiiliblogi on avalikkuse jaoks valmis, peate ikkagi lisama saidi pealkirja ja saidi kirjelduse. See on saidi lahutamatu osa, kuid võite alati naasta WordPressi üldiste sätete juurde ja seda muuta. Ehkki siin kirjutatu peate hoolitsema, ärge põrutage pead seina vastu, kuna muudatused on vaid ühe hiireklõpsu kaugusel.

10. samm

Soovitatav lugemine: lugege, kuidas WordPressit kasutada

Kuidas sisu käsitleda?

Rakett

Blogi on vaid üks platvorm, mida elustiiliblogijad sisu levitamiseks kasutavad. Sageli kasutavad elustiiliblogijad oma sõnumi ja sisu edastamiseks ja reklaamimiseks teisi meediume, näiteks videoid, taskuhäälingusaateid ja sotsiaalmeediat

Kui avaldate vaid kaks ajaveebi postitust nädalas, on teil oma esimese aasta lõpuks sadakond. See viib teid 54 blogi postituse künnisest kaugemale ja peaksite liiklust koguma vähemalt 30% rohkem.

Kui ajaveeb on üles seatud, algab tõeline seiklus. Nüüd on aeg hakata üldsusele põnevat sisu pakkuma. Ükskõik kui ilus teie blogi välja näeb, ei jää inimesed sellest kinni, kui see ei tõesta mingit väärtust.

Kahjuks on sisu käsitlemine asi, mida me ei saa teid samm-sammult juhendada. Iga ajaveeb ja iga blogija on erinevad. Kui pikad lood sobivad ühele blogijale, siis teine ​​meelitab lugejaid lihtsalt lühikeste teadaannetega. Kui üks elustiiliblogija võib pilte postitades teenida igakuiseid palku, õpib teine ​​videote kaudu inimestega suhtlema.

Mida me siin teha saame, on teile öelda pidage kinni sellest, mis teile meeldib ja mida teate. Kui teil on sõnadega hea ja armastad lugusid rääkida, siis keskenduge sellele. Varem või hiljem saavad inimesed sellest aru. Kuid kui keskendute hoopis piltidele (mis ei pruugi olla teie asi), siis teete lõpuks midagi, mis teile ei meeldi – ja see on midagi, mida külastajad märkavad.

Ilma täiendava vaevata alustage esimese postitusega ja ärge unustage, et ajaveebimine pole ühekuuline projekt. Enne kui saate hakata külastajaid meelitama ja nendega suhtlema, võib kuluda mitu kuud.

Soovituslik lugemine: Kuidas kirjutada ja luua suurepärast ajaveebi sisu

Kuidas saada oma esimesi külastajaid??

Kui soovite pidada ainult enda jaoks ajaveebi, peaksite selle asemel alustama isiklikku päevikut. Blogi peaks olema midagi sellist, mida teised inimesed hea meelega loeksid. Aga kuidas saada need esimesed külastajad?

On nii palju viise, kuidas panna inimesi teie uut ajaveebi kontrollima. Inimesed pühendavad sellele kogu oma karjääri, nii et me ei saa kõiki tehnikaid katta ühe väikese lõiguga. Saate saata e-kirju, liituda foorumitega või gruppidega ning suhelda inimestega, lisada linke oma e-posti allkirjadele, kasutada mitmesuguseid teenuseid või reklaamida teistel veebisaitidel. Nii et võtke aega ja alustage väiksemate sammudega.

Soovituslik lugemine: kuidas reklaamida oma ajaveebi ja selle sisu

KKK

Elu ajaveeb

Kui palju maksab elustiiliblogi loomine?

Nagu me juba varem märkisime, ei pea elustiiliblogi olema kallis. Vähemalt siis, kui teete esimesi samme. Selle asemel, et kulutada tuhandeid kohandatud veebisaidile, võite alustada WordPressist ja valida kena teema. Kui valite Bluehost, maksab hostimine ja domeen teile ainult 2,75 dollarit kuus, ja saate ikkagi kõik vajalikud suvandid ja funktsioonid. WordPress on tasuta ja Bluehost installib selle automaatselt teie jaoks.

Millest peaksin blogi pidama?

Kuna olete huvitatud elustiiliblogi loomisest, peaksite leidma oma elust mõned osad, mis teile meeldivad. Kui teate ka mõnda või mõnda selle teema kohta, on see tõenäoliselt teie jaoks teema. Väljapääsemiseks võiksite kaaluda järgmist:

Blogimisnišid, mis teenivad kõige rohkem raha
Nišid
 • Kirjutage oma reisidest
 • Kirjeldage oma igapäevaseid rutiine
 • Kirjutage oma toiduvalmistamisoskustest
 • Laadige üles pilte ja videoid oma korraldatud osapooltelt
 • Andke vihjeid suhete või emaduse kohta
 • Kaasake inimesi, kes arutlevad selle üle, mida te uudistes lugesite

Pole tähtis, mille üle soovite blogida, pidage meeles, et see on elustiiliblogi ja see peaks olema asi, kus peaksite end mugavalt tundma. Ärge minge teemadele, mis teile ei meeldi, lihtsalt sellepärast, et keegi ütles, et inimesed reageerivad konkreetsetele asjadele paremini.

Kuidas elustiiliblogijad saavad palka?

Ilmselt võtab raha teenimine aega enne, kui saate raha teenima hakata. Enne oma ajaveebist esimese palga hankimist peaksite keskenduma ajaveebile endale ja publiku meelitamisele. Kuid selleks, et mõista, kui suured võimalused on olemas, on siin vaid mõned viisid elustiiliblogi abil raha teenimiseks:

Sidusettevõtte turundusest blogimise kaudu saadav tulu

% Niche’i sidusettevõtte sissetuleku Amazoni kontod

tütarettevõte

 • Reklaamivõrgud – võite liituda ühe populaarse reklaamivõrgustikuga (nt Google AdSense, Media.net või BuySellAds), mis võimaldab teil näidata sihitud reklaame. Mida populaarsemaks ajaveeb saab, seda rohkem raha saate teenida.
 • Müüge reklaamipinda otse – elustiiliblogija saab reklaame näidata külgribadel, artiklites või mujal saidil. Saate need reklaamipinnad müüa otse reklaamijale.
 • Spondeeritud postitused – võite vastu võtta sponsoreeritud postitusi. Kui loote hea ajaveebi, tahavad inimesed maksta, et teie saidil neid tutvustatakse.
 • Sidusprogrammid – võite mõnda toodet oma blogi kaudu soovitada. Kui klient ostab ostu, saate vahendustasu.
 • Müüge oma e-raamat – saate kirjutada raamatu või e-raamatu ja seda müüa.
 • Alustage liikmesuse saite – kui saate pakkuda midagi ainulaadset, võiksid inimesed tasuda ainulaadse sisu eest kuutasu.
 • Müüge oma toidupilte – kui olete hea fotograaf, võite müüa oma piltide õigused.

Kui palju raha saate elustiiliblogiga teenida?

segisti

Elustiiliblogid on tavaliselt pilti sisaldavad, pakkudes lugejale rohkem visuaalset elamust

Nagu mis tahes muu ajaveebi puhul, võib see lõppeda lihtsalt hobi ja nädalavahetustel töötamisega. Kuid see võib osutuda ka raha teenimiseks, mis asendab teie tavalist 9–5 töökohta.

Populaarne ajaveeb võib probleemideta teenida paar tuhat dollarit kuus. Näiteks, Teatas Huffington Post et ajaveebi Pinch of Yum taga olev duo Lindsay ja Bjork Ostrom teenisid 12 kuu jooksul (detsembrist 2015 kuni novembrini 2016) 802 144,55 dollarit. Ilmselt ei suuda paljud elustiiliblogid nii palju teenida. Ainult selleks, et aru saada, kuidas see läheb, teenis sama näite paar oma esimese kuuga vaid 20 dollarit.

Seega on oluline mitte loobuda ainult seetõttu, et te pole blogimise esimestel kuudel miljoneid teeninud. Kuid kui olete tubli ja teete palju tööd, võite hakata teenima sadu dollareid kuus pärast oma esimese aasta blogimist.

Parimad elustiiliblogid, mida jälgida

raam

Kui te pole ikka veel sada protsenti kindel, milline elustiiliblogi peaks välja nägema, näitame teile mõnda näidet. Järgmistel inimestel õnnestus luua edukaid ajaveebe, mis on igapäevaselt lojaalseid lugejaid köitnud. Jah, need inimesed teenivad sellega isegi raha.

Jo tass

tass-of-jo

kaamera

Lisage kvaliteetseid fotosid ja visuaale. Lugejad pöörduvad ajaveebide poole, kus on ilusaid fotosid ja visuaale vaadata. Kasutage postitustega seotud fotode tegemiseks head digikaamerat

Selle hämmastava ajaveebi on kirjutanud Joanna Goddard New Yorgist. Pärast edukat karjääri erinevatel populaarsetel ajakirjadel otsustas Joanna asutada oma ajaveebi. Kuigi see algas nädalavahetuse hobi korras, Jo tass sai kiiresti väga populaarseks, kus Joanna kirjutab nüüd stiilist, toidust, disainist, reisimisest, suhetest ja emadusest. Blogi on suurepärane näide elustiiliblogi väljanägemisest, nii et ärge kartke õppida Joanna kogemusest.

Mõistmine ja rõõm

vaimukus-vaimustus

Kate Arends otsustas oma ajaveebi asutada 2008. aastal, kui ta töötas veel graafilise disainerina. Tema armastus kallite ja uhkete asjade vastu pani ta elu üle järele mõtlema. See on siis, kui ta otsustas alustada Mõistmine ja rõõm meediumina, mis võimaldas tal end väljendada. Veebipäevik sai kiiresti edu ja nüüd on sellel üle 3 miljoni unikaalse jälgija ning mitu inimest, kes selle kallal igapäevaselt töötavad.

Tassikoogid ja kašmiir

koogikesed-kašmiir

Emily Schuman on järjekordne edukas naine, kes alustas ajaveebi lihtsa viisina inimesteni jõudmiseks ja enda väljendamiseks. Inimesed armusid Emily kirjutamisstiilis ja postitustes, mida ta hakkas edastama, nii et ta suutis pöörduda Tassikoogid ja kašmiir palju enamaks kui lihtsalt hobiks. Blogi on nüüd üks populaarsemaid elustiiliblogisid, kus Emilyl on vähe töötajaid. Ajaveeb hõlmab moodi, toitu, ilu, kaunistusi ja palju muud.

Järeldus

Elustiiliblogi loomine pole nii raske. Isegi kui see oli teie esimene blogi seadistamise kohtumine, peaksite siiski saama kõiki toiminguid järgida ja ajaveebi valmis saama. Kuid eduka elustiiliblogi pidamine on hoopis teine ​​lugu. Nüüd on aeg teil särada ja näidata kogu oma loovust.

Lugude kirjutamine, fotode tegemine või videote salvestamine võtab aega. Külastajate saamine ja mõne muu postitusega tagasi meelitamine on väljakutse. Kuid see on põhjus, miks tahtsite alustada elustiiliblogi loomulikult, eks? Et näidata, mida su kirglik on, õpetada inimestele midagi ja jagada oma elu kogukonnaga. Jätkake postitamist ja ärge unustage, et peatute meie blogis, et saada rohkem ajaveebi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map