Ako začať blog o životnom štýle

Blog o životnom štýle


Mnoho ľudí začína blogy zamerané na životný štýl. Sú veľmi populárne a skvelá vec je, že na blog životného štýlu môžete písať takmer čokoľvek.

Na rozdiel od mnohých iných výklenkov, ktoré sú celkom špecifické, životný štýl je niečo, čo môže ľudí zmiasť veľmi často. Napríklad, keď hovoríte, že ste práve začali s jedlom alebo módnym blogom, ľudia môžu dať dohromady kusy a vizualizovať celý web. Je zrejmé, že píšete o kuchyni a receptoch, alebo v inom scenári si viete predstaviť príspevky o oblečení a oblečení. Blog životného štýlu je však oveľa viac.

5 z najvyhľadávanejších blogových tém podľa SEMRush
štatistický

Blog životného štýlu môže obsahovať mnoho ďalších tém a vy ste jediná osoba, ktorá sa rozhodne písať. Keďže predstavujete svoj život publiku, je oveľa jednoduchšie vytvoriť jedinečný blog. Aj keď sa zaoberáte populárnou témou, je pravdepodobné, že nebudete zverejňovať ďalšiu vágnu recenziu zariadenia alebo výučby v súvislosti s niečím, čo je už miliónkrát pokryté. Je to váš život a váš príbeh, a to je niečo, čo ľudia milujú. Blog o životnom štýle vám umožňuje písať o každej téme, ktorú máte na mysli, a môžete to urobiť svojim vlastným spôsobom.

To je jeden z dôvodov, prečo začať blog. Poskytuje vám možnosť písať o svojich životných skúsenostiach a skutočne si užívať, čo robíte. A ak to začnete správnym spôsobom, máte väčšiu šancu zarobiť si na ňom nejaké peniaze navyše, alebo dokonca zmeniť jednoduchý blog na stroj na zarábanie peňazí, ktorý by mohol zmeniť váš život.

Spustenie blogu životného štýlu

Život blog

Spustenie blogu nie je také ťažké, ak vykonáte všetky kroky, ktoré sa chystáme reprezentovať. Ak ste sa už rozhodli skúsiť to, dúfame, že ste si tiež prezreli niekoľko populárnych blogov o životnom štýle, ktoré by vám mohli poskytnúť správne nápady. Stále však musíte starať o niektoré veci.

Životný štýl je široká téma. Zahŕňa všetko, čo sa deje v živote, takže je to skoro všetko, na čo si dokážete myslieť. Výber správneho výklenku je rozhodujúci, pretože v opačnom prípade sa môžete pokúsiť pokryť všetko. Aj keď by to mohlo znieť ako dobrý nápad písať čokoľvek o všetkom, mali by ste sa tu zastaviť a zamyslieť sa nad vecami, ktoré máte najradšej. Zamerajte sa iba na tie aspekty života, ktoré sa vám naozaj páčia a milujú. Zahrňte tiež veci, o ktorých viete niečo, a rýchlo budete môcť izolovať niekoľko kategórií, z ktorých bude váš blog tvoriť.

Máte radi cestovanie? Možno ste odborník na domáce dekorácie? Alebo radi hovoríte o vzťahoch? Toto sú len niektoré z príkladov, na ktoré sa môžete zamerať. Veľkou súčasťou blogu o životnom štýle je to, že môžete spojiť všetky rôzne kategórie do jedného blogu, ktorý vám umožní vyjadriť svoju lásku a ukázať odborné znalosti.

Vyberte si svoju blogovaciu platformu

Aké sú najlepšie platformy pre blogovanie?

100 najlepších blogov podľa platformy

Platformy pre blogovanie

Internet je obrovský a všetky miliardy webových stránok a blogov zjavne nie sú založené na rovnakých technológiách. Ako si teda vyberiete najlepšiu platformu pre blogovanie pre svoj blog životného štýlu? Niektoré platformy sú zadarmo. Niektorí sa môžu zdať ideálne pre začiatočníkov, ale predsa nie sú ničomu podobnému. Našťastie existuje blogovacia platforma, ktorá vám poskytuje všetky možnosti. Ten, ktorý umožní začiatočníkom aj profesionálom zamerať sa na blogovanie namiesto všetkých technických aspektov a riešenia problémov. Hovoríme o WordPress.

Ako už možno viete, existujú dve verzie programu WordPress. Hovoríme však o hosťovaní WordPress, ktorý je zadarmo, ale stále vám dáva možnosť mať úplnú kontrolu nad svojím blogom, ktorý môžete rozšíriť podľa svojho želania..

Ak plánujete o svojom blogu v budúcnosti myslieť vážne, je dôležité, aby ste sa vydali správnou cestou. Vyberte si WordPress s vlastným hosťovaním, doprajte si dobrú hostingovú spoločnosť (viac o tom v nasledujúcich riadkoch), nájdite dobrú tému a užitočné doplnky.

Už ste mysleli na svoje doménové meno?

Doménu považujte za adresu svojho blogu. Rovnako ako váš domov je označený menom ulice a číslom, ktoré váš poštár rozpozná, aby nasmeroval vaše objednávky eBay na správne miesto, aj váš blog potrebuje niečo podobné. Kam by ste nasmerovali návštevníkov, ak by ste nemali jedinečnú adresu?

Určite bude nejaký čas prísť s nezabudnuteľným názvom domény, ktorý budete milovať vy aj vaši návštevníci a ktorý je ešte možné zakúpiť. Názov by mal byť pevne spojený s menom vášho blogu. Musíte nájsť správne rozšírenie a postupovať podľa ďalších nepísaných pravidiel pre výber názvu domény.

Ako získať blog online

Bluehost

Bluehost hosťuje 1,5 milióna domén a takmer 2% všetkých názvov domén používa sa na celom internete.

My na FirstSiteGuide sme mali svoj podiel času s mnohými webhostingovými spoločnosťami. Dokonca sme ich preskúmali a porovnali jeden s druhým. Po toľkých hodinách strávených na hostingových spoločnostiach dôrazne odporúčame Bluehost. Túto prémiovú hostingovú spoločnosť spoločnosť WordPress.org dokonca odporúča ako jeden z najlepších, ktorý si môžete vybrať pre svoj blog založený na WordPress.

WP org

hodiny
riadok

Prvý krok – získajte obchod

Kliknutím na tento odkaz získate v Bluehostingu rovnaký prémiový obchod za menej peňazí. Aby ste sa uistili, že je všetko v poriadku, mali by ste namiesto obvyklých 7,99 dolárov mesačne vidieť cenu 2,75 USD. Kliknutím na tlačidlo „Začíname pracovať“ prejdete na ďalší krok.

Krok 1

jedlo

Druhý krok – Plány tvorby cien

Aj keď predchádzajúca obrazovka zobrazovala najdostupnejší plán, táto dohoda vám umožňuje vybrať si ktorýkoľvek z plánov spoločnosti Bluehost s nižšími cenami.

Základný plán je obmedzený na jednu webovú stránku a 50 GB webového priestoru, ale stále vám poskytuje všetko, čo potrebujete, aby ste mohli začať. Bude to viac ako dosť na to, aby ste sa dostali do vôd blogov, a môžete stráviť mesiace blogovaním o životnom štýle bez toho, aby ste cítili, že niečo chýba. Keď však vyrastiete zo základného plánu, je ľahké ho upgradovať, takže by sa vás v tejto chvíli nemalo báť.

Plány Plus a Pro vám umožňujú rozšíriť svoj blog a zvýšiť váš koníček a zmeniť ho na seriózny obchod. To je dobré vedieť, takže keď sa rozhodnete, že je čas na blogu myslieť ešte viac, nemusíte si robiť starosti s hľadaním inej hostiteľskej spoločnosti..

Krok 2

dumbels

Tretí krok – doménové meno

Bluehost vám dá doména zadarmo. Teraz je čas vybrať si jeden pre blog. Toto je dôležitá súčasť, preto ju nepovažujte za samozrejmosť. Po dokončení opatrne zadajte názov domény, dvakrát ho skontrolujte a kliknite na tlačidlo „Ďalej“..

Krok 3

šaty

Krok štyri – informácie o účte

Vaše doménové meno bolo prijaté, blahoželáme! Teraz je čas vyplniť niektoré osobné informácie. Starostlivo napíšte o sebe všetky podrobnosti a nebojte sa – Bluehost to berie veľmi vážne a všetky informácie uchováva v súkromí a v bezpečí..

Krok 4

kôň

Krok 5 – Informácie o balíku

Výberom plánu účtu môžete znížiť cenu svojich mesačných výdavkov na hosťovanie. Keďže ste už vybrali základný plán, nemusíte sa obávať o možnosti. Všetko bude rovnaké, s výnimkou ceny. Štandardný 12-mesačný program vás bude stáť 4,45 dolárov mesačne, ale ak sa rozhodnete platiť za 36 mesiacov, budete platiť iba 2,75 dolárov mesačne! Nezabudnite, že vaše webové stránky sú hostené celý mesiac za cenu šálky kávy!

Starostlivo skontrolujte ďalšie informácie a ak potrebujete, vyberte niektorú z ďalších možností. Ak si nie ste istí, čo si vybrať v tejto chvíli, môžete to preskočiť, pretože sa môžete kedykoľvek vrátiť na svoj účet Bluehost a vykonať zmeny. V dolnej časti zadajte informácie o platbe a začiarknite políčko „Podmienky a pravidlá“. Skontrolujte, či sú všetky informácie správne, a kliknite na tlačidlo „Odoslať“.

Krok 5

vstupenka

Šiesty krok – Prihlásiť sa

Predtým, ako sa budete môcť prihlásiť do svojho účtu, bude potrebné, aby ste si vytvorili svoje heslo. Je veľmi dôležité pochopiť, že účet obsahuje všetko, čo súvisí s vašimi webovými stránkami vrátane informácií o platbe, preto sa uistite, že používate silné heslá a zabezpečte ich. Kliknite na tlačidlo „Vytvoriť heslo“. Vyberte si heslo alebo nechajte spoločnosť Bluehost odporučiť silné heslo, prečítajte si pravidlá ochrany osobných údajov a podmienky poskytovania služieb a súhlaste s nimi, a kliknite na tlačidlo Ďalej.

Krok 6
Krok 6
Krok 6

Teraz je čas prihlásiť sa do nového účtu. Kliknite na tlačidlo „prihlásiť sa“ alebo sa vráťte na domovskú stránku Bluehost. Tlačidlo prihlásenia by sa malo zobraziť v ponuke umiestnenej v hornej časti stránky. Kliknite na tlačidlo a vyplňte svoje doménové meno alebo meno používateľa a heslo.

masky

Krok 7 – Nainštalujte WordPress

Vyhľadajte ikonu WordPress a vyberte možnosť rýchlej inštalácie. Systém teraz urobí všetko automaticky. Môžete zabudnúť na manuálnu inštaláciu WordPress alebo sa obávať, ako vytvárať databázy a pokaziť súbory. Okamžite by ste mali dostať užívateľské meno a heslo, ktoré vám umožní prihlásiť sa do svojho blogu WordPress.

jedlo

Krok 8 – Výber témy

Po inštalácii programu WordPress do nového účtu by ste mali vybrať tému, aby ste mohli dokončiť nastavenie svojho blogu. Navrhujeme, aby ste si jeden vybrali zo zoznamu, pretože budete musieť stráviť viac času výberom najlepšej témy WordPress pre svoj blog. Nerobte si starosti, bez ohľadu na to, z ktorého motívu vyberiete v tejto chvíli, vždy si môžete vybrať inú Adresár tém WordPress.

Krok 8

Po výbere témy stačí kliknúť na tlačidlo „Začať s budovaním“, ktoré vám umožní prístup na informačný panel.

Krok 8

kniha

Krok deväť

Ak je toto vaše prvé miesto WordPress, Bluehost je pripravený pomôcť. Postupujte podľa výukového programu na obrazovke, ktorý vás prevedie jednoduchým procesom nastavenia. Ak viete, čo robíte a viete, ako sa pohybovať po hlavnom paneli WordPress, kliknite na tlačidlo „Nepotrebujem pomoc“ a budete môcť pracovať samostatne. Ak sa vydáte týmto spôsobom, nezabudnite si prečítať nášho úplného sprievodcu, ktorý vám pomôže naučiť sa základy WordPress.

Krok 9

posteľ

Krok 10

Na rozdiel od bežných inštalácií WordPress, Bluehost pripravil rôzne nástroje, ktoré vám môžu pomôcť s vaším blogom. V ľavom hornom rohu nájdete položku ponuky Bluehost, ktorá obsahuje rôzne možnosti.

Krok 10

Predtým, ako bude váš nový blog o životnom štýle pripravený pre verejnosť, budete však musieť pridať názov stránky a popis stránky. Toto je neoddeliteľná súčasť webu, ale vždy sa môžete vrátiť k všeobecným nastaveniam WordPress a zmeniť to. Takže, aj keď sa musíte postarať o to, čo tu píšete, neuhadzujte hlavu o stenu, pretože zmeny sú vzdialené len jedno kliknutie.

Krok 10

Odporúčané čítanie: Naučte sa, ako používať WordPress

Ako zaobchádzať s obsahom

raketa

Blog je iba jednou platformou, ktorú blogeri životného štýlu použijú na distribúciu obsahu. Blogeri životného štýlu často používajú ďalšie médiá, ako sú videá, podcasty a sociálne médiá, aby posielali a propagovali svoje správy a obsah.

Ak zverejníte iba dva príspevky blogu týždenne, do konca prvého roka budete mať sto. Dostanete sa tak za hranicu 54 príspevkov do blogu a mali by ste začať získavať najmenej o 30% vyššiu návštevnosť.

Po nastavení blogu sa začína skutočné dobrodružstvo. Teraz je čas začať vydávať vzrušujúci obsah pre verejnosť. Bez ohľadu na to, ako vyzerá váš blog, ľudia sa ho nebudú držať, pokiaľ sa nepreukáže určitá hodnota.

Nakladanie s obsahom je, žiaľ, krok za krokom, ktoré vás nemôžu sprevádzať. Každý blog a každý blogger sú iné. Zatiaľ čo dlhé príbehy budú fungovať pre jedného bloggera, ďalší priťahujú čitateľov iba krátkym oznámením. Zatiaľ čo jeden bloger v oblasti životného štýlu môže zarábať mesačne prostredníctvom zverejňovania obrázkov, ďalší sa naučí, ako komunikovať s ľuďmi prostredníctvom videí..

Môžeme vám to povedať držte sa toho, čo sa vám páči a viete. Ak ste dobrí so slovami a láskou rozprávať príbehy, zamerajte sa na to. Skôr alebo neskôr si to ľudia uvedomia. Ak sa namiesto toho zameriavate na obrázky (ktoré nemusia byť vašou vecou), nakoniec urobíte niečo, čo sa vám nepáči – a to si návštevníci všimnú.

Bez ďalšieho upovedomenia začnite prvým príspevkom a nezabudnite, že blogovanie nie je mesačným projektom. Než začnete priťahovať návštevníkov a pracovať s nimi, môže to trvať mesiace.

Odporúčané čítanie: Ako písať a vytvárať skvelý obsah blogu

Ako získať vašich prvých návštevníkov?

Ak si chcete blog ponechať len pre seba, mali by ste namiesto toho začať osobný denník. Blog by mal byť niečo, čo by ostatní ľudia radi prečítali. Ale ako získať týchto prvých návštevníkov??

Existuje toľko spôsobov, ako prinútiť ľudí, aby skontrolovali váš nový blog. Ľudia tomu venujú celú svoju kariéru, takže nemôžeme pokryť všetky techniky v jednom malom odseku. Môžete odosielať e-maily, vstupovať do fór alebo skupín a spájať sa s ľuďmi, pridávať odkazy na vaše e-mailové podpisy, používať rôzne služby alebo inzerovať na iných webových stránkach. Urobte si preto čas a začnite s malými krokmi.

Odporúčané čítanie: Ako propagovať svoj blog a jeho obsah

FAQ

Život blog

Koľko stojí spustenie blogu o životnom štýle?

Ako sme už uviedli, blog o životnom štýle nemusí byť drahý. Aspoň keď robíte prvé kroky. Namiesto toho, aby ste utrácali tisíce na vlastných webových stránkach, môžete začať s WordPress a vybrať si peknú tému. Ak vyberiete službu Bluehost, hostenie a doména vás bude stáť iba 2,75 dolárov mesačne, a stále získate všetky možnosti a funkcie, ktoré potrebujete. WordPress je zadarmo a Bluehost ho automaticky nainštaluje za vás.

O čom by som mal blogovať?

Keďže máte záujem o začatie blogu o životnom štýle, mali by ste nájsť niekoľko častí svojho života, ktoré vás baví. Ak viete niečo o téme, pravdepodobne je to téma pre vás. Tu je niekoľko vecí, ktoré by ste mohli zvážiť:

Blogovanie výklenky, ktoré zarábajú najviac peňazí
niky
 • Napíšte o svojich cestách
 • Popíšte svoje každodenné postupy
 • Napíšte o svojich schopnostiach varenia
 • Nahrajte obrázky a videá od strán, ktoré usporiadate
 • Poskytnite rady týkajúce sa vzťahov alebo materstva
 • Zahrňte ľudí do diskusie o niečom, čo čítate v správach

Nezáleží na tom, o čom sa rozhodnete blogovať, nezabudnite, že je to blog životného štýlu, a preto by ste sa mali cítiť pohodlne. Nehľadajte témy, ktoré sa vám nepáčia jednoducho preto, že vám niekto povedal, že ľudia lepšie reagujú na konkrétne veci.

Ako platia blogeri v oblasti životného štýlu?

Je zrejmé, že to bude nejaký čas trvať, než začnete zarábať peniaze. Pred získaním prvej výplaty zo svojho blogu by ste sa mali zamerať na samotný blog a prilákať publikum. Aby sme pochopili, aké veľké možnosti sú, tu je niekoľko spôsobov, ako zarobiť peniaze blogom zameraným na životný štýl:

Príjmy z blogov z pridruženého marketingu

% Amazonských účtov pridruženého príjmu od Niche

pobočka-stat

 • Reklamné siete – môžete sa pripojiť k jednej z obľúbených reklamných sietí (napr Google AdSense, Media.net alebo BuySellAds), ktorá vám umožní zobrazovať cielené reklamy. Čím populárnejší je blog, tým viac peňazí môžete zarobiť.
 • Priamo predávajte reklamný priestor – bloger životného štýlu môže zobrazovať reklamy na postranných paneloch, v článkoch alebo kdekoľvek na webe. Tieto reklamné priestory môžete predať priamo inzerentovi.
 • Sponzorované príspevky – môžete prijímať sponzorované príspevky. Ak vytvoríte dobrý blog, ľudia budú chcieť zaplatiť, aby sa dostali na vaše stránky.
 • Pridružené programy – produkt môžete odporučiť prostredníctvom svojho blogu. Ak zákazník uskutoční nákup, dostanete províziu.
 • Predajte svoju vlastnú e-knihu – môžete napísať knihu alebo ebook a predať ju.
 • Štartujte členské stránky – ak môžete ponúknuť niečo jedinečné, ľudia môžu chcieť platiť mesačný poplatok za jedinečný obsah.
 • Predajte svoje jedlo – ak ste dobrým fotografom, môžete predať práva na svoje snímky.

Koľko peňazí môžete zarobiť pomocou blogu zameraného na životný štýl?

mixér

Blogy zamerané na životný štýl sú zvyčajne náročné na obrázky a poskytujú čitateľovi viac vizuálneho zážitku

Rovnako ako u každého iného blogu, môže to skončiť iba ako koníček a niečo, o čom pracujete cez víkendy. Môže sa však tiež ukázať ako stroj na zarábanie peňazí, ktorý nahradí vaše bežné zamestnanie 9 – 5.

Populárny blog môže bez problémov zarobiť niekoľko tisíc dolárov mesačne. Napríklad, Huffington Post nahlásil že dvojica Lindsay a Bjork Ostrom, ktorá stojí za blogom Pinch of Yum, zarobila počas 12 mesiacov (od decembra 2015 do novembra 2016) 802 144,55 USD. Je zrejmé, že nie veľa blogov o životnom štýle si bude môcť zarobiť toľko. Len aby sme pochopili, ako to chodí, ten istý pár z príkladu zarobil za prvý mesiac iba 20 dolárov.

Preto je dôležité prestať s tým, že ste v prvých mesiacoch blogovania nezískali milióny. Ale ak ste dobrí a tvrdo pracujete, môžete začať zarábať stovky dolárov mesačne po prvom roku blogovania.

Najlepšie blogy zamerané na životný štýl, ktoré sa majú sledovať

rám

Ak si stále nie ste stopercentne istí, ako by mal vyzerať blog o životnom štýle, ukážeme vám niekoľko príkladov. Nasledujúcim ľuďom sa podarilo vytvoriť úspešné blogy, ktoré priťahujú verných čitateľov každý deň. Áno, títo ľudia s tým dokonca zarábajú.

Šálka ​​Jo

cup-of-jo

fotoaparát

Zahrňte vysoko kvalitné fotografie a vizuály. Čitatelia tiahnu k blogom, ktoré majú krásne fotografie a vizuály, na ktoré sa dajú pozrieť. Použite dobrý digitálny fotoaparát na fotografovanie, ktoré sa týka vašich príspevkov

Tento úžasný blog napísala Joanna Goddard z New Yorku. Po úspešnej kariére v rôznych populárnych časopisoch sa Joanna rozhodla založiť vlastný blog. Aj keď to začalo ako víkendový koníček, Šálka ​​Jo rýchlo sa stala veľmi populárnou, kde Joanna teraz píše o štýle, jedle, dizajne, cestovaní, vzťahoch a materstve. Blog je vynikajúcim príkladom toho, ako by mal vyzerať blog o životnom štýle, takže sa nebojte poučiť sa zo skúseností Joanny..

Wit & Delight

vtip, rozkoš

Kate Arends sa rozhodla založiť vlastný blog v roku 2008, keď stále pracovala ako grafická dizajnérka. Jej láska k drahým a nádherným veciam ju prinútila premýšľať o živote. Vtedy sa rozhodla začať Wit & Delight ako médium, ktoré jej umožnilo vyjadriť sa. Blog sa rýchlo stal úspechom a teraz má viac ako 3 milióny jedinečných sledovateľov a niekoľko ľudí, ktorí na ňom pracujú každý deň..

Košíčky a cashmere

cupcakes, kašmír

Emily Schuman je ďalšou úspešnou ženou, ktorá začala blog ako jednoduchý spôsob, ako osloviť ľudí a vyjadriť sa. Ľudia sa zamilovali do Emilyho štýlu písania a príspevkov, ktoré začala dodávať, takže sa mohla otočiť Košíčky a cashmere v oveľa viac ako len koníček. Blog je teraz jedným z najpopulárnejších blogov o životnom štýle, v ktorých má Emily niekoľko zamestnancov. Blog sa venuje móde, jedlu, kráse, dekorácii a oveľa viac.

záver

Spustenie blogu o životnom štýle nie je také ťažké. Aj keď to bolo vaše prvé stretnutie s nastavením blogu, mali by ste byť stále schopní sledovať všetky kroky a mať blog pripravený. Zachovanie úspešného blogu o životnom štýle je však úplne iný príbeh. Teraz je čas, aby ste žiarili a ukázali všetku svoju kreativitu.

Písanie príbehov, snímanie fotografií alebo nahrávanie videí si vyžaduje čas. Získať návštevníkov a prilákať ich späť iným príspevkom je výzvou. To je dôvod, prečo ste chceli začať blog o životnom štýle na prvom mieste, však? Ak chcete ukázať, čo vás baví, naučiť ľudí niečo a zdieľať svoj život s komunitou. Neustále uverejňujte príspevky a nezabudnite sa zastaviť na našom blogu, aby ste sa dozvedeli viac blogov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map