Tinklaraščių istorija – išsami chronologija

tinklaraščių istorija


Internetinis dienoraščių rašymas yra internetinė žurnalų veikla, kurioje rašytojai dalijasi savo nuomone tam tikra tema dėl asmeninių ar verslo priežasčių. Remiantis neseniai atliktu tyrimu, nuo jo įkūrimo 1993 m. Nuėjo ilgas kelias, kurį galima padaryti išvada, kad tyrinėtojai tikisi, kad JAV iki 2020 m..

Ankstyvaisiais metais internetiniai dienoraščiai atsirado asmeniniuose dienoraščiuose ar internetiniuose puslapiuose, kur žmonės rado paguodą, leisdami savo jausmus ir istorijas. Tačiau šių dienų tinklaraščiai yra ne tik asmeniniai dienoraščiai; jie parašyti siekiant pritraukti klientus, kurti prekės ženklus ir pateikti žmonėms naujienas, paskalų ir įdomių faktų.

Tačiau kaip tinklaraščiai tapo tokie populiarūs? Kaip jie atsirado ir kaip jie vystėsi nuo pat įkūrimo?

Skaitykite toliau, kai tyrinėsime internetinių dienoraščių istoriją ir kur ji bus nukreipta ateityje.

Internetinių dienoraščių istorija – laiko vaizdas

Tinklaraščių sudarymo laiko istorija

Dienoraščiai yra neatsiejama skaitmeninio pasaulio dalis – visi juos skaito, remdamiesi naujienų istorijomis, faktais ar žiniasklaidos, pramogų ar dabartinių įvykių temomis. Tačiau internetiniai dienoraščiai apėmė ilgą kelionę čia – ji smarkiai pasikeitė iš praeities, kai tinklaraščiai buvo rašomi tik dėl asmeninių interesų.

Šiandien dienoraščio įrašus sudaro vaizdai, infografijos ir daugybė informacijos, o ne tik tekstas.

Gimsta dienoraštis! Ankstyvieji metai (1993–1997)

gimsta dienoraštis

Pradinė statistika yra diskutuotina, nes internetinėmis duomenų bazėmis ir archyvavimo trūkumu dar ankstyvosiose dienoraščių dienose. Tarp originalių to meto tinklaraštininkų Justinas Hallas, Swarthmore’io koledžo studentas, 1994 m. Sukūrė svetainę, pavadintą links.net, savo straipsniams publikuoti. Šie rašiniai sutelkė dėmesį į jo gyvenimo detales, kuriomis jis pasidalino su savo kolegomis studentais ir skaitytojais.

Tinklalapį sudarė trumpi įrašai su bendromis nuorodomis, suteikiančiomis prieigą prie jo darbo ir kitų svetainių. Dešimt metų po debiuto jis buvo tituluotas „Asmeninių tinklaraštininkų įkūrėjas“ autorius „The New York Times“. Remdamiesi Justino pėdomis, daugelis žmonių pradėjo tinklaraščius įvairiomis temomis. Terminas „tinklaraštis“ dar nebuvo sugalvotas ir šios svetainės buvo nurodomos kaip „internetiniai dienoraščiai“ arba „asmeniniai puslapiai“.

1997 m. Terminą „internetinis dienoraštis“ sukūrė įtakingo internetinio dienoraščio „Robot Wisdom“ pagrindinis vadovas Jorn Barger. Tinklaraštis buvo dviejų žodžių junginys – žurnalas reiškia rašytinę dokumentaciją ir žiniatinklį, paimtą iš žiniatinklio.

Tai sudarė pagrindą naujai internetinių dienoraščių rašymo erai, dėl kurios atsirado daug internetinių dienoraščių platformų.

Augimo metai (1998 – 2002)

Internetinių dienoraščių istorija 1998 - 2002

Ankstyvaisiais metais tinklaraštininkai turėjo rašyti savo svetainių kodus, pridėti naują HTML puslapį prie serverio su kiekvienu įrašu arba atnaujinti pagrindinį puslapį naujomis nuorodomis.

Bet po kurio laiko atsirado priemonių, kurios supaprastino procesą ir palengvino programavimo patirties neturintiems žmonėms tinklaraščių rašymą. Vienas iš tokių priemonių – „Pitas“ – buvo paleistas 1999 m. Pradžioje, o vėliau – po Metafiltras, kuri vartotojams leido paskelbti įrašus pagrindiniame „Metafilter“ tinklalapyje. Šių priemonių naudojimas parodė didėjančią internetinių dienoraščių trauką, kuri sudarė kelią jos raidai per ateinančius metus – todėl internetiniai dienoraščiai tapo populiarūs.

1998 m. Internetinių dienoraščių platforma Atidaryti dienoraštį buvo paleista, o tai leido jos nariams komentuoti vieni kitų rašymą ir pagimdė tada naują tendenciją skelbti skaitytojų komentarus.

Tais pačiais metais į kodą orientuoti tinklaraščiai užleido vietą prieinamesniems sprendimams. Taigi terminas internetinis dienoraštis buvo supaprastintas ir sutrumpintas iki „dienoraščio“ Peterio Merholzo.

Metai taip pat tapo konkurentų tinklaraščių tinklalapių, tokių kaip „LiveJournal“ ir Tinklaraštininkas. „LiveJournal“ įkūrė Bradas Fitzpatrickas, kad palaikytų ryšius su savo vidurinės mokyklos draugais. Tai vartotojams leido sukurti tinklaraštį ir priglobti jį „LiveJournal“ svetainėje su domenu. Ši naujoji platforma, priešingai nei jos pirmtakai, teikė vieną atviro teksto sritį, kurioje buvo siūlomi URL ir teksto laukai.

Tais pačiais metais „Blogger“ įkūrė „Pyra Labs“, o vėliau ją įsigijo „Google“, kad ji taptų nemokama ir prieinama visiems vartotojams. Pasirodžius nuolatinėms nuorodoms, jis pasirodė populiariausias tarp ankstyvųjų internetinių dienoraščių rašymo priemonių. Kiekvienam „Blogger“ įrašui vartotojui buvo suteiktas nuolatinis ir bendrai naudojamas URL, kuris padėjo vartotojams pasiekti turinį, kurio jie ieškojo. Ši funkcija pritraukė daug naujų vartotojų ir padarė ją pasirinkta platforma daugeliui rašytojų.

Augant internetinių dienoraščių populiarumui, rinkoje atsirado daug naujų įrankių, kurie padėjo žmonėms integruoti savo tinklaraščius į skelbimus, kad būtų galima užsidirbti iš jų darbo. Tai atvėrė kelią dienoraščių, kurie atitinka jų nišą, rėmimui prekės ženklu ir nemokamoms įmonėms mainais į patvirtinimus. Tai pakeitė tinklaraščių kūrimo aplinką ir ėmė daugiau virsti verslu.

Į pagrindinius dalykus! (2003 – 2006)

Internetinių dienoraščių istorija 2003 - 2006

2003 m. Gimė dar dvi internetinių dienoraščių rašymo paslaugos, kurių dėka internetiniai dienoraščiai buvo integruoti į šiuolaikinę šiuolaikinę visuomenę. „TypePad“, kuriame yra didžiųjų žiniasklaidos kompanijų, tokių kaip BBC, ir „WordPress“, tinklaraščiai, leidę vartotojams kurti ir kurti visiškai tinkinamus tinklaraščius. Ir „WordPress“, kuri yra pati populiariausia turinio valdymo sistema pasaulyje.

Tais pačiais metais vėliau „Google“ išleido du pagrindinius produktus – „AdSense“ ir „AdWords“. Jie leido žmonėms integruoti savo tinklaraščius su atitinkamų produktų ir paslaugų reklama. Tinklaraščių rašymas padarė didelę įtaką aplinkiniam pasauliui tuo metu. Vis daugiau žmonių kreipėsi į mėgstamus internetinius dienoraščius, o ne į televizorių. Dėl šios priežasties žodį „dienoraštis“ 2004 m. Paskyrė Merriam Webster.

2004 m. Vaizdo įrašų tinklaraščiai ar vlogai pradėjo populiarėti, kai Steve’as Garfildas savo asmeninėje svetainėje įkėlė trumpus protestų, mitingų ir naujienų įvykių vaizdo įrašus. 2004 m. Jis praminė „vaizdo įrašų tinklaraščio metais“. „YouTube“ buvo paleista kitais metais – ji pradėjo veikti kaip pažinčių svetainė ir pasuko į vaizdo įrašų bendro naudojimo platformą, kai ją „Google“ įsigijo 2006 m..

Pradėjus kurti „The Huffington Post“ 2005 m. gegužės mėn. ribos tarp internetinių dienoraščių rašymo ir naujienų reportažo tapo nemandagios, ir vis daugiau kibernetinių žurnalistų pradėjo dienoraščius apie aktualijas ir reikalus. Tai tapo žurnalistų, žurnalistų ir tinklaraštininkų centru, suteikusiu naujienų rinkinio aurą.

Tapimas šiuolaikinės kultūros dalimi (2006-2008)

Internetinių dienoraščių istorija 2006–2008 m

2006 m. Padaugėjo mikroblogų, kurių kilmė yra „Twitter“ ir jo 140 simbolių apribojimas. Ši platforma išpopuliarėjo dėl to, kad buvo papildomų socialinių tinklų funkcijų.

Vėliau, 2007 m, Tumblr buvo paleista kaip pirmoji oficiali mikroblogų platforma, leidusi vartotojams paskelbti glaustą turinį su daugialypės terpės objektais. Tai taip pat labai palengvino kitų žmonių turinio atnaujinimą ir patinkimą.

Tai palengvino bendravimą ir žmonės pradėjo reikštis tokiose platformose. Tačiau tai taip pat sukėlė neapykantos tweets ir žiaurių komentarų apie tinklaraščius – tai paskatino Timą O’Reilly pasiūlyti „Blogger“ elgesio kodeksą reaguojant į visus nekenčiamus komentarus.

Pagerinti savo dėmesį (2009 – 2011)

Internetinių dienoraščių istorija 2009 - 2011

Per šį laikotarpį internetinių dienoraščių įrašymas tapo stagnacija ir jokių reikšmingų pokyčių neįvyko.

2009 m., Debiutavęs Baltųjų rūmų tinklaraštyje, žmonės vėl susidomėjo tinklaraščių kūrimu. Be to, filmas „Džuljeta ir Džulija“, kuris buvo paremtas pirmąja Julie Powell knyga apie tapimą sėkmingo maisto tinklaraštininke, buvo išleistas su pagyrimu ir pagyrimais..

Kitas svarbus šio laikotarpio tinklaraščių renginys buvo „Google“ „Panda“ atnaujinimas 2011 m., Kuris atrinko ir ištrynė svetaines, kuriose yra žemos kokybės turinys. Dėl to buvo išbraukta daugybė tinklaraščių, kuriuos „Google“ atmetė, ir žymiai sumažėjo daugelio kitų paieškos sistemų reitingai.

Šiuolaikiniai internetiniai dienoraščiai – kaip vystėsi internetiniai dienoraščiai? (Iki 2012 m.)

Šiuolaikiniai dienoraščiai

Nuo internetinių tinklaraščių kūrimo pradžios jis nuolat augo. Tai, kas pakeitė tinklaraščių kūrimo aplinką, buvo vidutinė ir atsirado 2012 m. Tai internetinių dienoraščių publikavimo platforma, palaikanti tiek profesionalius, tiek mėgėjus, tačiau, kaip „Huffington Post“ ir „Buzzfeed“, ribos tarp tinklaraščių ar naujienų svetainių yra neryškus.

2013 m. „LinkedIn“ pristatė panašią internetinių dienoraščių platformą, pavadintą „Pulse“, skirtą selektyviems vartotojams, kuri buvo prieinama visiems 2015 m. Nors ir „Medium“, ir „Pulse“ neturi galimybės paskirstyti domenų vardus vartotojui taip, kaip „WordPress“ ar „Tumblr“, jie leidžia tinklaraštininkams pasidalyti savo įrašais su platesne auditorija – sugeneruoti daugiau srauto.

Iki 2016 m. Internetinių dienoraščių pasaulis klestėjo ir „WordPress“ pasinaudojo šia akimirka, kad įtrauktų .blog plėtinį į savo URL sąrašą. Tai reiškė, kad žmonės dabar galėjo pasirinkti domeno vardą su plėtiniu .blog, be kitų domeno plėtinių, tokių kaip .com, .net ir .org. Pastaraisiais metais „WordPress“ vartotojai gamina daugiau 70,5 milijono naujų tinklaraščio įrašų ir 52 milijonai naujų komentarų kas mėnesį.

Šiandien internetinis dienoraščių rašymas yra kritiškiausia bet kurios įmonės rinkodaros ir turinio strategijos dalis, kuri siekia nukreipti savo auditoriją įtikinamu ir atpažįstamu prekės ženklo pranešimu. Tyrimai rodo, kad pardavėjai, kurie savo rinkodaros strategijoje pirmenybę teikia internetiniams tinklaraščiams 13 kartų labiau tikėtina, kad sukurs teigiamą IG.

Socialinės žiniasklaidos augimas užleido vietą „Vlogs“ ir internetinėms transliacijoms, kurios dabar sudaro didelę tinklaraščių pasaulio dalį. Daugybė tinklaraštininkų renkasi daugialypės terpės turinį per tokias platformas kaip „Tumblr“, „Facebook Live“, „Snapchat Stories“ ir „Instagram“ istorijas.

Tai pakeitė internetinio dienoraščio reikšmę – tai buvo tik svetainė, kurioje žmonės rašė savo nuomones, į tai, kur žmonės dalijasi savo nuomonėmis ir patirtimi. Dėl socialinės žiniasklaidos svetainių sumažėjus natūralių paieškų skaičiui, paieškos sistemų optimizavimas tapo pagrindine rinkodaros priemone pritraukti auditoriją.

Taigi dienoraščiai yra čia, kad liktų—Ir žmonės ateityje turėtų tikėtis geresnių tinklaraščių ir tinklaraščių platformų.

dienoraščių sudarymo laikas

Nesinaudokite šia tinklaraščių laiko juostos istorija savo svetainėje

Išvada

Nuo internetinio dienoraščio įkūrimo praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje labai pasikeitė internetinis dienoraštis, tačiau nepasikeitė jo svarba verslui. Nors kai kurios senesnės ankstesnės internetinių dienoraščių platformos nebegalimos, naujų ir toliau atsiranda kiekvieną dieną. Dienoraščiai vystėsi iš asmeninių dienoraščių ir internetinių puslapių į platformas, palaikančias žodžio ir nuomonės laisvę įvairiomis temomis, tokiomis kaip gamta, mokslas, sveikata, politika, kultūra ir kt..

Asmeniniai internetiniai dienoraščiai perėjo prie profesionalių internetinių dienoraščių, kuriuos įmonės naudoja savo rinkodaros tikslams pasiekti ir užsidirbti pinigų reklamuodami atitinkamus produktus ir paslaugas savo tinklaraščiuose..

Vlogų ir internetinių transliacijų populiarumas leidžia manyti, kad internetiniai dienoraščiai yra ilgalaikiai. Kanalai ar metodai gali keistis, tačiau žmonės visada rašys aistringomis temomis ir toliau dalinsis jais su auditorija.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map