Ako zmeniť poskytovateľa hostingu

úvod

vlajka

Prvou svetovou spoločnosťou hostujúcou web na svete bola spoločnosť Concentric, neskôr premenovaný na XO Communications


torta

prvý webový server bola spustená 6. augusta 1991

Aby ste mohli vytvoriť webovú stránku a aby boli prístupné online, musíte si vybrať server, na ktorom budú umiestnené. Servery poskytujú spoločnosti poskytujúce webhosting a ak ste sa o túto oblasť začali zaujímať nedávno, bude pre vás užitočná nasledujúca príručka..

Bude pre vás užitočné, ak najprv pochopíte, čo vlastne webhosting je, prečo je to dôležité a čo musíte hľadať u vášho poskytovateľa hostingu. Ak ste sa s týmito údajmi neobťažovali, existuje šanca, že nedostanete najlepšiu ponuku ani najlepší balík..

Našťastie to nie je koniec sveta; ľudia z rôznych dôvodov neustále menia svojich webových hostiteľov. Niektoré sú jednoducho nespokojné s rýchlosťou alebo kvalitou distribučných systémov obsahovej siete. Iní považujú rovnakú kvalitu služieb za nižšiu cenu alebo za výhodnejších platobných podmienok.

Ak sa ocitnete v tejto situácii, je na čase hľadať lepšiu webhostingovú spoločnosť. Prenos vášho webu sa však môže javiť ako zložitá úloha. Táto príručka vysvetľuje terminológiu, problémy a postupy pomocou pokynov krok za krokom, aby ste sa mohli s istotou posunúť vpred.


loader

Prenos webových stránok na iný server sa môže uskutočniť v piatich krokoch.

Krok 1. Nájdite nového webhostingu

Pred výberom novej služby si nájdite čas na prieskum webových hostiteľov. Prejdite si online recenzie a spätnú väzbu od zákazníkov, zistite, aké ponuky ponúkajú iní poskytovatelia hostingu, ich cenové systémy, konfigurácie serverov, CDN atď..

diagram koláč

Keď nájdete vhodného nového poskytovateľa, zvážte, že v určitom okamihu v budúcnosti sa môžete rozhodnúť aj od tejto hostovacej služby. Z tohto dôvodu sa odporúča zaregistrovať vašu doménu u poskytovateľa tretej strany, pretože týmto spôsobom nebude vaša doména ovplyvnená vždy, keď zmeníte webhostiteľov..

Náš odporúčaný poskytovateľ hostenia, Bluehost, ponúka špeciálnu ponuku pre našich návštevníkov, ktorá obsahuje bezplatné doménové meno. Ak sa vám ich služby nepáčia, ponúkajú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Krok 2. Vyhľadajte a stiahnite si svoj web

Ďalším krokom je zistiť, kde váš predchádzajúci hostiteľ uložil váš web. Okrem toho môžu vaše stránky používať viac databáz, takže by ste mali zistiť, či je možné získať aj ich záložné priečinky.

Po nájdení súborov ich stiahnite na plochu, aby ste ich boli pripravení poskytnúť svojmu ďalšiemu poskytovateľovi hostingu.

Krok 3. Exportujte svoju webovú databázu

Ako už bolo uvedené, ak váš web používa ďalšie databázy na také účely, ako je ukladanie údajov o návštevníkoch alebo správa formulárov, budete ich musieť získať a exportovať. Postup sa môže líšiť v závislosti od databázy, preto je najlepšie tieto podrobnosti zistiť u vášho predchádzajúceho poskytovateľa hostingu. Hostitelia bežne ponúkajú phpMyAdmin ako nástroj na manipuláciu s exportom aj importom databáz webových stránok.

Ak používate program cPanel (ktorý pravdepodobne máte), exportovanie databázy nie je tak zložitá úloha. Použijete phpMyAdmin, ktorý je prirodzenou súčasťou každého cPanel. Nenechajte sa odradiť od podivných mien, súborov a databáz; aj keď tomu všetkému nerozumiete, mali by ste byť schopní urobiť celú vec sami.

 1. Prejdite na stránku https://my.bluehost.com/cgi-bin/cplogin a prihláste sa do svojho účtu Bluehost.
 2. Nájdite kartu „Databáza“ a otvorte ju
 3. Kliknutím na ikonu phpMyAdmin otvoríte rozhranie
 4. Vyberte databázu
 5. Niekde uprostred ponuky nájdete tlačidlo „Export“. Kliknite naň.
 6. Vyberte možnosť „Rýchle – zobraziť iba minimálne možnosti“. Ak chcete používať vlastné možnosti, budete musieť o MySQL vedieť niečo alebo dve, takže si vyberte túto možnosť iba vtedy, ak viete, čo robíte. V opačnom prípade bude rýchla voľba trik.
 7. Exportovať rýchle voľby databázy

 8. Ak to ešte nie je zobrazené, ako formát pre export vyberte formát „SQL“.
 9. Export spustíte kliknutím na tlačidlo „Go“
 10. Na požiadanie vyberte, kam sa má súbor uložiť (počítač alebo vlastný priečinok, na ktorý si budete pamätať; tento súbor budete potrebovať neskôr, aby ste ho nestratili)

Bolo to rýchle, však? Vaša databáza je teraz pripravená na import do nového hostiteľa.

Krok 4. Odovzdajte webovú stránku a naimportujte svoju databázu

Rovnako ako pri vývoze, budete musieť zistiť podrobnosti u svojho hostiteľa. V prípade, že ste exportovali svoju databázu do SQL, potom cez phpMyAdmin, môžete použiť MySQL na import svojich webových stránok do nového hostingového účtu. Nie je to naozaj také zložité, bez ohľadu na používané nástroje a poskytovatelia hostingu zvyčajne robia samy.

Pri použití statickej webovej stránky (ktorú ľudia dnes zvyčajne používajú iba vtedy, keď má jednoduchú vstupnú stránku na predstavenie svojej firmy), je nastavenie nového hostiteľa rovnako jednoduché ako nahrávanie súborov. V jednom z predchádzajúcich krokov sme vám povedali, že by ste si mali všetky súbory stiahnuť z predchádzajúceho hostiteľa. V takom prípade musíte tieto súbory odovzdať do priečinka public_html na svojom novom účte Bluehost a budete hotoví.
Na nahranie nových súborov môžete vybrať jednu z dvoch jednoduchých možností.

Odovzdať pomocou Správcu súborov

Ak hľadáte spôsob, ako to urobiť rýchlo a chcete to vyriešiť, môžete použiť Správcu súborov Bluehost:

 1. Prihláste sa do svojho Bluehost účet cPanel.
 2. Vyhľadajte súbory a vyberte Správca súborov
 3. Otvorte ho dvojitým kliknutím na public_html
 4. Preneste všetky súbory, ktoré ste predtým stiahli, do tohto priečinka

Odovzdať cez FTP

Správcovia súborov sa zvyčajne používajú na nahrávanie alebo úpravu iba jedného zo súborov, keď si jednoducho nemôžete dovoliť nastaviť FTP klientov z nejakého dôvodu. Toto napríklad použijete, keď potrebujete na svojom webe niečo zmeniť z verejného počítača, ktorý jednoducho nemôže čakať, až sa dostanete domov.

To, čo zvyčajne odporúčame, je použitie FTP klienta. Môžete rýchlo nainštalovať FileZilla, ktorá je bezplatným klientom a najčastejšie ju používajú blogeri z celého sveta, a pripojiť sa k serveru pomocou prihlasovacích údajov, ktoré ste dostali po registrácii nového hostiteľa. Budete potrebovať názov servera FTP, vaše používateľské meno a heslo.
Po prihlásení by ste mali vidieť malú časť servera, ktorá obsahuje všetky priečinky. Bude to vyzerať ako priečinok v počítači, takže by nemalo byť ťažké nájsť priečinok public_html.

Teraz jednoducho vyhľadajte predtým stiahnuté súbory a presuňte ich do priečinka. V závislosti od veľkosti súborov a rýchlosti vášho internetového pripojenia môže trvať až niekoľko minút, kým sa všetko prenesie. FileZilla vás bude informovať, keď bude všetko hotové, takže z prehliadača môžete prejsť do svojej domény a zobraziť stránku späť v akcii.

Dynamická webová stránka

Dynamické webové stránky používajú databázy na ukladanie veľa informácií, ktoré sú potrebné na normálne fungovanie. Ak používate vlastný web alebo niektorý z populárnych redakčných systémov ako WordPress, znamená to, že máte aj databázu, čo znamená, že ju musíte spolu so súbormi preniesť..

Rovnako ako ste exportovali databázu, môžete ju importovať aj cez PhpMyAdmin:

 1. Otvorte v prehliadači https://my.bluehost.com/cgi-bin/cplogin a prihláste sa do svojho účtu Bluehost.
 2. Nájdite kartu „Databáza“ a otvorte ju
 3. Na otvorenie rozhrania zvoľte ikonu phpMyAdmin
 4. Niekde uprostred ponuky nájdete kartu / tlačidlo „Import“.
 5. Možnosť importu databázy

 6. Kliknite na tlačidlo „Prehľadávať“ a vyhľadajte predtým exportovanú databázu. Ak je databáza zazipovaná, nezabudnite ju najprv rozbaliť (mali by ste mať pripravený súbor .sql).
 7. Importovať databázu

 8. Kliknite na tlačidlo „Go“ a počkajte niekoľko minút

Ak bolo všetko v poriadku, mala by sa zobraziť nasledujúca správa: „Import bol úspešne dokončený, X dotazy boli vykonané.“

Používate systém na správu obsahu, ako je WordPress?

Ak používate systém na správu obsahu, ako je WordPress, Blogger alebo Joomla, všetko môžete oveľa jednoduchšie pomocou ich natívnych možností migrácie. Napríklad, ak ste migrácia stránky WordPress novému hostiteľovi môžete robiť všetko pomocou možností importu a exportu, ktoré vám umožnia preniesť celý web niekoľkými kliknutiami. Máš šťastie!

použitie

40,2% z webových stránok sveta sú hostené Poskytovateľ so sídlom v USA

Krok 5. Otestujte svoje webové stránky

Po dokončení prenosu a importovaní databáz môžete svoje webové stránky otestovať. Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je použiť dočasnú webovú adresu. To vám umožní prístup na vaše webové stránky, aj keď názov vašej domény neukazuje na nový server.

Ak chcete nájsť dočasnú webovú adresu, prihláste sa do svojho panelu na správu účtu. Ďalej kliknite na položku „Technické údaje účtu“. Po vstupe by mala existovať sekcia Temp. URL, pričom vedľa neho sa zobrazuje dočasná adresa URL. Všetko, čo musíte urobiť, je jednoducho navštíviť túto adresu URL a skontrolovať svoj web.

Dočasná adresa URL vyzerá takto: http: // ipaddress / ~ username

Nahraďte „ipadresu“ IP adresou vášho hostiteľa a používateľské meno by malo byť rovnaké ako meno, ktoré používate na prihlásenie do svojho účtu cPanel. Nezabudnite na to „~“ pred tým.
Ak chcete nájsť IP adresu servera, prihláste sa ešte raz do svojho cPanel. Nájdite kartu „Štatistiky“ a kliknite na tlačidlo „Rozbaliť štatistiky“, ktoré odhalí ďalšie informácie vrátane adresy IP zdieľaného účtu hostiteľa..

Teraz budete môcť svoje webové stránky otestovať na dočasnej webovej adrese, kým budete čakať alebo kým nebudete nastaviť meno servery a ukážte na svoju starú doménu.

Ak vaše stránky vyzerajú a fungujú podľa očakávania, potom sú skvelé! Buďte však pripravení urobiť drobné vylepšenia a zmeny, ak je niečo zlé.

Dôležité veci na zapamätanie

samolepky

Podiel podľa krajiny

Bluehost a Hostmonster

Po dokončení celého procesu prevodu a otestovaní webovej lokality musíte na dokončenie prechodu vykonať niekoľko krokov. Nezabúdajte, že toto sú potrebné kroky na zabezpečenie toho, aby vaši starí návštevníci navštevovali vaše webové stránky, a aby ste si boli istí, že vaše stránky fungujú podľa plánu. Začnime teda.

Informujte používateľov, že budete presúvať svoje webové stránky

Pri presúvaní webových stránok by mali byť prestoje čo najkratšie. Ideálne je, ak si používatelia sotva všimnú, že web nefunguje. Mali by ste však dať oznámenie vopred niekoľko dní vopred, a to na svojich webových stránkach, ako aj na profiloch vašich sociálnych sietí. Mali by ste tiež vidieť, že správa je viditeľná počas výpadku, takže vaši používatelia budú vedieť, že web bude včas zálohovaný..

Zmeňte DNS

Toto je malý detail, ktorý možno ľahko prehliadnuť. Po prenose svojej webovej stránky musíte prepnúť záznam DNS na nový server, na ktorom je zaregistrovaná. Dôvod, prečo je to dôležité, je, že záznam DNS je ako mapa alebo inštruktážny sprievodca, ktorý zaisťuje, aby vaši návštevníci dorazili na správnu stránku. Ak by ste to zanedbali, používatelia budú presmerovaní na chybovú stránku. Musíte si zaobstarať nový server DNS od nového poskytovateľa hostingu a nahradiť starého.

Po podaní žiadosti o presunutie vašich záznamov DNS by dokončenie prechodu malo trvať niekoľko hodín alebo v niektorých prípadoch celý deň. Inými slovami, ak si návštevníci sťažujú, že nemôžu nájsť váš web, uistite sa, že ste aktualizovali svoje nové DNS.

Monitorujte dostupnosť služby

Po priradení nového servera DNS je prenos v podstate dokončený. V najbližších dňoch budete chcieť dôkladne monitorovať dobu prevádzky servera, aby ste sa uistili, že všetko funguje správne.

Je nesmierne dôležité, aby ste sa nestrácali na stráži a aby ste si všimli, či sa vyskytnú nejaké problémy čo najskôr. Sledovanie dostupnosti webových stránok samozrejme neznamená, že musíte navštíviť svoje webové stránky každých 5 minút; Znamená to, že budete musieť pri riešení úlohy používať nástroje a aplikácie.

Niektoré užitočné nástroje, na ktoré sa môžete spoľahnúť, sú Pingdom, Uptime Robot a Monitor Us. Bez ohľadu na vybratý nástroj ich musíte kalibrovať, aby ste mohli sledovať nasledujúce prvky: Ping, HTTP, DNS Server a TCP port.

Typy hostenia

Dávajte si pozor na chýbajúce odkazy a rôzne štruktúry stránok

Jedna vec, ktorú by ste si mali skutočne uvedomiť pri prepínaní serverov, je možná strata alebo nesprávne umiestnenie aktív, ako je grafika. Zmena hostiteľského prostredia môže spôsobiť, že sa to stane, a je nepravdepodobné, že sa vám zobrazí približne 404 (nenájdených) chýb. Jednoducho teda sledujte a sledujte svoje záznamy 404, aby ste videli, či existujú nejaké nefunkčné odkazy alebo nefunkčné aktíva. Keď ich nájdete, môže byť potrebná rýchla oprava alebo výmena a budete radi, ak budete chcieť.

Ďalším spôsobom riešenia tohto problému je presmerovanie zo stránky 404 na inú stránku, ktorá už funguje. Toto nie je riešenie problému, samozrejme, je to jednoducho alternatíva k zobrazeniu stránky 404.

Funguje to pre stránky aj adresáre, takže vaši používatelia budú mať vždy na prezeranie obsah, a nie chybu 404. Nakoniec to môžete využiť vo svoj prospech a vytvoriť prispôsobenú 404 chybovú stránku, ktorá môže byť zábavná alebo zábavná, napríklad zobrazením vtipného obrázka alebo cenovej ponuky. Vaši návštevníci tak nebudú mať pravdepodobne námietky proti pristátiu na stránke.

Tu je niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť vyriešiť nefunkčné odkazy a 404 stránok. Ak chcete, aby fungovali, musíte umiestniť kód do súboru .htaccess.
Takto môžete upraviť súbor .htaccess pomocou FTP (FileZilla)

 1. Otvorte FileZilla
 2. Prihláste sa na svoj server
 3. Otvorte súbor public_html a zobrazte zoznam súborov webových stránok
 4. Vyberte .htaccess
 5. kliknite naň pravým tlačidlom myši a vyberte možnosť Zobraziť / upraviť alebo ho stiahnuť do počítača

Ak na svojom serveri nemôžete nájsť súbor .htaccess, je pravdepodobné, že nikto nie je, alebo je jednoducho skrytý. Pre začiatočníkov sa uistite, že je vybratá možnosť „Zobraziť skryté súbory (dotfiles)“, ak ste sa prihlásili do programu cPanel a pomocou Správcu súborov alebo či máte v hornej časti ponuky FileZilla vybratú možnosť „Vynútiť zobrazovanie skrytých súborov“. Ak súbor stále nenájdete, mali by ste vytvoriť nový súbor v priečinku public_html kliknutím pravým tlačidlom myši a vytvorením nového súboru s názvom „.htaccess“.

Potom môžete použiť kód:

 • Definujte stránku 404: ErrorDocument 404 /errorpage.html
 • Presmerujte stránku na nové umiestnenie: Presmerujte 301 /old-page.html http://www.example.com/new-page.html
 • Presmerujte celý adresár na nové miesto: redirectMatch 301 ^ / category /? $ Http://www.example.com/new-category/

Po vykonaní zmien by ste mali súbor uložiť a nahrať ho späť na server prepísaním starého súboru.

Prepínanie e-mailov

Prepínanie e-mailov je opäť niečo, čo ľudia často prehliadajú. Po dokončení migrácie na nového webového hostiteľa existujú tri rôzne spôsoby prenosu vášho e-mailu.

 • Ak je váš e-mail hostiteľom registrátora domény, môžete ho ľahko presunúť. Všetko, čo musíte urobiť, je zmena záznamu (@) a jeho priradenie k adrese IP nového hostiteľa, ktorá sa bežne nachádza v zákazníckom portáli nového hostiteľa.
 • Ak sú vaše e-mailové účty hosťované treťou stranou, musíte vykonať nasledujúce kroky. Uistite sa, že vaše záznamy MX, ako aj ďalšie relevantné záznamy požadované poskytovateľom e-mailových služieb, sú aktualizované v novom DNS. Vzhľadom na to, že presúvate svoje DNS k novému poskytovateľovi, je nevyhnutné presunúť aj tieto súbory. Samozrejme, ak nepohybujete DNS, potom stačí urobiť krok 1.
 • Nakoniec, ak sú vaše e-mailové účty hostené u predchádzajúceho poskytovateľa hostingu, môžete znova vytvoriť existujúci e-mailový účet, keď prejdete na nového poskytovateľa. Musíte tiež nakonfigurovať svojho nového e-mailového agenta.
sandclock

Väčšina poskytovateľov webhostingu sľubuje 99,99% dostupnosti, ale 99,90% dostupnosti je už 10 minút prestojov týždenne

cena

Mnoho plánov webhostingu má „skryté náklady“. Aj keď lákajú zákazníkov so systémami „záruky vrátenia peňazí“, ale v prípade, že ste neboli spokojní, spoločnosti poskytujúce webhostingové služby sa môžu vyhnúť vráteniu peňazí späť alebo ich jednoducho predĺžiť

webový server

Sľub neobmedzeného webového priestoru a šírky pásma je podvod. Webhostingové spoločnosti predávajú svoje servery, najmä zdieľaný webhosting, čo vedie k nízkemu výkonu, dlhšiemu výpadku servera a pravidelným prekážkam.

strom

Najspoľahlivejšia metóda, ktorú používame na určenie spoľahlivého poskytovateľa hostingu

Fakty neklamú. Ak je špecifický poskytovateľ hostený už niekoľko rokov a jeho majiteľ je úplne spokojný s hostiteľskými službami, skutočný hostiteľ poskytuje jasný dôkaz, že hostiteľ, o ktorom hovoríme, je ten správny.

Ak potrebujete podrobnejšie vysvetlenie, ako tento krok dokončiť, prečítajte si toto sprievodca.

Šanca poškodenej databázy

Nakoniec sa môže stať, že sa pri prenose poškodia vaše údaje. Neexistuje dôvod na paniku a existuje mnoho riešení tohto problému, ale všetky závisia od samotnej platformy. Keďže najbežnejšou platformou je WordPress, diskutujeme o niektorých možných riešeniach pre databázu tejto platformy.

Ak je vaša databáza WordPress poškodená, môžete prenos skúsiť znova, ale najskôr musíte vypnúť všetky doplnky. Ak to bude fungovať, pri importovaní celého webu jednoducho zapnite doplnky. Ak nemáte prístup k dashboardu, nebude to životaschopné riešenie, takže možno budete musieť vyskúšať niektoré z nasledujúcich možností:

 • Znovu nahrajte databázu a napíšte ju do starej.
 • Pokúste sa zistiť presné umiestnenie chyby poškodenia a stačí znova nahrať tento konkrétny súbor zo svojej starej stránky.
 • Otvorte súbor, aby ste sa uistili, že smeruje na nový server.

Ako opraviť poškodenú databázu WordPress

Export a import databázy niekedy niekedy nebude taký plynulý, ako ste chceli. Ale predtým, ako na to prídete, môžete vyskúšať niekoľko trikov na jej opravu.

 1. Prihláste sa do svojho cPanel
 2. Otvorte program PhpMyAdmin
 3. Vyberte databázu z ponuky na ľavej strane
 4. Vyberte databázu na opravu

 5. Po výbere databázy by ste mali skontrolovať, či máte správnu databázu. Databáza WordPress obsahuje všetky tabuľky označené symbolom wp_
 6. Vyberte tlačidlo „Skontrolovať všetko“ v dolnej časti obrazovky a vyberte všetky tabuľky z databázy
 7. Oprava databázy

 8. Vyberte možnosť Opraviť tabuľku
 9. Opraviť možnosť databázy

To je všetko, čo môžete urobiť tu. Po procese opravy by sa vám mala zobraziť správa potvrdzujúca úspešnú opravu databázy. Ak sa vám stále nepodarilo opraviť databázu, môžete skúsiť ešte jednu vec a to je úprava súboru wp-config.php..

 1. Otvorte FileZilla a prihláste sa na server FTP
 2. Vyhľadajte súbor wp-config.php
 3. Konfigurácia WP

 4. Stiahnite si ho do svojho počítača
 5. Upravte súbor jeho otvorením v textovom editore
 6. Na koniec súboru vložte toto: define („WP_ALLOW_REPAIR“, true);
 7. Definujte opravu konfigurácie WP

 8. Uložte upravený súbor wp-config.php a nahrajte ho späť na server pomocou FileZilla a prepíšte ho.
 9. Otvorte prehliadač a prejdite na stránku http://yoursite.com/wp-admin/maint/repair.php
 10. Kliknite na tlačidlo „Opraviť databázu“

Po dokončení procesu opravy sa zobrazia správy o stave tabuliek v databáze, takže budete môcť zistiť, či sa niečo poškodilo. Zobrazí sa tiež nasledujúca správa: „Opravy dokončené. Z wp-config.php odstráňte nasledujúci riadok, aby ste zabránili používaniu tejto stránky neoprávnenými používateľmi.
define („WP_ALLOW_REPAIR“, true); “

Nezabudnite sa teda vrátiť k súboru, odstrániť riadok, ktorý ste pridali, a znova ho uložiť.

V prípade, že žiadny z týchto prístupov nebude fungovať, musíte nájsť niekoho, kto má skúsenosti s kódovaním, aby začal proces automatickej opravy databázy WordPress..

Nechajte tím podpory zvládnuť prevod na nového hostiteľa

Ak si nie ste istí, ako vykonať celý prevod na nového hostiteľa sami, alebo jednoducho nemáte čas zbytočne strácať na takých technických odboroch, na ktorých vám to naozaj nezáleží, môžete všetko nechať na zručných rukách profesionálov. v Bluehost.

Áno, za prevod budete musieť zaplatiť. Ale v takom prípade sa budete môcť uvoľniť, ísť na prechádzku alebo nasiaknuť slnko na svojej koži, ak budete mať to šťastie, že budete žiť v blízkosti pláže, zatiaľ čo podporný tím urobí všetko pre vás.

Bluehost pre vás môže presunúť lokalitu na ich servery a bude vás to stáť 149 dolárov. 99. Táto cena zahŕňa migráciu až 5 webových stránok a 20 e-mailových účtov. Áno, tím podpory sa postará o všetky súbory, databázy a všetko, čo je nevyhnutné pre fungovanie vašich stránok, a bude vyzerať rovnako ako na starom hostiteľovi..
Ak si vyberiete túto možnosť, nezáleží na tom, kde ste hostili web, ale v súčasnej dobe Bluehost v súčasnosti neponúka podporu migrácie pre účty Reseller, VPS alebo Dedicated Server..

Jednou z veľkých vecí na tom je, že nehrozí žiadne riziko. Ak ste pripravení začať migráciu na Bluehost, ich odborníci vedia, čo robia. Aj keď majú na pamäti, pochopia, že váš web je pre vás dôležitý, takže pred tým, ako sa naň pustíte, skontroluje všetko a skontroluje, či je plne funkčný..

Ak ste pripravení začať migráciu na Bluehost, prečítajte si ďalšie podrobnosti tu.

záver

Zmena poskytovateľa webhostingu nie je veľkým problémom. Existuje niekoľko potenciálnych problémov, ale nič, čo nie je možné včas vyriešiť.

Ak nie ste spokojní so svojou webhostingovou službou, neváhajte nájsť iného poskytovateľa. Táto príručka vám pomôže pri postupe s minimálnymi prestojmi a nepríjemnosťami.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map