Roboto išmintis ir kaip Jorn Barger išrado internetinius dienoraščius

jorn-barger-post


Jorn Barger ir iš kur atsirado „Dienoraštis“

Dienoraščiai yra visur. Šiomis dienomis visi, kiekvienas verslas ir visur turi tinklaraštį, kai kurie veikia tokiose nemokamose platformose kaip Tinklaraštininkas ir „WordPress“, tačiau didžioji dalis tinklaraščių yra kuriama savarankiškose platformose, kuriose esate atsakingas už betarpiškumą. Yra tinklaraščiai apie šeimą, sveikatą, rašymą, muziką, naujienas, milijoną kitų dalykų, taip pat tinklaraščiai.

Bet tai turėjo prasidėti kažkur, tiesa? Aišku, žmonės nuo pat pirmosios dienos rašė daiktus internete, bet kas nusprendė pradėti rašyti dalykus internetinio dienoraščio formatu? Šiuo klausimu, kas nusprendė, kad jis turėtų būti vadinamas „internetiniu dienoraščiu“?

Rekomenduojama literatūra: Kas yra tinklaraštis?

Na, o tai nėra pats didžiausias staigmenos posūkis istorijoje, tai buvo inteligentiškas, šiek tiek netinkamai pritaikytas, šiek tiek pašėlęs žmogus su tikrai puikia barzda.

Jorn Barger Pic

Kas yra Jornas Bargeris?

Jorn Barger iš esmės buvo vienas iš originalių kompiuterio nervų. Gimęs Ohajo valstijoje, be jokios abejonės, 1953 m. Buvo protingas jaunuolis. Jorn pirmą kartą susidūrė ir įsimylėjo kompiuterius 1964 m. Daugelis žmonių šiandien greičiausiai net neatpažintų a „Minivac 601“ kaip kompiuterį, tačiau tai padarė vienuolikmetis Jornas Bargeris. Negana to, jis įžvelgė potencialą.

Jornas mokėsi matematikos ir gamtos mokslų vidurinėje mokykloje, o paskui grįžo iš koledžo į universitetą, į universitetą, tačiau faktiškai niekada nesileido įgyti laipsnio. Tada jis atsisakė karjeros kompiuterių srityje, kad galėtų šiek tiek laiko atrasti save Ūkis, garsioji hipių bendruomenė Tenesyje ir kitose vietose, kelerius metus.

Dešimtajame dešimtmetyje jis vėl tapo programuotoju, beveik dešimtmetį rašė programinę įrangą, o po to giliau domėjosi 1989 m. Ir įsidarbino Šiaurės Vakarų universitete dirbtinio intelekto tyrinėtoju..

Ši dalis yra svarbi, nes ji atitinka Jorno asmeninį apsėstumą idėja analizuoti žmogaus elgesį kompiuterinio modeliavimo būdu arba, kaip jis tai vadino, „roboto išmintis“..

„Usenet“ metai

Kažkada, 1980 m., Prieš atrandant „Google“, prieš AOL, dar niekas net negalvojo, kad galima tai vadinti internetu, kol nebuvo tokių dalykų kaip dot com, o telefono skambutis reiškė atsijungimą, ten buvo „Usenet“. Žmonės, kurie naudojosi „4Chan“, „Reddit“ ar bet kokiu interneto forumu „be kaulų“, suprato, kad jis yra pažįstamas, jei ne šiek tiek sudėtingas ir nuovokus. „Usenet“ buvo (ir tebėra) tik vieta, kur žmonės galėjo eiti ir kalbėtis, o Jorn Barger, nuo 1989 m., Tai buvo namai. Viskas prasideda kažkur, internetas kaip bendruomenė prasidėjo nuo „Usenet“.

Jornas į tai žiūrėjo beveik nepastebimai. Čia buvo vieta, sukurta bendruomenėms kurti, prieinama tik kitiems, išmanantiems technologijas. Jei pavadintumėte jo raštą ten vaisingu, jis būtų trumpai parduotas. Jorn įskaityta per dešimt tūkstančių pranešimų. Jis padėjo parašyti ankstyviausius DUK apie tokius dalykus kaip ASCII menas ir aktyviai dalyvavo forumuose tokiomis įvairiomis temomis kaip AI, dainininkas Kate Bush, ir rašytojas Jamesas Joyce’as. Pirmuosius keletą metų jis buvo gerai žinomas ir, be abejo, visiems patinkantis. Tačiau laikui bėgant Jornas ėmė patirti asmeninę trintį tiek darbe, tiek „Usenet“. 1992 m. Pabaigoje viskas suėjo į galvą ir jis tapo nebeįdarbintas „Northwestern“ ir įsitraukė į konfliktus savo senuosiuose „Usenet“ forumuose, ypač „Kate Bush“ gerbėjų forume..

Jis kaltina visus kitus, kad pasuko prieš jį, nekaltą auką. Negalima pasakyti, ar tai tiesa, bet iš jo rašymo lengva suprasti, kaip jis visa tai padarė piktadariu. Visame pasaulyje yra savotiškas savimonės trūkumas, ypač turint omenyje, kad didžiąją aštuntojo dešimtmečio dalį jis praleido dirbdamas, kad suprastų savimonę..

Bet kokiu atveju, jis rado naują vietą, ir būtent čia jis pakilo į savo aukščiausią aukštį ir davė jo sąskaita iš šių praeities nesutarimų. Grįžęs prie savo filosofinių šaknų, jis pavadino vietą Roboto išmintis.

Roboto išminties tinklaraščio gimimas

Koncepcija buvo paprasta, bet romantiška. Jorn sukūrė puslapį, kuriame buvo nuorodos į kitus įrašus ir puslapius, kai kuriuos – į Roboto išmintis, kai kur kitur. Kiekvieną kartą paskelbdamas kažką naujo, jis pasirodys puslapio viršuje, o visa kita po truputį pasislinks. Slinkdami žemyn, jūs pajudėjote laiku.

Būtent čia Jorn’as pasiryžo sukurti savo erdvę ir paaiškinti savo pomėgius platesniam pasauliui, tikėdamasis, kad juos supras ir priims. Ir jie kurį laiką tai padarė. Jis pradėjo siųsti 1995 m. Ir visą dešimtmetį tęsė laiškus. Per tą laiką, Roboto išmintis pakeitė pasaulio bendravimo būdą.

Visas įdomių dalykų iš viso pasaulio rinkimo ir rašymo apie juos internete procesas buvo nauja idėja, todėl reikėjo naujo pavadinimo. Jorn nusprendė tai vadinti „interneto prisijungimu“, kuris ir sukūrė Roboto išmintis, žinoma, pirmasis internetinis dienoraštis. Taip tapo Robotų išminties internetinis dienoraštis, ir blogosfera gimė 1997 m. gruodžio 17 d.

Roboto išmintis ir toliau naudojosi įvairiais Jorno interesais ir jo gausiu prigimtimi. Jis buvo atnaujinamas vieną ar kelis kartus per dieną, ir praktiškai nebuvo nė vieno, kuris negalėtų kažkur rasti savo pomėgių, o Jornas sutapdavo, taigi Robotų išminties internetinis dienoraštis augo. Tiesa, kad forma, jis taip pat turėjo dirbti pirmasis Dienoraščių DUK, išleistas 1999 m.

DUK verta perskaityti, nes jame tikrai yra šiuolaikinių internetinių dienoraščių elementų. Jorn Barger, pavadinęs tinklaraštį, dabar jį apibrėžė. Jame jis, be kita ko, sako: „Jei manote, kad vardas yra geresnis nei„ internetinis dienoraštis “, tiesiog pradėkite jį naudoti ir pažiūrėkite, ar jis įsitvirtina. Tai viskas darvinietis “.

Kad ir kas atvedė žmones į jo svetainę, ji veikė. Roboto išmintis tapo nepaprastai populiarus, ir Jorn atrado save kaip ankstyvą interneto piktogramą, šios naujos idėjos pradininką. Jis rinko nuorodas į įdomų turinį. Viskas, viskas! Buvo sąžiningas žaidimas, jei buvo įdomu. Jornas Bargeris pasirodė esąs įtakingas, mažo interneto tendencijų kūrėjo pavyzdžio dalis. Būtent toks jis ir padarė savo žymę tinklaraščių istorijoje. Kiekvieną dieną jis suapvalindavo geriausią turimą turimą turinį ir paskelbdavo jį sklaidos kanalo viršuje.

Svarbiausia Roboto išmintis buvo ta struktūra. Ši „pagal datą“ struktūra yra „WordPress“, „Blogger“, „Facebook“ ir „Twitter“ pagrindas; iš tikrųjų buvo tai, nuo ko „Myspace“ pradėjo. Kažkodėl šis žmogus, kuriam buvo sunku prisitaikyti, inkrustuojo kertinį akmenį, kas taps socialine žiniasklaida. Žinoma, tai buvo tiesiog žurnalas, bet jis buvo prieinamas visiems, turintiems interneto ryšį. Jornas galėtų kalbėti apie dirbtinį intelektą, jo šiek tiek sunkią vaikystę Kate Bush ar užsisakyti nuorodą į naujienų straipsnį – viskas vienoje vietoje, viskas per vieną dieną. Nereikėjo tilpti, nes tai buvo jo ir jo paties vieta. Kiekvienas galėjo tai padaryti, ir tai padarė daugybė žmonių. Daugiau kiekvienais metais.

Jorn Barger padėjo tai padaryti kartu su savo neginčijamu ir patraukliu entuziazmu dėl daugybės dalykų, tačiau daugeliui jo asmeninių pranešimų kyla kančia Roboto išmintis. Akivaizdu, kad Jorn Barger mato – visada matė – save kaip pašalinį asmenį, savęs apibūdintą „keistąjį kamuoliuką“. Keistas žmogus, kuris žinojo, kad jam keista, bet niekada nebuvo taip, kaip ir kodėl. Ir galbūt būtent tai žmonės matė jame, nes yra keletas gijų, besisukančių per žmogiškąją patirtį, tokią bendrą, kaip jausmas, kad mes esame ne visi suprantami visi kiti. Kaip visada, jo išėjimo sėklos buvo pasodintos.

Jei Jornas buvo teisus, o taisyklė buvo išlikti lengviausiam, tada „dienoraštis“ tikrai buvo pats lengviausias. Nuo to laiko tinklaraštis vystėsi, išsiskyrė ir susilaukė daugybės palikuonių. Roboto išmintis, Tačiau jis nebuvo toks tinkamas vis labiau populiarėjančios interneto bendruomenės aplinkai.

Roboto išminties mirtis

Aišku, jei pakankamai pasakysi, pasakysi ką nors, kad supykdyčiau žmones. Ilgos skaidrės iš šlovės pradžia Roboto išmintis atėjo praėjus vos porai mėnesių po to, kai Bargeris paskelbė pirmuosius internetinių dienoraščių DUK, tų pačių metų gruodį, kai jis paskelbė ištrauką iš Izraelis Šahakas į jo dienoraštį. Nors Shahakas yra šiek tiek ginčytinas, tikriausiai tai nebūtų buvę pagrindinė problema, išskyrus Bargerį, kuris atkakliai teisingas savo forma, o gal ir tiesą atkaklus, reikalavo nuo tada savo svetainės antraštėje skelbti tokius teiginius kaip „Judaizmas yra rasizmas yra nesuderinamas su demokratija “, kuri susvetimino daugelį skaitytojų. Jis netrukus sutrumpino iki antraštės teksto „Judaizmas yra rasizmas“. Be kita ko, išliko didžiosios raidės.

Žinoma, jis nemirė iškart. Robotas „Wisdom“ ištuštėjo kaip nesandari baterija, keletą kartų mirksi ir įsijungė, kol Bargeris nebegalėjo leisti jo paleisti, ir jis išsijungė. Šiandien Bargerio kelio stebėjimas internete yra nuotykis per nutrūkusių nuorodų ir domenų, kurių galiojimo laikas pasibaigė, grupes.

Roboto išmintis dabar prieinama tik per „Wayback Machine“ interneto archyvai.

Kur yra Jorn Barger?

Nuo to laiko Jorn Bargeris atšoko ir keletą kartų dingo be žinios tiek fiziškai, tiek internete. Abiem atvejais jis galų gale vėl susidūrė su kita vieta. Jis buvo įjungtas „Blogspot“ truputį, tada jis buvo įjungtas „Twitter“ keleriems metams, tačiau jis susierzino, kad žmonės nugriebė jo pašarą, užuot giliai perskaitę, ir paliko įniršį, kad niekada negrįžtų. Manoma, kad jis kurį laiką buvo Čikagoje, tada persikėlė į Socorro, Naujojoje Meksikoje, mažame mieste, kuriame įsikūręs Naujosios Meksikos technologijos institutas..

Jis vis dar atsakinėja į klausimus apie „Quora“ ar bent jau ką nors pasinaudodamas jo asmenybe yra.

Palikimas

Taigi, Jorn palieka keistą palikimą. Jis padėjo sukurti blogosferą, pavadino ją ir apibrėžė, kokia ji taps. Tas pats intensyvumas, kuris privertė jį išlikti pažangiausiais technologijos ženklais ir tiek daug nuveikė ten būdamas, nuolat jį nuvertino. Jis yra žmogus, ieškantis bendruomenių ir, kai jų nerandantis, sukuria bendruomenes, kad tik galų gale iš jų būtų priverstas. Nepaisant asmeninių iššūkių, jis daug prisidėjo prie interneto. Per savo pirmuosius „Web Innovator Awards“ apdovanojimus (dabar nebereikalingus) jis pripažino CNET Builder.com (dabar nebenaudojamas) už savo įtaką. Nors jo šlovė išblėso į užmarštį, takai, kuriuos jis nubloškė per dykumą, tapo pačiais judriausiais maršrutais informacijos vieškelyje.

Žinoma, internetiniai dienoraščiai būtų buvę su Jorn Barger ir be jo Roboto išmintis—Ja tiesiog nebūčiau rašęs tinklaraščių.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Liked Liked