Ako nájsť bezplatné obrázky pre váš blog

Starší používatelia internetu si stále môžu pamätať na web, ktorý bol zameraný iba na písané slovo. Internet začal ako médium založené na texte a určite to nebolo vizuálne príťažlivé. Aj keď ľudia milovali obrázky, jednoducho s nimi nemohli pracovať online kvôli pomalým internetovým rýchlostiam a zatiaľ sa nevyvinuli technológie. A aby som bol úprimný, vtedy neboli digitálne obrázky také dobré.


Dnes nie je možné si predstaviť webovú stránku bez vizuálnych médií. Digitálne snímky všetkého druhu zaplavili internet a dokonca môžete na webe vyhľadávať iba obrázky. Mali by sme hovoriť o tom, čo je Instagram? A hoci fotografie môžu byť prvou vecou, ​​na ktorú si budete myslieť, v skutočnosti existuje veľa rôznych formátov, ktoré môžete na svojom blogu použiť. Existujú infografiky, grafické ilustrácie, schémy, tabuľky, snímky obrazovky, drôtové snímky …

Aká je dôležitosť obrázkov pre váš blog?

Ľudské bytosti spracovávajú vizuálne informácie efektívnejšie ako text
oči
Naše oči môžu registrovať 36 000 vizuálnych správ za hodinu

Začiatočník blogger môže ľahko zabudnúť zahrnúť obrázky do svojich príspevkov. Keď sa sústredíte na to, čo napísať a udržať si svoju novú stránku v poriadku, môže sa zdať, že manipulácia s ďalšími médiami je ohromujúca. Ale ak ignorujete obrázky, robíte veľkú chybu! Prečo? Pre začiatočníkov je 65 percent ľudí vizuálnymi študentmi a 90% informácií prichádzajúcich do mozgu je vizuálnych. Články s obrázkami tiež získajú oveľa viac zhliadnutí ako názory bez obrázkov. Ak to nestačí, tu je niekoľko ďalších dôvodov, prečo sú obrázky pre váš blog dôležité:

vizuálna scéna
Zmysel pre vizuálnu scénu môžeme získať za menej ako 1/10 sekundy
mozog
Vizuály sú v mozgu spracované 60 000 x rýchlejšie ako text
sietnice
40% nervových vlákien sú spojené s sietnicou
 • Vizuálne príťažlivé – hneď ako vložíte prvý príspevok do svojho príspevku, zistíte, ako sa článok náhle vylepšil. To bude samozrejme platiť, ak ste použili správny druh obrázka a ak súvisí s obsahom. Obrázky môžu byť tiež použité ako zlomky textu, takže čitatelia si môžu po niekoľkých odsekoch čiernej farby na bielom texte odpočinúť od svojich očí. Vďaka tomu bude príspevok vyzerať príťažlivejšie a dlhšie.
 • Sociálne médiá – zdieľanie na sociálnych médiách je niečo, čo musíte urobiť, ak chcete so svojím blogom uspieť. Pri zdieľaní článku teda budú stránky sociálnych médií snímať obrázky priamo z vášho článku. Nechcete zdieľať príspevok bez médií, pretože to bude vyzerať neprofesionálne, dosť nudne a mnohí používatelia ho ľahko dostanú preč..
 • Prevádzka vyhľadávacieho nástroja – Všimli ste si, že Google a ďalšie vyhľadávacie nástroje vám umožňujú hľadať obrázky? Ak na svojom blogu použijete obrázky, ostatní ľudia sa budú môcť zastaviť na vašom webe len preto, že našli vo vyhľadávači fotografiu. Úžasné, nie je to tak?
 • Ľahšie pochopenie zložitých informácií– niekedy bude jednoduchý obraz slúžiť na vzdelávacie účely alebo na vysvetlenie niečoho podrobnejšieho. Namiesto písania celého odseku textu môžete jednoducho zobraziť obrázok.

Čo NEDEĽAŤ pri vyhľadávaní obrázkov pre svoj blog?

Aj keď je dôležité, aby ste na svojom novo vytvorenom blogu používali obrázky, musíte to urobiť správnym spôsobom. Aj keď je ľahké stiahnuť akýkoľvek obrázok, na ktorý narazíte, je to veľká ne-nie! Skôr ako vám ukážeme, ako a kde nájsť najlepšie fotografie pre váš blog, ukážeme vám, čo robiť.

Nevyhľadávajte Google

pokuty za autorské práva
V USA sa pokuty za porušenie autorských práv môžu pohybovať v rozmedzí od 200 do 150 000 dolárov a prípadne môžu obsahovať aj trest odňatia slobody, preto je nevyhnutné zabezpečiť, aby ste mali povolenie používať akékoľvek obrázky, ktoré uverejníte na svojich stránkach. V skutočnosti bola spoločnosť Goodreads práve žalovaná za 150 000 dolárov za fotografiu nejasnej chlapčenskej skupiny, ktorú používateľ odovzdal na svoje stránky..

Keď si ľudia uvedomia dôležitosť obrázkov, ich prvým krokom je zvyčajne ísť Vyhľadávanie obrázkov Google a začnite hľadať konkrétne kľúčové slovo. Zastavte sa! Skôr ako urobíte to isté, mali by ste si uvedomiť, že väčšina obrázkov vo vyhľadávaní Google môže byť chránená autorskými právami. Znamená to, že ak snímate iba obrázok zo známeho alebo neznámeho zdroja, skutočne ho kradnete a môžete na to mať následky. V závislosti od obrázka a zdroja, z ktorého ste ich ukradli, vám môžu byť uložené pokuty a dokonca aj právne kroky proti vám. Pred použitím náhodných obrázkov nájdených pri vyhľadávaní obrázkov Google si preto dvakrát premyslite. A nezabudnite urobiť všetko, čo je v vašich silách, aby ostatní zabránili krádeži obsahu z vašich stránok.

Nepoužívajte hotlink

Hotlinking je postup, ktorý vám umožní načítať obrázok z iného zdroja. Namiesto toho, aby ste hostili obrázok na svojej vlastnej stránke (serveri), skutočne ho načítate priamo z inej stránky. A to znamená, že využíva šírku pásma iného webu, ktorý ich stojí peniaze. Je to ako pozerať sa na futbalový zápas z neďalekej budovy bez zaplatenia vstupenky na vstup na štadión.

Na webe, z ktorého pochádza, môžete tiež stiahnuť alebo zmeniť horúci obrázok, takže môžete nevedomky ukázať niečo, čo ste nechceli. Namiesto toho, aby ste boli opatrní pri používaní hotlinkingu, odporúčame vám, aby ste obrázky s priamym odkazom nikdy nevenovali na prvom mieste!

Rôzne druhy obrazových licencií

Skôr ako začnete hľadať obrázky pre svoj blog, mali by ste porozumieť rôznym typom licencií na obrázky. Aj keď existuje veľa webových stránok, ktoré ponúkajú obrázky na stiahnutie, fungujú na základe rôznych licencií:

 • Spravované práva – obrázky s touto licenciou sa zvyčajne dajú použiť iba raz za platbu. To sú najdrahšie kúsky, ale zvyčajne to najlepšie, čo môžete.
 • Royalty Free – vyžaduje, aby ste zaplatili poplatok za obrázok, ktorý potom môžete použiť kdekoľvek a toľkokrát, koľkokrát chcete. Mnoho stránok ponúka predplatné a predáva obrázky v balíkoch.
 • Creative Commons Zero – úplne bezplatné obrázky, ktoré môže použiť ktokoľvek. Niektoré stránky vyžadujú, aby ste uviedli fotografa, takže pred stiahnutím nezabudnite skontrolovať pravidlá.

Aj keď ide o najbežnejšiu licenciu, upozorňujeme, že každá stránka si vyhradzuje právo na zmenu pravidiel. V skutočnosti existuje omnoho viac alternatív k populárnym licenciám a pred platením a sťahovaním obrázkov by ste si mali pravidlá vždy prečítať.

Spravované práva

obrázok na sklade
Vždy používajte oficiálne stránky s obrázkami zásob. V opačnom prípade sa vystavujete väčšej zodpovednosti. Ak nájdete neznámy web na stiahnutie skutočne bezplatného obrázka, môžete sa staviť, že je príliš dobré na to, aby to bola pravda

Tu je niekoľko spoločností, o ktorých ste museli počuť. Tie ponúkajú niektoré z najlepších obrázkov, ktoré môžete získať pre blog, ale buďte pripravení siahať hlboko do vrecka na fotografie spravované právami.

Pros

 • Za obrázok, za ktorý zaplatíte, získate výhradné práva
 • Vysoko kvalitné snímky od profesionálnych fotografov

Zápory

 • Obrázok môže byť použitý iba pre jeden projekt; ak ju chcete znova použiť, musíte za ten istý kus znova zaplatiť
 • Licencie sú veľmi drahé (môžu ľahko dosiahnuť až niekoľko stoviek dolárov)
obrázky
Najslávnejšou spoločnosťou poskytujúcou licenciu na obrázky je Getty Images – založená v roku 1995

Getty Images

Getty Images

Logo peňazí
Väčšina väčších obrázkov bez poplatkov (t. J. Väčšia ako 2 400 pixlov x 3600 pixelov) predáva za asi 600 dolárov za Getty Images a Getty platí svojim umelcom 20% z toho

Getty Images je určite najprestížnejšia spoločnosť zaoberajúca sa obrázkami. Bol to známy spôsob, ako sa toto médium stalo obľúbeným na internete a rýchlo sa prispôsobilo novým technológiám. Na Getty Images sa dajú získať milióny fotografií v prémiovej kvalite, ale cena týchto fotografií zvyčajne znamená, že tento fotografický gigant je k dispozícii iba pre veľké korporácie, ktoré si za jeden obrázok môžu dovoliť aj niekoľko stoviek dolárov. Áno, to je cena získania výlučných práv na obrázok.

Photocase

Photocase

Toto je jedna z najprísnejších spoločností, ktoré sa zaoberajú vysokokvalitnými obrázkami. Ich prísne pravidlá vedú k menšiemu počtu fotografií, ktoré si môžete kúpiť, ale môžete si byť istí, že tieto fotky budú prvotriedne. A zatiaľ čo fotografie vyzerajú úžasne, budete musieť zaplatiť 10-20 dolárov za jeden obrázok. Ceny sa môžu znížiť, ak sa ich rozhodnete kúpiť vo veľkom, takže sa môžu stať dostupnými aj pre menších hráčov v priemysle.

Royalty Free

peniaze
Predaj obrazov online je obrovská záležitosť. Je to také obrovské, že líder v tomto priestore, spoločnosť Shutterstock, má kapitál okolo 2,4 miliardy dolárov

Aj keď stále budete musieť platiť za obrázky bez autorských honorárov (nie sú zadarmo; iba bez licenčných poplatkov), sú pre bežného bloggera oveľa vhodnejšie. Pretože väčšina spoločností ponúka balíčky a predplatné, obrázky sú v porovnaní s tými spravovanými právami dosť lacnejšie.

Pros

 • Cenovo dostupnejšie ako licencie spravované právami
 • Neobmedzené a viacnásobné použitie obrázka
 • Jednorazové poplatky
 • Menej obmedzení

Zápory

 • Nevýhradné, čo znamená, že ostatní ľudia si môžu kúpiť rovnaký obrázok, aký používate

Shutterstock

Shutterstock
Shutterstock má dva rôzne typy licencií: štandardné licencie a rozšírené licencie. V podstate – štandardná licencia je určená na použitie na webe a na propagačné tlačené materiály (napr. Vizitky, brožúry, letáky atď.) Rozšírená licencia sa vzťahuje na produkty, ktoré sa budú predávať za účelom zisku.

Shutterstock

NY
Shutterstock.com založil jediný fotograf v New Yorku, ktorý nahral 30 000 jeho obrázkov na spustenie stránky a potom ich ponúkol na predaj za mimoriadne nízke ceny. Priemerný obrázok v službe Shutterstock sa predáva za 2,43 USD.

Táto spoločnosť predstavila model odberu fotografických fotografií, takže neprekvapuje, že je to jeden z najuznávanejších webových stránok na získavanie obrázkov online. Skutočnosť, že Shutterstock obsahuje takmer sto miliónov fotografií, nemôže urobiť nič iné, len vylepšiť imidž značky. Aj keď si môžete kúpiť obrázky na požiadanie, sú najdostupnejšie, ak si predplatíte mesačný / ročný plán. V závislosti na zvolenom pláne predplatného môžete získať obrázky za 0,20 dolárov!

iStock

iStock
Niektoré weby, napríklad iStockPhoto, automaticky ponúkajú štandardnú právnu záruku, ktorá vám sľubuje vrátenie platby do určitej sumy (10 000 dolárov pre iStock), ale tiež umožňujú používateľom kúpiť rozšírenú právnu záruku za ďalšie náklady, ktorá sľubuje vrátenie platby až do výšky vyššia suma (250 000 dolárov pre iStock)

iStock

ručné
Vždy používajte oficiálne stránky s obrázkami zásob. V opačnom prípade sa vystavujete väčšej zodpovednosti. Ak nájdete neznámy web na stiahnutie skutočne bezplatného obrázka, môžete sa staviť, že je príliš dobré na to, aby to bola pravda

iStock je ďalší obor v odbore, ktorý sa môže chváliť tým, že sa opiera o Getty Images. To je veľká vec! Spoločnosť existuje takmer dvadsať rokov a bola jednou z prvých, ktorá poskytla mikroplatby, ktoré používatelia vždy chceli. iStock obsahuje stovky miliónov obrázkov, ktoré môžete použiť pre každú príležitosť. Existujú rôzne plány, ktoré si môžete predplatiť, a je možné sťahovať obrázky za približne 10 dolárov za kus. Pre mnohých blogerov to môže byť stále drahé, ale je oveľa dostupnejšie ako konkurenti spravujúci práva.

depositphotos

depositphotos

Tvorba a úpravy vektorových obrázkov
Zobraziť Vytváranie a úpravy vektorových obrázkov [Cheat Sheet]

Ďalšia známa spoločnosť, ktorá má dlhoročné skúsenosti. Depositphotos sa zameriaval na Royalty Free obrázky a ponúka celý rad možností predplatného. Ich viac ako 80 miliónov fotografií je usporiadaných do viacerých kategórií, takže môžete ľahko nájsť, čo potrebujete. Spoločnosť ponúka fotografie, vektorové obrázky a videá. V závislosti od plánu, ktorý si vyberiete, môžete získať fotografiu za pouhých 2-4 $ za kus.

StockPhotoSecrets Shop

StockPhotoSecrets Shop

Stock obrázky
Prezrieť obrázky Stock [Cheat Sheet]

Táto fotografická agentúra je venovaná malým a stredným podnikom. Má veľkú knižnicu obrázkov, ktorú si môžete kúpiť v baleniach alebo zaplatením mesačného predplatného. V závislosti od plánu, ktorý si vyberiete, vás budú stáť fotografie v priemere 5 dolárov a ak sa prihlásite na odber, za 0,20 dolárov za obrázok. Ak si nemôžete dovoliť ktoréhokoľvek z väčších hráčov v odbore, ale napriek tomu chcete mať obrázky bez licenčných poplatkov, StockPhotoSecrets Shop môže byť pre vás tou najlepšou voľbou..

Creative Commons Zero (zadarmo)

Obrázky označené licenciou Creative Commons Zero sú úplne zadarmo. Môžete si ich stiahnuť kdekoľvek a kedykoľvek. Táto licencia vám tiež umožňuje používať obrázky v komerčných projektoch, ale nemôžete ich ďalej predávať ako svoje vlastné. Je to určite najobľúbenejšia licencia, ktorú ľudia hľadajú, pretože vo väčšine prípadov sa nemusíte ani registrovať na web, ktorý ponúka obrázky Creative Commons Zero.

Pros

Pri pripisovaní obrázkov, ktoré sú licencované na základe licencie Creative Commons, musíte vždy uviesť nasledujúce podrobnosti
qwas
Názov obrázka alebo fotografie, ak jej bol daný
 • Úplne zadarmo
 • Obrázky môžete použiť vo viacerých (aj komerčných) projektoch
 • Ľahko prístupný
 • Vysoká kvalita

Zápory

 • Rovnaký obrázok môžu používať milióny ďalších blogerov
 • Stále sa musíte starať o obmedzenia
 • Reklamy na webe

Unsplash

písanie
Meno tvorcu obrázka

Unsplash

Zdroj obrázka
Zdroj obrázka

Jedným z najpopulárnejších serverov na získavanie obrázkov je Unsplash. Obsahuje viac ako 500 000 obrázkov a ich počet sa neustále zväčšuje. Pri prvom otvorení programu Unsplash budete pravdepodobne prekvapení kvalitou obrázkov, ktoré môžete získať. A áno, všetky tieto úžasné obrázky sú úplne zadarmo a môžete ich použiť na svojom blogu bez obáv, že vás niekto bude loviť. Je tu však jeden problém. Unsplash je tak populárny, že milióny ľudí používajú obrázky zo služby, takže je pravdepodobné, že ich nájdete na celom webe..

Obrázková licencia
Podrobnosti o licencii na obrázok

Pixabay

Pixabay

Táto bezplatná stránka s fotografiami bola vytvorená bratmi z Nemecka a rýchlo sa stala jedným z najobľúbenejších webových stránok, ktoré ponúkajú bezplatné obrázky pre prakticky akýkoľvek druh projektov. Zameriavajú sa na moderné a autentické obrázky. Všetky fotografie predkladá ich veľká základňa používateľov. V súčasnosti existuje viac ako niekoľko stoviek tisícov obrázkov odovzdaných používateľmi a ich počet sa každým dňom zvyšuje.

Pexels

Pexels

G
Podľa prieskumu 60% zákazníkov kontaktuje firmu, iba ak sa jej obraz zobrazuje vo výsledkoch vyhľadávania

Táto bezplatná stránka s fotografiami bola vytvorená bratmi z Nemecka a rýchlo sa stala jedným z najobľúbenejších webových stránok, ktoré ponúkajú bezplatné obrázky pre prakticky akýkoľvek druh projektov. Zameriavajú sa na moderné a autentické obrázky. Všetky fotografie predkladá ich veľká základňa používateľov. V súčasnosti existuje viac ako niekoľko stoviek tisícov obrázkov odovzdaných používateľmi a ich počet sa každým dňom zvyšuje.

Stock Snap

Stock Snap

Tento populárny web dostáva denne nové bezplatné obrázky. Správcovia spravujú predložené obrázky a vyberajú iba tie najlepšie, ktoré sa zobrazia na webe. Všetko je úplne zadarmo a obrázky môžete použiť pre svoj blog bez otázok. Jednoducho vyhľadajte požadovaný obrázok alebo prehľadajte viacero kategórií na webe. V súčasnej dobe je viac ako 50 000 obrázkov predložených viac ako 5 000 prihlásenými fotografmi.

Gratisography

Gratisography

Za zaujímavým menom je spoločnosť, ktorá zaujala jedinečný prístup k bezplatným obrázkom. Namiesto manipulácie s miliónmi podobných fotografií sa tím v Gratisografii rozhodol byť veľmi vyberavý na fotografie, ktoré sa zobrazujú na ich stránkach. Takže namiesto množstva môžete okrem menšieho počtu úplne jedinečných fotografií. Sú vyberané ručne a musia spĺňať vysoké štandardy kvality. Aby som ich citoval: „Aby sa obraz stal gratisografickým obrázkom, musí priniesť na stôl niečo jedinečné. Samozrejme musí byť dokonale zložený, so správnym množstvom svetla a expozície, s ostrým zameraním na centrálny objekt. ““

Ako sťahovať obrázky?

Ako 2x
Príspevky s najmenej jedným obrázkom získajú 2-násobne viac zdieľaní na Facebooku a Twitteri, ktoré vytvorili ľudia bez obrázkov a obrázky na Facebooku 93% najpútavejších príspevkov v porovnaní s aktualizáciami stavu, odkazmi a dokonca aj videom

Sťahovanie fotografií závisí od lokality, ktorú ste si vybrali. Stránky patriace k spravovaniu práv a bez autorských honorárov vás samozrejme požiadajú, aby ste sa zaregistrovali a zaplatili za plán predplatného (alebo si z nich objednali obrázok). Ale potom je sťahovanie obrázkov skoro rovnaké. Uvidíme, ako zachytiť obrázok od spoločnosti Unsplash, ktorý je úplne zadarmo:

 1. Otvorené Unsplash site
 2. Vyhľadajte obrázok (napríklad „pláž“)
 3. Prezrite si všetky obrázky, ktoré zodpovedajú vášmu dotazu
 4. Kliknite na obrázok, ktorý chcete otvoriť, a otvorte jeho väčšiu verziu
 5. Kliknite na tlačidlo „Stiahnuť zadarmo“

Unsplash

budova
Optimalizujte svoje obrázky tak, aby sa načítali rýchlo. Podľa ich údajov, 47% divákov požadujú dvojsekundovú rýchlosť načítania

Pred nahrávaním obrázkov na vaše stránky je potrebné sa na ne pozerať

Teraz, keď máte obrázok uložený v počítači, ešte pred odovzdaním obrázka do svojho blogu by ste sa mali starať o niečo.

rezolúcia

alt-textové
Pri pridávaní obrázkov do blogu nezabudnite pridať metadáta SEO. Vyhľadávací nástroj nemôže pozerať na obrázok a inteligentne určiť, čo predstavuje, rovnakým spôsobom, ako dokáže interpretovať váš napísaný obsah. Pridanie alternatívneho textu pomáha vašej stránke zvýšiť návštevnosť

Skontrolujte rozlíšenie obrázka. Ak chcete vložiť obrázok do príspevku, budete chcieť, aby jeho šírka bola minimálne 700 – 800 pixelov (šírka závisí od nainštalovaného motívu a môže sa veľmi líšiť). Vždy je lepším riešením nahrať o niečo väčší obrázok – ak používate blogovaciu platformu WordPress, automaticky ju zmenší pre váš príspevok bez straty kvality. Ak však odovzdáte malý obrázok, stane sa rozmazaným, ak sa ho rozhodnete natiahnuť cez celú obrazovku.

Prečítajte si viac informácií o manipulácii s obrázkami vo WordPress

Formát a veľkosť súboru

Obrázky vo vysokom rozlíšení môžu ľahko dosiahnuť väčšie ako 10 MB na súbor. Ak tieto obrázky nie sú správne naformátované, môžu sa ešte zväčšiť. Pred odovzdaním by ste mali skontrolovať veľkosť a formát, najmä ak máte obmedzený priestor na hosťovanie a šírku pásma.

Optimalizujte obrázky pre web

Pri optimalizácii obrázkov pre svoj blog môžete urobiť omnoho viac. Keďže už máme venovaný článok na zlepšenie obrázkov v programe WordPress, nebudeme sa tu zaoberať podrobnosťami.

Záver – aké obrázky sú pre mňa najvhodnejšie?

Dúfame, že vám táto príručka pomohla pochopiť dôležitosť obrázkov pre váš blog. Dúfame tiež, že ste si uvedomili, že krádež obrázkov z vyhľadávania Google a iných webových stránok nie je spôsob, ako začať blog. Ale teraz, keď viete o rôznych akciových weboch a licenciách, ktoré ponúkajú, ako si vybrať jeden pre svoj blog?

Je zrejmé, že ak práve začínate blog a nemáte žiadny rozpočet na obrázky, cesta Creative Commons Zero (zadarmo) je správna cesta. Existujú určité negatívne stránky, ale ak sa budete držať populárnych stránok, ktoré sme spomenuli, nemali by ste mať žiadne problémy. K dispozícii budete mať milióny fotografií a budete môcť pevne spať s vedomím, že nič neukradnete. Hneď, ako sa váš blog začne rozširovať, vám bezplatné obrázky môžu zabrániť v dosiahnutí ďalšieho medzníka.

Ak zistíte, že ste uviaznutí s bezplatnými obrázkami, a môžete si dovoliť pár ďalších dolárov, obrázky bez poplatku sú tou pravou voľbou pre vás. Spravované fotografie sú najdrahšie a tie by mali byť ponechané iba väčším spoločnostiam, ktoré si môžu dovoliť minúť desiatky (ak nie stovky) dolárov za jeden obrázok..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map