Atšķirība starp emuāra virsrakstu un emuāra domēna vārdu (URL)

emuāra nosaukums salīdzinājumā ar domēna vārdu


Pirms sākat strādāt pie jauna emuāra, jūs, iespējams, vēlēsities to nosaukt. Lai gan jūs varat pavadīt nedēļas idejas izstrādei un pat ieskicēt dažus no pirmajiem jēdzieniem, kas veidos visu emuāru, nav īsti ieteicams ievietot emuāru tiešsaistē bez nosaukuma.

Bet, kad jūs nolemjat, ir pienācis laiks savam emuāram dot vārdu, jums jāzina atšķirības, kas mulsina daudzus iesācējus – emuāra nosaukums un domēna nosaukums nav vienas un tās pašas lietas!

Emuāra nosaukums

Kad jums rodas ideja par emuāru, iespējams, jums patiks nosaukums. Tas var būt viss, ko vēlaties, un jums nav jāpārbauda interneta pieejamība. Piemēram, ja jūsu vārds ir Jānis un jūs sākat emuāru, jūsu emuāra nosaukums var būt kaut kas tik vienkāršs kā “Jāņa pārtikas emuārs” (mēs ceram, ka jums ir dažas labākas idejas nekā mums).

Emuāra nosaukums

Emuāra nosaukumu var mainīt jebkurā laikā. Ja jūs kādreiz nolemjat mainīt virsrakstu, jūs esat tikai viena no iespējām. Tā kā iestatījumi ir atkarīgi no izmantotās CMS, visus tos šajā rakstā nav iespējams izpētīt. Tāpēc parādīsim, kā mainīt emuāra nosaukumu WordPress:

 1. Iet uz Iestatījumi -> Vispārīgi
 2. Laukā “Vietnes nosaukums” ievadiet vēlamo virsrakstu
 3. Saglabāt izmaiņas

WordPress vispārējie iestatījumi - emuāra nosaukums

Parasti tas ir viss, kas nepieciešams, lai mainītu jūsu WordPress emuāra virsrakstu. Lielākā daļa motīvu un spraudņu izmantos šo opciju, lai vajadzības gadījumā parādītu emuāra virsrakstu, taču, ja vēlaties uzzināt vairāk, neaizmirstiet pārbaudīt mūsu WordPress ceļvežus.

Emuāra domēna vārds (URL)

Lai varētu parādīt savu emuāru sabiedrībai, jums būs nepieciešama lieliska tīmekļa mitināšanas kompānija, kas parūpēsies par jūsu vietni. Šī ir vieta, kur atradīsies jūsu faili. Mēs ļoti iesakām Bluehost visām jūsu mitināšanas vajadzībām. Bet jums būs jāreģistrē arī domēna vārds, kas tiks piešķirts jūsu vietnei.

Iedomājieties domēna vārdu kā sava emuāra adresi. Tāpat kā jūsu mājai ir unikāls ielas nosaukums un numurs, kas to identificē, arī jūsu emuāram ir jābūt unikālai adresei. Šī adrese ļaus ikvienam internetā (gan cilvēkiem, gan mašīnām) atpazīt jūsu emuāru pēc tā unikālās atrašanās vietas (domēna nosaukuma).

Atšķirībā no emuāra nosaukuma, kuru jebkurā laikā var mainīt, un tam nebūs lielas ietekmes uz vietni, domēna vārds ir tas, ko vēlēsities saglabāt mūžīgi. Viss, ko darāt ar savu emuāru, tiks piešķirts šim domēna vārdam, tāpēc tā maiņa faktiski nozīmētu jaunu sākumu. Un tas nav kaut kas, ko jūs vēlēsities darīt pēc gadiem, smagi strādājot pie emuāra. Piemēram, ja kāds cits ir izveidojis saiti atpakaļ uz jūsu emuāru un jūs mainījāt domēna vārdu, šī saite vairs nedarbosies un persona, kura noklikšķināja, lai nokļūtu jūsu vietnē, nonāk tukšā lapā, kurā tiek parādīta kļūda.

Jūsu vietnes adrese

Tāpēc ir svarīgi izvēlēties domēna vārdu, kurš jums patiešām patīk un kuru vēlaties jau no paša sākuma. Tas ir vieglāk pateikt nekā izdarīt. Kāpēc? Tā kā domēna vārdiem jābūt unikāliem, varat iedomāties, ka tik daudz no tiem jau ir reģistrējis kāds cits. Piemēram, var būt tikai viens www.firstsiteguide.com. Tā kā domēns jau pieder mums, neviens cits to nevar iegūt.

“Jāņa pārtikas emuāra” piemērā Jānis, iespējams, vēlētos, lai viņa domēna vārds būtu kaut kas līdzīgs www.johnsfoodblog.com. Bet jūs varat arī reģistrēt dažādus domēna vārdus, piemēram:

 • johnsfoodblog.net
 • johns-food-blog.org
 • jfblog.com

Šajā gadījumā, kaut arī jūs varētu reģistrēties kaut kas līdzīgs www.jfblog.com (jo, iespējams, tiek ņemts pirmais), jūsu emuāra nosaukums joprojām var būt “Jāņa ēdiena emuārs”. Tātad visi, kas ievadīs domēna vārdu, varēs redzēt pilnu emuāra nosaukumu, kuru iestatījāt.

Vai man var būt bezmaksas domēns??

Ja vēlaties nopietni uzskatīt savu emuāru, jūs vēlēsities maksāt par domēna vārdu. Jebkurš no iepriekšminētajiem piemēriem maksās jums naudu. Bet, maksājot par domēna vārdu, jūs varēsit izvēlēties sava emuāra adresi un personalizēt to atbilstoši savām vēlmēm.

Kaut arī jums viegli var būt bezmaksas domēns, parasti tie ir apakšdomēni. Piemēram, ja mitināt savu bezmaksas emuāru vietnē WordPress.com, jums var būt arī bezmaksas domēna vārds. Bet tādā gadījumā jūs nevarēsit izvēlēties kaut ko unikālu, piemēram, piemērus, kurus mēs parādījām. Tā vietā jūs varēsit izvēlēties tikai vārda pirmo daļu. Tā vietā, lai būtu kaut kas unikāls, piemēram johnsfoodblog.com, jums var būt tikai johnsfoodblog.wordpress.com (ja vien kāds cits pārtikas cienītājs to jau nav apgalvojis).

Apkopojot to

Kaut arī gan emuāra nosaukums, gan domēna vārds ir svarīgi, nepārprotami pastāv milzīgas atšķirības. Abi vārdi tiek izmantoti emuāra identificēšanai, taču emuāra nosaukumu jebkurā brīdī var viegli mainīt, kamēr domēna vārds nav kaut kas, kas jums būtu jāmaina (retos gadījumos cilvēki maina savus URL, taču tas nav tas, par ko jums vajadzētu uztraukties) punkts).

Emuāra nosaukums ir tikai vārds, kas tiek izmantots emuāra identificēšanai, un domēna vārds ir jūsu emuāra adrese, kuru gan cilvēki, gan meklētājprogrammas izmantos, lai atpazītu jūsu vietni citu tiešsaistē atrodamu emuāru skaitā..

Izveidot emuāra virsrakstu un domēna vārdu, kas jūs identificēs internetā, nav viegls uzdevums. Lai iegūtu kaut ko interesantu un tomēr unikālu, nepieciešams laiks un iztēle. Kad esat izvēlējies un iegādājies savu domēna vārdu, noteikti reklamējiet savu emuāru līdz izmantojot pareizos hashtagus sociālajos tīklos, piemēram, Instagram, lai jūs varētu iegūt daudz atzīmju Patīk un sākt pelnīt naudu ar savu emuāru.

Ja jūs joprojām cīnāties ar sava emuāra domēna vārda atrašanu, vienkārši apskatiet šos emuāru vārdu ģeneratorus, kas jums palīdzēs, ierosinot idejas un pārbaudot domēna vārda pieejamību.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map