Ako vytvoriť logo

úvod

basové logo


Súčasná doba dizajnu loga sa začala v 70. rokoch minulého storočia prvým abstraktným logom, Bassovým červeným trojuholníkom.

Vaše logo je vizuálnym znázornením vašej značky a všetkého, čo predstavuje. Na prvý pohľad by to malo odrážať osobnosť a sľub vašej značky. V ideálnom prípade bude nezabudnuteľný a vynikne z davu. Zvážte kultové logá, ako je swoosh Nike, jednoduché jablko spoločnosti Apple Computer alebo červená bullseye spoločnosti Target. Čo vás napadne, keď premýšľate o každom z nich?

Ak práve začínate blog alebo malú firmu, možno nemáte zdroje na to, aby ste si najali návrhára na vývoj svojho loga. Táto príručka bola vyvinutá s cieľom pomôcť majiteľom malých firiem bez skúseností s dizajnom pochopiť, ako vytvoriť logo. Dozviete sa o procesoch potrebných na prenos vašich nápadov na papier, zistíte, ako odhaliť nedostatky vo vašej koncepcii a umožniť svojmu hlavnému nápadu rásť, až kým nedosiahne uspokojivú úroveň kvality..

Aj keď to môže byť nový základ, pravdepodobne sa toho veľa naučíte a užijete si tento zážitok. Začnime teda od začiatku.

čo je logo

Logo funguje podobne ako vaše meno. Keď ste sa narodili, vaši rodičia vám dali meno, ktoré ste v priebehu času naplnili osobnosťou. Keď ľudia počujú vaše meno, okamžite na vás myslia. A keď o vás ľudia hovoria, vaše meno vyvoláva určité emócie a vlastnosti.

Kedykoľvek príde meno, ľudia si okamžite pomyslia „ten vtipný chlapík, ktorý má hlboký hlas“ alebo „tá blondínka, ktorá má bizarný smiech a vždy sa dobre oblieka.“ “

V rovnakom duchu je logo symbolickým znázornením identity vašej značky. Prináša dôležité informácie o tom, kto ste a čo robíte, a spôsobuje ľuďom pocit určitej emócie. Napríklad BMW je spájané s precíznosťou, kvalitou vozidiel a prestížou, pretože veľa manažérov spoločností riadi ich sedany. Nike je spájaný so športovým výkonom na vysokej úrovni a odolnou obuvou.

Prečo sú logá dôležité?

snívanie

Logá dávajú webovým stránkam identitu, ale musíte pochopiť, prečo je to také dôležité. Proces budovania značky má mnoho rôznych fáz a prvkov. Dizajn a správne používanie vášho loga sú jeho podstatnou súčasťou.

Vašou úlohou je zabezpečiť, aby ľudia spájali bodky a aby rozpoznali vaše webové stránky a značku hneď po tom, ako uvidia logo. Ak to bude fungovať, vaše marketingové úsilie bude oveľa efektívnejšie. Faktom je, že väčšina ľudí si vytvára emocionálne spojenie so značkami, s ktorými mali pozitívne skúsenosti, na základe ich histórie a osobnosti..

Keď sa vášmu logu zobrazia zacielení zákazníci, musia ho okamžite rozpoznať a prepojiť ho s hodnotami vašej značky. Prečo je to dôležité? Pretože približne 65 percent spotrebiteľov uviedlo, že zdieľané hodnoty ich priťahujú ku značke a ku konkrétnym produktom alebo službám, ktoré ponúkate. Tiež odhalili, že zdieľané hodnoty pomáhajú vylepšiť vašu značku. Hneď ako budú premýšľať o niečom, čo sa týka vášho výklenku, vaše doménové meno a logo by mali byť prvými obrázkami, ktoré sa objavia v ich mysliach..

Vaše publikum by malo byť schopné odlíšiť vaše logo od série rôznych značiek loga na poličke a vybrať si váš produkt na základe skutočnosti, že ho spája s kvalitou, nákladovou efektívnosťou alebo akoukoľvek inou charakteristikou, ktorú chcete poznať..

Princípy efektívneho loga

princípy loga

Aby ste mohli úspešne vytvoriť logo, musíte poznať niektoré princípy. Ako začiatočník vo svete dizajnu loga musíte trénovať svoju myseľ, aby si mohla osvojiť kreatívny proces myslenia, ktorý vám umožní prísť s jedinečnými návrhmi. Mali by ste to urobiť, ak rozumiete nasledujúcim zásadám:

Jednoduchosť je kľúčom

Návrhári to neustále preháňajú, pokiaľ ide o logá. Najobľúbenejšie logá sú však svojou jednoduchosťou pozoruhodné. Nike a Apple sú skvelými príkladmi: všetci na tejto planéte uznávajú tieto logá a ich heslá. Je zrejmé, že medzi preháňaním a preháňaním je tenká hranica, a to môže byť vaša najväčšia výzva pri navrhovaní loga..

Musí byť jedinečný

V mori spoločností je posledná vec, ktorú potrebujete, všeobecný dizajn loga, ktorý vyzerá ako každý iný. Určite existujú niektoré populárne dizajnérske funkcie pre každú výklenok, ale potrebujete niečo s jedinečným štýlom – funkcie, ktoré ľudia špecificky súvisia s vašou značkou..

Musí to byť rozpoznateľné

Musíte sa dostať do mysle cieľového publika, zistiť, čo sa im páči a chcú, a podľa toho rozvíjať svoj dizajn. Logo by malo byť vynikajúce a ľahko rozpoznateľné aj z diaľky. Je zrejmé, že sa tu musí vykonať veľa výskumu, ale bude to stáť za to.

Vývoj logotypu Apple dobre podporuje princíp uvedený v tejto časti.

jablko logo

Flexibilita je veľmi dôležitá

Logo by malo byť rozoznateľné bez ohľadu na veľkosť alebo médium, v ktorom je zastúpené. Musí fungovať farebne aj čiernobielo, na billboardoch a vizitkách, v rohu webovej stránky prezeranej pomocou smartfónu a na príveskoch na kľúče a hrnčeky. Logá, ktoré sú príliš zložité, sa neprekladajú dobre do menších formátov.

Potrebuje zrkadlo osobnosti firmy

Je možné prísť s vynikajúcim logom, ktoré postráda správneho ducha. Vynikajúcim príkladom by bolo použitie hravých farieb a kresleného písma pri vytváraní loga pre serióznu právnickú firmu – to je veľké nie. V tomto procese však môžete urobiť veľa rôznych chýb, ktoré nie sú také zrejmé, a preto je pre vás veľmi dôležité jasne definovať svoju firmu.

Rôzne typy log

Fonty najpoužívanejšie u popredných značiek

Iba logo

6%
Iba text

37%
Text a logo

56%

percento

8%

Patkové fonty

11%

Písma skriptov

12%

Písmo písiem

63%

Bez písma

Teraz, keď ste oboznámení so základnými princípmi, je čas zistiť, aké typy log existujú, aby ste sa mohli oboznámiť s vašimi možnosťami. Rôzne typy log vám môžu pomôcť dosiahnuť maximálnu personalizáciu a nájsť ten správny tón.

text

Bežnou chybou laikov je myslenie, že logo musí pozostávať iba z prvkov dizajnu, a nie z obyčajného textu. To nie je ani zďaleka pravda. Nadčasový dizajn je možné vytvoriť pomocou slova, jedného písmena alebo skratky. Krása tohto prístupu spočíva v rôznych typoch písma a možnostiach, ktoré sú prakticky neobmedzené.

symbolický

Symboly sú zábavné a nezabudnuteľné. Symbolom môže byť čokoľvek od malého zeleného listu, ktorý znamená ekologické vedomie konkrétneho zvieraťa, geometrické tvary alebo dokonca niečo úplne abstraktné. Mnoho symbolov je rozoznateľných po celom svete a hoci niektoré z nich obsahujú iné známe symboly z minulosti, alebo boli nimi inšpirované, veľa najlepších bolo vytvorených od nuly.

Zjavným problémom je to, že nebudete prvou osobou, ktorá si pamätá určitú konotáciu medzi symbolom a konkrétnou obchodnou nika, a je veľmi pravdepodobné, že skončíte s konceptom, ktorý už existuje, ak tak neurobíte tvoja domáca úloha.

kombinovaný

Ak sa rozhodnete kombinovať symboly s textom, budete mať pre svoj dizajn ešte viac možností. Existuje mnoho zaujímavých príkladov toho, ako silná kombinácia symbolov a slov môže byť vo svete log. Musíte sa však vyhnúť problému. Tento typ loga sa dá ľahko prekonať – pri mnohých možnostiach môže byť ťažké neprekročiť tenkú čiaru, ktorú sme už spomenuli. Keď si uvedomíte náš prvý princíp – jednoduchosť -, budete vás držať na správnej ceste.

Proces navrhovania loga

brainstorming logo

80%

80%

farba myslenia zvyšuje retenciu značky

95% použite iba jednu alebo dve farby

Obmedzte farby loga na 3 alebo menej

Všetko, o čom sme sa doteraz zmienili, je trochu teoretické, ale teraz je čas pozrieť sa na presné kroky, ktoré musíte urobiť, aby ste mohli prísť s konečnou verziou svojho loga. Žiarovka, ktorá sa objaví nad hlavou spolu so skvelým nápadom vo vašej mysli v okamihu, keď na nej začnete pracovať, je možná, ale tiež veľmi nepravdepodobná. Každý kreatívny proces je potrebné rozdeliť do jasných krokov, aby ste mohli byť čo najefektívnejší.

Vytvorte stručné alebo tvorivé pokyny, ktoré pokryjú konečné ciele a problémy, ktoré je potrebné riešiť

Predtým, ako začnete pracovať na logu, musíte definovať, čo sa snažíte sprostredkovať, kto je vaša cieľová skupina, aký spoločný problém budete riešiť a čo odlišuje vašu značku od konkurencie. V podstate chcete jasne definovať svoju hodnotovú ponuku a kryštalizovať svoju filozofiu značky.

Uvádzame efektívny zoznam otázok, ktoré by ste mali mať počas tohto procesu pred sebou:

 • Aké sú moje ciele??
 • Kto sa snažím prezentovať prostredníctvom loga?
 • Kto je moje cieľové publikum?
 • Čo ma robí lepším ako moja konkurencia?
 • Čo znamená moja značka?

Ak začínate s rodinnou firmou, porozprávajte sa so svojimi obchodnými partnermi a zamestnancami alebo členmi rodiny a uistite sa, že viete, ako chcete, aby ostatní videli vašu spoločnosť..

Hĺbkový výskum

Ďalším krokom je začať sa pozerať na trh, ďalšie spoločnosti vo vašom výklenku a dokonca aj to, čo hovoria spotrebitelia na fórach a sociálnych médiách. Vaše logo musí byť vhodné pre daný trh, prispôsobené tak, aby vyhovovalo preferenciám cieľového publika a vyvolalo emocionálnu reakciu. Zároveň musí byť v súlade s vašimi vlastnými hodnotami značky a typom obrázka, ktorý chcete vykresliť. Vytvorenie ideálneho avatara zákazníka v tejto fáze veľa pomáha.

Vyzbrojení poznatkami z vášho prieskumu môžete začať zúžiť svoje nápady na konkrétny typ loga, o ktorom si myslíte, že by najlepšie fungoval, napríklad na jeden z troch zmienených v predchádzajúcej časti. Môžete tiež začať premýšľať o farbách, písmach a symboloch, ktoré môžete použiť, ao emóciách, ktoré chcete vyjadriť. Najlepšie je zamerať sa na jednu alebo dve vlastnosti, ktoré by ste chceli predviesť prostredníctvom svojho loga, napríklad „elegantné a moderné“ alebo „mladé a dobrodružné“.

Použité farby loga a farebné emócie od 500 značiek

Modrá37%Spoľahlivý spoľahlivý spoľahlivý zodpovedný
čierna27%Glamour Exclusiveivity Sophistication Power
červená27%Odvaha pre vášnivú energiu
žltá16%Veselosť Intellect Energy Spontaneity
zelená7%Zdravie Čerstvosť Serenity Wealth
oranžový5%Sila šťastia fascinácie
hnedý3%Prírodné jednoduché zemité trvanlivé
Fialová2%Nobility Mystery Wisdom Spirituality

Nájdenie inšpirácie a objavovanie rôznych nápadov

To je miesto, kde si sadnete so svojimi obchodnými partnermi, priateľmi alebo členmi rodiny, pripravíte veľa kávy a začnete brainstorming. Keď robíte domáce úlohy, uistite sa, že ste svoju myseľ vystavili rôznym zdrojom inšpirácie. Ak budete mať rozbehnutú súťaž s prázdnou stránkou pred vami, nebudete mať nič dobré. Môžete sa pozrieť na popkultúru, umenie, históriu, mytológiu, niečo z vašej minulosti, ktoré má veľkú emocionálnu hodnotu, inšpiratívny citát z knihy alebo filmu, alebo si môžete zahrať slová na základe názvu vašej spoločnosti. Ak budete mať niekoľko krátkych prestávok, bude vás motivovať a sústrediť sa počas celého procesu.

Vytvorenie niekoľkých koherentných verzií digitálneho konceptu

Akonáhle budete mať dobrý nápad, čo chcete dosiahnuť a nájdete niekoľko prvkov, ktoré chcete začleniť, môžete začať načrtávať rôzne nápady na papieri. Pre tento proces nepotrebujete veľké zručnosti kreslenia, len vytvárajte hrubé obrázky. Existujú tri hlavné možnosti: môžete vytvoriť hrubé kresby od ruky, aby ste profesionálnemu návrhárovi poskytli predstavu o tom, čo chcete, pomocou počítačového softvéru a nástrojov online vytvorte niekoľko návrhov alebo jednoducho celý projekt zadajte externe, ale o tom viac neskôr.

Vyhodnotenie a vylepšenie dizajnu

Primárny koncept, s ktorým prídete, by sa mal považovať za strom, ktorý bol práve vysadený – musíte mu dať priestor na dýchanie a rast. Pri navrhovaní vlastného loga je najlepšie zdieľať svoje nápady a náčrtky s priateľmi a rodinou alebo dokonca s potenciálnymi zákazníkmi na sociálnych sieťach a získať spätnú väzbu.

Výroba vzoriek a výber dizajnu

Psychológia farieb
Zobraziť Psychológia farieb [Infographic]

Keď ste vytvorili niekoľko možností dizajnu, ktoré fungujú najlepšie, je čas ich kryštalizovať. V tomto okamihu si môžete vybrať jeden alebo dva vzory, ktoré sa každému páčia, a vytvoriť jednu alebo dve variácie, meniť malé veci, ako je písmo, farba, proporcie alebo umiestnenie niektorých prvkov. Mali by ste tiež otestovať svoje koncepcie čiernobielo a farebne a zistiť, či fungujú v rôznych veľkostiach. Potom je čas hľadať viac spätnej väzby. Keď ste určili, ktorá z týchto variácií sa zdá byť najlepšou odpoveďou, je čas prejsť do poslednej fázy.

Nástroje a metódy na vytvorenie loga

kreslenieNakreslite sa

Nie ste iba autor, ale aj priamy tvorca vášho loga

Strávený čas
 • 10-20 hodín
náklady
 • zadarmo
výhody
 • Plná kontrola nad týmto procesom
 • Zadarmo
nevýhody
 • Musí mať kresliace schopnosti
 • Musí poznať grafické programy
 • Nízka kvalita výsledku (žiadne skúsenosti)

práca dizajnéraObjednajte si prácu dizajnéra

Pripravte si vopred podrobný koncept loga so všetkými vašimi želaniami
Vyhľadajte návrhára. Ak medzi vašimi priateľmi nie je takáto osoba, použite stránky na voľnej nohe

 • 2 dni
 • od 50 do 100 až 500 – 1 000 USD
 • Veľký výber dizajnérov
 • Skúsenosti a profesionalita
 • Slušná kvalita hotového loga
 • Nájdenie dobrého návrhára trvá dlho
 • Možno sa vám nebude páčiť výsledok
 • Proces musí byť pod dohľadom
 • Nezávislý pracovník môže ochorieť alebo „zmiznúť“

Dizajnové štúdioObjednajte si prácu dizajnérskeho štúdia

Situácia je rovnaká ako v prípade nezávislého návrhára, ale oveľa krajšia a usporiadanejšia

 • od 1-2 týždňov do 1-2 mesiacov
 • od 1 000 dolárov (v málo známych štúdiách)
 • Profesionálni návrhári
 • Veľký výber dizajnérskych štúdií
 • Ľahšie vyjednávať
 • Vysoko kvalitné logo
 • Lepšie riadenie času
 • Vysoká cena
 • Vytvorenie loga trvá dlho

kladivoUskutočnite ponuku

Zaregistrujte sa na jednom zo serverov crowdsourcingu, vytvorte podrobný koncept loga a platte peniaze. Koncept loga môžu vidieť všetci dizajnéri a ak chcú, prevezmú prácu. Potom si vyberiete víťaza, ktorý dostane platbu

 • 2-4 dni
 • $ 100-200
 • Vyberte si z niekoľkých možností
 • Môžete komunikovať s dizajnérom
 • Logo sa vytvára včas
 • Aj keď sa vám nepáči nič, stále musíte platiť
 • Musíte mať podrobný koncept loga

editorPoužite online editor

Toto je zjednodušená a prispôsobená verzia Photoshopu na vytváranie loga. Z databázy musíte vybrať ikony, písma a farby. Potom si vytvorte svoje logo

 • 0,5 až 3 hodiny
 • $ 20-50
 • shareware
 • žiadna platba vopred
 • požadované zručnosti v oblasti dizajnu
 • nemôžete vykonať menšie zmeny v obraze zo servisnej databázy
 • zvyčajne priemerný výsledok (všetko závisí od vašich schopností a skúseností)

https://goo.gl/L4ESlk

Existuje mnoho vynikajúcich užívateľsky prívetivých nástrojov a nákladovo efektívnych služieb, ktoré môžete použiť na vytvorenie loga, v závislosti od vašich potrieb, rozpočtu a úrovne zručností. Aj keď s tým nemáte žiadne predchádzajúce skúsenosti dizajn loga, môžete vytvoriť nejaké hrubé koncepty, ktoré poskytnú profesionálnemu dizajnérovi dobrý východiskový bod. Tu sú tri najobľúbenejšie trasy, ktoré môžete podniknúť.

Ak ste začiatočník, buďte na sebe ľahký. Existuje mnoho rôznych webových stránok, ktoré vám pomôžu rýchlo prísť so slušným dizajnom. Bezplatné nástroje vám môžu ponúknuť slušnú rozmanitosť a pomôžu vám vytvoriť funkčný návrh alebo vám dajú len niekoľko dobrých nápadov, ktoré môžete rozšíriť. Niektoré stránky ponúkajú predpripravené návrhy, ktoré môžete kombinovať a prispôsobovať tak, aby upravovali prvky, ako je veľkosť, písmo a farba. Niektoré dizajny ponúkajú ešte väčšiu voľnosť pri prispôsobovaní. Tieto nevyžadujú veľa zručností a sú vo všeobecnosti najlepšie pre malé spoločnosti s veľmi obmedzeným rozpočtom.

Nástroje zadarmo

Ak máte čas na rukách a chcete si vytvoriť logo sami, ďalšie tri nástroje budú veľmi užitočné. Každá z nich je vynikajúcim nástrojom, ktorý je veľmi efektívny a čo je najdôležitejšie – je zadarmo na používanie.

Logaster

Logaster vám umožní prehľadávať niekoľko stoviek log, kým nenájdete to, ktoré je pre vás dokonalé. Po zadaní názvu spoločnosti a výbere typu podnikateľskej činnosti, ktorú podnikáte, budete môcť začať s hľadaním – po výbere loga vám spoločnosť Logoaster ponúkne množstvo možností, ako je napríklad pridávanie textu alebo zmena farieb, prispôsobiť a prispôsobiť. Jediné, čo zostáva, je stiahnuť a môžete tak urobiť v rastrových a vektorových formátoch, ale najprv musíte vedieť rozdiel medzi týmito dvoma formátmi.

Logo na mieru pre značky

Tailor Brands je jedným z popredných výrobcov loga, ktorý je dnes k dispozícii online. Využívajú strojové učenie a technológie umelej inteligencie na vytvorenie jedinečného a krásneho loga šitého na mieru vašej firme. Spoločnosť Tailor Brands posunie vaše logo na ďalšiu úroveň tým, že ho automaticky začlení do sociálnych príspevkov pre sociálne médiá, vizitky, šablóny a ďalšie..

Online tvorca log

S viac ako miliónom používateľov je tento softvér schopný poskytnúť vám skúsenosti z prvej ruky vo svete log. Obrovská zbierka obrázkov z mnohých rôznych kategórií uľahčuje použitie a počas niekoľkých minút si môžete vytvoriť vlastné logo. Mali by ste si uvedomiť, že rozhranie tohto nástroja nie je také veľké, čo je jedinou hlavnou nevýhodou programu Online Logo Maker. Pomocou tohto softvéru však budete môcť vytvoriť dobré symbolické logá.

Platené služby

Pre tých, ktorí chcú vlastný dizajn založený na svojich vlastných nápadoch a výskume, ktoré zhromaždili, a sú za to ochotní zaplatiť primeranú cenu, existuje množstvo skvelých webových stránok na voľnej nohe, kde nájdete grafických dizajnérov s rôznymi úrovňami zručností. Tento proces je pomerne jednoduchý: nájdete návrhára, ktorého prácu sa vám páči, poskytnite im vstup a platte im za svoje služby po dokončení práce..

Nasledujúce tri platformy spájajú nezávislých pracovníkov so zamestnávateľmi, takže môžete očakávať spoluprácu s dizajnérmi z rôznych kútov sveta. Ich práca si bude vyžadovať primeranú peňažnú kompenzáciu, ale je tu priestor na rokovanie.

nezávislý pracovník

Aj keď veľa ľudí nemá radi užívateľské rozhranie Freelanceru, naozaj nemôžete tvrdiť, že ide o platformu, ktorá má čo ponúknuť. Môžete si byť celkom presný o tom, aké logo chcete, dokonale to opísať, zvoliť cenové rozpätie, v ktorom ste ochotní pracovať – ​​a jednoducho čakať na najlepšieho uchádzača. Ak sa však vyskytne nejaký problém, nemali by ste veľa očakávať od tímu technickej podpory na voľnej nohe.

UpWork

Podobne ako na voľnej nohe je služba UpWork platformou, ktorá spája zamestnávateľov s nezávislými pracovníkmi a umožňuje im nadviazať profesionálny vzťah. Vznikla spojením dvoch najväčších nezávislých platforiem oDesk a Elance. Po vytvorení profilu môžete vytvoriť pracovné miesta s podrobnosťami o tom, čo hľadáte. Ďalej čakáte, kým sa prihlási viacero dizajnérov. Potom si môžete pozrieť ich profily a vybrať si ten, ktorý považujete za najlepší. Existuje dostatočný priestor na jasnú komunikáciu tam a späť, takže budete môcť poskytnúť spätnú väzbu k prvým návrhom a novším verziám loga, až kým nezačne kryštalizovať konečná myšlienka..

PeoplePerHour

Na tejto platforme sa zamestnávatelia aj nezávislí pracovníci zameriavajú na pracovné miesta, ktoré sú menej rozsiahle, predovšetkým na uzatváranie obchodov, ktoré zvyčajne zahŕňajú oceňovanie navrhovanej práce, na základe odhadu množstva času potrebného na dokončenie zamestnania. Pretože však potrebujete iba logo, budete môcť nájsť dobrého dizajnéra, ktorý bude pracovať za primeranú cenu a svoju úlohu splní v krátkom časovom rámci..

Rozpočtové prístupy

Ak vám váš rozpočet neumožňuje platiť za kvalitného návrhára, hľadajte lacnejšie alternatívy. Tri platformy uvedené nižšie vám ponúknu iný trh – tu začínajúci talentovaní návrhári hľadajú zamestnávateľov s obmedzeným rozpočtom..

Fiverr

Trochu priamočiarejšie ako predchádzajúce platformy as pracovnými ponukami začínajúcimi na pouhých 5 USD to môže byť rýchle a ľahké riešenie pre každého, kto hľadá slušné a dostupné logo. Jednoducho použite ich vstavaný vyhľadávací nástroj na nájdenie dizajnérov loga a najatie toho, ktorý sa vám páči. Zručnosti a ceny sa pohybujú od rýchlych a jednoduchých log 5 až 30 dolárov alebo profesionálnych log s revíziami a viacerými konceptmi za niekoľko stoviek dolárov. Existuje veľa pozitívnych hodnotení, ktoré pochádzajú od oboch strán, zamestnávateľov a nezávislých osôb, takže ak máte menší rozpočet a realistické očakávania, môže to byť pre vás ideálne.

Placeit

Už od 39,95 dolárov (alebo polovičná cena, ak máte mesačné predplatné), môžete získať vysoko kvalitné logo pomocou ľahko použiteľného loga firmy Placeit. S viac ako 4500 profesionálne navrhnutými šablónami loga budete mať na výber veľa možností, bez ohľadu na vaše odvetvie. Takže ak hľadáte cenovo dostupné, jedinečné a vysoko kvalitné logo Placeit a je to priamy nástroj na návrh loga, môže to byť skvelá voľba pre vás.

Zeerk

Nájdenie správneho návrhára na tejto platforme môže nejaký čas trvať – ​​ceny služieb určujú nezávislí odborníci a pohybujú sa v rozmedzí od 5 do 1 000 dolárov. Ak však vynaložíte určité úsilie, budete môcť nájsť nezávislého pracovníka, ktorý vyhovuje vášmu rozpočtu a potrebám, a to prostredníctvom veľkého počtu portfólií..

Crowdsourcing webové stránky

Koľko by ste zaplatili za nové logo?
graf

Pokiaľ ide o platformy založené na crowdsourcingu, nasledujú tri najlepšie. Všetci sa starajú o zaujímavý vzťah medzi zamestnávateľom a dizajnérom a umožňujú vám vybrať najlepšiu možnosť z množstva jedinečných návrhov predložených rôznymi talentovanými návrhármi..

99Designs

Vynikajúca vec, ktorá sa týka dizajnov 99, je to, že to môže byť super cenovo dostupné – ak vám chýba rozpočet, môžete jednoducho zadať cenu, ktorú ste ochotní zaplatiť za dizajn loga, a dostávať nápady od dizajnérov ochotných pracovať za túto cenu. Viacerí návrhári pošlú svoje logá a vy si môžete vybrať ten, ktorý najlepšie odráža vašu značku. Získate logo; osoba dostane zaplatené; je to celkom jednoduché. Mali by ste však vedieť, že budovanie dlhodobého profesionálneho vzťahu nie je to, čo tu ľudia robia. Dostanete logo v súbore typu .jpeg alebo .eps a to je všetko. Tiež by ste mali urobiť nejaký výskum na tieto typy súborov, aby ste vedeli, aká je vaša najlepšia voľba.

Designhill

Pre tých, ktorí si chcú vytvoriť vlastné logo, ale nemajú potrebné zručnosti, je tvorca loga spoločnosti AI od spoločnosti Designhill pravdepodobne jednou z najlepších možností. Jediné, čo musíte urobiť, je zadať nejaké informácie o svojej spoločnosti, vybrať ich preferenciu dizajnu a na základe týchto preferencií získate množstvo log, z ktorých si môžete vybrať.

Dizajnová súťaž

Na rozdiel od predchádzajúcej platformy vám Design Contest umožňuje vytvárať dlhodobé profesionálne vzťahy, čo môže byť ich najlepšia vlastnosť. Jedná sa o novú platformu loga a najväčšiu, takže existuje veľa talentovaných ľudí, z ktorých si môžete vybrať. Ak potrebujete pomoc, mali by ste tiež vedieť, že tím podpory dizajnu je od pondelka do piatku nepretržite online, pripravený vám pomôcť..

DesignCrowd

DesignCrowd vám umožní prístup k viac ako 500 000 dizajnérom z celého sveta a projekty loga začínajú už na 99 USD. Okrem úžasnej galérie s veľkým počtom vynikajúcich log, majú tiež vynikajúci tím, ktorý môže vylepšiť váš dizajn a pripraviť ho na produktové aplikácie. DesignCrowd je všetko o kvalite (nielen kvantite), preto by ste ich mali vziať do úvahy pre svoj budúci projekt.

Nástroje pre profesionálov


Zobraziť Adobe Photoshop CC [Cheat Sheet]

Ak máte vy, niektorý z vašich spolupracovníkov alebo člena rodiny nejaký umelecký talent, môžete zvážiť vytvorenie celého loga od nuly pomocou profesionálneho softvéru. Nástroje ako Illustrator a Photoshop môžu byť pri prvom zložité zabaliť hlavu, ale umožnia vám zhmotniť váš nápad lepšie ako čokoľvek iné. Vyžadujú malú počiatočnú investíciu a veľa práce, ale umožňujú vám vytvoriť absolútne všetko, čo si viete predstaviť. Nebudete sa musieť starať o to, aby ste svoje nápady komunikovali s niekým cez Skype alebo e-mailom, alebo míňali tony peňazí, aby ste dostali dizajn na správny účel. Ale budete potrebovať nejaké zručnosti. Toto je najlepšia voľba pre kreatívnych umelcov a podnikateľov, ktorí majú talent na dizajn.

Adobe Illustrator


Prezrite si cheat Sheet Adobe Illustrator

Skvelá vec tohto nástroja je, že pomocou neho môžete vytvárať oba typy grafiky – rastrové aj vektorové. Aby ste ho mohli správne používať a zoznámiť sa so všetkými jeho možnosťami, určite ho musíte vložiť za istý čas – to je jediná významná nevýhoda programu Adobe Illustrator. Je k dispozícii v systémoch Windows a Mac a obsahuje množstvo úplne nových funkcií, ako sú inteligentné nástroje na kreslenie, nové efekty skreslenia atď. Ak teda máte dosť času na rukách, odporúčame vám ísť so spoločnosťou Adobe..

Corel Draw

Vynikajúci softvér pre vektorové kreslenie, Corel Draw bol už veky a je stále jedným z najpopulárnejších nástrojov pre návrh loga. Je vybavený veľmi intuitívnym rozhraním, na ktoré si ľahko zvyknete, je plne prispôsobiteľné a poskytuje užívateľovi veľa možností na prácu. Tento softvér je trochu drahý, ale môžete získať bezplatnú skúšobnú verziu a rýchlo sa vydať na vytvorenie skvelého loga..

Laughingbird

Zaujímavosťou tohto softvéru je, že poskytuje užitočné tipy a triky počas tvorivého procesu. Navigačné menu a témy Laughingbird sa tiež ľahko používajú a používajú. Ak však máte minimálne vedomosti o dizajne loga, môže vás ohromiť obrovský počet možností. Okrem toho vám Laughingbird vďaka mnohým inteligentným funkciám umožní vytvoriť profesionálne logo.

torta

Aj keď sa to môže zdať ako veľa práce, v skutočnosti to tak nie je – je to jednoducho právna záležitosť, ktorú musíte postarať o ochranu svojho loga a značky. V prvom rade musíte preskúmať ochranné známky a zistiť, či existuje niekto iný, kto si už nárokoval a zaregistroval toto logo alebo logo, ktoré je mu veľmi podobné. Pravdepodobne najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je prejsť Úradom pre patenty a ochranné známky USA a zistiť, čo ukazujú ich záznamy.

Ak neexistujú žiadne problémy s konkrétnym logom, s ktorým ste sa rozhodli ísť, mali by ste vyplniť požadované formuláre a podať žiadosť na úrade pre ochranné známky, ktorý sa dá urobiť online. Na ich webových stránkach nájdete aj množstvo užitočných informácií o ochranných známkach.

Ak bude vaša žiadosť schválená, budete mať všetky zákonné práva na vaše logo v každom štáte v USA. Mali by ste zvážiť použitie jednej veci – niečo, čo sa nazýva hodinky ochranných známok, môže byť veľmi užitočné, pretože upozorní, keď sa použije vaše logo. , nezákonne, treťou stranou.

záver

Táto príručka obsahuje všetky základné body, ktoré by niekto, kto má záujem navrhnúť dobré logo s nízkym rozpočtom, mal vedieť. Tieto informácie budú užitočné pre každého, kto je novým dizajnom loga, najmä pre ambicióznych podnikateľov, ktorí otvárajú svoj prvý internetový obchod alebo začínajú svoj prvý startup, ako aj pre blogerov a umelcov, ktorí sa snažia vytvoriť renomovanú značku..

Ak budete postupovať podľa tohto sprievodcu, budete si môcť osvojiť zdravý a kreatívny proces myslenia, vymyslieť jasné nápady a navrhnúť logo, ktoré bude nezabudnuteľné, pútavé a osloví vaše cieľové publikum. Použitím presne definovaných krokov a vykonaním primeraného prieskumu vopred získate základ, ktorý potrebujete na vytvorenie nezabudnuteľného a všestranného zastúpenia vašej značky..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked