Robotu gudrība un tas, kā Jorn Barger izgudroja emuāru veidošanu

jorn-barger-post


Jorn Barger un no kurienes radās “Blog”

Emuāri ir visur. Mūsdienās visiem, ikvienam biznesam un visur ir emuārs, daži darbojas tādās bezmaksas platformās kā Emuāru autors un WordPress, bet lielākā daļa emuāru ir izveidoti pašpiegādātajās platformās, kur jūs vienmēr esat atbildīgs. Ir emuāri par ģimeni, veselību, rakstīšanu, mūziku, jaunumiem, miljons citām lietām, un, jā, emuāri.

Bet tam vajadzēja kaut kur sākties, vai ne? Protams, cilvēki jau kopš pirmās dienas ir pierakstījuši lietas internetā, bet kurš nolēma sākt pierakstīt lietas tīmekļa žurnāla formātā? Šajā sakarā, kurš nolēma, ka to vajadzētu saukt par “tīmekļa žurnālu”?

Ieteicamais lasījums: Kas ir emuārs?

Tas, kas nav īsti vēsturē lielākais pārsteigums, bija inteliģents, nedaudz nepareizi pielāgots, nedaudz traks cilvēks ar patiesi lielisku bārdu.

Jorn Barger Pic

Kas ir Jorn Barger?

Jorn Barger būtībā bija viens no oriģinālajiem datora nerviem. Ohaio štatā, dzimis bezbailīgi, 1953. gadā viņš bija gudrs jauneklis. Pirmo reizi Džorns sastapās un iemīlējās datoros 1964. gadā. Lielākā daļa cilvēku mūsdienās, iespējams, pat neatpazītu Minivac 601 kā datoru, bet vienpadsmit gadus vecais Jorn Barger to izdarīja. Turklāt viņš saskatīja tajā potenciālu.

Džorns vidusskolā studēja matemātiku un zinātnes, pēc tam atgriezās no koledžas uz koledžu, uz universitāti, bet faktiski nekad nedevās iegūt grādu. Tad viņš atteicās no karjeras datoru jomā, lai kādu laiku pavadītu, lai atklātu sevi Saimniecība, slavenā hipiju komūna Tenesī un citās vietās vairākus gadus.

Astoņdesmitajos gados viņš kļuva par programmētāju, rakstot programmatūru lielāko desmitgades daļu, pēc tam sekojot viņa dziļākajai interesei 1989. gadā un uzsākot darbu Ziemeļrietumu universitātē kā mākslīgā intelekta pētnieks.

Šim bitim ir nozīme, jo tas iekļaujas Jorna personīgajā apsēstībā ar ideju analizēt cilvēka uzvedību ar datoru simulācijas palīdzību vai, kā viņš to sauca, “Robot Wisdom”.

Usenet gadi

Reiz, 1980. gadā, pirms Google ienākšanas, pirms AOL, pirms kāds pat nebija domājis to saukt internetā, pirms bija tādas lietas kā dot com, un telefona zvans nozīmēja atvienošanu, bija Usenet. Cilvēki, kuri ir izmantojuši 4Chan, Reddit vai jebkuru tukšu kaulu interneta forumu, to uzskata par pazīstamu, ja ne mazliet par sarežģītu un nesaudzīgu. Usenet bija (un joprojām ir) tikai vieta, kur cilvēki varēja iet un sarunāties, un ar Jorn Barger, sākot ar 1989. gadu, tā bija mājas. Viss sākas kaut kur, internets kā kopiena sākās ar Usenet.

Jorns to uztvēra ar gandrīz obsesīvu dedzības līmeni. Šī bija vieta, kas izveidota, lai izveidotu kopienas, un būtu pieejama tikai citiem tehniķīgiem cilvēkiem. Ja viņu sauktu par tur auglīgu, tas būtu par maz. Jornam ir ieskaitīti vairāk nekā desmit tūkstoši ziņu. Viņš palīdzēja uzrakstīt dažus no agrākajiem BUJ par tādām lietām kā ASCII māksla un aktīvi piedalījās forumos par tik dažādām tēmām kā AI, dziedātājs Keita Buša, un rakstnieks Džeimss Džoiss. Viņš bija labi pazīstams un, pirmām kārtām, labi patika dažus pirmos gadus sabiedrībā. Tomēr, laikam ejot, Jorns sāka izjust personiskas berzes gan darbā, gan Usenet. Līdz 1992. gada beigām tas viss nonāca galvā, un viņš atrada sevi vairs nedarbā Ziemeļrietumos un nokļuva konfliktā savos vecajos forumos Usenet, jo īpaši Keitas Bušas fanu forumā..

Viņš vaino visus pārējos, ka viņi vēršas pret viņu, nevainīgo upuri. Nevar pateikt, vai tā ir taisnība, taču no viņa rakstītajiem rakstiem ir viegli saprast, kā viņš visā tajā nonācis nelietis. Tajā visā ir sava veida nevainīgs pašapziņas trūkums, it īpaši ņemot vērā to, ka viņš 1970. gadu lielāko daļu pavadīja, strādājot, lai apzinātos sevi.

Jebkurā gadījumā viņš atrada jaunu vietu, un tieši šeit viņš pacēlās savā augstākajā augstumā un deva viņa kontā no šīm pagātnes nesaskaņām. Atgriežoties pie savām filozofiskajām saknēm, viņš sauca vietu Robotu gudrība.

Robota gudrības emuāra dzimšana

Koncepcija bija vienkārša, bet jauna. Jorn izveidoja lapu, kas saistīja ar citām ziņām un lapām, dažas no tām Robotu gudrība, daži citur. Katru reizi, kad viņš ievietoja kaut ko jaunu, tas parādīsies lapas augšdaļā, un viss pārējais nedaudz mainīsies. Ritinot uz leju, jūs pārvietojāt atpakaļ laikā.

Tieši šeit Jorn bija iecerējis izveidot savu telpu un izskaidrot savas intereses plašākai pasaulei, viņš cerēja, ka tās sapratīs un atzinīgi novērtēs. Un viņi kādu laiku to izdarīja. Viņš sāka norīkošanu 1995. gadā un turpināja darbu veselu desmit gadu laikā. Šajā laikā, Robotu gudrība mainīja pasaules saziņas veidu.

Viss process, kurā tika apkopotas interesantas lietas no visas pasaules un rakstīts par tām internetā, bija jauna ideja, un tāpēc tam bija nepieciešams jauns nosaukums. Jorn nolēma to dēvēt par “web logging”, kas to arī izveidoja Robotu gudrība, protams, pirmais tīmekļa žurnāls. Tā tas kļuva Robotu gudrības tīmekļa žurnāls, un blogosfēra dzima 1997. gada 17. decembrī.

Robotu gudrība turpināja gūt labumu no Jorn dažādajām interesēm un viņa bagātīgās dabas. Tas tika atjaunināts vienu vai vairākas reizes dienā, un praktiski nebija neviena, kurš kaut kur nespēj atrast savas intereses, un Jorns pārklājās, un tā Robotu gudrības tīmekļa žurnāls pieauga. Patiesi formai, viņš arī ieguva darbu pie pirmā Emuāru veidošanas jautājumi, izlaists 1999. gadā.

BUJ ir vērts izlasīt, jo tas patiešām satur mūsdienu emuāru veidošanas elementus. Jorns Bārgers, nosaucis emuāru, tagad to bija definējis. Tajā viņš cita starpā saka: “Ja jūs domājat par labāku vārdu nekā“ weblog ”, vienkārši sāciet to lietot un pārbaudiet, vai tas pieķeras. Tas viss ir darvinietis. ”

Neatkarīgi no tā, kas cilvēkus ieveda viņa vietnē, tas darbojās. Robotu gudrība kļuva ārkārtīgi populārs, un Jorn atrada sev kaut ko no agrīnas tīmekļa ikonas, kas ir šīs jaunās idejas pionieris. Viņš apkopoja saites uz interesantu saturu. Viss, viss, bija godīga spēle, ja vien tas bija interesanti. Džorns Bārgers sevi uzskatīja par ietekmīgu, nelielu interneta tendenču veidotāju daļu. Tieši šajā statusā viņš iezīmēja emuāru veidošanas vēsturi. Katru dienu viņš noapaļoja labāko saturu, ko varēja atrast, un ievietoja to plūsmas augšdaļā.

Vissvarīgākā daļa no Robotu gudrība bija tāda struktūra. Šī pakārtotā datuma struktūra ir WordPress, Blogger, Facebook un Twitter pamatā; tiešām bija tā, kā sākās Myspace. Kaut kā šis vīrietis, kuram bija grūti uzstādīt, inkrustēja stūrakmeni tam, kas kļūs par sociālajiem medijiem. Protams, tas tiešām bija tikai žurnāls, bet tas bija pieejams ikvienam, kam bija interneta savienojums. Jorn varētu runāt par mākslīgo intelektu, viņa nedaudz grūto bērnību Keitu Bušu vai arī izveidot saiti uz ziņu rakstu, visi vienuviet, visi vienā dienā. Nevajadzēja iekļauties, jo tā bija viņa un viņa vienīgā vieta. Ikviens varēja to izdarīt, un to darīja daudz cilvēku. Katru gadu vairāk.

Jorns Bārgers tam palīdzēja ar savu nenoliedzamo un pievilcīgo entuziasmu par subjektu pārpilnību, taču daudzos viņa personīgajos amatos ir satraukums Robotu gudrība. Ir skaidrs, ka Jorn Barger redz – vienmēr ir redzējis – sevi kā nepiederošu, sevis aprakstītu “oddballu”. Nepāra cilvēks, kurš zināja, ka viņš ir dīvains, bet nekad nav gluži kā, vai kāpēc. Un, iespējams, tieši to cilvēki redzēja viņā, jo ir maz pavedienu, kas caurvij cilvēku pieredzi tik izplatītā veidā kā sajūta, ka mēs visi neesam pilnībā saprotami. Tomēr, kā vienmēr, viņa izceļošanas sēklas tika stādītas.

Ja Jornam bija taisnība un visizteiktākā izdzīvošana ir norma, tad “emuārs” noteikti bija vismodernākais. Kopš tā laika emuārs ir attīstījies, sašķēlies un paņēmis neskaitāmus pēcnācējus. Robotu gudrība, tomēr tas nebija tik piemērots videi, kurā arvien vairāk ieiet interneta kopiena.

Robota gudrības nāve

Ir saprotams, ka, ja jūs sakāt pietiekami daudz, jūs kaut ko sacīsit, lai cilvēkus sadusmotu. Gara slaida sākums no slavas par Robotu gudrība nāca tikai dažus mēnešus pēc tam, kad Bārgers publicēja pirmos blogošanas FAQ, tā paša gada decembrī, kad viņš ievietoja fragmentu no Izraēla Šahaks uz viņa emuāru. Kaut arī Šahaks ir nedaudz diskutabls, tas, iespējams, nebūtu bijis būtisks jautājums, izņemot Bārgeru, kurš spītīgi patiesi veido vai varbūt ir taisnīgs spītīgajai formai, tomēr uzstāja, ka no šī brīža savas vietnes galvenē tiek publicēti paziņojumi, piemēram, “Jūdaisms ir rasisms ir nav savienojams ar demokrātiju ”, kas atsvešināja daudzus lasītājus. Viņš drīz to saīsināja līdz reklāmkaroga tekstam “Jūdaisms ir rasisms”, lielo burtu lietojums saglabājās tāds, kāds tas bija, starp citu.

Protams, tas nemira vienā mirklī. Robota Gudrība iztukšojās kā noplūstošs akumulators, pāris reizes mirgoja un ieslēdzās, līdz Bārgers vairs nevarēja atļauties to darbināt, un tas uz labu laiku tika izslēgts. Mūsdienās Bārgera ceļa izsekošana internetā ir piedzīvojums caur pārtrauktu saišu biezokņiem un domēniem, kuru derīguma termiņš ir beidzies.

Robotu gudrība tagad ir pieejams tikai caur Wayback Machine interneta arhīvi.

Kur ir Jorn Barger?

Pēc laika Džorns Bārgers ir atjēdzies un vairākkārt pazudis – gan fiziski, gan internetā. Abos gadījumos viņš galu galā atkal ir nonācis citā vietā. Viņš bija ieslēgts Blogspot mazliet, tad viņš bija ieslēgts Twitter dažus gadus, bet viņš sajukās, ka cilvēki nobaroja viņa barību, nevis to padziļināti lasīja, un atstāja drausmīgi, lai nekad neatgrieztos. Viņam, domājams, kādu laiku bija Čikāgā, pēc tam viņš tika pārcelts uz Socorro, Ņūmeksikā, mazā pilsētiņā, kur atrodas Ņūmeksikas Tehnoloģiju institūts.

Viņš joprojām atbild uz jautājumiem par Quora vai vismaz kādu personu izmantojot viņa personību ir.

Mantojums

Tātad, Jorn atstāj nepāra mantojumu. Viņš palīdzēja izveidot blogosfēru, nosauca to un definēja, par ko tā kļūs. Viņu vienmēr ir pazeminājusi tā pati intensitāte, kas viņu pamudināja palikt uz modernākajiem tehnoloģiem un tik daudz paveic, atrodoties tur. Viņš ir cilvēks, kurš meklē kopienas un, kad tās neatrod, veido kopienas, lai tikai no tām tiktu piespiests. Neatkarīgi no personīgajiem izaicinājumiem, viņš ir devis milzīgu ieguldījumu internetā. Viņu par savu ietekmi CNET Builder.com atzina (tagad vairs neder) jau pirmajās Web Innovator Awards balvās (tagad vairs neder). Lai arī viņa slava ir kļuvusi neskaidra, takas, kuras viņš aizsvīda pa tuksnesi, ir kļuvušas par dažiem no aktīvākajiem maršrutiem informācijas lielceļā.

Protams, blogošana būtu notikusi ar Jornu Bārgeru vai bez tā un Robotu gudrība– vienkārši nebūtu blogojis.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map