Ako začať s módnym blogom

ustanovujúce-your-personal-brand

Dostávate často komplimenty pre svoj zmysel pre módu? Obracajú sa na vás vaši priatelia so šatníkom? Máte vo svojom šatníku najhorúcejšie návrhárske oblečenie?


Ak je odpoveď ÁNO, skúste dnes začať s módnym blogom.

S komunitou módnych blogerov nebudete mať žiadne problémy, pretože sú vo všeobecnosti veľmi vítaní. Vytvorenie značky na internete môže byť tiež vynikajúcim zdrojom príjmov.

Vytvorenie blogu si nevyžaduje veľa času, ale v prípade, že chcete dôkladné usmernenie, sme pre vás pripravili sprievodcu krok za krokom, ako úspešne začať s módnym blogom.!

Päť jednoduchých krokov k začatiu módneho blogu

 • Vyberte najlepšiu platformu pre blogovanie
 • Vyberte názov domény
 • Nastavte si účet u poskytovateľa hostingu
 • Získajte svoj módny blog online
 • Nájdite perfektnú tému

Vyberte najlepšiu platformu pre blogovanie

choose-najlepší-blogovanie platformami


Existuje približne 76,5 milióna Blogy WordPress
Prvým krokom k tomu, aby ste sa stali módnym blogerom, je vypracovanie technických podrobností – prvým z nich je redakčný systém.

CMS, t. J. Systém na správu obsahu, vám ušetrí úsilie pri učení a programovaní blogu od nuly, namiesto toho vám poskytuje pripravenú blogovú stránku na začatie módneho blogu. Je dôležité pochopiť, že módny blog závisí hlavne od vizuálov. Preto by ste sa mali rozhodnúť pre kvalitný redakčný systém, ako je WordPress, pretože vám umožňuje pridávať grafiku a optimalizovať vaše stránky pre lepší výkon..

WordPress.org je dôveryhodný a šialene užívateľsky prívetivý a hostuje niekoľko miliónov používateľov na celom svete, čo z neho robí vedúce postavenie na trhu v tomto odvetví..

WordPress sa stará o masívne publikum vrátane známych blogerov, firiem a organizácií. Ako CMS je neuveriteľne prispôsobiteľný a flexibilný; Preto aj bez znalosti kódovania môžete svoj blog vylepšiť podľa svojich preferencií. Poskytuje vám slobodu prevádzkovať dynamický blog odkiaľkoľvek na svete bez akýchkoľvek technických prekážok alebo jazykových obmedzení.

Vyberte názov domény

Platformy na blogovanie
Čo ľudia používajú na blog

ostatné
6%


Výber názvu domény môže byť najdôležitejším krokom pri začatí úspešného módneho blogu; Preto by ste si to mali premyslieť.

Tu je niekoľko tipov, ako začať s módnymi blogmi s perfektnou adresou URL:

 • Krátka je lepšia. Čo je jedna spoločná vec na všetkých úspešných módnych weboch? Všetci majú krátke, sladké a vtipné mená. Dajte svojmu blogu nezabudnuteľné meno; dlhé a nudné mená je ťažké zapamätať a vyhľadať. Chceš niečo chytľavé a nezabudnuteľné.
 • Nechajte to konkrétne. V prípade pomerne nového módneho blogu si ponechajte meno relevantné pre veci, o ktorých budete písať, napr. kancelárske oblečenie, topánky alebo večerné šaty. Uistite sa, že v názve sú zahrnuté malé podrobnosti, napríklad téma blogu, aby sa vaše stránky dali ľahko vyhľadávať.
 • Spravte to viac. Ak ste už známym módnym stylistom alebo poradcom, skúste do domény zahrnúť časť svojho mena. Ak ste však relatívne nový a vaše meno ešte nie je masívnou súčasťou identity blogu, nechajte svoje meno mimo domény. Namiesto toho sa môžete predstaviť prostredníctvom blogového príspevku.

Odporúčaný nástroj:

Nastavte si účet u poskytovateľa hostingu

set-konto

cez 850000 ľudia zriadili blog WordPress so spoločnosťou BlueHost

Teraz, keď ste našli vynikajúce doménové meno, je ďalším krokom nájdenie hostovacej služby. Nájdenie spoľahlivého webhostingu je rovnako dôležité ako nájdenie dobrého názvu domény.

Tu na serveri FirstSiteGuide nájdeme Bluehost najlepšie. Ponúkajú exkluzívnu zľavnenú ponuku, vrátane ZDARMA doménové meno a 30-dňová záruka vrátenia peňazí. Môžu vám pomôcť dostať svoj módny blog na skvelý začiatok.

Dokonca aj WordPress.org podporuje hostingovú spoločnosť Bluehost ako „jednu z najlepších a najjasnejších na svete“..

WordPress Bluehost

Získajte svoj módny blog online

Proces inštalácie pre každú hostingovú službu je takmer rovnaký, napriek niekoľkým rozdielom v GUI (grafické užívateľské rozhranie). Takto sa zaregistrujete v službe Bluehost v niekoľkých jednoduchých krokoch:

Krok jedna

Využite exkluzívnu zľavnenú ponuku od spoločnosti Bluehost a postupujte podľa jednoduchých krokov uvedených v tomto odkaze. Potom kliknite na „Začíname.“

Krok jedna

Krok dva

Bluehost ponúka výber balíčkov a možností blogovania. Ale ako nováčik by ste mali ísť do základného plánu – zahŕňa všetky základy pre nových módnych blogerov.

Keď sa zoznámite s tým, ako všetko funguje, môžete prejsť na prémiové plány. Akonáhle získate výrazné sledovanie, rozšírenie na najpredávanejší plán Plus, umožňuje vám využívať neobmedzené služby so štandardným výkonom.

Majú tiež oveľa väčší program Pro, má rovnaké kľúčové funkcie ako plán Plus, ale má aj ďalšiu výhodu vysokého výkonu – vďaka čomu je vhodný pre blogy s masívnym prenosom..

Krok dva

Krok tri

Ako sme už uviedli, výber správneho, ale chytľavého názvu domény je nevyhnutný. Môže to zlomiť alebo prerušiť celú vašu kariéru v blogovaní. Ak vaše meno už používa niekto iný, Bluehost vám poskytne podobné návrhy.

Krok tri

Krok štyri

Krok štyri

Krok 5

Je čas zaplatiť poplatky. Môžete platiť naraz za 12, 24 alebo 36 mesiacov; čím viac mesiacov sa zaviažete, tým menej musíte platiť mesačne. Ostatné boxy sú len doplnkové služby; nechajte ich nezaškrtnuté, ako by ste sa mohli neskôr vrátiť, ak to bude potrebné.

krok piaty

Po odsúhlasení „Zmluvných podmienok“ sa vám pošle späť na domovskú stránku. Prihláste sa odtiaľ a zadajte svoje poverenia, potom vyberte a nainštalujte rozšírenie WordPress.org.

Konečne vlastníte blog WorPress.org – prispôsobte si svoj blogový motív alebo choďte na módnu tému WordPress. Môžete zmeniť rozloženie, vzory, robiť úplne všetko, čo chcete!

Krok 6

Bude vám zaslaný e-mail na overenie účtu. Overte svoj účet pomocou odkazu, ktorý zadáte, zadaním hesla. Bez hesla nebudete môcť svoj účet overiť ani získať prístup k nemu.

Krok 6
Krok 6

Tento odkaz vás požiada o výber nového hesla. Vyberte silné, ale nezabudnuteľné heslo, aby ste naň nezabudli.

Krok sedem

Po vytvorení nového hesla ho môžete použiť na prihlásenie do nového účtu.

Krok sedem

Krok osem

Teraz je čas ukázať nejakú skutočnú kreativitu a prispôsobiť si motív svojho módneho blogu podľa svojich predstáv. Buď sa rozhodnite pre niektorý z preddefinovaných v Bluehost alebo navštívte stránku WordPress.org knižnicu a odtiaľ si vyberte.

Krok osem

Krok deväť

Po výbere témy si môžete svoj informačný panel zobraziť po prihlásení na informačný panel WordPress.org.

Krok deväť

Krok 10

Módne blogové niky

ženy
70%
Muži
10,5%
unisex
8,7%
roleplay
5,9%
deti
37%
telo
1,2%

Tu sa môžete spojiť s Sprievodcom chatbotom spoločnosti Bluehost, ktorý vám pomôže pri vytváraní skutočne pokrokovej stránky – alebo to môžete urobiť sami..

Krok 10

Krok jedenásť

Kliknutím na ikonu Bluehost vľavo hore objavíte nástroje na prispôsobenie. Zahrajte si a zmeňte, čo si myslíte, že by bolo vhodné pre váš motív blogu o móde – nebojte sa robiť zo svojich stránok všetko o móde.

Krok jedenásť

Na svoju webovú stránku s módnym blogom musíte prísť so zábavným a nepredvídateľným úvodom, aby ste mohli zaujať publikum a vysvetliť ideológiu svojho blogu..

Po dokončení máte svoje webové stránky.

Krok jedenásť

blahoželanie! Váš blog o móde je teraz aktívny a funkčný.

Nájdite perfektnú tému

perfektný-themes
Druhy módnych blogerov
Osobný blogeri – najobľúbenejšie zo všetkých uverejňujú oblečenie a ďalšie oblečenie

Váš módny blog je teraz aktívny a už ste dokončili väčšinu základných krokov.

So všetkými technickými prekážkami sa môžete slobodne sústrediť na tvorivú časť, tiež na veci, ktoré vás priviedli k začatiu módneho blogu. Jedným z najdôležitejších faktorov úspechu blogu je jeho koncept. Každý úspešný módny blog má tému, ktorú sleduje.

WordPress má prednastavenú tému pre každý blog na svojej platforme, ktorý môžete upravovať podľa svojho blogu – nezabudnite sa zbaviť všetkých predvolených vzorových príspevkov a stránok..

Tému svojho blogu zostavte tak starostlivo, ako by ste si dali dohromady oblečenie; Vyberte si z viac ako 2 000 tém, ktoré sa nachádzajú v úložisku WordPress. Ak tieto témy nespĺňajú vaše náročné štandardy, môžete si ich kúpiť na mnohých webových stránkach tretích strán.

Pri výbere témy zvážte svoje budúce ambície pre blog, aby sa tieto dve stránky mohli správne zarovnať. Tu je dôležité analyzovať všetky funkcie a faktory výkonu vášho blogu a zabezpečiť, aby bolo všetko kompatibilné. Pomôže to zefektívniť výkon vášho blogu.

Zdarma alebo za príplatok?

Pouliční blogeri – uverejňujú inšpiratívny vzhľad, ktorý fotografujú na uliciach
Podnikanie blogerov v oblasti módy / módnych správ – väčšinový príspevok o móde
správy a tiež pokrývajú rôzne témy týkajúce sa finančného a obchodného typu módneho sveta

Na WordPress je k dispozícii obrovský výber bezplatných aj prémiových možností.

Nájdete témy v hodnote 3 až 1 000 dolárov a všetky hodnoty medzi nimi. Preto je rozumné pristupovať k voľným témam najskôr a potom k prémiovým témam.

Podobne ako oblečenie je lepšie „vyskúšať pred nákupom“, preto si pred zakúpením alebo stiahnutím skontrolujte ukážky. Úložisko WordPressu a ďalší vývojári tém vám umožňujú zistiť, ako by vyzerali ich témy na rozložení vášho módneho blogu pred ich nákupom.

Nakupovanie blogerov – uverejňujú najnovšie trendy a kurátorujú prekrásne koláže so zapožičanými kúskami
Životný štýl blogerov – kombinujú módu
príspevky so životným štýlom, môžeme hovoriť o rodinných, stravovacích, cestovných a dekoračných príspevkoch
Tvorcovia blogov o módnej fotografii – najnovšie úvodníky, kampane a inšpiratívne rozhliadky
Všeobecní blogeri módy – ako už názov napovedá, všetko o móde, vrátane vzhľadu, úvodníkov, noviniek, trendov, niekedy pouličného štýlu, krásy, nakupovania a spolupráce

Vieš čo chceš??

Preosievanie tém pri hľadaní toho najlepšieho môže byť veľmi vzrušujúce. Príliš veľa rôznych spôsobov môže zahnať začínajúceho bloggera a môže viesť k nesprávnym rozhodnutiam. Preto je potrebné presne vedieť, čo v téme chcete a potom ju vášnivo hľadať.

Uveďte a uprednostnite funkcie, ktoré chcete na svojom blogu – mohli by to byť čokoľvek od rozbaľovacích zoznamov po stĺpce, vizuálne prezentácie, ukážky atď. Rozdeľte svoj zoznam na dve časti; najvyššiu prioritu a voliteľné úlohy.

V závislosti od zoznamu vyberte tému, ktorá je kompatibilná so všetkými optimálnymi funkciami a aspoň s niekoľkými nepovinnými.

Čo budú chcieť vaši čitatelia?

Veľká časť dnešnej generácie je stále na cestách, preto väčšina čitateľov dnes uprednostňuje čítanie blogov na svojich smartfónoch..

Z tohto dôvodu skontrolujte, či vybratá téma nie je viazaná na platformu a či reaguje na všetky natívne platformy na čítanie blogov.

Čo chcete dosiahnuť?

Vytvorte mentálny obraz o výhľade svojho blogu a potom ho použite ako štandard pri výbere témy. Týmto spôsobom ušetríte čas, námahu a veľa peňazí.

Keď vezmete do úvahy konkrétne normy, dostanete sa o krok bližšie k svojmu vysnívanému blogu – či už ide o blog s módnymi radami alebo o blog s recenziami módy. Preto vyberte tému, ktorá sa najviac vyrovná obrázku vo vašej mysli.

Kto sú vaši čitatelia?

Spoznajte svoje publikum – môže sa zdať ako stará rada, ale ubezpečujem vás, že je nevyhnutné poznať svojich čitateľov, aby ste na nich mohli myslieť a zároveň povedať áno téme.

Ich udržiavanie vo vašej mysli vám len pomôže zúžiť výber, takže zostanete na trende.

Na druhej strane, ak ste šialene kreatívni a tvorcovia trendov, nebojte sa založiť nové módne hnutie, kto vie, mohlo by to skončiť v iných vysoko módnych blogoch.!

Špičkoví módni blogeri, z ktorých sa môžu inšpirovať

Už sme vás naučili, ako začať s módnym blogom, bohužiaľ vám však nemôžeme ukázať, ako blogovať o móde.

Takže sme prišli s alternatívnym prístupom; namiesto toho vám ukážeme niekoľko najlepších blogerov pre módu a dúfajme, že by ste si mohli vyzdvihnúť niekoľko tipov na založenie blogu o móde..

Tu sú traja blogeri v oblasti krásy, módy a životného štýlu, ktorí si vzali na sociálne médiá búrku:

Láska, Olia

podľa Olia

Love, Olia - Screenshot webovej stránky

Zámky a drobnosti

podľa Enocha

Zámky a drobnosti - Screenshot webovej stránky

často kladené otázky

Koľko stojí spustenie módneho blogu?

Zadarmo si môžete vytvoriť blog o móde na platformách ako WordPress.com alebo Blogger. Dôrazne však odporúčame investovať niekoľko babiek a začať s blogom WordPress, ktorý hostíte, aby ste začali správne..

Chápeme, že môže byť náročné zaplatiť, keď máte obmedzený rozpočet, ale máme dohodu s ľuďmi v spoločnosti Bluehost a vy ste viac než vítaní, aby ste ju využili..

Za nízku platbu iba 2,75 dolárov mesačne si môžete kúpiť najlepší hosting WordPress, ktorý obsahuje bezplatnú doménu a SSL!

Za tak malú investíciu by ste mohli svoj úspešný módny blog ľahko začať. Potom môžete investovať do svojho podnikania vlastným tempom.

O čom by som mal blogovať?

Váš blog musí zdôrazňovať to, o čom silne cítite. Vytvárajte obsah okolo vecí, o ktorých si myslíte, že by ste mohli pokračovať ďalej a bez toho, aby ste sa nudili. Ponúknite kvalitný obsah, ktorý je jedinečný a zanecháva na vašich sledovateľov vplyv.

Napríklad, ak máte radi topánky, vytvorte obsah okolo tejto témy. Alebo ak viete veľa o detskom oblečení alebo o pánskom oblečení, môžete si o tom vždy blogovať; na internete nie je veľa blogov o detskom oblečení alebo blogov pre mužov o móde. To by mohol byť váš jedinečný pohľad na témy!

Ak ste stále spokojní s tým, čo by malo byť vaše vedľajšie miesto, tu je niekoľko tém, ktoré vám pomôžu začať:

 • Musíte mať sezónne tipy
 • Posledné nákupy – obuv, tašky, oblečenie, líčidlá alebo šperky
 • Ako fotografovať OOTD
 • Najlepšie obchody na šetrné nakupovanie
 • Musí sa pozerať na módne televízne programy (o čom ste už videli Videozáznamy vyznania Shopaholic ?!)
 • Kultové plážové oblečenie
 • Ako navrhnúť oblečenie pre prácu
 • Skontrolujte novú líniu pádu
 • Ako sa obliecť na sviatky s minimálnym úsilím
 • Čo je horúce a čo nie je v móde

Nezabudnite, že originál je kľúčom. Google aj vaši čitatelia sú dosť chytrí na to, aby našli falšované blogy, rovnako ako to robíte s dizajnérskymi produktmi!

Ako môžem propagovať svoj módny blog?

Navrhli ste ohromujúci blog. Váš obsah je pútavý a web vyzerá tiež veľmi roztomilý. Ale to stačí?

Nie, teraz je čas propagovať váš blog, aby sa mohol dostať k cieľovému publiku. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť, pomocou pokusu a omylu nájsť ten najlepší pre vás:

 • Vytvorte stránky Facebook a Instagram a na týchto platformách zdieľajte odkazy na svoj blog
 • Požiadajte svojich priateľov, aby vám pomohli zdieľaním vašich blogov a príspevkov v sociálnych médiách
 • Odošlite odkaz na blog do vyhľadávacích nástrojov, prihláste sa do svojho účtu Gmail a zaregistrujte svoju webovú adresu
 • Pripojte sa ku komunite módnych bloggerov – môžete zapájať a budovať priateľstvá s ľuďmi rovnakých záujmov
 • Buďte aktívny na sociálnych médiách – uskutočnite Q / A reláciu s vašimi Instagramovými príbehmi, vytvárajte interaktívne príspevky a hľadajte spôsoby, ako sa spojiť s nasledujúcimi
 • Pomôžte ostatným rásť – zanechajte komentáre a hodnotenia Páči sa mi na iných blogoch, ktoré sa s nimi spoja
 • Spolupracujte s ostatnými blogermi, pretože fanúšikovia radi sledujú, ako ich obľúbení blogeri vytvárajú obsah
 • Začnite zostavovať zoznam adries tak, že návštevníci vášho blogu vyplnia malý formulár na odber

Ako dostávajú blogeri módy mzdu?

Módny blog môžete zmeniť na prácu na plný úväzok. Existuje niekoľko spôsobov, ako dostať zaplatené za blogovanie – tu je zoznam:

 • Grafické reklamy – použitie Google AdSense umiestniť reklamy na svoj blog a dostať zaplatené
 • Affiliate marketing – spolupracujte so značkami, ktoré sú v súlade s vaším obsahom a odkazmi na miesta; ak niekto kúpi produkt, dostanete províziu
 • Propagácia značky – dizajnéri a butiky vás niekedy chcú zaplatiť za propagáciu svojich produktov prostredníctvom svojej platformy
 • Sponzorované príspevky – Neprekračujte sponzorované produkty, ale umožnite dizajnérom príležitostne uverejňovať informácie o svojich zbierkach na vašom fóre
 • vyučovanie– keď sa sami venujete blogovaniu, mohli by ste ponúknuť krátke kurzy a semináre

Vždy používajte tieto techniky s mierou, pretože príliš veľa platených a sponzorovaných príspevkov zabíja dôveryhodnosť blogu.

Koľko peňazí môžete zarobiť pomocou blogu o móde?

Ak chcete odhadnúť, koľko by ste mohli zarobiť, zvážte nasledujúce faktory:

 • Koľko práce vynakladáte?
 • Oplatí sa váš obsah investovať?
 • Máte vplyvnú prítomnosť?

Niekoľko príkladov:

Rovnako ako akékoľvek iné zamestnanie, aj vy by ste zarábali podľa svojich schopností a schopností, takže nestrácajte nádej a nemierte na hviezdy..

Užitočné zdroje

 • Príspevok od odborníkov na blogovanie od módy
 • Naučte sa, ako používať WordPress (s videonávodami)
 • Ako písať a vytvárať skvelý obsah blogu
 • Ako propagovať svoj blog a jeho obsah
 • Ako zarobiť peniaze z vášho blogu

záver

Dobrá práca, chlapci! Nasledovaním tohto tutoriálu ste sa naučili, ako začať s módnym blogom. Z dlhodobého hľadiska zmapujte svoje ciele a plány pre blog a začnite pracovať. Nechajte svoje módne zmýšľanie počítať a starostlivo ošetrujte svoju online módnu prítomnosť, rovnako ako v prípade offline!

Veľa šťastia s vašou novou kariérou, módnym bloggerom!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map