8 internetinių dienoraščių tipai. Koks tavo tipas?

tipų tinklaraščiai


Internetiniame dienoraščių pasaulyje yra įvairių internetinių dienoraščių ir tinklaraštininkų, kurie tinklaraščius naudoja siekdami konkrečių tikslų. Jei nusprendėte kurti internetinį dienoraštį, bet nežinote, ką spręs jūsų tinklaraštis, tada jums gali padėti nustatyti tinklaraštininko, kuriuo norite tapti, tipą. Šiame įraše apžvelgsime egzistuojančius tinklaraščių tipus ir tinklaraštininkus bei tai, kaip kiekvienas iš jų stengiasi tapti sėkmingu internetinių dienoraščių pasaulyje.

1. Asmeniniai dienoraščiai

Asmeninis

Kai tinklaraščių kūrimas prasidėjo devintojo dešimtmečio pabaigoje, pirmiausia atsirado internetinių dienoraščių tinklaraštininkai. Tai buvo žmonės, norintys leisti savo dienos žurnalą internete, norėdami pasidalyti savo auditorija su savo patirtimi, jausmais ir nuoširdžiausiomis mintimis. Asmeniniam tinklaraštininkui nebuvo taisyklių, kurių reikėtų laikytis, ar temų, kurių reikėtų laikytis. Jų tinklaraščiai buvo atviri jų dienoraščių puslapiai, įvedami per tekstų rengyklę ir skelbiami paprastuose HTML puslapiuose.

Asmeniniai tinklaraštininkai šiandien linkę vadovautis ta pačia trajektorija, nors jiems nebereikia kovoti su kliūtimis patekti į svetainę kuriant. Jie gali naudoti Tinklaraštininkas, „WordPress“, Tumblr, ir panašius tinklus, kad sudarytų tinklaraštį per mažiau nei penkiolika minučių ir pradėtų dalintis savo blizgesiu su pasauliu.

Taigi, ką rašo asmeninis tinklaraštininkas? Viskas. Kai kurie sutelks dėmesį į tam tikrą pomėgį, pavyzdžiui, hobį. Kai kurie sutelks dėmesį į tai, ko aistringai mąsto, pavyzdžiui, į politiką. Kai kurie sutelks dėmesį į tokią priežastį, kaip kova su vėžiu. Kai kurie pradės naują tinklaraščio įrašą, susitelks į tai, kas galvoja.

Sėkmingas asmeninis tinklaraštis

Asmeninio tinklaraštininko sėkmė yra rasti kitus pasidalyti savo raštais. Geriausias būdas sukurti asmeninio tinklaraščio bendruomenę yra susirasti kitų asmeninių tinklaraštininkų, kurie domėtųsi tuo pačiu interesu. Suradę juos, pradėkite komentuoti jų tinklaraščius ir susisiekite su jais socialinėje žiniasklaidoje. Augant bendravimui su kitais asmeniniais tinklaraštininkais, jie pradės domėtis jūsų tinklaraščio įrašais.

Gero asmeninio tinklaraščio pavyzdys:

2. Verslo tinklaraščiai

verslo įmonės

Verslo tinklaraštininkai yra tie, kurie rašo savo verslą. Tai gali būti jų turimas verslas arba įmonė, kurioje jie dirba. Verslo tinklaraštininko tikslas yra gauti daugiau informacijos apie savo verslą, srautą ir galiausiai klientus. Kitaip nei asmeninis tinklaraštininkas, jų rašymas yra mažiau nukreiptas į save ir daugiau dėmesio skiriama jų verslui ir pramonei.

Verslo tinklaraštininkas rašys tomis temomis, kurios pritrauks savo idealius klientus. Pavyzdžiui, spaustuvės darbuotojai rašys tinklaraščio turinį, skirtą kitiems verslo savininkams, kurie lankosi vizitinių kortelių, skrajučių, brošiūrų ir kitų spausdinimo paslaugų rinkoje. Tinklaraščio įrašai apims tokias temas kaip „Kaip susikurti puikią vizitinę kortelę“, „Tipografija 101“ ir „Brošiūros sukūrimas, skatinantis jūsų verslą“.

Sėkmingas verslo dienoraštis

Verslo tinklaraštininko sėkmė yra pritraukti skaitytojus, kurie galiausiai užsiprenumeruos savo el. Pašto sąrašą, pateiks pagrindinę formą arba įsigys pirkinį. Geriausias būdas sukurti verslo tinklaraščio bendruomenę yra nustatyti žmones, kurie greičiausiai taps jūsų verslo klientais, ir sukurti turinį, kuris jiems atrodytų įdomus. Tada įsitikinkite, kad kiekvienas turinys skatina šiuos žmones norėti sužinoti daugiau apie jūsų produktus ir paslaugas.

Gero verslo tinklaraščio pavyzdys:

3. Profesionalūs tinklaraščiai

profesionalus

Profesionalūs tinklaraštininkai yra tie, kurie tinklaraščiuose renkasi pinigus internete. Kitaip tariant, jų karjeros tikslas yra uždirbti atlyginimą dirbant tinklaraštyje. Profesionalūs tinklaraštininkai, norėdami pasiekti šį tikslą, paprastai naudoja įvairias pajamų gavimo strategijas, įskaitant vaizdinių skelbimų pardavimą, informacijos ir skaitmeninių produktų kūrimą, kitų žmonių produktų reklamą už komisinius ir panašius dalykus..

Profesionalūs tinklaraštininkai linkę sutelkti dėmesį į vieną tinklaraštį arba į daugelį nišinių tinklaraščių, kad gautų pajamų. Kiekvienas tinklaraštis turėtų turėti galimybę pritraukti didelę auditoriją, generuoti daug srauto ir būti tinkamas reklamuotojams bei parduodant produktus.

Sėkmingas profesionalus tinklaraštis

Profesionalaus tinklaraštininko sėkmė priklauso nuo jų pajamų gavimo tikslų. Norintiems užsidirbti pinigų reklamuojant reikės daug srauto iš auditorijos, besidominčios tam tikra tema. Pvz., Populiarus asmeninių finansų tinklaraštis greičiausiai pritrauktų auditoriją, kurią norėtų pamatyti pensijų kaupimo bendrovių, bankų ir panašių įmonių reklamuotojai. Be reklamos, asmeninių finansų tinklaraštininkas taip pat galėtų užsidirbti pinigų sukurdamas savo asmeninių finansų kursą arba tapti partneriu kitiems, kurie rengia asmeninių finansų kursus..

Gero pro tinklaraščio pavyzdys:

  • 4 valandų darbo savaitės ir gyvenimo būdo dizaino tinklaraštis iš Timas Ferrissas.

4. Nišiniai dienoraščiai

niša

Užuot vien sutelkę dėmesį į plačias temas, nišiniai tinklaraščiai yra labai konkretūs! Kai kurios nišinių internetinių tinklaraščių idėjos gali būti internetinis dienoraščių rašymas, mokymo programos su savo svoriu, eilėraščių rašymas, taip pat prancūzų buldogų mėgėjai. Taip, jis gali būti toks konkretus!

Turėdami nišinį tinklaraštį, galite daugiau dėmesio skirti tam tikrai temai, todėl atlikti tyrimus bus gana lengva. Paprasčiau nustatyti tos nišos stipriąsias ir silpnąsias puses ir parašyti apie tai, ką žinote geriausiai. Taip pat galite naudoti tą tinklaraštį ir pakeisti savo aistrą į mažą asmeninį verslą.

Sėkmingas nišinis tinklaraštis

Svarbu pasirinkti jums patrauklią ir aistringą temą. Siekite sėkmės, laimės, saugumo ir pripažinimo. Pasirinkę dominančią nišą ir turėdami savo požiūrį, galėsite išdėstyti savo tinklaraštį ir atskirti jį nuo kitų nišinių tinklaraščių. Kita vertus, taip pat svarbu nustatyti nišos dydį. Net jei manote, kad turite nuostabią tinklaraščio idėją, jai pasisekti pavyks, nebent jūsų nišinė rinka pritrauktų pakankamai žmonių. Jūs nenorite, kad jūsų niša būtų per maža ar per didelė.

Gero nišos tinklaraščio pavyzdys:

Keletas populiarių nišinių tinklaraščių:

Gyvenimo būdo dienoraštis

Gyvenimo būdo dienoraštis, nors ir griežtai apibrėžta niša, leidžia spręsti dešimtis temų. Tai yra tikrai efektyvus būdas sukaupti stebėtojų bazę ir per trumpą laiką padidinti srautą.

Namų dekoro dienoraštis

Žmonėms patinka mokytis apie visus tuos mažus projektus, kuriuos jie patys gali įgyvendinti savo namuose. Štai kodėl „pasidaryk pats“ namų dekoravimo dienoraščiai išpopuliarėjo. Jų temos apima nuo sienų dekoravimo iki individualiai pagamintų šviestuvų.

Sveikatos dienoraštis

Dienoraščiai apie sveikatą pastaruoju metu tampa nepaprastai populiarūs. Konkurencija šioje nišoje yra labai sunki, tačiau tai nereiškia, kad jums nepavyks pasisekti. Yra daug erdvės vertingos informacijos, patarimų, patarimų ir palaikymo.

Tėvų dienoraštis

Tėvystė yra labai populiari niša, kuri taip pat tinka pradedantiesiems tinklaraštininkams. Aptariama tiek daug temų, o ilgalaikėje perspektyvoje vertimasis pinigais taip pat nekelia problemų, nes tėra ir vaikams sukurta daugybė produktų, skirtų tėvams ir vaikams..

Siuvimo dienoraštis

Kas būtų pamanęs, kad ten laukia didžiulė auditorija, laukianti turinio apie mezgimą ir siuvimą, tiesa? Amatų tinklaraščių rašymas tapo didžiuliu dalyku, o siuvimo niša yra labai populiari.

Religinis dienoraštis

Religiniai dienoraščiai taip pat yra labai populiarūs. Čia žmonės gali rasti išminties žodžius ir prasmingai prisijungti. Yra daugybė religinių tinklaraščių.

5. Grįžtamieji dienoraščiai

atvirkštinė

Grįžtamieji ar svečių tinklaraščiai yra unikalus, tačiau šiuolaikiškas tinklaraščių tipas. Užuot sukūręs turinį, turinį tiekia visuomenė. Atvirkštiniame tinklaraštyje yra komanda, kuri tvarko įrašus, užkerta kelią nemalonioms sąveikoms ir skatina lėtas temas, kad būtų daugiau interaktyvumo. Nepaisant to, kad svečių prieglobos tinklaraštyje daugiausia yra svečių rašytojų turinio, savininkas taip pat turėtų rašyti savo žinutes. Atminkite, kad skirtingų tipų tinklaraštininkai turi skirtingas idėjas, kai kalbama apie tinklaraščių kūrimą.

Tiesą sakant, bet kuris tinklaraštininkas turėtų ieškoti tinklaraščių savo srityje, kur jis ar ji galėtų tapti kviestiniu tinklaraštininku. Tai padėtų pritraukti lankytojus į savo tinklaraštį, o kai kurie internetiniai pagrindinio tinklaraščio skaitytojai gali tapti jūsų pasekėjais.

Sėkmingas atvirkštinis dienoraštis

Čia jums pavyks pritraukti įvairius rašytojus, kurie jau turi reputaciją internete. Daugeliu atvejų jie padėtų jums reklamuoti savo tinklaraštį, bendrindami turinį, kurį jie paskelbė savo auditorijai, paprastai socialinėje žiniasklaidoje. Nuo to laiko turėsite turėti gerą moderavimo planą, kad galėtumėte kasdien rodyti svečių turinį.

Gero atvirkštinio tinklaraščio pavyzdys:

  • Vidutinis yra keistas atvirkštinis dienoraštis, kurio populiarumas auga.

6. Filialų tinklaraščiai

Prisijunkite

Partnerių tinklaraštininkai yra tie tinklaraščiai, kurie generuoja rinkodaros komisinius komisiniams. Užuot kūrę savo produktus, jie rašo tinklaraščio įrašus, kuriuose apžvelgia kitų produktus. Tikslas yra paskatinti lankytojus pirkti tuos produktus naudojantis tinklaraštininko filialo nuoroda, leidžiančia tinklaraštininkui uždirbti komisinį atlyginimą, kaip nurodė produkto kūrėjas.

Paprastai filialų tinklaraštininkas rašo apžvalginius įrašus apie susijusius produktus. Kai kurie vienoje svetainėje parašys daugybę apžvalgų, o kiti sukurs svetaines, skirtas vieno konkretaus dukterinio produkto reklamai. SEO yra svarbi proceso dalis, nes dukteriniam tinklaraštininkui reikalingos jų apžvalgos, kad paieškos rezultatai užimtų pirmą vietą.

Sėkmingas partnerių tinklaraštis

Partnerių tinklaraštininkų sėkmė yra tai, kad jų partnerių produktų apžvalgas skaito tie, kurie, tikėtina, pirks tuos produktus. Jie taip pat dirba kurdami išsamų adresų sąrašą, kad reklamuotų dukterinių produktų pristatymą pas tam skirtus prenumeratorius. Kai kurie filialų rinkodaros specialistai jums pasakys, kad pagrindinis jų pajamų šaltinis yra jų el. Pašto adresų sąrašas.

Sėkmingo partnerių tinklaraščio pavyzdys:

7. Žiniasklaidos tinklaraščiai

žiniasklaida

Žiniasklaidos tinklaraščiai apibūdinami pagal jų sukuriamą turinį. Jei jums patinka vaizdo įrašų dienoraščiai, esate vloggeris. Jei kuruojate turinį iš kitų svetainių, turite nuorodų žurnalą. Jei savo tinklaraštyje skelbiate nuotraukas ar piešinių eskizus, laikote nuotraukų tinklaraštį arba meno dienoraštį.

Šio tipo tinklaraščiai yra populiarūs įvairių sričių žmonėms. Jaunesnioji minia įrašo savo vaizdo žaidimą ir dalijasi juo su ta žaidimu besidominčiais žmonėmis. Fotografai gali pasidalyti daugybe nuotraukų, kurias jie nufotografavo paskutinėje kelionėje. Žmonės, turintys podcast’ą, gali paskelbti paskutinio įrašyto epizodo garso failus.

Sėkmingas žiniasklaidos tinklaraštis

Vienas iš svarbių veiksnių čia būtų tinklaraščių platformos pasirinkimas, atitinkantis jūsų poreikius. Ir galbūt raskite žiniatinklio prieglobos paslaugų teikėją, kuris leistų laikyti didesnio dydžio failus neapmokestinant jūsų turto.

Sėkmingo žiniasklaidos tinklaraščio pavyzdys:

8. Laisvai samdomi tinklaraštininkai

laisvai samdomas
Laisvai samdomi tinklaraštininkai yra tie, kuriems mokama už paslaugų teikimą, pavyzdžiui, turinio rašymą kitoms įmonėms. Jei ieškote būdo, kaip susimokėti už rašymą kaip paslaugą, ir turite internetinių dienoraščių rašymo patirties, internetinių tinklaraščių kūrimas yra būdas.

Laisvai samdomi tinklaraštininkai aptaria klientų pateiktas temas. Kai kurie save pardavinėja kaip tam tikros pramonės ar nišos ekspertus, o kiti save pardavinėja kaip bendrus rašytojus, galinčius ką nors aprėpti atlikdami šiek tiek tyrimų. Tam tikros pramonės šakos ar nišos ekspertai linkę mokėti daugiau nei bendri rašytojai.

Sėkmingas laisvai samdomas tinklaraštininkas

Laisvai samdomų tinklaraštininkų sėkmė yra sukurti aplanką, kuris daro juos patrauklius verslininkams ir įmonėms, kuriems reikalingas kokybiškas turinys, parašytas jų įmonės tinklaraščiui. Išskyrus vaizdų rašytojus, laisvai samdomi tinklaraštininkai gali naudoti savo darbą kitiems klientams kaip trampliną įgyti naujų klientų. Didėjant paklausai, laisvai samdomi tinklaraštininkai gali sudaryti didesnes sutartis ir užsidirbti pragyvenimui kaip laisvai samdomi darbuotojai.

Sėkmingo laisvai samdomo tinklaraštininko pavyzdys:

Parengta pradėti savo tinklaraštį?

Sukurti savo asmeninį tinklaraštį galima taip greitai. Kai pasirinksite savo tinklaraščio pavadinimą ir internetinių dienoraščių platinimo platformą, turėsite pasirinkti žiniatinklio prieglobos paslaugų teikėją. Visiems naujiems tinklaraštininkams rekomenduojame „Bluehost“ – įmonę, valdančią daugiau nei 2 milijonus svetainių visame pasaulyje. Gausite a nemokamas domeno vardas kai prisiregistruojate su jais ir jei jums nepatinka jų paslaugos, jie siūlo 30 dienų pinigų grąžinimo garantija.

Rekomenduojamas įrankis:

Paleidę naują tinklaraštį, turite jį patikrinti ateityje, kad užtikrintumėte, jog jūsų kelyje nebus jokių didelių kliūčių. Jūsų vizija turi būti ilgalaikė. Tai, ką darysite šiandien, turės įtakos jūsų buvimui internete ateityje.

Išvada

Tai yra pagrindiniai tinklaraščių tipai, tačiau yra dar daug ką atrasti. Taip pat yra tinklaraščių, ne pelno siekiančių, tiesioginių internetinių tinklaraščių, tiesioginių žaidimų ekranų tinklaraščių, įrenginių tipo tinklaraščių, internetinių transliacijų tinklaraščių, įvairių vaizdo įrašų tinklaraščių ir visų tipų mišinių. Tikimės, kad turėtumėte sugebėti pasirinkti savo tipą ir pradėti savo tinklaraštį, kad pradėtumėte savo tinklaraščio kelionę.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map