8 emuāru un emuāru veidotāju veidi. Kāds tips ir tavs?

emuāru veidi


Emuāru veidošanas pasaulē ir dažāda veida emuāri un emuāru autori, kuri blogo, lai sasniegtu noteiktus mērķus. Ja esat nolēmis izveidot emuāru, bet neesat pārliecināts, ko risinās jūsu emuārs, tad var palīdzēt identificēt emuāru veidotāju, par kuru vēlaties kļūt. Šajā rakstā mēs apskatīsim esošos emuārus un emuāru veidotājus un to, kā katrs cenšas gūt panākumus emuāru veidošanas pasaulē.

1. Personīgie emuāri

personīgais

Kad emuāru veidošana sākās 90. gadu beigās, pirmais blogeru veids parādījās tiešsaistes dienasgrāmatu blogeri. Tie bija cilvēki, kuri vēlējās izmantot ikdienas žurnālu tiešsaistē, lai auditorijai dalītos pieredzē, sajūtās un visdziļākajās domās. Personīgajam emuāru veidotājam nebija noteikumu, kas jāievēro, vai tēmu, kuras ievērot. Viņu emuāri bija viņu dienasgrāmatu atvērtās lappuses, ievadīti, izmantojot tekstapstrādes programmu, un publicēti vienkāršās HTML lapās.

Personīgie emuāru autori šodien mēdz ievērot to pašu trajektoriju, kaut arī viņiem vairs nav jācīnās ar šķēršļiem, kas traucē iekļūt tīmekļa vietnes izveidošanā. Viņi var izmantot Emuāru autors, WordPress, Tumblr, un līdzīgi tīkli, lai mazāk nekā piecpadsmit minūtēs izveidotu emuāru un sāktu dalīties ar savu spožumu pasaulei.

Ko tad raksta personīgais emuāru autors? Viss. Daži pievērsīsies īpašai interesei, piemēram, hobijam. Daži koncentrēsies uz kaut ko aizrautīgu, piemēram, politiku. Daži pievērsīsies cēloņiem, piemēram, cīņai ar vēzi. Daži pievērsīsies visam, kas viņiem prātā, brīdī, kad viņi sāks jaunu emuāra ziņu.

Veiksmīgs personīgais emuārs

Personīgā blogera panākumi ir citu cilvēku atrašana, lai dalītos savos rakstos. Labākais veids, kā izveidot kopienu personīgam emuāram, ir atrast citus personiskos emuārus, kuriem ir tāda pati interese. Kad esat viņus atradis, sāciet komentēt viņu emuārus un sazināties ar viņiem sociālajos medijos. Pieaugot mijiedarbībai ar citiem personīgajiem emuāru autoriem, viņi sāks sadarboties ar jūsu emuāra ziņām.

Laba personīgā emuāra piemērs:

2. Biznesa emuāri

Biznesa plāns

Biznesa emuāru autori ir tie, kas blogo par savu biznesu. Tas varētu būt bizness, kas viņiem pieder, vai uzņēmums, kurā viņi strādā. Biznesa emuāru autora mērķis ir iegūt lielāku ekspozīciju, trafiku un galu galā klientus savam biznesam. Atšķirībā no personīgā blogera, viņu rakstīšana ir mazāk koncentrēta uz sevi un vairāk vērsta uz viņu biznesu un nozari.

Biznesa emuāru autors rakstīs par tēmām, kas piesaistīs viņu ideālos klientus. Piemēram, poligrāfijas uzņēmuma darbinieki rakstīs emuāru saturu, kas paredzēts citiem biznesa īpašniekiem, kuri darbojas vizītkaršu, skrejlapu, brošūru un citu drukas pakalpojumu tirgū. Emuāra ierakstos būs tādas tēmas kā “Kā noformēt lielisku vizītkarti”, “Tipogrāfija 101” un “Brošūras izveidošana, kas veicina jūsu biznesu”.

Veiksmīgs biznesa emuārs

Biznesa blogera panākumi ir piesaistīt lasītājus, kuri galu galā abonēs savu e-pasta sarakstu, iesniegs svina veidlapu vai veiks pirkumu. Labākais veids, kā izveidot biznesa emuāra kopienu, ir identificēt cilvēkus, kuri, visticamāk, kļūst par jūsu uzņēmuma klientiem, un izveidot saturu, kas viņiem šķistu interesants. Tad pārliecinieties, ka katrs satura saturs liek šiem cilvēkiem vēlēties uzzināt vairāk par jūsu produktiem un pakalpojumiem.

Laba biznesa emuāra piemērs:

3. Profesionālie emuāri

profesionāls

Profesionāli emuāru autori ir tie, kas blogo, lai pelnītu naudu tiešsaistē. Citiem vārdiem sakot, viņu karjeras mērķis ir nopelnīt algu, izmantojot emuāru veidošanas centienus. Profesionāli emuāru autori mēdz izmantot dažādas monetizācijas stratēģijas, lai sasniegtu šo mērķi, ieskaitot attēla reklāmu pārdošanu, informācijas un digitālo produktu izveidi, citu cilvēku produktu reklamēšanu par komisiju un tamlīdzīgus.

Profesionāliem emuāru autoriem ir tendence koncentrēties vai nu uz vienu emuāru, vai arī uz daudziem nišām, lai izveidotu ieņēmumus. Katram emuāram ir jābūt potenciālam piesaistīt lielu auditoriju, radīt lielu trafiku un būt labi piemērots reklāmdevējiem un produktu pārdošanai..

Veiksmīgs profesionālais emuārs

Profesionāla emuāru autora panākumi ir atkarīgi no viņu monetizācijas mērķiem. Tiem, kas vēlas nopelnīt naudu, izmantojot reklāmu, būs nepieciešama liela trafika plūsma no auditorijas, kuru interesē konkrēta tēma. Piemēram, populārs personīgo finanšu emuārs, iespējams, piesaistīs auditoriju, kuru gribētu redzēt reklāmdevēji no pensiju uzkrāšanas uzņēmumiem, bankām un līdzīgiem uzņēmumiem. Papildus reklāmai personīgo finanšu emuāru autors varētu arī gūt peļņu, izveidojot kursu par personīgajām finansēm vai kļūt par filiāli citiem, kuriem ir personīgo finanšu kursi.

Laba profesionāļu emuāra piemērs:

 • 4 stundu darba nedēļas un dzīvesveida dizaina emuārs no plkst Tims Feriss.

4. Nišas emuāri

niša

Ne tikai koncentrējas uz plašām tēmām, bet arī nišas emuāri ir ļoti specifiski! Dažas no nišu emuāru idejām varētu būt emuāru veidošana, apmācības programmas ar savu svaru, dzejoļu rakstīšana, kā arī franču buldogu cienītāji. Jā, tas var būt tik specifisks!

Izmantojot nišas emuāru, jūs varat vairāk koncentrēties uz noteiktu tēmu, tādējādi padarot pētījumu diezgan vieglu. Vieglāk ir noteikt šīs nišas stiprās un vājās puses un rakstīt par lietām, kuras jūs zināt vislabāk. Varat arī izmantot šo emuāru un mainīt savu aizraušanos ar mazu personīgu biznesu.

Veiksmīgs nišas emuārs

Ir svarīgi izvēlēties tēmu, kas jums patīk un kuru jūs aizraujat. Tiecieties pēc veiksmes, laimes, drošības un atzīšanas. Izvēloties sev interesējošo nišu un savu viedokli, jūs varēsit novietot savu emuāru un atšķirt to no citiem nišas emuāriem. No otras puses, ir svarīgi arī noteikt nišas lielumu. Pat ja jūs uzskatāt, ka jums ir lieliska emuāra ideja, gūt panākumus būs grūti, ja vien jūsu tirgus niša nepiesaistīs pietiekami daudz cilvēku. Jūs nevēlaties, lai jūsu niša būtu par mazu vai par lielu.

Laba nišas emuāra piemērs:

Daži populāri nišu emuāri:

Dzīvesveida emuārs

Lai arī stingri noteikta niša, dzīvesveida emuārs ļauj jums pievērsties desmitiem tēmu. Tas ir patiešām efektīvs veids, kā īsā laikā uzkrāt sekotāju bāzi un palielināt datplūsmu.

Mājas dekoru emuārs

Cilvēkiem patīk uzzināt par visiem tiem mazajiem projektiem, kurus viņi paši var veikt savās mājās. Tāpēc ļoti populāri kļuva DIY mājas dekoru emuāri. Viņu piedāvātās tēmas svārstās no sienas rotājumiem līdz individuāli izgatavotiem gaismas ķermeņiem.

Veselības emuārs

Emuāri par veselību pēdējā laikā ir kļuvuši ļoti populāri. Konkurence šajā nišā ir ļoti sīva, taču tas nenozīmē, ka jums neizdosies gūt panākumus. Ir daudz vietas vērtīgai informācijai, padomiem, padomiem un atbalstam.

Vecāku emuārs

Vecāki ir ļoti populāra niša, kas ir piemērota arī iesācēju blogeriem. Ir tik daudz tēmu, kuras jāapskata, un ilgtermiņā monetizācija arī nav problēma, jo ir desmitiem produktu, kas paredzēti vecākiem un bērniem.

Šūšanas emuārs

Kurš būtu domājis, ka tur ir milzīga auditorija, kas gaida saturu par adīšanu un šūšanu, vai ne? Amatu blogošana ir kļuvusi par milzīgu lietu, un šūšanas niša ir ļoti populāra.

Reliģisks emuārs

Ļoti populāri ir arī reliģiski emuāri. Šeit cilvēki var atrast gudrības vārdus un sazināties nozīmīgā līmenī. Tur ir daudz reliģisku emuāru.

5. Apgriezti emuāri

atpakaļgaitā

Reversie vai viesu mitināšanas emuāri ir unikāls, bet mūsdienīgs emuāru veids. Tā vietā, lai īpašnieks izveidotu saturu, saturu piegādā sabiedrība. Apgrieztā emuārā ir komanda, kas regulē ziņas, novērš nepatīkamu mijiedarbību un veicina lēnas tēmas, lai panāktu lielāku interaktivitāti. Neskatoties uz to, ka viesu mitinātāju emuārā lielākoties ir viesu rakstnieku saturs, īpašniekam ir jāraksta arī savi ziņojumi. Ņemiet vērā, ka dažāda veida emuāru autoriem ir atšķirīgas idejas saistībā ar emuāru veidošanu.

Faktiski jebkuram emuāru veidotājam vajadzētu meklēt emuārus savā jomā, kur viņš vai viņa var kļūt par emuāru veidotāju. Tas palīdzētu jums piesaistīt jūsu emuāra apmeklētājus, un daži tiešsaistes mitinātāja emuāra lasītāji var kļūt par jūsu sekotājiem.

Veiksmīgs reversais emuārs

Šeit triks būtu tas, kā jūs piesaistīt dažādus rakstniekus, kuriem jau ir reputācija tiešsaistē, un vairumā gadījumu viņi palīdzēs jums reklamēt jūsu emuāru, kopīgojot saturu, ko viņi ir ievietojuši savām auditorijām, parasti sociālajos medijos. Sākotnēji jums būs jāveido labs moderēšanas plāns, lai katru dienu varētu parādīt viesu saturu.

Laba reversā emuāra piemērs:

 • Vidēja ir quirky reverss emuārs, kura popularitāte arvien pieaug.

6. Pievienojieties emuāriem

Pievienojieties

Affiliate emuāru autori ir tie emuāri, kas ģenerē filiāļu mārketinga komisijas. Tā vietā, lai izveidotu savus produktus, viņi raksta emuāra ziņas, kurās tiek pārskatīti citu produkti. Mērķis ir mudināt apmeklētājus iegādāties šos produktus, izmantojot emuāru autora saistīto saiti, ļaujot emuāru veidotājam nopelnīt komisiju, kā norādījis produktu veidotājs.

Filiāļu blogeris parasti raksta atsauksmes par saistītajiem produktiem. Daži vienā vietnē uzrakstīs daudz atsauksmju, bet citi izveidos vietnes, kas veltītas viena konkrēta filiāles produkta reklamēšanai. SEO ir svarīga procesa sastāvdaļa, jo filiāļu emuāru autoriem ir nepieciešami viņu pārskati, lai meklēšanas rezultātos ierindotos pirmajā vietā.

Veiksmīgs filiāles emuārs

Filiāļu emuāru autora panākumi ir nodrošināt, ka viņu saistīto produktu pārskatus lasa tie, kas, iespējams, iegādājas šos produktus. Viņi arī strādā, lai izveidotu plašu adresātu sarakstu, lai reklamētu filiāļu produktu izlaišanu ar īpašiem abonentiem. Daži filiāļu tirgotāji jums pateiks, ka viņu ieņēmumu galvenais avots ir viņu e-pasta saraksts.

Veiksmīga filiāles emuāra piemērs:

7. Mediju emuāri

mediji

Multivides emuārus nosaka saturs, ko tie rada. Ja jums patīk video emuāri, tad jūs esat žurnālists. Ja jūs veidojat saturu no citām vietnēm, jums ir saite. Ja savā emuārā ievietojat fotoattēlus vai mākslas skices, jūs mitināt fotoattēlu emuāru vai mākslas emuāru.

Šis emuārs ir populārs dažādu jomu cilvēku vidū. Jaunākais pūlis ieraksta savu video spēli un dalās tajā ar cilvēkiem, kurus interesē šī spēle. Fotogrāfi var dalīties ar tonnām attēlu, ko viņi ir uzņēmuši pēdējā ceļojumā. Cilvēki, kuriem ir aplāde, var ievietot pēdējās ierakstītās epizodes audio failus.

Veiksmīgs mediju emuārs

Viens no svarīgiem faktoriem šeit būtu emuāru veidošanas platformas izvēle, kas būtu piemērota jūsu vajadzībām. Un varbūt atrodiet tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzēju, kas ļautu jums saglabāt lielāka izmēra failus, neuzliekot par to naudu.

Veiksmīga mediju emuāra piemērs:

8. Ārštata emuāru autori

ārštata
Ārštata emuāru autori ir tie, kuriem maksā par pakalpojumu sniegšanu, piemēram, satura rakstīšanu citiem uzņēmumiem. Ja jūs meklējat veidu, kā saņemt samaksu par rakstīšanu kā pakalpojumu, un jums ir pieredze emuāru veidošanā, ārštata emuāru veidošana ir veids, kā iet.

Ārštata emuāru autori apskata tēmas, kuras nodrošina viņu klienti. Daži sevi pārdod kā ekspertus noteiktā nozarē vai nišā, bet citi sevi pārdod kā vispārīgus rakstniekus, kuri kaut ko var aptvert ar nelielu izpētes darbu. Eksperti no konkrētas nozares vai nišas mēdz iekasēt maksu vairāk nekā vispārēji rakstnieki.

Veiksmīgs ārštata emuāru autors

Ārštata emuāru autora panākumi ir veidot portfeli, kas padara tos pievilcīgus uzņēmējiem un uzņēmumiem, kuriem vajadzīgs kvalitatīvs saturs, kas rakstīts sava uzņēmuma emuāram. Izņemot spoku autorus, ārštata emuāru autori var izmantot savu darbu citu klientu labā kā atspēriena punktu, lai iegūtu jaunus klientus. Tā kā viņi kļūst arvien pieprasītāki, ārštata emuāru autori var iegūt lielākus līgumus un nopelnīt iztiku kā brīvmākslinieks.

Veiksmīga ārštata emuāru autora piemērs:

 • Žans skrien Kaķu koda kods un piedāvā tīmekļa attīstības pakalpojumus.

Gatavs sākt savu emuāru?

Lai izveidotu savu personīgo emuāru, to var izdarīt tik ātri. Izvēloties sava emuāra nosaukumu un emuāru veidošanas platformu, jums būs jāizvēlas tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzējs. Visiem jaunajiem emuāru autoriem mēs iesakām Bluehost – uzņēmumu, kura pārziņā ir vairāk nekā 2 miljoni vietņu visā pasaulē. Jūs iegūsit a bezmaksas domēna vārds kad pierakstāties pie viņiem un ja jums nepatīk viņu pakalpojumi, viņi piedāvā 30 dienu naudas atdošanas garantija.

Ieteicamais rīks:

Tiklīdz esat palaidis savu jauno emuāru, jums tas ir jāpārliecina nākotnē, lai nodrošinātu, ka jūsu ceļā nebūs lielu šķēršļu. Jūsu redzei jābūt ilgtermiņa. Tas, ko jūs šodien darīsit, nākotnē ietekmēs jūsu klātbūtni tiešsaistē.

Secinājums

Šie ir galvenie emuāru veidi, taču ir vēl daudz ko atklāt. Ir arī kopienas emuāri, bezpeļņas emuāri, tiešsaistes tīmekļa kameru emuāri, tiešsaistes spēļu ekrāna tiešraides emuāri, ierīču tipa emuāri, apraides emuāri, dažādi video emuāri un visu veidu sajaukumi. Cerams, ka jums vajadzētu būt iespējai izvēlēties savu veidu un sākt savu emuāru, lai sāktu emuāru veidošanas braucienu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map