Ako spustiť podcast

Ak ste niekedy chceli spustiť podcast, teraz by bol ten pravý čas na to. Médium je horúce ako kedykoľvek predtým a stále rastie rýchlosťou blesku. Ľudia navyše uprednostňujú počúvanie zvukového obsahu pred jeho čítaním.


Zaujíma vás, ako začať podcast? Prišli ste na správne miesto.

Existuje toľko dôvodov na spustenie podcastu, t. J. Na rozvoj vášho podnikania, spojenie s ľuďmi vo vašom výklenku, vytvorenie vzťahu s publikom a sebarealizáciu, aby sme vymenovali aspoň niektoré.

Od januára 2020 je k dispozícii viac ako 1 milión podcastov, z ktorých si môžete vypočuť viac ako 30 miliónov epizód podcastov. Tieto čísla môžu byť zastrašujúce, ale vyzbrojené správnymi nástrojmi a informáciami, nebude pre vás ťažké nájsť si miesto v podcastingu.

Mnoho spoločností vytvára podcast na propagáciu svojich výrobkov a služieb. Niektoré podcasty však samozrejme uspejú, zatiaľ čo iné nie sú v tomto odvetví dobre známe. Kvalita vašej šou môže zmeniť. Poslucháči hľadajú pútavú a zábavnú show, vďaka ktorej sa k nej každý týždeň vracajú kvôli najnovšej epizóde – doručte ju a môžete ľahko zarobiť peniaze a nájsť prestíž pomocou podcastingu.

Nižšie je uvedený komplexný sprievodca „ako vytvoriť podcast“, ktorý obsahuje všetky informácie, ktoré potrebujete vedieť, spolu s niekoľkými tipmi na začatie úspešného podcastu. Tu je zoznam krokov na začatie vlastnej cesty podcastingom tento rok.

Contents

Ako začať podcast v 9 jednoduchých krokoch

 • Krok č. 1: Vyberte tému, ktorú máte radi
 • Krok č. 2: Vyberte názov podcastu
 • Krok č. 3: Napíšte zvukový popis
 • Krok č. 4: Vytvorte kresbu
 • Krok č. 5: Naplánujte si epizódy
 • Krok č. 6: Vyberte poskytovateľa hostingu podcastov
 • Krok č. 7: Pripravte a urobte nahrávku
 • Krok č. 8: Zverejnenie epizódy
 • Krok č. 9: Odoslať do telefónnych zoznamov

Ak chcete preskočiť základný úvod, použite nasledujúci odkaz:

Prejdite na časť „Krok č. 1: Vyberte tému, ktoré máte radi“

3 Bežné mýty podcastingu

Spustenie podcastu môže byť náročná úloha. Aby sme vám uľahčili myslenie, odhaľme tri najbežnejšie mýty podcastingu, ktoré ľuďom bránia robiť podcast.

Podcasting je drahý

Podcasty môžete vytvárať a počúvať zadarmo. Napriek tomu nemusíte kupovať najlepší softvér na nahrávanie podcastov ani najdrahšie vybavenie, aby ste mohli začať svoju kariéru podcastingu. Ak chcete začať čoskoro, potrebujete iba mikrofón, slúchadlá a softvér na úpravu zvuku na vytvorenie kvalitného podcastu. Keď začnete získavať viac skúseností alebo ak váš podcast začne priťahovať väčšie publikum, môžete upgradovať na lepšie vybavenie. Môžete použiť bezplatný softvér na úpravu, ako je Audacity, a zvoliť si bezplatnú hostingovú platformu podcastov, aby ste mohli začať na svojej ceste bez porušenia banky.

Ak chcete podcast, musíte byť technický človek

Vôbec nie. Na to, aby ste vedeli, ako spustiť podcast, nemusíte byť technický odborník. Vďaka technologickým pokrokom môžu naše smartfóny a počítače do veľkej miery urobiť všetko pre nás. Pre začiatočníkov nie je vytvorenie podcastu také zložité. Všetko, čo potrebujete, je oboznámenie sa s vašimi miniaplikáciami a môžete ísť! Pred podcastom sa môžete vzdelávať o tomto procese a vytvoriť si zoznam nevyhnutných prvkov.

Váš podcast nebude nikto počúvať

Nemali by ste začať podcasting s jediným dôvodom na hromadenie obrovského publika. Ak je to váš cieľ podcastu – prilákať viac poslucháčov a zarobiť – potom sa pripravujete na sklamanie. Mali by ste byť nadšení pre svoj podcast a byť nadšení, ak sa chcete podeliť o svoje vedomosti a nápady so svetom. Nedovoľte, aby vás strach z oslovenia viacerých ľudí prestal robiť niečo, na čo ste nadšení. Vkladaním väčšieho úsilia do podcastov a poskytovaním užitočného obsahu môžete v krátkom čase získať väčšie publikum.

Rýchly primer – Ako začať svoj vlastný podcast

Po zvážení všetkých vecí sú štyri jednoduché kroky na spustenie podcastu. Tieto kroky podrobnejšie vysvetlím o niečo neskôr, ale zatiaľ sa oboznámime s týmito krokmi. Po ich zvládnutí budete môcť spustiť svoj podcast v priebehu niekoľkých dní, možno aj niekoľko hodín.
Tu sú niektoré základy, ktoré vám pomôžu presne pochopiť, ako fungujú podcasty:

Začnite s prípravnými prácami

Ešte predtým, ako sa vôbec pustíte do skutočnej výroby a technickej práce, zistite, o čom bude váš podcast. Hneď na začiatku si tiež zvoľte vhodný názov, tému a formát.

Zaznamenajte epizódu / zvukový súbor

Každá epizóda vašej relácie bude samostatný zvukový súbor, ktorý bude možné sprístupniť v rôznych formátoch. MP3 je najlepšou voľbou, pretože ponúka rovnováhu medzi kvalitou a veľkosťou súboru.

Nahrajte súbory na server podcastov a získajte svoj informačný kanál RSS

Hostiteľ podcastov je sprostredkovateľom medzi vašim podcastom a publikom. Po poskytnutí opisu a uverejnení príslušného umeleckého diela sa podcast zverejní na hostiteľskej službe. Od hostiteľa dostanete odkaz na kanál RSS vášho podcastu.

Vložte svoj informačný kanál RSS do adresárov podcastov

Ak chcete získať expozíciu a publikum pre svoj podcast, môžete publikovaný zvukový súbor (informačný kanál RSS) distribuovať do rôznych adresárov podcastov, ako sú Spotify, iTunes atď., Kde si ich účastníci môžu priamo prezrieť..

Ako fungujú podcasty

Krok č. 1: Vyberte tému, ktorú máte radi

Rovnako ako blogovanie, aj v prípade podcastov musíte vybrať miesto, ktoré poskytuje poslucháčom informácie, ktoré sú veľmi žiadané. Ale predtým, ako si vyberiete tému, mali by ste si uvedomiť, že poslucháči používajú podcasty na odborné poradenstvo a musíte mať dobré vedomosti o svojom výklenku. Takže pri brainstorminge pre jedinečnú tému musíte vziať do úvahy svoje vášne, zvážiť, kto by bol vašim publikom a aký typ predstavenia by sa im páčil. Zamyslenie sa nad týmito otázkami a vypracovanie plánu pre každú z nich vám poskytne konkurenčnú výhodu nad ostatnými podcastermi – a môže pomôcť rozšíriť vaše publikum..

Akonáhle ste určili konkrétny výklenok, o ktorom chcete hovoriť, ste o krok bližšie k začatiu úspešného podcastu.

Krok č. 2: Vyberte názov podcastu

Názov podcastu môže poslucháčovi pomôcť predvídať obsah a účel podcastu. Odporúčame vám, aby ste si vybrali názov pre svoj podcast.

Môžete si zvoliť názov, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu publiku. Tu je niekoľko vecí, ktoré by ste mali zvážiť pri brainstormingu pre dokonalý názov. Premýšľali ste niekedy nad tým, ako poslucháčom ľahko sprístupniť podcast? Musíte uviesť kľúčové frázy, ktoré sa týkajú názvu. Pomôže to zviditeľniť váš podcast vo vyhľadávačoch. Názov musí byť tiež vhodný pre úchyty sociálnych médií a názov domény vášho podcastu, aby vás vaši poslucháči mohli ľahko nájsť na najpopulárnejších platformách podcastov.

Názov podcastu si môžete vybrať z troch hlavných možností.

Dômyselné meno

Musíte premýšľať o vhodnom názve svojej šou, ktorý je síce chytľavý, ale zároveň zrozumiteľný. Nezabudnite, že ľudia by mali byť schopní nájsť to, keď hľadajú informácie o vami vybranej téme. Musíte sa tiež pokúsiť začleniť popis do názvu, pretože bez veľkého obsahu nebude mať nadpis žiadny význam, bez ohľadu na to, ako dobrý je.

Opisný názov

To znamená, že môžete jednoducho pomenovať reláciu, o ktorej ide. Napríklad podcast osobného trénera by sa mohol nazývať „Fitness podcast“, ktorý dokonale zdôrazňuje výklenok podcastu. Ale musíte sa vyhnúť používaniu dlhých mien, pretože vo svojom podcaste budete často hovoriť meno.

Používajte svoje meno

Toto je perfektný spôsob pomenovania vášho podcastu, ale iba ak už máte veľké publikum. Ak je váš podcast založený na nejakej historickej téme a v názve použijete svoje meno, diváci si pomyslia, kto to je? A pokračujte zo svojho podcastu.

Krok č. 3: Napíšte zvukový popis

Mali by ste napísať popisný odsek o obsahu vašej šou, aby ste prilákali poslucháčov. To im pomôže rozhodnúť sa, či chcú sledovať šou a držať sa.

V popise budete mať úplnú voľnosť pri hraní s kľúčovými slovami a frázami, ktoré by vaše cieľové publikum mohlo použiť na nájdenie podcastu na vami vybranú niku / tému. Tieto popisy by mali byť príťažlivé, aby sa vaše publikum cítilo donútené kliknúť a počúvať váš podcast. Musíte začať s niečím, na čom vaše publikum záleží, poskytnutím troch informácií v popise, po ktorých by mali byť zvedaví, aby si sedli cez celý podcast. Alebo môžete hovoriť o sebe a dať im najavo, že ste niekto, koho stojí za to počúvať. Môžete pridať poverovacie údaje alebo akýkoľvek iný dôkaz, ktorý preukazuje vaše oprávnenie na danú tému. Ak sú hodné, môžete sa na sociálnych sieťach podeliť o svoje poverenia.

Môžete napísať popis svojho podcastu, takže máte dosť miesta na to, aby ste napísali, o čom je celý váš podcast a prečo je to hodné.

Krok č. 4: Vytvorte kresbu

Podcast bude vyžadovať nejaké umelecké dielo alebo štvorcový obrázok, ktorý predstavuje vašu šou a miesto, do ktorého patrí. Aj keď väčšina podcastov leží na zvukovom médiu, vizuálne médium je rovnako dôležité.

Toto bude prvá vec, ktorú vaše publikum uvidí v podcastingovom adresári, predtým ako sa rozhodnete počúvať akýkoľvek obsah. Umelecké dielo alebo logo je tvárou vášho podcastu. Preto sa uistite, že upúta pozornosť vašich poslucháčov a vďaka čomu sa od konkurencie odlišujete. Ak uvažujete o umiestnení svojej show na Apple Podcasts, obrázok mu dá väčšiu šancu byť uvedený vo vysoko viditeľnej časti iTunes, t. J. V sekcii „Čo je horúce“. Logo by malo mať minimálne 1400 x 1400 pixelov a maximálnu veľkosť 3 000 x 3 000 pixelov vo formáte JPEG alebo PNG. Optimalizujte svoje obrázky pre mobilné zariadenia kompresiou obrazových súborov.

Investujte teda do dobrého loga svojej show, aby ste na svoj kanál prilákali viac ľudí.

Krok č. 5: Naplánujte si epizódy

Predbežné plánovanie je nevyhnutnou súčasťou podcastingu, pretože ich vytvorenie môže byť veľmi stresujúci proces. Každý podcast musí byť vopred naplánovaný s prispôsobeným prístupom, aby sa zabezpečilo, že kvalita zostane rovnaká počas celej show.

Pri plánovaní epizódy podcastu musíte mať na pamäti tieto veci:

Vyberte tému podcastu

Musíte si byť nadšení pre tému podcastov, ktorú si vyberiete, aby mohla byť pre publikum prínosom. Tiež by ste mali mať určitú úroveň znalostí alebo odborných znalostí v tomto konkrétnom výklenku, aby ste mohli svoj podcast predávať správnym spôsobom.

Ak si chcete zvoliť tému, o ktorej chcete hovoriť, mali by ste mať všeobecnú predstavu o tom, o čom plánujete diskutovať. Čím viac o tejto téme viete, tým lepšie budú výsledky podcastu. Môžete skúmať ďalšie podcasty počúvaním čo najviac a dozvedieť sa viac o konkrétnom výklenku, tóne, ktorý si väčšina podcasterov vyberie, ao kvalite zvuku, na ktorú sa má zamerať. Mali by ste tiež zvážiť trendy a zamerať sa na ich oboznámenie s tým, čo presne vaše publikum chce.

Vyberte formát podcastu

Štruktúra vášho podcastu je kritická. Tu je niekoľko formátov podcastov, z ktorých si môžete vybrať:

 • Štýl rozhovoru – Je to najpopulárnejší formát v súčasnosti, keď každá epizóda predstavuje poslucháča vzrušujúcim a inšpiratívnym ľuďom z konkrétneho miesta. Tento formát je vo všeobecnosti nekódovaný a voľne plynúci a vyžaduje minimálne úpravy.
 • Zobrazujú sa správy a aktuálne udalosti – Formát sa zameriava na šport, politiku, technológiu alebo akékoľvek iné horúce téma, vďaka ktorému môžete poslucháčom poskytnúť nepretržitý čerstvý obsah..
 • Viac hostiteľská show – Podcast s viac ako dvoma ľuďmi vytvára dojem a môže byť zábavný konverzačným tónom. Bude na vás menší tlak, pretože zodpovednosť za prezentovanie skvelého obsahu publiku je rozdelená medzi všetkých hostiteľov.
 • Sólo štýl – V týchto podcastoch môžete povedať príbeh v každej epizóde, ktorý je relevantný pre tému vášho podcastu. Mohlo by to byť v akomkoľvek tóne, pokiaľ je obsah vzdelávací alebo motivačný. Príležitostným pozvaním hosťa na reláciu môžete prilákať publikum a zapojiť ho do svojho podcastu.

Určite dĺžku podcastu

Musíte rešpektovať čas publika a nastaviť primeranú dĺžku epizódy, ktorá je konzistentná v celej sérii.

Dvadsať minút je vo všeobecnosti ideálna dĺžka epizódy pre podcast, pretože väčšina ľudí počúva podcasty pri dochádzaní do práce az práce. Ak však vaše publikum chce viac, môžete vyhodnotiť štatistiky a vyladiť dĺžku podcastov. Ak chcete udržať publikum závislé, vyberte zábavný formát, napríklad rozhovory s rôznymi ľuďmi alebo prijatie iného tempa pre podcast. Pridaním odrody do podcastu nezáleží na dĺžke epizódy, pretože vaše publikum si bude váš obsah užívať. Jediná vec, ktorá určuje dĺžku epizódy, je povaha a kvalita podcastu. Pred rozhodnutím o tom, ako dlho bude každá epizóda trvať, si to zamyslite.

Časový rozvrh podcastov

To určí frekvenciu, s akou uverejňujete nové epizódy. Je nevyhnutný pre úspech vášho podcastu, pretože umožňuje vášmu publiku zostať v spojení a netrpezlivo čakať na ďalšiu epizódu.

Štatistiky ukazujú že podcast, ktorý vydáva nové predstavenia, týždenne rastie omnoho rýchlejšie ako tie, ktoré zverejňujú v akomkoľvek inom rozvrhu. Preto musíte pravidelne vyrábať čerstvý materiál, aby ste splnili očakávania publika. Musíte sa tiež držať kalendára, ktorý vám pomôže usporiadať váš obsah, aby vyhovoval požiadavkám publika.

Krok č. 6: Vyberte poskytovateľa hostingu podcastov

Ak chcete zviditeľniť svoj vlastný podcast v digitálnom priestore, musíte sa zaregistrovať v hostiteľskej spoločnosti. Sú to platformy, ktoré ukladajú vaše súbory a poskytujú prístup k vašim poslucháčom, na sťahovanie a prihlásenie na odber vášho podcastu.

Hostiteľské platformy Podcast poskytujú rôzne funkcie a možnosti, ale podobným spôsobom ukladajú aj zvukové súbory. Ak chcete vybrať správnu službu, musíte vyhodnotiť päť kritérií, ktoré pomôžu vášmu podcastu rásť. Patria sem možnosti ukladania, integrácia webových stránok, analýza publika, podpora speňaženia a funkcie zdieľania v sociálnych sieťach. Cena a poplatok za každú hostiteľskú službu sa líšia v závislosti od funkcií, ktoré poskytuje. Za výhody, ako je neobmedzené úložisko alebo webová doména, budete možno musieť zaplatiť viac, ako je obvyklý poplatok.

Tu je niekoľko najpopulárnejších a najspoľahlivejších možností pre váš podcast:

BuzzSprout

Domovská stránka služby BuzzSprout

Je to najlepšia hostingová platforma podcastov, ktorá všetko uľahčuje všetkým novým podcasterom. Má jednoduchý prístrojový panel a rozhranie, ktoré vám umožňuje okamžite spustiť podcast a spustiť ho.

BuzzSprout má všetky funkcie, ktoré potrebujete na propagáciu svojho obsahu na internete. Jeho základný plán začína na 12 dolárov mesačne a ponúka tiež bezplatnú možnosť hostenia epizód počas 90 dní.

PodBean

Domovská stránka PodBean

Je to ďalšie riešenie podcastingu s ideálnymi nástrojmi, ktoré vám pomôžu vo všetkých fázach výroby podcastov. Vďaka skvelým cenovým plánom a ľahko použiteľným funkciám pre nové podcastery nemôžete s touto službou pokaziť.

S 9 dolárov mesačne, ktoré sa účtujú ročne, získate prístup k neobmedzenému úložisku a šírke pásma, doméne webových stránok, komplexnej analýze poslucháčov a aplikácii pre iPhone alebo Android..

tranzistor

Domovská stránka tranzistora

Je to relatívne nová spoločnosť poskytujúca hosting podcastov, ale v žiadnom momente si nezmenila svoje meno. Okrem hosťovania zvukových súborov má vynikajúce nástroje na speňaženie a analýzu. Okrem toho môžete hostiť aj niekoľko podcastov, prispôsobiť si prehrávač a vytvoriť krásnu webovú stránku.

Vďaka zameraniu tranzistora na rozširovanie publika vám umožní importovať podcast z inej platformy podcastingu bez akýchkoľvek problémov. Umožňuje vám otestovať ich funkcie bezplatnou 14 – dňovou skúšobnou verziou, po ktorej sa používateľom účtujú poplatky 19 až 99 dolárov mesačne.


Ak chcete preskúmať viac možností, neváhajte a vyskúšajte nášho najlepšieho sprievodcu hosťovaním podcastov.

Krok č. 7: Pripravte a urobte nahrávku

Nahrávanie vysokokvalitných podcastov si vyžaduje úsilie a prípravu na obsah a nastavenie zvuku / videa pre podcast.

Príprava plánu

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zistiť plán obsahu. Musíte sa obrátiť na podcast s presvedčením, aby bol komplexný s kvalitnými informáciami, ktoré udržia vaše publikum zaujaté.

Bez ohľadu na to, aký je formát vašej relácie, musíte pochopiť typ obsahu, ktorý vaše publikum chce. Potom je potrebné pre každú epizódu posúdiť, aké otázky kladú vaši poslucháči, aké problémy potrebujú riešiť a aké informácie nemôžu získať nikde inde, iba váš podcast. Po navrhnutí riešení týchto otázok musíte pripraviť skript pre celú epizódu.

Vytvorenie skriptu epizódy

Podcasters často nesúhlasia s procesom písania skriptu pre podcast. To, či by malo byť podrobné alebo poskytnúť jednoduchý prehľad, závisí od obsahu vášho podcastu. Podrobný skript vám môže pomôcť vytvoriť epizódu s hodnotami, ktorá pokryje každú jednu vec s malými šancami na chybu; často odstraňuje spontánnosť a mení formát podcastu.

V prípade ľahšieho skriptu stačí na vytvorenie pútavého podcastu iba kolekcia odrážok. Nevýhodou ľahšieho skriptu je, že môžete zabudnúť na kľúčové body a začať sa opakovať. Ak sa nás pýtate, myslíme si, že jednoduchým riešením je začať podrobným skriptom a pomaly ho zúžiť, aby bol zmysluplnejší a efektívnejší. S praxou budete môcť nájsť správnu rovnováhu medzi štýlom nahrávania a typom skriptu, ktorý by ste mali vytvoriť.

Záznamové zariadenie

Na nahrávanie vysokokvalitných podcastov potrebujete najlepšie nahrávacie zariadenie podcastov. Existuje veľa vecí, ktoré môžete kúpiť na vytvorenie podcastu bez toho, aby ste museli minúť obrovské množstvo peňazí. Tu je všetko, čo potrebujete na spustenie podcastu:

 • mikrofón – Každý podfón vám umožní nahrať podcast, ale existuje určitá úroveň kvality, ktorú musíte dodržiavať, aby ste mohli vytvárať skvelý obsah. Poslucháči dokážu rozlíšiť rozdiel medzi mikrofónom s nízkou a vysokou kvalitou. Môžete vyhľadať mikrofóny na internete a vybrať si jeden zo svojich rozpočtov. Ak chcete veci zjednodušiť, môžete začať s mikrofónom USB, ktorý sa dá ľahko pripojiť k počítaču.
 • Digitálne záznamníky – Tieto zariadenia sa hodia, keď nahrávate podcast s inými ľuďmi osobne, pretože je ťažké zaznamenať viac ako jeden mikrofón USB zapojený do jedného počítača. Zvukové súbory sa automaticky usporiadajú a uložia na pamäťovú kartu, ku ktorej potom budete mať prístup z počítača.
 • počítačový – Každý počítač so systémom Windows alebo Mac bude pracovať na nahrávaní, úprave a nahrávaní podcastov. Ak sa rozhodnete nahrávať priamo do počítača, musí mať správne porty pre mikrofóny USB.
 • slúchadlá – Sú nevyhnutnou súčasťou hardvéru v podcaste, ktorý vám pomôže počúvať nahrávky, aby ste vedeli, ako presne znejete. Umožnia vám identifikovať oblasti zlepšenia a veci, ktoré môžete zmeniť, aby ste zlepšili celkovú kvalitu vášho podcastu. Slúchadlá sa používajú aj na telefónne hovory, ak prijímate hovory podcastom, aby ste oslovili publikum.

Softvér na nahrávanie a úpravu

Posledným komponentom v zozname zariadení podcastov je výber správneho softvéru na nahrávanie podcastov. Nasleduje niekoľko najlepších softvérov podcastov, ktoré môžete zvoliť pre svoju kariéru podcastingu.

 • smelosť – Jedná sa o multiplatformový softvér na úpravu zvuku s výkonnými funkciami. Ľudia túto platformu používajú už desaťročia, pretože ju môžete používať po obmedzenú dobu. Audacity môžete použiť na nahrávanie živého zvuku cez mikrofón alebo digitalizáciu zvukových súborov z akéhokoľvek iného média. Poskytuje vám možnosť vytvoriť 16 – bitové, 24 – bitové alebo 32 – bitové zvukové sústo. Zvukové klipy sa tiež ľahko upravujú. Nemôžete však nahrávať podcasty priamo zo softvéru na hostingovú službu podcastov.
 • Adobe Audition – Je špeciálne navrhnutý na úpravu podcastov. Má pokročilé nástroje, ktoré zahŕňajú funkciu redukcie šumu na pozadí, pokročilú kompresiu a mnoho ďalšieho. Vďaka možnosti kvalitného nahrávania na viac ako 32 stôp ich softvér nie je schopný softvéru.
 • GarageBand – Je obľúbenou voľbou medzi podcastermi, pretože poskytuje širokú škálu bezplatných softvérových funkcií na nahrávanie podcastov. Môžete urobiť viac záznamov a vybrať to najlepšie, ktoré chcete zdieľať s adresárom podcastov. Množstvo doplnkov, ktoré ponúka softvér na nahrávanie, vám umožňuje naučiť sa, ako urobiť podcast ešte dynamickejším a príťažlivejším pre publikum..

Získavanie hudby

Integrácia hudby do úvodnej časti každej epizódy vášho podcastu pomáha oddeľovať váš obsah od seba a dodáva mu trochu vkusu. Zvyčajne ide o krátke hlasové hovory s hudbou, ktorá predstavuje podcast, hostiteľa alebo slogan vášho podcastu. Môžete to nahrať sami alebo si vybrať ľubovoľnú hudbu bez poplatkov dostupnú na internete.

Krok č. 8: Zverejnenie epizódy

Publikovanie epizód znamená nahrávanie zvukových súborov po ich úprave a poskytovaní všetkých potrebných podrobností. Pred ich odovzdaním na hostiteľa podcastov podľa vášho výberu sa však musíte postarať o niekoľko vecí:

Upravte epizódu

Úpravy sa budú líšiť v závislosti od dĺžky zvukového súboru, ktorý ste nahrali, a od počtu ľudí, ktorých ste mali v relácii. Čím dlhšie bude nahrávanie, tým viac času bude potrebné na správne úpravy súboru a jeho vloženie do adresára podcastov. Akonáhle budete hotoví s potrebnými úpravami, musíte vyleštiť úvod a koniec vašej šou, aby ste zaistili konzistentnosť celej epizódy. Majte na pamäti, že úprava zvuku vyžaduje určité znalosti a prax, a nakoniec je vaším cieľom pripraviť najlepší zvuk pre podcast.

Exportujte svoje MP3

Svoje podcasty musíte publikovať na hostiteľskej službe vo formáte MP3, najmä na platformách, ktoré majú obmedzenia šírky pásma. Niektorí hostitelia podcastov si účtujú poplatok navyše, ak uverejňujete väčšie súbory. Počas procesu exportu by ste preto mali mať súbory MP3 čo najmenšie – bez toho, aby ste znížili kvalitu. Po exportovaní MP3 ho musíte označiť pomocou metadát, ako je napríklad názov podcastu, logo, popis a adresa URL webových stránok. Zabezpečíte tak, že vaše publikum dostane všetky informácie, ktoré potrebujú o vašom podcaste.

Zverejnite epizódu

Po konverzii súboru do formátu MP3 a výbere správnej platformy na hosťovanie podcastov musíte na túto hostingovú službu nahrať svoj podcast. Hostiteľ predstavuje spojenie medzi vami a adresármi podcastov, ako sú iTunes a Google Podcasts. Podcast môžete zverejniť na hostiteľovi alebo ho môžete naplánovať tak, aby príspevok zverejnil neskôr. Nechajte svoj podcastový tón profesionálny a zároveň zábavný, aby ste udržali poslucháčov v kontakte.

Krok č. 9: Odoslať do telefónnych zoznamov

Po publikovaní vášho podcastu musíte vybrať adresár podcastov, ktorý pomáha poslucháčom objaviť, počúvať a prihlásiť sa na odber vašich podcastov. Musíte iba uverejniť odkaz na informačný kanál RSS, ktorý dostanete z hostiteľa podcastov, do adresára podľa vášho výberu. V závislosti od vašej stratégie si môžete vybrať jeden alebo viac adresárov podcastov, musíte si ich však vyberať múdro. Tu sú niektoré z vašich najlepších možností:

iTunes

iTunes je najväčší adresár podcastov, preto by malo byť vašou prioritou číslo jedna. Vďaka svojmu výkonnému vyhľadávaciemu a kategorizačnému systému sa iTunes stáva čoraz obľúbenejšou v distribúcii podcastov. Môže vystaviť váš podcast novým poslucháčom a umožňuje mu ohodnotiť a skontrolovať vašu reláciu. Nielen, že obsahuje populárne podcasty, ale poskytuje aj rebríčky nových podcastov, čo z neho robí nevyhnutný adresár pre vašu podcastovú show.

Ak sa chcete dozvedieť viac o procese odosielania podcastov na iTunes, môžete si prečítať nižšie uvedené FAQ.

Spotify

Je to ďalšia populárna platforma podcastov, ktorá hostí veľa podcastov. Pretože už existuje toľko ľudí, ktorí už používajú Spotify na hudbu, podcasty, ktoré sa predkladajú na Spotify, majú viac šancí na získanie trakcie a hromadenie obrovského publika v priebehu času. Poskytuje tiež skvelý prehľad o tom, kto je vaše publikum a čo vysielajú najčastejšie, čo vám pomôže pri plánovaní budúcich epizód. Aplikácia Spotify bola vytvorená pre odhalenie podcasterov a vďaka neustálej aktualizácii táto platforma zaisťuje, že vašu show bude počúvať viac ľudí.
Keďže ste sa už naučili, ako vytvoriť podcast, prečítajte si nižšie uvedené časté otázky a zistite, ako odovzdať podcast do služby Spotify.

Hudba Google Play

Hudba Google Play má vyhradenú sekciu podcastov, ktorá pomáha jej publiku nájsť a objaviť nové relácie podcastov. Táto platforma odporúča poslucháčom podcasty na základe ich preferencií a toho, čo sa im už páčilo. Okrem toho umožňuje poslucháčom pozastaviť sa a vybrať, kde presne v epizódach skončili, bez ohľadu na typ zariadenia, ktoré používajú. Vďaka tomu je užitočným adresárom na oslovenie rozsiahlej základne publika, ktorá sa môže prihlásiť na odber vašej relácie a stiahnuť epizódy na počúvanie offline..

šičky

Stitcher je druhým najväčším adresárom podcastov a ďalšou vynikajúcou platformou na objavenie vášho podcastu ľuďmi. Je to preto iba mobilná aplikácia, ktorá tu počúva alebo publikuje podcasty; musíte mať aplikáciu na svojom mobilnom zariadení. Stitcher vám navyše umožní prístup k miliónom poslucháčov a možnosť sťahovať štatistiky, ako napríklad čas počúvania alebo aktívnych používateľov za mesiac. Mnoho ľudí počúva relácie na platforme, čo je kľúčom k vášmu rastu, ak sa na chvíľu chcete držať podcastingu.

Blubrry

Je to komunita podcastingu, ktorá dáva podcasterom možnosť zarobiť si peniaze, osloviť viac divákov, získať prístup k analýze poslucháčov a audio alebo video podcasty. Blubrry má pozoruhodné digitálne rozhranie, kde môžete odoslať svoj podcast, a poslucháči ho môžu počúvať a prihlásiť na odber. Zoznam vašich podcastov na tejto platforme bude považovaný za prínosný, a aj keď sa nerozhodnete získať ich služby, môžete využiť ich bezplatnú konzultáciu..

SoundCloud

Je to ďalšia platforma na zvýšenie expozície vášho podcastu, pretože dosahuje 200 miliónov jedinečných poslucháčov na celom svete na všetkých zariadeniach a platformách. Má agilného hráča a model predplatného, ​​ktorý perfektne pracuje pre podcaster pri získavaní väčšieho publika. Ak je váš podcast zameraný na komunitu a máte veľa interakcie, táto platforma by mohla byť dobrým miestom na začiatok.

Pocketcasts

Pocketcasts sa odlišuje od ostatných adresárov podcastov s viac ako 300 000 reláciami pre poslucháčov, ktorých je možné vyhľadávať podľa mena autora. Veľa investoval do navrhovania platformy na uľahčenie procesu objavovania pre poslucháčov. Okrem toho odviedlo skvelú prácu pri ponúkaní nových možností pre poslucháčov podcastov, ktorí neustále hľadajú jedinečné relácie. Preto platforma ako podcaster poskytuje potenciál na získanie prístupu k obrovskému počtu poslucháčov a pomáha poslucháčom objaviť váš obsah..

Najčastejšie otázky

Čo je podcast?

Podcast je séria digitálnych zvukových súborov, ktoré sú založené na konkrétnej téme alebo téme a sú zverejnené na internete, aby ich ľudia mohli počúvať. Na rozdiel od rozhlasových relácií môžete počúvať podcasty kedykoľvek a kdekoľvek. Prístup k nim je možný na počítači, tablete alebo smartfóne streamovaním alebo stiahnutím súboru. Môžete sa tiež prihlásiť na odber rôznych kanálov a dostať upozornenie zakaždým, keď sa nahrá nová epizóda.

Prečo by ste mali začať podcast?

Podcasty sú vynikajúcim spôsobom, ako osloviť ľudí a spojiť sa s publikom. Dokonca aj tie najbežnejšie témy je možné pomocou podcastu premeniť na vzrušujúce vzdelávacie skúsenosti. Aj keď to znie ako komplikovaný proces, podcasting vyžaduje veľmi malé investície a je ľahké ho prijať. Podcast vám umožňuje poskytovať kvalitné informácie publiku ako ktorákoľvek iná digitálna platforma. Pre podcasters predstavuje obrovskú príležitosť predstaviť svoje odborné znalosti a zručnosti pred celým svetom.

Pri spustení podcastu je nesmierne dôležitá snaha hovoriť o témach, ktoré vás baví. Pomáha pri budovaní základne publika od nuly a postaví vás ako odborníka v odbore. Keď zvýšite svoju autoritu v súvislosti s témou podľa vášho výberu, priťahujete čoraz viac príležitostí, napríklad návštevnosť svojich webových stránok. To vám uľahčí predaj produktov alebo služieb väčšiemu publiku. Nie je žiadnym tajomstvom, že vytvorenie podcastu môže byť ťažká práca, ale túžba kultivovať dlhodobé vzťahy je relevantná pri premene myšlienky podcastu na skutočnosť.

Ako dlho trvá nastavenie podcastu?

Ak máte správne vybavenie a prišli ste na hostiteľské platformy podcastov a adresáre, ktoré chcete odoslať, nastavenie podcastov je možné dokončiť o niekoľko dní. Časová os závisí od vás a od toho, ako skoro ju chcete nastaviť.

Koľko stojí spustenie podcastu?

Neexistuje jasná odpoveď na to, čo vás bude stáť váš podcast, pretože to závisí od typu zariadenia potrebného pre vybratý podcast, hostiteľskej platformy a zvoleného adresára podcastov. Pokiaľ máte počítač, môžete si kúpiť všetko, čo potrebujete, za menej ako 100 dolárov a vytvoriť kvalitný podcast. Za najlepšie vybavenie a nákladnú hostingovú platformu môžete očakávať, že za kvalitné nastavenie podcastu zaplatíte približne 200 – 500 USD. Všetko záleží na vašich požiadavkách, takže nenechajte náklady na podcasting brániť vášmu rozhodnutiu vytvoriť podcast. Nezabudnite, že na vašom obsahu nakoniec záleží.

Ako začať podcast zadarmo?

Ak už máte počítač, prenosný počítač alebo smartfón a pripojenie na internet, môžete spustiť bezplatný podcast. Všetko, čo musíte urobiť, je naplánovať si podcast, zvoliť názov, začať s nahrávaním pomocou vybavenia, ktoré k dispozícii, napísať fantastický popis, zaznamenať svoju prvú epizódu a upraviť. Potom ju môžete distribuovať do bezplatnej hostovacej služby podcastov, napríklad Anchor, ktorá ju potom rozšíri do adresára podcastov. Potom môžete speňažiť svoje podcasty prostredníctvom sponzorstva, reklám, affiliate marketingu, crowdfundingu alebo darov..

Aké vybavenie potrebujem na podcast?

Potrebné vybavenie, ktoré potrebujete pre podcast, obsahuje mikrofóny, slúchadlá a počítač. Musíte investovať do dobrého mikrofónu, ktorý sa dá pripojiť k počítaču alebo notebooku cez port USB. Slúchadlá sú potrebné na kontrolu kvality zvuku a na úpravu nepodstatných zvukových záberov z vášho podcastu. Okrem týchto základných prvkov si môžete kúpiť mikrofónne stojany, šokové držiaky, zosilňovače pre slúchadlá a mixéry.

Ako dlho by mali byť podcasty?

Ak chcete vytvárať denný obsah, maximálna dĺžka vášho podcastu by mala byť medzi 10 – 15 minútami, ale ak plánujete nahrávanie týždenne, upravte ho na 60 – 90 minút.

Kde odovzdám svoj podcast?

Ak chcete, aby sa váš podcast objavil vo svete, musíte si vybrať hostiteľskú platformu, do ktorej ho môžete nahrať. Rôzni podcasters používajú rôzne hostingové služby, pretože každý ponúka jedinečné služby, ceny a marketingové možnosti – neexistuje univerzálny prístup..

Na výber je niekoľko platforiem hostenia podcastov; niektoré ponúkajú ďalšie funkcie, zatiaľ čo iné sú veľmi základné. Prinajmenšom by vám to malo umožniť prilákať viac poslucháčov, zdieľať vaše podcasty na sociálnych médiách a speňažovať svoje podcasty. Buzzsprout, Podbean a Transistor sú niektoré z najpopulárnejších platforiem podcast s účinnými funkciami.

Aký je rozdiel medzi hostiteľom podcastov a adresárom podcastov?

Predtým, ako budete sledovať rozdiel medzi hostiteľom a adresárom, musíte porozumieť účelu podcastu.

Informačný kanál Podcast je regulovaná forma obsahu, ktorý sa ľahko zobrazuje na iných webových stránkach, aplikáciách a adresároch. Platforma hostenia podcastov podľa vášho výberu automaticky vytvorí informačný kanál, ktorý obsahuje všetky potrebné kódy pre váš obsah. To umožňuje používateľom prehliadať všetky tituly, popisy a prístup k správnemu zvukovému súboru, keď sa rozhodnú stiahnuť podcast. Hostiteľ podcastov vám poskytne jedinečný odkaz na informačný kanál pre vašu reláciu, ktorý si môžete vziať do adresára podľa vášho výberu, t. J. Apple Podcasts alebo Spotify.

Hostiteľská platforma a podcast adresár sú dve rôzne miesta, kde bývalý publikuje reláciu a pomáha podcasterovi preniesť ho do adresára. Naopak, tá druhá pomáha odhaliť predstavenie publiku a pomáha pri budovaní komunity.

Koľko peňazí zarobia podcasters?

Najlepšie podcasty dokážu ľahko zarobiť viac ako milión dolárov ročne. V denníku New York Times sa v roku 2018 objavil denný podcast spoločnosti The New York Times. Viac ako 10 miliónov dolárov v reklame. 497 miliónov dolárov Pokiaľ ide o reklamu podcastov, nemožno poprieť obrovský potenciál zarobiť peniaze úspešným podcastom. Podcast Joe Rogan Experience robí okolo 75 000 dolárov za epizódu, zatiaľ čo „Tento americký život“ má na jednu epizódu najmenej 50 000 dolárov.

Ako môžem propagovať môj podcast?

Propagácia a distribúcia vášho podcastu na najlepšej platforme podcastov je kľúčom k úspešnej kariére podcastingu. Štatistiky to ukazujú 70% poslucháčov prichádza cez iTunes a ďalšie natívne aplikácie. Takže pre začiatočníkov sa vynasnažte dostať svoj podcast na iTunes a Google Podcasts.

Ďalej využite silu sociálnych médií na šírenie informácií o svojej ďalšej epizóde. Vytvorte zdieľateľné úvodzovky, zdieľajte videoklipy alebo zvukové úryvky, aby ste nadchli publikum a urobili príbehy Instagramu, aby ľuďom ukázali, čo sa deje v zákulisí, aby ich zaujali. Môžete tiež pracovať s podcatchermi a agregátormi, ktoré zhromažďujú a hrajú podcasty pre široké publikum, čo vám môže pomôcť objaviť ďalšie možnosti. Niektoré populárne patrí šičky, Podcast Addict, a Vyladiť.

Ako nahrať podcast do Spotify?

Áno, je to možné, a mali by ste to tam dať okamžite. Skvelá vec, o ktorej je Spotify, je, že má samostatnú časť venovanú podcastom. Ak účet ešte nemáte, musíte si jednoducho vytvoriť účet, vytvorte si ho a začnite.

Kliknite na kartu „Začíname“ a potom na stránku s názvom „Pridajte svoj podcast“. Predtým, ako budete pokračovať v pridávaní spoločnosti LLC (alebo názvu podcastu / názvu firmy), môžete byť vyzvaný, aby ste si prečítali zmluvné podmienky. potom kliknite na „Pokračovať“. Potom budete musieť vložiť svoj informačný kanál RSS. Keď sú všetky informácie správne, na pravej strane stránky sa zobrazí názov podcastu, logo a popis. Na stránke budete musieť „pridať informácie o podcaste“, vybrať svoju krajinu, jazyk, ako aj kategóriu služby vášho podcastu a poskytovateľa hostingu. Kliknite na tlačidlo „Ďalej“ a skontrolujte všetky podrobnosti. „Odoslať“ a možno bude potrebné počkať 2 až 5 dní, kým sa váš účet zaregistruje na Spotify. Pre väčšinu majiteľov účtov sa tento proces uskutoční do niekoľkých hodín. Majte na pamäti, že spoločnosť Spotify vám po dokončení procesu neodošle e-mail alebo správu. Budete teda musieť skontrolovať, či je váš účet vytvorený alebo nie. Po vytvorení účtu môžete začať nahrávať svoje podcasty!

Ako nahrať podcast do iTunes?

Služba iTunes je ešte jednoduchšia ako funkcia Spotify! Je to tiež perfektný spôsob, ako zabezpečiť, aby väčšina vašich poslucháčov mala prístup k vašim podcastom. Vytvorenie účtu a odovzdanie obsahu na iTunes je také jednoduché ako ABC. Tu je návod, ako môžete začať.

Po nahratí podcastu, jeho úprave a výbere najlepšej hostovacej platformy podcastov si stiahnite odkaz alebo adresu URL informačného kanála RSS a všetky údaje uložte niekde v bezpečí. Teraz si stiahnite aplikáciu iTunes a vytvorte si účet. Po nastavení účtu nahrajte svoj podcast na server Podcasts Connect a počkajte na schválenie zo strany iTunes. Áno, to je všetko!

Ako vložím môj podcast na Stitcher?

Stitcher a TuneIn sú ďalšie platformy, ktoré môžete použiť na rýchle nahrávanie podcastov. Sú ľahko použiteľné a spolu s nimi môžete rozšíriť okruh poslucháčov, ktorý máte pre svoje podcasty, a zviditeľniť ich. Ak sa chcete stať odosielateľom v službe Stitcher, musíte sa stať poskytovateľom obsahu a vytvoriť si účet. Prihláste sa do nového účtu a kliknite na položku Pridať relácie, ktorá sa nachádza v hornej časti stránky na navigačnom paneli. Budete musieť pridať svoj informačný kanál RSS a zdieľať svoje údaje. Prijmite zmluvné podmienky a potom klepnite na tlačidlo „Pokračovať“. Pred použitím nezabudnite skontrolovať svoje informácie. Budete musieť počkať na schválenie, ktoré trvá kdekoľvek medzi 3 – 7 dňami. Aplikácia Stitcher schvaľuje všetky svoje relácie ručne, takže možno budete musieť chvíľu počkať. Čakanie však bude stáť za to!

Ako odovzdám svoje podcasty v službe Hudba Google Play?

Ak chcete odoslať svoj podcast v službe Hudba Google Play, musíte navštíviť portál a kliknúť na tlačidlo „Pridať podcast“. Potom musíte prilepiť adresu URL kanála RSS vášho podcastu a kliknúť na tlačidlo Odoslať. Po odoslaní informačného kanála RSS musíte vlastníctvo overiť prostredníctvom svojho e-mailu, preto sa ubezpečte, že je aktuálny. Po overení môžete po dôkladnej kontrole skontrolovať a zverejniť svoj podcast. Ak všetko vyzerá dobre, môžete kliknúť na možnosť Publikovať podcast a potom počkať, kým ho niekto manuálne preverí.

Ako odovzdám svoj podcast na server Blubrry?

Blubrry umožňuje odosielanie podcastov vo svojom adresári prostredníctvom doplnku PowerPress, ktorý je bezplatný, ľahko použiteľný a optimalizovaný pre všetky vaše potreby podcastingu. Všetko, čo potrebujete, je názov, popis, kľúčové slovo pre sledovanie Blubrry a webová adresa webovej stránky pre určený program. Po odoslaní podcastu musíte čakať na schválenie, kde ho niekto skontroluje.

Ako odovzdám svoj podcast do PocketCasts?

Ak chcete spustiť Pocketcasts, stačí prejsť na stránku odoslania, skopírovať a prilepiť odkaz na informačný kanál RSS do poľa typu a kliknúť na tlačidlo Odoslať. Po schválení sa vám zobrazí odkaz, ktorý je možné zdieľať, aby ľudia vedeli, že váš podcast je teraz k dispozícii.

Ako odovzdám svoje podcasty do Soundcloud?

Je veľmi ľahké odoslať svoj podcast na Soundcloud, ktorý začína vytvorením profilu s aktívnou e-mailovou adresou. Po vyplnení informácií o profile pridajte popis do odkazov na podcast a na sociálne médiá. Prejdite na stránku s nastaveniami obsahu a vyberte kategóriu a jazyk podcastu. Dvakrát skontrolujte predvolené nastavenie nahrávania a uložte zmeny. Teraz môžete svoje podcasty odoslať do SoundCloud.

záver

Naučte sa, ako spustiť podcast a úspešne ho prevádzkovať, so všetkými informáciami uvedenými v našom sprievodcovi. Začnite s plánom, vyberte si tému pre podcast a nastavte potrebné vybavenie na spustenie nahrávania vášho podcastu. Pri vytváraní podcastov je dobré sa cítiť príjemne so zariadením, ktoré plánujete zvoliť, aby ste sa počas nahrávania vyhli problémom. Po vytvorení epizódy vyberte hostingovú službu podcastov a odošlite ju do adresára, aby ste oslovili svoje publikum.

Ak máte ďalšie otázky týkajúce sa spustenia podcastu, kontaktujte nás ešte dnes!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map