Kas yra „copywriting“? Kas yra copywriteras?

Kas yra copywrite-


Galbūt niekas nekaltas, kad žodis „copywriting“ prarado prasmę. Kalbotyroje šį reiškinį mes pripažįstame kaip „semantinį sotumą“ – jūs pakartojate žodį tiek kartų, kad jis galų gale pradeda skaidytis į nesuprantamą raidžių eilutę. Kadangi tekstų rašymas yra visur aplinkui, nieko keisto, kad praradome idėją apie tai, kas ji yra.

Ar tai žodis skaitmeniniam raštininkui? Ar jame dalyvauja rinkodaros specialistas? O kūrybinis ir turinio rašymas? Ar gali būti, kad ir jūs esate copywriter? Kad ir kaip būtų, mes kviečiame jus prisijungti prie mūsų greitam apibrėžimų žaidimui. Kas žino, gali būti, kad tikrasis jūsų pašaukimas slepiasi šio straipsnio pabaigoje.

Siekdamas apibrėžimo

Tiesa, copywriting apima daugybę darbų, kurių nėra tiek daug, kad nenuostabu, kai net patys copywriterai negali paaiškinti, ką jie daro pragyvenimui. Tiesiog paklauskite vieno ir klausykite jų mikčiodami. Geriausiu atveju gausite blogiausio pobūdžio loginį klaidą – apvalų apibrėžimą.

Tai yra tas, kurį siūlo Dictionary.com, kuris, beje, visiškai neapibrėžia teksto rašymo. Vietoj to, jis siūlo kitą cirkuliarų „copywriter“ apibrėžimą, kuris yra „kopijos rašytojas“. Aišku, paaiškinimas pabaigoje tampa ne toks klaidingas, kai nurodoma, kad copywriter’is rašo kopijas „ypač reklamai ar reklaminiams leidiniams“..

Galbūt abipusis išskirtinumas yra vienintelė mūsų galimybė tai tinkamai panaudoti. Iki šiol geriausias mūsų rastas apibrėžimas yra tas, kuris palygina tekstų kopijavimą su turinio rašymu, nurodydamas, kad pirmasis ragina skaitytojus imtis veiksmų, o pastarasis tik informuoja.

Dabar mes galime su tuo dirbti. Jei tinkamo ir vertingo turinio kūrimas yra abipusis tiek rašymui, tiek rašymui, tada jų išskirtinumas yra jų galimybė įsitraukti. Taigi teksto rašymą galima apibrėžti kaip žodžių pateikimo strategiją, įtraukimą ir veiksmų atlikimo meną.

Reklaminių tekstų rašymas kaip rinkodaros dalis

Bet ką tai turi bendro su „reklama ir viešinimu“? Akivaizdu, kad copywriting yra tam tikra rinkodara, bet kuri? Ar ji svarbi šiai nišai ir kodėl? Kad ir koks būtų skaitmeninis rašymas, pats laikas sužinoti, kur tinka tekstų rašymas.

Pirmiausia pasakykime taip: tradicinė reklama stengiasi išlikti. Žinoma, ji dar toli gražu nėra mirusi, tačiau jos paspaudimų rodiklis krenta, kai kalbame. Užuot susimokėję už mokamą reklamą, auditorijos dabar reaguoja į ekologinę rinkodarą, gaunamąją ir siunčiamąją.

Nepaisant to, kad reklamavimo neprisijungus versijoje taip pat yra nedaug, galima drąsiai teigti, kad jos pagrindinis dėmesys skiriamas įvežamai rinkodarai. Daugeliu atvejų tai apima tinklaraščių įrašus, straipsnius ir infografijas, nors copywriters taip pat pateikia daugybę produktų aprašymų, el. Laiškų ir socialinės žiniasklaidos įrašų..

Iš tikrųjų copywriting yra kiekvienos rinkodaros kampanijos pradžioje. Kai interneto vartotojai skuba ieškoti paieškos sistemų, norėdami gauti informacijos apie norimus įsigyti produktus, copywriterai skatina savo pirkinių instinktus patraukliomis temomis ir patraukliomis formuluotėmis..

Vadinasi, kiekvienas gauna tai, ko nori. Skaitytojai gali džiaugtis aktualia informacija labai linksmai, tuo tarpu prekės ženklai turi geresnį reitingą „Google“, pritraukia daugiau klientų ir, svarbiausia, išsiugdo stiprų, patikimą ir unikalų balsą..

Įgūdžiai, kuriuos turi turėti copywriter

Aišku, tekstininkas turi būti kalvis, bet tai nesibaigia jų darbo reikalavimo pabaiga. Neoficiali taisyklė sako, kad kokybiškam turiniui reikalingas procesas, kurį sudaro pusė tyrimų ir trečdalis redagavimo, tuo tarpu faktinis rašymas sudaro tik apie šešis procentus viso projekto.

Be to, kad yra įgudę tyrinėti, rašyti ir redaguoti, copywriterai turi įvaldyti ir kai kuriuos projekto valdymo aspektus, bent jau planuojant ir įgyvendinant rinkodaros kampanijas. Tam reikalingas išsamus įgūdžių rinkinys, kurio nėra taip lengva rasti ar išplėtoti.

Tai yra keturi elementai, be kurių copywriteras negali išsiversti.

Rašymas ir už jos ribų

Kaip jau keletą kartų minėta, tekstų rašymas šiek tiek viršija pagrindinius rašymo įgūdžius. Savaime suprantama, kad copywriteras gramatika turi būti nepriekaištingas. Vis dėlto reikalingas ir platus žodynas, netgi kalbų kalba, būdingas tik tam tikroms nišoms. Galiausiai skirtumą daro būtent copywriter stiliaus unikalumas.

Išradingumas

Tik išskirtinai sėkmingi autoriai gali pasirinkti savo temas. Kalbant apie mus visus, universalumas yra dar vienas labai svarbus įgūdis. Pradedantieji rašo apie beveik viską ir tikimasi, kad jie žinos, kaip rasti tinkamų ir patikimų šaltinių temoms nuo naminių gyvūnėlių ėdalo iki švino kartos..

Kūrybiškumas

Tai skamba šiek tiek bendrai, tačiau tai nėra kas kita. Paimkite, pavyzdžiui, aukščiau paminėtą naminių gyvūnėlių ėdalą ir atsiminkite, kad pirmasis reikalavimas rašyti tekstą yra galimybė susižavėti. Rašytojų užduotis yra padaryti viską, kas atrodo įdomu, nepaisant to, koks nuobodus ar techniškas jis gali būti.

Skaitytojo dėmesys

Nors SEO nėra tikslus copywriterio darbas, daugumai iš mūsų reikia flirtuoti su juo, kad pavyktų. Tuo tarpu Neilas Patelas skirtingai supranta, kaip veikia tekstų rašymas: jo ekspertų nuomone, raktiniai žodžiai, antraštės ir pats turinys turėtų būti pritaikyti prie skaitytojo lūkesčių ir poreikių, o ne patenkinti darbdavio prekės ženklo reikalavimus..

Kopijų kūrimo procesas

Dėmesys skaitytojui pritraukia mus prie pat tekstų rašymo proceso pradžios – kad ir kaip bebūtų, apie kuriuos reikia rašyti, jų pagrindinis rūpestis turėtų būti tai, kaip priversti jį patraukti ir patenkinti skaitytoją. Tai mįslė, kurią reikia spręsti vėl ir vėl, kiekvieną žingsnį.

Rinkos ir nišos tyrimai

Apskritai, tiriant reklaminių skelbimų projektą, yra trys etapai. Pirmiausia copywriter renka informaciją apie produktą ar paslaugą. Tada jie konsultuojasi su kūrimu ar pardavimu užsiimančiu asmeniu. Galiausiai „copywriter“ apsiauna potencialaus pirkėjo batus ir nustato, koks turinys juos vilioja pirkti.

Kalbant apie rinkos ir nišos tyrimus, reikia supažindinti su skaitytojo lūkesčiais ir poreikiais. Redaktorius turi derinti turinį pagal savo supratimo lygį, nes nuo to priklauso ir informacijos gylis, ir rašymo tonas. Laimei, yra daug populiarių tekstų rašymo ir rašymo įrankių, kurie jiems padeda sėkmingai įgyvendinti procesą.

Tada autorius turi suprasti pagrindinę motyvaciją, slypinčią potencialių klientų sprendimų medyje. Ši motyvacija yra labai svarbi pritaikant žinią, kuri rezonuoja su auditorija. Juk daugybė sprendimų dėl pirkimo yra pagrįsti emocijomis – norint sudominti, kopija turi sugebėti įsijausti ir į skaitytojo širdį..

Rašymo principai

Vis dėlto emocinį komponentą sudaro tik geriausi tekstai. Dar svarbiau, kad turinys turi būti pakankamai aktualus, kad būtų pateikta visa informacija, kurią potencialus klientas turi žinoti. Žodžiu, geras egzempliorius turi pasiūlyti aiškų pranašumą skaitytojui.

Trys copywriting principai prisideda prie to, koks vertingas ir naudingas turinys yra: AIDA, WAYS ir You vs We. Visi trys yra vienodai galiojantys, todėl trumpai išnagrinėsime kiekvieną iš jų.

AIDA

Būdama didžiausia sėkmingų pardavimo vietų formulė, AIDA greitai rado savo kelią į tekstų rinkimo rinkinius. „A“ reiškia skaitytojo „dėmesį“, kurį turi pritraukti kopija, „I“ – „interesą“, kurį jie turi parodyti produktui perskaičius egzempliorių, „D“ – už „norą“ pirkti ir „A“ galutiniam „veiksmui“, kuris paverčia skaitytoją klientu.

BŪDAI

Tai, kas skamba kaip kvailas reklaminių skelbimų sudarymo metodo pavadinimas, iš tikrųjų yra protinga santrumpa „Rašyti, kaip tu kalbi“. WAYS siūlo stiliaus paprastumą ir šnekamąją kalbą, taigi tai yra geriausias principas, kai kalbama apie glaustą, tačiau faktus apimantį tekstų rašymą..

Tu prieš mus

Prisimeni orientaciją į skaitytoją? Jūs ir mes sutelkiame dėmesį ne į ką, o įsitikiname, kad kopija patenkina auditorijos poreikius, užuot paspaudusi paslėptą savireklamą.

Turinio kūrimas

Kai tyrimai atliekami teisingai, turinio kūrimas yra lengviausia proceso dalis. Tai reiškia, kad visi dėlionės elementai turi būti sudėti į darnią visumą, ir tai užduotis, kurią copywriterai turi neįtikėtinai naudingą. Vienintelis reikalingas laikas ir dėmesys, nes visa kita jau yra.

Geriausias patarimas – visą turimą informaciją sudėti į nepertraukiamą žodžių srautą. Nesustokite skaityti to, ką nurašėte, o rašykite toliau (nesvarbu, ar rašote dienoraščio įrašą, pardavimo el. Laišką ar knyga). Pasibaigus šiam etapui, copywriter turėtų turėti neapdorotą egzemplioriaus versiją, tokią, kuri būtų naudinga skaitytojui ir būtų patobulinta, tačiau nebūtinai šlifuota kalba ir paruošta publikavimui..

Gramatikos apžvalga

Galiausiai mes pasiekiame paskutinį mūsų tekstų rašymo vadovo skyrių. Kartu tai yra paskutinė kūrybinio proceso dalis ir paskutinis galvosūkio kūrinys. Redagavimas turėtų padaryti kopiją, visiškai apsaugotą nuo kvailumo, ir tai paprastai reiškia daugiau nei paprastą gramatikos patikrinimą.

Rašykite geriau dabar!

Gramatika daro jus geresniu rašytoju, nes suranda ir ištaiso iki 10 minučių daugiau klaidų nei jūsų žodžių tvarkyklė

Leidybos pramonėje kopijų redaktorius yra atsakingas už viską – nuo sintaksės ir sakinių struktūros iki tikslaus žodžio pasirinkimo ir pageidaujamo stiliaus. Tas pats pasakytina ir apie tekstų rašymą, todėl ši proceso dalis reikalauja daugiau laiko ir pastangų nei pats rašymas.

Kad ir kaip gerai parašytumėte, galite pagalvoti apie kopiją, pagalvokite dar kartą. Pažvelkite į potencialaus pirkėjo perspektyvą ir perskaitykite ją tiek kartų, kiek jums reikia, kol galiausiai tai bus pakankamai informatyvu ir įdomu, kad patrauktų ir išlaikytų. Saugokitės klaidų ir klaidų, nes šiuolaikiniai skaitytojai netoleruoja klaidų.

Išvada

Dabar, kai žinote, kas yra copywriters ir ką copywriterai daro, galime tikėtis, kad netrukus pamatysime jus mūsų pusėse. Kad ir koks būtų jūsų tempas, tačiau pasirinksite prie jo, išlikite kantrūs ir atsidavę. Galų gale jums gali pasisekti tik bandymais ir klaidomis, todėl tik toliau rašykite.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map