Facebooki reklaami juhend algajatele

Facebooki veebisait oli käivitati 4. veebruaril 2004, autorid Mark Zuckerberg koos teiste Harvardi kolledži üliõpilaste ja toakaaslastega, Eduardo Saverin, Andrew McCollum, Dustin Moskovitz ja Chris Hughessilmapaistev kasv facebookis

Selles juhendis räägime Facebooki reklaamidest. Alustame lihtsatest põhitõdedest ja anname nõu, kuidas saaksite Facebooki kasutada oma ettevõtte, ajaveebi, veebisaidi, toodete või teenuste reklaamimiseks. Anname ka praktilisi näpunäiteid reklaamide loomiseks koos üksikasjalike juhiste ja üksikasjalike juhistega.

Kõigile teile, kellel pole kogemusi Facebooki reklaamimisega või kellel pole põhiteadmisi, aitab see juhend hankida täpset teavet ja juhiseid terviklike reklaamide loomiseks, mis aitavad teil saada positiivseid tulemusi.

Facebook, nagu võite juba teada, on see tänapäeval kõige populaarsem suhtlusvõrgustik. Esimese kvartali demograafiline värskendus, mille Facebook esitas 2019. aasta aprillis, näitab, et seni on üle 2,38 miljardi aktiivse kasutaja olnud kuus, mis on suurim arv kasutajaid, mida ükski sotsiaalvõrgustik eales olnud. Alguses piirdus see võrk Harvardi õpilastega. Päris alguses hakkasid seda kasutama üle poole õpilastest.

Peagi hakkas suurem osa õpilastest lootma Facebooki. Mõne aja pärast hakkasid seda võrku kasutama ka teised mainekad ülikoolid, kuni see lõpuks sai avalikuks ja kõigile tasuta. Lühikese aja jooksul pühkis Facebook maakera ja hävitas täielikult MySpace’i, mis oli selle hetkeni suurim sotsiaalmeedia veebisait.

Üle aja, Facebook muutis palju ja leidis palju kasutusviise, sealhulgas reklaami. Tänapäeval kasutavad kõik Facebooki ja pole ime, et inimesed üritavad seda fakti ära kasutada.

pilt-5

Kuid kõigepealt, miks sotsiaalmeedias reklaamimine?

Alates Interneti-ajastu algusest 2000. aastal on Interneti-kasutajate arv kiiresti kasvanud. Täna sirvivad kõik veebis ja isegi väikesed lapsed õpivad väga noores eas Interneti-ühenduse abil mitmesuguseid vidinaid kasutama. Suhtlusvõrgud on kõige sagedamini kasutatavad veebiplatvormid ja peaaegu kõigil on teatud võrgus vähemalt üks profiil.

Facebooki Inc. ühendatud vaatajaskondi on nüüd rohkem kui
4,37 miljardit

Arvestades asjaolu, et neid on nii palju inimesed sotsiaalmeedias, nii turundajad kui ka äriorganisatsioonid on näinud nendel platvormidel turustamise potentsiaali. Ka digitaalne turundus on 2000. aastast peale palju kasvanud ning isegi sotsiaalvõrgustikud kohandasid ja pakkusid väärtuslikke spetsiaalselt reklaamiks mõeldud sotsiaalmeedia tööriistu.

Kui alguses kasutasid turundajad sotsiaalmeedias reklaamimiseks oma meetodeid, siis tänapäeval on sotsiaalmeedias sujuvamad funktsioonid, mis võimaldavad hõlpsalt reklaamida, andes samal ajal vabaduse luua oma kohandatud reklaame ja valida, milliseid inimesi sihite. Facebook on esimene sotsiaalmeedia võrk, mis lisas reklaamisüsteemi, kuna juba paljud inimesed kasutasid seda platvormi enda turustamiseks.

Peale selle, et tegemist on hämmastava reklaamisüsteemiga, mida kõik saavad õppida, kuna see on praegu kõige populaarsem sotsiaalmeedia platvorm, on alati piisavalt inimesi, kellele saate reklaamida. Need on kaks peamist põhjust, miks Facebooki reklaamil on nii palju potentsiaali ja miks peaksite neid kasutama kasutades selle täielikku potentsiaali reklaamivahendid.

sotsiaalmeedia kasutaja
sotsiaalmeedia kasutajate arv kasvab endiselt rohkem kui 1 miljon päevas – see on 14 uut kasutajat igal sekundil
mobiilstatistika
Ligi 2,9 miljardit inimest kogu maailmas kasutavad nüüd sotsiaalmeediat vähemalt kord kuus, enam kui 91% neist kasutab seda mobiilseadmete kaudu.
Kogu maailmas asuvad sotsiaalvõrgustiku saidid aktiivsete kasutajate arvu järgi (miljonites, 2017. aasta jaanuari seisuga)
Facebook
1,871
WhatsApp
1000
Facebooki Messenger
1000
QQ
877
WeChat
846
QZone
632
Instagram
600
Tumblr
550
Twitter
317
Baidu Tieba
300
Snapchati
300
Skype
300
Sina Weibo
297
Viber
249
LINE
217
Pinterest
150
jah
122
Linkedin
106
BBM
100
Telegramm
100
VKontakte
90
Kakaotalk
49

Alates väikeettevõtetest, keskmise suurusega ettevõtetest kuni suurettevõteteni reklaamivad kõik Facebookis. See tähendab, et turundusstrateegia loomisest selles sotsiaalses võrgustikus võib kasu olla kõigile, hoolimata sellest, millises valdkonnas nad tegutsevad või kui suur on nende äri. Lisaks sellele, olenemata teie eelarvest, saate luua reklaame, mis tagavad teile piisavad tulemused.

Miks on Facebook reklaamimiseks nii hea??

Üks Facebooki ainulaadseid asju on see, et lisaks oma profiili loomisele saate seda kasutada ka oma lehe loomiseks. Ainult siis, kui teil on Facebooki leht, saate reklaamida kõiki platvormi pakutavaid võimalusi. Leht võib tähistada teie ettevõtet, organisatsiooni või midagi muud.

äriikoonid

Selle lehe kaudu jagate asjakohast sisu ja lisate kogu teabe oma teenuste, toodete, brändi jne kohta. See võib olla usaldusväärne teabekeskus, kust inimesed saavad teada kõike selle kohta, kes ja mis te olete. Lisaks on erinevad Facebooki lisandmoodulid, mis muudavad teie lehe e-poe poodiks.

Saate esindada oma organisatsiooni parimal võimalikul viisil ja anda oma publikule kogu vajaliku teabe. Facebookis on teil võimalus suunata kõik oma turundustegevused oma lehe poole ja see on põhjus, miks saate saada kõikehõlmavaid turundustulemusi, mida tunnete ja märkate. Vaatame kõiki põhjuseid, miks peaksite Facebookis reklaamima:

 • See on tasuv
 • See võimaldab teil sihtida konkreetseid inimrühmi
 • Saate kogu oma reklaami koondada ühele brändile / lehele
 • See on kõige populaarsem sotsiaalmeedia võrk
 • See pakub palju erinevaid reklaamimeetodeid
 • Selle struktuur sobib reklaamimiseks
 • Seda on lihtne kasutada
via-reklaam

Reklaamimeetodite tüübid Facebookis

Võime vabalt öelda, et Facebookis inimesteni jõudmiseks on kaks võimalust – tasulise reklaami ja orgaanilise reklaami kaudu. Mõlemad võivad olla väga tõhusad, kuid loomulikult tähendavad tasuta reklaamimeetodid rohkem kampaaniasse investeeritud aega, tööd ja teadmisi.

Lihtsamalt öeldes on teil vaja rohkem aega, et jõuda inimesteni ja oma toodet, teenust või mida iganes soovite müüa. Tasuliste meetoditega saate kõik kiiremini alustada, kuid muidugi tähendab see teatud rahasumma kulutamist, sõltuvalt teie turundusvajaduste mahust.

Facebook on üks suurimaid digitaalse reklaami osalisi, mis näitab, et sotsiaalmeedias reklaamimine on digireklaamide maailmas esirinnas ja keskpunktis

Jagasime Facebooki reklaami neisse kahte kategooriasse lihtsalt seetõttu, et tasulised meetodid on Facebooki integreeritud ja spetsiaalselt selleks loodud, samal ajal kui on olemas tasuta viise, kuidas omaette midagi reklaamida ilma Facebooki funktsiooni kasutamata.

Tasuliste reklaamide valikud, mida Facebook pakub:

Mobiilireklaamid moodustavad rohkem kui 60% Facebooki reklaamituludest
Tegelikult laseb Facebook kõik muud digitaalsed atribuudid reklaamireklaamide kulutamise eest veest välja, hõivates 35,4 protsenti kogu USA-s kuvareklaamide kulutamisest – ilmatu 11,93 miljardit dollarit (teise koha Google võtab vastu kõigest 4,79 miljardit dollarit).
 • Elavdamise leht meeldib
 • Posti nähtavuse parandamine
 • Veebisaidil klikkide suurendamine
 • Videote hoogustamine
 • Rakenduse installi suurendamine
 • Rakenduse seotuse suurendamine
 • Bränditeadlikkuse suurendamine

tasuta reklaamimise võimalus

Tasuta reklaamimisvõimalused Facebookis hõlmavad järgmist:

 • Sõprade kutsumine, et teie leht käsitsi meeldiks
 • Lehtede jagamine
 • Väärtusliku sisu postitamine
 • Inimeste kaasamine Facebooki aruteludesse
 • Facebook Messengeri arendamine chatboti turundus strateegia
 • Liitumine asjakohaste Facebooki gruppidega, et ennast reklaamida

Reklaamikonto loomine

pilt-9

Enne millegi tegemist peate esmalt oma reklaamikonto seadistama. Minge oma Facebooki lehele ja vasakul küljel peaksite nägema jaotist „Lisa uus”, kus olete
peaks valima „Reklaamikontod”. Esimene asi, mida peate seadistama, on arveldusinfo. Peate andma Facebooki kehtiva makseviisi.

Esmalt minge reklaamikonto seadetele, millel on ID, kuid peaksite sisestama konto nime, et saaksite kohe teada, millisel lehel te seda kasutate. Minge läbi ja täitke kõik tühikud, veenduge, et kõik on õige, ja valige sobiv valuuta. Samuti peaksite veenduma, et olete kõik õigesti seadistanud, kuna te ei saa neid asju hiljem muuta.

Seejärel klõpsake nuppu Salvesta ja minge arveldusteabe seadistamiseks, seejärel valige makseviis, mis asub arvelduse all. Siin saate valida, millist makseviisi lisada, st krediitkaart, PayPal või reklaamkupong. Alustuseks valige PayPal või krediitkaart, kuna tõenäoliselt pole teil kuponge saadaval. Sisestage kogu vajalik teave ja jätkake.

25-34-aastased inimesed
kõige levinum vanuse demograafiline
13-17
5.9
18–24
38,25
25-34
52,82
35-44
38.42
45-54
32,34
55-64
14.06
65+
20,02 kasutajat miljonites
reklaamikontod
Facebooki aktiivne kasutajaprofiil (miljardites)
Igakuine
26,885
Mobiil
17,079
Iga päev
11,492
Mobiilne iga päev
6986

Järgmine kord, kui hakkate reklaami looma, näete arveldusaadressi iga reklaami lõpus ja siin saate vajadusel arveldusaadressi muuta. Enamasti kontrollitakse Facebookis lisa eest makstes teie kontol rahasummat ja kui teil on seda piisavalt, et oma reklaami eelarvet toetada, luuakse teie reklaam.

Summa võetakse teie kontolt maha alles pärast reklaami aegumist. Võib kuluda 5–7 päeva, enne kui Facebook summa töötleb ja teie kontolt maha võtab. Kui olete oma makseviisi seadistanud, on hea minna ja luua mõned oma Facebooki reklaamid.

Postituste suurendamine

pilt-10

Üks viis inimesteni jõudmiseni on oma lehele postitada midagi, mis võib olla neile väärtuslik. Võite postitada turundusmaterjale, tooteid, teenuseid, teavet nende kohta või midagi muud, mida peate vajalikuks. Kui postitate midagi oma lehele, näevad inimesed, kellele see meeldis, teie postitust, kuid nagu me juba varem mainisime, ei näe kõik nad seda.

Ainult umbes 30% teie fännidest näeb teie postitusi loomulikult. Kui soovite jõuda rohkemate inimesteni, peate oma lehe postitusi suurendama. Selle lähenemisviisi suurepärane on see, et saate jõuda ka inimesteni, kellele teie leht isegi ei meeldinud, kuid jõuame sellele piisavalt kiiresti.

Facebooki reklaamide kasutamine postituste suurendamiseks

Kuldreegel – “Ärge kunagi suurendage postitust ilma kindla eesmärgita!”
postitada

Lihtsaim viis oma Facebooki lehel postituse suurendamiseks on midagi postitada ja minge seejärel postituse paremasse alanurka, kus ilmub kaardil „Boonus”. Klõpsake sellel ja avaneb uus reklaamiaken.

Pidage meeles fotode 20-protsendilist tekstireeglit.
Kui teie postituses on link ja link
tõmbab foto, millel on liiga palju teksti,
te ei saa seda edendada ega reklaamida
tõuke-postitus
Soovituste jõud on Facebookis väga tugev – eriti piltidega, mis sütitavad meeli ja kirgi
inimesed

Vasakpoolses ülanurgas näete jaotist „Vaatajaskond”, kust leiate mitu võimalust sihtrühma valimiseks, mida soovite oma reklaamiga sihtida. Seal on kolm tavalist valikut, mida näete seal viibides:

 • Inimesed, kelle valite sihtimise kaudu
 • Inimesed, kellele meeldib teie leht
 • Inimesed, kellele meeldib teie leht, ja nende sõber

Facebookile meeldib neid seadeid üsna sageli muuta ja postituste suurendamiseks reklaamiakent avades ei pruugi te samu saada. Siiski on võimalus luua oma vaatajaskond ja valida selle publiku kõik eripärad.

Selle jaotise alt leiate jaotise „Eelarve ja kestus”, kus saate ka kohandada, kui palju kulutate oma reklaamile päevas, ja kus saate määrata, kui kaua reklaam kestab või millise kuupäevani. Pidage meeles, et teil ei ole päevaeelarvet ja saate sisestada ainult reklaami kogueelarve.

Kui soovite aga teada, kui palju raha päevas kulutate, sisestage lihtsalt eelarve ja päevade arv, mida soovite reklaami esitada, jagage need kaks. Lähtudes teie sihtrühmast, nende asukohast ja teie seatud eelarvest saate hinnangu selle kohta, kui palju inimesi teie postitusega jõuab..

Facebooki CTA nupud populaarsuse järgi CTA nupud
Populaarsus protsenti inimesi

populaarsuse protsent

Paremal näete, milline näeb teie reklaam välja nii laua- kui ka mobiilikasutajatele. Häälestage oma reklaami nii kaua kui võimalik, kuni olete kindel, et olete sellele armsale kohale jõudnud. Pidage meeles, et teie postituses ei tohiks olla palju teksti, kuna Facebook ei pruugi teie reklaami heaks kiita. Lisaks ei tööta pikad tekstiread enamiku inimeste jaoks tavaliselt hästi ja te peaksite neid vältima.

Kui olete kõigi nende asjadega lõpetanud, klõpsake paremas alanurgas oleval nupul “suurendamine” ja teie reklaam saadetakse üsna kiiresti üle vaatama ja seda suurendatakse üsna kiiresti, kui kõik on korras. Kui teie reklaam on heaks kiidetud ja teie postitus tõuseb, saate tulemusi reaalajas jälgida ja vaadata, kui palju inimesi see on jõudnud.

Lisaks, kui olete oma postitusjärgse reklaamiga rahul ja see hakkab aeglaselt otsa saama, võite reklaami jätkamiseks või veelgi rohkemate inimesteni jõudmiseks klõpsata nupul „Lisa eelarve”. Hoogustamise lõpus saate vaadata kõiki olulisi mõõdikuid nagu postituse katvus, kaasamised, mitu inimest teie postitusele klõpsasid, mitu jagasid ja millistest riikidest pärinevad inimesed, kellele teie postitus meeldis..

Ligikaudu 85% Facebooki reklaamidest on suunatud konkreetse asukoha asemel riigile. Ainult 45% nendest reklaamidest kasutab huvide sihtimist
eelarve ja kestus
Facebooki reklaami hinnakujundus sõltub paljudest teguritest, sealhulgas aastaaeg, riik, kuhu sihite, ja isegi teie reklaami kvaliteet

Postide loomulik paljastamine

Esimene asi, mida peate tegema, on pidevalt jagada. Jagage postitusi iga päev, isegi kaks või kolm korda päevas eri perioodidel. Kaasamise parandamiseks peate jagama postitusi, mis on teie lehe ja fännide jaoks intrigeerivad ja asjakohased. Lisaks peate alati kindlasti jagama oma lehe postitusi uuesti oma profiiliga.

Kui teil on töötajaid või teiega koos töötavaid kaastöötajaid, peaksid nad ka oma profiilidel postitusi jagama. Kui kogu organisatsioon töötab koos, on teie
sotsiaalmeedia turundus kasvab loomulikult.

Facebookis tähendab rohkem tähendab rohkem, s.t mida rohkem inimesed midagi jagavad, seda suurem on tõenäosus, et rohkem inimestele meeldivad need postitused. Mida rohkem inimestele teatud postitus meeldib, seda suurema nähtavuse see postitus saab. Muidugi veenduge, et jagate postitusi avalikult, et isegi inimesed, kes pole teie sõbrad, näeksid neid.

Lisaks pange kaasahaaravaid pisipilte ja kirjutage postituste kirjeldusi, mis köidavad ja köidavad tähelepanu. Minge kvantiteedi poole, kuid töötage kindlasti nii palju kui võimalik ka oma postituste kvaliteedi nimel.

reklaam-veebisait

Veebisaidi reklaamimine

Pole tavaline, et ettevõtted reklaamivad oma veebisaite sotsiaalmeedias. See on üks parimaid viise, kuidas kindlustada palju külastajaid ja oma veebisaiti pidevalt kasvatada.

Võib-olla olete oma veebisaidi loomisel palju vaeva näinud, selle kujundamist, selle optimeerimist ja rikastamist ajaveebi postituste, videote, toodete ja maksevõimalustega saate kasutada, kuid kui te ei suutnud ühtegi külalist meelitada, ja pange nad oma veebisaidil võimalus, st kui vaadata, kui hea see on ja kui väärtuslik see neile võib olla, siis oli see kõik asjata.

See, mis sotsiaalmeedial puudub, on kohandamine, kuid sellel on palju inimesi, kes on potentsiaalsed kliendid. Seetõttu võib veebisaidi ja sellega korreleeruva Facebooki lehe ühendamine olla nii tõhus viis oma ettevõtte turundamiseks.

Veebisaidi reklaamimine Facebooki ettevõtte lehe kaudu

49,5% maailma elanikkonnast kasutab Internetti ja 22,8% Facebooki

Soovite leida rohkem inimesi, kes võiksid olla huvitatud teie lehe pakutavast, jagada sisu, osta tooteid või lihtsalt parandada teie lehe üldist nähtavust. Kui teil on Facebooki leht, mis tähistab teie ettevõtet või mõnda organisatsiooni, peate saama võimalikult palju meeldimisi, et saaksite end ülal pidada ja muuta oma organisatsiooni inimestele nähtavamaks.

Facebooki lehtedega on asi selles, et ainult umbes 30% inimestest, kellele teie leht meeldis ja kes seda ei tellinud, näevad teie jagatud postitusi. Näiteks kui teie lehel on 1000 meeldimist, näevad teie postitusi ainult umbes 300 inimest ja see on põhjus, miks meeldimised on äärmiselt olulised ja miks peate neid palju hankima.


Facebooki reklaamide kasutamine lehe meeldimise jaoks


Täna reklaamib 85% Facebookis tegutsevatest brändidest oma postitusi – ja Socialbakeri ajalooliste andmete järgi – see ainult kasvab.
reklaamleht

Esimene asi, mida peate tegema, on minna teie loodud lehele. Klõpsake lihtsalt vasakul nurgas asuval lehel, kus näete kõiki oma rühmi ja lehti. Kui olete oma lehel, peaksite saama näha kaanefoto kohal asuvat funktsiooni „Veel rohkem meeldimisi” ja sellel klõpsata.


Facebooki lehti on üle 30 miljoni ettevõtte

Veenduge, et olete sisse logitud selle lehe administraatorina, vastasel juhul pole teil volitusi reklaamide tegemiseks. Mõne lehe puhul võib see nupp asuda teie lehel
lehe ajajoont, nii et liikuge natuke alla, kuni leiate selle. Kui leiate selle, näete päevaeelarvet, mida tähistatakse USA dollarites. See on rahasumma, mille kulutate oma reklaamile iga päev, mitte kogusumma, seega veenduge, et see oleks meeles.

Et saada selget pilti, milles see seisneb, alustage kõigepealt väikestest numbritest, et näha, kuidas kampaania töötab ja kui palju meeldimisi teile lisandub, ja siis uuesti teha. Kui olete oma eelarve paika pannud, leiate kohe selle alt umbkaudse hinnangu selle kohta, kui palju meeldimisi teie leht päevas saab.

Mida suurem on teie päevaeelarve, seda rohkem lehti teile päevas lisandub. Pidage meeles, et meeldimiste arv päevas võib varieeruda ja see pole täpne. Meeldimuste arvu alt saate valida oma reklaami kestuse. Võite valida 7, 14 kuni 28 päeva ja kui see teile ei sobi, saate valida täpse kuupäeva, milleni teie reklaami tuleks esitada.

Jaotise „Eelarve ja kestus” kohal näete huvide jaotist, kus saate tippida mitu huvi, mida inimestel on paremaks sihtimiseks. Näiteks kui müüte spordivarustust, oleks normaalne kirjutada sporti, joosta või midagi sarnast. Nii saate sihtida õigeid inimesi, kes teie lehe vastu huvi tunnevad. See tähendab, et nad klikivad reklaami nähes tõenäoliselt teie lehel.

Reklaamige ainult oma sisu. Isegi kui jagate mõne teise veebisaidi head näpunäidet, ärge suurendage seda, kui see linkib kellegi teisega. Miks maksta liikluse saatmiseks kellegi teise saidile??

Jaotise „Huvid” kohal saate valida asukohad, kus teie reklaami näidatakse. See on suurepärane funktsioon, mis võimaldab teil oma reklaamil olla konkreetne ja saada
tähenduslikud meeldivad. Näiteks kui teil on kohalik ettevõte, peaksite keskenduma ainult piirkondadele, kus teie potentsiaalsed kliendid võivad olla. Kui teil on aga veebiettevõtteid, peaksite otsima sihte asukohtadesse, kus on teie tooteid vajav turg.

Reklaamige sisu, mis viib teie fännid teie e-posti loendisse. See hõlmab kingitusi, tasuta veebiseminarid, tasuta e-raamatud ja muud tüüpi tasuta kingitused
näeb-reklaame

Selle jaotise kohal on jaotis “vanus”, kus saate oma sihtrühma veelgi määratleda. Vasakpoolne pesa on minimaalne vanus ja parem on teie sihtrühma maksimaalne vanus. Lõpuks on jaotise „vanus” kohal sooosa, mille saate paremini määratleda, kes teie reklaame näeb.

Lisaks näete jaotist „Reklaamireklaam”, kus saate teksti muuta ja oma reklaami pildi suurust muuta või mõnda muud pilti sisestada. Samuti saate pildi asukohta muuta, et luua võimalikult hea efekt. Lisaks saate pildi asemel üles laadida ka video ja seda oma reklaamis kasutada.

Akna paremas servas näete oma reklaami eelvaadet nii laua- kui ka mobiilikasutajatele. Kui olete lõpptulemusega rahul, klõpsake nuppu “edenda” ja reklaami hakatakse esitama.

Kuna näib, et Facebook pooldab meie uudistevoogudes videoid (Facebooki kasutajad vaatavad Facebookis iga päev rohkem kui 100 miljonit tundi videoid), mõistavad kaubamärgid, kui oluline on interaktiivse vormingu kasutamisel omaks võtta videopõhine videoreklaam platvormil. nende lugu rääkida

Lehe saamine meeldib maksmata

Reklaamide loomine rohkem meeldimiste saamiseks on hea asi, kuid peaksite ka õppima, kuidas seda teha raha kulutamata. Saate meelitada olulisi fänne, kellel on teie lehe vastu tõelist huvi, tehes seda käsitsi, st kutsudes inimesi ise. Tasulised reklaamid lehe meeldimise eest ei too alati kaasa palju tõelisi fänne, kes püsivad teie lehega kursis ja suhtlevad teie brändiga.

Esimene mugav võimalus on kutsuda inimesi otse soovitud lehele meeldima. Võite kutsuda selleks kõiki oma sõpru, ehkki kutsutatavate inimeste arv on päevas piiratud. Kui teie profiilil on palju sõpru, on see hea võimalus hakata kohe oma lehte levitama. Tehke seda kindlasti iga päev võimalikult paljude inimeste jaoks.

Lisaks võite oma lehele midagi postitades klõpsata meeldimistele, mille olete sellel postitusel saanud, ja kutsuda inimesi üles teie lehe meeldimist ka siis, kui nad pole teie sõbrad. Meeldimiste saamiseks inimestelt, kes pole teie sõbrad või kellele pole teie leht teile meeldinud, saate oma postitust suurendada ja seejärel kutsuda.

Teisest küljest, kui kellelegi teie leht meeldib, on tõenäoline, et sõbrad näevad teie tegevust ja teile meeldib teie postitus. Lisaks veenduge, et oma lehele postitades jagate neid postitusi ka oma profiilile. Nii parandate nähtavust ja saate võimaluse rohkem nähtavaks teha ning saate kutsuda rohkem inimesi teie lehele meeldima.

See on kindlasti aeglasem viis meeldimiste saamiseks, kuid alati saate sisukat meeldimist. Lisaks on hea mõte oma lehel alati mingit tegevust teha ja end pidevalt potentsiaalsete klientide ja jälgijate ees eksponeerida. Parim võimalus on kombineerida see tasuliste meetoditega ja saate oma fännibaasi pidevalt üles ehitada.

Saate kasutada uut reaalajas videofunktsiooni Facebookis, kus teie ja teised töötajad saavad rääkida uutest teie poodi saabuvatest toodetest

Facebooki reklaamide kasutamine veebisaidikülastuste arvu suurendamiseks

Esimene asi, mis teil oma veebisaidi reklaamimiseks peab olema, on muidugi hästi ehitatud veebisait. Uuendage kindlasti oma lehte oma veebisaidi lingiga, nii et te ei pea seda iga kord oma reklaamides uuesti tegema. Lisaks võite oma veebiaadressil saada ka orgaanilisi klikke, nii et see on hea mõte seal hoida.

Minge oma lehele ja kerige natuke allapoole. Ekraani vasakus alumises servas kuvatakse hüpikaken sinine kaart „Kasvata äri”. Klõpsake sellel kaardil ja valige „Hankige rohkem veebisaidi külastajaid“ ja kuvatakse teie reklaami loomise aken.

kasvama-äri

Toote või rakenduse reklaamimiseks tehke päeva jooksul ja nädalas erinevatel kellaaegadel mitu Facebooki teadaannet

Jaotises „Reklaamloome” saate nüüd 4 asja, mida saate kohandada:

URL: See on teie veebisaidi aadress ja kui teil juba on üks komplekt teie lehel, siis seatakse see automaatselt ka siia. Kui soovite mõnda muud aadressi, siis lihtsalt muutke seda.

Tekst: Siin peaksite kirjutama ahvatleva teksti, mis selgitaks inimestele, mida teie veebisait endast kujutab ja miks nad peaksid seda külastama.

Pildid / videod: Saate valida oma reklaamile sobiva pildi või video. Kui soovite pilti otsida, saate maksimaalselt 25-sõna pealkirja, mis aitab inimeste tähelepanu tõmmata, võimaluse pilt üles laadida, oma lehelt pilt valida ja valitud pilt ümber paigutada, et see sobiks ideaalselt reklaamiga.

Kui valite „video”, saate võimaluse oma video üles laadida või luua slaidiseansi, mida saate jälgida piisava muusika saatel.

Muutke oma reklaam ahvatlevamaks ja huvitavamaks, et inimesed oleksid seda vaadates huvitatud! Nii video- kui ka piltreklaamid sisaldavad tegevusele kutsumise nuppu ja teile antakse palju valikuvõimalusi: kandideerida kohe, broneerida, kohe, võtke meiega ühendust, laadige alla, lugege lisateavet, saatke sõnum, taotlege aega, vaadake menüüd, ostke registreeruge ja vaadake veel.

Hästi läbimõeldud ja läbimõeldud kaanepilt peaks olema osa igast tõhusast Facebooki strateegiast
ahvatlevam-reklaam
Sellised tooted nagu dünaamilised reklaamid, mis võimaldavad reklaamijatel oma tootekataloog Facebooki üles laadida ja seejärel asjakohaseid sihitud reklaame edastada, on osutunud väga efektiivseks turustajatele, kes soovivad juhtida madalama kanaliga tegevusi, näiteks oste

Järgmine jaotis on vaatajaskond, kus saate uuesti määratleda nende inimeste soo, vanuse ja asukoha, kellele teie veebisaidi reklaam sihib. Kuid siin saate valida üldisi huvisid, näiteks “muusika”, ja lisada täiendavaid huvisid, et inimesi veelgi paremini sihtida, näiteks “house music” või “techno music”.

tehno-muusika-aud

Järgmine jaotis on osa „Eelarve ja kestus”, kus saate määrata oma päevaeelarve, vaadata oma veebisaidireklaamile prognoositavat klikkide arvu päevas ja veebisaidi reklaami esitamise kestust. Nagu alati, näete reklaami loomise akna paremal küljel oma reklaami eelvaadet.

Kui avaldate oma toodete kohta postitusi või korraldate kampaaniaid – kaasake räsimärgid. See aitab klientidel näha teie seotud postitusi. Samuti julgustab see neid kasutama räsimärke, kui nad näitavad teie toodet postituses või osalevad teie kampaanias
tehno-muusika

Veebisaidi reklaamimisega saate aga ka Instagrami voo eelvaate, arvestades seda, et neid reklaame nähakse ka Instagramis. Kontrollige kindlasti seda jaotist, kuna Instagram nõuab konkreetseid pilte ja videoid, kui te ei vasta nõuetele, mida seal ei näidata, seega veenduge, et teie reklaamid sobivad ka Instagrami.

Kui olete kindel, et olete kõik õigesti seadnud, kontrollige kõike uuesti ja klõpsake siis reklaamide loomise akna paremas alanurgas asuvat nuppu „edenda” ja looge oma reklaam.

Kuidas oma veebisaiti passiivselt reklaamida?

Facebooki reklaamitulu kogu maailmas aastatel 2009–2016 (miljonites USA dollarites)
2016
26,885
2015
17,079
2014
11,492
2013
6986
2012
4,279
2011
3,154
2010
1,868
2009
764

Kõigepealt peaksite kindlasti veenduma, et lisate oma veebisaidi aadressi oma Facebooki lehel määratud alale. Kui keegi teie lehele tuleb, peab ta selgelt nägema teie veebisaidi aadressi ja tal on võimalus sellel klõpsata ning vaadata, mida teil seal pakkuda on..

Järgmine samm on jagada oma lehel oma veebisaiti ja jagada seda kõigi oma profiilidega uuesti. Lisaks lisage oma veebisaidi aadress kõigisse postitustesse, mida oma lehel jagate, ja kogu teie lisatud sisu. Näiteks kui lisate oma veebisaidi kaudu müüdavate käekottide fotod, on hea, kui kirjelduses ja fotol oleks veebisaidilink.

Inimene võib klõpsata kirjeldusel kohe ja minna veebisaidile, teised näevad aga teie fotode jagamisel teie veebisaidi aadressi. Kui teete oma veebisaidil ajaveebi, on hea mõte jagada ka tulevasi postitusi ka Facebookis, et inimesed, kes soovivad teie postitusest rohkem lugeda, külastaksid teie veebisaiti.

Kuidas oma reklaamikampaaniat jälgida?

pilt-11

Lihtsalt reklaami loomisest ja kampaania lõppemiseks lihtsalt ei piisa Facebooki reklaamimisel. Usu mind, sa teed seda ikka ja jälle ning peaksid veenduma, et teeksid seda järgmisel korral alati paremini. Selleks peate oma reklaamide haldurile lootma, et näha, kuidas teie reklaamid toimisid, ja õppida, kus tegite vigu ja kus tegite head.

Minge oma reklaamide haldurisse ja klõpsake siis vahekaarti nimega „Konto ülevaade”. Siin saate õppida palju oma reklaamikampaaniate kohta ja saada väärtuslikku teavet, mis aitab teil tulevikus palju paremaid reklaame luua. Konto ülevaate jaotises saate teha palju asju, mida saate teha.

Facebook – viies kõige väärtuslikum ettevõte maailmas, turuväärtus ületab 321 miljardit dollarit. Tal on ligi 13 000 töötajat. Omandanud sellised konkurendid nagu Instgram, WhatsApp ja Oculus
konto ülevaade

Valige soovitud mõõdikud

Mõõdikute jaoks on valida 4 jaotist ja neid saab vastavalt vajadustele kohandada ja muuta. Peate lihtsalt klõpsama allapoole suunatud noole sümbolil ja ilmub uus aken. Siin pakutakse teile täiesti uusi võimalusi mõõdiku valimiseks, mida soovite kuvada.

Facebook on ideaalne reklaamiplatvorm väikeettevõtetele väikeste eelarvetega
mõõdikud
Facebookis on lauaarvutireklaamide klikkimise määr 8,1x kõrgem ja mobiilireklaamide 9,1x suurem klikkimise määr kui tavalistel veebireklaamidel

Teie reklaamide eri perioodidel toimimise võrdlemine

Klõpsake kuupäevavahemiku nuppu, seejärel klõpsake jaotist Võrdle. Ilmub kalender, mis annab teile võimaluse valida erinevad kuupäevad, mida soovite võrrelda. Nii saate rohkem teada oma kampaaniate toimimise kohta, samuti selle kohta, millised ajategurid neid mõjutasid ja kuidas.

Kampaaniate analüüsimiseks tuginege diagrammidele

Üle 70% turundajatest plaanib järgmisel aastal suurendada videoreklaamide kasutamist

Diagrammidega reklaamikampaaniate analüüsimiseks peaksite kasutama erinevaid mõõdikuid. Näiteks kui reklaamikampaania on mõeldud lehe meeldimise jaoks, siis on olemas selline leht nagu jaotis, mis ütleb teile, kui paljudele inimestele teie reklaam reklaami ajal meeldis, kuna see on sedalaadi reklaami kõige väärtuslikum mõõdik.

Samuti saate leida geograafilise ja demograafilise teabe teie reklaamiga suhelnud sihtrühma kohta ja vaadata, milliseid mobiilseadmeid nad teie reklaamide teisendamiseks või kuvamiseks kasutavad. Klõpsake lihtsalt jaotusel jaotist ja valige „tarnimise“, „kellaaja järgi“ või „toimingu järgi“.

Ainult nende teadmiste abil on teil palju käes, nii et ole valmis rohkem teada saama ja saama kogemusi, mis on vajalikud trendide äratundmiseks ja tulevaste reklaamikampaaniate täiustamiseks.

Järeldus

Palju õnne! Nüüd olete õppinud Facebookis reklaamimise põhitõdesid. Võite hakata oma turunduskampaaniat looma ka Facebookis ja vaadata, kuidas võlu toimub. Veenduge, et jätaksite meelde kõik täna õpitud asjad ja kasutage neid oma eeliseks.

Ehkki need asjad võivad olla üsna väärtuslikud, on need vaid Facebooki reklaami põhialused – siin me ainult kriimustame pinda. Nii õppige kindlasti rohkem ja proovige tulevikus oma reklaamimisoskusi parandada. Kui jõuate kõrgtasemele, saate Facebookis luua täieõiguslikke turunduskampaaniaid. Palju edu!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map