Ako napísať obsah blogu

Štatistika využitia platforiem blogov


využitie platformy blogov

Obsahom nového blogu bude návnada, ktorá priťahuje vašich čitateľov. V tejto príručke sa budeme venovať obsahu, ktorý potrebujete napísať pri spustení blogu, a osvedčeným postupom, ktoré by ste mali dodržiavať.

Bez skvelého obsahu zlyhajú aj tie dobre navrhnuté a pevne štruktúrované blogy. Existujú dva bloky, ktoré si musíte robiť starosti, obsah pred spustením a po spustení:

Predbežný obsah

 • Statické stránky: napríklad „About“, „Contact“ atď

 • Obsah bočného panela: obsah, ktorý sa zobrazuje na bočnom paneli vášho blogu (ak ho chcete mať)

 • Stránky kategórie blogu: obsah (približne 100 slov) pre stránky kategórie vo vašom blogu (plus výber kategórií na rozdelenie obsahu)

 • SEO metaznačky: obsah pre názvy a popisy SEO každej stránky (nezobrazené na skutočnej stránke, ale musíte ju mať pripravenú)

Obsah po spustení

48% 100 najlepších blogov Technorati je spravovaných pomocou WordPress
 • Príspevky na blogu: bežné články, ktoré budete písať

 • Základný obsah: toto bude základ vášho blogu

spustenie blogu

Obsah, ktorý potrebujete
spustiť blog

Predtým, ako začnete písať svoje každodenné blogové príspevky, budete sa chcieť uistiť, že statické stránky a ďalšie časti vášho blogu, ako sú bočný panel a päta, sú vyplnené vhodnými informáciami. Pozrime sa na každú z týchto oblastí obsahu.

Statický obsah stránok

Najprv budete musieť vytvoriť stránky so statickým obsahom pre nasledujúce typy informácií.

O stránke

Najtradičnejšou stránkou každého blogu je stránka About. Táto stránka informuje nových návštevníkov vášho blogu o čom to je, kto ste a prečo máte blog o konkrétnej téme. V závislosti od vášho výklenku a vášho štýlu môžu byť poskytnuté informácie „všetky obchodné“ alebo osobné a zábavné.

Kontaktná stránka

94% ľudí zdieľajú obsah blogu, pretože si myslia, že by to mohlo byť užitočné pre iných ľudí

Táto stránka umožňuje návštevníkom vášho blogu kedykoľvek s vami komunikovať. Môže to byť jednoduchá stránka s vašou e-mailovou adresou a odkazmi na sociálne siete, alebo môžete použiť doplnky, ako je kontaktný formulár 7, aby ste mali jednoduchý kontaktný formulár, ktorý môžu návštevníci použiť na komunikáciu s vami bez toho, aby opustili váš web..

Produkty / služby

Blog je lacný a lacný spôsob, ako pozvať čitateľov do vášho sveta a začať konverzáciu s vašou spoločnosťou. 68% spotrebiteľov pravdepodobne trávia čas čítaním obsahu, ktorý vytvára spoločnosť, o ktorú majú záujem

Ak ste svoj blog vytvorili na propagáciu svojej firmy, mali by ste sa ubezpečiť, že existuje stránka s podrobnosťami o tovare a službách, ktoré predávate. Ak už máte webovú stránku svojej firmy, môžete na ňu vo svojom menu uviesť odkaz.

Disclaimer / policy

Aby ste si trochu chránili zodpovednosť, mali by ste zvážiť zrieknutie sa zodpovednosti alebo stránka politiky.

Napríklad, ak píšete blog o zdraví, ale nie ste zdravotníckym pracovníkom, možno budete chcieť vytvoriť vylúčenie zodpovednosti že nie ste lekárom alebo iným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti a odporúčate čitateľom, aby navštívili svojich lekárov kvôli lekárskym informáciám a hodnoteniu.

Budujte dôveru pridaním dobre nasnímanej fotografie do svojho životopisu a do stránky. Vaši potenciálni klienti sa radi pozerajú do očí

Možno budete chcieť informovať návštevníkov svojich webových stránok o tom, že používate analytické sledovanie, Google AdSense, odkazy na affiliate marketing a iné typy obsahu..

Nezabudnite navštíviť najlepšie blogy vo svojom výklenku – najlepšie väčšie -, aby ste videli, na ktoré stránky poskytujú odkazy vo svojom primárnom navigačnom menu a na päte. Je pravdepodobné, že vaši návštevníci budú vo vašom blogu hľadať rovnaké typy stránok.

Obsah bočného panela

Vaša stránka „Kontaktujte nás“ je jednou z najdôležitejších stránok na vašom webe. pre 70% spoločnosti, je to zvyčajne jedna z najnavštevovanejších stránok stránok

Váš bočný panel je menším stĺpcom vľavo alebo vpravo (v závislosti od vybratej témy) hlavného obsahu blogu. Do widgetov bočného panela budete chcieť pridať nasledujúci obsah pre svojich návštevníkov.

predplatiť

Nabádajte návštevníkov svojho blogu, aby sa prihlásili na odber prostredníctvom e-mailu alebo RSS. E-mail je samozrejme najlepší, najmä ak by ste chceli svoj blog speňažiť v budúcnosti. MailChimp je skvelá služba, ktorá sa používa, pretože je bezplatná pre prvých 2 000 odberateľov.

Nezakrývajte odkazy na svoju stránku Kontaktujte nás v rozbaľovacích ponukách, ktoré nie je možné zobraziť bez aktívneho kliknutia na vašu navigáciu

Uistite sa, že je e-mailová adresa hypertextovo prepojená. Po kliknutí sa automaticky otvorí e-mailový klient návštevníka
rozbíjanie noviniek
o

Jednoduchá alebo dvojitá veta o vás a vašom blogu pre nových návštevníkov, ktorí nemusia mať čas na prečítanie vašej stránky O mne. Nechajte svoju fotku v tomto textovom texte pomôcť návštevníkom obrátiť sa tvárou v tvár blogu, či už ste vlastníkom a editorom spravujúcim iných autorov alebo hlavným autorom obsahu..

takmer 40% webových stránok obsahuje nevýrazné vyhlásenia, napríklad „kontaktujte nás“ alebo „radi by sme vás počuli“ a takmer 38% spoločností ponúka iba e-mailovú adresu alebo malý kontaktný formulár pochovaný v dolnej časti svojich webových stránok

61% ľudí sa cítia lepšie o spoločnosti, ktorá dodáva vlastný obsah a s väčšou pravdepodobnosťou nakupuje od tejto spoločnosti

88% ľudí, ktorí čítajú recenziu, aby určili kvalitu firmy
o

Môžete tiež zobraziť odkazy na svoje sociálne profily, aby vás ľudia mohli sledovať. Ikony môžete použiť na zobrazenie každej siete alebo na použitie oficiálnych polí, tlačidiel a symbolov z týchto sietí. Tieto vám pomôžu vybudovať vaše publikum v sociálnych médiách tým, že umožnia ľuďom spojenie s vami bez opustenia vašich webových stránok.

80% tvorcov obchodných rozhodnutí uprednostňujú získavanie informácií o spoločnosti v sérii článkov pred reklamou
Populárne príspevky

Populárna miniaplikácia s príspevkami pomôže nasmerovať návštevníkov na vaše najlepšie časti obsahu. Doplnok Populárne príspevky WordPress vám pomôže vytvoriť tento jednoduchý zobrazovanie príspevkov na základe komentárov a počtu zobrazení.

Začnite svoj príspevok rozprávaním (rozprávanie sa vzdá až 300% viac čitateľov)

Získajte emocionálne. Príspevky, ktoré vyvolávajú emócie, úctu a smiech, sa zdieľajú najviac

najlepšie príspevky


inzerenti

Ak plánujete pridať reklamné bannery do svojho blogu, pridajte ich hneď od začiatku, takže bežní návštevníci nebudú prekvapení, keď začnete získavať inzerentov. Bannery, ktoré ste doteraz používali, môžu odkazovať na produkty, pre ktoré ste pridruženým predajcom, alebo na výrobky, ktoré sa vám jednoducho páčia.

68% kupujúcich uviedli, že často dávajú dôveryhodnosť vzájomným hodnoteniam a spätnej väzbe generovanej používateľmi.60% percentuálny podiel pripisuje obsahu, ktorý vytvorila publikácia alebo analytik tretej strany.
inzerenti

Písomné články, najmä príspevky typu „Ako na to“, ako aj prípadové štúdie, predstavujú druhy obsahu, ktoré poskytujú blogom najväčšiu dôveryhodnosť

Nezabudnite navštíviť ďalšie blogy vo svojom výklenku, aby ste videli, čo sa zobrazuje na bočnom paneli.

Obsah kategórií blogu

Najprv musíte najskôr zvoliť kategórie svojho blogu.

Infografici majú radi a zdieľajú sa na sociálnych médiách trikrát viac ako akýkoľvek iný typ obsahu

cez 50% marketingových pracovníkov, ktorí spravujú obsah, tvrdia, že zvýšila ich viditeľnosť značky, vodcovstvo myslenia, SEO, webový prenos a zapojenie kupujúcich

Ďalším krokom je vytvorenie krátkeho textu pre každú stránku kategórie, ktorú budete mať vo svojom blogu. Text by mohol byť kdekoľvek medzi 50 – 150 slovami. Možno si myslíte, prečo? Pomôže týmto stránkam lepšie sa umiestniť vo vyhľadávačoch.

short-Text

Obsah metaznačiek SEO

Značka Meta je útržok kódu, ktorý obsahuje textové informácie o konkrétnej stránke pre vyhľadávacie nástroje. Tento obsah nie je možné vidieť na skutočnej stránke, ale iba vo vnútri kódu. Je však dôležité vytvoriť správne metaznačky pre každú stránku na vašom webe, aby vyhľadávacie nástroje pochopili, o čom je stránka.

Angažovanosť značky sa zvyšuje o 28% keď sú spotrebitelia vystavení tak profesionálnemu obsahu, ako aj videu produktov generovaných používateľom
seo metaznačky

K jednotlivým príspevkom nepridávajte zoznam značiek bielizne. Namiesto toho premyslite stratégiu označovania. Označte značky ako „Témy“ alebo „Kategórie“ a vyberte 10 až 20 značiek, ktoré predstavujú všetky hlavné témy, ktoré chcete na svojom blogu pokryť. Potom sa držte týchto

Pri vytváraní nových stránok alebo príspevkov vo svojom blogu musíte zaistiť, aby ste zahrnuli nasledujúce metaznačky:

 • Značka názvu – sa zobrazuje na stránke s výsledkami vyhľadávania vo vyhľadávacom nástroji a predstavuje názov stránky pre vyhľadávacie nástroje. Optimálna dĺžka 50 – 60 znakov.

 • Meta popis – informácie, ktoré sumarizujú obsah webovej stránky a sú zobrazené pod nadpisom. Optimálna dĺžka je asi 290 znakov.

Na implementáciu metaznačiek do svojho blogu sa nemusíte učiť kód ani programovanie. Ak ste sa rozhodli ísť s redakčným systémom WordPress, môžete jednoducho nainštalovať jeden z doplnkov SEO, napríklad Váš SEO a pomocou nich môžete na každú stránku pridať potrebné informácie.


obsahový plán

Vytvorenie plánu obsahu

Ak chcete vytvoriť a udržiavať úspešný blog, musíte mať dobre zavedený obsahový plán. Mal by obsahovať všetky podrobnosti týkajúce sa budúcich blogových príspevkov, plánov publikovania, rozvoja publika a oveľa viac. Bez tohto konkrétneho plánu nie je možné udržať popularitu a konzistentnú kvalitu vašej práce.

Nižšie uvádzame presné kroky, ktoré môžete podniknúť na vytvorenie plánu obsahu svojho blogu. Tento príklad použite ako šablónu a upravte ju podľa svojich potrieb a možností.

Krok 1. Vytvorte zoznam tém

Krok 2. Vyberte a pripravte obsah základného kameňa

Krok 3. Vyberte a napíšte 5 až 10 blogových príspevkov

Krok 4. Vytvorte redakčný kalendár a začnite uverejňovať príspevky

Krok 5. Opakujte kroky 2 až 4

Krok 1. Vytvorte zoznam tém

Do tejto chvíle už viete, o čom bude váš blog, a vybrali ste si miesto.

Kvalitný obsah, pravidelné publikovanie, dobrý dizajn a etablovaná prítomnosť na sociálnych sieťach sú hodnotené ako štyri najvyššie faktory určujúce dôveryhodnosť blogu.

Vytváranie zoznamu tém môže znieť ako komplikovaný proces, ale v skutočnosti to tak nie je. A ukážeme vám, ako to môžete urobiť na príklade zo skutočného života. Povedzme, že sa chystáte založiť blog na jogu.

Najjednoduchší spôsob, ako zostaviť tento zoznam, je prísť s rôznymi bodmi pre vaše miesto a zamiešať ich. Tento dokument môžete použiť ako príklad.

O tom hovoríme:

Viac ako 200 miliónov ľudí v súčasnosti používa blokovanie reklám vrátane 16% používateľov webových stránok v USA. Používatelia sú čoraz dôvtipnejší pri hľadaní nechcených reklám pomocou nástrojov, ako je napríklad blokovanie reklám. To môže skomplikovať veci obchodníkom s obsahom, ktorí používajú platené cesty na zvýšenie dosahu svojich snáh v oblasti marketingu obsahu
zoznam tém

Použitím tohto prístupu a prijatím rôznych kombinácií môžete ľahko vytvoriť stovky tém.

69% spoločností hlási, že ich rozpočet na videoreklam sa zvyšuje
tematický prístup

Ďalším krokom je začatie výpisu položiek, ktoré by boli dlhšie a podrobnejšie. Nazýva sa aj základný obsah (o tom budeme hovoriť v ďalšom kroku). Mohli by to byť niektoré príručky alebo návody. Preto neustále spomíname, že by ste si mali vo svojej vášni zvoliť miesto na trhu. Takto bude jednoduchšie vytvárať nápady.

V našom prípade tu je zoznam, ktorý sme dostali pre náš blog o joge.

Do roku 2020 bude mať takmer každá spoločnosť vo svojej organizácii manažéra, ktorý je priamo zodpovedný za celkovú stratégiu marketingu obsahu, napr. Vedúci obsahu, viceprezident alebo riaditeľ obsahu
jóga blog

Teraz vyplňte všetky stĺpce v hlavnej tabuľke. Každý stĺpec uvádza toto:

80% B2B obchodníkov má stratégiu marketingu obsahu. Medzi nimi 32% zdokumentované, 48% nie je zdokumentovaný
tabuľka tém

hĺbka

1. Kratšie príspevky v blogu < 1,000 words

2. Stredné články 1 000 – 2 000 slov

3. Hĺbkové pokyny 2 000+ slov

Priemerný čitateľ trávi iba 37 sekúnd čítanie článku alebo blogu

Kľúčové slová

Hlavné kľúčové slová, na ktoré chcete zacieliť pomocou svojho obsahu.

Odporúčané čítanie: Ako urobiť výskum kľúčových slov

Objem kľúčových slov (KW)

Priemerný počet vyhľadávaní za mesiac prostredníctvom vyhľadávacích nástrojov. Použili sme nástroj SemRush, pretože spoločnosť Google vám poskytuje iba odhadované intervaly objemu prenosu.

Obsah blogu je čoraz dlhší a vizuálnejší. Priemerný príspevok na blogu je asi 1 050 slov

kategórie

Vyberte, do ktorej kategórie uverejníte svoj obsah.

Tu to máte, pripravili ste zoznam tém a uprednostnili ste ich podľa dôležitosti a konkurencieschopnosti. Teraz je čas prejsť na ďalší krok.

Krok 2. Vyberte a pripravte obsah základného kameňa

Ako dlho je typický blogový príspevok?

Ako dlho je typický blogový príspevok?

Príspevky s dlhou formou blogu generujú 9x viac potenciálnych zákazníkov ako krátke príspevky v blogu

Váš hlavný sprievodca (3) bude vašim základným obsahom. Je to obsah, ktorý sa použije ako základ pre váš web, a okolo tohto jadra sa budú písať menšie blogové príspevky.

obsah základného kameňaAk si nie ste istí, ako prísť s témami pre základný obsah, môžete postupovať takto:

29% popredných obchodníkov systematicky opakované použitie a opätovné použitie obsahu.
 • Nápady získate pomocou nástroja Plánovač kľúčových slov Google. Stačí sa prihlásiť do svojho účtu Google alebo si vytvoriť nový, ak ho nemáte. V časti „Nájsť nové kľúčové slová a získať údaje o objeme vyhľadávania“. otvorte kartu „Vyhľadať nové kľúčové slová pomocou frázy, webovej stránky alebo kategórie“, do poľa zadajte kľúčové slovo „joga“ a stlačte tlačidlo „Získať nápady“. Získate zoznam kľúčových slov s ich objemom vyhľadávania.

 • Môžete tiež použiť nástroje ako SemRush a skontrolovať, aké kľúčové slová konkurenti vyhľadávajú na webe, aby získali predstavu o témach. Je to platený nástroj, ale môžete získať dvojtýždňovú bezplatnú skúšobnú verziu. Prihláste sa do nástroja, vložte webovú adresu konkurenčnej webovej stránky, ktorá sa vám páči, a stlačte tlačidlo Preskúmať. Ďalej na ľavej strane vyberte sekciu Najlepšie stránky a začiarknite stĺpec Hlavné kľúčové slová, aby ste získali nápady na kľúčové slová pre vaše témy.

Toto cvičenie by vám malo pomôcť nájsť populárne kľúčové slová a môžete prísť s položkami pre svoj hlavný obsah.

66% blogerov publikujú menej často ako denne, častejšie ako mesačne

Teraz je čas vytvoriť obsah. Dozviete sa veľa o optimalizácii obsahu pre vyhľadávače. Aj keď je dôležité, aby ste svoj obsah optimalizovali pre ľudí, nikdy nedostanete expozíciu, ktorá je potrebná na získanie odkazov a dobré umiestnenie v vyhľadávače. Ak píšete obsah, ktorý ľudia radi čítajú, potom s rastom vašej čitateľnosti získate návštevnosť, sociálne podiely a odkazy.

Krok 3. Vyberte a napíšte 5 až 10 blogových príspevkov

Teraz si môžete vybrať blogové príspevky, ktoré chcete napísať a uverejniť na svojom blogu. Ako sme už uviedli, svoje príspevky napíšete na podporu svojho základného kameňa. V našom prípade, ak vytvoríme „Sprievodca rôznymi druhmi jogy“ ako jadro. Naša séria blogových príspevkov bude „Čo je to typ jogy?“ séria.

V priemere tvoria zložené blogové príspevky 10% všetkých blogových príspevkov a generovať ich 38% celkovej premávky
Písanie blogových príspevkov

Príspevok na blogu je záznam (článok), ktorý píšete na blogu. Môže obsahovať obsah vo forme textu, fotografií, infografík alebo videí.

Uistite sa, že máte vždy pútavý úvod, kvalitný obsah a solídny záver.

Najlepšie postupy písania

Ak sa chcete stať úspešným blogerom v akomkoľvek výklenku, budete sa chcieť riadiť týmito osvedčenými postupmi.

Spoločnosti, ktoré mesačne publikovali 16 alebo viac blogových príspevkov, získali 4,5krát viac potenciálnych zákazníkov ako spoločnosti, ktoré uverejňovali 4 alebo menej mesačných príspevkov
Nastavte si ciele blogov

Ak ste si pre svoj blog nestanovili ciele, nikdy nebudete vedieť, či z blogov vyťažíte maximum. Je vaším cieľom zarobiť si peniaze? Dostať novú prácu? Nájdete ľudí, s ktorými sa chcete spojiť s konkrétnou témou? Definujte svoje ciele v oblasti blogovania a pravidelne sa pýtajte, či vám váš blog pomáha pri ich dosahovaní. Ak nie, opýtajte sa sami seba, ako môžete vylepšiť svoj blog tak, aby ste dosiahli ciele.

Zaviazať sa stať expertom

Bez ohľadu na to, aké sú vaše ciele v oblasti blogovania, ak sa snažíte byť odborníkom vo svojom výklenku, splnenie vašich cieľov bude určite nasledovať. Ľudia, ktorí sú vo svojom výklenku známi ako odborníci, majú tendenciu získať viac uznania a príjmu za svoj obsah. Majú tiež tendenciu mať väčšie publikum a možnosť obrátiť svojich čitateľov na zákazníkov ponúkaním súvisiacich produktov a služieb.

Po napísaní 21–54 blogových príspevkov sa môže zvýšiť prenos blogov
až do 30%
Spojte sa so svojím publikom

Najlepším spôsobom, ako zostať v kontakte so svojimi čitateľmi, je zapojiť sa s nimi. Medzi niektoré spôsoby, ako to urobiť, patrí odpovedanie na komentáre, odpovedanie na otázky z kontaktného formulára, vstup do rozhovorov s používateľmi na sociálnych sieťach a navštevovanie blogov vašich čitateľov, aby zistili, čo ich zaujíma, a zapojili sa do diskusií. Keď to urobíte, budete si budovať silnejšie vzťahy so svojimi čitateľmi a dozvedieť sa viac o tom, čo chcú, čo môže pomôcť inšpirovať váš budúci obsah..


najlepšia štruktúra príspevku

Buďte dôslední a realistickí

Vytvorenie pravidelného rozvrhu uverejňovania príspevkov na vašom blogu pomáha čitateľom vedieť, kedy môžu očakávať, že vás od vás budú znova počuť, či už je to denný, týždenný, mesačný alebo dokonca štvrťročný. Kľúčom k zachovaniu konzistentnosti musí byť realita. Pre jednotlivcov blogerov bude ťažké vytvárať vysoko kvalitný obsah každý deň. Začnite s týždennými alebo dvojtýždennými príspevkami a pracujte si na denných pracovných miestach, ak je to váš konečný cieľ. Len neobetujte množstvo za kvalitu.

Upravte svoju prácu alebo si najmite editora

Pre mnoho ľudí je ťažké vytvoriť obsah – potom ho opraviť a upraviť. V skutočnosti úpravy počas písania môžu brániť vášmu kreatívnemu toku. Korektúra nie je voliteľná. Príspevok blogu plný chybných slov a preklepov sa na vás slabo odráža. Ak nedokážete vykonať tieto úlohy sami, zvážte prenájom virtuálneho asistenta, ktorý to urobí za vás. Je to obzvlášť dôležité, ak nepíšete vo svojom rodnom jazyku. Vaša práca môže mať za následok zvýšenie dôveryhodnosti tým, že pôvodný hovorca jazyka používaného vo vašom blogu upraví vašu prácu. Aj keď obsah blogu nemusí byť dokonalý, musí byť ľahko čitateľný a konzumovateľný.

Napíšte lepšie, práve teraz!

Gramaticky z vás urobí lepšieho autora tým, že nájde a opraví až o 10 minút viac chýb ako váš textový procesor

Krok 4. Vytvorte redakčný kalendár a začnite uverejňovať príspevky

Na udržanie konzistencie nezabudnite použiť nejakú formu redakčného kalendára. Môžete použiť Kalendár Google, Kalendár Outlook alebo jednoduchú tabuľku. Pomocou tohto nástroja môžete spravovať svoje nápady a plánovať svoje obsahové témy pre každý mesiac tak, aby blogovanie bolo niečo, na čo sa zameriavate, nie niečo, čo robíte vo svojom voľnom čase..

Nemusíte zverejňovať každý deň, vyberte postup účtovania podľa svojho rozvrhu. Napríklad môžete uverejňovať svoj základný obsah jeden deň, uverejňovať prvý blogový príspevok nasledujúci deň a uverejňovať blogové príspevky raz týždenne..

redakčný kalendár

75% zobrazení blogu HubSpot a 90% z blogu vedie staré
príspevky

Krok 5. Opakujte kroky 2 až 4

Ako napísať perfektné titulky

Teraz môžete ten istý proces zopakovať. Ak máte viac blogových príspevkov, ktoré môžete písať v súvislosti s prvou časťou základného kameňa, môžete ich aj naďalej písať. Alebo môžete vytvoriť novú podrobnú príručku a začať s ňou vytvárať články. Tento krok je osobnejšou voľbou a budete sa musieť rozhodnúť, aký prístup by pre vás pracoval.

Ako napísať perfektné titulky

Nadpis alebo názov vášho blogového príspevku musí upútať pozornosť potenciálnych čitateľov. Ľudia to môžu vidieť vo svojom informačnom kanáli sociálnych médií alebo vo výsledkoch vyhľadávania. Nezabudnite uviesť hlavnú frázu, ktorú ľudia môžu použiť pri hľadaní témy, ktorú pokrývate.

Tri princípy vírusových titulkov

Nadpis, ktorý použijete, bude zohrávať rozhodujúcu úlohu pri získavaní väčšieho počtu návštev a sociálnych zdieľaní. Dobré titulky nútia ľudí konať, pretože vykazujú jednu z nasledujúcich situácií:

8 z 10 ľudia budú čítať titulok, ale iba 2 z 10 majú tendenciu pokračovať v čítaní zvyšku príspevku.
 • Sociálna mena

 • Praktická hodnota

 • hrozba

Nižšie sú uvedené príklady, ktoré dokazujú body a spĺňajú jedno z kritérií.

Nápady na optimalizáciu vašich titulkov, aby priniesli množstvo dopravy

Pri písaní nadpisu venujte pozornosť jeho tónu a vzhľadu

– Vyberte silné písmo

– Veľkosť titulkov, aby vynikli

Sociálna mena

Čím viac ľudí niečo používa, tým vplyvnejší ľudia niečo používajú. pravdepodobnejšie to budú ľudia napodobňovať.

 • Prečo 1000 účastníkov blogu príde na konferenciu SMX v roku 2019

 • Top 5 tipov pre dobré písanie od Ernesta Hemingwaya

Najobľúbenejšie veľkosti nadpisu sú v rozsahu od 20 do 36 pixlov
Praktická hodnota

Užitočné veci na upútanie pozornosti. Zvýraznite výhodu a sľubujte, že ak niečo podnikne, niečo získa.

Použite farbu na upútanie pozornosti

67% ľudí tvrdí, že čierna je najlepšou voľbou, ktorá im pomôže porozumieť obsahu

Príklady nadpisov:

 • Strávte 10 minút denne a za 2 mesiace budete mať neuveriteľné abs

 • Ako sme získali viac ako 1 000 predplatiteľov z jedného blogového príspevku za 24 hodín

Dĺžka nadpisu

Najlepšia dĺžka nadpisu je 50 až 70 znakov alebo 6 až 8 slov
hrozba

Ľudia často konajú, keď sa potrebujú chrániť pred nejakou hrozbou.

Príklady nadpisov:

 • Varovanie: Kým si toto neprečítate, nekúpite ďalšiu uncu krmiva pre psov

 • 50 dôvodov, prečo si váš web zaslúži sankciu od spoločnosti Google

Tu je podvádzať list, ktorý môžete použiť ktoré vám pomôžu prísť s titulkami.

Užitočné zdroje, ktoré vám pomôžu pri udržiavaní a rozširovaní vášho blogu:
 • Ako začať blog
 • Ako používať WordPress (s videonávodami)
 • Ako propagovať svoj blog a jeho obsah
 • Ako zarobiť peniaze z vášho blogu
 • Najlepšie blogovacie nástroje a zdroje
 • Vyberte sprievodcu názvom domény
 • Vysvetlené webhostingové služby

záver

Ak chcete, aby váš blog prosperoval a rástol, odpoveďou je vytvorenie kvalitného obsahu. Zamerajte sa na kvalitu pred kvantitou, aj keď musíte obetovať frekvenciu a konzistentnosť. Vaši čitatelia za to ocenia.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked