WordPress SEO pre začiatočníkov


Každý mesiac sa vykonáva viac ako 1,2 bilióna globálnych úvodných vyhľadávaní

93% online skúseností začína vyhľadávačom

Contents

úvod

Táto príručka bola vyvinutá s cieľom odstrániť tajomstvá z vyhľadávacích nástrojov – ako fungujú a ako ich prinútiť pracovať pre vás. Aby sme vám pomohli pochopiť základy optimalizácie vyhľadávacích nástrojov (SEO), pokryjeme webové stránky, webdizajn a online obsah. Dozviete sa, prečo je SEO dôležité a ako môžete implementovať svoje nové znalosti zásad SEO. Po dokončení tejto príručky sa zoznámite s procesom SEO a rozumiete veľkej časti mechanizmov, ktoré sú za tým.

čo je seo

Čo je to SEO?

SEO je spôsob, ako zvýšiť viditeľnosť a hodnotenie webových stránok na stránkach s výsledkami vyhľadávacieho nástroja. SEO nám pomáha vytvárať weby, ktoré sú prístupnejšie pre vyhľadávače, a weby, ktoré poskytujú lepšiu používateľskú skúsenosť.

Viditeľnosť webu ovplyvňuje veľa vecí vrátane dizajnu, kľúčových slov na stránke a odkazov. Okrem toho veľa prvkov SEO nie je dobre známych. Výsledkom je, že ľudia nemôžu plne využiť SEO na zlepšenie poradia svojich webových stránok a obsahu.

Anatómia vyhľadávacieho nástroja
Anatómia vyhľadávacieho nástroja [Infographic]

Je dôležité pamätať na to, že vyhľadávacie nástroje používajú algoritmy, ktoré stále rastú a vyvíjajú sa. Aktualizácie vyhľadávacích nástrojov sa vytvárajú s cieľom pomôcť vyhľadávacím nástrojom dosahovať kvalitnejšie výsledky.

Ako to funguje

Aby sme to vysvetlili jednoduchšie, SEO pracuje na nasledujúcom princípe.

ZDIEĽAŤ TRH S MOTOROM GLOBAL

globálny trh s vyhľadávacími nástrojmi
 • Vytvoríte webovú stránku a rozhodnete sa, ktoré časti svojej webovej stránky budú pre vyhľadávací nástroj viditeľné.
 • Vyhľadávací modul posiela webovým prehľadávačom zhromažďujúce informácie o vašom webe a jeho stránkach.
 • Vyhľadávací nástroj používa tento vstup na vyhodnotenie kvality vášho obsahu a vašich webových stránok ako celku.
 • Na základe tohto hodnotenia získa váš web počiatočné hodnotenie.

Zakaždým, keď odošlete nové signály hodnotenia, indexové prehľadávače znova preskúmajú vašu stránku a aktualizujú informácie v databáze. Môže to zlepšiť alebo znížiť hodnotenie vašich stránok na základe kvality novoobjavených údajov.

Spoločnosť Google prijíma v ľubovoľný deň viac ako 57 000 vyhľadávaní za sekundu, čo znamená takmer 2 bilióny vyhľadávaní ročne

Google odhaduje, že internet teraz obsahuje približne päť miliónov terabajtov údajov – ale vyhľadávací gigant indexoval iba 0,04% zo všetkých

Prečo je to dôležité

Účelom je vytvoriť váš web a chcete, aby ho ľudia našli. Poznanie SEO vám môže pomôcť vybudovať publikum. Dozviete sa, aké prvky dizajnu je potrebné uprednostniť, a naučíte sa, ako vytvoriť obsah, ktorý bude mať vysokú expozíciu a uspokojujúcu kvalitu pre vašich návštevníkov.

Bez SEO bude všetka vaša práca nadarmo, pretože web bez viditeľnosti je takmer ako web, ktorý neexistuje. Ak nemáte dostatok návštevníkov, znalosť SEO vám môže pomôcť zistiť, prečo na vašom webe chýba viditeľnosť, a pomôže vám podniknúť kroky na zlepšenie vášho hodnotenia..

Môžete to urobiť sami?

Spoločnosť Google v minulom roku predstavovala takmer 40% všetkých výdavkov na digitálnu reklamu v USA. Podiel Facebooku bol asi 8%

Teoreticky áno. SEO je niečo, čo môžete urobiť sami, ak máte potrebné zručnosti. Budete musieť vedieť, ako navrhnúť web, napísať kvalitný obsah, optimalizovať svoj web pre menšie platformy obrazovky a zaoberať sa ďalšími technickými aspektmi. Dobrou správou je, že existuje veľa nástrojov, ktoré vám pomôžu s týmito úlohami.

SEO je celoživotný proces a vaše webové stránky musia byť aktuálne, takže budete musieť pravidelne pridávať obsah a aktualizovať svoje webové stránky. Vzhľadom na to, aké veľké úsilie je potrebné na vytvorenie kvalitnej SEO kampane, sa veľa ľudí rozhodne outsourcovať celú alebo jej časť.

Teraz si preberieme niektoré podrobnosti týkajúce sa SEO a uvidíte, koľko prvkov obsahuje kvalitná SEO kampaň.

SEO Ranking Factors 2018

30%
odkazy

23%
Čerstvý obsah

9%
Názov značky

8%
Optimalizácia vstupnej stránky

8%
Mobilná citlivosť

5%
Užívateľské skúsenosti

5%
Sociálne signály

4%
Dobre kódované

3%
Rýchlosť stránok

2%
Kľúčové slová v obsahu

2%
Kľúčové slová v adrese URL

1%
Vek domény

SEO poradie faktory

Keď pracujete na SEO, musíte si byť vedomí existujúcich faktorov, ktoré ovplyvňujú vaše hodnotenie. Sú to prvky, ktoré ovplyvňujú vaše hodnotenie negatívnym alebo pozitívnym spôsobom. Existujú dva typy hodnotiacich faktorov: stránka a stránka off. V ďalších častiach sprievodcu sa týmito faktormi zaoberáme a niektoré z nich podrobnejšie rozpracujeme. Uvidíte, ako sú niektoré z nich vysvetľujúce, zatiaľ čo iné si môžu vyžadovať objasnenie.

SEO na stránke

Našťastie s platformou WordPress existuje niekoľko rôznych doplnkov, ktoré vám umožnia dokonale optimalizovať SEO na vašej stránke! Pozrime sa na pár vecí, ktorým by ste mali venovať pozornosť.

Optimalizácia stránky a rýchlosť načítania

Webové stránky, ktoré sa načítajú rýchlejšie ako 2 sekundy, sa v knihách záznamov spoločnosti Google považujú za dobré

Každá jednotlivá stránka na vašom webe by sa mala načítavať rýchlo. Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Google zaraďuje rýchlejšie webové stránky vyššie, a to preto, že chcú svojim používateľom ponúkať najlepší výkon. Ak sa váš web načíta aj pomaly, môžete očakávať vyššiu mieru odchodov. Pri optimalizácii stránok a ich rýchlosti načítania by ste mali vziať do úvahy dva dôležité faktory.

Najprv by mali byť vaše webové stránky optimalizované pre rôzne typy zariadení. Našťastie je to ľahké skontrolovať. Predtým, ako sa rozhodnete kúpiť tému WordPress, skontrolujte, či má mobilnú podporu; vďaka tomu budú vaše stránky od začiatku výrazne optimalizované.

Mierne viac ako polovica všetkých online nakupujúcich v USA nenakupuje z webu, ak sa načíta pomaly

Pokiaľ ide o rýchlosť načítania, existujú doplnky, ktoré vám môžu pomôcť spustiť vaše webové stránky niekoľkokrát rýchlejšie. Používanie týchto doplnkov nemusí byť na začiatku potrebné, ale s rastúcim počtom návštevníkov bude potrebné pridať doplnok pre vyrovnávaciu pamäť. Preto ho pridajte od začiatku, pretože spôsobí, že budete pracovať na webovej stránke WordPress. Jedným z najpopulárnejších doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte je WP Super Cache.

Prvé dojmy súvisia s dizajnom 94%. Vzhľadom na to, že spotrebujú 15 minút obsahu, dve tretiny ľudí by radšej čítali niečo krásne navrhnuté ako niečo prosté

Užívateľsky prívetivé rozloženie

Toto je ďalší pasívny faktor, ktorý výrazne ovplyvňuje SEO vašich webových stránok. Predovšetkým dobrý dizajn a intuitívna navigácia pomôžu ľuďom ľahko nájsť to, čo hľadajú. Výsledkom bude nižšia miera okamžitých odchodov, pretože ľudia zostanú na webe s atraktívnym rozložením, aby mohli ľahko porozumieť a používať.

Ak chcete, aby bol váš web užívateľsky prívetivý, prehľadajte početné témy a venujte pozornosť tým, ktoré sú vysoko hodnotené. Ľahko nájdete tému s užívateľsky príjemným rozložením a môžete ju nechať neskôr upraviť.

Podniky so silným kľúčovým slovom v obchodnom mene sú o 1,5 miesta vyššie, ako keby v názve nebolo žiadne kľúčové slovo

Kľúčové slová v adresách URL

Ak sa vaša stránka zaraďuje k určitému kľúčovému slovu, je ideálne umiestniť vaše kľúčové slovo do adresy URL stránky. Toto sa dá ľahko nastaviť vo WordPress; stačí prejsť do časti Nastavenia -> Permalink a vybrať možnosť Odoslať meno. Týmto sa do adresy URL vašej stránky vložia kľúčové slová z názvu.

Softvér beží na viac ako 4 miliónoch webov a na 9,5% z 1 miliónu svetových webov. Len na WordPressu sa zhromaždilo viac ako milión stiahnutí

Takmer 100% používateľov zmení vyhľadávanie kľúčových slov po neúspešnom počiatočnom vyhľadávaní

Sila vášho SEO

Ak hľadáte spôsob, ako úplne optimalizovať každý z vašich príspevkov a stránok na svojej webovej stránke WordPress, musí to byť doplnok. Tento doplnok vám uľahčí vytvorenie súboru XML sitemap, ktorý je zodpovedný za komunikáciu s vyhľadávacími nástrojmi o tom, ktoré stránky by mal indexovať. Po vytvorení súboru Sitemap XML je jeho pridanie do súpravy nástrojov spoločnosti Google pre správcov webu jednoduché.

Tento doplnok vám tiež pomôže lepšie optimalizovať každý príspevok analyzovaním vašich SEO titulov, Slugov a Meta-popisov. Je to veľmi dôležité, pretože doplnok vám pomôže s výraznosťou kľúčových slov a hustotou kľúčových slov vo vašom obsahu.

Kľúčové slovo

Kľúčové slová sú základnými stavebnými kameňmi vašej obsahovej kampane. V nasledujúcom diagrame presnejší pohľad na SEO na stránke ukazuje, že použitie súvisiacich kľúčových slov a primárnych kľúčových slov predstavuje 75% a 40% SEO na stránke, resp.

Naive View
na stránke

Presnejšie zobrazenie na stránke

Hustota kľúčových slov

Keďže sa zaoberáme témou kľúčových slov, uvádzame niekoľko ďalších techník kľúčových slov, ktoré môžete použiť na zvýšenie viditeľnosti alebo na hodnotenie. Použite vybrané kľúčové slovo alebo frázu v:

 • Vaša značka názvu
 • Popisná značka
 • Značka H1
 • Prvých 100 slov článku

Hustota kľúčových slov

Všetko, čo musíte urobiť, je zabezpečiť, aby sa kľúčové slovo v texte spomínalo prirodzene a aby sa necítilo trápne alebo nútené, ako sa zobrazuje v kópii. Mali by ste tiež použiť synonymá pre kľúčové slovo, pretože text bude prúdiť prirodzenejšie. Navyše, s extrémne vysokou hustotou kľúčových slov, niekedy nazývanou aj výplň kľúčových slov, pravdepodobne získate negatívne výsledky vo vyhľadávačoch, a preto ľahko šliapate.

Kvalitný obsah je kľúčovým faktorom v každej dobrej stratégii SEO. Vylepšenia obsahu sú známe tým, že zvyšujú návštevnosť blogov až o 2 000%.

Organizácia stránky a obsahu

Ak chcete, aby vyhľadávací nástroj ľahšie indexoval vaše stránky, mali by ste starostlivo vytvárať kategórie a podkategórie. V kombinácii so systémom označovania budete môcť ľahko nastaviť hierarchiu, ktorú nielen vyhľadávacie nástroje ľahko zvládnu, ale aj vy návštevníci..

Dĺžka obsahu

66% najlepších spoločností vo svojej triede vyhľadáva proces tvorby obsahu od začiatku

Väčšina odborníkov odporúča, aby váš obsah mal byť medzi 1 500 a 2 500 slov. Podrobnejšie informácie o obsahu poskytneme neskôr v tejto príručke.

Originalita obsahu

Obsah dlhej formy s viac ako 1 000 slovami neustále prijíma viac zdieľaní a odkazov ako kratší obsah formulára

Je nevyhnutné, aby váš obsah nebol duplikátom existujúceho obsahu online, pretože vaše stránky budú penalizované.

Optimalizácia obrazu

Obrázky sú tiež hodnotiacimi signálmi, pokiaľ použijete primerané meno, názov, alternatívny text, popis a popis. Buďte preto dôkladní, pretože prevádzka môže skončiť na vašej stránke pri jednoduchom prehliadaní obrázkov.

Aktualizácia a opätovné publikovanie starých blogových príspevkov s novým obsahom a obrázkami môže zvýšiť organickú návštevnosť až o 111%

aktualizácie

Pokiaľ ide o hodnotenie, spoločnosť Google uprednostňuje staršie stránky so zmysluplnými aktualizáciami. Ak vaša aktualizácia spočíva iba v zmene niekoľkých slov a viet, nebude to mať vplyv. Vykonajte príslušné revízie a zmeňte celé odseky alebo pridajte nové informácie.

Tiež, ak používate staršiu verziu programu WordPress, môže sa to považovať za signál, že zanedbávate svoje webové stránky, čo môže mať za následok negatívne SEO body.

Aktivita je dôležitým faktorom hodnotenia pre všetky vyhľadávacie nástroje, preto pravidelne aktualizujte platformu aj obsah, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky.

Ak používate WordPress alebo akúkoľvek inú platformu, ktorá používa doplnky, uistite sa, že tieto doplnky sú vždy aktuálne. Zastarané doplnky sú častým dôvodom, prečo sa hackeri môžu dostať na vaše webové stránky

zabezpečenia

Aký vplyv má bezpečnosť na SEO? Ak je váš web napadnutý hackerom, dá sa použiť na nasadenie škodlivého softvéru. Spoločnosť Google nezáleží na tom, či ste zodpovední za malware alebo ste boli napadnutí hackermi, web bude penalizovaný, to znamená deindexovaný z výsledkov vyhľadávania. Tým zmizne všetko úsilie SEO.

Takmer polovica webových stránok v top 10 používa šifrovanie HTTPS

Preto je veľmi dôležité používať určitý druh zabezpečenia. Sucuri je skvelý web na ochranu webových stránok a pomôže vám zabrániť rôznym formám príloh na vašom webe. Hacking môže spôsobiť celý rad problémov, ktoré môžu ovplyvniť SEO webových stránok, a zabrániť tomu, aby sa to všetko stalo, použitie dobrej bezpečnosti je rozhodujúce.

Kvalita a relevantnosť odchádzajúcich liniek

Vaša stránka musí obsahovať odkazy, ktoré sú relevantné pre váš obsah. Odkazy by mali viesť k webom, ktoré majú oprávnenie a ktorým vyhľadávacie nástroje dôverujú. Okrem toho by tieto stránky mali súvisieť s úzkym priestorom, nielen slávnymi blogmi alebo spravodajskými servermi.

Optimalizujte svoj celkový limit štruktúry odkazov 2-3 odkazy v prepojení článkov s relevantnými blogovými príspevkami

Počet odchádzajúcich odkazov

Vysoký počet odkazov, ktoré vedú k webovým stránkam s nižšou úrovňou domény, môže vyzerať nejasne. Môžete sa javiť ako bezplatní pre všetky blogy, ktorých primárnym účelom je získať odkazovú šťavu. Odkazová šťava je výraz, ktorý označuje pozitívne hodnotenie, ktoré stránka získa z odkazu na iné miesto. Inými slovami, môžete spôsobiť zbytočné podozrenie a začať strácať autoritu, pretože príliš veľa vašich odchádzajúcich odkazov vedie na rôzne druhy webových stránok. Zoznam domén najvyššej úrovne nájdete na Internetová spoločnosť pre pridelené mená a čísla (ICANN).

Nefunkčné odkazy

Obsah vytvára líniu komunikácie medzi vami a vašimi zákazníkmi. Efektívna komunikácia zvýši retenciu zákazníkov o 88% a zvýši povedomie o značke o 87%
Pridružené odkazy

Nefunkčné odkazy nie sú pre nikoho prínosom, takže musíte skontrolovať svoj obsah každý týždeň, aby ste sa uistili, že vaše odkazy fungujú správne, alebo ich musíte nahradiť, ak nie sú.

Pridružené odkazy

Partnerské odkazy by vo všeobecnosti nemali mať negatívny vplyv na vaše stránky. Ak je však väčšina vašich odkazov na stránke určená pre pridružené spoločnosti, spoločnosť Google vás môže začať podrobnejšie monitorovať, aby sa ubezpečila, že vaše stránky nie sú len na účely pridruženia a či ponúkajú viac než len základný obsah nízkej kvality..

Gramatika a pravopis

Trochu zrejmý tip, ale pre istotu stojí za zmienku. Ak máte gramatické chyby a pravopisné chyby, dostanete záporné body.

V skutočnosti 90 percent z 10 najdôležitejších webov používalo metadescripty ako súčasť svojich optimalizačných stratégií a 80 percent používa značky H1 vo svojom obsahu.

Odrážky a čísla

Tieto nástroje štrukturálneho obsahu pomáhajú vytvárať lepší dojem používateľa. Ak je váš obsah rozdelený na menšie a zmysluplné kúsky, čitatelia ho ľahšie pochopia. Z tohto dôvodu sú zoznamy a odrážky uvádzané ako pozitívny hodnotiaci faktor.

Užitočný dodatočný obsahPriemerná miera okamžitých odchodov pre adresy URL na prvej stránke s výsledkami vyhľadávania je 46%

Ďalším dobrým faktorom je užitočný obsah. Na objasnenie je potrebné pridať niečo, čo pomôže používateľom, ktorí čítajú alebo sledujú váš obsah. Napríklad, ak píšete o financiách a menách, pridaním nástroja na prevod mien, ktorý používatelia môžu použiť na mieste, by bol typ užitočného obsahu, vďaka ktorému budete mať vyššie hodnotenie..

multimediálne

Obrázky, videá, infografiky, prezentácie a iné formy multimédií môžu pôsobiť ako signály s hodnotením kvality, pokiaľ sú relevantné a používané návštevníkmi..

Dĺžka adresy URL

Nadmerné použitie spojovníkov v adresách URL možno považovať za spam, preto je najlepšie postupovať opatrne a obmedziť použitie spojovníkov v adresách URL, ak je to možné. Brent Carnduff odporúča, aby ste pri písaní adresy URL urobili z 3 – 5 slov oddelených spojovníkom (-), nie podčiarkovníkom (_)

Potvrdilo sa to zbytočne dlhé adresy URL bude mať negatívny vplyv na vašu viditeľnosť, takže buďte opatrní.

Cesta URL

Preferujú sa kratšie adresy URL. Nemusíte to robiť do extrému a ak je vaša adresa URL už menšia ako 50 – 60 znakov, nemusíte sa vôbec obávať. Ak však adresy URL tlačia o 100 a viac znakov, pravdepodobne existuje možnosť ich prepísať a získať hodnotu. Kratšie adresy URL sa ľahšie analyzujú, kopírujú a vkladajú, zdieľajú na sociálnych médiách a vkladajú

To nie je nič, o čo by ste sa mali starať, pretože to má veľmi malý vplyv, ale ak je vaša stránka bližšie k vašej domovskej stránke, v interdy linksoch terdy.dy.ms sa môže mierne zvýšiť. Majte na pamäti, že by ste nemali umožniť každej stránke odkaz na svoju domovskú stránku a naopak, pretože by to malo byť vyhradené pre stránky na vašom webe, o ktorých sa rozhodnete, že majú najväčšiu hodnotu. Vyberte si niekoľko stránok s výnimočným obsahom, ktoré sú prístupné z domovskej stránky, a uistite sa, že na tieto stránky prirodzene vedie aj iný, menej obľúbený obsah. Ak nadmerne používate interné odkazy, môže to poškodiť vaše hodnotenie, ale ich obratné použitie vám získa nejaké body.

Odkazy a zdroje

Keď vo výskumnej správe citujete referencie a zdroje, ako by ste boli, je to znak kvalitného obsahu a dobrého hodnotiaceho faktora. Rovnako ako v prípade ostatných odchádzajúcich spojení je dôležitá relevantnosť a kvalita.

Off-page SEO

75% SEO je mimo stránku a 25% je
na strane

To sú faktory, na ktoré nemáte priamu kontrolu, ovplyvňujú však autoritu vášho webu. Aby ste využili svoj potenciál, budete musieť použiť určité techniky SEO, o ktorých sa bude ďalej hovoriť v tejto príručke. Teraz sa pozrime, aké sú tieto faktory hodnotenia mimo stránky.

Počet prichádzajúcich odkazov

Prichádzajúce odkazy sú odkazy, ktoré vedú na váš web alebo webovú stránku. Keďže pochádzajú z iného webu, nazývajú sa aj externé odkazy. Majte na pamäti, že všetky odkazy nie sú vytvorené rovnako. Niektoré z nich sú omnoho významnejšie ako iné. Každý prichádzajúci odkaz je však hodnotiacim faktorom, takže ich počet ovplyvňuje vaše hodnotenie. Ak však všetky pochádzajú z jedného webu, nebude vám to veľmi dobré, mali by ste sa preto uistiť, že získavate odkazy z rôznych webových stránok..

Vedúci pracovníci SEO majú blízku mieru 14,6%, zatiaľ čo odchádzajúce kontakty (napríklad direct mail alebo tlačenú reklamu) majú blízku mieru 1,7%

Kvalita prichádzajúcich spojení

Kvalita odkazov a hodnota odkazov sú určené mnohými faktormi, ktoré sa budú venovať neskôr. Ako už bolo spomenuté, niektoré odkazy vám poskytujú viac odkazovej šťavy ako ostatné, takže ak je to možné, choďte na kvalitné odkazy.

Frekvencia alebo rýchlosť získania spojeniaOff-page SEO je rovnako dôležité ako on-site SEO. Keď uvažujete o vytváraní odkazov, neberte to jednoduchým spôsobom, ale pokúste sa získať odkazy z ťažko dostupných miest. Čím ťažšie je získať spojenie, tým väčšiu hodnotu má.

Toto nie je príliš znepokojujúce, pretože iba tí, ktorí platia za odkazy, budú pravdepodobne potrestaní za frekvenciu alebo rýchlosť získavania odkazov. Ak sa na vaše stránky začne viesť príliš veľa odkazov, môže to vyzerať podozrivo. Ak teda začnete získavať tri až štyri odkazy denne, a to bude pokračovať určitý čas, môže to naznačovať potenciálny problém alebo to môže váš web podrobiť podrobnejšej kontrole..

Ukotvovacie texty

Ak ukotvovací text, ktorý je zvýraznený ako hypertextový odkaz, obsahuje kľúčové slovo, ktoré vaša stránka hodnotí, bude to dobrý signál. Kvalitný odkaz sám osebe stojí omnoho viac ako len ukotvenie textu, preto ho považujte za bonus a nevytrvalo ho sledujte..

Optimalizácia webových stránok

optimalizácia webových stránok

počet globálnych používateľov

Pozrime sa, čo musíte urobiť, aby ste optimalizovali web „holých kostí“, alebo presnejšie povedané, web s takmer žiadnym obsahom. Bez riešenia týchto aspektov môže byť všetka vaša tvrdá práca bezvýznamná.

Prispôsobené pre mobilné zariadenia

Keďže existujú používatelia, ktorí prehliadajú web pomocou svojich smartfónov, dnes, viac ako kedykoľvek predtým, sú webové stránky, ktoré sa neotvárajú alebo zobrazujú chyby, keď k nim pristupujú prostredníctvom smartphonu alebo tabletu, penalizované z hľadiska hodnotenia a oprávnenia. Ako už bolo spomenuté, proces SEO slúži na zabezpečenie lepších webových stránok pre každého, takže zanedbanie poskytovania kvalitnej používateľskej skúsenosti pre tých, ktorí surfujú na webe pomocou svojich telefónov, vám prinesie negatívne body.

Vysoká rýchlosť nakladania

Ďalším aspektom pozitívneho dojmu používateľa je vysoká rýchlosť načítania. Pokiaľ sa váš web alebo webové stránky načítajú do dvoch sekúnd, používateľom to nebude vadiť. Na druhej strane, ak sa váš web načíta príliš dlho, je bezpečné povedať, že používatelia začnú odchádzať, pretože sa im zdá nepríjemné..

48% spotrebiteľov začína mobilný výskum pomocou vyhľadávacieho nástroja

Objem ľudí, ktorí navštívia vaše webové stránky a okamžite odchádzajú bez toho, aby podnikli nejaké kroky, sa nazýva miera odchodov. Vysoká miera okamžitých odchodov sa bude slabo odrážať na vašom hodnotení, preto je vo vašom najlepšom záujme zabezpečiť, aby váš web bežal rýchlo.

Očakáva sa, že veľkosť trhu CDN porastie zo 4,95 B v roku 2015 na 15,73 B v roku 2020

Rýchlosť vášho webu závisí od vášho poskytovateľa webhostingu, blízkosti používateľa k serveru, na ktorý sa vaše stránky odovzdávajú, a od témy použitej v procese webového návrhu. Preto, aby ste vytvorili rýchlejší web a lepšie užívateľské prostredie, budete potrebovať kvalitnú webhostingovú službu a kvalitný motív pre svoj web..

Sieť na doručovanie obsahu

Na celom svete používa približne 8,8 milióna webových stránok, ktoré používajú siete na doručovanie obsahu

Blízkosť servera sme uviedli ako jeden z faktorov ovplyvňujúcich rýchlosť, ale blízkosť servera tiež ovplyvňuje viditeľnosť vašich webových stránok. Inými slovami, čím bližšie sú vaši potenciálni návštevníci k serveru, tým väčšia je pravdepodobnosť, že objavia vaše webové stránky a že vaše stránky sa počas relácie prehliadania budú správať dobre..

Z celkového počtu 10 000 webových stránok 48,3% v súčasnosti používa sieť na doručovanie obsahu

Zobraziť infografiku >>

Tu môže byť veľmi nápomocná sieť na doručovanie obsahu alebo CDN. CDN slúži na zabezpečenie toho, aby vaše webové stránky neboli obmedzené iba na jeden server, ale boli odovzdávané na mnohých iných serveroch na celom kontinente alebo na celom svete..

Vďaka všadeprítomnosti vášho webu môžete zvýšiť jeho viditeľnosť a vaši používatelia zo vzdialenejších miest môžu mať rovnaké uspokojujúce skúsenosti ako tí, ktorí sú vo vašej blízkosti. CDN je služba, ktorú váš poskytovateľ webhostingu zvyčajne ponúka, takže ak hľadáte kvalitný webhosting, mali by ste sa opýtať aj na ich službu CDN a na ktoré miesta sa vzťahujú..

Keď budete mať web s rýchlym motívom, ktorý je plne optimalizovaný pre všetky zariadenia, a tento web sa odovzdal na množstvo serverov kvalitným poskytovateľom webhostingu, môžete prejsť na ďalší krok.

Hodnotiace signály

hodnotiace signály

Vyhľadávače určujú vaše hodnotenie na základe hodnotiacich signálov. Niektoré z týchto signálov sme spomenuli v predchádzajúcom odseku: rýchlosť a optimalizácia pre mobilné zariadenia. Avšak na to, aby ste boli na vyššej pozícii, musíte tiež mať konkrétny cieľ, v ktorom chcete byť zaradení, konkrétny cieľ.

Tieto výklenky alebo kategórie sú označené kľúčovými slovami, takže SEO vám umožňuje ohodnotiť konkrétnu kategóriu pomocou vhodných kľúčových slov alebo kľúčových fráz. Inými slovami, musíte si vytvoriť svoje vlastné hodnotiace signály, aby ste ich mohli hodnotiť podľa toho, na čo sa chcete zamerať (potrava pre psov, nehnuteľnosť, zdravie, cvičenie atď.). Tu sa chystáme preskúmať, aké sú relevantné signály pre hodnotenie a diskutovať o tom, ako ich vytvoriť.

VEĽKÝ TITULOVÝ TAG – najdôležitejším kľúčovým slovom by malo byť na začiatku, nasledovaným druhým najdôležitejším, potom nakoniec značkou

Meta tagy

Vždy, keď na svoj web odovzdáte video, fotografiu alebo článok, budete požiadaní o vyplnenie Meta tag box. Tu v zásade používate slová na popis odovzdaného obsahu a tieto slová musia obsahovať kľúčové slovo alebo frázy, pre ktoré chcete tento obsah hodnotiť..

Dĺžka: Značky nadpisov by mali mať dĺžku 50 – 60 znakov vrátane medzier

Kľúčové slová v názve

Pri pomenovávaní obsahu musíte použiť frázu alebo kľúčové slovo, ktoré je vašim primárnym cieľom. Vyhľadávací nástroj tak bude vedieť, že obsah sa týka vybraného kľúčového slova alebo s ním súvisí.

Neduplikujte názvy značiek: pre každú stránku musia byť napísané odlišne. Nerozmnožujte svoje názvy titulov, bude to mať negatívny vplyv na viditeľnosť vášho vyhľadávania

Podnadpisy

Podnadpisy môžu obsahovať aj kľúčové slová, synonymá kľúčových slov alebo iné slová súvisiace s témou. Nie sú tak pôsobivé ako predtým uvedené signály, takže nie je potrebné mäsiť svoj obsah, aby ste získali iba malé kladné body.

Názov sieteAby bolo relevantné: Značky nadpisov musia presne opísať obsah na stránke

Doménové meno a adresa URL vašej webovej stránky sa tiež počítajú ako signály hodnotenia. Ak ste svoje webové stránky ešte nezmenovali, určite v názve určite použite kľúčové slovo alebo niečo, čo súvisí s výklenkom. Napríklad mená ako GoodReads, BookDepository, FirstSiteGuide atď. Sú skvelé názvy webových stránok; sú samovysvetľujúce a majú vo svojom názve kľúčové slovo, ktoré chcú hodnotiť.

Samozrejme, ak už máte webovú stránku alebo máte na mysli iné meno, nie je dôvod sa jej vzdať. Názov stránky nie je hodnotiacim signálom, ktorý bude hrať dôležitú úlohu v procese hodnotenia, takže neváhajte pomenovať svoj web podľa svojho želania..

Užívateľská skúsenosť

Zmeňte nadpis (h1) od nadpisu: Toto je ďalšia príležitosť na zmenu frázovania kľúčového slova na vašej stránke a na zvýšenie jej pravdepodobnosti, že sa objaví pre iný zámer vyhľadávania.

Monitoruje sa aj používateľská skúsenosť a miera konverzie, takže musíte pre používateľov vytvoriť pútavý obsah a zaistiť, aby sa stali účastníkmi, ktorí zdieľajú obsah, komentujú a páčia sa im, alebo sa stanú platiacimi zákazníkmi..

Teraz sa budeme zaoberať otázkou obsahu dôkladnejšie a uvedieme príklad typu obsahu, ktorý má vysokú hodnosť.

Kvalita obsahu

Kvalitný obsah

V celom sprievodcovi bol kvalitný obsah uvedený ako dôležitý a nevyhnutný prvok, nikdy sme však presne nedefinovali, čo kvalitný obsah znamená. Keď čítate o vytváraní obsahu, všimnete si, že ľudia hovoria, že obsah by mal byť jedinečný, pútavý a bystrý – a že počet slov tiež záleží.

Dôvodom, prečo nemôžete nájsť konkrétne návrhy, je to, že musíte vytvoriť niečo konkrétne špecifické. Napríklad pútavý obsah pre záhradnícke tipy sa výrazne líši od pútavého obsahu pre herné tipy.

Lídri marketingu obsahu zažívajú 7,8-krát vyššiu návštevnosť stránok ako nevedúci

Pútavý obsah znamená, že môže priniesť to, čo čitatelia očakávajú. Ak teda vytvárate niečo pre zábavu, musí byť zábavné a ak vytvárate výukové programy, musia byť presné, zjednodušené a nijako nejednoznačné. To je dôvod, prečo ľudia trvajú na tom, aby sa ako súčasť obsahu používali kvalitné fotografie, videá alebo infografiky, pretože je ľahšie uviesť príklady a demonštrovať koncepty pomocou vizuálnych pomôcok..

Pokiaľ ide o počet slov, pravdepodobne ste počuli, že napísaný obsah by mal mať zhruba 1 500 až 2 000 slov. Váš obsah však musí byť predovšetkým dôkladný a vyšší alebo nižší počet slov neurčuje jeho dôkladnosť.

61% ľudí sa cíti lepšie o spoločnosti, ktorá dodáva vlastný obsah a s väčšou pravdepodobnosťou nakupuje od tejto spoločnosti

Môžete napísať 2 000 slov a povedať v podstate nič, alebo môžete poskytnúť množstvo cenných informácií pomocou iba 500 slov. Najlepšia rada ohľadom písaného obsahu je vybrať tému, v ktorej môžete poskytnúť podrobné rady a vytvoriť niečo zmysluplné, ktoré presiahne počet 1 500 slov..

Teraz vám vysvetlíme, čo znamená jedinečný obsah. Jedinečnosť neznamená, že musí byť úplne iná, pretože existujú ďalšie webové stránky v rovnakom výklenku ako vy a musíte sa prekrývať s obsahom. Jedinečný obsah sa dá tiež definovať ako 2-násobný alebo 10-násobný obsah, čo je v podstate obsah, ktorý je dvakrát alebo dokonca desaťkrát lepší ako čokoľvek iné na internete na túto tému..

38% obchodníkov zverejňuje obsah týždenne alebo častejšie

Môžete tiež použiť odlišný prístup, aby bol váš obsah jedinečný. V podstate využívate existujúce informácie a na nich staviate svoj obsah. Napríklad mnoho stránok robí filmové recenzie, napríklad IMDb a Rotten Tomatoes. Ďalším logickým krokom je preto vytvorenie hodnotiaceho systému pre tieto stránky a poskytovanie informácií používateľom o spoľahlivosti a kvalite zdrojov a recenzií..

Toto zhruba pokrýva kritériá témy kvality, ale nezabudnite, že kvalitný obsah neznamená, že je optimalizovaný, ale iba to, že obsah je hodnotný. Ako sa hodnotí váš obsah pomocou vyhľadávacích nástrojov?

Kľúčové slová a relevantnosť témy

Relevantnosť kľúčového slova a témy

Je zrejmé, že kľúčové slová sú stále dôležité, pretože sú hodnotiacimi signálmi. Bohužiaľ, v jednom momente sa ich dôležitosť zdôrazňovala do tej miery, že ľudia prestali vytvárať kvalitný obsah. Ich stránky sa zameriavali na vysokú hustotu kľúčových slov a mali jednotlivé stránky, ktoré hodnotili konkrétne kľúčové slovo alebo frázy kľúčových slov.

Z tohto dôvodu spoločnosť Google zmenila svoj algoritmus, aby zabránila ľuďom vo vytváraní spamového obsahu na svojich webových stránkach. Aktualizácie typu Hummingbird, Penguin a Panda boli vytvorené s cieľom zabezpečiť, aby boli kľúčové slová spojené s relevantnosťou témy. Najnovšie vydanie arzenálu spoločnosti Google je RankBrain, ktorý zlepšuje používateľské skúsenosti zacielením na zámer vyhľadávača.

Kľúčom k úspešnému SEO je sústredenie sa na kľúčové slová s dlhým chvostom, ktoré chcete byť na vrchole týchto výsledkov vyhľadávania, pretože aj keď ich sledujú tisíce až milióny sociálnych médií, stále to nebude také efektívne ako vysoko hodnotené SERP pre vaše cieľové kľúčové slová.

Aby sme sa vyhli zmätkom podrobne o tom, ako každá z týchto aktualizácií funguje, zameriame sa iba na to, ako by ich akcie mali ovplyvniť váš proces vytvárania obsahu. Budeme hovoriť o kľúčových slovách, hustote kľúčových slov, relevantnosti témy a ťažkostiach pri hodnotení.

Kľúčové slová a frázy

Kľúčové slová a frázy kľúčových slov sú jednoducho spôsobom, ako začať hodnotiť konkrétnu kategóriu. V súčasnosti nie je dôvod na obsah s vysokou hustotou kľúčových slov. Všetko, čo musíte urobiť, je uviesť ho v názve a vo vašich značkách a ubezpečiť sa, že sa v texte používajú niekoľkokrát prirodzene..

Podniky so silným kľúčovým slovom v obchodnom mene sú o 1,5 miesta vyššie, ako keby v názve nebolo žiadne kľúčové slovo

Hustota kľúčových slov

Neexistuje žiadne presné percento prirodzenej hustoty kľúčových slov. Jednoducho nevytvárajte obsah, v ktorom je vaše kľúčové slovo nútené; ak v texte, ktorý obsahuje 1 500 slov, by bolo skvelé uviesť jedno kľúčové slovo alebo frázu 6 až 8-krát.

Niektoré témy webových stránok sa dnes dodávajú so vstavanou súpravou nástrojov SEO, ktorá vám umožňuje sledovať kľúčové slová, ktoré používate. Signalizujú tiež, či ste kľúčové slovo nadmerne využili alebo ho nepoužili dostatočne. Ďalšia rada, ak sa má váš obsah javiť prirodzene, musíte použiť aj synonymá kľúčových slov.

Ak pôsobíte na jednom geografickom mieste, môžete zvážiť pridanie kľúčových slov založených na polohe na všetky svoje stránky, pretože návštevnosť z iných miest vám veľmi nepomôže..

Kľúčové slová relevantné pre tému

Vyhľadávacie nástroje okrem vašich kľúčových slov očakávajú, že budete používať aj takzvané kľúčové slová „súvisiace s témou“. Keďže vyhľadávacie nástroje nedokážu vyhodnotiť váš obsah, ako sú ľudia, majú tendenciu porovnávať váš obsah s existujúcim obsahom na webových stránkach s vysokou doménou.

72% spotrebiteľov, ktorí uskutočnili miestne vyhľadávanie, navštívilo obchod do piatich míľ

V zásade je použitie jediného kľúčového slova zbytočné, pretože ak má byť skutočne efektívne, musí mať správne prostredie. Okrem toho existujú dva typy tematických kľúčových slov: tie, ktoré sa používajú na špecializovaných webových stránkach a tie, ktoré sa používajú na bežných webových stránkach, spolu s konkrétnym kľúčovým slovom.

Napríklad, ak chcete hodnotiť termín „nehnuteľnosť“, existujú slová používané na webových stránkach nehnuteľností a slová, ktoré sa nachádzajú na webových stránkach so všeobecnými témami. Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, je použiť vo svojom texte obe skupiny kľúčových slov relevantných pre danú tému.

9 najlepších nástrojov na výskum kľúčových slov s cieľom nájsť to pravé Kľúčové slová pre SEO

Obtiažnosť

Za zmienku tiež stojí, že si môžete po zadaní požadovaného kľúčového slova stiahnuť a kúpiť rôzne nástroje, ktoré dokážu analyzovať text na stránke, alebo nástroje, ktoré vám môžu dať rôzne kľúčové slová súvisiace s témou. Tieto nástroje už používajú spoločnosti v oblasti SEO, čo je jedným z dôvodov, prečo im je tento proces zverený; získate všetky najlepšie nástroje a odborné stanoviská – a ušetríte veľa času.

Obtiažnosť

Nakoniec, pre každé kľúčové slovo existuje prvok poradia. Niektoré kľúčové slová sú silné, a preto ich už veľa webových stránok hodnotí. V tomto prípade bude ťažké ich prekonať, ak práve začínate. Inými slovami, mali by ste urobiť dôkladný prieskum sily kľúčového slova a jeho obtiažnosti pri hodnotení – a určiť, aké nástroje sú k dispozícii, aby vám pomohli dokončiť tento proces.

Hodnota odkazu

Hodnota odkazu

Po vytvorení rýchleho a optimalizovaného webu s kvalitným obsahom so správnymi kľúčovými slovami a relevantnosťou je potrebné pracovať na odkazoch, externých aj interných, ktoré nasledujú (odkazy, ktoré sa počítajú do hodnotenia vašej stránky) a no-follow (odkazy) ktoré sa nezapočítavajú do hodnotenia stránok, ako sú reklamy alebo odkazy poskytované v komentároch čitateľa). Opäť bude všetko vysvetlené, ale základným mechanizmom za odkazy je to, že čím viac odkazov máte na vaše stránky alebo na konkrétnu stránku na vašom webe, tým viac sa jeho autorita rozrastie..

Hodnota odkazu samozrejme ovplyvňujú aj ďalšie faktory. Bez nich by sa systém ľahko zmanipuloval a mohli by ste v podstate platiť za svoje hodnosti alebo kúpiť odkazy, čo nie je niečo, čo by vyhľadávacie nástroje chceli, aby ste urobili.

70% odkazov, na ktoré používatelia vyhľadávania klikli, je skutočne organických

Ukotviť text

Text ukotvenia môže zvýšiť hodnotu vášho odkazu, ale nie je o tom poslúchať. Ak odkaz, ktorý vedie na vašu stránku, obsahuje informácie relevantné pre vášho čitateľa, ale požadovaný text kotvy nemôžete do vety vložiť prirodzene, potom naň zabudnite. Vždy je lepšie získať odkaz bez ohľadu na jeho ukotvovací text, ako zbytočne točiť tému len preto, aby ste dostali požadovaný riadok s kľúčovým slovom v ňom. V zásade zobrazte text ukotvenia ako malý bonus k hodnote odkazu, ale nie ako niečo, na čo by ste mali uprednostniť.

75% používateľov sa nikdy nepresúva za prvú stránku s výsledkami vyhľadávania

Page Rank a autorita webovej stránky

Toto je mimoriadne dôležitý faktor. Pozícia stránky a autorita webovej stránky majú významný vplyv na hodnotu odkazu. Vysoko hodnotené webové stránky a stránky sú dôveryhodnejšie, a preto externé odkazy, ktoré pochádzajú z týchto stránok, zvyšujú autoritu vášho webu a obsahu..

Podľa Andrey Lipattsev, vedúceho stratégie kvality vyhľadávania spoločnosti Google, je vysoko kvalitný obsah a vytváranie odkazov dva najdôležitejšie signály, ktoré používa spoločnosť Google na hodnotenie vašich webových stránok podľa vyhľadávania.

Relevantnosť prichádzajúcich odkazov

Webové stránky, ktoré odkazujú na vaše stránky, musia byť aktuálne a relevantné pre váš obsah. Napríklad prichádzajúci odkaz z blogu súvisiaceho s tehotenstvom na váš technický blog nemá rovnakú hodnotu ako prichádzajúci odkaz z blogu zameraného na tech, hry alebo aplikácie. Ak majú byť externé odkazy považované za hodnotné, v zásade musia mať prirodzené spojenie.

Postupujte proti bez sledovania

Najlepší SEO sú presvedčení, že externé odkazy sú najdôležitejším zdrojom hodnotiacej sily

Odkazy na príslušné webové stránky generujú autoritné body. Odkazy bez sledovania, ako sú odkazy na reklamy alebo odkazy na obsah, ktorý nechcete schváliť, sa do hodnotenia vašich stránok nezapočítavajú. Bolo by však nesprávne predpokladať, že nepotrebujete odkazy bez odkazu. Webové stránky bez odkazov odkazujú zvyčajne na dôveryhodnejšie stránky. neexistujú žiadne vedľajšie motívy, a preto sú informácie na týchto stránkach spravidla pravdivejšie.

Aj keď odkazy nevytvárajú hodnotiace body, stále môžu byť životaschopným zdrojom návštevníkov webových stránok. Ak vaše cieľové publikum číta konkrétny blog a tento blog nemá odkazy, ktoré by nasledovali, mali by ste sa tam pokúsiť umiestniť svoje odkazy. Odkazy zvýšia návštevnosť vašich webových stránok a to je samo o sebe veľká hodnota.

Externé verzus interné

Externé odkazy odovzdávajú „odkazovú šťavu“ (hodnotiaca sila) inak ako interné odkazy, pretože vyhľadávacie nástroje ich považujú za hlasy tretích strán

Externé odkazy vytvárajú oveľa väčšiu autoritu ako interné. Interné odkazy sú stále dobré a ak ponúknete odkazy na hodnotné ďalšie materiály na čítanie, ľudia na vašom webe strávia viac času. Pomôže vám to tiež získať pozitívne body z hľadiska autority.

Ďalšie odkazy na stránke

Vaše hodnotenie a obsah sa vyhodnocujú aj na základe použitých odkazov. Ak ste použili webové stránky s vyššou autoritou, ktoré sú spoľahlivými zdrojmi alebo dobré ďalšie čítania, bude sa to na vašej stránke pozitívne odrážať. Preto neprepojujte stránky, ktoré sú sporné alebo sa spoliehajú výlučne na interné odkazy.

SEO techniky

Po pravde povedané, hodnota odkazu je zaujímavá téma a je k dispozícii omnoho viac informácií. Bolo by pre vás múdre urobiť ďalší výskum na túto tému, akonáhle pochopíte základy SEO.

SEO techniky

Teraz, keď máte predstavu o tom, ako SEO funguje a čo môže prispieť k zvýšeniu viditeľnosti vašich stránok, môžeme vyriešiť problém techník SEO. Nasledujú holé základy, ktoré by sa mali robiť každý mesiac, aby sa zachovala konštantná a prirodzená autorita.

blogovanie

81% firiem považuje svoje blogy za dôležitý prínos pre svoje podnikanie

Spomenuli sme dôležitosť obsahu, ako sú videá, články a infografiky. Mať na svojom webe sekciu blogu vám dáva možnosť neustále a prirodzene pridávať relevantný obsah. Môže tiež slúžiť ako skvelé miesto pre návštevníkov webových stránok na získavanie informácií, ktoré sú relevantné pre vaše miesto, a váš blog môže viesť k ďalším blogovacím platformám..

Spoločnosti s aktívnymi blogmi generujú o 55% viac návštev stránok, 97% viac odkazov na svoje webové stránky a ich stránky sa indexujú neuveriteľných 434% častejšie

Môžete nahrať nové videá, text, obrázky a infografiky a neskôr zdieľať tento obsah na svoje stránky v sociálnej sieti, aby si ho mohlo pozrieť viac ľudí. Nezabudnite adekvátne optimalizovať tieto materiály pomocou metaznačiek.

Vďaka videu na vstupnej stránke vášho webu je pravdepodobnosť, že sa na stránke 1 Google zobrazí 53%

Ak ľudia používajú ako súčasť svojho obsahu obrázky alebo videá alebo čokoľvek iné, čo pochádza z vašich stránok, získate tiež cenné odkazy na vaše stránky. Ak je článok, obrázok alebo video z vašich stránok prepojený ako súčasť iného článku na platforme s vysokou autoritou, typ obsahu nemá veľký význam. Odkaz na sledovanie je odkaz na sledovanie a vždy to prispeje k vášmu poradiu.

Použitie jedného obrázka v obsahu zvýši hodnotenie vyhľadávacieho nástroja

Príspevky hostí

62% obchodníkov B2B a 51% obchodníkov B2C optimalizovalo svoje blogy pre mobil s cieľom zlepšiť SEO

Je užitočné nájsť autorov alebo sa stať autorom na iných platformách blogov, aby ste získali viac externých odkazov. Vyhľadajte blogy, ktoré majú podobné miesto na vašom webe, a požiadajte autorov, aby vyhodnotili váš obsah.

Aktualizácia a opätovné publikovanie starých blogových príspevkov s novým obsahom a obrázkami môže zvýšiť organickú návštevnosť až o 111%

Ak zistia, že váš web je pôsobivý, je pravdepodobné, že ho budú chcieť zdieľať so svojimi čitateľmi. Napokon, musia dať svojim čitateľom niečo hodnotné, pretože práve preto im ich publikum dôveruje. Tiež vám prinesie úžitok ako blogger. Ľudia si vás všimnú častejšie a je oveľa ľahšie predať verejnosti, keď zistia vaše meno a odbornosť.

Podľa prehľadu Internetové trendy sa hlasové vyhľadávanie zvýšilo na 10% celkového objemu vyhľadávania

Odporúčaný obsah

v roku 2018 spoločnosť Google vygenerovala celosvetové čisté príjmy z digitálnej reklamy vo výške 136,22 miliárd dolárov, čo je o 23,4% viac ako v roku 2017.

Bolo by úžasné, keby ste sa mohli spojiť s renomovaným ovplyvňovateľom a presvedčiť ho, aby v nasledujúcom príspevku uviedol svoj obsah. Je to omnoho jednoduchšie, ak máte vlastné publikum, pretože týmto spôsobom môžete ovplyvniť ovplyvňovateľa vo svojom obsahu na oplátku a budete mať osoh. Pokúste sa nájsť čo najviac ovplyvňovačov, pretože s týmto prístupom narazíte takmer okamžite na prudký nárast premávky.

64% spoločností v oblasti technológie B2B používa SEO na podporu predaja svojich výrobkov, 59% využíva aj platené vyhľadávanie / SEM

Budúcnosť SEO

Ako už bolo spomenuté, SEO je proces, ktorý sa stále vyvíja. Pokiaľ sú ľudia schopní to využiť a zvýšiť skóre v ich prospech, algoritmus sa bude naďalej zlepšovať. Je ťažké s istotou povedať, čo má budúcnosť, ale stále môžeme špekulovať s určitou presnosťou.

Marketing vo vyhľadávačoch (SEM) bude naďalej zaznamenávať najväčší podiel výdavkov na internet vo výške 47% alebo približne 14% celkových marketingových rozpočtov..

Pri spoločnom použití organických techník SEO a kampane PPC môžete očakávať, že získate o 25% viac kliknutí a 27% viac ziskov v porovnaní s použitím jedného alebo druhého

Vyhľadávacie nástroje budúcnosti nám možno poskytnú podrobnejšie údaje z ich výsledkov. Napríklad po vyhľadaní niečoho by sme mohli získať grafy vedľa každého výsledku súvisiaceho s nedávnou aktivitou. Dozvedeli sme sa, koľko ľudí použilo pri vyhľadávaní presné alebo podobné slová a ako dlho zostali na webových stránkach, ktoré sa objavili vo výsledkoch. Mohli by sme vidieť, čo napísali ostatní ľudia, ktorí sa nachádzajú na tej istej stránke, ako ich vyhľadávací dopyt.

Ak sa vyhľadávacie nástroje stanú pokročilejšími a dokážu hodnotiť obsah presnejšie, je pravdepodobné, že spätné odkazy alebo externé odkazy môžu stratiť časť vplyvu, ktorý majú dnes. Preto budú ľudia motivovaní sústrediť sa na vytváranie lepšieho a pútavejšieho obsahu.

Výdavky USA na platené vyhľadávanie a organickú optimalizáciu dosiahnu do roku 2019 najvyšších 45 miliárd dolárov.

Nástroje SEO môžu tiež získať podporu a poskytnúť používateľom ďalšie informácie týkajúce sa vyhľadávacích dopytov. Navyše teraz existuje stále viac vyhľadávacích dopytových príkazov, ktoré sa zvyčajne výrazne líšia od tých, ktoré píšeme. Možno budú existovať nové techniky klasifikácie s cieľom zamerať sa na tieto typy otázok.

Toto sú len niektoré témy špekulácií, o ktorých sa v súčasnosti diskutuje v tomto odvetví. Uvidíme, ako sa veci odohrajú v budúcnosti.

záver

Dúfame, že tento sprievodca bude pre vás užitočný a pomôže vám pochopiť, ako SEO funguje. Veci sú teraz určite oveľa jasnejšie, musíte však mať aj veľa nových otázok.

Urobte to krok za krokom a veľmi skoro nájdete odpovede, ktoré potrebujete. Pamätajte, že nie všetky tieto otázky majú konkrétne odpovede. Okrem toho existuje dobrý dôvod, prečo nemáme dovolené úplne pochopiť, ako vyhľadávacie nástroje hodnotia obsah. Dá sa však bezpečne povedať, že ak sa budete držať tipov uvedených tu, dosiahnete pozitívne výsledky.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map