Ako presunúť svoj blog z WordPress.com na WordPress.org

zakladatelia


Úplne prvá verzia programu WordPress bola uvedená na trh 27. mája 2003, čo z neho robí ešte staršiu webovú platformu ako Facebook, Youtube a Twitter. Vydali ho jeho zakladatelia Matt Mullenweg a Mike Little vtedy

Pri pohľade od tejto chvíle nás všetkých fascinovala skutočnosť, že viac ako 25% všetkých webových stránok na internete používa technológia WordPress. Tento jednoduchý fakt sa zdal pôsobivý, ale dnes sa ich počet zvýšil a niektoré štatistiky hovoria, že to môže poďakovať za ich existenciu nášmu milovanému WordPress..

Nie je preto prekvapujúce, že ste aj vy začali svoj web na stránkach WordPress. Vtedy ste si možno neuvedomili, že v skutočnosti existujú dve varianty populárneho redakčného systému a že medzi nimi existujú určité významné rozdiely, ktoré sa môžu vyskytnúť iba pár týždňov alebo mesiacov po prvom prihlásení..

WordPress.com je komercializovaná verzia, ktorá je skvelou možnosťou začať. Ale keď sú prvé kroky za vami a keď si uvedomíte všetky nevýhody variantu .com, začnete si biť hlavu o stenu, pretože ste nezačali svoju cestu k blogovaniu „správnou cestou“. Napriek tomu sa nebojte; presunutie blogu z lokality WordPress.com na verziu hostenú hosťami (známa tiež ako WordPress.org) nie je taký veľký problém.

trhový podiel
WordPress riadi trh s redakčným systémom viac ako 60% podiel na trhu

Prečo je dobré presunúť svoj blog zo stránky WordPress.com?

Bluehost bar

jeden najstarších webových hostiteľov Od roku 1996 sa Bluehost stal najväčšou značkou, pokiaľ ide o hosting WordPress

Aj keď je WordPress.com skvelým nástrojom pre začiatočníkov, skôr alebo neskôr ho vyrastiete. Táto platforma vám jednoducho nedovolí mať úplnú kontrolu nad vašim webom, a to sa pre mnohých blogerov stáva veľkým problémom.

WordPress.com prichádza s obmedzeniami. Vytvorí medzi vami a vašim blogom múr – nedovolí vám ukázať kreativitu, ktorú môžete dosiahnuť pomocou verzie hostenej hosťom. Nedovolí vám mať všetky témy a doplnky (pokiaľ nezaplatíte za túto možnosť). Bude veľmi ťažké zarobiť si peniaze z blogu hosteného na WordPress.com. ich Podmienky služby jasne označte, „Automattic si vyhradzuje právo zobrazovať reklamy vo svojom blogu, pokiaľ si nezakúpite inováciu bez reklám alebo účet služieb VIP.“

Pripravte si prostredie

Jednou z veľkých vecí, ktoré pre vás WordPress.com urobil, je hosting. Nemuseli ste sa obávať, kde sú vaše stránky a kto ich hostí, pretože všetko bolo spracované tímom odborníkov na stránke WordPress.com..

Ale teraz, keď sa vydáte na cestu sami, je na čase získať najlepší hosting, aký môžete.

Verte nám, keď hovoríme, že získanie správneho hostiteľa môže znamenať veľký rozdiel počas celej doby, keď pracujete na webe. Získajte najlepšieho hostiteľa, ktorého môžete práve teraz, a vyhnite sa problémom, ktoré by ste mohli mať v budúcnosti, ak sa rozhodnete presunúť z jedného hostiteľa na druhého len preto, že ste sa museli ponáhľať a uložiť dolár alebo dva.

Získajte hosting a doménu

rýchlosť webových stránok

Štúdie ukazujú, že 1-sekundový pokles rýchlosti webových stránok môže znížiť mieru konverzie o 7%. 3-sekundové oneskorenie vás môže stáť 50% vašej premávky. S Bluehostom sa už nikdy nebudete musieť starať o to, aby bola vaša webová stránka pomalá, aj keď je tu veľká premávka

Ak ste urobili akýkoľvek výskum v oblasti WordPress a hostingu, sme si istí, že ste ohromení informáciami a samotným počtom možností. Po jarných dažďoch rastie počet menších hostingových spoločností ako huby a je ťažšie a ťažšie nájsť tú, ktorá sa vám bude hodiť..

Vieme, že je ťažké zvoliť správneho hostiteľa, a preto sme vykonali niekoľko ťažkých testov a otestovali niektoré z najpopulárnejších služieb webhostingu. Ak nemáte čas na dôkladnú kontrolu každého a každého tam, dôrazne odporúčame Bluehost, ktorý sa ukázal ako najspoľahlivejšia hostingová spoločnosť pre stránky WordPress..

Ak nemáte skúsenosti s nastavením hosťovacieho účtu, rýchlo vám ukážeme, ako to urobiť:

hodiny
Odborná podpora Bluehost 24/7 je k dispozícii vždy, keď potrebujete, telefonicky, e-mailom alebo naživo

1. Navštívte Bluehost – Kliknite na tento odkaz a vyhľadajte tlačidlo „Začíname hneď“, ktoré vás dovedie k nasledujúcemu kroku

Bluehost

trofej
Bluehost ohodnotil číslo 1 v webhostingu pre malé podniky

2. Vyberte plán hostenia – Bluehost vám ponúka niekoľko možností na výber. Ak je to vaša prvá registrácia účtu, odporúčame vám ísť na účet Basic. Bude to stačiť na to, aby vaše stránky fungovali, a napriek tomu môžete všetky funkcie preskúmať neskôr a podľa potreby aktualizovať plán.

zmeniť plán hostenia

3. Postarajte sa o názov domény – Ak už máte doménu, budete ju môcť preniesť a priradiť k novému blogu. Ak nie, jednoducho zadajte požadovanú doménu a spoločnosť Bluehost vás informuje, či je k dispozícii. Získanie dokonalého názvu domény môže byť ťažké, pretože ich už bolo prijatých toľko, ale nechajte Bluehost urobiť niekoľko návrhov a nezabudnite si prečítať nášho sprievodcu výberom názvu domény pre svoj nový blog..

doménové meno

muž
Bluehost je jednou z najspoľahlivejších hostingových spoločností. V súčasnosti hostí viac ako 2 milióny webových stránok. Hádaj čo? 850 000 z nich sú blogy

4. Zaregistrujte sa do služby Bluehost – Po prevode alebo výbere názvu domény budete musieť zadať svoje osobné a fakturačné údaje. Nie obľúbená časť každého, ale urobíte to za pár minút.

zaregistrujte sa pre Bluehost

paže
Dátové centrum Bluehost sa môže pochváliť 90 petabajtmi

5. Vyberte ďalšie možnosti – V prípade potreby vyberte niektoré ďalšie možnosti hostenia. Odporúčame vám využiť možnosť hostenia na 12 mesiacov, pretože cena sa zníži, ale je to úplne na vás. Môžete tiež zrušiť začiarknutie všetkých ostatných položiek, pretože sa budete môcť kedykoľvek vrátiť na svoj účet Bluehost a vybrať si ich, ak sa stanú nevyhnutnosťou.

ďalšie možnosti

Nainštalujte WordPress

V tomto okamihu budeme musieť predpokladať, že ste si pripravili svoj hostingový účet a všetko, čo je pripravené pre WordPress. Ak potrebujete ešte niekoľko minút na dokončenie svojho účtu, urobte si čas a urobte všetko. Táto príručka vás bude čakať.

Ak ste čítali niečo o WordPress, možno ste skončili na článkoch, ktoré vám ukážu trochu komplikovanejšie spôsoby manuálnej inštalácie WordPress. dobre, s Bluehostom je inštalácia WordPressu rovnako jednoduchá ako stlačenie niekoľkých tlačidiel:

 1. Prihláste sa do svojho Bluehost účet cPanel
 2. Prejdite do časti Webové stránky
 3. Vyberte „Inštalovať WordPress“
 4. Kliknite na tlačidlo Inštalovať
 5. Vyberte názov domény, do ktorého ho chcete nainštalovať (do poľa vedľa neho môžete zadať podpriečinok, napríklad „blog“ alebo ho nechať prázdny, ak chcete, aby hlavnou stránkou webu bol blog).
 6. Ak chcete zmeniť e-mailovú adresu, používateľské meno a heslo pre novú inštaláciu programu WordPress, kliknite na položku „rozšírené možnosti“
 7. Prečítajte si licenčné a servisné zmluvy a začiarknite políčka, ak so všetkým súhlasíte (musíte pokračovať, aby ste mohli pokračovať)
 8. Kliknite na tlačidlo Inštalovať

Nie je toho viac. Úspešne ste nainštalovali WordPress a pripravili ste prostredie. Teraz je čas presunúť svoj blog na WordPress s vlastným hosťovaním, aby ste mohli začať pracovať ako profesionál.

Preneste svoj blog zo stránky WordPress.com na stránku WordPress.org

Teraz môžeme pokračovať v migrácii a presunúť váš blog na možnosť WordPress s vlastným hosťovaním, ktorá blog konečne vloží do vašich rúk..

Exportujte svoj blog WordPress.com

spálený bicykel

Proces migrácie je možné rozdeliť na dve časti. Predtým, ako môžete všetko importovať do nového hostiteľského prostredia, musíte najskôr exportovať starý blog a pripraviť súbory.

1. Prihláste sa do svojho blogu WordPress.com

Prihlásiť sa

2. Otvorte informačný panel a vyhľadajte Nastavenia -> Všeobecné -> Export

Tu máte dve možnosti. Vyberte prvú možnosť, ktorá vám umožní exportovať celý obsah. Ak chcete exportovať iba konkrétny príspevok alebo stránky, vyberte malé ikony so šípkami vedľa tlačidla, ktoré otvoria nové možnosti.

wordpress-org

Po dokončení kliknite na tlačidlo „Exportovať všetko“, čím sa spustí príprava súboru. Po niekoľkých sekundách by ste mali dostať potvrdzujúcu správu s odkazom na stiahnutie. Kliknutím na odkaz „Stiahnuť“ získate súbor ZIP, ktorý obsahuje súbor XML so všetkými vašimi príspevkami, stránkami, komentármi, vlastnými poľami, výrazmi, ponukami navigácie a vlastnými príspevkami..

exportovať obsah

Ak chcete exportovať svoje médiá (obrázky, videá, zvuk a dokumenty), vyberte druhú možnosť a postup zopakujte.

A to je všetko, čo ste museli urobiť, aby ste mohli exportovať svoje stránky WordPress.com. Mali by ste skončiť s vyššie uvedeným súborom XML uloženým v počítači (nezabudnite ho extrahovať zo súboru ZIP), ktorý ste mali pripraviť na ďalší krok – importujte svoje stránky do nového prostredia..

Importujte svoj blog WordPress.com

Skôr sme vám ukázali, ako získať hosting a nainštalovať WordPress, a je konečne čas ísť na nový
prostredie, aby ste ho mohli nastaviť a dokončiť celý proces migrácie.

 1. Prejdite na svoju novú doménu tak, že prejdete na adresu https://yourdomain.com/wp-admin
 2. Prihláste sa na svoju novú stránku (mali by ste si nastaviť používateľské meno a heslo od času, keď ste nainštalovali WordPress. Dúfajme, že ste si tieto poverenia zapamätali alebo ich niekde uložili. Ak nie, mali ste dostať e-mail s podrobnosťami, takže skontrolujte svoju doručenú poštu ešte raz.)
 3. Na informačnom paneli vyhľadajte Nástroje -> Importovať

import

Na tejto stránke sa zobrazí niekoľko nástrojov na import, ktoré používatelia zvyčajne používajú. Môžete ignorovať všetky okrem poslednej možnosti „WordPress“. Tieto nástroje zvyčajne nie sú predinštalované s programom WordPress, takže budete musieť kliknúť na malý odkaz „Inštalovať teraz“ pod možnosťami.

Po niekoľkých sekundách by ste mali vidieť, že je nainštalovaný a aktívny nástroj WordPress Importer. Ihneď potom sa malý odkaz zmení na „Spustiť dovozcu“. Kliknite naň; budete presmerovaní na novú stránku.

import wp

Na tejto stránke sa zobrazí niekoľko podrobností o limitoch odovzdávania. Len v prípade, že súbor, ktorý ste predtým exportovali, je väčší ako tu uvedený limit, musíte sa o to postarať. Nie, nepotí sa, nie je to taký problém, ak hosťujete web s Bluehost, tak si oddýchnite a ukážeme vám, ako môžete v niekoľkých krokoch zvýšiť limit odovzdávania súborov..

nahrávanie

Ako zvýšiť limit nahrávania súborov

Dobre, zmeňme tento limit, aby ste mohli blog bez problémov importovať:

 1. Prihláste sa do svojho Ovládací panel Bluehost
 2. Otvorte Správca súborov
 3. Vyberte ísť do Web Root a kliknite na Go
 4. Prejdite v pravom paneli a vyhľadajte súbor php.ini -> kliknite pravým tlačidlom myši
 5. V rozbaľovacej ponuke vyberte možnosť Upraviť kód
 6. V dolnej časti kontextovej ponuky kliknite na položku Upraviť
 7. Pomocou klávesovej skratky otvorte rozbaľovacie okno na vyhľadanie
 8. Windows a Linux: Ctrl + f
 9. Mac: Príkaz (⌘) + f
 10. Do vyhľadávacieho poľa napíšte upload_max_filesize a stlačte Enter
 11. Toto zvýrazní upload_max_filesize = 50M. Zmeňte 50 miliónov na požadovanú veľkosť. Napríklad 256 M
 12. Otvorte rozbaľovaciu ponuku a znova do textového poľa Hľadať zadajte post_max_size a stlačte kláves enter
 13. Zvýraznená bude post_max_size = 50M. Toto bude potrebné zmeniť na rovnaké číslo, aké bolo zadané pre upload_max_filesize

môj web

Teraz môžete pokračovať v nahrávaní. V závislosti od rýchlosti vášho internetového pripojenia a veľkosti súboru môže trvať aj niekoľko minút, kým sa súbor úspešne importuje pomocou nástroja. Musíte len trpezlivosť. Ak je to pomalé, vezmite si šálku kávy alebo obľúbenú šťavu a stránku nenahrávajte, kým nebude všetko pripravené..

Ak nechcete začať znova, odporúčame importovať autorov. Táto možnosť prevedie všetkých autorov, ktorých ste mali na blogu WordPress.com. Ak vám to váš OCD nedovolí, môžete vytvoriť nových autorov a priradiť im staré príspevky. V skutočnosti nie je veľký rozdiel, takže záleží len na vás.

priradiť autorov

Pravdepodobne budete chcieť importovať aj vaše prílohy, takže nezabudnite začiarknuť políčko Prevziať a importovať prílohy k súborom.

Po kliknutí na tlačidlo „odoslať“ by sa vám mala zobraziť správa o úspechu, ktorá vás informuje o všetkom, čo sa stalo. Týmto sa končí dovozná časť príručky.

Export a import odkazov Blogroll

pre

Skôr ako začneme s procesom importu, viete dokonca, aké sú odkazy spoločnosti Blogroll? Ak sú odkazy, ktoré sa zvyčajne nachádzajú na bočnom paneli vášho webu, prvou vecou, ​​ktorá vám prišla na myseľ, máte pravdu!

Aj keď ste tam mohli mať akýkoľvek typ odkazu (vaše stránky, stránky priateľov alebo populárny blog, ktorý sa vám páčil), meno sa začalo od začiatku, keď blogeri využili priestor na prepojenie so svojimi priateľmi a inými vplyvnými osobami..

Ak ste na svojej starej stránke použili iba niekoľko odkazov, môžete tento krok ľahko preskočiť, pretože tieto odkazy môžete prepísať znova pomocou jednoduchého textového widgetu a znova vytvoriť celú vec. Ak však máte viac ako niekoľko odkazov a chcete ich importovať namiesto prechodu cez chaos pri kopírovaní a prilepovaní, ukážeme vám, ako.

 1. Navštívte svoj blog WordPress.com pridaním /wp-links-opml.php na konci
  http://example.wordpress.com/wp-links-opml.php
 2. Ak používate počítač Mac, uložte súbor stlačením klávesov CTRL + S alebo Command + S
 3. Nainštalujte doplnok Správca odkazov (zvyčajne sa neodporúča inštalovať doplnky, ktoré neboli tak dlho aktualizované, ale tento jednoducho nepotreboval žiadne aktualizácie a je úplne bezpečný na používanie)
 4. Po aktivácii by ste mali vidieť novú položku ponuky „Odkazy“ na lište správ WordPress
 5. Prejdite na Nástroje -> Importovať
 6. Vyberte Blogroll, aby ste nainštalovali dovozcu OPML
 7. Kliknite na odkaz Spustiť dovozcu
 8. Vyberte súbor, ktorý ste predtým uložili do svojho počítača
 9. Vyberte tlačidlo „Importovať súbor OPML“
zvuk
Blogrolls sa rovná blogovaniu a publicite v blogosfére. Okrem toho sú blogy s mnohými prichádzajúcimi odkazmi (najmä blogy z vysoko kvalitných blogov hodnotených Google PageRank) hodnotené vyhľadávacími nástrojmi, ktoré môžu priniesť zvýšenú návštevnosť vášho blogu.

xml

Nemali by sa vyskytnúť žiadne problémy a mala by sa vám zobraziť správa o úspechu, ktorá vám oznámi, že import bol úspešne dokončený. A to je skoro všetko; teraz môžete mať rovnaké presné odkazy, ktoré ste hrdo zobrazovali vo svojom blogu WordPress.com.

Presmerujte starých používateľov, nastavte na súkromné ​​alebo odstráňte blog

smer

Presmerovanie je spôsob, ako poslať používateľov aj vyhľadávacie nástroje na inú webovú adresu, ako pôvodne požadovali

Pokiaľ ide o prácu so starým blogom WordPress.com, máte tri možnosti. Starý blog môžete nastaviť ako súkromný, takže ho uvidíte iba vy (a tie, ktoré ste vybrali v možnostiach). Môžete odstrániť celý blog alebo môžete nechať blog online a presmerovať prenos na nový.

Navrhovali by sme druhú možnosť, ak ste prevádzkovali úspešný blog. Umožní vám udržať všetkých pravidelných návštevníkov namiesto ich straty v správe „stránka sa nenašla“. Ak ste ho však mali iba pár dní alebo týždňov a jednoducho ste naň nevyvinuli dostatok úsilia, môžete ho tiež nastaviť ako súkromné ​​alebo ho úplne odstrániť. Toto rozhodnutie by malo byť skutočne také ľahké, takže to neprekážajte.

Ako nastaviť svoj, teraz starý blog WordPress.com, na súkromný?

 1. Prejdite na stránku WordPress.com a prihláste sa
 2. Prejdite na Nastavenia -> Všeobecné -> Ochrana osobných údajov
 3. Vyberte možnosť „Súkromné ​​(vaša stránka je viditeľná iba pre vás a pre používateľov, ktorých schvaľujete.)
 4. Uložiť zmeny

súkromia

koľajnice
Presmerovania zohrávajú v rámci SEO dôležitú úlohu, preto je dôležité vedieť, aké typy presmerovaní existujú, kedy používať, ktoré a ako sa merajú proti sebe. Tri najbežnejšie používané presmerovania sú:
301, „Trvale presunuté“ – odporúčané pre SEO
302, „Nájdený“ alebo „Dočasne presunutý“
Meta Refresh

Ako odstrániť blog WordPress.com?

 1. Prejdite na svoju stránku WordPress.com a prihláste sa
 2. Prejdite na Nastavenia -> Všeobecné -> Nástroje webu

vymazať

znamenie
Presmerovania možno rozdeliť na presmerovania na strane servera a presmerovania na strane klienta. Oba typy presmerovaní môžu byť implementované rôznymi spôsobmi. Pri výbere typu presmerovania buďte veľmi opatrní: výber nesprávneho presmerovania pre úlohu môže viesť k problémom so SEO

Táto možnosť odstráni všetky vaše príspevky, stránky, médiá a údaje a vzdá sa adresy stránok, aby ich mohol používať niekto iný.

Kliknite na malú šípku na pravom mieste, po ktorej sa zobrazí potvrdzovacia správa. Ak ste si istí, že chcete odstrániť web a všetko, čo ste s ním urobili, potvrďte tento postup kliknutím na červené tlačidlo „odstrániť web“

Ako presmerovať svoj starý blog na nový?

Ak by ste chceli udržať starých návštevníkov a automaticky ich presmerovať na nový blog, je to skvelé. Táto možnosť je určite niečo, čo by ste mali zvážiť, ale nanešťastie to nie je zadarmo.

Ak máte webovú stránku s vlastným hosťovaním, na presmerovanie stačí upraviť jeden súbor. Alebo jednoducho nainštalujte doplnok, ktorý to urobí za vás. Problém s WordPress.com je však v tom, že nemáte prístup k potrebnému súboru. To nie je náhoda – súbor je obmedzený, takže môžete zaplatiť za presmerovanie. Táto služba vás bude stáť 13 dolárov ročne, nemusíte sa však obávať presmerovania svojich stránok na novú doménu..

404
404 a 410 hlavičiek HTTP. Rozdiel medzi záhlavím 404 a 410 je jednoduchý: 404 znamená „obsah nebol nájdený“, 410 znamená „odstránený obsah“, a je preto konkrétnejší. Ak adresa URL vráti hodnotu 410, Google vie, že ste adresu URL odstránili úmyselne, a preto by mala túto adresu URL z indexu odstrániť oveľa skôr.
 1. Uistite sa, že ste prihlásení na svoj web WordPress.com
 2. Navštívte toto presmerovanie stránky odkaz
 3. Vyberte web, ktorý chcete presmerovať (váš starý web wordpress.com)
 4. Vyberte cieľový web (svoju novú doménu, ktorú ste vybrali pri výbere hostingu)
 5. Po kliknutí na tlačidlo „Choď“ budete musieť zadať svoje platobné údaje.

zadajte doménu

Ľudia si zvyčajne nie sú istí, ako dlho by mali presmerovať návštevníkov na nový web. Bohužiaľ, neexistuje správna odpoveď, pretože všetko závisí od prevádzkovaného webu. Navrhujeme však ponechať presmerovanie aspoň jeden rok.

Po uplynutí jedného roka by už pravidelní návštevníci mali vedieť o vašej novej doméne a mali by ste už mať dostatok nového obsahu, aby ste Google a ďalšie vyhľadávacie nástroje nenamáhali..

Čo robiť po migrácii?

wp-travel

Ak čítate túto časť, musíme predpokladať, že ste dodržali všetky vyššie uvedené kroky. To znamená, že ste úspešne presunuli svoj blog WordPress.com na stránku WordPress.org a začali ste nový, vážnejší život v blogovaní.

Toto nie je koniec, je to len začiatok, takže musíte začať správnou cestou.

Skontrolujte a otestujte chyby

Akonáhle bude všetko hotové, mali by ste otestovať svoje stránky a skontrolovať chyby. Nie je tu nič fantastické – stačí prejsť na svoj blog a zistiť, či je všetko na svojom mieste.

Ak chcete zistiť, či je všetko importované správne, otvorte svoje príspevky, stránky a komentáre. Prejdite na Vzhľad -> Ponuky a zistite, či vaše staré menu nie je nikde, a nezabudnite otvoriť svoju domovskú stránku, aby ste videli, ako to vyzerá. Ak je tam všetko, ste pripravení pokračovať. Pre prípad, že tomu tak nie je, mali by ste zopakovať proces exportu / importu pre prípad, že ste zmeškali krok, ktorý vám nedovolil mať všetko zo starého blogu..

Vyberte si tému pre svoj nový blog

Jednoduchá téma nastaví celý tón vašej webovej stránky. Toto je ten pravý čas na zmenu dizajnu starého webu a získanie niečoho, čo sa vám naozaj páči. Nezabudnite však, že sa to vašim návštevníkom musí páčiť.

Výber témy nie je taká ľahká úloha. Existuje veľa bezplatných a prémiových programov, ktoré môžete navštíviť. Je ľahké predĺžiť sprievodcu a hovoriť o témach, ale tu nechceme vykoľajiť – už sme o tom hovorili, pozrite si náš zoznam najlepších poskytovateľov tém WordPress pre váš nový blog.

Nainštalujte doplnky, ktoré chcete a potrebujete

šípka dole
Doteraz sa na WordPress.org stiahlo 1 250 000 000+ doplnkov

Teraz, keď prevádzkujete web s vlastným hosťovaním, môžete s ním robiť, čo chcete. Jednou z najväčších častí je inštalácia bezplatných a prémiových doplnkov, ktoré môžu vylepšiť vaše stránky iba niekoľkými kliknutiami.

Doplnky WordPress vám umožňujú vylepšiť váš blog a pridať funkciu alebo dva.

Postarajte sa o svoje stránky

Teraz, keď sa musíte starať o svoje vlastné stránky, uistite sa, že vždy robíte maximum, aby ste ich mohli udržiavať.

Nezabudnite si prečítať naše tipy, ako zvýšiť rýchlosť svojich stránok, a skontrolovať niektoré vynikajúce nástroje, ktoré vám pomôžu udržať hladký chod všetkého obsahu..

Často kladené otázky – FAQ

klávesnica
Spoločnosť WooCommerce ovláda 28% všetkých online obchodov na celom svete s doteraz viac ako 30 miliónmi stiahnutí

Čo sa stane s mojím starým blogom WordPress.com?

Starý blog je úplne vo vašich rukách. Môžete ho presmerovať, nastaviť na súkromné ​​alebo úplne odstrániť, ak už nechcete. Vráťte sa späť do tejto príručky a zistite, ako dosiahnuť požadovaný výsledok.

Musím prísť o svojich odberateľov?

Ak používate WordPress.com už dlhšiu dobu, je pravdepodobné, že máte desiatky alebo stovky predplatiteľov. Ak ich chcete zachovať, je to možné, ale budete ich musieť použiť doplnok Jetpack.

Ako dlho musím byť pri migrácii na webe?

Ak ste z tohto sprievodcu urobili všetko, nemusíte mať stránky vôbec! Počas prenosu bude starý blog WordPress.com aktívny, čo znamená, že návštevníci budú môcť otvoriť ľubovoľný z vašich príspevkov, pretože sa nič nestalo. Z tohto dôvodu odporúčame presmerovať / odstrániť / nastavenie na súkromie starého blogu, až keď nový blog úspešne nastavíte..

Už som zaplatil za vlastnú doménu, musím si pri prenose kúpiť novú?

dolár
WordPress s vlastným hosťovaním môžete použiť na vytvorenie internetového obchodu na predaj digitálnych alebo fyzických produktov, prijímanie platieb kreditnou kartou a dodanie / odoslanie tovaru priamo z vášho webu a tiež môžete vytvoriť weby členstva a predávať členstvá za prémiový obsah, kurzy atď. a vytvorte online komunitu na svojom webe pomocou výkonných nástrojov, ako je Google Analytics, na vlastnú analýzu a sledovanie

Nie, nemusíte získať novú doménu. Existujúcu doménu môžete jednoducho preniesť zo starého blogu WordPress.com na nového hostiteľa. V takom prípade sa uistite, že pri získavaní hostiteľa (registrácia pre plán) pridáte svoju starú doménu do možností namiesto registrácie novej. Potom budete musieť zmeniť menné servery tiež.

Môžete mi presunúť môj blog do WordPressu, ktorý vlastníte hostiteľa?

Áno, môžeme to urobiť za vás. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.

záver

Šťastné blogovanie! Nechceme vám venovať príliš veľa času – vieme, že ste netrpezliví pokračovať v ceste na blogovanie, takže si oddýchnite, prihláste sa na prenesenú stránku a nezabudnite udržiavať obsah aktuálny.

Áno, teraz, keď ste začali sami, môže byť ťažšie udržať všetko pekné, ale ak sa niekde zaseknete, nezabudnite navštíviť naše nespočetné príručky o programe WordPress, ktoré vás veľa naučia..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map